Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#27701) Gabóka


Gabóka
tag

???

(#27702) noorbertt válasza @matthew@ (#27700) üzenetére


noorbertt
őstag

Nekem kijelentette az emberke , hogy az 500már elfogyott és újabb adagot rendeltek.

De ez gondolom dolgozó függő...

(#27703) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

Sziasztok !

Szeretnék a notebookomba egy SSD-t venni.
A mérete szerintem elég lenne 12 GB mivel van egy másik merevlemez is a gépben.
A csatló felület SATA II.

Az egy pár kiszemelt :
OCZ - OCZSSD2-2AGTE120G
OCZ - OCZSSD2-2VTXE120G
Corsair - CSSD-F115GB2-BRKT-A 115 GB
Vertex 2 SATA II 2.5" SSD, 100GB

A kérdésem az lenne, mivel ti jobban értetek hozzá, melyiket éri meg megvenni, vagy esetleg tudtok ajánlani jobbat ?
Lehet,hogy naiv kérdés, de a SATA III visszafelé nem kompatibilis?
Mindenképp SATA II csatlóst kell vennem?
Árban olyan 160-200€-ban gondolkodom, és a Conrad-ban szeretném kint megvenni .

Várom javaslataitokat :R :R

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#27704) @matthew@ válasza noorbertt (#27702) üzenetére


@matthew@
őstag

Ez LOL akkor mindenki mást mond, ennyit róluk :U mind1 mondjuk én pendrive-al rendeltem végül. :K

Matthew 24:42

(#27705) TayRol válasza @matthew@ (#27700) üzenetére


TayRol
veterán

mi ez a hihetetlen chip akcio?

(#27706) @matthew@ válasza TayRol (#27705) üzenetére


@matthew@
őstag

Ha előfizetsz 1 évre az újágra (ami 16 000Ft kb.) és lehet választani mellé 2 dolog közül: vagy SSD-t kérsz (Samsung 830 64GB, ekkor összesen 28 000Ft-ot kell fizetned) vagy 16GB-s USB 3.0-ás pendrive-ot (ekkor 20 990 Ft-ot kell fizetni) Tehát az SSD-d így 12k vagy a pendire 4-5k, és értékül a 2x-ese, ha rendesen külön vennéd meg, röviden ennyi, de SSD-ből elméletileg csak 500db áll rendelkezésre, bár vannak olyan hírek h rendelnek még, de mindenkinek mást mondanak :U

Matthew 24:42

(#27707) Gabóka


Gabóka
tag

Erre valaki? Vélemény? Vagy esetleg tapasztalt valaki ilyet?

(#27708) Kolondrum válasza Gabóka (#27707) üzenetére

Nem jó, a kondi csökkenés semmiképpen. Találsz egy olyan topicot, hogy sentinel. [link] - kérdezz!

zetecR! Hátha!

[ Szerkesztve ]

(#27709) zetecR válasza Gabóka (#27707) üzenetére


zetecR
addikt

Az ilyen kondíciós dolgokra nem nagyon kell adni, az értékek meg kb jók, de ha vissza keresel a fórumban, akkor találhatsz 470-es benchmarkot.

SymbianOS: SSD-nél nem olyan egyértelmű, mint HDD-nél. Az SSD life is össze-vissza ír sokaknál.

[ Szerkesztve ]

(#27710) ^Clown válasza Gabóka (#27707) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nézd meg a legújabb HD Sentinel beta-val. Egyébként szerintem ne ess kétségbe, csak akkor, ha folyamatosan romlik az állapota - valószínűleg a program hibázik a te esetedben.

(#27711) Gabóka válasza Kolondrum (#27708) üzenetére


Gabóka
tag

Köszi, ezt a topicot megtaláltam, el is olvastam az ezzel kapcsolatos dolgokat (amennyit találtam), de ott azt írják, h természetes, meg hogy hdd-nél lassabb a kondíció romlás mint ssd-nél... De akkor is nyugtalanító, hogy ilyen gyorsan "fáradnak" a cellák.

zetecR: Igen, láttam, csak az itt mért értékek alacsonyabbak mint amennyi ott látszik...

^Clown: Nem az enyém, eladó a cucc, kértem róla infókat, mert gondolkodtam a megvételén, de kezdek megingani :) Este kiderül garancia mennyi van rá...

[ Szerkesztve ]

(#27712) zetecR válasza Gabóka (#27711) üzenetére


zetecR
addikt

Az írás olvasás sebessége nagyban függ attól is, hogy milyen alaplapban, milyen vezérlővel használja az, aki el akarja adni.
Önmagában ez sem mérvadó.
Ha van rá gari, akkor jó.

(#27713) dragonfire44


dragonfire44
tag

Hali sata kábelben van gyors ill. lassabb?Van ithon 3 db: Sárga, szürke= serial ata-van írva,pirosra-crimping sata,ezek között van különbség?melyikkel kössem be az ssd-t?köszi
üdv

[ Szerkesztve ]

(#27714) kerekfej válasza Gézengúz (#27699) üzenetére


kerekfej
addikt

Gratulálok nekik! :DDD

(#27715) kerekfej válasza VANESSZA1 (#27703) üzenetére


kerekfej
addikt

A felsoroltak közül egy rosszabb (több gond van velük), mint a másik. "Olcsó húsnak híg a leve"...sokszor el lett már mondva.

[ Szerkesztve ]

(#27716) fagy53 válasza VANESSZA1 (#27703) üzenetére


fagy53
nagyúr

Visszafele kompatibilis, szerencsére! ;]
Notiba fontos a fogyasztás, viszont kevésbé érdekes a tárterület, ha van HDD mellette.
Én azt tanácsolnám, hogy inkább 64GB környékén nézelődj, de abból egy jobbat, mint amiket felsoroltál, így a pénzednél maradsz, de gyorsat és megbízhatót kaphatsz...

(#27717) Rocko66


Rocko66
aktív tag

Sziasztok!
Ilyen ssd-t fogok venni:
64GB Crucial 2.5" m4 SSD : CT064M4SSD2
A kérdés, az hogy érdemes feltenni a legújabb firmware-t rá?
Honnan tudom meg hogy melyik van rajta?
Valaki tudna segíteni a folyamatban?

(#27718) Kolondrum

Bakker, rendelném meg az SSD-t mert hirtelen olcsó lett, kattintok a megrendelésre erre kiírja h új ára van és elölről indul a folyamat. Hát benyalhat az ipon!

(#27719) kerekfej válasza Rocko66 (#27717) üzenetére


kerekfej
addikt

Igen érdemes. Itt van leírás róla

SymbianOS Vegyél máshol, különben is Ipon-nál még garancia se jó!

[ Szerkesztve ]

(#27720) VANESSZA1 válasza fagy53 (#27716) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Tehát a SATA III csatlósok közt is nézegelödhetek?
Ezáltal gyorsabb is lesz??
Sajnos mivel elég sok minden kell a gépemen legyen így szükséges olyan 100GB.

Mit javasolnál akkor?
:R

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#27721) Joe100 válasza @matthew@ (#27704) üzenetére


Joe100
csendes tag

Köszi a chip infot. Tehát befizetem a csekket és várom, hátha lesz ssd, ha meg nem akkor imádkozhatok, h küldjék vissza a pénzt. Én inkább megvárom amíg lemegy üzletben az ára, de lehet h hiába várok.

(#27722) Kolondrum válasza kerekfej (#27719) üzenetére

PCX-be 58 akcióval (hirtelen 54 lett :F ), iponba most 55, 53-ról drágult erre, hardverkerbe 55. Én inkább lesem az ipont.

[ Szerkesztve ]

(#27723) Kolondrum

ipon

pcx

hardverker

;] F5-ön az ujjam!

(#27724) @matthew@ válasza Joe100 (#27721) üzenetére


@matthew@
őstag

Nincs mit! Igazából mindenkinek mást mondtak :U van akinek azt mondták 500 után nem lesz több, de valakinek azt mondták h még rendelnek. Én végül úgy döntöttem h nem kell SSD, majd később egy nagyobbat veszek, de most mindenáron nem fontos, meg lehet nem is lenne és a pénz is kérdéses h utána mennyit kell érte rimánkodni, stb :U

Matthew 24:42

(#27725) Kolondrum

subidubu dúúúúúúúúúúúú olcsón megrendeltem! :))

(#27726) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Egy ilyennel mennyire fognék mellé? Katt :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#27727) Gabóka válasza Scholes9 (#27726) üzenetére


Gabóka
tag

Én is néztem, mobilx-ben csak 26.400 :)

(#27728) kerekfej válasza Scholes9 (#27726) üzenetére


kerekfej
addikt

Megbízható típus, de 2 hete még csak 25000ft volt.

(#27729) samu74 válasza kerekfej (#27728) üzenetére


samu74
addikt

És 1 hónapja mennyi volt? :F Fejezd már be ezt a" tegnap még ennyi volt" dumát,ki a tökömet érdekli mennyi volt,az a lényeg mikor megnyomja a kosárba tesz gombot bakker.

-----------

(#27730) Tommer válasza makkai (#27687) üzenetére


Tommer
tag

Most ezt ON -ba írom, mert lehet másnak is segít, de csak a saját tapasztalatom tudom leírni, a saját alaplapommal és SSD -mel. És előre szólok, hogy marha hosszú leszek.
Kell egy kis bevezető is, a teljes megértéshez, szóval:

Az alaplapom egy GigaByte EP45T-DS3R az SSD meg egy Intel X-18M-G2 160GB SSD (igen ez egy 1,8" SSD, szóval kellett még hozzá egy 2,5"-1,8" SATA átalakító.)
Mivel elég sok merevlemezem van, így nekem nem volt elég az alaplapi 6db SATA csatlakozó. Ezért kellett egy SATA kártya. A döntés erre az ASRock SATA3 kártyára esett. Ismétlem: nem a SATA3 miatt, hanem mert kellett még plusz SATA csatlakozó. (Azt, hogy ez nem fog menni SATA3 -ban, nem tudtam, de nem is számított.)
Azt hogy ezen a kártyán Marvell vezérlő van (pontosan Marvell 88SE9123/88SE9120), ezt tudtam, de ez sem számított, mivel úgy olvastam, hogy ez csak bizonyos SandForce vezérlővel ellátott SSD -k esetében vezetett problémákhoz. (Azt nem tudom, hogy pontosan ezzel a vezérlővel volt -e a gond, de mivel nem SandForce vezérlős az SSD -m így nem nagyon érdekelt.)
Igaz érdekes módon (#27570) Attila2003 hozzászólása ezt pont cáfolja, mivel ő ahogy olvasod egy-egy NVIDIA nForce 780i SLI alaplapba helyezett ASRock SATA3 kártyára (Marvell vezérlő) kötött Agility 3 SSD -t használ, azok pedig "SandForce 2200" vezérlővel vannak ellátva. És úgy tűnik nincs problémája. (vagy nem jelezte.)
Szóval vannak itt érdekes dolgok az biztos, ezt átlátni hát... nem egyszerű.

És most jön a tényleges válasz a kérdéseidre:
Nálam, még a SATA kártya behelyezése előtt a win7 64bit már AHCI -ban lett feltelepítve az SSD -re, mivel az én alaplapom tudja az AHCI -t, így nem kellett semmit állítanom. Nálad viszont úgy tűnik, hogy NEM AHCI módban (hanem IDE) lett feltelepítve a Windows, így mielőtt bármit csinálsz, szóval még a SATA kártya behelyezése előtt, előbb módosítanod kell a windows "registry" -t. Ha ezt nem csinálod meg akkor nem fog indulni a windows.
Vagy ezen [link] alapján.
Vagy a PH -s cikk ezen [link] -je alapján. Csak itt már előre el van készítve egy reg fájl. De figyelni kell mert itt a szövegben még mindig rosszul van linkelve a dolog. Ahogy olvasod :
"Windows Vista/7 operációs rendszerekhez töltsük le ezt a regisztrációs fájlt"
Az ezt -re kell menni az egérrel, majd jobblikk és hivatkozás mentése másként, és letölt egy ahci_win7.mp3 fájlt, amit értelem szerűen át kell nevezni ahci_win7.reg -re, mivel ez egy regisztrációs fáj, nem zene. Na ezen kell 2x klikkel-ni, majd újraindítani a windowst.
Most már rákötheted az ASRock SATA 3 kártyára.

Miután én rákötöttem az SSD -t a SATA kártyára, a BIOS -ban már ki lehetett választani, hogy az SSD -ről is boot -olhatok. Szóval kiválasztottam a BIOS -ban, hogy természetesen az SSD -ről akarok boot -olni. Így nálam a boot beállítás után megjelentek az alaplap szokásos dolgai, proci, memória, stb. és lépett tovább. A képernyőn ezután a SATA3 kátyára kötött dolgok jelentek meg, mit az én Intel SSD -m. Itt jelezte is, hogy most AHCI módban van a cucc.
Ezután betöltött a win7 megtalálta a kártyát, és feltelepítette hozzá a megfelelő meghajtóprogit.
Mivel nálam fent van a Hard Disk Sentinel így megnéztem (ill. ellenőriztem) a dolgokat, mint az AHCI -t, meg a TRIM -et. Minden OK volt. Ellenőriztem a CrystalDiskInfo progival is. Ott is minden OK volt TRIM, és NCQ aktiv. Fasza.

Úgy gondoltam, hogy mivel ezen ASRock kártyához adtak egy kis Driver CD -t is, így feltelepítem a CD-n lévő Marvell meghajtóprogit. Fel is telepítettem, majd újraindítottam a rendszert. Minden rendesen indult. Gondoltam ezért ellenőrzöm a programokkal.
Hát most már azt írták ki, hogy NINCS TRIM. Na mondom mi a szar van?
Uninstalláltam ezt a kártyához adott Marvell meghajtóprogit, újraindítottam a gépet. Most megint települt a win7 saját meghajtóprogija, és minden fasza lett megint, van TRIM és NCQ.
A következtetésem, hogy nem kell semmit ezen a kártyához adott kis CD-ről telepíteni, a win7 mindent elintéz magának, és ez nálam (ez én estemben) így a fasza.
Szóval én semmit nem állítottam az eszközkezelőben, hagytam hogy a win7 feltelepítse magának a dolgokat, majd újraindítva a rendszert minden OK -volt.

Összefoglalva:
- Ahogy írtam, nekem a win7 64bit már az SSD -n már AHCI -ban lett telepítve.
- Kikapcsoltam a gépet, betettem az ASRock SATA3 kártyát, rádugtam az SSD-t.
- Bekapcsolva a gépet beléptem az alaplap BIOS -ba, ott megjelent, hogy boot -olhatok az SSD -rők is. Ezt be is állítottam.
- BIOS -ból save&exit. Indul a gép.
- Kijelzi az alaplapi dolgokat, majd kijelzi az ASRock SATA3 kártya dolgait, hogy AHCI módban van az SSD, stb. stb.
- Indult a Win7, felismerte a kártyát, telepítette az általa jónak vált meghajtót.
- Újraindítás, és minden fasza AHCI, TRIM OK.
- Öröm és boldogság. (legalább is eddig)

Hogy a Samsung Magician Software nem talál SSD-t azt nem tudom miért van. Gondolom Samsung SSD -d van. Csináld úgy ahogy én, mást nem tudok mondani. Nekem ez a tapasztalatom. Nálam az Intel SSD Toolbox megtalálja az Intel SSD -et, a SATA3 kártyára dugva is.

Ha valakinek más a tapasztalata, ossza meg, hátha az is segít. Csak ezt így leírni, rohadt hosszú, elmondani szóban egyszerűbb. Remélem az ért érthető voltam, és nem írtam nagy ökörségeket.
(Szóval bocs mindenkitől ha hosszú voltam, de gondoltam minden lépést leírok, hogy kikövetkeztethető legyen, ha valamit elcsesztem volna.)

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen

(#27731) balnan válasza gsc73 (#27522) üzenetére


balnan
csendes tag

Szia! A picasa901 fotóidon a 4 kép mit mutat? Kivetted a 8GB SSD-t és annak a csatlakozóját, vagy az arra merőlegesen levőt balra? (esetleg a 4GB-osét?). A 901 -est kétféle kiszerelésben szállították, az elsőkben még volt a fenti merőleges csati, később már nem (az enyémben sincs). A megoldást ez nagymértékben befolyásolja. Pont a közepén vagyok egy ilyen cserének, ha vége elmondom mire jutottam. Úgy tünik kicserélem a 4GB-os belsőt egy 16GB-osra, csak neki kell veselkedjek a szétszedésnek (ahhoz komolyabban szét kell szedni). Ha segítene valaki a szétszedésben és öszerakásban akkor gyorsabban válaszolnék. A 16GB-ost könnyebb cserélni, csak nem biztos, hogy utána látja a 4GB-ost is ha előzőleg ott volt az oprendszer, most meg az új, külsőre telepítetted.

(#27732) Scholes9 válasza kerekfej (#27728) üzenetére


Scholes9
nagyúr

És ez? Katt. Lehetne-e érezni bármilyen különbséget Windows használat során :F

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#27733) Scholes9 válasza Scholes9 (#27732) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Illetve itt van még ez is :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#27734) gofry válasza @matthew@ (#27700) üzenetére


gofry
senior tag

Ez így van. Én is beszéltem velük 1 hete még az volt a vezetés álláspontja, hogy mindenki megkapja az SSD-t, azóta ez változott és tárgyalnak a samsunggal, ha ez nem lenne eredményes, akkor aki kifizette és kicsúszott az 500ból az visszakapja a 11 ezer ft különbözetet. Ergo nálam ez a hozomra nem veszek kategória, főleg úgy, hogy iszonyatosan lassú az ügyintézésük és a kommunikációjuk sem egységes. Inkább költök 2-3 ezerrel többet, az újság úgyis csak járulék..

(#27735) Maax


Maax
csendes tag

Sziasztok!

SSD-t szeretnék vásárolni. Ki is néztem egyet OCZ Agility 3 120GB SSD 2,5" AGT3-25SAT3-120G amit win és programokra használnám de viszont most így olvasgatva a fórumot el bizonytalanodtam az egyik srác negatív hozzászólásainak köszönhetően.
Maradjon ez vagy tudnátok ajánlani egy másik típust? 120GB mindenképpen kell. Ja és egy másik is az meg kb 240GB-ig (ezt inkább játékok tárolására használnám).

Köszönöm segítő válaszaitok.

Üdv.

(#27736) radi8tor válasza Scholes9 (#27732) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Elméletileg nem érezni semmi különbséget. :N

⭐ Stella

(#27737) ^Clown válasza gofry (#27734) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Miután belinkelték először ide a topikba ezt a Chip akciót, másnap reggel meg is rendeltem, és azonnal át is utaltam. Remélem, hogy nekem jutni fog SSD :)
Visszaigazolást mondjuk nem kaptam, ami mondjuk khmm... Furcsa...

(#27738) Attila2003 válasza Tommer (#27730) üzenetére


Attila2003
tag

Igazad van, nekem is automatán felismerte, de miután feltelepitettem a drivert, letöltöttem a honlapról, ugyanúgy vissza kellet állitsam az AHCI drivert. Teljesen igazad van. Amúgy, problémám nem volt vele, abszolút semmi, pedig Agility 3 SSD-m van, 2 is, persze a sebesség lehetne nagyobb, de ez van, de megbízható, és semmi bajom nem volt velük, hiába fikázzák egyesek.(legutolsó firmwire)

(#27739) BiP válasza Maax (#27735) üzenetére


BiP
nagyúr

Irigyellek... (hogy ilyen sokat tudsz ssd-re áldozni. :) )
Ha csak tárolod rajta a játékokat, akkor felesleges az SSD. Csak érződik az előnye, ha játszol is vele. És ha nem egyszerre 5-10 játékot használsz egyszerre, akkor el kell, hogy férj a 120-ason is.
Ha nem lennének ilyen brutálak a vinyóárak, azt mondtam volna, hogy akkor a játékoknak inkább 2db WD black-ből csinálj egy raid-et, és gyors lesz mint állat, nagyobb, és olcsóbb.

Személyes tapasztalatom nincs az ügyben, de én azt szűrtem le, hogy az ocz nem a legmegbízhatóbb típus. Igaz, olcsóbb is, mint a sata3-as konkurrensek.
Ill. a tömörítős Sandforce vezérlő miatt a teljesítménye adatfüggő. Mondjuk rendszernek jónak kéne lennie, az jól tömöríthető.

[ Szerkesztve ]

(#27740) zetecR válasza BiP (#27739) üzenetére


zetecR
addikt

Ez így, ebben a formában megint nem teljesen igaz.

Az OCZ-k a legújabb fw-rel semmivel sem megbízhatatlanok, mint a többi gyártó SSD-i.

A SandForce 4K írás/olvasása még mindig az egyik legjobb a mezőnyben, tehát oprendszernek továbbra is kiváló. A nagyobbaknak a szekvenciális írásuk is ugyanolyan gyors, mint bármely konkurensnek, ha tömöríthető az adat, akkor meg pláne.

(#27741) BiP válasza zetecR (#27740) üzenetére


BiP
nagyúr

Akkor örülök, hogy a helyzet jobb, mint amit én gondoltam.

(#27742) makkai válasza Tommer (#27730) üzenetére


makkai
aktív tag

Nagyon köszönöm a kimerítő választ! :R
Minden érthető.

Így remélem gond nélkül meg tudom csinálni.

mcsaba80 - AsRock Z77 Extreme4 i7 3770K CM Hyper N520, 4x4 GB Corsair Vengeance LP 2133MHz CL11 DDR3 @1866 Mhz CL9 1,5 V, Samsung 250 GB SSD, GAINWARD PHANTOM GTX970, COBA NITROX 750W, THRUSTMASTER T150 PRO kormány, BenQ W2000 projektor, Denon avr x2500h, JAMO S809 5.0 + JAMO C 912 SUB

(#27743) Müszi


Müszi
senior tag

Tapasztaltabbaktól kérdezném, melyik lenne a jobb választás oprendszernek: Kingston V200 64GB, vagy Samsung 470 64GB.
Egy Toshiba A300-as laptopba menne, ami elvileg SATA2-es és van egy üres 2.5"-os hely benne.
A Kingston egy hangyányival gyorsabban olvas viszont jóval lassabban ír a gyári spec. szerint és SATA3-as bár a sebességei ezt nem használják ki. A Samsungról meg elég sok jót olvastam itt. Ezekhez tudnék most olcsón hozzájutni, csak nem tudok választani.
Előre is köszi a segítséget. :R

(#27744) sghc_toma


sghc_toma
senior tag

[upsz, rossz helyre ment, sry..]

[ Szerkesztve ]

in asm we trust

(#27745) Anfänger


Anfänger
őstag

Üdv. SSD-t szeretnék venni és a véleményeteket kérném erröl az ssd-röl,hogy megbízható-e,és hogy szerintetek érdemes lenne-e megvenni,vagy esetleg ajánlanátok mást?
Ö a kiszemeltem:
Corsair Force GT 120 GB
http://geizhals.at/deutschland/654459
Amik fontos szempontok,megbízhatóság (ne kékhalálozzon),gyors win7 boot,gyors játék betöltés! Szerintetek?
Válaszaitokat elöre is köszöntem!
Tchüss!

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#27746) Maax válasza BiP (#27739) üzenetére


Maax
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm Neked és zetcRnek a hozzászólást! Igazság az, hogy van rgy WD 1TB caviar black típusú vinyóm azon menne a torrent, film, zene, munkához való adatok...stb. A 2040-es vinyón természetesen játszani szeretném a játékokat :)
Hát eléggé félek az ilyen frissítésektől, meg az igazság az , hogy nem merek olyat venni ami alapból produkál kék halált meg még egyéb dolgot. Egy megbízható sata3-as ssd-t szeretnék venni annyira nem tudom eldönteni milyen legyen így gondoltam írok ide Ti talán tudtok segíteni :)

[ Szerkesztve ]

(#27747) hermanyi


hermanyi
őstag

Urak nem tudjátok a Buffalo NSUH64G-EU hoz létezik Firmware frissítés?

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#27748) zetecR válasza Anfänger (#27745) üzenetére


zetecR
addikt

A lányaim a Schach für Anfänger könyvből kezdtek el sakkozni... :)

A ForceGT 120-as nem rossz, új firmware-rel már nincs megbízhatósági gond és a szekvenciális írás is komoly a 120-asnál.
Plusz van 8GB vezérlőnek fenntartott terület, úgyhogy ha jó áron van, akkor nyugodtan veheted.

(#27749) gabo01 válasza zetecR (#27748) üzenetére


gabo01
senior tag

Szia!
A Corsair Force3 és a Force3 GT között mi a különbség!
Ezeket néztem:
Force 3
Force 3 GT

(#27750) kerekfej válasza Anfänger (#27745) üzenetére


kerekfej
addikt

Ha azt akarod, hogy "ne kék halálozzon" akkor az érdekelne, hogy miért pont egy olyan típust néztél ki akkor :F

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.