Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) DeFranco válasza Treff (#950) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hűtővíz szint rendben? Nem olajos?

Kipufogó füst nem kékes? Nincs fura szaga? Hidegen és melegen is nézd meg.

Állás után alá kell nézni van-e alatta tócsa, engedi-e valahol az olajat... megnézni a szűrőt meg a motorteret alulról szintén az olajnyomok miatt.

Eddig nem ette? Natúr rátöltés volt (miért, ha nem ette?) vagy olajcsere? Szűrőt cseréltetek?

(#952) Goose-T válasza Treff (#950) üzenetére


Goose-T
veterán

Más márkák bizonyos típusainál (VW, Opel) ez teljesen normális érték. :D Viccet félretéve: ahol parkolni szoknál, ott nem látsz olajfoltot? Ha pedig kékes füst jön a kipufogóból, akkor meg sürgősen vidd el autószerelőhöz, mielőtt nagyobb lesz a baj.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#953) -v- válasza Treff (#950) üzenetére


-v-
addikt

10W-40-es olajat

5W30 kell bele amúgy...

(#954) Kornel válasza -v- (#953) üzenetére


Kornel
veterán

innentől kezdve mit vársz... :)
én annak örülök csak, hogy az enyém az élete 95%-át az osztrákoknál töltötte, valószínűsíthetően megkapta a megfelelő olajat a megfelelő időben, ami nálunk lassan ritkaság számba megy.

(#955) TripleB válasza Sholom (#939) üzenetére


TripleB
senior tag

Üdv!
Még működik a dolog, most intéztük a kollégámnak a galaxy-ra a gyöngyösi szervizben.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#956) Sholom válasza Vigneau (#941) üzenetére


Sholom
tag

Köszi, de tegnap csinálták meg :)

TripleB azert koszi.

Azt nem tudja valaki hogy a küszöb élvédő gumiról, illetve a kasztniról mivel lehet eltávolítani a ragasztót? (Mindig lejött, odaragasztották, de olyan "szép" lett hogy inkább kicserélem újra)

[ Szerkesztve ]

(#957) Vigneau válasza Sholom (#956) üzenetére


Vigneau
félisten

Köszi, ezek szerint a Szolnokiak átvertek a palánkon. Jó tudni, milyen a hozzáállás errefelé... :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#958) Sholom


Sholom
tag

Pest belvárosában és szomszédos kerületeiben egy banda valószínűleg ráállt a Ford emblémák lelopására.

Szerencsére az enyémet nem tudták lefeszíteni, de körülötte végigsértették a fényezést (MK4 Mondeo), de láttam-hallottam több károsultat.

Körülöttem parkoló más márkákat nem bántották (Honda, Audi)

Vigyázzatok!

[ Szerkesztve ]

(#959) DeFranco válasza Sholom (#958) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Rohadjon le a kezük.

Vigyázni erre nem nagyon lehet szerintem, max ha leszeded te...

(#960) Dany007 válasza Kornel (#954) üzenetére


Dany007
veterán

Ez amúgy érdekes, mert anno én is panaszkodtam drasztikus olajfogyásra... még talán ősz végén.
Aztán rátöltöttem normális 5W30-as mobile direkt fordhoz való olajat, na azóta kb nem fogy.
Persze még kb egy hónap és eljön a tízezredik km és jön az olajcsere. De azért érdekes.

(#961) Kornel válasza Dany007 (#960) üzenetére


Kornel
veterán

ennyi.
amúgy nekem most ford olaj van benne, de nem vagyok vele megelégedve, többekkel egyetemben, de van aki esküszik rá.
olajfogyasztást eddig nem tapasztaltam szerencsére, de a hangja szerintem lehetne jobb is.
én inkább ezután liqui moly-t fogok belerakni, természetesen csak olyat, ami megfelel a specifikációnak.
km-re vetített költségkülönbség jelentéktelen, akár a kisebb fogyasztáson be is jöhet.

(#962) -v- válasza Kornel (#961) üzenetére


-v-
addikt

ezután liqui moly-t fogok belerakni

én motult ;]

(#963) Kephamos


Kephamos
addikt

Nagy csodákra ne számítsatok. Egy a lényeg: megfelelő hőmérsékleten megfelelő viszkozitás. Többi nagyjából csak mese. A többletfogyasztás sok mindentől lehet. Több hideg használat, stb. Egyszer érdemes volna kimérni.

Másik kedvencem a 100-as oktánszámú benzin. Attól majd jobban megy az ótó. Persze, aha. :)

(#964) Erdei88 válasza Kephamos (#963) üzenetére


Erdei88
veterán

Jobban megy és kevesebbet fogyaszt. Kipróbáltam, 2000 kilométer és 170-180 liter benzin után se történt csoda. Amikor következő alkalommal ajánlották, és közöltem hogy semmit nem ér, akkor a hapsi elköszönt és ott hagyott :D

(#965) Kephamos válasza Erdei88 (#964) üzenetére


Kephamos
addikt

Hogy még kevesebbet is fogyaszt? :)

(#966) gzbotii válasza Dorien (#949) üzenetére


gzbotii
veterán

Ilyenekkel foglalkozik...folyton van 2-3 autója, veszi adja :B

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#967) Kornel válasza Kephamos (#963) üzenetére


Kornel
veterán

Probaltal mar eneos sutinat?
Mondjuk japan gepekbe ajanljak elsosorban, de szerintem fordba is jo lenne :)
Meg a hangja is mas lesz a motornak (halkabb), es kevesebbet is eszik.
Hidd csak hogy mese a jo olaj, es tegyel bele molt vagy hunoilt.

(#968) Dorien válasza Erdei88 (#964) üzenetére


Dorien
veterán

Legutóbbi fogyasztásom az 1.4 Mk1.5 Fókával: 6.29 l / 100 km :)
Főleg országút, pálya, kevés város.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#969) Treff válasza -v- (#953) üzenetére


Treff
aktív tag

Tudom, hogy az kell bele!

De már ilyet rakunk bele, mert azt még hamarabb megeszi.
A Ford boltos és a szerelők is inkább már a 10-40-et ajánlották bele a sok kilóméter és a magas olajfogyasztás miatt.

Eredeti Ford olaj megy bele mindig.
5w-30- at is tettem tavaly, azt is zabálta.

[ Szerkesztve ]

(#970) Treff válasza DeFranco (#951) üzenetére


Treff
aktív tag

Köszönöm építő jellegű hozzáállásodat a dologhoz! :R

Hűtővíz rendben, bár nem néztem bele, hogy olajos-e, de a szintje rendben.

Kipufogó füst színe nem kékes, szagrameg olyan büdös, mint amilyen mindig is volt (szerintem). Mi lenne amúgy a fura szag hideg és mele állapot mellett? Most indulunk egy 120km-es útra, ugyhogy megyek és csekkolom ezeket.

Olajat nem ereszti, soha sincs alatta tócsa, még cseppek sem, pedig mindig ugyanott áll.

Mindig is ette - ford Focus eléggé ilyen - de ennyire durván azért nem. Ez már brutális szerintem.
Natúr rátöltés volt az útra elindulás előtt. Tavaly volt olajcseréje, természetesen szűrővel együtt.

Nemrég volt alánézve, akkor nem volt olajos alulról.

Fogyasztása is okés, 7,5-8,3 között alakult az útsorán.

[ Szerkesztve ]

(#971) -v- válasza Treff (#969) üzenetére


-v-
addikt

a szerelők is inkább már a 10-40-et ajánlották bele

Szerintem inkább meg kéne keresni a magas olajfogyasztás okát :)
Menj ki az ess motorhoz Gödre.

[ Szerkesztve ]

(#972) DeFranco válasza Treff (#970) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Mindig is ette - ford Focus eléggé ilyen

továbbra is mk1 focusról beszélünk? az nem eszi az olajat, az tuti.

ha meg az 5w30-at is ette, akkor már ott is gond volt vele. valahova az az olaj elmegy. vagy elfolyik vagy kipufogod.

(#973) Kornel válasza DeFranco (#972) üzenetére


Kornel
veterán

mk2 se eszi. :)
sőt a százéves dízelem se eszi.
ha eszi, akkor az van, amit mondtál.

(#974) TripleB válasza Kornel (#961) üzenetére


TripleB
senior tag

Melyik LM olajat szánod bele? Van pár fajta az 5w 3o-on belül is pl. A Bárdi-nál dolgozom, van miből válogatni.:)

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#975) Kornel válasza TripleB (#974) üzenetére


Kornel
veterán

na... ezen még gondolkozok, ugye elvileg egy fajtát hoz fel a kereső, ami tudja a konkrét szabványt, D6BA 2.0TDDI-be kell.
viszont lehet hogy meg kéne próbálni majd a Liqui Moly Leichtlauf Special-t, arról elég jókat hallottam.
tudsz olcsón hozni? ;)

(#976) TripleB válasza Kornel (#975) üzenetére


TripleB
senior tag

Az enyém benzines, abba néztem Ford ajánlással olajokat. A Total-nál is is találtam egyet pl.
A többit privátban majd ;)

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#977) Kornel válasza TripleB (#976) üzenetére


Kornel
veterán

rendben, ha nézel nekem az enyémhez valóakat, akkor megírhatod, megköszönöm :K :R

(#978) Treff válasza -v- (#971) üzenetére


Treff
aktív tag

Tisztában vagyok vele, hogy meg kéne keresni az okot.

Gödön nem ismerem azt az ess-t vagy mit.
Az ország keleti felében élek, így ennek megfelelően mondj légyszi valami tanácsot, hova-kihez forduljak vele.

(#979) Treff válasza DeFranco (#972) üzenetére


Treff
aktív tag

950-es hsz-ben leírtam a kocsi pontos tipusát....

Mindig is ette az olajat a Ford Focus. 2 ilyen volt a cégünknél, amiből az egyiket meg is vettem, amivel jártam korábban. Mind a kettő mindig zabálta az olajat kezdettől fogva..de azért nem ennyire! Ez már most vrutális (1000km-en 1 liter)

Egyébként megszaglásztuk a kipufogót hideg indításkor és 120km út után is: különösebb difi nem volt, mindkétszer büdös kipufogó szag volt benzines "illattal" édeskés beütéssel, ami utóbbi a hideg indítás esetén intenzívebb volt.

Na hát ez az, hogy hova lesz az olaj! Elégne a motortérben? Gyűrű probléma?

Ráadásul az utóbbi időben feszt kigyullad a sárga motorjel lámpa,a mia kiolvasásnál elégtelen katalizátor hatásfokot ír. Ki lett az is cserélve, erre 2-3 hónap után megint kigyulladt a jelzőfény. Kiütik, átnéznek mindent, nem találnak semmit, aztán pár 100 km után megint felgyullad a lámpa.
Hova a francba vigyem már? Azon agyalok, hogy beviszem már egy Ford márkaszervizbe kivizsgálásra, de ott meg fosok attól, hogy kiszámláznak 100.000 munkaórát és végül vagy nem találnak semmit vagy "találnak" dolgokat, amit "feltétlenül cserélni" kell (szóval átverés faktortól).

(#980) hurenzon


hurenzon
senior tag

Gyári ford 5w30 olaj 7700 ft-ért jó ?

(#981) -v- válasza Treff (#978) üzenetére


-v-
addikt

Ezt nem tudom sajnos, ők jó szerviz, járnak hozzájuk messzi földről is :)
Ha nagyon nincs ötleted és rászánsz egy szabadnapot meg némi benzinpénzt akkor előzetes egyeztetés után hozzájuk fordulhatsz.

Na hát ez az, hogy hova lesz az olaj! Elégne a motortérben? Gyűrű probléma?

Szelepszárnál ennyi olaj nem tud elmenni, azt kizárhatod. Ha nem hengerfejes akkor vagy elfolyik vagy elég,
előbbit ekkora mennyiségnél látnád, ha emelőn körülnézel az autó alatt és úgy se látsz semmit akkor a második. Próbáld ki magas fordulaton füstöl-e. Kérj meg valakit menjen mögötted, és tekerd meg tiltásig padlón, hogy van-e füst. Ha a gyűrűnél megy el olaj, és lightos használatnál is ilyen mennyiségben, akkor ott fordulaton már lehet lenne füst ...

Mindig is ette az olajat a Ford Focus. 2 ilyen volt a cégünknél, amiből az egyiket meg is vettem, amivel jártam korábban. Mind a kettő mindig zabálta az olajat kezdettől fogva

Furcsa, sose hallottam még ilyenről, ez nem opel hogy kezdettől zabálja :)

[ Szerkesztve ]

(#982) radi8tor válasza hurenzon (#980) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én mindig olyat veszek bele.

⭐ Stella

(#983) Dorien válasza Treff (#979) üzenetére


Dorien
veterán

Én sem vettem észre olajfogyasztást eddig a fókán (1.4 benzines 2003 Mk1.5) pedig belement már 4-5e km az olajcsere óta. Melyik kiadás, milyen motor volt ezekben?

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#984) Pecc


Pecc
őstag

Üdv,
Adott egy 2006os 1.4 16V focus MK2.
Mi az ajánlott, bevált minőségű márka olajból szűrőkből szíjakból?

(#985) Dorien válasza Pecc (#984) üzenetére


Dorien
veterán

olaj: 5W30 Ford vagy Castrol Magnatec
szűrők: passz, talán Mann Filter
szíjak: Contitech, Gates

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#986) Kornel válasza Dorien (#985) üzenetére


Kornel
veterán

én a liqui moly-t se hagynám ki.
legközelebb azt fogom kipróbálni.

(#988) Pecc válasza Dorien (#985) üzenetére


Pecc
őstag

Köszi. Vízpumpa esetleg? Hallottam már olyat más márkában, hogy nem voltak a furatok méretpontosak...

(#989) Dorien válasza Pecc (#988) üzenetére


Dorien
veterán

Bárdi webshopban beütöd a típust, gyártási évet, motorkódot és kidobja a passzoló alkatrészeket. [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#990) -v- válasza -v- (#962) üzenetére


-v-
addikt

Na megrendeltem a Motult ;]

(#991) gzbotii válasza -v- (#990) üzenetére


gzbotii
veterán

Ez valami román márka nem?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#992) sch_a


sch_a
addikt

Sziasztok!
Használtan veszek egy 2002-es mk6 fiesta-t. Jól gondolom, hogy a rádiót nem lehet egyszerűen kicserélni benne? Rádiósmagnó van benne, és szeretnék USB-s mp3 lejátszót venni bele. Megoldható? Olyan megoldást találtam csak eddig a neten, hogy állítólag lehet hozzá valami kábelt venni, aminek az egyik vége jack-anya. De ilyet is ~6000 ft-ért talátam, amit kicsit sokallok egy sima kábelért.

(#993) radi8tor válasza sch_a (#992) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szia!

Ki lehet cserélni, csak a műszerfalat kell kicsit átalakítani hozzá.
Maga a táp és hangszóró csatlakozó is bele dugható másik rádióba egy átalakítóval.

⭐ Stella

(#994) sch_a válasza radi8tor (#993) üzenetére


sch_a
addikt

Köszi! Ilyenkor a multikormány ezen funkciója bukó, igaz? Nem mintha olyan fontos lenne, csak kérdezem.

(#995) radi8tor válasza sch_a (#994) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, az csak Ford rádiókkal tud kommunikálni.

⭐ Stella

(#996) Erdei88 válasza radi8tor (#995) üzenetére


Erdei88
veterán

Elvileg átalakítóval működik. Nekem 15 ezret mondtak rá

(#997) radi8tor válasza Erdei88 (#996) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

De az valami utángyártott cucc lehet.

⭐ Stella

(#998) Erdei88 válasza radi8tor (#997) üzenetére


Erdei88
veterán

Igen. A navigáció miatt nekem nem működik a multikormány. Én viszont nagyon megszoktam

(#999) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Meg tudja mondani valaki annak az alkatrésznek a nevét, ami a kormánnyal együtt forogva megüti az index kapcsoló alján a kis kart, hogy az indexkar alaphelyzetbe visszaálljon?
Ez a fix rész, és ennek a közepén a kormánnyal együtt forog egy gyűrű, ami lekapcsolná az indexet egyenes haladáshoz visszaállítva a kormányt, már ha nem lenne letörve. Ford Focus (1) 2001-es.

(#1000) hurenzon válasza [CS]Blade2 (#999) üzenetére


hurenzon
senior tag

Szerintem ez csak egyben kapható

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.