Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#149051) Bad Pritt válasza erahurka (#149046) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nem is azt írtam, hogy teljes jelenet van 12 fps-sel.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#149052) lemmy9 válasza angyalpc2 (#149033) üzenetére


lemmy9
őstag

Hármas számú űrbázis? Saturn 3.

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#149053) belinho válasza erahurka (#149045) üzenetére


belinho
senior tag

A film végig 24fps-el megy, ahogy az előzetesek is.
Volt olyan jelenet, amit 6K-ban 120Fps-el és 6K-ban 8Fps-el is rögzítettek egyszerre. A képkockán belüli mozgást akarták szemléltetni, amikor az egyik színész jóval gyorsabban mozog mint a másik, és ezt így oldották meg, aztán a kettőt valahogy összefésülték 24Fps-be.
Szerintem ebből gondolja, vagy ezt láthatja eeXaa hogy tele van HFR jelenettel, ami így nem teljesen igaz. Inkább úgy mondanám használtak HFR-t egyes jelenetek elkészítéséhez, viszont a végeredményben nincs HFR, mert az fix 24Fps lett. Ezért is nem szerepel sehol hivatalosan a HFR a Mátrix 4-nél. Én akkor mondanám HFR-nek ha 60 képkockával menne mint a HFR-es Gemini Man, vagy lenne benne olyan jelenet, de ilyen nincs.

(#149054) erahurka válasza belinho (#149053) üzenetére


erahurka
félisten

Én értem, ő nem érti.

Gemini Man amúgy tudtommal 120 volt és rohadt jól állt a 3D-nek a nagyobb sebesség.

(#149055) belinho válasza erahurka (#149054) üzenetére


belinho
senior tag

Tudom, csak arra próbáltam reagálni, hogy mire gondolhat, mielőtt elszakad nálad a cérna.
Többféle verzió volt, vetítőtől függően lehetett választani 3D 60Fps, 2D 60Fps vagy 120Fps.
Nekem valahogy nem jön be ez a HFR, olyan mintha semmibe lenne véve a gravitáció, olyan gyorsak voltak a mozgások, pedig ez csak a 60Fps-es változat volt.

(#149056) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Megnéztem néhány kisebbségeket (főleg afroamerikai) érintő problémákról szóló filmet a 90-es évekből. Nehogy megnézzétek egyben egymás után az összeset, mert niggerezés-túladagolást kaptok. :D

Mindegyikről írok egy kicsit.

Boyz n the Hood (1991) (Fekete vidék)

IMDB-n elég magasan értékelt. Hát nem egy nagy szám, habár én is a többi után láttam ezt. Lehet azért van olyan magas értékelése, mert az (egyik) első ilyen témájú film. Vagy a színészek meg nosztalgia miatt. Én túlértékeltnek tartom.

Téma a szokásos: hogyan lehet kiugrani a gettóból, ki éli túl, ki nem, stb. 6/10

Malcolm X (1992)

Ez egy kicsit más téma. Spike Lee készítette, borzalmasan hosszú film, 3 óra 20 perc. Ugye Malcolm X-ről azt kell tudni, hogy nem Martin Luther King jellegű békés civil mozgalmár, hanem ellenkezőleg: kifejezetten agresszív, kemény, uszító, már-már soviniszta emberről van szó (lásd még fekete párducok). A filmből kiderül, hogy ez az egész mégis mi és honnan jön, szerintem érdemes megnézni, ha az ember tudni akarja, hogy ki ez az ember. 7/10

Menace II Society (1993) (Veszélyes elemek)

Boyz n the Hood pepitában. Csak jobb. 7/10

Fresh (1994) (Kint az utcán)

Kis 12 éves drogdíler gyerek "kalandja", ami már elrugaszkodottabb a valóságtól, viszont pont emiatt szórakoztató, így megér 7/10-et.

One Eight Seven (1997) (187)

Az összes közül toronymagasan a legjobb, és legalulértékeltebb IMDB-n. A történet azzal kezdődik, hogy egy tanár visszatér újra tanítani, 15 hónappal azután hogy rommákéselte az egyik diákja. Már ez nagyon-nagyon keményen hangzik, de maga a film is dugig van iszonyatosan erős jelenetekkel. A vége nem biztos, hogy mindenkinek tetszeni fog, lehet ezért az alacsony értékelés. Szerintem viszont ez egy 9/10, zseniális atmoszférával.

Freedom Writers (2007) (Saját szavak)

Avagy hogyan érzékenyítsük a kis suttyókat a holokauszttal? Megtörtént eset, habár kicsit túl van hollywoodosítva, de vannak benne nagyon erős jelenetek, ezért 7/10.

* * *

Ha pedig rengeteg időtök van, akkor ajánlom a The Wire (2002-2008) (Drót) című sorozatot, ami félig szintén ezzel a témával foglalkozik (a másik fél a rendőrök), minden évadban más témával, nálam az a 10/10.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#149057) Mik76 válasza lezso6 (#149056) üzenetére


Mik76
senior tag

Ez a One Eight Seven erdekesen hangzik. Koszi!
A Fresh az mikor a kis srac dj-zik vagy sakkozik?

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#149058) gyuromoj válasza Mik76 (#149057) üzenetére


gyuromoj
veterán

187 nagyon jó film, régen láttam, de akkor ütött. :)

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#149059) lezso6 válasza Mik76 (#149057) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ráadásul Samuel Jackson van a főszerepben.

A Fresh a sakkozós, le is cseréltem a képet ennek megfelelően, mert aki látta az erről könnyebben felismeri.

Ja egyébként ha bárkinek van jó filmjavaslata a témában, akkor ne tartja magában! :)

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#149060) KISDUCK válasza lezso6 (#149059) üzenetére


KISDUCK
addikt

Ajánlanám "A nevem Khan"-t, ha még nem láttad volna. A főszereplő egy indiai muszlim aspergerrel és a 911 utáni helyzetet próbálja bemutatni az USA-ban hogy hogyan változott meg az emberek szemében a muszlimok megítélése. Én kb. a megjelenés után láttam kicsivel, de kb. 10 éves távlatból az tudom mondani, hogy elég jó. A 8 pontot imdb-n szerintem nem a legyek hordták össze.

(#149061) k-adi válasza Peterhappy (#147947) üzenetére


k-adi
nagyúr

Utolsó éjszaka a Sohóban
Last Night in Soho (2021)

Nem mondom, hogy rossz film lett, mert tényleg szép a látványvilág és a színészek is ügyesek benne, de hogy 9 pontot érjen ez..? Hm, háát.. lehet csak nem voltam olyan kedvemben, és szimplán csak nem talált be nálam ez most de ahhoz kétség nem fér, hogy Thomasin McKenzie és Anya Taylor-Joy páros nélkül kuka lenne a film, nagyon sokat hozzátesznek és talán pont ez menti meg.

(#149062) Kergeboci


Kergeboci
tag

West Side Story
(1961)

Mivel alapból jól elvagyok a musical-ekkel (bár elsősorban inkább az elvontabbakat szeretem (Sweeney Todd, Repo! - A genetikus opera, The Rocky Horror Picture Show), de azért a klasszikusabbakkal is egész jól elvoltam, mint a Singing in The Rain, vagy a nem tudom miért a szerelmem, La La Land. Szóval ha már Spielberg is méltónak találja a West Side Story-t újra feldolgozásra, akkor én is teszek egy próbát velük. Kezdve az eredetivel.

Hááát, ezzel megszenvedtem. Most töröltem egy 5 oldalnyi rage-et, szóval megpróbálom rövidebben összefoglalni: az ének pocsék (pedig látható a fentiekből, nincsenek nagy elvárásaim :D) . A két híres számon kívül minden más feledhető, ötlettelen és unalmas. A színészi játék taszító, bár ehhez hozzá jár az a két vakolatnyi fekete smink is amit a "bevándorló" főszereplők magukra kaptak. A történet végtelenül egyszerű, egy rövidített Rómeó és Júlia, 3 felvonásban. Csak ez a 3 felvonás ez 2 és fél óra.

Cserébe a zene (nem az ének) az jó, a táncok izgalmasak, látványosak, a kamera kezelés, a vágás, az áttűnések pedig bár kicsit színpadiasak, jól állnak ennek a félig valódi félig színpadi képnek. De ennyitől, nem jött meg a kedvem Spielberg verziójához.

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#149063) Mik76 válasza lezso6 (#149059) üzenetére


Mik76
senior tag

A Fresh-t olyan husz huszonot eve lattam eloszor. Valamelyik csatorna anno el kezdte vetiteni ezeket a getto filmeket estenkent. A sakktablanal levo dumak mar akkor is utottek. :K
Mint emlitettem van egy hasonlo film ahol a kis srac foszereplo valami dj versenyre keszul. Emlekeim szerint az is jo volt, de sajnos cimre nem emlekszem.
Na meg James Belushi-val az Igazgato vagy mi ami meg tetszett.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#149064) erahurka válasza k-adi (#149061) üzenetére


erahurka
félisten

Szerintem sem akkora durranás. A flashback jelenetek nagyon menők voltak, ami meg a jelenben játszódott, az olyan semmilyen.

(#149065) k-adi válasza erahurka (#149064) üzenetére


k-adi
nagyúr

Ja.. Igazából jobban örültem volna ha egész végig egy '60as évekbeli filmet kapunk Anya Taylor-Joy-al

(#149066) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Bill & Ted Face the Music (2020)
~10x jobb, mint az első rész (Bill & Ted's Excellent Adventures (1989) amit csak azért néztem meg végre [bár már be volt tárazva évek óta Keanu maitt], mert rátaláltam a folytatásra), de kell hozzá az előzmény, hogy élvezhető legyen (amiben az egyetlen poén Keanu-t napszemüveges emberek közt látni a Mártrix előtt, de amúgy önmagában egy hulladék film). Ez már szórakoztató (nem úgy, mint az előzmény). Bár még így sem értem, hogy vették rá Keanu-t erre a folytatásra, szerintem még a 10x szorzóval is gyenge neki (még a 4. Mátrix-hoz képest is gyenge film). Az egyetlen "Keanu örökségre" hajazó tény, hogy a gyerekeik által érték el a sikerüket (ami egy kicsit szomorú üzenet a magányosan élőknek, de azért értem "az élet örök körfogása" dolgot...).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#149067) Peterhappy válasza k-adi (#149061) üzenetére


Peterhappy
őstag

Azt hiszem nagyon jokor, jo passzban lattuk es oriasi faktor volt, hogy fogalmunk sem volt, mirol fog szolni, ezaltal nagy meglepetes volt. Teljesen masra szamitottunk.
A korrajz primavolt, a hangulat, a zenek iszonyatosan betalaltak.
Ugyanakkor Felesegem azota mar ujrazta es masodjara mar messze nem tetszett neki annyira, lehet hogy elso nekifutasra "jokor volt jo helyen".

(#149068) mephi666 válasza Peterhappy (#149067) üzenetére


mephi666
nagyúr

nekem kb feléig tetszett, amíg nem tudtam mire akar az egész kifutni... aztán amikor kezdett átmenni véres-szellemesbe, onnantól kezdett összeállni a fejemben előre az egész és jöttek a klisék... nem volt rossz, egyszer meg lehet nézni, de nálam sem újranézős :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#149069) Ispy


Ispy
veterán

Örökkévalók

Félve álltam neki, mert az itteni kommentek alapján valami írgalmatlan fostengerre számítottam, egy Venom 2 2.0-ra, de szerencsére megint bebizonyosodott, hogy az ízlès egyéni, nekem tetszett. Hozta a marvel átlagot, vasárnap esti popcorn múvinak jó volt. Semmivel sem jobb vagy rosszabb, mint a többi a zsánerben, szvsz. Talán kicsit lehetett volna még vágni belőle, de felkeltette az érdeklődésemet, jöhet a többi.

Nekem a szeng csí jobban tetszett, de egyelőre az új márveles filmek bejönnek, várom a többieket.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#149070) perempe válasza lezso6 (#149056) üzenetére


perempe
addikt

Az utolsót vagy láttam nagyon régen vagy nem nézem meg, unalmas a téma.

A Malcolm X-et megnézem vmikor, a többit láttam, mert Sam Jackson és L. Fishburne filmeket kerestem pár hónapja.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#149071) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Steve Jobs (2015)

Régi hiányosságnak éreztem magamban, hogy nem láttam ezt a filmet, mert mindig is érdekes találtam Jobs életét és személyét, viszont ez a film egy érdekes jószág lett. Egyrészt pokolian jó film, Sorkin írása, Boyle rendezése és a kivételes színészi gárda (Fassbender, Winslet, Stuhlbarg mind nagyágyúk és meglepő módon Seth Rogen is fel tudott nőni melléjük) egy fantasztikus 2 órát eredményez, olyan érdekességekkel, mint a felvétel módja 16 mm-es, 35 mm-es és digitális kamerával a film három felvonásában.
Viszont amint lehámozzuk a filmes eszközöket és csak azt nézem, miről is szól a történet és milyen közegben készítették el, rá kellett jönnöm, hogy ez nem egy jó életrajzi film, amit megerősítenek a valós események résztvevői: gyakorlatilag semmi nem úgy zajlott, ahogy a filmben szerepel, a film mindhárom felvonása dramatizált formában mutatta be az adott dátum körüli időszakot, így joggal merül fel a kérdés, szabad-e a művészet oltárán feláldozni a valóságot, főleg ha az ennyire jól dokumentált.
Szerintem ezzel nincs nagy gond, mert a film címe Steve Jobs, nem pedig Mac - Next - iMac és abban is elég nagy egyetértés van a Jobs-ot ismerők körében, hogy a film remekül elkapta az ember karakterét, hogy milyen is volt ő és hogyan állt a világhoz, ehhez pedig nagyon kellett Fassbender játéka, aki láthatóan lubickolt Sorkin szövegcentrikus írása és Danny Boyle erősen karaktercentrikus rendezése miatt és ettől függetlenül is egy jó választás volt szerintem Jobs szerepére, bár szerintem Noah Wyle és Ashton Kutcher sem voltak kifejezetten rosszak a többi Jobs-ról szóló filmben (alternatívák voltak még mikor Fincher neve merült fel a rendezői székkel kapcsolatban: Christian Bale, Leonardo DiCaprio).
A többi színész szintén kitett magáért, Kate Winslet felismerhetetlenné lett maszkírozva, de hozta az ismert magas színvonalat, Michael Stuhlbarg korunk egyik legjobb karakterszínésze, minden pillanata arany volt ebben a filmben is, Seth Rogen pedig meglepően jól el tudott szakadni a tőle megszokott csöves-füves karakterétől és adott egy nem várt mélységet Steve Wozniak karakterének, bár maga Woz is megjegyezte utólag, hogy a filmbeli karakterével kapcsolatos dráma valójában sosem volt ennyire explicit.
És valahol talán ez a lényege ennek a filmnek: nem egy szigorúan vett életrajzi dráma, inkább egy két órás kivonat Jobs életéből és abból, milyen embernek is láthatták ők külső szemlélők, viszont mindezzel együtt kicsit hihetetlen szerintem, hogy három film és egy amúgy remek életrajzi író által összerakott könyv sem tudta akkurátusan bemutatni magukat az eseményeket, amik Jobs-hoz köthetőek, mintha az ember olyan szinten lett volna már misztifikálva, hogy a valóságot is teljesen eltorzította maga körül.
Mindenesetre ha valaki rá akar szánni két órát egy amúgy fantasztikus, bár kissé pátoszos életrajzi drámára, az keresve sem találhat jobb filmet ennél.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#149072) Yodamest válasza Golyo69 (#149032) üzenetére


Yodamest
addikt

Na örülök, hogy mindkettőtöknek így bejött. :R Nagyon nem a zsánerem ez a romantikus műfaj és nem azért mert érzelemmentes vagyok, hanem mert sok rossz sablonos, láthatóan csak kifacsarni akaró ilyen film születik (csillagainkban a hiba stb.) és megutáltatták velem a műfajt. Ezzel szemben ez a film olyan volt, mint sivatagban egy úszómedence, tudott rám hatni, érdekes volt, szerethető, nem éreztem azt, hogy csak megtervezetten akarnak megríkatni valamilyen alibi indokkal.

Eddig ennél jobban nem hatott rám romantikus film, nálam number 1 lett, ezért is ajánlottam. Egyedül animék tudtak még valamennyire maradandó élményt nyújtani, mint a Your name, Silent voice, ezek még elég szépek.

(#149073) k-adi válasza k-adi (#148494) üzenetére


k-adi
nagyúr

Truman Show
(1998)

Valóban jó volt, kár lett volna kihagyni. Jim Carrey jól alakította Trumant és érdekes volt látni a mostanra már befutott sztárokat, fiatalként megint. A történet és annak ütemezése is jó, a dialógusok is értelmesek és a helyükön vannak ahogy kell. Nem mondom, hogy tökéletes, meg nyilván ennyi idő után kicsit nehéz eleinte megszokni a kevésbé modern filmvilágot, de végülis összességében egy jó élmény volt ez.

(#149074) myckey


myckey
veterán

The Green Knight
Remek darab, a mai #szuperhősösvilágmegváltósakcióorgiás felhozatalban....de magában az Artúr -mondakörben is, kiemelkedő.

Atmoszféra, audiovizualitás, az akkori kor/közeg erényeinek pellengérre állítása, dark fantasyhorror, színészi játék, értelmezhető/követhető roadmovie, ami se nem tipikus fantasy vagy tipik művészfilm. Adaptáció, de mégis szerzői, eredeti felfogással. A színek és a motívumok jelentéstartalma pedig tovább mélyíti az egyébként sem egyszerű összképet.
Spoileres explanation-magyarázat
Külön tetszett a fejezetes megvalósítás, ami ragaszkodik a verses lovagregényhez, de nem minden rész gördíti előre kifejezetten a sztorit, ámbár a karakterhez hozzátesz.

#többszörnézős

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#149075) proci985 válasza lezso6 (#149056) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Do the right thing ket evvel a Boys n the hood elott megvolt?

Btw, a Da 5 Bloods is erdekes vietnami filmkent. Blackkklansman volt meg tole par eve, az nagyon jo kritikakat kapott. Plusz ott a Da sweet blood of Jesus, de az inkabb szurrealis par pillanataban, mint jo.

idot is nezz. 1989 / 1991. 88ban jott ki a Straight out of Compton NWAtol.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#149076) Mik76 válasza proci985 (#149075) üzenetére


Mik76
senior tag

Na meg a kihagyhatatlan House Party.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#149077) k-adi válasza Major Lion (#149035) üzenetére


k-adi
nagyúr

Örökkévalók
Eternals (2021)

"Azt hiszem ez még a shang chi-nal is hitvanyabbra sikerult, nagyon alacsonyan van mar a Marvel-nel a lec, megint behoznak egy tucat uj arcot, de minek, a kepessegeiket mar mind lattuk mashol, a vegere mar azt is elfelejtettem ki az “ellenseg”, es ugy latom lassan mar elfogytak a hollywood-i sztarok is…"

Kb, csak ismételni tudnám a fenti bekezdést.
Nehéz még tucat látványfilmnél is szarabbat csinálni ha marvelről van szó, de itt most ezt sikerült összehozni, még a nemrég megjelent shang chi alá süllyedni.

Ami a történetet illeti, jól indul de hamar félrecsúszik, az "eternálok" képességeiből sokkal kreatívabbat is lehetett volna, most komolyan superman 2.0? Arról nem is beszélve, hogy a story szempontjából értelmetlen miért teremtene a gigarobot-isten defektes androidokat (egyik néma, másik b., harmadik gyerektestben ragadt, stb) de gondolom ez is a nagy PC korszak hozadéka.

Mindenesetre azért Angelina Jolie nagy esélyekkel pályázhat majd az év biodíszlet címére
A film feléig azt hittem kissrác Lia McHugh aki Sprite-ot alakítja (Cola, Fanta jobb lett volna..), Kit Harington kb. 2 percet se szerepel, illetve Harry Styles is megjelenik, bár tudnám minek.

Ritkán van amikor a "gonosznak" drukkolok, de ez a film elérte ezt is. Meg amúgyis sokkal jobb befejezés lett volna, ha az adaptálódó deviant-boss összeszedi az eternalok képességeit és így győzi le az új-leendő gigarobotot

[ Szerkesztve ]

(#149078) janos666 válasza k-adi (#149077) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Mikor ránéztem pár képre az IMDB-n, már abból megállapítottam, hogy "ez egy sz@ lesz", de azért meg fogom egyszer nézni (ugyan úgy, mint a Pókember epizódokat, pedig utálom a Pókember karaktert), ha már úgyis 10+ Marvel filmet láttam (köztük jó és rosszat is). Ilyenkor már kényszeresen "completionist" akar lenni az ember (megnézi a legrosszabb elemeit is nagy puzzle-nek, amibe belekezdett).
Rosszabbra készüljek, mint a Black Panther, vagy csak hasonlóra?

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#149079) WayneGace válasza k-adi (#149077) üzenetére


WayneGace
őstag

Angelina Jolienak azért vannak jó filmjei, ahol jól játszik, de ebben mintha elfelejtett vona színészkedni. Szövege is alíg van, néz, mond néhány szót és kb. ennyi. Nem tudom, hogy a plaztikai műtétek vagy botox vagy mi miatt, de mintha mimikája se nagyon lenne.
Egyébkéne Keanu Reeves-szel kapcsolatban is van valami hasonló érzésem. Olyan bénának, esetlennek tűnik ő is mostanában számomra.

[ Szerkesztve ]

BestSecret invitációt privátban adok.

(#149080) erahurka válasza k-adi (#149077) üzenetére


erahurka
félisten

Gondolom azért teremtett defektes androidokat hogy véletlenül se merüljön fel, hogy androidok. Amúgy nem gondolom hogy ha valaki b. az defektesnek számítana (már ha uziva végződik a szó).

(#149081) k-adi válasza janos666 (#149078) üzenetére


k-adi
nagyúr

BP legalább meme film, wakanda 4ever stb, de itt még ez a faktor sincs meg, úgyhogy szerintem rosszabb. + BP-ben a főgonosz legalább vagány valamilyen szinten, míg itt egy vicc

(#149082) k-adi válasza WayneGace (#149079) üzenetére


k-adi
nagyúr

A probléma szerintem ott van, hogy szimplán túl sok "eternal" van, ezért kevés szöveg jut 1-1 szereplőnek 1-1 jelenetben mivel sokszor "csapatosan" mozognak, tehát mindig ott áll mindenki és hallgatják egymást, csak emiatt a sokadjára bevágott csendben figyelő karakterek jelenetei kínosan hatnak.

(#149083) Ispy válasza janos666 (#149078) üzenetére


Ispy
veterán

Szerintem a bp szarabb, nálam az a marvel alja. Meg a rhor 2.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#149084) Mik76


Mik76
senior tag

Szerelem Elso Verig

Nekem ez kimaradt ifju koromban. Tegnap bepotoltuk.
Fajdalmas. :DDD
Inkabb nem pontoznam.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#149085) bagyulajuve válasza k-adi (#149081) üzenetére


bagyulajuve
addikt

Resistencia eterna

(#149086) erahurka


erahurka
félisten

Black Panthert utálni nem rasszizmus srácok? Már megint kiélitek a fehér elitizmusotok. Borzalom.

(#149087) kukulec válasza erahurka (#149086) üzenetére


kukulec
őstag

szerintem az a rasszizmus, hogy a pc világában egy pozitív fehér, transz főszereplő sem volt :D amúgy tök mindegy a bőrszín; annak a filmnek a szövegeiből, effektjeiből, "színészeiből" áradt az igénytelenség. és a rendezés... pedig Chadwick Boseman más Marvel filmben jobban szerepelt.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#149088) gbors válasza Mik76 (#149084) üzenetére


gbors
nagyúr

Van folytatása is ;]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#149089) Mik76 válasza gbors (#149088) üzenetére


Mik76
senior tag

Koszi. :DDD
Nejem is ajanlotta, de azzal a kommenttel hogy "azok mar nem annyira jok", ami az elsot latva eleg ijeszto.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#149090) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Örökkévalók / Eternals

Hát ez eléggé nem sikerült, mind story mint színészek terén. Angelina hát, mondanám hogy biodíszlet volt, ha nem lenne az arcába több műanyag az óceánban. Mondjuk kár is részletezni a színészeket, mert játék nem volt részükről, lehet leszarták mert MCU és a dollár úgyis meglesz. De ami lényegesebb a story, nagyon kilóg a lóláb, látszik hogy csak összedobták egy lista alapján azt jólvan:
-super powers: chek
-diversity, disability ang gay carachters: check
-super enemy: check
-mcu logo: check
-some popular actor: check
Nagy hangot adtak ugye annak, hogy roki meg meleg szuperhős lesz a filmben csak hát nem építették be tisztességesen az egészet a történetbe csak belehányták megint. Ott volt ugye a teremtőjük, aki először a deviánsokat teremtette meg a célja eléréséhez, de ezek túl deviánsok voltak és meg kellett tőlük szabadulni. Még szerencse hogy még az alap dolgokat is átírták (módosították) a képregényekből és már minden ellentmondásba kerül. Így nagyon szembe mennek Thanos karakterével, eredetével és motivációjával amit az eddigi filmekben lefektettek. Aztán hegeszthetnek hozzá utólag olyan magyarázatokat amik egyáltalán nem állják meg a helyüket és képtelenek összetartani az alaptörténetet logikusan. Szóval ott voltak a deviánsok akiket elrontott tervezéskor a teremtő aztán létrehozta a javított verziót az örökkévalókat, akik hibásak. Emlékszem hogy a süket karaktert azzal magyarázták korábban mert hogy túlgyors és hogy a hangrobbanás tönkretette a füleit, de a filmben meg kb. mindegyiknek korlátlan energia forrása volt amit a testük nyelt el és regenerálódtak miatta, de egy szintetikus szuper robot nem tudja meggyógyítani a füleit, plusz a vezérük Ajak aki tudott gyógyítani ő se gyógyítja meg, wtf? A social justice warrioroknak való megfelelést helyezték a történet és a logika elé inkább... Meg a meleg fegyver kovács is családot alapít Habibivel és nem hagyja ott a családját mert hogy vége lesz a világnak és férje mondja neki hogy mi lenne ha inkább megmentenéd a világot hogy felnőljön a fiunk? WTF logika megint, több millió éves a karakter több ezer éves tudattal és ennyi esze nincs annak ellenére hogy ő a kreatív agy a csapatban. Ha egymással harcoltak az örökkévalók akkor overpower volt mind, de ha egy deviánssal kellett megküzdeni akkor kb. csak áldozatnak voltak jók. Ott volt a fejlődő deviáns fejlődő elmével és humanoid alakkal, neki egyszerű, de logikus motivációja volt: a bosszú. Már-már arra számítottam hogy összefognak a deviánsok az örökkévalókkal és együtt mentik meg a földet, de nem a demenciás android csak úgy szétvágta, pedig nála erősebb karaktereket zabált fel előtte az a lény. Ez talán az eddigi legrosszabb MCU film, de ha nem is a legrosszabb akkor is a TOP3 legrosszabb között ott van.

értékelés: 👎

Bónusz kontent: RIP
(spoiler a filmből RIP Budapest)

[ Szerkesztve ]

(#149091) volandy


volandy
senior tag

The Girl in the Yellow Jumper (2020)
Ugandai thriller. Nagyon lassan építi fel a történetet! A végére minden kiderül!
Végigkínlódtam!

(#149092) volandy


volandy
senior tag

Borrego (2022). Egész izgalmas üldözéses történet. Lucy Hale főszereplésével!

(#149093) Pitterix


Pitterix
őstag

The Mortal Kombat Tournament (2021) :DDD :DDD

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#149094) paatrick


paatrick
őstag

Karácsonyra terveztem ezt a rewatchot de nagyon máshogy ment az idő :D

A Bourne-rejtély / The Bourne Identity (2002) - imdb: 7,9
A Bourne-csapda / The Bourne Supremacy (2004) - imdb: 7,7
A Bourne-ultimátum / The Bourne Ultimatum (2007) - imdb: 8,0

Nem is venném külön őket, mert így egyben az akciófilm/összeesküvés műfajnak az egyik alfája.
Aki esetleg nem látta, gyorsan pótolni. :D
Kezdjük az elején vagyis a végén: Moby - Extreme Ways - hirtelen nem is tudok mondani más ilyen ikonikus zenét ami ennyire összeforrt a filmjével, mindegyik film vége ezzel zárul egy kicsit változó hangszerelésben. Sose fogom elfelejteni.

Külön zseniális hogy az első két film úgy van lezárva hogy egyik se kiált folytatásért, és ennek ellenére a folytatások megint ugorják a szintet, és értelmesen építik tovább a történetet.
Adjunk hálát hogy jó időben csinálták a filmet, így még nincs benne semmi felesleges baromság mint a mai "akciófilmeknek" (John Wick, Halálos iramban stb).
Az első filmben konkrétan egy lerúgott Minivel autósüldöznek :P manapság meg a legújabb fényesre nyalt szponzorautót kell ripityára törni lehetőleg úgy hogy a fél várost felrobbantjuk közben :(
Emellett Jason Bourne a 3 film alatt összesen ha 10 töltényt ellő :K
Tökéletes. Ja és mindhárom 2 órán belüli játékidővel.

Érdekes hogy a 3. filmet értékelték a legjobbra nekem az tetszett legkevésbé, kicsit már túlkapták benne az üldözéses jeleneteket.
A szinkron az mondjuk valami pusztulat, főszereplőt kivéve nagyon B :(

Jason Bourne (2016) - imdb: 6,6

És akkor itt a feketeleves. Ezt a címet is előkapták pénzlehúzásra, hát olyan is lett. Anno mikor láttam nem is állt össze az előzőekkel. Most hogy egymás után láttam sokkal jobb. Viszont még így is az előző 3 filmből van összevágva.
0 új ötlet, szegény Bournenak szinte egy karaktergyilkosság.
Ott van 3 tökéletes film, pont az értelmes részeket hagyták ki, és teletették az épp aktuális akciófilm baromságokkal.
Megvan az autósüldözés 100 kocsit szétcseszve, legújabb Dodge Chargerrel, vonatot megszégyenítő SWAT autóval, a verekedésben a koreográfiát kiváltották a másodpercenkénti 10 vágással :( és akkor a hülye oda-vissza bosszútörténetet ne is említsük.
Kár volt érte, reméljük 2026-ban nem nyúlnak megint hozzá.

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#149095) vond válasza paatrick (#149094) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Mindent elmond, hogy arra a 2016-os filmre nem is emlékeztem, pedig egyszer biztos láttam. :D Ezzel szemben a "klasszikus" Bourne-trilógiát nagyjából el is tudnám mesélni. Mondjuk láttam is őket párszor, az elsőt a legtöbbször. Nálam kb. így alakulnak a pontszámok: 9, 8.5, 8.

Amúgy kb. mindenben egyetértek. Hála az égnek, hogy ezek a filmek még így készülhettek el a 21. század elején. Ma már kész csoda lenne, ha hasonlót össze tudnának hozni. :(

Moby meg egy zseni. Az Extreme Ways nélkül is az lenne, de ez is egy ikonikus dal, az biztos. :K A személyes kedvencem tőle és Westbam-től a Feeling So Real. Az eredeti is nagyon jó, de ez... :Y

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#149096) janos666 válasza paatrick (#149094) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem nem tetszett az első Burn film, ezért a folytatásait sem néztem meg. De a John Wick első része az nagy kedvencem (nem úgy, mint a folytatások, főleg a 3. rész). Nem tetszett az amnézia story (Burn), de a sok szimbolizmust (John) szerettem.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#149097) dajani


dajani
tag

Sziasztok.

Nektek is feltűn az Örökkévalók / Eternals filmben, hogy Magyarországból robban ki a kéz(55perc környékén)? Itt készült, azért rakták bele?

(#149098) oriic válasza dajani (#149097) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hja ez nekünk egy easter egg, de nem hiszem hogy bármi oka lenne. Még akár azt is mondanám, hogy véletlenül lett így csinálva. (Amúgy nem nálunk forgatták, hanem a Kanári-szigeteken)

Live-Die-Respawn

(#149099) gyuromoj válasza dajani (#149097) üzenetére


gyuromoj
veterán

A bolygó szívcsakrája van Magyarországon, ennyi a válasz. :)

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#149100) Dorian válasza paatrick (#149094) üzenetére


Dorian
félisten

Utolsó rész pont olyan meggyalázása a sorozatnak, mint az új James Bond

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.