Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) radi8tor válasza Dorien (#899) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ne igyál előre a medve bőrére. :)
Jöhet még március 15-én hóvihar. Mostanában 1-1.5 hónappal el vannak csúszva az évszakok.

⭐ Stella

(#902) Erdei88


Erdei88
veterán

Ha valakit érdekel a LED téma, ma kicseréltem a kocsiban az izzókat. Nagyon jól néznek ki. Kékes fényük van. Este megnézem milyen sötétben

Sajnos a tükör világítás (kilépőfény) kicsit nehezebb, azt nem tudtam kicserélni. De ahhoz is van izzó, féltem, hogy eltöröm a tükröt, azt elnapoltam

(#903) bzoly válasza Dorien (#876) üzenetére


bzoly
aktív tag

Kiderült, hogy mégis csapágyas... :W
Két szerelő is azt mondta, hogy nem éri meg javítani... :(((
Akár 150.000Ft is lehet a javítás... Nézegettem FHA kódú motorokat hátha van eladó, de mint a fehér holló, sehol, senkinek nincs :O

(#904) hurenzon válasza bzoly (#903) üzenetére


hurenzon
senior tag

Honna tudja megálapítani, hogy csapágyas e?
Az enyém is hangos és zörög, de nem tudják mitől, de azt mondta a szerelő, hogy nem csapágyas.

(#905) bzoly válasza hurenzon (#904) üzenetére


bzoly
aktív tag

Két szerelőnél is voltam, mind a kettő ezt mondta.
Nem egyfolytában csattog, hanem gázadásra illetve gáz elvételekor.
Mind a kettő azt mondta, hogy ez azért van .... :O

(#906) hurenzon válasza bzoly (#905) üzenetére


hurenzon
senior tag

a régi opelünk is csapágyas volt, de ahhoz találtunk 50 e Ft-ért motort.

(#907) -v- válasza hurenzon (#906) üzenetére


-v-
addikt

Na meg még pár 10k hogy kicseréljék ... kb. már az se éri meg

(#908) bzoly válasza hurenzon (#906) üzenetére


bzoly
aktív tag

hát ez az... :(((

(#909) bzoly válasza bzoly (#908) üzenetére


bzoly
aktív tag

Más motorral le se tudom papírozni? Kizárólag csak pont olyannal ami most van benne?

(#910) Dorien válasza bzoly (#903) üzenetére


Dorien
veterán

Pff. részvétem... :(

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#911) DeFranco válasza bzoly (#903) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Tényleg nem capt'n obviouskodásból kérdezem, de releváns infó lehet a többieknek a későbbiekre nézve:

- milyen olajat használtál bele?
- milyen gyakran volt olajcsere?
- mennyire figyeltél hidegindításnál arra, hogy hideg motorral ne rúgd?
- milyen stílusban vezettél?
- mennyit futott az autó?
- mióta és milyen kilométerállástól használod te?

(#912) bzoly válasza DeFranco (#911) üzenetére


bzoly
aktív tag

Sajnos nem rég vettem.... :W
Amikor ki lett próbálva nem lehetett hallani, hideg motornál most sem jelentkezik...
Úgyhogy a legtöbb kérdésedre nem tudom a választ. Most 5w30 van benne.

(#913) -v- válasza bzoly (#909) üzenetére


-v-
addikt

Elvileg olyan motort amivel szerelték bele lehet rakni, de ha nem azonos a motorkód drága meg bonyi papírozni tudtommal, de ebből ne csinálj gondot, mostantól +5k egy műszaki aztán heló, a rendőr nem fog neked a motortérben hajolgatni, hogy nem az a motor van benne nyugi ... ne papírozd le ..ha találsz olyat ami belemegy hajrá.

[ Szerkesztve ]

(#914) Erdei88 válasza bzoly (#909) üzenetére


Erdei88
veterán

Céges autóban cseréltek motort, semmit nem kellett lepapírozni. Ettől függetlenül kérdezz utána

(#915) hurenzon válasza bzoly (#912) üzenetére


hurenzon
senior tag

Elég drága a papírozás, mi sem csináltunk, mert annyi lett volna mint a motor.
Egyedül a kp kerüld. Ja meg eladásnál lesz bibi.

(#916) bzoly válasza -v- (#913) üzenetére


bzoly
aktív tag

Bár nem értek hozzá, de attól tartok, hogy az 1,4-es motor teljesen másképp van beépítve mint mondjuk az 1.3-as...
Nem igazán tudom mit csináljak... :W

(#917) -v- válasza bzoly (#916) üzenetére


-v-
addikt

Esetleg visszamehetsz pampogni az eladóhoz mert ez már akkor is csapágyas volt amikor elhoztad, szóval a szavatosság meg az elhallgatott hiba körébe tartozik. Bár ki kellett volna próbálni rendesen :U
Amúgy kb. amit tudsz csinálni, hogy elfogadod hogy beszoptad ...

(#918) hurenzon válasza bzoly (#916) üzenetére


hurenzon
senior tag

Mi több mint fél évig jártunk úgy és semmi nem volt vele.

(#919) Kephamos


Kephamos
addikt

3-as Focusban tönkrement a jobbos fényszóróban a ízzó, mondom kicserélem egy pillanat alatt. Hát nem. Jól látom, hogy ki kell szerelni hozzá a fényszórót? Ilyen van?

(#920) Atlantis válasza Kephamos (#919) üzenetére


Atlantis
veterán

Már a 2-esben is ki kell szedni...legalábbis én ki szoktam.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#921) radi8tor válasza Atlantis (#920) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Dehogy kell, csak hajlékony kéz kell hozzá.
Bár, ha a jobboldali alatt a baloldalit érti, ami az akkunál van, ott én az akkumulátort szoktam kivenni.

⭐ Stella

(#922) Kephamos válasza radi8tor (#921) üzenetére


Kephamos
addikt

Az újjaim sajnos csak egy irányba hajlíthatóak. :) A könyv is azt írja, hogy ki kell venni a fényszórót. És nem, nem akku oldalán lévő fényszóróról van szó.

Másik érdekesség: esőben gyakorlatilag nem látok semmit a tükrökben, mert az esővíz a tükrökön és ablakon áll meg. Remélem ezért fejek hullottak a fordnál...

(#923) Atlantis válasza radi8tor (#921) üzenetére


Atlantis
veterán

Lehet, meg lehetne oldani a cserét anélkül is, nekem ez egyszerűbb. Szerencsére ritkán kell cserélni. Amúgy nálam az akku jóval hátrébb van, nincs útban.

Kephamos: persze, fejek hullottak. :) Melyik autónak nincsenek hibái?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#924) radi8tor válasza Kephamos (#922) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lehet nekem az 1.6 benzines miatt, de a másik oldalon tök könnyen lehet izzót cserélni.

⭐ Stella

(#925) Kephamos válasza Atlantis (#923) üzenetére


Kephamos
addikt

De ez nem apróbb hiba, hanem alapvető funkcionalitás nem teljesül. Esőben gyakorlatilag nem lehet használni, legalábbis nagyon kellemetlen. Jóhogynemmá' kerék nélkül adják. Nem tud megmozdulni = 1db hiba, quality még átengedi. :)

radi8tor1: 1.6 turbüdezső, de mikor megláttam, hogy hová kéne benyúlni, akkor nem akartam elhinni. Azt hittem az Opelban volt gázos az ízzócsere... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#926) Atlantis válasza Kephamos (#925) üzenetére


Atlantis
veterán

Nekem nincs személyes tapasztalatom a 3-assal, de eddig még nem hallottam ilyen panaszt.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#927) bajnokpityu válasza Kephamos (#919) üzenetére


bajnokpityu
félisten

olyan idióta megoldásokról is hallani, hogy hűtőt, vagy sárvédő doblemezt le kell szerelni bizonyos típusokon. gondolom nyomatékosítani akarják, hogy a led és a xenon mennyivel kevesebb karbantartást igényelnek..

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#928) Kephamos válasza bajnokpityu (#927) üzenetére


Kephamos
addikt

Azt hittem, hogy azt a szar minőségű H10-es izzókkal próbálják nyomatékosítani. Ha pechje van az embernek, akkor minden héten cserélni kell, függetlenül márkától, típustól.

Atlantis: Magam is meglepődtem. Focust meg a Golfot mondják a legtutibbnak a kategóriában. Nem gondoltam, hogy egy ekkora hiba belefér manapság...

(#929) bajnokpityu válasza Kephamos (#928) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ez nem bug, hanem feature :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#930) Kephamos válasza bajnokpityu (#929) üzenetére


Kephamos
addikt

Mármint a szar izzó? :)

----
Mellesleg nagyon elégedett vagyok a géppel. Csendes, jól fogyaszt. hifi kielégítő. Pénteken mentem 700km-t a szakadó esőben és szélben. Az ablakvizesedést leszámítva minden jó volt.

(#931) radi8tor válasza bajnokpityu (#927) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem azt akarják, hogy izzócserére is szervizbe vidd a kocsit.
Valamiből el kell tartani azokat is.

⭐ Stella

(#932) Kornel


Kornel
veterán

nekem az mk3 mondeo az a kocsim, ahol a legegyszerűbb izzót cserélni.
pár pattintással kint van az egész lámpatest, ezáltal kényelmesen elmatathatok benne a cserénél.
ugyanez a művelet egy suzukiban is tovább tart, mert matatni kell a szűk helyen a lámpába, úgy, hogy nem is látsz rá.

(#933) bzoly válasza bzoly (#916) üzenetére


bzoly
aktív tag

Amúgy tényleg sehogy máshogy nem lehet javítani a hajtókar csapágy, illetve csapszeg hibát csak teljes motor generállal? Ennyire bonyolult azt a csapágyat cserélni?
Ez a javítás mindenhol ilyen 100-150 ezer körül mozog?
Nincs valami megoldás, hogy ne csattogjon ennyire? :O

(#934) Kephamos


Kephamos
addikt

Megvolt az izzócsere. NEVEKET AKAROK HALLANI! :DDD
Legközelebb remélem könnyebben fog menni. Esetleg nincs valami LED-es kiváltója az izzós világításnak Focus 3-ba?

(#935) radi8tor válasza Kephamos (#934) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az nem olyan egyszerű dolog. A fényszórónak is támogatnia kellene a LED fényforrást. :(

New Ford Focus RS :C

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#936) Kornel válasza bzoly (#933) üzenetére


Kornel
veterán

próbáld meg 15w40-es olajjal mit mutat.
ezek szerint már úgyis mindegy neki.

(#937) Kephamos válasza radi8tor (#935) üzenetére


Kephamos
addikt

Ilyen válaszra számítottam. Mindegy, akkor marad az autó lebontása minden izzócserénél. Esetleg van valamilyen izzó, ami nektek bevált? Nekem teljesen vegyesek a tapasztalataim. A sokezres Bosch néha hetek alatt tönkre ment, míg a tecsógazdaságos, pár száz forintos egy évet simán kihúzott.

(#938) radi8tor válasza Kephamos (#937) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Pontosan ez. Nem szabad növelt fényerejű izzót venni, mert az nem bírja addig.
Sőt, mikor az egyiket cseréltem normál változatra, fallal szembe állva semmi fényességkülönbséget nem láttam.

⭐ Stella

(#939) Sholom


Sholom
tag

Sziasztok. Ford markaszervizes emblema csere akcio mennyire igaz? Tenyleg ingyenes vagy kitalalnak 500 dolgot hogy fizess? A hatso emblemara is vonatkozik?

(#940) Dorien válasza Sholom (#939) üzenetére


Dorien
veterán

[link]

Csinálsz egy print screen-t a mai dátummal és innentől védve vagy. Meg leírod, hogy az értesítésed nélkül ne álljanak neki semmilyen fizetős műveletnek, mert nem fizeted ki.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#941) Vigneau válasza Sholom (#939) üzenetére


Vigneau
félisten

Amennyire tudom, már nem él az akció, tavaly lejárt. Egy ex-Hoványos ismerősömtől kérdeztem rá pár hete.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#942) Viszlát


Viszlát
addikt

Találtam egy ilyet: [link].

Jól sejtem, hogy ez usákoktól behozott autó lehet? Se a magyar se az angol Ford oldalon nem találtam a kínálatban semmilyen formában...

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#943) Erdei88 válasza Viszlát (#942) üzenetére


Erdei88
veterán

14 Le elég szerény ;]

(#944) radi8tor válasza Viszlát (#942) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A rendszámtábla tartó is eléggé erre hajaz. :K

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#945) gzbotii


gzbotii
veterán

'08-as 1.4 TDCI mk6 Fiestarol mi a velemenyetek?
Sok a nyug vele? Kerult egy kilatasba..gondolkodom.
65% varos 45% orszaguti az arany, jelenleg a Corsammal.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#946) Dorien válasza gzbotii (#945) üzenetére


Dorien
veterán

Használt TDCI mindig rizikós...
Mennyi ideig tervezed megtartani?
Mennyi km-t mész kb. évente?
A kinézett kocsinak mennyire ismert az előélete? Km állás? Állapot? Mennyibe kerül?

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#947) gzbotii válasza Dorien (#946) üzenetére


gzbotii
veterán

2500€ mondtak iranyarnak.
Egy eve van az orszagban. Evi kb 12-13000.
Nem bujtam bele, de jo allapotunaktunik, egyszer koccantott (kapota, elso spoiler es lampatest most lett cserelve) mennyit er?
Havertol vennem at - 2 hete vette o.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#948) Dorien válasza gzbotii (#947) üzenetére


Dorien
veterán

Szerintem akkor inkább benzinest vegyél. Nem fog visszajönni fogyasztásban a turbó, kettőstömegű lendkerék, EGR, magasnyomású szivattyú, porlasztók, stb. esetleges cseréje, meghibásodásai.

Én ezeket nézném meg:
[link]
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#949) Dorien válasza gzbotii (#947) üzenetére


Dorien
veterán

Amúgy meg ki ez a haver? Mennyire ismered?
Ha 2 hete vette, akkor miért akarja egyből eladni? :)

Így leírva nekem tipikus menekülésnek tűnik... Talán megtudta, hogy kb. fél milllát rá kellene dobni egyből, hogy nyugodtan használni tudja. De ne legyen igazam.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#950) Treff


Treff
aktív tag

Sziasztok!

Kérdésem: mi lehet a gond?
Hibajelenség: a múlt héten voltam úton és 1400 km alatt megevett 1 liter 10W-40-es olajat a Ford Focus I. 1,6 16V (2003-as, benzines) autóm autópályán közlekedve 120-as tempó mellett mentünk vele ketten, kevés cuccal. Az olaj indulás előtt lett feltöltve. :W 235.000 km van benne.

:(
Köszi a tanácsokat!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.