Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) Gondwana válasza MC Pite (#1100) üzenetére


Gondwana
addikt

Az igazi a peak és a split-screen ötvözete lenne, vagy legalàbb àllìthatò oversharpening split-screen mòdban. Esetleg a màsik két szìncsatornàt halvànyan overlayben fölétolni, màris adòdna egy kis tàvmérős életérzés.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#1102) MC Pite válasza Gondwana (#1101) üzenetére


MC Pite
veterán

Érdekes, a feb pincuri keresőjével tök jól tudok fókuszt állítani általában, hasonlóan mint a fujin a fp-el. Igaz, ott egyben olyan mértékben tolja el a képet, hogy nem nehéz vele bánni.

FEDman, azt hiszem pedzegetem miért 0,7m a közelpontja, és gyanítom nem is a méret, és nem is annyira a fókuszsebesség motiválta őket; hanem a házon belüli kannibalizmus elkerülése.
Azon gondolkoztam karácsonyra már 160-180 körül lehet amcsiból használtan venni (XF56ost), ami ha eladnám a hatvanast... hopp, 0,7m.
Nem vagyok nagy makróbuzi, de alapból sem rossz (a nagyítása a 60asnak), stepuppal feltekerve a DCR250et pedig király képeket lehet eszközölni, DCR nélkül meg főként portréobi (gyerekre és kutyára sztem hidrib af-el sem lesz jó, vagy nem makró módban tényleg nem kéne 1 méter alatt próbálkoznia, de persze azért is teszi).
Tuti hogy akik megvették a 60ast, azok nem kis része kapásból cserélné (dof,dof,dof és af sebesség) - gondolom a kettő együtt még nyugatabbra sem olcsó mulatság.

<ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1103) Parci válasza MC Pite (#1102) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

és mit érdekli a fujit, hogy aki már megvette a 60-ast, az (most eladja és) vesz egy 56-ost..?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1104) JackFeryll


JackFeryll
őstag

Szólni kéne a tolvajkergetőknek : 1 2

(#1105) Parci válasza JackFeryll (#1104) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mi sem logikusabb, mint hogy külföldi papírokkal, dobozzal, minden tartozékkal lopta..

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1106) FEDman válasza MC Pite (#1102) üzenetére


FEDman
addikt

Ez butaság, még 45 cm-es közelponttal se lett volna ebből makró obi. Ennek sokkal inkább technikai okai lehettek.
Ilyet én hármat tudok elképzelni, úgymint a méretek kordában tartása, ezt tartom a legkevésbé valószínűnek. A másik, hogy az obinak hasonló a karaktere, mint az X100-asnak, azaz extra közelre fókuszálva ellágyul. Ezt már simán el tudom képzelni. Főleg, hogy az X100-nál szerintem ilyen téren kicsit meg is ütötték a bokájukat. Sok helyen találkoztam olyan véleménnyel, hogy nagyon lágy az X100 obija. Pedig valójában nem az. Pontosabban az, de csak olyan közeli ponton ahová az X100 féle gépek többnyire nem is tudnak fókuszálni.
Szóval ha az X100 is úgy jött volna ki, hogy nincs extra jó közelpontja akkor most a jelenleginél is sokkal jobb és kevésbé ellentmondásos lenne ennek az obinak a megítélése.
A harmadik ok pedig a rövidebb út, gyorsabb AF lehetett. Valószínű ez utóbbi lebeghetett leginkább a tervezők szeme előtt.

Egyébként meg ez a 70 centis közelpont tényleg csak a modern és "kisebb" szenzorhoz tervezett obik között számít gyenge értéknek. Ha megnézed a hasonló látószöggel rendelkező FF-re tervezett 85mm-es portré obikat, akkor hamar kiderül, hogy azoknak sincs jobb közelpontja 85 cm-nél. Még a nem is olyan rég bejelentett Nikon AF-S 85/1,4 G-nek se.
Azaz az FF csodarendszerek szintjét azért bőven hozza a Fuji ilyen téren. :)

[ Szerkesztve ]

(#1107) TayRol válasza Parci (#1105) üzenetére


TayRol
veterán

jó az új aláírásod.

(#1108) JackFeryll válasza Parci (#1105) üzenetére


JackFeryll
őstag

Nem mondtam, hogy magánszemélytől.
Gondolod, hogy vadi újan ennyiért árulná valaki ? :)
Ha zavaró a hsz nyugodtan törölhető, meg ez is.

(#1109) Parci válasza JackFeryll (#1108) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha például amerikai papírokkal van, simán belefér. meg egyébként is, bármi lehet, kicsit erős gondolat rájuk szabadítani tomcatet...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1110) FEDman válasza Parci (#1103) üzenetére


FEDman
addikt

Jaja, gyönyörűen levezette, hogy a Fuji azért tervezett ilyen közelpontot, hogy kevesebb 56-ost tudjon eladni..

Ez aztán a logika.. :DD

(#1111) Freddy76 válasza TayRol (#1107) üzenetére


Freddy76
addikt

Csak el van írva, az p.panda, nem p.anda.

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#1112) madgie válasza FEDman (#1106) üzenetére


madgie
titán

Az X100 valóban egyre lágyabb lett a közelpont felé, de ez f4 körül szépen kordában tartható volt, részemről (a koncertfotók kivételével) imádtam azt a tulajdonságát, hogy f2-n álomszerűen rajzol, 2.8-on köztes, f4 körül meg penge volt. Makrónál is gyönyörű volt néha egy-egy álom virágfotó, meg hasonlók.

Kezdem azt hinni, hogy sok régi motorossal ellentétben a Fuji fenemód nem felejtett el jó, relatív kis méretű ügyes fixeket tervezni (amelyek megfelelnek vonalélességben, kontrasztban is a mai kor igényeinek).

És mi a görcs az a p.panda?

[ Szerkesztve ]

(#1113) FEDman válasza madgie (#1112) üzenetére


FEDman
addikt

Ha már szóba került, nekem csak most tűnt fel az az apróság, hogy egy X100-ban és egy X-E1-ben nagyon máshol van a film/érzékelő síkja.
Trükkös ez az X100, még soha nem láttam róla robbantott rajzot, de nem lepődnék ha egy ilyenen kiderülne, hogy az obija 2x akkora, mint amekkorának hisszük. :)

(#1114) Freddy76 válasza madgie (#1112) üzenetére


Freddy76
addikt

[link]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#1115) TayRol válasza FEDman (#1113) üzenetére


TayRol
veterán

egy kicsit biztosan nagyobb, mint amennyit látunk belőle.

(#1116) madgie válasza Freddy76 (#1114) üzenetére


madgie
titán

Hú, ezt mé' nem ismertem? :))

(#1117) MC Pite válasza Parci (#1109) üzenetére


MC Pite
veterán

Hát, 650$ alatt nem nagyon látok új X-E1et amcsiknál sem... Valahogy biztos megéri neki, refurbished gép sem kizárt... igaz, a használt X-E2esen is kiakadtam ami 180ért ment el hogy hogy a p..ba... jah, és kit.
Hát, apsc obiknál nem sűrűn láttam ekkora közelpontot, igaz, ilyen fényerőset se néztem ritkán. Bár furcsának tűnik, nem vágom mi limitálta őket, de egy darabig úgyse érint. (Fókusz sebesség javításához gondolom elég lenne a makró határát feljebb tolni, mostani obikra is ráférne, 60asra nagyon nagyon, fél méter alatti utat 3× annyi idő alatt teszi meg mint felette.)

<ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1118) Parci válasza MC Pite (#1117) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

180-ért most azonnal vennék egy x-e2 kitet...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1119) TayRol válasza Parci (#1118) üzenetére


TayRol
veterán

nem csak te... ne aggódj, lesz az még 50e is!

(#1120) Gondwana válasza FEDman (#1113) üzenetére


Gondwana
addikt

Azt nem tudom, hogy mekkorànak hiszed, de az X100(s) hàtsò lencsetagja !! 5mm-re van a szenzortòl!

Szerk. közelpont: Canon 70-200, ha 2.8 akkor 1.5m, ha f/4, akkor 1.3m a "közel"pont, ràadàsul 3m-en limitàlhatò, ehhez képest a 0.7m màr behatolàs az intim szféràba.

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#1121) FEDman válasza Gondwana (#1120) üzenetére


FEDman
addikt

Igen, úgy képzeltem, hogy a hátsó lencsetag szinte ráfekszik már a szenzorra. Ha ez az 5mm stimmel akkor nagyjából meg is van amit saccoltam, miszerint 2x akkora a lencse, mint ami kilátszik a vázból. :)

No de honnan lehet tudni, hogy 5mm-re van? Én még sehol se láttam erre vonatkozó információt.

Szerk.
Ami a közelpontot illeti, ott azért gyakorlati szempontból elsősorban a nagyítás lényeg és ilyen szempontból azért nagyon nem mindegy a gyujtótávolság. Ennek megfelelően egy 200mm-es obi 1,5m-es közelpontal jobb a nagyítást ér el, mint egy 85mm-es obi 85 cebtis közelponttal.

[ Szerkesztve ]

(#1122) Gondwana válasza FEDman (#1121) üzenetére


Gondwana
addikt

Telefonròl nem keresem meg, de fujirumorson is volt metszetrajz (elöl 11mm pupilla, hàtul meg 20mm körül...)

Akit érint:
Hristos se rodi! (itt nem lehet megmaradni a rohadt mennyei nép petàrdàitòl)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#1123) Freddy76


Freddy76
addikt

Most, hogy eladtam a gépemet, elbizonytalanodtam, hogy ne rendszeren belül maradjak (d7100), hanem menjek tükör nélkülre. Fujinál engem két dolog riasztott, a lassú af, és az obik ára. Az előbbire az xe-2 talán megoldás. Az utóbbit illetően meg azt éztem, hogy ez a 18-55 nagyon jó mindenes, teljesen jól kiváltaná a mostani "alap" obimat, ami egy tamron 17-50/2.8 (igaz, az 2.8, de elég lágy ott, míg a fuji nyitva is tök jó).

A 18-55 mellé egy másik obi, és kész is a rendszer. Nekem ez a 27/2.8 tetszene, az ekv. 40 m4/3-on is nagyon bejött...

Van itt xe-2 tulaj?

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#1124) Parci válasza Freddy76 (#1123) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ne mondd már nekem, hogy pont a 27/2,8 lenne a 18-55 mellé. csak azért cserélgetnéd, mert kicsit kisebb?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1125) lenan válasza FEDman (#1121) üzenetére


lenan
aktív tag

ez ugyan az rx1, de ezt is 2 hónapig kerestem. Mondjuk ezt elnézve nem csoda, hogy nem cserélhető objektíves, nagyobb a hátsó lncse mint 40mm.

(#1126) b.vr válasza Parci (#1124) üzenetére


b.vr
őstag

Szerintem se az lenne a jó választás (ez nem lenne a 20/1.7 párja)
Én tuti a 35/1.4-et választanám (ez viszont megfelel a 25/1.4-nek, talán kicsivel jobb is)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#1127) Freddy76 válasza Parci (#1124) üzenetére


Freddy76
addikt

Például, bármilyen meglepő.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#1128) Parci válasza Freddy76 (#1127) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

értelmetlen megoldás, a 20/1,7-hez képest még rosszabbul is jársz minden értelemben. de már rég beletörődtem, hogy tayrol és te vagytok az új tulku :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1129) Freddy76 válasza Parci (#1128) üzenetére


Freddy76
addikt

Miért értelmetlen :F Kicsi, kompakt, jó látószögel és fényerővel.

Amúgy 2013-ban szerintem kevesebbet csereberéltem, mint te, TayRol pedig teljesen más liga, utólérhetetlen, de ez a része lényegtelen, belátom, hogy nagyrészt magáért az újításért újítok...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#1130) Parci válasza Freddy76 (#1129) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tekintettel arra, hogy a tavalyi síelést a ricoh gxr-rel fotóztam, amit most cseréltem le egy x10-re, kötve hiszem, de mindegy is. nyugodtan vegyél fujit, ha azt szeretnéd. nincs gond az x-e1 af-jével sem már. én annyit írtam, hogy drágább, mint az m4/3 és pont a 27/2,8-cal rosszabb is.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1131) TayRol válasza Freddy76 (#1129) üzenetére


TayRol
veterán

én kütyübuzéria miatt váltogatok. amíg megtehetem. egyébként nincs értelme azon kívül, és ezt bármikor beismerem.

(#1132) MC Pite válasza Freddy76 (#1123) üzenetére


MC Pite
veterán

Nem inkább a 35/1,4 lenne okés? Na csak mert 27mm 3,2őn a kitobival is tudod, én nem nagyon cserélgetném emiatt, max utcán nyakban lógatva könnyebb (de a 35ös is egész kicsi). Utóbbival 'ff feelinged' lesz szvsz (dof), persze nem le/rábeszélni akarlak, csak elsőre tetszett nekem is a 27es (mi nem, tudom :D ) aztán no rekeszgyűrű, no ellenző, méretben alig kisebb, -2fe, viszont alig olcsóbb. A dof+rekeszgyűrű _nekem_ annyi plusz, hogy hamar el is vetettem a 27est.

Sztem már sokan bevallják/juk hogy kütyübuzériából váltunk, engem is hajt a vérem (más kérdés hogy a képeket és a vezérlést is imádom ezen, és vágytam rá mióta megláttam először). Egyébként 1400dodó a kit, adoramánál ajándékkal, +54dolcsiért 3évre kiterjesztett garival, de az első évben itthon is garis; és a postaköltség áráért elhozzák (kint melózók, sztyuik, stb). Vagy ha mást nem, üveget is lehet (én becoptam a dhl-el meg a vám+áfával).

<ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1133) Freddy76 válasza Parci (#1130) üzenetére


Freddy76
addikt

Én tavaly végig a d7000-rel fotóztam. A 2012-t ne feszegessük, az durva ámokfutás volt :DDD .

Igazad van, a 20/1.7 okosabb választás lenne, ha ezt a látószöget keresem, már csak azért is, mert jóval olcsóbban kapok alá jó vázat. A fuji ellenben azóta vonz, amióta először olvastam Laca XE-1 tesztjét, és tapiztam a vázat, belenéztem a keresőjébe, tekergettem az obikat... Ha nem lennének bajaim az af-fel, már biztos, hogy váltottam volna. Az xe-2 ellenben ebből a szempontból is jó. Persze ha az eszemre hallgatok, nem xe-2-t veszek (sőt, ha az eszemre hallgatok, el sem adom a d7000-ret), hanem - ha már váltok tükrösről - m4/3-ot, akár a nézegetett gx7-et.

Miért a 27/2.8? Nekem anno nagyon bejött az oly-n a 20-as látószöge, és az, hogy kicsi, palacsinta, ha a nyakamban/oldalamon lóg, szinte nem is érzem, nincs "erőkar", ami előre billentené a gépet. Kirándulni, játszótérre, partira csak ezt vittem magammal, tökéletesen bevált egyedüli fixnek. Úgy látom, ugyanez az előnye megvan az XE-1-en is...

Pite: a dof nekem annyira nem fontos, ekv. 40-en pláne. A rekeszgyűrűt nem tudom, csak filmesen használom, nem tudom, mennyiben problémásabb a vázról vezérelni a rekeszt... Kütyübuzéria pedig van bennem, ez tény.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#1134) Parci válasza Freddy76 (#1133) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

x100s? persze se azt, se az x-e2-t nem most kell venni, bitang drágák :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1135) Freddy76 válasza Parci (#1134) üzenetére


Freddy76
addikt

Az nekem túl drága lenne fixnek... Úgy értem, egyedüli gépnek az kevés, és egy 300+-os gépet szaladgálósnak, hát... Nem nekem való...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#1136) Stauffenberg válasza Parci (#1134) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Jol le kellene egyszer tesztelni, hogy milyen kulonbsegek vannak az X100 + uj firmware es az X100s kozott a gyakorlatban. Nagyon pozitivak a tapasztalatok az uj fw kapcsan, aztan ha tenyleg kicserelodik tole a gep ahogy a legendak tartjak, akkor siman az egyik legjobb vetel. Ujonnan is mar csak 200k.

(#1137) Parci válasza Stauffenberg (#1136) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azért az evf is bitang az x100s-ben stb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1138) hegyimorc válasza Stauffenberg (#1136) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"ha tenyleg kicserelodik tole a gep ahogy a legendak tartjak"

Hát, a túl mélyre került és ezért baromi macerásan benyomható OK gomb firmware update-től nem emelkedik ki, a cserébe viszont túl könnyen eltekeredő EV gomb sem lesz szorosabb. Utóbbit még csak-csak megszokja az ember, de az előbbi nálam az eladás egyik fő okává vált. Szóval nem csak a firmware miatt jobb az S.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#1139) madgie válasza hegyimorc (#1138) üzenetére


madgie
titán

Nekem nem volt bajom az OK gombbal, míg mondjuk sok olyan dolog zavart, amire pont gyógyírt adnak az új fw-k.

(#1140) TayRol válasza Stauffenberg (#1136) üzenetére


TayRol
veterán

a régit addig próbáltam,míg bekapcsoltam és párat lőttem (igaz feltehető bármikor), de az új sokat javít rajta.

(#1141) hegyimorc válasza madgie (#1139) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Ez egyénenként változó, de sokan panaszkodtak rá máshol is, és az sem véletlen, hogy az "S" bejelentésekor a felsorolt problémáim megoldását kihangsúlyozták.

(Amúgy érdekes, mert ilyen szempontból csupa olyan gépem van, amin papírforma szerint problémásak gombok - EM5, RX100, GM1 - mégsincs velük gondom, az X100-zal viszont volt)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#1142) Stauffenberg válasza TayRol (#1140) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én csak a régi szoftverrel próbáltam, de a "sok dolgot javít rajta" vélemények fellelhetők ezernyi fórumon és a konkrét changelog is megtalálható a gyártó weboldalán. Én inkább gyakorlati dolgokra vagyok kíváncsi, mert a gyártó mondhat bármit, hozhat grafikonokat, meg dobálózhat számokkal, ha az csak laborban mérhető.

Tudtommal van itt X100s és X100 tulajdonos egyaránt, kéne valamilyen kézzel fogható összehasonlítást csinálni, persze naprakész firmware mellett.

(#1137) Parci: Na ja, de a régi X100 kerül most 200 rugóba, míg a sportverzió már 360 ezer. Mindenki mérlegelhet, hogy akar-e miatta többet fizetni. Amikor még nem volt ennyire mélyen az X100 ára (és még a legutóbbi nagy firmware turbó sem volt kint), akkor nem volt kérdés, hogy simán jobban megéri az X100s, de most meg csak attól függ, hogy van-e szükséged arra amiben többet nyújt.

Nem olyan egyszerű a kérdés, mint az X-A1 (160k) meg az X-M1 (240k) esetében, ahol a gyakorlatban semmi különbség, sőt az olcsóbb verziónak bizonyos téren előnyei is vannak.

Egyébként meg alig van meg az X-A1, de már azon gondolkozom, hogy az ekv. 35mm körüli fényerős objektív helyett egy X100-ra kéne beruházni.

(#1143) madgie válasza hegyimorc (#1141) üzenetére


madgie
titán

Persze, tudom, sokakat zavart (ismerősi körben is), direkt kíváncsi voltam, mit fogok hozzá szólni... nem tökéletes, sőt, nagyon messze áll attól, de messze nem tartottam annyira használhatatlannak, mint amiről olvastam.

Stauffenberg: anno én is a 20/1.7 helyett ruháztam be az X100-ba (pótgép és alapobjektív egyben), kicsit bánom, hogy tovább adtam a cuccot, de koncerten hártány volt az a portré lágyságú objektív (f4 körül már jó, de én nem szeretnék 2 Fé-t rekeszelni sötétben)

[ Szerkesztve ]

(#1144) Gondwana


Gondwana
addikt

Ha valaki X100 tulajként készül Szabadkàra, én biztosìtok (s)-edisönt meg helyszìneket összehasonlìtòteszteléshez.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#1145) hegyimorc válasza madgie (#1143) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Nem azt mondtam, hogy használhatatlan, de ha az említett két problémám nem lett volna, talán még ma is meglenne az X100.

Maradt utána egy expogomb és két távkioldó, emlékbe :D Sajnos annyit sem érnek, hogy hirdessem.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#1146) TayRol válasza Stauffenberg (#1142) üzenetére


TayRol
veterán

az utolsó mondatodra reagálva: én azt tettem. pont az ax1 mellé.

(#1145) hegyimorc : ha nem hirdetném megvenném az apróságokat, expógombot mit kerestem...

[ Szerkesztve ]

(#1147) Parci válasza hegyimorc (#1145) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tele vagyok ilyen szarokkal én is... cokin laprendszer, nd szűrővel, kisebb állványok, oldaltáska stb. oda kéne adni egy neppernek, mert halálra idegesítenek itthon, de használni úgy sem fogom már.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1148) Stauffenberg válasza madgie (#1143) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"de koncerten hártány volt az a portré lágyságú objektív (f4 körül már jó, de én nem szeretnék 2 Fé-t rekeszelni sötétben)"

Ez nálam is nagy dilemma, mert ugye az XF 23mm f/1.4 egy brutális vérengző vadállat. Teljesen nyitva szép éles a közepe, de a sarkok is még megteszik, viszont f/2 körül már megjön az ereje és f/2.8-nál már szinte a teljesítménye csúcsára ér. Na ezt nem tudja sem az X100, sem az X100s. Meg is kérik alaposan az árát ennek az üvegnek.

Aztán a másik énem meg azt mondja, hogy felesleges egy hobbi/másod gépre vagy rendszerre ennyit költenem... :D

[ Szerkesztve ]

(#1149) MC Pite válasza hegyimorc (#1145) üzenetére


MC Pite
veterán

És a másik kioldóra is megvan az embered, két sörnyi/csokinyi ellenértékért :D
Nálam Nikon bajonettes obi kupak meg pici vízszint vakupapucsba maradt az 'eladhatatlan' kategóriában...
Ráér akkor postára menni vele amikor drága cuccot adsz fel ;]

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1150) hegyimorc válasza Parci (#1147) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Az a bajom az ilyen szarok hirdetésévél, hogy annyit sem ér, hogy levelezgessek, időpontot egyeztessek ... és akkor még nem is beszéltem azokról akik elvárnák, hogy postán álljak sorba vagy házhozvigyem. Faszt! 5ezernél olcsóbban nem adok el semmit :D, ami meg nem ér annyit az marad amíg ki nem vágom :DDD

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.