Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#27751) @matthew@ válasza gofry (#27734) üzenetére


@matthew@
őstag

Én igazából újságot így is úgy is rendeletem volna, mert sok szoft van hozzá ajándékba meg érdekel is az újság tartalma igaz nem az egész :DDD de az SSD csak járulékos lett volna, ami jó lett volna de végül nagyobb SSD mellett döntöttem :K

Matthew 24:42

(#27752) cyber86 válasza Anfänger (#27745) üzenetére


cyber86
őstag

Nekem ilyenem van és semmi gond nincs amióta az új fw van rajta és nagyon gyors.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#27753) DeadMeat válasza kerekfej (#27750) üzenetére


DeadMeat
veterán

Akkor evvel az erővel szar a samsung is, mert már olvastam, hogy valakinek meghalt.Több fórumon is.. Írhatnám, de nem írom, mert nincs saját tapasztalatom vele... Egy fórumba akárki által beírt szösszenet, meg minden csak nem saját tapasztalat... mert több minden miatt lehet a hiba.. De ez persze neked mindegy.
Amúgy:agility 3 van most a gépben.Semmi nyűgje, pedig direkt kipróbáltam sata3 lapban is amd/intel semmi kékhalál, fagyás.Sata 2 lapban is már a második jár "alatta".Persze hiba nélkül. :F Jajj de mégis egy gondom van vele, illetve marhára nem fér a fejembe hogyan lehet az a windows 7 home premium minden sallangal +steam kösnyvtárral elfér 24gb-on, holott a hdd-n ugyan ez 30gb fölött volt... Jah de tudom sandforce..
Ami a legjobb benne, hogy 6K-val volt olcsóbb mint a legolcsóbb samu/corsair/kingston alternatíva... Ami azért nem elhanyagolható szerintem.
Igazán befejezhetnéd már a háttér nélküli köpködést...

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#27754) userxy


userxy
őstag

Üdv légyszi mondjatok egy progit amivel megtom nézni, hogy eddig az SSD mennyi gigát írt eddig ?

(#27755) DeadMeat válasza userxy (#27754) üzenetére


DeadMeat
veterán

ssdlife; hdsentinel aida64 is írja ha jól emlékszem.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#27756) Jester01 válasza DeadMeat (#27753) üzenetére


Jester01
veterán

Attól mert a chip tömörít sajnos nem lesz több helyed ám. :(
Szóval ami 24-30GB különbséget látsz az más miatt van (pl. cluster méret)

Jester

(#27757) userxy válasza DeadMeat (#27755) üzenetére


userxy
őstag

aida 64-ben hol van?

(#27758) BiP válasza Jester01 (#27756) üzenetére


BiP
nagyúr

Így van. Fizikailag kevesebbet ír rá az ssd-re, viszont ugyanúgy annyit mutat, mintha mindent tömörítetlenül írta volna a cellákba.

[ Szerkesztve ]

(#27759) DeadMeat válasza Jester01 (#27756) üzenetére


DeadMeat
veterán

Nem tudom mi miatt van, csak feltűnt a dolog.Jó pár win telepítés óta ghostolom vissza ugyan azt (szerencsére már ahci módban lett telepítve) és feltűnt, hogy nem akkora mint szok lenni. Aztán el is felejtettem a dolgot.Ez van, ezt kell szeretni :B

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#27760) Jester01 válasza BiP (#27758) üzenetére


Jester01
veterán

De, a tárolóra (a flash chipekre) kerülő adatokat tömöríti, tehát az adat tényleg kevesebb helyet foglal, csak ez az operációs rendszer felé nem látszik (transzparens) mivel fix blokk címzés van.

A kábelen egyébként tömörítetlenül megy az adat mivel a tömörítést és kicsomagolást az SSDben lévő egység végzi, nem a központi processzor.

MOD: látom szerkesztetted :P , akkor egyetértünk :R

[ Szerkesztve ]

Jester

(#27761) BiP válasza Jester01 (#27760) üzenetére


BiP
nagyúr

Rosszul emlékeztem, de gyorsan utánanéztem, hogy is van :)

(#27762) Tommer válasza gabo01 (#27749) üzenetére


Tommer
tag

Bocs, de szerintem itt keveredés van. Illetve sokan összekeverik a dolgokat.
Itt a fórumon is, úgy látom a nagy többség szerintem keveri a dolgokat.
Én úgy tudom, hogy Force 3 GT mint ilyen nincs!
Van a Force 3, és a Force GT, pontosabban:

Force Series™ 3

valamint

Force Series™ GT

Nem találok olyat, hogy Force 3 GT.
A kettő között meg úgy látom a használt MLC NAND a különbség, mégpedig a következő:
- a Force 3 aszinkron MLC NAND -ot alkalmaz (Asynchronous), míg
- a Force GT szinkron MLC NAND -ot alkalmaz (Synchronous)
Ott írják a linkelt corsair weboldalon is.

Hogy a szinkron és aszinkron MLC NAND kötzött mi a különbség, azt pedig itt a PH -n is írták már az A-DATA -val kapcsolatban, itt egy link is:

Nem minden esetben lesz gyors az ADATA S510, azaz az S511 SSD olcsóbb változata

De kiragadom a lényeget, (de ezt A-DATA -val kapcsolatosan írják, de mindegy):

Ennek ellenére a tároló nem lesz gyorsabb, hiszen lényeges változtatás, hogy míg az S511 szinkron, addig az S510 az olcsóbb aszikron NAND flash chipeket kapja meg, ez utóbbi pedig jóval lassabb működésre képes ha kevésbé, vagy egyáltalán nem tömöríthető adatokkal kell műveleteket végeznie.
Ez a fajta "olcsósítás" nem ismeretlen a vásárlók előtt, más gyártók – példának okáért említsük a Corsairt és OCZ-t – is előszeretettel készítenek ezzel a módszerrel a csúcsmodellnél kicsit olcsóbb SSD-ket.

Egyenlőre ez a helyzet.
Remélem jól írtam le, és jól néztem utána.
(És nem írtam nagy hülyeséget)

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen

(#27763) Anfänger válasza kerekfej (#27750) üzenetére


Anfänger
őstag

Hi! Mert nem hallottam róla,hogy az az ssd kékhalálozik! :F

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#27764) Anfänger válasza zetecR (#27748) üzenetére


Anfänger
őstag

Hi! Igen az Anfänger kezdöt jelent!:)
Kösz,hogy megerösítettél,akkor ilyet veszek! Még1x köszi!

[ Szerkesztve ]

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#27765) Anfänger válasza cyber86 (#27752) üzenetére


Anfänger
őstag

Akkor,királyság,valószínü,hogy akkor beruházok egyre! Gyorsult valamennyire az új fw-töl? Bár így is elég gyors! :) A páromnak venném,nekem egy Vertex 2 van,de az lehetne gyorsabb is! :W
Gondolkozom azért,mert most találtam ezt!:
120GB MACH XTREME TECHNOLOGY SATAIII MX-DS TURBO SSD
Valamivel gyorsabb,de nem ismerem,nem tudom mennyire megbízható! :B

[ Szerkesztve ]

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#27766) Kolondrum válasza Tommer (#27762) üzenetére

Én ebből azt szűröm le, hogy jót vettem elvben.

(#27719) kerekfej! Az ipon garral még soha nem volt gondom és ha tudnád mennyire de mennyire nem volt, meglepődnél. ;)

(#27767) kerekfej válasza DeadMeat (#27753) üzenetére


kerekfej
addikt

Akkor légy szíves linkeld, hogy itt kinek ment tönkre Samsung! És a meghibásodási arányokat is rakd mindkét gyártmány mellé, hogy reális legyen a kép!

OCZ vagy Corsair-nál 10-25% körüli lehet a meghibásodási arány a topic tanulsága szerint, Samsung-nál ez az érték 1-2% lehet. Azért ez elég nagy különbség.

Én pár ezer forintot nem spórolnék egy megbízhatatlanabb típus miatt az egyszer biztos. Más nem tudom, hogy gondolkodik. Rám is az elején a marketing (valótlan sebességek megadása Corsair és OCZ Sandforce-os változatainál a gyári weboldalon) hatott, de szerencsére nem dőltem be neki, hanem inkább visszaolvastam itt pár hónapot és rendszeresen követem a napi eseményeket itt.

[ Szerkesztve ]

(#27768) kerekfej válasza Anfänger (#27764) üzenetére


kerekfej
addikt

Ha használod a keresőt a topicban vagy visszaolvasol akkor egyből elfelejted azt a típust:
[link] [link] [link] [link] [link] Egyébként minimum 50-en biztosan írtak itt negatív tapasztalatról OCZ vagy Corsair-el kapcsolatban. A külföldi fórumokon is pont ugyanezekről számolnak be.

[ Szerkesztve ]

(#27769) DeadMeat válasza kerekfej (#27767) üzenetére


DeadMeat
veterán

Látom a lényeg átment... de tudod mit?Nem érdekel, fröcsögj csak tovább.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#27770) Anfänger válasza kerekfej (#27768) üzenetére


Anfänger
őstag

Èn csak azt olvastam,hogy az új fw után nincsenek gondok vele! De azért kösz,megfontolom,és utánanézek akkor pár fórumon!
De ha más nem,akkor veszek egy ilyet:
http://www.caseking.de/shop/catalog/Mach-Xtreme-Technology-DS-Turbo-Series-25-Zoll-SATA-III-120GB::17049.html

[ Szerkesztve ]

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#27771) kerekfej válasza Anfänger (#27770) üzenetére


kerekfej
addikt

Igen javítottak az Firmware-ben sokat (kékhalál, ledobálás), de volt már olyan, hogy valakinek ez se segített, valamint a meghibásodási statisztikán ez nem hiszem, hogy javít.

(#27772) Anfänger válasza kerekfej (#27771) üzenetére


Anfänger
őstag

És a mach xtreme mx-ds turbo ssd-röl mi a véleményed? Ismered?

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#27773) kerekfej válasza Anfänger (#27772) üzenetére


kerekfej
addikt

Az is Sandforce: Während der SandForce 2281 schneller und effizienter die Daten von den einzelnen Chips verarbeitet

[ Szerkesztve ]

(#27774) Anfänger válasza kerekfej (#27773) üzenetére


Anfänger
őstag

És a Sandforce-ok mind problémásak? Nem értek hozzá,azért kérdem!
Nekem Vertex2 ocz van,soha nem volt vele gondom,pedig arra is sokan írták,hogy fagy,meg nem ismeri fel az alaplap stb... nálam müxik!
7.6 pontra értékeli a windows élményindex,amikor már mindent feltelepítettem rá,amire szükségem van! Ha csak az op.rendszer van rajta akkor 7.7 pontot ad rá! Gombnyomástól 27 sec.alatt feláll a rendszer! Milyet érdemes lenne venni szerinted,mondj páldát kérlek,de olyasmit ajánlj,ami írás olvasási sebességben 550 MB/dec környékén van,és megbízható,felismeri az alaplap,támogatja a Trim-et,és nem lassul túlságosan ha 70%-ig telepítve van. Remélem tudsz valami jót ajánlani! Max keret 200 euró,amit kiadnék rá!
Elöre is köszönöm a segítséget,és az észrevételeket! :)

Während der SandForce 2281 schneller und effizienter die Daten von den einzelnen Chips verarbeitet! Ezt hol olvastad? Linket,légyszi!

[ Szerkesztve ]

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#27775) MrCsiT válasza kerekfej (#27771) üzenetére


MrCsiT
addikt

"de volt már olyan, hogy valakinek ez se segített" - ehhez van egy linked, ki az a valaki ?

..csak mert a
"szomszéd-lovának-a-rokona-falun-majdnem-látta(talán)"
megfogalmazás inkább OFF lenne, de még annak sem az igazi - ellenben, ha van olyan személy, aki ezt megerősíti, elfogadják majd a tényt.

A meghibásodási statisztikát kb. resetelni lehetne a "csodafirmware" után, hiszen akinek eddig meghibásodott - értsd: az elvárttól eltérően működött - pl. "kékhalál, ledobálás" miatt
ahogy írtad is, az nyilván visszavitte garba, így a hibás termék = x +1 db lett, holott ma már erre csak annyit mondanak, hogy feldobják az új fw-t, és már rendben is van ?!

Ha valóban hibásak, akkor jogos, hogy nem ajánlod..

Anfänger : neked szerencséd volt ?! :DDD

Ami pl. Total commanderben tényleges 550MB/s -sel másol, abból én is kérek egyet, lehetőleg a 120 GB-s SSD-k árában ! :K ..ami meg csak a "fillxblabla" tesztben az egy vicc.

SSD-ből szerintem a SATA3-asok elég jók. Most a Force GT-t mondják gyorsnak, illetve, nekem személyes kedvencem a Crucial M4 (akár Micron C400 néven is..)

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#27776) Anfänger válasza MrCsiT (#27775) üzenetére


Anfänger
őstag

+1 :)
Miért volt szerencsém? A Vertex-et illetöen?

[ Szerkesztve ]

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#27777) Jester01 válasza Anfänger (#27774) üzenetére


Jester01
veterán

Ahol ilyen 500MB/s számokat látsz az mind jó eséllyel sandforce. Nem mellesleg csak tömöríthető adatra fogja ezt hozni.

Egyébként az új intel SSDk között is lesz sandforce, így ha ők bíznak benne, akkor talán most már jó a firmware.

Jester

(#27778) Anfänger


Anfänger
őstag

http://www.ocztechnology.com/ocz-revodrive-3-x2-pci-express-ssd.html
Ilyet kérek karácsonyra ! :Y :C

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#27779) @matthew@ válasza Anfänger (#27778) üzenetére


@matthew@
őstag

Az ára kicsit durva :DDD de biztos ez is lejjebb megy és ez gyorsabb is ha jól tudom a sima SSD-nél :K jó is lenne de ennyiért nem kéne :DDD

Matthew 24:42

(#27780) Anfänger válasza @matthew@ (#27779) üzenetére


Anfänger
őstag

Igen,de ahol én néztem ,ott a sebességek
:Olvasás: max. 1500 MB/s
Ìrás: max. 1300 MB/s
Ja,igen,mert én a 960 GB-ost néztem! :)
Az 2770 euro! Pffffff

[ Szerkesztve ]

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#27781) @matthew@ válasza Anfänger (#27780) üzenetére


@matthew@
őstag

Igen, de az csak a 960GB-snél van ami még drágább, úgy tűnik minél nagyobb a tárhely annál nagyobb a tempó is, mert ha megnézed folyamatosan csökkennek: [link] meg az a méret sztem 600k-ba kerülhet :DDD

Matthew 24:42

(#27782) Anfänger válasza @matthew@ (#27781) üzenetére


Anfänger
őstag

Persze,minnél nagyobb,annál gyorsabb! Itt nézem:
http://www.ocztechnology.com/ocz-revodrive-3-x2-pci-express-ssd.html

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#27783) kerekfej válasza Anfänger (#27780) üzenetére


kerekfej
addikt

Példa: 1.2 másodperc helyett 0.8 alatt végez el egy műveletet. Átlag felhasználásra nem sok értelme van szerintem. Én az adatbiztonságot jobban díjazom, mint ez értelmetlen sebességtöbbletet amit nem lehet kihasználni.

MrCsiT Miért kellene a múlt felett szemet hunyni :F
Ha egyszer már elveszett a bizalom bennük, azt nagyon nehéz visszaszerezni.

[ Szerkesztve ]

(#27784) Anfänger válasza kerekfej (#27783) üzenetére


Anfänger
őstag

De nem csak ilyenre kell gondolni,hanem mondjuk olyanra,ahol nagy fájlokkal dolgozik az ember,több GB-osokkal pl,ott már azért nem 0,4 sec lesz a különbség! Mondjuk egy 13 GB-os game-t ha telepítesz,ott is,sokkal hamarabb végez,ott már perceket nyersz! De,persze,azoknak való akik nap mint nap sok,és nagy fájlokkal melóznak,stb... de a megbízhatóságról annyit,hogy miért ne lenne ez is ugyanolyan megbízható,mint egy másik ssd?
Ui.: De azért pár tesztben mégis megelözi a Corsair Force GT 120!!! :C :R

[ Szerkesztve ]

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#27785) BekkNekker


BekkNekker
csendes tag

Üdv!

Mindenhol olvasom, hogy az ssd-nél 15-20%-t szabadon kell hagyni a hosszú működéshez.
Mennyit jelent ez, érdemes ezzel foglalkozni? mert ha pl arról van szó, hogy 12 év helyett 15-ig bírja, akkor nem foglalkoznék vele, de ha pl már a működési sebességét is befolyásolja, akkor szabadon hagynám..

Ha esetleg szabadon szeretnék hagyni a 90 gigából 15 gigát, akkor van arra lehetőség, hogy azt a 15 gigát ne lássam? Mert úgy nem kísértene a dolog, és tuti nem használnám soha.
Van olyan program, amivel letudom 'tiltani' azt a 15-20 %-t?

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#27786) gabo01 válasza Tommer (#27762) üzenetére


gabo01
senior tag

Köszi a kiigazítást teljesen igazad van! :R
Akkor már csak azt szeretném tudni , hogy általános használatra van értelme a GT-nek vagy elég a Force3 is! Mert kb. a 90GB-os GT árából 120-as Force3-at lehet venni! :U

(#27787) BiP válasza BekkNekker (#27785) üzenetére


BiP
nagyúr

Ha semmiképp sem szeretnéd látni, egyszerűen kisebb partíciót csinálj, a maradékot pedig hagyd üresen.
A wear leveling tudja használni a particionálatlan területet.

(#27788) samu74 válasza gabo01 (#27786) üzenetére


samu74
addikt

Jobban jársz a GT-vel szerintem,meg ezt is olvasd el.

-----------

(#27789) fagy53 válasza BekkNekker (#27785) üzenetére


fagy53
nagyúr

Csak annyit tennék hozzá BiP hsz-ához, hogy a gyártók is gondolnak erre és pár GB helyet eleve erre a célra tartogatnak /10-15%/, ezt sem láthatod soha! :N

(#27790) gabo01 válasza samu74 (#27788) üzenetére


gabo01
senior tag

Köszi az infót! Akkor lehet a 90 Gb.-os GT lesz a befutó! :K
Mivel ez júniusi hír gondolom az azóta forgalomba hozottak már nem hibásak! :U

(#27791) Balage76 válasza BekkNekker (#27785) üzenetére


Balage76
senior tag

Az SSD működéséhez kell ez a szabad terület. Kb 10%-ot érdemes szabadon hagyni. Ezt megteheted úgy is, hogy például a Win telepítésnél eleve kisebb particiót csinálsz, mint a teljes szabad terület. A másik megoldás a mellékelt programok használata, ezekben az "over provisioning" menüpontot keresd, ott lehet megadni a szabadon maradó területet.

A 90 GB-ból 8-9-et vegyél le és akkor nyugodtan teljesen tele is írhatod a windowsban használható tárterületed.

(#27792) kerekfej válasza gabo01 (#27790) üzenetére


kerekfej
addikt

Corsair ügybe javaslom, hogy olvass vissza pár hónapot!

(#27793) gabo01 válasza kerekfej (#27792) üzenetére


gabo01
senior tag

Még a Samsung 830-as is képben van nyugi! :DDD :K

(#27794) Balage76 válasza fagy53 (#27789) üzenetére


Balage76
senior tag

Ha így lenne, akkor miért hozták be a felhasználó által beállítható "over provisioning'-et? :)

Egyébként meg most őszintén, tegye fel a kezét aki tényleg teljesen megtöltve használja az SSD-t, úgy hogy stabilan nincs rajta min 2-3 GB hely? Ez ugyan a 64GB-os méretnél gyakrabban előfordulhat, de a nagyobbaknál már sokkal kisebb a teljes kapacitás/intenziven írt vagy módosított adatmennyiség aránya. Így, míg a 64-esnél 5GB-ot javasolnak, addig a 128-asnál már csak 8 körül,és végül a 256-osnál már csak 12GB (tehát kb 5%) az ajánlottan üresen tartandó kapacitás.

(#27795) Balage76


Balage76
senior tag

CHIP magazin + 64GB Samsung SSD előfizetéses témában az a helyzet, hogy holnap elkezdik postázni az első SSD-ket.

Jelenleg kb 400 igazoltan befizetett előfizetésük van, nekik a jövőhét végéig elküldik az SSD-ket. Ennél persze sokkal többen érdeklődtek és kaptak már csekket, de a befizetetés ennyi embertől érkezett meg. Tehát aki akar és gyorsan meg tudja oldani a befizetést, nem pedig 2 hétig ül a csekken, az még hozzájuthat.

Mivel a 28 000-es ár limitált darabszámra vonatkozott (ezt a félreértések elkerülése végett már az akció megkezdése előtt kikötötték, a hirdetésben is benne van a max 500 darab), de az érdeklődés továbbra is jelentős ezért előreláthatóan lesz újabb konstrukció, viszont már tuti nem ilyen kedvező áron, bár még mindíg kedvezőbben mintha külön megvennéd az SSD-t és előfizetnél az újságra. Ez alapján mindenki el tudja majd dönteni, hogy 1, amúgyis előfizetné a magazint és jól jön a kedvező árú vásárlási lehetőség egy ütős termékre, vagy 2, amúgy is megvenné az SSD-t és emellé némi plusz pénzért meglepi magát egy frankó újsággal egy évre..

[ Szerkesztve ]

(#27796) fagy53 válasza Balage76 (#27794) üzenetére


fagy53
nagyúr

Mert a muszáj nagy úr! :D Mindenképpen kell annyi szabad, a felhasználó által nem látható terület amennyi a W.L. működéséhez szükséges. Az nem okoz gondot, ha a felhasználó erre még rájátszik és nem használ 10-20%-ot az általa és az OS által látott területből.
Én sem használok 20-30%-ot, mert így biztosan regenerálódik és így nem csökken számottevően az írás sávszél.

(#27797) noorbertt válasza Balage76 (#27795) üzenetére


noorbertt
őstag

Köszönjük a közérdekű infót!

Annyit hozzá tennék, hogy én két hete rendeltem és kb 1hétig vártam a csekkre amit meguntam és bankon keresztül intéztem.. A csekk természetesen azóta sincs sehol:)

(#27798) kerekfej válasza Balage76 (#27795) üzenetére


kerekfej
addikt

31700Ft a Samsung 830 64GB SSD legolcsóbban szállítással.

(#27799) Balage76 válasza noorbertt (#27797) üzenetére


Balage76
senior tag

A negyedik Chip+Samsung éves előfizetői akcióval majd még rutinosabbak lesznek jövő novemberben, legalábbis erre jutottunk ma a főszerkesztővel. ;)

(#27800) ^Clown válasza Balage76 (#27799) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Mondd meg a főszerkesztőnek légyszíves, hogy legalább azt visszaigazolhatnák, hogy megérkezett az elutalt összeg, stbstb.

Köszi a közérdekű információt, nem hittem volna, hogy akár már a jövő héten bent csücsülhet a notimban az SSD :) A Chip-nek és a Samsung-nak is köszönjük ezt a király akciót, tényleg nagyon jól lehet járni ezzel az akcióval.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.