Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#2785) nchelp válasza SirTom (#2780) üzenetére


nchelp
tag

Németországot ez a tetves bankárbűnözés úgy hazavágta, hogy öröm nézni. 4 évvel ezelőtt kb 600 euróval kerestem többet.

De: addig, amíg közvetlen állásra van br 15 pénzes zsoldom, addig az irodák legtöbbje 10-11 ojróval akarja az ember szemét kitolni, + útiköltséggel. Ha ott laksz a cég mellett, akkor sorry. Így jártál. Na most, a 10 pénzből marad kb 6.5-7 netto. De én első kézből tudom, hogy a cég felé 18-24 euró körül számláznak óránként. Többgépes, többműszakos munkarendre meg még többet. És akkor erre a bérre túlórázz... De természetesen az én kurva anyámat! :O Viszont a cég így is spórolt, mert ha direktben venne fel, akkor a 15 bruttód 27-28-ba fájna neki óránként

A német irodák javára szolgál, hogy ha önhibádon kívül nem kell menned holnaptól dolgozni, akkor a kieső időszakra is megkapod a béred 65-85 százalékát, amíg nem találnak neked másik állást, de legalább 2 hétig.

Hollandiában ez hatványozottan működik, de ott nincs "kieső pótlék". Ezt is első kézből tudom. Ott még vastagabban fog az irodák ceruzája.

A jobbulásról: komolyan csak a nyugalmam és a biztonságérzetem sérült (főként ez utóbbi), de azért kösz. Jó szabizást.

A felniről: azért az nem véletlen, hogy ezeket nagy nyomáson spec. ötvözetből fröccsentik...

Zoli, nálad mi újság?

nchelp

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.