Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#27801) gabo01 válasza kerekfej (#27798) üzenetére


gabo01
senior tag

És a 128-as mennyi és hol? :U

(#27802) Anfänger


Anfänger
őstag

Hi all! Kingston HyperX használ valaki?Érdekelne,hogy megbízható-e??!
üdv.

[ Szerkesztve ]

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#27803) Anfänger válasza gabo01 (#27258) üzenetére


Anfänger
őstag

Hi all! Ez a Kingston HyperX engem is érdekelne,hogy megbízható-e??!

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#27804) Cadal válasza Anfänger (#27803) üzenetére


Cadal
őstag

Nálam egyenlőre remekül szuperál. Viszont attól tartok nincs túl sok emberkének itt a fórumon ahhoz hogy megbízhatósági mutatókat lehessen gyártani. Nem is túl régóta kapni és túl drága ahhoz, hogy tömegcikk legyen (pláne hogy a legkisebb modell 120GB-os).

(#27805) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

40-45k-ért (a maximum az 50, de az is csak akkor ha nagyon jó a cucc) milyen SSD-t ajánlotok ebbe a gépbe?

Gigabyte GA-MA770-UD3 rev. 1.0
AMD Phenom II X4 955 BE @ stock
4x2G 800MHz Kingston RAM
Sapphire Ati Radeon HD5770 Vapor-X 1GB
Western Digital 500GB SATAII
Samsung 1TB SATAII
Samsung 1TB SATAII
Chieftec CTG-500-80P táp

Win7 Ultimate 64-bit a rendszer. Ehhez melyik lenne ebben az árkategóriában a leggyorsabb/legmegbízhatóbb?

Köszi a választ!

Üdv. core2

(#27806) cool13 válasza Balage76 (#27795) üzenetére


cool13
őstag

A kérdésem az előfizetéssel kapcsolatban. Mennyi idő míg megérkezik a csekk, ha megrendelem? Mert már lehet kifutok az 500-ból mire megjön, még ha egyből be is fizetem. Utalni is lehet? Ha nem vagyok benne a limitben, akkor visszakapom a pénzt, ha a megjegyzésbe beírom hogy ebben az esetben tárgytalan az előfizetés? Vagy azt mondják bocs de itt elfogyott és sajnos pénzt nem fizetünk vissza de meg hosszabbítjuk az előfizut még egy fél évvel. Ha visszakapom akkor csak az előfizetésen felülit, vagy az egészet? Mert sehol nincs lefektetve a pontos menete a dolognak. Ezért az egész olyan mint egy jó kis átverés, (csak hogy előfizetőt vadásszunk) mint szokás kedvenc országunkban.
Szóval ezek a gondolatok jutottak eszembe.

(#27807) zetecR válasza Anfänger (#27765) üzenetére


zetecR
addikt

Ha nem olyan munkára kell az SSD, ahol sok a szekvenciális írás, akkor tök felesleges lecserélni a Vertex2-t a ForceGT-re.
Vagy bármi másra.

Nem is V2 volt a Force GT előtt, és lényegi változás nem történt.
OS betöltés, Corel, Ps, stb betöltése kb ugyanannyi idő...

(#27808) cool13


cool13
őstag

INTEL SSD 320 ezek milyenek? Ajánlott, illetve nem? De bővebben is ki lehet fejteni.

(#27809) kerekfej válasza cool13 (#27808) üzenetére


kerekfej
addikt

Ott a kereső fent: Intel 320 - nem ajánlott:
Intel: elvileg a legmegbízhatóbb a 320-as széria kivételével.

[ Szerkesztve ]

(#27810) Balage76 válasza cool13 (#27806) üzenetére


Balage76
senior tag

Sajnos egyik kérdésedre sem tudok válaszolni, ez mind-mind a szerkesztőség döntése/feladata.
Természetesen átverni senkit sem fognak, ebben biztos lehetsz, tehát legvégső esetben visszakapod a befizetett pénzedet, ha egyik általuk felajánlott lehetőség sem felel meg neked. Elég régóta létezik már a lap/szerkesztőség/kiadó, ráadásul nem is egy garázscég, szóval mondjuk 3-5 millió forintért nem gondolom hogy megérné nekik átverni az embereket.

(#27811) SpeedR válasza Balage76 (#27795) üzenetére


SpeedR
őstag

Köszi az információkat. Én még november 25-én rendeltem meg a honlapon keresztül, de azóta semmilyen visszajelzést nem kaptam. Se mail, se telefon, se posta. Ha jól sejtem, akkor én már SSD nélkül maradok. :(

(#27812) kerekfej válasza SpeedR (#27811) üzenetére


kerekfej
addikt

Kifizetted előre?

(#27813) SpeedR válasza kerekfej (#27812) üzenetére


SpeedR
őstag

Nem. Vártam a visszajelzést. :(

[ Szerkesztve ]

(#27814) cool13 válasza kerekfej (#27809) üzenetére


cool13
őstag

Reméltem nem te válaszolsz, mert csak a fröcsögés és a tudatlanság sugárzik a hozzászólásaidból. Csak azokkal a valós vagy valótlan hozzászólásokkal okoskodsz amit itt olvasol. Semmi saját tapasztalat, vagy tudás. Ráadásul ha vetted volna a fáradságot és el is olvasod amit linkelsz, akkor abból nekem úgy tűnik, hogy elég jók. Én elégedett vagyok, szeretni fogjuk egymást, nagyon elégedett vagyok, én az Intelt venném, továbbra is az Intelre szavazok, a legmegbízhatóbb. És még sorolhatnám. Csak ilyeneket olvasok. Szóval a véleményem a hozzászólásaidról: NEM AJÁNLOTT!

(#27815) kerekfej válasza cool13 (#27814) üzenetére


kerekfej
addikt

Szerinted nálad vannak a problémák. Te nem olvastad el pontosan, hogy mit írtam és mit linkeltem. Te nem simán Intel márkát kérdezted, hanem konkrét típust, ami pedig a 320-es széria volt. Más ezt írja erről és ebből is idéztem. Attól, hogy még nincs saját tapasztalaton ezzel a típussal attól még nyugodtan nyilváníthatók róla véleményt, mert nem tiltott dolog itt. Nincs itt olyan ember akinek az összes típusról saját tapasztalata van és mélyre menően értene is hozzá. Vélemények vannak, pro és kontra. Mindenki más tanácsát fogadja meg, és csak a végén derül ki, hogy jól döntött -e (vagy a legjobban döntött -e, lehet ez örökre rejtély marad), megfelelt -e neki a termék.

Én próbálok segíteni az itt érdeklődőknek, amennyire tőlem telik. Eddig még senki nem írt vissza nekem negatív tartalmú szöveget az általam ajánlott (megvásárolt) termékkel kapcsolatban.

A stílusodról inkább ne is beszéljünk, mert annak semmi értelme.

[ Szerkesztve ]

(#27816) Balage76 válasza cool13 (#27808) üzenetére


Balage76
senior tag

Sajnos nyár eleje óta voltak/vannak gondok ezzel a tipussal és nem csak a cikkben említett 600GB-os változattal. Azóta kiadott az intel egy újabb firmware-t de a probléma továbbra is megvan. Ha mindenképpen Intelt szeretnél akkor inkább keress másik tipust tőlük.

Prohardver cikk

(#27817) cool13 válasza kerekfej (#27815) üzenetére


cool13
őstag

Persze lehet a stílusomat kritizálni. De ha te ebből az egyből ezt szűröd le, akkor pláne kár a szóért. Mert ezt az egyet, ellenében állítani csak azokkal amit én idéztem, megkérdőjelezi a válaszaid létjogosultságát. De ahogy olvasom sokan vannak ezzel így, hogy bár csak "abbahagynád a fröcsögésed". Hogy idézzek egy reagálást a hozzászólásodra.

Balage76 köszönöm! De akkor mit vegyen az ember ? Mert mindenre van több kevesebb rossz vélemény. Még a Samura is.

[ Szerkesztve ]

(#27818) BiP válasza Balage76 (#27810) üzenetére


BiP
nagyúr

Nem most váltottak kiadót? Pont azért van az akció.
Amúgy abban igazad van, hogy valószínűleg korrekten fogják kezelni a dolgot.

Ha nem lenne már SSD-m, azonnal lecsapnék a lehetőségre, mert tök megéri.

(#27819) Jack@l válasza kerekfej (#27767) üzenetére


Jack@l
veterán

2-3% mindegyiknél, de ilyen tizedszázalékokkal jobb az egyik a másiknál kb...

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#27820) kerekfej válasza Jack@l (#27819) üzenetére


kerekfej
addikt

Szerintem hatalmas eltérés van a Samsung javára ezt a topicot megvizsgálva fél évre visszamenőleg, ha a megbízhatóságot vizsgáljuk. Intel-nél is az vált be nagyon ilyen téren, hogy az utolsó csavarig házon belüli az összes komponens, ahogy Samsung-nál is így van. Nézd át te is!

Az a 2-3%-al tisztába vagy te is, hogy nem reális, csak valamiért sajnos nem akarod beismerni.

(#27821) DeadMeat válasza kerekfej (#27820) üzenetére


DeadMeat
veterán

Intelnél kevesebb, a többinél kb igaz (kisebb nagyobb elérésekkel) Nem, nem a phról van az infó.Nézz kicsit körüll a neten megtalálod te is.De már itt is linkelte valaki.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#27822) Balage76 válasza cool13 (#27817) üzenetére


Balage76
senior tag

Szerintem azt vedd ami szimpatikus meg amire megvan a pénzed. :)

Ha jól tömöríthető adatokkal dolgozol, akkor jó választás bármelyik Sandforce vezérlős, ha nem, akkor Intel vagy Samsung. A Kingston V200 számomra például egy csalódás, mert engedve a marketing nyomásának egy Sata 300-as "belsőre" rátettek egy Sata 600-as csatolót...

Természetesen mindegyik gyártónál előfordulnak hibás darabok, kérdés hogy mennyi és milyen tipusú problémákkal szembesül a user. Van amelyik nem is igazi hiba, mint például a "kötelező" fw frissítés, mégis egy csomó usernek megoldhatatlan feladat.

Nagykereskedelmi statisztikák és visszajelzések alapján az OCZ-vel több gond szokott lenni, mint a többivel, legalábbis én ezt látom/hallom itthon és külföldön is.

(#27823) cool13 válasza Balage76 (#27822) üzenetére


cool13
őstag

Köszönöm a korrekt válaszod! :R

(#27824) Balage76 válasza BiP (#27818) üzenetére


Balage76
senior tag

Nem függ össze a kiadóval, mert az elmúlt két évben is volt chip+samsung előfizetői akció, csak akkor külső vinyóval.

(#27825) Balage76 válasza Jack@l (#27819) üzenetére


Balage76
senior tag

Nos, Samsungból, május óta összesen 9 visszahozott darab volt... ez jelenleg messze fél százalék alatti arány.

(#27826) BiP válasza Balage76 (#27824) üzenetére


BiP
nagyúr

Valóban, tényleg volt tavaly külső vinyós akció. Már emlékszem.
De amúgy új kiadó van ettől függetlenül, ha jól tudom.

(#27827) Stukker1987


Stukker1987
senior tag

Üdv Srácok!

Corsair M4 64gb-os verziót használok és sebességgel kapcsolatos kérdésem lenne.

4K write: 60MB/s
512k write: 89Mb/s

Szerintetek ez rendben van?

Sata3,0009-es firmwaret használok!
Régebben nagyobb számokat kaptam. Akkor még friss rendszer és régi firmware volt fenn,szintén Sata3-on.

Mérés alapján read értékek elég jók,de a fent megírt eredmény picit kevéske nem?
Mi okozhatja ezt?

[ Szerkesztve ]

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#27828) spiritex


spiritex
veterán

Azt szeretném kérdezni a hozzáértőktől, hogy a manapság kapható Sata3-as SSD-ket rá lehet-e kötni a csak Sata2-vel rendelkező ASUS P7P55D alaplapomra?
Csak annyi lesz a hátrányom, hogy nem tudom kihasználni a Sata3 nyújtotta sebességet, vagy esetleg valami más kompatibilitási probléma is adódhat?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#27829) Stukker1987 válasza spiritex (#27828) üzenetére


Stukker1987
senior tag

Igen! :K

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#27830) Peetry


Peetry
senior tag

Üdv!

Nem igazán vagyok otthon SSD ügyben, de most készülök gépet fejleszteni.
Van ugyebár ez wear leveling vagy min, hogy ideoda pakolgatja a vezérlő az adatokat, és emiatt érdemes 20-25%-t szabadon hagyni az SSD-n. A kérdésem, hogy ha én 2 partíciót csinálok, akkor külön-külön hagyjam meg a 20%-ot szabadon, vagy összesen legyen a teljes kapacitás 20% a szabad hely? Bár gondolom az előbbi lesz a válasz, de a partíciók mérete miatt nem mindegy.
Valami extrára amúgy kell figyelni partícionáláskor SSD-nél?

Köszi előre is

(#27831) deicide válasza Peetry (#27830) üzenetére


deicide
veterán

A 2 szám ugyanaz :DDD 2db 30GB-s partíció 20-20%-a az 6+6=12GB, ahogy a 60GB 20%-a is 12GB. Figyelni arra kell, hogy win7 alatt vagy win7 telepítővel particionáld, akkor oké lesz.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#27832) Jack@l válasza kerekfej (#27820) üzenetére


Jack@l
veterán

Az a 2-3%-al tisztába vagy te is, hogy nem reális, csak valamiért sajnos nem akarod beismerni.

A nagy helyzet az, hogy nekem olyan mindegy... (se ocz, se crucial, se samsung nem támogat, pedig jó lenne :) )
Csak bődületes marhaságot irtál, az egy globális gyártói felmérés volt kb 1 éve, ahonnan vettem, nem hasból és aból hogy ki mennyit sír a ph-n az ssd-je miatt...
Intel volt a legjobb 2% meghibásodás körül, ocz a "legrosszabb" kb 3-al. Asszem ide is linkelte valaki, keresd meg, ha már "annyira nem akarom beismerni" :)
UI: még a 2-3% ot is sokallom, de mivel elég új technológiáról van szó, belefér

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#27833) Kolondrum

Ha minden jól megy akkor holnap dél tájt hazaérek a 120-as SSD-vel. Most 2 HDD van a gépben, lekötöm az 1 terrát, bekötöm az SSD-t és kap új F/W-t aztán megformázom és kicsit ránézek mennyi az annyi. Ezután 1 terrás visszaköt, 320-as (amin a rendszer van) kiköt, beköt helyére SSD, win7 telepítés indul. Kell nekem valamit tudnom még erről? Mert ha jól tudom ez az SSD azért is csak 120 gigás mert eltette a gyártó az a maradék helyet ami amúgy üresen kéne hagynom. Az úgy működő megoldás, hogy egybe formázom a 120 gigás és ráküldöm a rendszert? A többivel naggyából tisztában vagyok, ilyenek mint töredezettségmentesítés kikapcsolása, indexelés lelövése.

(#27834) Peetry válasza deicide (#27831) üzenetére


Peetry
senior tag

nem egészen ugyanaz mert nem mindegy hogy ha 80+40 GB a partíciók akkor kell hagynom ~20-10GB helyet, vagy a pl a 80-ast tele nyomhatom ha a 40-esen csak 10GB van.
Pont azért kérdezem mert nem akarom hogy azért nem telepíthetek programot a 80-asra mert már sok rajta a cumo. Méret szempontból igazad van de pont az a lényeg telepíthetek-e az egyikre, ha a másikon van hely. értelem szerűen nem szeretnék később partícióméretezéssel küzdeni.

(#27835) Balage76 válasza Peetry (#27834) üzenetére


Balage76
senior tag

A teljes területhez képest érdemes megtartanod a tartalék helyet, nem pedig particiónkénk külön-külön dedikáltan.
Az SSD működéséből adódóan nincs fix, dedikált hely a teljes szabad területen belül. Nem úgy működik mintha egy papírlapon bekerítenél egy területet és a C partició adatai csak ezen a területen belül találhatók. Jó eséllyel előfordul, hogy ugyanabban a cellában amiben tegnap a C particiódon lévő fényképed tárolódott, ma a D partíciód word doksija van, holnap pedig akár ismét a C-ről a fénykép, vagy bármi más. Sarkítottam, de a lényeg az, hogy az SSD-n nincsenek úgy helyhez kötve a partíciók és az adatok, mint például a vinyón.

Nyugodtan csurig töltheted a 80-as partíciót ha a 40-esen marad 10GB, de igaz ugyanez fordítva is.

[ Szerkesztve ]

(#27836) Balage76 válasza Kolondrum (#27833) üzenetére


Balage76
senior tag

A telepítésnél ne legyen semmilyen vinyó csatlakoztatva, a többi ok.

(#27837) MiB


MiB
tag

Hi

Hogy lehetne raid0-ba rakni 2 ocz vertex 3-at ha nincs sata3-am és nem nem akarok venni hw raid kártyát. Elvileg win7 alatt meg lehet csinálni. Van vkinek ebben tapasztalata?

A sata3-at ezzel(Asrock sata3) a kártyával oldanám meg.
Thx!

(#27838) Kolondrum válasza Balage76 (#27836) üzenetére

Why? Hirtelen ez miért baj sok sok év után? Bááááááár nem tart sokból utána rádugni és felismertetni.

(#27839) Jester01 válasza MiB (#27837) üzenetére


Jester01
veterán

Persze software raidet csinálhatsz, de akkor arról nem nagyon fogsz bootolni. Továbbá az a csoda kártya csak x1 csatlakozós, vagyis 500MB/s-nél több nem megy át rajta.

Jester

(#27840) MiB válasza Jester01 (#27839) üzenetére


MiB
tag

Akkor milyen pcie-s sata3 kártyát kéne vennem, amin megy 2 sata3 full speeddel?

(#27841) samu74 válasza Kolondrum (#27838) üzenetére


samu74
addikt

100 megás partició miatt.Nekem is volt hogy valamelyik vinyóra tette és mikor azt lehúztam,nem bootolt be az ssd-ről a rendszer.

-----------

(#27842) Kolondrum válasza samu74 (#27841) üzenetére

Fúúúú tényleg el is felejtettem, régen telepítettem már.

(#27843) Peetry válasza Balage76 (#27835) üzenetére


Peetry
senior tag

köszi! pont erre voltam kiváncsi

(#27844) Balage76 válasza Kolondrum (#27842) üzenetére


Balage76
senior tag

Ha jól emlékszem akkor a meghajtó betűjeleket is képes ilyenkor elcseszni, tehát lehet hogy a C helyett a G-n lesz a rendszered :)

(#27845) kerekfej válasza Jack@l (#27832) üzenetére


kerekfej
addikt

Akkor kérlek linkeld be ezt a szerinted hitelesnek tűnő statisztikát! Amíg ez nincs meg addig mondjuk ki, hogy csacskaság amit te beszélsz itt.

(#27846) DeadMeat válasza kerekfej (#27845) üzenetére


DeadMeat
veterán

[link]
Megfelel? Ennyit a nagyvonalú 25%- odról :P

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#27847) kerekfej válasza DeadMeat (#27846) üzenetére


kerekfej
addikt

14 March 2011. Egyébként nem hinném, hogy bármennyire hiteles is lenne, hasraütésszerűen valaki beírta ezeket az értékeket, ennyi...

De pont ott van egy link: The Best SSDs and HDDs For Your Money: December 2011 és a Samsung 830 SSD ajánlott.

A top 8 lemegbízhatatlanabb SSD :
- 9,14% OCZ Vertex 2 240 GB
- 8,61% OCZ Agility 2 120 GB
- 7,27% OCZ Agility 2 40 GB
- 6,20% OCZ Agility 2 60 GB
- 5,83% Corsair Force 80 GB
- 5,31% OCZ Agility 2 90 GB
- 5,31% OCZ Vertex 2 100 GB
- 5,04% OCZ Agility 2 3.5″ 120 GB

Ha 25% nem is, de elég jelentős különbségek vannak. Egyébként én meg 10-25%-ot írtam. Egyébként is én a topicban meghibásodott SSD-kről volt szó.

[ Szerkesztve ]

(#27848) samu74 válasza DeadMeat (#27846) üzenetére


samu74
addikt

A samsungot nem látom a listán... :P Jahogy mikor készült a lista még nem is volt samsung ssd... :DDD

-----------

(#27849) cool13 válasza kerekfej (#27847) üzenetére


cool13
őstag

De az csak a legjobb ár miatt ajánlott. :) És annyira hiteles, mint amit a te hozol fel példának. Pedig ott a legjobb, legmegbízhatóbb az Intel. A másodikra sorolja a Samsungot. És ez nem hasra ütés ha jól olvasom, hanem felhasználók véleménye alapján kialakult. Persze ezt elhallgatod.
És a lényeg amit samu74 ír.

[ Szerkesztve ]

(#27850) Kolondrum válasza samu74 (#27848) üzenetére

Kezdenek elmenni itt a dolgok nagyon. Fiúk lányok én olyan embernek írtam aki azért összefut napi szinten pár SSD-vel és HDD-vel. Annyit mondott ez ma még nem kerek technológia, ne bízzak rá fontos adatokat, ezt amúgy én is így gondoltam. A kérdésemre miszerint a corsair mennyire lóg esetleg ki a sorból azt a választ kaptam, semennyire, éppen annyira rossz mint a többi. Remélem nem az a pár százalék leszek aki rosszat kap. ennyi:!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.