Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#27851) Jester01 válasza MiB (#27840) üzenetére


Jester01
veterán

Ha nem akarsz rosszat magadnak akkor valami x4-est, pédául ezt. Már ha van megfelelő foglalatod hozzá.

Jester

(#27852) ittakary


ittakary
nagyúr

Ismerősöm üzenete:

Hali!
Minap vettem egy ilyet: KINGSTON 64GB SATA3 2,5" SSDNow V200 SV200S37A/64G

Olvasási sebesség még csak-csak hozza azt az értéket amit írnak a dobozon (read 260MB/s, write 100MB/s) Nálam 200MB/s körül olvas és 20-35MB/s körül ír. Sentinel azt írja megy a trim. Kép itt: [link]

Mi lehet a problémája a srácnak? Nekem ötletem sincs. Én a saját SSD-mel csak felnyomtam az x64es Win7et, beállítgattam a Logoutos irományok alapján a trükkös beállításokat, és ennyit csináltam és tökéletes volt minden... Nem értem nála mi van...

Előre is köszönöm :R

(#27853) Stukker1987


Stukker1987
senior tag

Erre valami ötlet? :U

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#27854) Kolondrum válasza Jester01 (#27851) üzenetére

Na valami ami felkeltette az érdeklődésemet! Bootol is róla az SSD?
Pedig nekem lenne szabad 4-es foglalatom amibe ha valamit berakok nem felezi meg a 16X sebességét. Csak lutri mert marvelles meg ha nem bootol róla gebasz van.

Marvell-es......... :(

[ Szerkesztve ]

(#27855) Kolondrum válasza Kolondrum (#27854) üzenetére

Ez jó? Mervell + corsair force 3. [link]

[ Szerkesztve ]

(#27856) DeadMeat válasza Kolondrum (#27850) üzenetére


DeadMeat
veterán

Mondjuk itt koránt sem arról van szó, hogy hülyeséget ajánl, mert nem.Hanem arról, hogy tapasztalat nélkül fröcsög minden sandforce chipes ssd-re kizárólag mások (olyan felhasználók, akik hibás darabot kaptak) irománya alapján általánosít.Holott koránt sem annyira roszak, mint ahogy ő azt beállítja.. Mert ha megnézed a listát is mind a 2-es szériából van vagyis a régi vezérlős.Az újakról igaz nincs iromány, ami érdekes, mert hamarabb jelent meg mint a 830.
Ezen megy a rugózás, nem azon hogy rossz volna amit ajánl. :R

Amúgy direkt kipróbáltam egy 2 rétegű lemez isoját hdd-ről ssd-re 90mb-al kezdi, 60-al fejezi be.Raid0 tömbről 130-al kezd 90-el fejezi be.Ez olyan xar?

[ Szerkesztve ]

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#27857) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Na valszeg berendelek egy ilyet, aztán majd meglátjuk :U

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#27858) kerekfej válasza Scholes9 (#27857) üzenetére


kerekfej
addikt

A Samsung-al jobban járhatsz.

(#27859) Scholes9 válasza kerekfej (#27858) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Nos ja, a GT, az általad linkelt és a Vertex 3 között vacilálok.

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#27860) kerekfej válasza Scholes9 (#27859) üzenetére


kerekfej
addikt

Samsung mellett szól, hogy sokkal megbízhatóbb, nem kell a firmware frissítéssel bajlódni és picit olcsóbb. Ha nem túl jól tömöríthető az adat akkor akár gyorsabb is lehet, de normál használatban ebből semmit se fogsz észrevenni szinte.

(#27861) Scholes9 válasza kerekfej (#27860) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Főleg, h Sata 2-es lapom van csak, viszont én pont a firmware frissítéses mellett döntenék, mert, ha vmi gebasz van, akkor attól valszeg megjavul, na nemsokára kiderül, mert még lefekvés előtt meg kéne rendelni, h péntekre ide is érjen :D

Szerk: ja, OCZ ki is esett a 2 év garijával :) Nehéz döntés, mert, ma hozott gariból a futár egy full új bontatlan Nova meghajtót, már a 2.-at és az is tök olyan volt, mint az előző, havernak elpasszoltam, nála faxán műxik, bár nem AMD-s lapja van...mondjuk a Reactorral semmi gond nem volt, míg meg nem halt...de, akkor is a GT jön be jobban, mint a Samsung

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#27862) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

OCZ Agility 3 SATA III 2.5"
OCZ Solid 3 SATA III 2,5"
között mi a különbség?

Szépnapot!

(#27863) kerekfej válasza Scholes9 (#27861) üzenetére


kerekfej
addikt

Samsung-on is tudsz firmware-t frissíteni ha indokolt és kiadnak valami újat, de ez jelenleg felesleges, mert rendkívül kompatibilis fajta. A jó döntés sok idegeskedéstől kímélhet meg téged, anyagilag is jobban járhatsz hosszzabtávon.

Jár még hozzá ez is: Norton Ghost 15.0

[ Szerkesztve ]

(#27864) Scholes9 válasza kerekfej (#27863) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Az IOPS mit takar? Minél több, annál jobb? És mire jó? Rohadt nehéz döntés most tényleg, mert mind2 faxának tünik, mind a Samu, mind a GT :D Bár így, h a 3 Corsair meghajtóból 2 szar volt...

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#27865) kerekfej válasza Scholes9 (#27864) üzenetére


kerekfej
addikt

IOPS = másodpercenkénti olvasási/írási műveletek száma a random 4KQD32 szegmensben.

Olvasás:
Samsung 830 64GB 75.000 IOPS
Corsair Force GT 60GB 80.000 IOPS

Írás:
Samsung 830 64GB 16.000 IOPS
Corsair Force GT 60GB - ezt már nem merték megadni :)

A Samsung 4GB-al nagyobb térhelyű is ráadásul nem nem hátrány, ugyanis célszerű egy kis szabad helyet is tartani rajtuk, ráadásul még a fogyasztása is kisebb. Sokkal több ér szól a Samsung mellett.

[ Szerkesztve ]

(#27866) zetecR válasza kerekfej (#27865) üzenetére


zetecR
addikt

A GT-n meg gyárilag meg_van_hagyva 4GB szabadon, ahova nem tudsz írni, de a vezérlő látja és használja...

(#27867) Scholes9 válasza kerekfej (#27865) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Az lenne a jó, ha ki tudnám próbálni mind2-t, de már kéne a kosárba gombra nyomni inkább, lehet feldobok egy érmét :D

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#27868) zetecR válasza Scholes9 (#27867) üzenetére


zetecR
addikt

Vedd a 64-es Samut, meglátjuk, hogy mennyivel lassabb, mint a nagyobb tesók.
Legalább lesz összehasonlítási alap. :D

Egyébként ha csak rendszernek kell, nem biztos, hogy érdemes lecserélni a Novát...

Én is csak azért adom/nám el a GT-t, mert nagyobbat szeretnék...

[ Szerkesztve ]

(#27869) kerekfej válasza zetecR (#27866) üzenetére


kerekfej
addikt

Ez nincs említve a gyári oldalon, de gondolom az a Sandforce vezérlő miatt kell. Abból te semmit se tudsz felhasználni, tehát olyan, mintha nem is lenne.

Ebből következik egy újabb probléma, a helyigény. A Sandforce alapú SSD-knek nem csak az általunk felírt adatokat kell tárolnia, hanem az adatok esetleg visszaállításához szükséges redundáns adatokat is, ezt a gyártók az úgynevezett "spare area", azaz tartalékterület megnövelésével érik el. Egy teljesen normális SSD-n az általunk felhasználható területnek kb. 6-8%-a tartalékterület; az SSD vezérlője ezt használja az elhasználódott cellák kiváltására és a wear-leveling is itt dolgozik.

[ Szerkesztve ]

(#27870) DeadMeat válasza Scholes9 (#27861) üzenetére


DeadMeat
veterán

3 év garancica van az OCZ-kre. :K

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#27871) Scholes9 válasza zetecR (#27868) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Csak rendszernek kell. A 2. Novám is ua fos, mint az 1. tegnap csomagoltam ki azt is...csak eladtam havernak, mert nála jó volt, valszeg inkompatibilitási gond volt, mert totál olyan gázos volt. Ezért is fosok kicsit a Corsairtól...ez a 830-as Samu is nagyon jónak tünik, nemtom van-e hozzá fw, ha esetleg gebasz lenne :U GT-hez legalább van, ha gond lenne vele.

DeadMeat: iponon 2 évet látok.

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#27872) zetecR válasza kerekfej (#27869) üzenetére


zetecR
addikt

Igen, mint írtam "em tudsz írni, de a vezérlő látja és használja.

A 60-at viszont full teleírhatod, akkor sincs WL és OP para.

Scholes9: Miért lenne a Samuval gebasz? Elég jó kis meghajtót raktak össze, minimális eltérés van az erős SF SSD-k és a SAmu között.

Kérdés az, hogy mennyivel lassabb a 64-es, mint a mindenhol tesztelt nagyok.
Mert azokkal a értékekkel nem mész semmire, ha a kicsi jóval lassabb...

[ Szerkesztve ]

(#27873) kerekfej válasza Scholes9 (#27871) üzenetére


kerekfej
addikt

nemtom van-e hozzá fw, ha esetleg gebasz lenne Nincs hozzá, mert felesleges, nincs rá szükség, nem is kell jelenleg. Értsd már meg és felejtsd el ezt! Attól, hogy nincs hozzá azt semmiképp se lehet negatív dologként felfogni.

(#27874) kerekfej válasza zetecR (#27872) üzenetére


kerekfej
addikt

de a vezérlő látja és használja. Csak épp semmi jelentősége nincs. Az hogy "trükközik" a vezérlő és azt hogy miből oldja meg és mi kell az üzemeléséhez az teljesen felesleges információ számunkra.

[ Szerkesztve ]

(#27875) zetecR válasza Scholes9 (#27871) üzenetére


zetecR
addikt

All solid-state drive (SSD) products have a 3 year warranty

(#27876) DeadMeat válasza Scholes9 (#27871) üzenetére


DeadMeat
veterán

Az egy dolog, hogy az ipon mennyit ad meg rá... De akkor is 3 év gari van rá.Csak jó magyar szokás szerint nem adják meg.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#27877) zetecR válasza kerekfej (#27874) üzenetére


zetecR
addikt

Ne b@ssz már fel késő este!

Mindenki azon parázik, hogy mennyi helyet kell szabadon hagyni, hogy minél hosszabb életű legyen az SSD-je, stb.
A 60-ason kikerülhetetlenül ott van 4GB (a nagyobbakon jóval több), és azt mondod, hogy nincs jelentősége, felesleges információ???

(#27878) kerekfej válasza DeadMeat (#27876) üzenetére


kerekfej
addikt

Gondolom nem ok nélkül. :DDD

(#27879) Scholes9 válasza DeadMeat (#27876) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Ja, okés :)

Hely: 25 giga mindig szabadon volt a 60-as SSD-imen eddig, szal az nem para :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#27880) kerekfej válasza zetecR (#27877) üzenetére


kerekfej
addikt

Vizsgáljuk meg először is azt, hogy miért érdemes szabadon hagyni némi helyet. Az operációs rendszer abból a 4GB-ból semmit nem profitál, nem tudja kezelni, olyan, mintha ott se lenne.

Alapozó írás:
A Nagy SSD-teszt...
SSD beüzemelése a gyakorlatban!

A többlet szabad hely pedig szintén jót tesz az élettartamnak.

[ Szerkesztve ]

(#27881) zetecR válasza kerekfej (#27880) üzenetére


zetecR
addikt

Mekkora mázi, hogy nem az OS, hanem a vezérlő kezeli...

Na, bye.

(#27882) DeadMeat válasza kerekfej (#27878) üzenetére


DeadMeat
veterán

Mert kötsögök azé... De fura mert az agt3-ra 3 évet, míg a vertex3-ra 2 évet adnak (60gb nézem most) :D

mod: Off

[ Szerkesztve ]

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#27883) kerekfej válasza zetecR (#27881) üzenetére


kerekfej
addikt

Nem értem miről beszélsz. :(

A flash alapú meghajtók nagyon nem szeretik ha egy cella sokszor van újraírva. Ha szabad helyet tartasz akkor nagyobb az esélye, hogy ugyanaz a cella ritkábban van írva.

Az a 4GB amiről te beszélsz azt a Sandforce vezérlő használja saját magának és semmi köze nincs az SSD-n levő szabad helyhez.

Magyarul nem tesz hozzá semmit se az élettartamhoz. Maximum egy újabb hibalehetőség inkább.

[ Szerkesztve ]

(#27884) Scholes9 válasza DeadMeat (#27882) üzenetére


Scholes9
nagyúr

GT lesz ebből :DDD Na lassan olyan leszek, mint egy kisgyerek :DDD :B

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#27885) DeadMeat válasza kerekfej (#27883) üzenetére


DeadMeat
veterán

Arról, hogy te mint felhasználó nem látod, az os sem, de az ssd vezérlője látja, használja.Nem kell azt a néhány százalék szabad helyet meghagynod, mert már van.A másikkal elentétben telepakolhatod a használható tárhelyet, mert már gyárilag megvan a tartalék.Értem?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#27886) ittakary válasza Scholes9 (#27884) üzenetére


ittakary
nagyúr

Én biztos, hogy a 830as Samu vettem volna a helyedben... Rossz nézni, hogy a másikhoz ragaszkodsz :(

(#27887) Scholes9 válasza ittakary (#27886) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Elhiszem, h rossz nézni :DDD Amúgy még nem vettem meg :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#27888) kerekfej válasza DeadMeat (#27885) üzenetére


kerekfej
addikt

Írtam még hozzá, hogy világosabb legyen, de a PH már jobban, pontosabban kifejtette, csak el kell képzelni a működést.

(#27889) kerekfej válasza ittakary (#27886) üzenetére


kerekfej
addikt

Szerintem direkt szórakozik itt velük, ezzel vitát generálva. ;]

Milyen SSD-t vegyek?

Ezt érdemes végig nézni.

[ Szerkesztve ]

(#27890) Jester01 válasza kerekfej (#27888) üzenetére


Jester01
veterán

És tök rosszul írtad.

Továbbá a sandforce ugye tömörít tehát jó eséllyel még akkor is van megfelelő mennyiségű üres cella, ha teleírod legalább kicsit tömöríthető adattal.

Lásd még: "If you filled up the drive with 50 GB of compressible data squished down into 25 GB of written information, where does the other 25 GB go? Well, it is added to the pool of overprovisioning."

Jester

(#27891) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Megrendelve :)

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#27892) ittakary válasza Scholes9 (#27891) üzenetére


ittakary
nagyúr

*sóhaj* - egy megtért ember :B :R

(#27893) kerekfej válasza Jester01 (#27890) üzenetére


kerekfej
addikt

Szerintem igenis jól írtam. A 4GB-os blokkban csak ideiglenesen vannak az adatok, addig amíg fel nem dolgozza (tömöríti például) a Sandforce vezérlő (ez egy külön feldolgozó egység), oda végleges adat nem kerül, így az ott levő szabad helynek semmi köze az operációs rendszer számára is látható szabad helyhez.

Scholes9 Reméljük jól döntöttél. :)

[ Szerkesztve ]

(#27894) Scholes9 válasza kerekfej (#27893) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Én is, és köszi a hsz-eket, amint kipróbáltam jelentkezem :R

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#27895) Jester01 válasza kerekfej (#27893) üzenetére


Jester01
veterán

ott levő szabad helynek semmi köze az operációs rendszer számára is látható szabad helyhez.

Na ezzel például egyetértek, de persze senki sem állított ezzel ellenkezőt.

A 4GB-os blokkban csak ideiglenesen vannak az adatok, addig amíg fel nem dolgozza (tömöríti példásul) a Sandforce vezérlő (ez egy külön feldolgozó egység), oda végleges adat nem kerül

Ezzel viszont nagyon nem értek egyet ... például semmi sebességnövekedés nem lenne ha ki kellene írni a tömörítetlen adatot, majd utána visszaolvasni és tömörítve mgint kiírni máshová. A tömörítési puffer nem a flash területen van, hanem ramban és azért gyorsabb tömöríthető adattal mert kevesebbet fog a flashbe írni.

Jester

(#27896) kerekfej válasza Jester01 (#27895) üzenetére


kerekfej
addikt

Sandforce:
A vezérlő mellé nem társítottak nagy gyorsítótárat, ehelyett egy DuraWrite névre keresztelt technológiai "csomag" biztosítja az SSD magas sebességét.

A Sandforce alapú SSD-knek nem csak az általunk felírt adatokat kell tárolnia, hanem az adatok esetleg visszaállításához szükséges redundáns adatokat is, ezt a gyártók az úgynevezett "spare area", azaz tartalékterület megnövelésével érik el. Egy teljesen normális SSD-n az általunk felhasználható területnek kb. 6-8%-a tartalékterület; az SSD vezérlője ezt használja az elhasználódott cellák kiváltására és a wear-leveling is itt dolgozik.

Az SF-1200-szal szerelt SSD-k is, amelyek már csak 13% tartalékterülettel gazdálkodnak (64 GB NAND, 60 GB-osként árulják)

Ezeket veszi az emberek többsége, mert olcsóbbak, mint a több NAND-ot tartalmazó változatok, azonban elvileg hamarabb is mennek tönkre, de hogy ez években mit jelent, azt egyelőre nem tudjuk.

Te írtad:
Például semmi sebességnövekedés nem lenne.
Nem is erről beszéltünk itt

A tömörítési puffer nem a flash területen van
Nem is állítottam én mást.

Gyorsabb tömöríthető adattal mert kevesebbet fog a flashbe írni.
Ez valóban így van, kevesebb lehet a NAND-ra írt adatmennyiség, tömöríthető adatok esetén.

Amit én állítottam az ez:
A szabad helyet nem tudod élettartam-növelésre vagy adatárólasra felhasználni. A lefoglalt helyre végleges adat nem kerül. Tehát te magad semmit se tudsz kezdeni ezzel a szabad hellyel, a vezérlő gazdálkodik vele. Tehát annyi a lényeg, hogy zetecR amit írt az nem egy valós érv.

[ Szerkesztve ]

(#27897) Jester01 válasza kerekfej (#27896) üzenetére


Jester01
veterán

>> A tömörítési puffer nem a flash területen van
> Nem is állítottam én mást.

Egész pontosan azt írtad: "A 4GB-os blokkban csak ideiglenesen vannak az adatok, addig amíg fel nem dolgozza (tömöríti például)" Ez nekem pont azt jelentette. A sebességet pedig csak ez ellen hoztam fel bizonyítéknak.

Az idézett rész pedig éppen azt mondja, hogy az a 4GB legalább részben pont, hogy wear levelling tartalék. Ráadásul mint említettem a tömörítés miatt a rendes területen is a tömöríthetőség függvényében automatikusan nyersz tartalék helyet. Vagyis hiába hiszed hogy teleírtad, attól még vannak üres cellák és ehhez már elég kis tömörítés is elég.

Az idézett százalékokat meg nem is értem. Először azt írja, hogy "Egy teljesen normális SSD-n az általunk felhasználható területnek kb. 6-8%-a tartalékterület" utána meg hogy "csak 13% tartalékterülettel gazdálkodnak (64 GB NAND, 60 GB-osként árulják)". Ha ez tényleg 13% lenne, akkor az több mint amennyit egyébként ráhagynak, tehát a "csak" szó nem indokolt, mint ahogy ezen felül még szabad helyet hagyni sem (ha egyszer eleve több van - "tartalékterület megnövelésével érik el" ugye). De szerintem ezt itt csúnyán elszámolták, az ugyanis inkább 6,2% ami viszont éppenséggel beleesik a 6-8%-os intervallumba vagyis saját állításuk szerint normális.

Abba már ne is menjünk bele, hogy a "szükséges redundáns adat" meg ellentmondás.

Jester

(#27898) kerekfej válasza Jester01 (#27897) üzenetére


kerekfej
addikt

Az a 4GB-os blokk el van különítve a használható NAND-tól, ez volt a lényeg.

Az idézeteteket a feljebb is említett Prohardvers A Nagy SSD-teszt-ből szedtem. A cikk ennél részletesebb leírást nem tartalmaz. Szerintem inkább a kedves cikkírót kellene megkérdezni ez ügyben.

SF-2200/2100 Overview

SF-2200 & SF-2100 Client SSD Processors

Nagyon én nem ástam bele magam a témába. De annak amit leírtam annak van valóságalapja. Az általad linkelt képből nem derül ki egyértelműen semmi se.

[ Szerkesztve ]

(#27899) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Üdv,

SSD-t készülök venni, nevezetesen EZT. A kérdésem, hogy ehhez jár szoftver, amivel át lehet másolni a HDD rendszerpartíciót? Vagy melyik gyártó, amelyik ad?

Előre is köszi.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#27900) TayRol válasza kerekfej (#27880) üzenetére


TayRol
veterán

ez nekem hasznos iras volt, koszi!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.