Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#26501) Isual válasza Fire/SOUL/CD (#26500) üzenetére


Isual
veterán

Természetesen oda dugtam :U (fehér port)

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#26502) Fire/SOUL/CD válasza Isual (#26501) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Le is tiltottad a Marvell-t? (persze csak ha nincs rajta semmi)
Amúgy csak az SSD-t dobálja le, vagy a HDD-vel is előfordul?
SATA kábel milyen? Ilyen csúzliguminak való avagy valami normális?

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#26503) Isual válasza Fire/SOUL/CD (#26502) üzenetére


Isual
veterán

Marvell-t nem biztos, hogy letiltottam. Ezt a ledobálást nem értem, márha ez ennek számít, ezen a téren nincs komptetenciám, én csak a hibaüzenttel szembesülök, de aztán elindul a windows és ott minden jól, gyorsan működik, leállítás is 3-4mp, azzal sincs gond. HDD-k működnek. SATA kábel az alaplaphoz adottak. Az SSD-t és a WD20EARX-et Sata 6gps-os kábellel kötöttem be, de ennek úgy tudom nincs jelentősége, nincs fizikai különbség a SATA II-es és SATA III-as kábelek között.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#26504) Fire/SOUL/CD válasza Isual (#26503) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor tiltsd le a Marvell vezérlőt a BIOS-ban.
Úgy is kérdezhettem volna, hogy a HDD-nél is tapasztalod a jelenséget, vagy csak az SSD-nél...
A kábel az meg úgy értsd, hogy "a cooler szél is meg tudja mozdítani" 200 Ft-os kategória, vagy valami normálisabb (pl rögzítőpecekkel ellátott, nem 1 méteres) kábel-e.
Mindenképp próbáld ki egy másik kábellel is.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#26505) Isual válasza Fire/SOUL/CD (#26504) üzenetére


Isual
veterán

Rendben, úgy lesz, s ha minden próbálkozásom ellenére marad az üzenet, akkor még lehet írok. :U A kábelek jó minőségűek, rögzítőpecek van, ~30-40cm lehet. Köszönöm! :K

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#26506) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Sziasztok, most probalom beuzemelni a sata3-as samu ssdm, es epp az alaplap drivereit teszem fel. Kerdesem, hogy az Asmedia sata3-as drivert tegyem-e fel?! Az alaplapon ASRock h61m/u3s3 a feher sataiii portba dugtam a kabelt. Udv

(#26507) Fire/SOUL/CD válasza Isual (#26505) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Először is elnézést, belegondoltam olyan dolgot is a kérdésedbe, ami nem is létezik, nevezetesen azt feltételeztem, hogy van amikor nem látszik az SSD, azaz el sem indul a W7 olyankor... :W (Ezért kérdeztem, hogy "eldobja-e" az eszközt...)

Viszont még egyszer átolvasva, úgy veszem ki, hogy nem erről van szó, azaz amikor kiírodik, hogy No Physical Disk, akkor is simán elindul az SSD-ről a rendszer és értelem szerűen minden eszköz látszódik és működik is.

Ha ez a szitu, akkor semmi dolgod nincs, mert ez a No Physical Disk nem hiba.
Ez csak egy információs üzenet, ami akkor jelenik meg, ha a Marvell vezérlő engedélyezve van és egyik Marvell SATA port-ra sincs rákötve eszköz. (kb ugyanaz, mint pl amikor a BIOS kiírja, hogy SMART Enabled)

2 módon szabadulhatsz meg ettől az üzenettől
1. (Ahogy már írtam is korábban) Letiltod a Marvell vezérlőt a BIOS-ban
2. Rákötöd pl a HDD-t az egyik Marvell SATA portra

Szóval nem kell kábel-t cserélni, BIOS-t frissíteni, meg semmit.

Még1x: Bocsesz :R

Jim-Y
Először is mérj egy sebességet, ha a mért eredmények látványosan elmaradnak a gyártó által megadottól, akkor szükség lehet a külön sata driver-re.
(Úgy rémlik, hogy ez a Asmedia driver-t a legtöbb esetben szinte kötelező felpakolni, mert nem csak az SSD-k, de a HDD-k is (elsősorban gyenge írási sebesség miatt) igénylik, de nem vagyok 100%-ban biztos benne. Mérj egyet és kiderül)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#26508) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

-help plz :D

Az szerintetek mitől van, hogy bármilyen programot amit a C ről ( SSD ) nyitok meg, hallom hogy a sima HDD kezd el szüttyögni. Ez lehet a lapozófile miatt is ? A D meghajtóra van állítva, automatikus méretezéssel.... Már akkor is hallom hogy nyöszög a HDD ha mondjuk egy vezérlőpultot nyitok meg vagy bármit. Sok esetben nagyon lassú.

Torrent futattása közben eléggé szánalmas lett.... bár ezt mondjuk azóta vettem észre, hogy magát a utorrent programot a C ről D re tettem át... ( azt nem tudom miért... :D )

Tanács, ötlet ?

Köszi

(#26509) Isual válasza Fire/SOUL/CD (#26507) üzenetére


Isual
veterán

Így van. Rendben. Köszönöm mégegyszer mester! :D
Az SSD normális működéséhez van egyéb javallat. (az #1hsz-ban linkelt cikkekben leírtakat többnyire megcsináltam már, a böngészőkkel okoskodok még, mert még nincs fent egy sem, de van e azokon kívül valami javallat, hogy optimális legyen a történet?)

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#26510) Jim-Y válasza Fire/SOUL/CD (#26507) üzenetére


Jim-Y
veterán

Szerinted ezek elmaradnak attól amit mérnem kellett volna?

Ez pedig az SSD life lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#26511) Fire/SOUL/CD válasza Jim-Y (#26510) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az írás rendben van, de az olvasása az elmarad jócskán a gyári adatoktól (520/160 MB/s)
Bár ez alap, de ugye AHCI módban lett telepítve az OS... Ha igen, akkor telepítsd fel, a deszka AHCI driver-ét és mérj újra.
(felesleges All 0x00-al mérni, mert nem használ tömörítést az SSD, valamint nem kell 1000MB-al tesztelni, válassz kisebb méretet)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#26512) Jim-Y válasza Fire/SOUL/CD (#26511) üzenetére


Jim-Y
veterán

AHCI-ben lett telepítve, felrakom megnézem...

(#26513) Jim-Y válasza Jim-Y (#26512) üzenetére


Jim-Y
veterán

hát mindegy, még így is 3x olyan gyors mint a 40 gigás A-DATA. Nem hiszem, hogy elrontottam volna valamit, szerintem a bench ennyit mér erre.

(#26514) Wind-Storm válasza Jim-Y (#26513) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Nagyon jó értékek ezek így is, a seq ne is érdekeljen nagyon, hisz gondolom úgy sem fogsz ssd kínzás gyanánt pl. filmeket hdd-re meg vissza ssd-re másolgatni.
A sebesség mondjuk a vezérlőtől is függ.
A kis fájloknál úgy sem lesz olyan gyors, pedig az számítana igazán.
Én holnap fogok egyet kapni ugyanebből a típusból, ezen kívül van valami negatív észrevételed vele?
Mert akkor visszamondom :D

Szerk: A hőmérsékletet is kiírja szépen?

[ Szerkesztve ]

(#26515) Jim-Y válasza Wind-Storm (#26514) üzenetére


Jim-Y
veterán

Nekem pozitív eddig a benyomásom, a csomagolás nagyon tetszik, nagyon profi :) a beépítőkeret furatai kicsit kisebbek mint a standard méret, így én csak csavarral tudnam a házamba fogatni, agyorszárral nem sikerült, de ez elég csipcsupp, nem zavar igazán:)

A gyorsaságával nincs bajom.

űMilyen hőmérsékletet, és hol kéne azt néznem, vagy arra gondolsz, hogy nézzem meg CDI infoval? azt még nem tettem meg, de akkor most megteszem ^^

[ Szerkesztve ]

(#26516) Wind-Storm válasza Jim-Y (#26515) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Engem a rögzítésből csak az érdekelne, hogy az SSD alján vannak e csavarlyukak, a gépházam alájban van 4 luk 2,5"-os SSD számára
Ott van a 25°C drive-hőmérséklet :DD

(#26517) gerus1981


gerus1981
csendes tag

Adott egy Kingston SNV425S264GB kb. 1.5 éves SSD. Nem rég volt Win7 reinstall, ezután vettem észre, hogy a HDSentinel 3.7-es szerint "az SSD TRIM funkciója támogatott, de inaktív." Ekkor csináltam egy tesztet a CrystalDiskMark-kal. Az eredmény elég meglepő a régi tesztekhez képest (ahogy a többi részeredmény, úgy a szekvenciális írás/olvasás is szinte a felére csökkent). Mi lehet a hiba? Vagy ez normális jelenség egy másfél éves, kb 3700 üzemórás SSD esetében? (átlag 60-80%-osan volt tele)

A válaszokat előre is köszönöm.

G

[ Szerkesztve ]

(#26518) Jim-Y válasza Wind-Storm (#26516) üzenetére


Jim-Y
veterán

Az alján vannak a lyukak.

(#26519) Fire/SOUL/CD válasza Jim-Y (#26513) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Na most még mérj egyet (csak a kedvemért) ATTO-val. ;]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#26520) Jim-Y válasza Fire/SOUL/CD (#26519) üzenetére


Jim-Y
veterán

Hát, lövésem sincs, hogy jól mértem-e, de tessék:

(#26521) Fire/SOUL/CD válasza Jim-Y (#26520) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem rontottál el semmit, amire kíváncsi voltam, azt megválaszolta a kép. Igaz, az azért érdekelne, hogy miért nem 520-al olvas. 120-as és 256-os már volt a kezem alatt, azok hozták a gyári értékeket. Valóban nem katasztrófa, hogy seq-ban nem 520-al megy, csak engem mindig hajt a kíváncsiság, hogy miért nem (ha egyszer a többi (beleértve a 470-esesket is)) mind tudja hozni a gyári adatokat. (foglalkozási ártalom, ha úgy tetszik) :DDD

Ja és kösz, hogy lemérted. :R

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#26522) Jim-Y válasza Fire/SOUL/CD (#26521) üzenetére


Jim-Y
veterán

Ez mondjuk engem is érdekelne, nem mintha lassú lenne, de ha már ezt írták "rá", akkor illene hoznia. Na majd ha más is vesz ilyet...

(#26523) Wind-Storm válasza Jim-Y (#26522) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Majd én holnap :DD

(#26524) ricsik


ricsik
őstag

Corsair Force GT 120 GB mellett döntöttem. Ma elhoztam du. Feltettem a legújabb firmwaret. Zökkenőmentesen ment. Utána felment a Win, nagyon jó kis cucc. A friss Win kb 10 sec, míg betölt. Pf. Az 1. hozzászólás alapján és más oldalak alapján kikapcsoltam a defragot, rendszer-visszaállítást, superfetch-et, virtuális memóriát, hibernálást, trimet ellenőriztem. A windows searchot is kikapcsoltam, de eltűnt a startmenüben is és a vezérlőpultban is a keresés, így azt visszakapcsoltam. Kell még valamit csinálnom? Crystal szerint megvan a sebesség. Csak ajánlani tudom egyelőre. Ha lesz olyan megbízható, mint a régi rendszer vinyóim, akkor megérte. Vertexet akartam venni, de a boltban is mondták, hogy rengeteget visznek vissza. Meglátjuk.

(#26525) Jim-Y válasza ricsik (#26524) üzenetére


Jim-Y
veterán

Hát, nekem az a 10 sec elég hihetetlennek tűnik, nekem pontosan 27.5 mp a bekapcsológomb megnyomásától a használatkész állapotig.

(#26526) Wind-Storm válasza ricsik (#26524) üzenetére


Wind-Storm
őstag

A szabad helyre figyelj, meg helyezd át a RAM-ba a böngésződ cache-ét (09-es pont) ;]
[link]

(#26527) vtechun válasza Jim-Y (#26525) üzenetére


vtechun
veterán

Szerintem a win inditasa felirattol merve

[ Szerkesztve ]

(#26528) ricsik válasza Wind-Storm (#26526) üzenetére


ricsik
őstag

Ezt akartam kérdezni, hogy mért kell? Átnéztem a régi windowst és az elmúlt fél év netezése 1GB casht pakolt ki. Az szerintem nem sok adat, bírnia kell. Sebességre meg szerintem megfelel ez is ;] .

vtechun: a windows logótól mérve persze, a biosz elszenved még kb ennyit. A régi win 2 percig kerregett, van némi javulás :D .

(#26529) Jim-Y válasza ricsik (#26528) üzenetére


Jim-Y
veterán

Jaaa, úgy már korrekt, azt az enyém is hozza :)

(#26530) anonym1s


anonym1s
őstag

Sziasztok!
Na megjott tegnap az ssd-m (Corsair force 3 60GB).
Feltelepitettem a win7-et. A boot ido es programok indulasa alig eszrevehetoen lett gyorsabb Az altalam mert sebesseg eredmenyek is messze elmaradnak a gyaritol es raadasul meg lassult is tegnap ota. Ez mitol van? Normalis ez?

Itt egy kep a tegnap mert eredmenyrol:

ez meg a mai meres:

[ Szerkesztve ]

(#26531) zetecR válasza anonym1s (#26530) üzenetére


zetecR
addikt

SATA2?

(#26532) Bortolinni


Bortolinni
csendes tag

Szép kis teszt gratula hát már sajnos nem sokáig lesznek ata/stat/sata 2 vicseszterem jönnek az ssd amik sokkal jobbak csak azoknak az élettartalam nem valami jó :s

(#26533) vadcoca válasza ricsik (#26528) üzenetére


vadcoca
tag

Korábban néhányan linkelték ezt is az atto v. crystal mellett: bootracer.
Esetleg ezzel egy mérés, ha időd engedi ?

(#26525) Jim-Y
A 27.5-ben így benne van a BIOS/UEFI szöszmötölés.
bootracer ?

Dolgoztat(ná)lak itt titeket ;)

Mondjuk a PH-s tesztek alapján ebben a versenyszámban régóta
befagyott a mezőny.
Ha mást nem, legalább megtudjuk ki mennyi cuccot telepített. ;]

[ Szerkesztve ]

6x9 = 42

(#26534) Fire/SOUL/CD válasza anonym1s (#26530) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"A boot ido es programok indulasa alig eszrevehetoen lett gyorsabb"
hát ha korábban SATA2-es SSD-d volt, és ahhoz viszonyítasz, akkor nem csodálom, mert ez SATA2-es sebességeket hoz. Nem véletlen kérdezték előbb, hogy most ez az SSD SATA2-es porton van-e... (Merthogy ez az SSD SATA3-as, ha nem SATA3-as portra dugtad, akkor ennyit tud)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#26535) Wind-Storm válasza Bortolinni (#26532) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Mindig szükség lesz nagy kapacitású, megbízható és hosszú élettartamú tárakra (pláne amíg az SSD-k ilyenek mint most) ahol a sebesség irreleváns...
Az SSD-k hamarosan elérik a merevlemez árakat, utóbbiakat meg majd ingyen is utánad vágják.. (a mostani állapotot leszámítva...)

[ Szerkesztve ]

(#26536) -Solt-


-Solt-
veterán

Üdv Urak!

Az elhalálozott Vertex2 helyett néznem kéne másik 120GB-s SSD-t az Ipon kínálatából... ti melyiket választanátok?

Samsung

Corsair

Intel

www.smart-bus.hu

(#26537) jNk válasza -Solt- (#26536) üzenetére


jNk
senior tag

Az ára és a firmware frissítéseket sem igénylő használata miatt a Samsungot választanám.

(#26538) Jim-Y válasza vadcoca (#26533) üzenetére


Jim-Y
veterán

Szia, tetszik ez a bootracer, ha hazaertem mindenkepp lefuttatom, a 27.5 a bekapcsologomb megnyitasatol egy bongeszo teljes betoltodeseig mert ido. De mar az automatikusan indulo programok is benne vannak. Torrent kliens, virusirto, setpoint, meg az illesztodriverek. Ha linkeltek egy olyan programot amivel kesleltetni tudom a programok elindulasat azt megkoszonom:) ja igen, es ha biosban kikapcsolom a vizualis bios-t van valami ilyesmi opcio, akkor gyorsabb lesz a boot?

[ Szerkesztve ]

(#26539) Bodor válasza Jim-Y (#26538) üzenetére


Bodor
veterán

Ha linkeltek egy olyan programot amivel kesleltetni tudom a programok elindulasat azt megkoszonom:)

Tessék ! :K

(#26540) Fire/SOUL/CD válasza Bodor (#26539) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A Soluto-val csak óvatosan, mert képes taccsra vágni a rendszert, aztán csak lemezképből lehet visszaállítani. Szóval aki kipróbálja (főleg beta fázisban), annak legyen rendszermentése) ;]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#26541) Bodor válasza Fire/SOUL/CD (#26540) üzenetére


Bodor
veterán

Én még nem próbáltam, nem is szeretném, csak hallottam róla, hogy jó programok késleltetett indításának beállítására. Béta változatot én sem javaslok, és természetesen mindenki saját felelősségére próbál ki bármilyen rendszerszétcsesző programot. Nekem hetente van rendszer mentésem, a biztonság kedvéért. Nincs kedvem hetente teljes rendszert telepíteni.....

(#26542) libus


libus
őstag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Egy OCZ Vertex 2 60Gb SSD-t néztem ki, de van belőle két típus.
Melyiket érdemesebb venni?
OCZSSD2-2VTX60G
vagy
OCZSSD2-2VTXE60G
???
Az első (ha jó tudom) 25nm-es a másik 34nm-es. Teljesítménybe egyformák, de viszont a tejles elérhető kapacítás az elsőnél 55,9Gb a másiknál 60Gb.
Melyiket érdemesebb venni?? Melyik tartósabb, stb..?
Segítségeteket előre is :R :R :R

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#26543) BioNiCMaN


BioNiCMaN
addikt

Ilyen V200-as Kingston-t vett már valaki?

Most, hogy a 96GB-os V100-as majdnem ennyibe kerül, elfilóztam inkább a 128GB-s V200-on. :U

Esetleg más alternatíva ebben az ármagasságban? :B

[ Szerkesztve ]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#26544) Isual válasza BioNiCMaN (#26543) üzenetére


Isual
veterán

Én tövábbfilóznék és ezt venném :U Mindkét Kingstonnál gyorsabb.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#26545) BioNiCMaN válasza Isual (#26544) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Köszi! :R

Erről a Samsung-ról mi a vélemény? :B

És erről a Corsair-ről? :B (alig 3k-val drágább, mint a 90GB-s GT)

[ Szerkesztve ]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#26546) Bodor válasza BioNiCMaN (#26545) üzenetére


Bodor
veterán

Corsair-os hozzászólásokból ítélve inkább a Samu-t ajánlanám, inteles ( nem Marvell) alaplapi vezérlővel.

[ Szerkesztve ]

(#26547) JaniS


JaniS
senior tag

Ha egy SSD-n kívül nincs más háttértár a gépben, akkor hogyan érdemes beállítani az IE böngészési előzményeinek maximális méretét és tárolási idejét ezeknek a fájloknak, hogy az SSD élettartama szempontjából az optimális legyen? (Vagy irányítsam át azokat egy pendrive-ra?)

JaniS

(#26548) Isual válasza BioNiCMaN (#26545) üzenetére


Isual
veterán

A Force 3 asynchronous NAND Flash memory-s, a GT synchronous (ezért drágább ennyivel). Ennek nagy (sebességbeli) jelentősége a tömöríthetetlen fájloknál van, de úgy amblokk is valamivel jobban teljesít a GT. Én azt venném, a Samuval szemben is.

(#26546) Bodor: Az ő lapján nincs is Marvell-es SATA 3-as vezérlő, csak 4 Inteles.
Szóval nála ez nem téma. Persze ne SATA2-re kösse :D

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#26549) ricsik válasza Isual (#26548) üzenetére


ricsik
őstag

Fordírtva, de a lényeg jó.

(#26550) Isual válasza ricsik (#26549) üzenetére


Isual
veterán

köszi, javítottam :B

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.