Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#27251) Wasp91 válasza bognar110 (#27250) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Szerintem SSD. Oprendszer + 1-2 játék az SSD-n, Fraps-al pedig rögzítesz a HDD-re.

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#27252) h1n1_900


h1n1_900
senior tag

Üdv!

64-es SSD-t vennék rendszernek.

Amiket néztem:
Apacer
Kingston
Samsung

Ezekhez ugye adnak olyan programot amivel a jelenlegi rendszerem át tudom rá dobni?
65GB-os rendszer particióm van. Ezen 33GB foglalt hely van.

Logitech X-530 eladó jó állapotban olcsón! http://href.hu/x/gkgr

(#27253) amok válasza Fire/SOUL/CD (#27233) üzenetére


amok
csendes tag

Azt nem tudom hogy lehet az MBR-t? vagy a boot sectort egy másik drive-ra átteni :F nekem evvel van a legtöbb gondom HDD cserénél. Norton Ghostnál nem működött, azt olvastam húzzam le a régit és repair meg mittudoménmi..., gondolom van kultúrált megoldás is csak nem ismerem :((

(#27254) föccer válasza h1n1_900 (#27252) üzenetére


föccer
nagyúr

Én nem tudnék arról, hogy ezekhez adnánk ilyen szoftvereket. Miért is tennék? :F

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#27255) Fire/SOUL/CD válasza amok (#27253) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Sajnos a Norton Ghost kapcsán elég sokszor előjött ez a jelenség, a ghostolás topikban is. Ráadásul akkor is, ha a 100megás rejtett rész sem létezik. Pont azt írták le a hozzászólók, amit Te is, azaz bepipálták az MBR másolását, azt is, hogy jelölje meg aktívként az új hdd-n létrejövő partíciót és mégsem indultak el az OS-ek.

Jelenleg 2 progit tudok javasolni partíció avagy teljes lemez klónozásához , az egyik a Paragon Partition Manager, a másik meg az Easeus Disk Copy.
Előbbit (a fizetős verzióját) régebben gyakran használtam és az simán átvitt mindent gond nélkül, utóbbit csak mások tapasztalatai alapján tudom javasolni, mert azzal is sikerrel jártak.

Mindezek ellenére, hogy SSD-hez is alkalmazhatóak-e (azaz pl elvégzik-e a partíció eltolást, ha az nem lenne jó) azt nem tudom. (Partíció eltolást lehet utólag, adatvesztés nélkül is kivitelezni, ha jól rémlik GParted-el megoldható)

Szóval próbáld ki őket, hátha beválnak. Ha lenne még kérdésed, akkor azt már a korábban linkelt Ghostolás topikban tedd fel.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#27256) jim_raynor70 válasza h1n1_900 (#27252) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

Nem kapsz egyikhez sem kulon programot, de nem nagy ervagas, szerintem. Az elobb is linkeltek par ilyen szoftvert, amivel meg lehet oldani a klonozast.
Tulajdonkeppen mindharom SSD jo rendszernek, sok kulonbseget nem fog erezni atlagos hasznalat soran, inkabb azon van a hangsuly, hogy utobbi kettore +1 ev garit kapsz es talan a Samsung 470-esre minimalis panasz jott a Kingstonnal szemben, ami a hivatkozott oldal forumjaban is lathato.

(#27257) deicide válasza föccer (#27254) üzenetére


deicide
veterán

A Samsung 830-ashoz, de a régi 470-esek közül is az egyikhez is járt a Norton Ghost 15.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#27258) gabo01


gabo01
senior tag

Kingston HyperX SSD 120GB-ot használ valaki?
Sebességben ez kb, hogyan viszonyul a Samsung 830-hoz? :U

(#27259) samu74 válasza bognar110 (#27250) üzenetére


samu74
addikt

Nemrég mértem,kb.0 fps növekedés van az ssd javára... :) Az 1-3 frame simán lehet mérési hiba is.VGA kell neked,vagy valami nagy orajelű 4 magos.

-----------

(#27260) Jack@l válasza samu74 (#27259) üzenetére


Jack@l
veterán

Ja, a helyes válasz a nagy karika, az ssd nem fog a proci/videokártya helyett számolni, de az 5-10mp-es pályatöltések elég jók. (főleg ha sokszor gyepálnak le FPS-ben :))

@gabo01: kb egy szinten vannak, de a Kingston sandforce-os tudtommal

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#27261) jNk válasza samu74 (#27259) üzenetére


jNk
senior tag

Legalább egy merevlemezt is terhelő játékkal próbáltad ki vagy passziánszoztál ? ;]

Előbbi esetben a minimum fps sem növekedett semmit ?

(#27262) samu74 válasza jNk (#27261) üzenetére


samu74
addikt

Tetrist nyomtam multiba. ;) Amúgy,én kifejezetten a játék miatt vettem ssd-t,ès nem azèrt hogy matyizzak az ATTO-ra.
Mint ahogy írtak fentebb,a gyorsabban forgó karikán kívűl nemigazán van plusz frame...Teszteld le te is,ne csak a Ph tesztet szajkózd.

-----------

(#27263) ma.ci23


ma.ci23
tag

Üdv!
Segítséget kérnék,bár lehet h láma kérdés lesz :) ,de mi a különbség ezek között?

Samsung SSD 470 64GB (MZ-5PA064/EU)
Samsung SSD 470 64GB (MZ5PA064B)
Samsung SSD 470 64GB (MZ-5PA064C/EU)

Vásárlás előtt állok és érdekelne azért hogy van-e különbség ezek között a tipusok között!

(#27264) jNk válasza samu74 (#27262) üzenetére


jNk
senior tag

Elnézést hogy olvasni merem a ph teszteket, de hogy szajkóznám is őket arról nem tudok ;]

Bognar jelenleg is 3.0GHz 4 magos AMD cpu-t használ, a tesztjeid szerint jobban jár egy X4 980 Black Edition-el ha a játék közben azt fel is akarja venni fullhd-ben ?

(#27265) deicide válasza ma.ci23 (#27263) üzenetére


deicide
veterán

Az SSD-k mindegyiknél ugyanazok, a körítés más, szoftverek, beépítő keret, ilyesmi.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#27266) ma.ci23 válasza deicide (#27265) üzenetére


ma.ci23
tag

köszi a gyors választ!

Akkor végül is a "C" jelzés végű lesz a leg ésszerűbb! :)

(#27267) jNk válasza ma.ci23 (#27263) üzenetére


jNk
senior tag

Bitlisz összefoglalásában:

MZ-5PA064/EU
64GB SATA II 2.5” Solid State Drive
(SSD akril dobozban, nagyon baba, mint vmi apple termék)

MZ-5PA064B/EU
64GB SATA II 2.5" with Norton Ghost™ 15
(SSD papírdobozban + Symantec Norton Ghost 15.0)

MZ-5PA064C/EU
64GB SATA II 2.5" with PC Upgrade Kit
(SSD papírdobozban + 2,5-3,5" beépítőkeret + csavarok + kábelek(sata+sata táp) + Symantec Norton Ghost 15.0)

(#27268) ma.ci23 válasza jNk (#27267) üzenetére


ma.ci23
tag

:R

(#27269) Zlin50


Zlin50
senior tag

SSD tulajok közreműködését kérném, ha nem megterhelő, főleg olyanokét akik rendelkeznek HDD-vel is leginkább Hitachi vagy WD, mert tapasztalatom szerint ezek nem terhelik a rendszert a Samsunggal ellentétben adatátvitelnél. Egy kis tesztről lenne szó, egyszerű másolásról, mégpedig egy nagyobb méretű filét kéne HDD-ről SSD-re vagy visszafelé másolni. Az érdekelne hogy a feladatkezelő mit mutat CPU terhelésre.
Azért volna érdekes mert amit korábban jeleztem hangot főleg az SSD-n keresztüli forgalomnál van vagy akkor ha valami miatt (akár egy weboldal görgetés is) megemelkedik a terhelés. Ami ténylegesen érdekelne, mert erre megy ki az egész hogy melyik SSD az amelyik nem okoz jelentős terhelés növekedést. Nálam például az M4 eléggé megterhelő, de két HDD között nem már nem. A terhelés okozza inkább a hangot amit korábban írtam, ezért feltűnő nem az SSD, bár az óraketyegés az megvan de csak közelről hallható. A másik hang meg a gép mellett is.

[ Szerkesztve ]

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#27270) Sanyaaa26 válasza Zlin50 (#27269) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Hali 120 as corsair ssd van, + egy wd vinyó.14 gigát másoltam oda,ill vissza,de a cpu terhelés 2% nál nem volt nagyobb.

ui:
a 14 giga egy hd film volt

[ Szerkesztve ]

(#27271) Zlin50 válasza Sanyaaa26 (#27270) üzenetére


Zlin50
senior tag

Corsair-ből melyik, Force GT?

Nálam az M4 20%-ot is produkál. Mondhatnám hogy ez CPU függő is de hogy egy Q9400-as mellett ad ilyen terhelést ez szerintem már nem elhanyagolható. A 2% viszont elég jó.

Kérdés vajon mi határozza meg ezt? Van-e puffere vagy sem?
Kíváncsi vagyok 830-as Samsunggal milyen tapasztalat adódik, ha van valakinek.

[ Szerkesztve ]

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#27272) Jack@l válasza Zlin50 (#27269) üzenetére


Jack@l
veterán

Tedd át a browser cache-t ramdrive-ra, ssd-n sok fórumozótól hallotam már, hogy kicsit tán mintha lassabb is lenne a böngészés ha arra pakolgat.
UI: 20% az rengeteg, ott valami irq akadás, vagy driver gond lesz

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#27273) Sanyaaa26 válasza Zlin50 (#27271) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

force 3 gt

[ Szerkesztve ]

(#27274) Zlin50 válasza Jack@l (#27272) üzenetére


Zlin50
senior tag

Azt mondhatnám hogy van benne valami hogy driver probléma, na de két HDD közötti átvitelnél nincs ilyen terhelés. Amúgy minimális használat mellett (még egy nap sincs) a böngésző sebességgel nem látom hogy gond lenne, csak van egy mellékhatása, a terhelés. Igaz ez akkor is megvan ha nincs is bekötve az SSD. Amúgy weboldaltól is függ, mert nem mindegyik okoz nagy terhelést. Nem úgy mint ez [link] például. Ennél tűnt föl először az ugrás. (Még az ipon oldalánál is jobban terhel - ez itt a reklám helye).

[ Szerkesztve ]

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#27275) gabo01 válasza Sanyaaa26 (#27273) üzenetére


gabo01
senior tag

Nézegettem azt is! Te meg vagy vele elégedve? :U

(#27276) Sanyaaa26 válasza gabo01 (#27275) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Szia,eddig kellemeset csalódtam,win telepítés,játék betöltés,bootolás stb.Frankó

(#27277) gabo01 válasza Sanyaaa26 (#27276) üzenetére


gabo01
senior tag

Azért kérdezem mert olvastam róla jót is rosszat is!
Benne van a kalapban, hogy ilyet veszek csak még nem döntöttem el!
Gondolkodom a Kingston HyperX-en is meg a Samu 830-on csak kár, hogy a Kingstonból 120Gb-os a legkisebb! Néztem még Silicon Power V30-at csak azt meg nem lehet itthon kapni!
Nagy dilemma 60 vagy 120Gb illetve melyiket ezek közül! :U :K

(#27278) samu74 válasza jNk (#27264) üzenetére


samu74
addikt

Igen,arra gondoltam hogy anno az ragadt mèg jópár ember agyában hogy az ssd a minimum frame-el csodákat tesz...Ès ezt bőszen hangoztatják úgy hogy soha nem mérték...

[ Szerkesztve ]

-----------

(#27279) jookomak válasza samu74 (#27278) üzenetére


jookomak
őstag

Hát azért ha logikusan belegondolunk, függhet a min fps az ssd-től is. Kérdés honnan indítod a mérést (benchmarkot). Pl amikor betölt a pálya, vinyónál még kicsit szaggathat, mielőtt valóban beindul, és eléri a normál sebességet a játék. Ha itt már megy a fraps, akkor az világosan mutatja, hogy itt még alacsonyabb a min fps, mint játék közben.

(#27280) fagy53 válasza jookomak (#27279) üzenetére


fagy53
nagyúr

Miért olyan nagy gond ez a min FPS? CPU és VGA, nomeg a driver frissítés a gyógyír erre inkább, mint az SSD! :D
Rosszul teszi az aki csak a játékok miatt vesz SSD-t, nagyot fog csalódni!
A pályabetöltés lenne még egy szempont a vásárlásban, ha már a játék a fontos, de érdemes ilyenkor egy pillantást vetni a HDD LED-re ha van. Ha erős folyamatos fénnyel világít a betöltés közben akkor jelentősen rövidül az idő a HDD-hez képest, ám a valóságban ez nem így van és kijelenthetjük, hogy a pályabetöltés ideje kb 40- 60%-ban függ a meghajtó sebességétől, ráadásul igencsak játékfüggő... ;]

(#27281) Sanyaaa26 válasza fagy53 (#27280) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Nekem spéci a Bf3 eddig töltött vagy 30 másodpercet,most 8-9 alatt bent van,multiban.

(#27282) Jack@l válasza Zlin50 (#27274) üzenetére


Jack@l
veterán

Legújab M4 fw. fel, intel RST meg felejtős, csak a sima chipset driver legyen a win-en. Nekem se terhel 2% nál többet a másolás. (Core2Duo)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#27283) vadcoca válasza hesszan (#27237) üzenetére


vadcoca
tag

(már csak a 100mb-t kéne áthelyezni, újból létrehozni,

Nem feltétlenül kell ezzel foglalkozni: "Indítási javítás"

6x9 = 42

(#27284) samu74 válasza jookomak (#27279) üzenetére


samu74
addikt

Nem feltétlen...Ha egy pályát betölt a játék a megfelelő ram társaságában a minimum csak a procitól meg a vga-tól függ.Ja és a drivertől még,ezt ne felejtsük ki! .)
Azt elképzelhetőnek tartom,hogy pl kevés ram mellett(pl. 1-2 gb) a swap miatt lassabb lehet a vinyóról mint ssd-ről,de ebben nem vagyok biztos.
Én arra alapozom a tapasztalataimat hogy mindig a játék beépített mérőprogramjával teszteltem és nemigazán kaptam jobb eredményt.Ezt azért tartom fontosnak leírni mert anno én pontosan amiatt vettem ssd-t hogy javulást vártam a minimum téren,de ez nem jött össze.
Viszont,a windows meg a programok jelentősen gyorsúltak,minden egy szempillantás alatt történik,emiatt meg abszolute nem bántam meg a vásárlást!
A boot idő és a pályabetöltés azért itt nagyon látszik.

-----------

(#27285) jNk válasza fagy53 (#27280) üzenetére


jNk
senior tag

Az egész bognar110 kérdéséből indult ki, ami összegezve kb az alábbi :

Melyik megoldás az optimálisabb egy full hd játék melletti full hd videó felvételére (4MB/s-10MB/s folyamatos videó kódolás+írás)

hdd + 6core cpu vagy ssd + 4core cpu

(#27286) bognar110 válasza jNk (#27285) üzenetére


bognar110
őstag

Utána olvasgattam ssd téren mi is a helyzet, igazábol 20 30-e FT között nem igazán éri meg mert nincs akkora különbség pl a raidos hdd- és olcsóbb ssd között, ráadásul az olcsó ssd-k hamar elromlanak. Ezáltan szerintem veszek egy 6 magos procit + 8gb ramot. Vennék ssd-t is hogyha sok pénzem lenne de akkor ilyen 70-80 ezer körül. SSD annak való aki azt szeretné hogy nagyon gyors legyen a gépe mindenre reagáljon egyből én meg ráérek játék téren tényleg a pályabetöltés időtartamát csökkenti. Hogyha nem így van akkor valaki világosítson fel rendesen :) én reggel ezeket olvastam az ssd-ről.

[ Szerkesztve ]

(#27287) Yany válasza bognar110 (#27286) üzenetére


Yany
addikt

Én a 830-as Samukról elég jókat olvastam és épp most rendeltem egy 128 GB-osat bruttó 54-ért. Az sem olcsó, de nem is 80e. ;)

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#27288) Jack@l válasza bognar110 (#27286) üzenetére


Jack@l
veterán

Hülyeség hogy hamar elromlanak, nem az olcsóságtól függ már 30e-es kategóriában(van is egy oldal ahol nyúzzák egyfolytában őket). A kissebb progikat viszont pöccre indítja, a nagyobbakat is vagy 2x gyorsabban, de valóban játékhoz jobban jársz egy rohadt erős vga-val meg 8 giga rammal, mint egy ssd-vel.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#27289) fagy53 válasza bognar110 (#27286) üzenetére


fagy53
nagyúr

Az nem igaz, hogy az olcsóbb SSD-k hamar elromlanak! Inkább sebességbeli különbség (vezérlő), meg a név az amit meg kell fizetni. Neked célszerűbb a játék miatt a konfig más részeit fejleszteni, a rendszer gyorsabb betöltődése, a programok indításának tempója ha nem érdekel különösebben, akkor az SSD témát időben elcsúsztathatod. :K

(#27290) bazsi83vp válasza Zlin50 (#27271) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Ilyet nem tapasztaltam, ha jól van a vezérlő telepítve (alaplapi természetesen) akkor nem lehetne ilyen gond - max ha pio mode-ot használnál, csak akkor folyna át a procin az adat, de ugye ilyen sata csatolón nincs. Nem lehet hogy be van nyomva az adott partíción az NTFS fájltömörítése? Az ugyanis tényleg a procit is tekeri.

(#27291) Zlin50 válasza bazsi83vp (#27290) üzenetére


Zlin50
senior tag

Nincs tömörítés beállítva. Egy dolog van még ami nem tudom számít-e. Egyelőre XP-van rajta és az alatt nincs TRIM. Ez meghatározó lehet vagy ennek nincs jelentősége ilyen szempontból?

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#27292) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Minden webshopból kifogyott a Samsung 64gb 830-as? ( ipon, pcx.... )

(#27293) h1n1_900 válasza jim_raynor70 (#27256) üzenetére


h1n1_900
senior tag

Kingston lett a kiválasztott :R

zerge861:
Nagykerböl fogyott ki.

[ Szerkesztve ]

Logitech X-530 eladó jó állapotban olcsón! http://href.hu/x/gkgr

(#27294) Core2duo6600 válasza bazsi83vp (#27290) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Megha szarrá van töredezve a hdd akkor is azt vettem észre, hogy az egész gép megakad.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#27295) dragonfire44


dragonfire44
tag

Hy
Véleményeteket szeretném kérni:

-Samsung SSD 830 128GB
-Kingston HyperX 120GB
Ha valaki használ ilyet leírhatná hogy mennyire stabil. Ocz ill corsairról amit olvastam az felejtős.Ez a kettő marad,itt-ott olvastam a samuról hogy megbízható,nem kék halálozik meg a többi finomság.Sebességben tudom a hyperx jobb,de van más nézőpont is.
Vélemény?
köszi
üdv,

(#27296) SG3rg0 válasza h1n1_900 (#27293) üzenetére


SG3rg0
őstag

Akkor ha újra lesz valami űber ára lesz gondolom. Akkor 470-est veszek.

(#27297) gabo01 válasza SG3rg0 (#27292) üzenetére


gabo01
senior tag

Itt úgy látom van több is: http://www.aqua.hu/64gb-samsung-mz-7pc064deu-ssd-830-series-meghajto-159167.html :K

(#27298) gabo01 válasza gabo01 (#27297) üzenetére


gabo01
senior tag

Így jobb lesz! :DDD
[Samsung 830]

[ Szerkesztve ]

(#27299) gabo01 válasza dragonfire44 (#27295) üzenetére


gabo01
senior tag

Ez engem is nagyon érdekel! :C

(#27300) albert8


albert8
addikt

Ez jó szerintetek?[link]
OCZ 60GB Vertex Plus OCZSSD2-1VTXPL60G(B)(/B)

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.