Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) FEDman válasza ROBOTER (#1950) üzenetére


FEDman
addikt

Hogy milyen az X-T1 az X-T1-hez képest az nekem most túl filozófiai kérdés, én most csak szimplán összenéztem az X-Transt egy hagyományos szenzoros géppel, ez találomra lett NEX, lehetett volna más is. :)

(#1952) ROBOTER válasza FEDman (#1951) üzenetére


ROBOTER
addikt

Én viszont az LR javulására reagáltam.

(#1953) FEDman válasza ROBOTER (#1952) üzenetére


FEDman
addikt

Én is, csak én máshonnan közelítettem! ;)
De nem fogunk összeveszni, mint ahogy írtam is, nagy változást én se látok a korábbiakhoz képest. Ugyanakkor ez a kis javulás nálam már pont elég ahhoz hogy megint kedvem legyen néha a Fujival is Raw-ozni. :)

(#1954) FEDman


FEDman
addikt

Lehet kicsit félreérthető volt a hirtelen váltásom, eredetileg természetesen X-Pro1-hez hasonlítottam az X-T1-et, a kis javulást ahhoz képest értettem. Viszont mivel az X-Trans szenzor leggyengébb pontja az alap isos részletvisszaadás így gondoltam felülről hozzá nézem még egy sima szenzoros géphez is, ez volt a NEX-6. :)

(#1955) b.vr


b.vr
őstag

Roboter viszont azonos felvétel esetében a konvertált raw és a gépi jpg viszonyáról beszélt: "Jobb a Fuji JPG, mint az LR RAW"

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#1956) Stauffenberg válasza b.vr (#1955) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem kell túldimenzionálni, a belső Jpeg motorra kell támaszkodni. :)

(#1957) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Az USA-ban (minden hivatalos kereskedőnél) 199 USD az XF 23mm f/2.8. Ilyen miért nincs nálunk? Szent tehén... rögtön lecsapnék rá. Az Amazon US-en 199 USD, míg az Amazon UK már 370 GBP áron adja, amiből van 100 GBP cashback, de még azzal együtt is kétszer annyiba kerül Európában.

Tököm...

[ Szerkesztve ]

(#1958) Parci válasza Stauffenberg (#1957) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

27 mm lesz az, de ja, én is néztem. a 35/1,4 is olcsó odakint.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1959) Stauffenberg válasza Parci (#1958) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ja elírtam. Most azon matekozok, hogy ha az Amazon US-ről megrendelem, akkor vámmal együtt is SOKKAL olcsóbb mint itthon vagy EU-n belülről.

(#1960) b.vr válasza Stauffenberg (#1959) üzenetére


b.vr
őstag

Szállítanak objektívet Magyarországra?

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#1961) Stauffenberg válasza b.vr (#1960) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ez a nagy kérdés. Nem szoktam Amazonról rendelni és mivel nem használom a rendszerüket, ezért nekem ez átláthatatlan.

Be vagyok jelentkezve, látja a címem, de még mindig a Free Shippinget írja. Egy táblázatot találtam amiből annyi jött ki, hogy $6.99 a szállítás és további $1.99/lb a küldemény tömege után. Na de, hogy az objektívet milyen kategóriába sorolja az jó kérdés, én az elektronikai cikkeket néztem.

Két Amazont használó kollégám van, egyik azt mondja kizárt, hogy szállítanának ilyesmit Magyarországra a másik meg azt mondja, hogy simán.

Szerk1: Amúgy a B&H biztosan elküldi a csomagot Magyarországra, mert egyszer megnéztem mikor 199 USD volt a Panasonic GX1 váz, de emlékeim szerint nem úsztam volna meg 50-60 USD alatt a szállítást (meg vám és áfa).

Szerk2: Az eBay mennyivel intelligensebb ha a csomagküldés díjainak számításáról van szó. Rögtön feltünteti a terméklapon, hogy az országodba való szállítás mennyibe fog kerülni. Ha meg nem szállítanak oda, akkor azt is.

[ Szerkesztve ]

(#1962) Parci válasza Stauffenberg (#1961) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem szállít magyarországra az amerikai amazon

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1963) Stauffenberg válasza Parci (#1962) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Semmit vagy csak bizonyos termékeket nem? Meg amúgy ezt mikor szeretné közölni? Mert látszólag engedi megrendelni a magyarországi címre, már bankkártyát is hozzáadtam az accountomhoz. Ha most megnyomnám a fizetés gombot, akkor ugrana elő egy böhöm nagy popup, hogy bocsi, de eddig nem szóltunk róla, hogy hozzád nem szállítunk?

Azt hiszem pont az ilyen gyökérségek miatt nem szoktam soha Amazonról rendelni.

A B&H viszont szállít a világon mindenhova (a kivételek között csak Irán, Észak-Korea meg ilyenek vannak), most megint azt a táblázatot keresem amiből szállítási költséget lehet kalkulálni. Nem megy a B&H live chat mert ott még hétvége van.

(#1964) b.vr válasza Stauffenberg (#1963) üzenetére


b.vr
őstag

Sokféle dolgot lehet ide is rendelni (régebben könyveket rendszersen hozattam), de 1 éve amikor fényképezőgépet szerettem volna, azt nem lehetett, ebből gondoltam hogy objektívet sem fognak.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#1965) Stauffenberg válasza b.vr (#1964) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az a kemény, hogy a B&H-nál rendelhetsz bármit, azt kiszállítják. A táblázatot nem találom a szállítási árakról, de ha a kosárba teszed a cuccot, akkor lehet választani szállítási módot.

A UPS-es csomagküldéssel 90 USD a szállítás (3-4 bussiness day), a legolcsóbb meg a 50 USD postai küldeményként (10-14 nap), de ez utóbbi csak "pay on delivery" módban érhető el. Bár eléggé kétlem, hogy utánvéttel küldenének csomagot magyarisztánba, de aztán ki tudja.

Viszont itt nincs raktáron az objektív.

(#1966) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Na, megviccelt az eBay, az istenért sem akarta a keresőbe beírva listázni az akciós XF27-et, de azért meglett.

199 USD az ára + 51 USD import költség előre fizetve + 33 USD szállítás = 64.000 HUF tokkal vonóval.

Basszus, hogy most kell késnie a fizetésemnek. Remélem ma már kapom az SMS-t, hogy jóváírták a béremet, mert nagyon az utolsókat rúgják az akciós XF27mm készletek. Nem terveztem megvenni ezt az üveget, de ennyiért nem tudom kihagyni.

(#1967) b.vr válasza Stauffenberg (#1966) üzenetére


b.vr
őstag

Hm, ilyen sok a vám? (vagy mi az az "importköltség"?) Viszont szerintem erre rájön még 27% ÁFA.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#1968) FEDman válasza Stauffenberg (#1966) üzenetére


FEDman
addikt

Ennyiért nem is szabad! :)

(#1969) Stauffenberg válasza b.vr (#1967) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

VÁM + ÁFA egyben. Az eBay guru kollégám rendelt már így párszor, ő is félt, hogy megterhelik még plusz költséggel, de tényleg nem.

(#1970) Parci válasza Stauffenberg (#1969) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem stimmel nekem, 27% az áfa. 200 dollárnál csak az áfa 54 usd...

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1971) b.vr válasza Parci (#1970) üzenetére


b.vr
őstag

Igen, én is pont ezt akartam írni (illetve az az 54 azért az usd :) _Még_ nem ennyire rossz a huf :D )

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#1972) Stauffenberg válasza Parci (#1970) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Persze, hogy nem stimmel. Viszont a kollégám többször rendelt így olyan terméket amit a vámon 100%, hogy mindig megcsípnek és már nem kellett semmit fizetni.

"No additional import charges at delivery! This item will be shipped through the Global Shipping Program and includes international tracking."

A PH-s eBay topik összefoglalóban is ennyit írnak róla:

"Import charges

Vásárlás során találkozhatunk ezzel a tétellel, amit szintén ki kell fizetni a termék vételárával (és postaköltségével) együtt. Ha az eladó részt vesz az ún. eBay Global Shipping Program-ban, akkor nem közvetlenül neked postázza a terméket, hanem valamelyik elosztó központba, ahonnan majd eBay valamelyik alvállalkozója fogja szállítani EU-ba és vámkezelni a termékedet. Ezután EU területén belül kerül ismételt feladásra a rendelt terméked, ami már nem lesz vámkezelve a magyar hatóságok által."

[ Szerkesztve ]

(#1973) makszi


makszi
aktív tag

Sziasztok!

Nos tegnap én is beléptem a klubba, eddig nagyon szimpatikus Fujiéknál :))
A 35-ös obi brutál jó! :Y Firmware upgrade megvolt, pótakksik, bőrtok beszerezve! :K
Remélem a hétvégén sikerül szép fényeket kifognom....

[ Szerkesztve ]

(#1974) TayRol válasza makszi (#1973) üzenetére


TayRol
veterán

:D

(#1975) Stauffenberg válasza makszi (#1973) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Üdv a klubban!

Tökéletes kis szett, leld örömöd benne! :)

Firmware téma: Nagyon remélem, hogy az X-A1 (meg a többi ami képes rá) megkapja firmware frissítésben az okostelefonos távvezérlést és ez nem csak az X-T1 kiváltsága lesz. Na meg a színezhető focus peaking sem jönne rosszul. Az meg már a csúcsok csúcsa lenne ha még manuális videó vezérlést is hozna egy frissítés.

(#1976) makszi


makszi
aktív tag

Magyar nyelvű kézikönyvet X-A1-hez le lehet tölteni a netről?

Másik kérdésem, hogy tudtok, optimális beállításokat a következő paraméterekre:
szín
élesség
tónuskiemelés
árnyékárnyalat
zajcsökkentés ez -2 ezt már megtaláltam.

Azért volna fontos, mert az eddgi RAW only módból(Pana) szeretnék áttérni az általában Jpg módba, továbbá a kényes és fontos szituációkban meg a raw + jpg-t használnék.

(#1977) Stauffenberg válasza makszi (#1976) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Szerintem nincs erre optimális beállítás, csak szájíz kérdése.

Szerintem az élesítést érdemes kicsit, míg a zajszűrést teljesen visszavenni. A többi nálam alapértéken van, nekem bejön úgy.

(#1978) makszi válasza Stauffenberg (#1977) üzenetére


makszi
aktív tag

Köszönöm ez kiindulásnak, jó lesz! :R

(#1979) eddie1978


eddie1978
aktív tag

(#1980) FEDman válasza eddie1978 (#1979) üzenetére


FEDman
addikt

Ehhez az is kell, hogy az X-A1 alapbeállításon nagyon erősen zajszűr. Ez elsőre csak azért nem annyira feltűnő, mert a Fuji ezt is nagyon ügyesen csinálja. Ettől függetlenül nekem ez már túl sok, így ha lenne X-A1-em akkor első dolgom lenne visszavenni rajta minimumra a zajszűrést.
Úgy már nem kiemelkedő, csak simán élvonalbeli az APS-C lapkás gépek között. :)

(#1981) makszi válasza eddie1978 (#1979) üzenetére


makszi
aktív tag

Felraktam egy ISO sorozatot 200 tól 25600-ig. Jpg a gépből, zajszűrés -2.
Eredeti méretben vannak fent, szóval nagy fájlok!

[ Szerkesztve ]

(#1982) Stauffenberg válasza eddie1978 (#1979) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Egy kicsit talán elragadtatta magát a szerző, de alapvetően igaza van. Saját árkategóriájában a legjobb ezen a téren, közben a drágább vasakkal szemben is állja a sarat. Zajszűrést nyugodtan ki lehet kapcsolni (illetve Jpeg módban minimumra venni).

Ha jön majd az X-A2 egy bitang fókuszrendszerrel és néhány új XC objektívvel, akkor az nagyot dobbanthat.

Tényleg az egyetlen negatívum amit az X-A1-re mondani tudok az az AF rendszer lassúsága az Oly és Pana gépekhez képest. A sötétet nem kedveli (nem úgy a szenzor ami elemében van ISO3200 mellett is).

(#1983) MC Pite válasza Stauffenberg (#1966) üzenetére


MC Pite
veterán

Ugyehogyugye...
Amúgy x*1,27*1,07 elvileg obi esetén.
Köv sörözésre tessék hozni!

Addig remélem az X-E1nek is találok végre gazdit...

<ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1984) FEDman


FEDman
addikt

Úgy néz ki az X100 kap ekv. 50mm-es tele előtétet is. :)

(#1985) Parci válasza FEDman (#1984) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nemtom, hogy van-e ennek értelme a cserélhető obis rendszer mellett. sokkal inkább lehetne akkor a sigma mintájára egy x200-at is csinálni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1986) FEDman válasza Parci (#1985) üzenetére


FEDman
addikt

Hát ha X100 tulaj lennék biztos nem ez lenne az a kiegészítő amiért elsőnek rohannék a boltba! :DDD

Az XF 35/1,4 mellett meg pláne.

Ettől függetlenül, ha olyan minőségű lesz, mint a nagylátó előtét, akkor nem teljesen értelmetlen. Ekv. 50mm-rel már simán lehet pl. nagyon szép nem túl szűk portrékat lőni. Kérdés inkább az, hogy az elegáns és kompakt X100-ra hányan raknak majd szívesen ekkora tányért? :U

(#1987) nord_ válasza Parci (#1985) üzenetére


nord_
veterán

Így van. X100 ekv.35mm, X200 ekv.105mm. Fél vesémet egy ilyen duóért. :)

(#1988) Gondwana válasza FEDman (#1984) üzenetére


Gondwana
addikt

Ez a 135/50 felirat egy picit érdekes: ez ugye, egy 1.41x telekonverter, ha a 135 i mm-ben olvasandó, akkor készül egy ekv. 90mm leaf-shutteres gép? FUJIII TAKE MY MONEEEY!
Ha az a 135 éppen 1:3.5 lenne, akkor meg nem teljesen értem: ekv. 35mm f/2 x 1.4 = 50mm f/2.8, mindez ugye, 1/1000s vakuszinkronnal.
120-150€ az ingerküszöböm, annyiért rendelném rögtön az X100s-re, néztem, pont akkora, mint a Pana DMW-LW46, aminél már látok javulást, de még mindig nem sikerült belőnöm jól a távtartózását, ezek 18mm-re előretolva készültek, úgy látszik, kevés.

Szerk: megtaláltam fujirumorséknál, a 135 csak a Leica formátumra utal. Kár, már egész belelovaltam magam...

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#1989) FEDman válasza nord_ (#1987) üzenetére


FEDman
addikt

Vegyél egy X100-ast, meg mellé egy X-E1 + XF 60/2,4-et és a dolog kipipálva. :)
Egy tele obi mellett az optikai átnézeti kereső meg amúgy is felejtős.

(#1990) FEDman válasza Gondwana (#1988) üzenetére


FEDman
addikt

Nem is egészen értem mire gondoltál eredetileg, pedig szerintem elég egyértelmű az a felirat. A nagylátó előtéten is pont így van feltüntetve.

Természetesen ennek megfelelően az új előtéttel ekv. 50mm lesz az X100-ból.
Hogy a fényerővel miket számoltál azt megint nem értem. Konverterrel van olyan fényveszteség, mint amit számoltál, de ilyen előtét esetében nagyságrendileg marad az eredeti fényerő. Vagy ezt rosszul tudom?

[ Szerkesztve ]

(#1991) nord_ válasza Gondwana (#1988) üzenetére


nord_
veterán

a 135 csak a Leica formátumra utal
Mióta világ a világ, ez már így van. ;)

Fedman:
az X100-ban a hibrid kereső miatt bármikor átkapcsolhatnék az optikai keresőről. Egyébként igazad van, ez is egy megoldás, bár nekem az X100 dizájn az örök szerelem, ezért csaptam le Parci hsz-ére. :)
(Az XE-1 felső sarkára legalább egy nyamvadt kisvakut odebiggyesztethettek volna, nekem mindig hiányérzetem van, ha egy távmérős jellegű gépnél a kereső helyén semmi sincs.)

(#1992) FEDman válasza nord_ (#1991) üzenetére


FEDman
addikt

Te egy ekv. 100mm-es "X200"-on használnád úgy az optikai átnézeti keresőt, hogy a távmérős gépekkel szemben itt csak azt látod, hogy becsippant az AF, de azt már nem tudod ellenőrizni, hogy a tárgyra, vagy épp mondjuk mögé a hátérre?
Egy ilyen obival ugye már ez nagyon nem mindegy. Emiatt én tuti nem használnám az átnézeti keresőt. Ha meg nem, akkor meg a hybrid móka helyett rakjanak bele minél jobb minőségű EVF-et.
Vagy legalábbis én ezzel így vagyok. :)

[ Szerkesztve ]

(#1993) lenan


lenan
aktív tag

a hülyeség ragadós, persze lehet hogy jó valamire

(#1994) FEDman válasza lenan (#1993) üzenetére


FEDman
addikt

Hehe, nekünk is lesz ilyenünk? :))
Nekem amúgy tetszik a vázsapka obi ötlete. Majd meglátjuk milyen lesz, de én el tudom képzelni magam egy ilyennel. :B

Persze valószínű csak egy normál obihoz képest lesz olcsó, de ahhoz így is pont elég drága lesz, hogy csak a móka kedvéért mégse fáradjak majd ezért a kasszához. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1995) Parci válasza FEDman (#1994) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

24 mm-rel mondjuk semmi értelme (vagy ez ekv. annyi?). a halszem például jó ötlet, specialty cucc, amúgy nem vennék a userek, így meg igen.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1996) Gondwana válasza FEDman (#1994) üzenetére


Gondwana
addikt

MTF-et láttad? Oly 17/2.8 szint majdnem, ha jól látom :C

Szerk.: értelme a 23mm/1.4 ára mellett van szerintem.

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#1997) FEDman válasza Parci (#1995) üzenetére


FEDman
addikt

Sokan szeretnek ám street fotózni ekv. 35mm-rel. ;)

(#1998) Parci válasza FEDman (#1997) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

f8-on, af nélkül, so-so minőségben? ne mondd már, hogy ez így jó és nem lett volna jobb mással. mert de.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1999) FEDman válasza Parci (#1998) üzenetére


FEDman
addikt

Pontosan ahogy mondod, f8-on AF nélkül. ;)

(#2000) OTika


OTika
aktív tag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.