Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) MC Pite


MC Pite
veterán

"A NAV honlapján megjelent táblázat szerint a házasságkötés alkalmából behozott árucikkek 296 ezer forintig mentesülnek a közterhek alól; elhanyagolható értékű küldemény összeghatára behozatalnál 44 ezer, kivitelnél 3 ezer forint. A magánszemély által magánszemélynek küldött küldemények 13 ezer forintig adómentesek.
Az utasforgalmi törvény szerint 2014-re érvényes értékhatárokat is közölte a hatóság. Ezek szerint nem légi utasnál 89 ezer, légi utasnál 127 ezer(430€), 15. évét be nem töltött utasnál pedig 44 ezer forint lesz a vámmentesség értékhatára.
Az áfatörvény szerint a külföldi utas adómentességének értékhatára 52 ezer forint."

Ha mindent nem is, de obit/X20at lehet legálisan is behozatni.

A másik kép:

<ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1352) makszi válasza Parci (#1342) üzenetére


makszi
aktív tag

Én nem buzdítottam senkit semmire, te kérdeztél rá, hogy hogyan tud ennyi lenni, én meg leírtam, hogy ha ki mész turistaként és veszel egy ilyet majd a nyakadba akasztva hazahozod, akkor az haza kerül.
Én ennyit állítok.
Nem 20 vázat akarok hozatni és továbbadni itthon :R

[ Szerkesztve ]

(#1353) Stauffenberg válasza MC Pite (#1351) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Ha mindent nem is, de obit/X20at lehet legálisan is behozatni."

Nem mintha én az a típus lennék aki a szavakon lovagol, de a pontosság kedvéért tegyük hozzá, hogy értékhatár felett sem illegális behozni, csak meg kell fizetni a közterheket. Sok tévhit van a köztudatban, mert szájhagyomány útján pontatlan megfogalmazások keringenek, elég csak azt nézni, hogy az emberek nem értik miért fizetik az adathordozók árában az Artisjus "védelmi pénzt" és ez mit tesz legálissá és NEM tesz legálissá.

Szóval a lényeg: Nem kell rettegni az értékhatároktól. Ha kell, akkor fizetsz és előre gondolkodva mérlegelsz, hogy ennek ellenére is olcsóbb lesz-e, mint itthon megvenni.

[ Szerkesztve ]

(#1354) MC Pite válasza Stauffenberg (#1353) üzenetére


MC Pite
veterán

Ha nekem szólt, nem 'félek' ezektől, a 35öst is úgy vettem hogy áfát rászámoltam. A +6,7%ot nem, mert arról nem tudtam (a gépről tudtam hgoy 0%os, az obi vámkötelessége utólag derült ki), de így is az itthoni legolcsóbb ár alatt megállt egy huszassal (25-30al számoltam eredetileg áfáztatva).
60asnál nem volt ilyen akció, így inkább euból vettem használtan.

Legális=legálisan nem kell fizetni rá (merthogy majdnem hozattam huszast az amazonos akcióból, csak 1 napon elcsúszott a dolog).

<ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1355) Stauffenberg válasza MC Pite (#1354) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Ha nekem szólt..."

Neked válaszoltam és idéztelek is.

"Legális=legálisan nem kell fizetni rá"

Nem, nem, nem. Itt senki sem gondolatolvasó, amit leírsz, azt a magyar nyelv szabályai szerint értelmezzük. Ha azt mondom kék, akkor nem a pirosra gondolok. Kiírhatnád aláírásba, hogy téged senki se próbáljon kijavítani, úgyis értelmetlen.

Nem arról volt szó, hogy neked megérte-e a vásárlás, hanem az, hogy a pontatlan megfogalmazás miatt az állításod nem igaz. Vitának vége, semmi haszna továbbiakban.

(#1356) MC Pite válasza Stauffenberg (#1355) üzenetére


MC Pite
veterán

Igazad van. Ha valaki ezt az egy sort olvassa a 10 sorból, az hülyeséget szűrhet le, igen... :U

<ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1357) JackFeryll


JackFeryll
őstag

Na sikerült vennem egy X100-ast. Sajnos tuti, hogy nem fogok ráérni még vagy 10 napig foglalkozni vele, de kíváncsi vagyok mit tud.
Lenne néhány kezdeti kérdésem:

Milyen tokot érdemes venni ? Jó-e a kínai (mű)bőrtok ? Minden nap magammal vinném a táskámban.
Azt írták sokan, hogy a fém háromszög/gyűrű, nagyon ki tudja vájni a "füleit" a gépnek. (ahol tartja a nyakszíj)

Melyik vakut érdemes megvenni hozzá ? Az ef42 megöli a kompaktság fogalmát. Az ef20 nem drága, és forgatható, de nem is pici és anyagminőségre elég hulladék kinézete van. Az efx20 pedig szimpatikus csak picit drága.

Elfekvőben van nálam egy YN560 -as, de azt max slave-ként használnám.

[ Szerkesztve ]

(#1358) Stauffenberg válasza JackFeryll (#1357) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ha megvárod míg megjön a kínai műbőr tokom az X-A1-hez, akkor megmondom, hogy milyen minőségileg. Nekem is csak arra kell, hogy nap mint nap a táskámba behajítva legyen a gép és ne érje atrocitás a kulcsom meg egyéb tárgyak által.

Tudom béna, de most például egy kötött sapkába bújtatom bele, úgy pihen a sima (nem fotós) oldaltáskámban. Átmeneti megoldásra jó.

Na meg üdv a klubban! :)

(#1359) Gondwana válasza JackFeryll (#1357) üzenetére


Gondwana
addikt

X100s-hez EF20-at hasznàltam, de olyan keveset, hogy eladtam végül. Azòta talàn ha 2x hasznàltam rajta Canon 580exII-t meg 1x Olympus FL36R-t (utòbbit remote slaveként, a fő bajom vele, hogy nem elèggè csökkenthető a fényereje, iso1600+f/2.8 nem opciò, de legalàbb iso200+f/2.0-val még szépen derìt...)

Szerk.: amùgy épìtési minőségre a műanyag talp ellenére az EF20 nekem tetszett, talàn csak az nem, hogy merülő akkukkal képes volt 20sec elhùzni a feltöltést

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#1360) MC Pite válasza JackFeryll (#1357) üzenetére


MC Pite
veterán

Én abból az X10/20 gyári tokjához hasonló fullt néznék, az elég patent (ami pont úgy néz ki mint a gyári, elején, fujifilm nyomattal; kb 4000 volt). Amit a nagytesóra vettem az... olcsó, elmegy.

EF-20tól nem kell félni, nem rossz - pontosabban jobb mint vártam. EFX20 forgathatóság miatt nálam bukott, szinte nem nyerek vele semmit, 42est meg hagyjuk...

<ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1361) levy1983 válasza MC Pite (#1360) üzenetére


levy1983
aktív tag

"42est meg hagyjuk..."

Ezzel mi a gond? A teljestíményével van baj, összeszerelési minőségével, vagy méretével, vagy más? Remélhetőleg nemsokára belépek én is a klubba és vakut is szándokozom venni. Ezért érdekelne a dolog.

Mert a jóidőhöz munka kell!

(#1362) Gondwana válasza levy1983 (#1361) üzenetére


Gondwana
addikt

Ha csak a pofànvillantàs a cél, azt tudja TTL mérve, de itt vége, mint a botnak. Se high-speed/focal plane mòd, se stroboszkòp hosszùexpòhoz, akkor meg egy mezei szenzoros vaku, amin beàllìtod a blende/iso pàrt, ugyanennyire hasznàlhatò - olcsòbban. Canont élvezet vakuval hasznàlni, a Fuji inkàbb available light fotòra valò szerintem.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#1363) Stauffenberg válasza Gondwana (#1362) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Még az a szerencse, hogy nálam elég ritkán működnek a rendszervakuk a gép tetejére rakva. Általában off-camera módon ügyködök egy rádiós kioldóval.

(#1364) levy1983 válasza Gondwana (#1362) üzenetére


levy1983
aktív tag

Köszönöm válaszod. És van értelme az EF-20nak a beépített mellé/helyett?

Stauffenberg: milyen rádiós kioldót használt, milyent ajánlasz?

Mert a jóidőhöz munka kell!

(#1365) FEDman válasza levy1983 (#1364) üzenetére


FEDman
addikt

Na de melyik beépített mellé? :U
Ez nagyon nem mindegy, pontosan milyen Fuji gépet tervezel?
És mire használnád a vakut, mit vársz tőle?

(#1366) Freddy76 válasza levy1983 (#1364) üzenetére


Freddy76
addikt

Én a fuji x20-ra vettem ef20-at. És volt értelme, pl. azóta nem kell a lakásban este iso 200 fölé mennem.

Amúgy kipasztaltam, hogy a nappaliban a Pro neg hi kell, itt ugyanis halványsárga, majdnem fehér, de mégis halványsárga a plafon, emiatt astia módban minden olyan, mintha megszaladt volna a wb csúszka lr-ben... A Pro neg hi mellett ellenben teljesen jók a színek. Ha fehér a plafon, mehet az astia is :DDD .

Vakuvezérlés magasfokon...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#1367) levy1983 válasza FEDman (#1365) üzenetére


levy1983
aktív tag

X-M1 van a csőben...
Leginkább "plafonos derítésre", a direkt "pofánillantást" nem szeretem. Későbbiekben szeretnék tárgyfotóhoz 2 külső vakut, rádiós kioldóval. Erről valakinek tapasztalata? Érdemes egyáltalán rádiós kioldóba fektetni, vagy elég a slave üzemmód? Eredetileg EF-42-őt terveztem, de lehet kici, ócó kínai Yongnuo is megteszi, amiről annyit beszélnek mostanában...

Mert a jóidőhöz munka kell!

(#1368) FEDman válasza levy1983 (#1367) üzenetére


FEDman
addikt

Ezt azért is kérdeztem, mert pl. az X-E1-gyel gyönyörűen lehet plafonra is indirekt villantani a kis beépített vakujával is és ezt szerintem az X-M1 is simán tudja.

(#1369) MC Pite válasza levy1983 (#1361) üzenetére


MC Pite
veterán

Csatlakozok az előttem szólókhoz. Tudásához képest (EF42)meg amit a váz ki is tud használni belőle, iszonyat drága és nagy. A motoros zoom so-so, de a teléhez kevés, az alapzoomhoz szinte fölösleges. Nagyon kiegyensúlyozatlan vele a gép (van egy ekkora vakum hozzá), af fényt nem használja a vakun(!)... lófütty...

EF-20 főként indirekt vakuként hasznos - fényerőben nekem ritkán kevés a gyári (úgyhogy hogy elég erős-e az ef20 ne tőlem kérdezzétek, nekem bőven), szeretem jól kiexponálni a hátteret is. Jó tenyérnyi derítőlapot (MQ-B10) ráakasztva egészen kellemes, ttl-es, ez nekem 99% bőven elég. Meg rádiós/optikai kioldóm van a vakukhoz ha épp olyan feladat van (az EF-20 mellé egy WS-560-asom van, modell/videófény miatt lett főként ez a második vakum a sok kiciócó közül, bár minősége ennek gagyi.).

Ha sűrűbben kell deríteni, akkor EF-20ast vennék (derítőlappal), ha ritkán, akkor a beépített ilyesmivel használható (nélküle kicsit hiányzik a szemből eső fény).

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1370) nord_ válasza Freddy76 (#1366) üzenetére


nord_
veterán

Nem véletlenül fehér nálunk a plafon minden helyiségben. :D

(#1371) Stauffenberg válasza levy1983 (#1367) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Van valami oka annak, hogy megveszed 80 ezer forinttal drágábban az X-M1-et a teljesen tök ugyan olyan X-A1 helyett? Tudom, szebben néz ki, de ezzel ki is fújt.

Az X-Trans szenzor meg a normál Bayer közötti különbségeket nemrég itt a topikban is megvitattuk. Sokkal sokkal kisebb a különbség, minthogy aggódni kelljen miatta. Aki szeret 100%-os nagyításban pixelt kukkolni és egymás mellé teszi a fotókat, akkor tuti talál apró különbségeket, de mindkettőnek ép úgy van előnye ahogy hátránya. Az X-Trans hangyafasznyival jobban adja vissza a bőrtónusokat, míg a Bayer hangyafasznyival jobban adja vissza a zöld színcsatorna részleteit (természetfotó).

Bár szeretem a szépet és nagyon vágyódtam egy ezüst-fekete X-M1 után, inkább az X-A1 mellett döntöttem. Nekem nem ért annyival többet a szebb külső. Ha kisebb lett volna árban a különbség, akkor talán, de így nem. 80 ezer HUF az sok pénz egy belépő gép esetén.

Indirekt vakuzás: Az X-A1 beépített vakuját hátra lehet dönteni (kézzel tartani kell, de az nem gond). +1 flash exp. kompenzációval egy átlagos nappalit megvilágít. Szerintem a vaku vásárlás előtt próbáld ki ezt is, hátha elég lesz.

Rádiós vaku kioldó: Pontos típusszámot nem tudok, van itt a melóban pár a kínai gagyitól a PocketWizardig. Mindegyik elsüti a vakut ahogy kell, igaz ha többre van szükséged a szimpla vezérlőjelnél, akkor nem a legolcsóbbat kell megvenni. De egy jól használható, nem kínai gagyi itthon vásárolva megvan 20-30 ezer körül, eBay-ről meg fele annyiból.

[ Szerkesztve ]

(#1372) levy1983 válasza Stauffenberg (#1371) üzenetére


levy1983
aktív tag

A bőrtónus, az X-Trans és egy akció miatt lett M1. Amúgy nekem is az tetszett a gépben, hogy a vaku felhúzható ujjal és lehet plafonra villantani. Addig biztosan nem veszek külső vakut, amíg ki nem próbáltam és meg nem ismertem a korlátait. Fél lábbal még Pentaxban utazom, így nem ismerem a CaNikon vakutalpakat. De ami rádiós vezérlőket láttam, azok vagy Canon vagy Nikon talppal voltak hirdetve. Ezért kérdezném, hogy ezek hogyan használhatók a Fuji rendszernél, vagy létezik kifejezetten Fuji talpas vezérlő?

Mert a jóidőhöz munka kell!

(#1373) MC Pite válasza levy1983 (#1372) üzenetére


MC Pite
veterán

A canon ttl-es kábellel elvileg jók a fuji vakuk, rádiósból passz, működhet.

<ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1374) Stauffenberg válasza levy1983 (#1372) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ha TTL is kell, akkor kicsit leszűkülnek a lehetőségek, még komolyabban nem néztem utána, mert nekem nincs feltétlenül igényem a TTL-re, így nekem például szinte mindegy.

(#1375) JackFeryll válasza MC Pite (#1373) üzenetére


JackFeryll
őstag

ugyanezt olvastam több helyen, még nem próbáltam

(#1376) levy1983 válasza Stauffenberg (#1374) üzenetére


levy1983
aktív tag

Értem, hogy neked mindegy, de mit használsz konkrétan, amit megeszik a Fuji? Vagy itt csak a középérintkező a lényeg?

Mert a jóidőhöz munka kell!

(#1377) MC Pite válasza levy1983 (#1376) üzenetére


MC Pite
veterán

Manuális vakunál igen, TTLnél számít a többi érintkező is.

<ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1378) Stauffenberg válasza levy1983 (#1376) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Még egyiket sem próbáltam ki a Fujin, de ha csak egy sima elsütés kell, akkor elég a középérintkezőtől kapott jel. Ezt bármelyik filléres rádiós kioldó tudja. Lehet venni vevőt ami már eleve vakupapuccsal van ellátva, de nálunk a vevők szinkron csatisak, mert elsősorban műtermi vakukhoz vannak. Ha nincs szinkron bemenet a rendszervakudon, akkor egy ilyen adapter megoldja:

Szerk: Ugyan így ha a gépvázon nincs szinkron kimenet, akkor ezzel lehet csinálni. Pentax K200D-re vettem anno ebből az adapterből, mert szinkron kábelem volt otthon és két ilyen adapter együtt alig volt egy ezres és akkor még nem volt kedvem rádiós kioldóra költeni. Létezik ezekből olyan is ami nem csak középérintkezőt tud, hanem Canon, Nikon, Pentax, stb. Azt nem tudom, hogy Fuji X-hez is van-e már.

[ Szerkesztve ]

(#1379) levy1983 válasza Stauffenberg (#1378) üzenetére


levy1983
aktív tag

Köszi a választ. Hát műtermi vakut nem szándékozok venni és a kábeles megoldást is mellőzném, rádióst szeretnék, de akkor lehet a slave üzemmód is megteszi.

Mert a jóidőhöz munka kell!

(#1380) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

A legújabb pletyka szerint tilty-flippy lesz az X-T1 képernyője! :D

(#1381) FEDman válasza Stauffenberg (#1380) üzenetére


FEDman
addikt

Őszintén szólva csodálom, hogy relatíve sokan ellene vannak..

Mondjuk az ellenzők többsége szerintem sose fotózott huzamosabb ideig dönthető/kihajtható kijelzős mirrorless géppel és egyszerűen fogalma sincs, hogy miről beszél. :DDD

Ha nekem valami nagyon hiányzik az X-E1-ről, akkor az a dönthető kijelző! :)

(#1382) madgie válasza FEDman (#1381) üzenetére


madgie
titán

Ess neki! :DDD

(#1383) FEDman válasza madgie (#1382) üzenetére


FEDman
addikt

Hmm, nem is rossz ötlet!
De akkor lehet inkább már tiltes EVF-et vágok az X-E1-be, csak közben el ne.. :DDD

(#1384) Stauffenberg válasza FEDman (#1381) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nekem a kihajtható-forgatható kijelző is hiányzik, mert portré állásban semmire sem megyek vele ha csak fel-le billentés van. Fekvő tájolásban persze én is tökre szeretem, elég masszívnak is tűnik a mozgató mechanizmus, szerintem előbb halna meg valamelyik tekerentyű, minthogy lötyögni kezdjen a kijelző, pedig a tekerők sem ócskák.

De őszintén én sem értem mi a baj vele. Persze egy Pentax K-3 szerű keménylegény esetében még érthető, hogy ne legyenek ilyen fityegő dolgok, meg hát az a rá ömlő szakadó esőnek is ellen kell álljon. De minden más esetben baromi hasznos még szarfos AF mellett is. Előbb fókuszál be egy DSLR is az ormótlan kontraszt AF-el, minthogy lehasalnék a földre keresőbe kukucskálni.

Na nem baj, akinek nem kell tilti-flippy, annak ott az X-E2 vagy az X-Pro1.

(#1385) Parci válasza Stauffenberg (#1384) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

+ amikor tatyóban van, befordítod és védve van. az a jó, na!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1386) FEDman válasza Stauffenberg (#1384) üzenetére


FEDman
addikt

Persze, a Panával én is a kihajtható forgatható kijelzőhöz szoktam, a legtöbb pluszt az adja. Ettől függetlenül már egy szimpla dönthető is jobb lenne, mint a jelenlegi semmi (X-E1/2). :)

(#1387) Parci válasza FEDman (#1386) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

valamivel szívjál már te is, bakke'! ;] :DDD :P

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1388) Stauffenberg válasza FEDman (#1386) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Azért a kihajtható-forgatható kijelzőnek is van hátránya. Utcán kicsit feltűnőbbé tesz, így meg csak bedöntöd, csípőhöz teszed és nagyjából olyan mintha felhúznád az Egy gyűrűt, eltűnsz. :D

(#1389) FEDman válasza Stauffenberg (#1388) üzenetére


FEDman
addikt

Igen, ez a csípőből tüzelés hiányzik nekem!
Na mindegy, max néha előkapom a kétaknás Yashicámat.. :D

(#1390) JackFeryll


JackFeryll
őstag

Szerintetek egy bőr szütyő elég védelmet ad a váznak egy bőr táskában?

(#1391) Stauffenberg válasza JackFeryll (#1390) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Mi ellen? Karcolások, kisebb ütődések ellen biztosan. Ha az öntött vas kaput akarod rácsapkodni, az ellen már nem hiszem. :)

(#1392) JackFeryll válasza Stauffenberg (#1391) üzenetére


JackFeryll
őstag

Most azon gondolkodom, hogy ugye csak olyan tok kéne amibe akkor teszem bele ha elrakom a táskába. Erre pedig lehet jobb valami olyan amiből nagyon gyorsan ki tudom venni. (vagy egy szütyő, vagy egy cipzáras félkemény tok)

Egyébként olyan szép féltokokat láttam ebay-en, de úgy döntöttem azért mégsem teljesen racionális dolog 30 ezerért tokot venni. úgy hogy azért van most más helye is annak a pénznek.
Azt viszont nem tudtam megállni, hogy ne vegyek egy fekete expó gombot és egy normálisabb csuklópántot hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#1393) Stauffenberg válasza JackFeryll (#1392) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ha igazi bőr tok kell, akkor az húzós árban van. Ha megteszi a műbőr (és védeni az is véd), akkor meg filléres tétel. Én 15 dolcsit fizettem a műbőr tokért az X-A1-hez, még úton van, de ez az olcsóság ára (meg az, hogy nincs az alján nyílás, szóval akku kivételhez le kell szedni az egészet, de ezen már nem problémázom, hetente egyszer töltöm kb az aksit).

Így néz ki termékfotókon, valójában meg... az majd kiderül, sokat nem kockáztattam vele.

Csak lepattintom a tetejét és ott van a féltok a gépen, ha meg elrakom, akkor visszapattintom. Ahhoz túl nagy, hogy rajta hagyjam fityegni a tetejét hátra hajtva, de az X100 más tészta, kicsi objektív mellé kicsi a felső rész.

Ahogy írtam korábban, most egy kötött sapkát használok erre a célra (jó meg amúgy már évek óta). Puha és megvédi a mellé kerülő tárgyaktól. De úgy érzem ez a műbőr tok egy fokkal jobba megoldás lesz.

(#1394) optikus válasza JackFeryll (#1392) üzenetére


optikus
senior tag

en sok ev gephasznalat alatt arra jutottam hogy a feltok nem igazan jo (persze szep meg minden). inkabb egy rendes massziv markolat. teljes tok is olyan hogy csak macera van vele. legegyszerubb egy szuttyo aminek osszehuzos a vege. en magamnak varrtam vastag vaszon anyagbol meretre. de biztos lehet venni is, vagy valami holgyemeny csaladtaggal varratni;) hasznalat kozben nem kell tok, szuttyobol kivenni es betenni egy pillanat muve. plusz a szuttyo zsebre is dughato igy nincs utban.

Buy books not gear.

(#1395) gerjus


gerjus
aktív tag

Sziasztok,

Kellemes meglepetes ert ma a Fuji szervizzel kapcsolatban, nemreg irtam hogy letort a vakupapucs az xpromrol, es mint kiderult ezt a Fuji elismeri hibanak, ezert gratis javitottak.(Nem garis mar a gep)
Raadasul a belul elszabadult csavarok a LED-et es a mellette levo display gombot is kiiktattak, ezt pedig csak a teljes teto cserevel lehet orvosolni amit szinten atvallalnak!

Ugyhogy ha ilyen van (nemtudom hogy mas modellre is vonatkozik e) de erre lehet szamitani :))

Never trust a computer you can't throw out of the window! - http://www.flickriver.com/photos/gerjus/

(#1396) FEDman válasza gerjus (#1395) üzenetére


FEDman
addikt

Örülök, hogy ez ilyen jól alakult. :)

Már akartam is írni ezzel kapcsolatba, hogy azóta csak emiatt lecsekkoltam az X-E1 vázamat, de nálam nincs ilyen szorulás. Pont olyan a vakusaruja, mint eddig bármelyik másik vázamnál volt.

(#1397) MC Pite válasza gerjus (#1395) üzenetére


MC Pite
veterán

Jó hallani, ritka (itthon) az ilyen hozzáállás. :K
Igaz, 9600 keresőjében (üvege) volt egy folt, se perc alatt kicserélték az evf részét egy újra, nem is próbálták takarítani anno. Vidékiként az meg hatalmas plusz ha nem kell kétszer felutaznom.

<ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1398) Stauffenberg válasza gerjus (#1395) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Amíg a csupa pozitívumot veszik át a Leica imázsból addig csak meghajolni tudok a Fujifilm előtt. Maximálisan korrekt hozzáállás a vásárlóhoz. Nem mondom, hogy ilyet más gyártó nem csinál, de ehhez a kiszolgáláshoz általában egy Leicát vagy Hasselbladot kell venned.

(#1399) MC Pite


MC Pite
veterán

Nem hivatalosan mondom (remélem nem nagy bűn) C/Y adapter és gyári markolat ha valakinek kellene, keressen. Vagy vigye a kittel együtt a markolatot 268ért :D

<ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1400) lenan válasza FEDman (#1) üzenetére


lenan
aktív tag

meglepi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.