Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Particionálás

Hozzászólások

(#1) Chris82


Chris82
senior tag

Csátok!

Adott egy Seagate 40Gb-os vinyó, és az Istenért sem tudom partícionálni. Fdiskkel próbáltam, de amikor partíciót létrehozná, egy hibaüzenettel kilép. Pl: írási hiba. Az alaplap megtalálja a vinchestert. Elvileg működik.
HA vaéaki tud segíteni, az szóljon hozzá!!!

(#2) Sunzi válasza Chris82 (#1) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Mikori vinyó? Új, használt?
Milyen oprendszerhez tartozik az fdisk?

S.

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#3) Alvin_ti4200 válasza Chris82 (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Sima Milleniumos Scan Disk-kel mennie kell!!!

(#4) Chris82


Chris82
senior tag

Zsír új winchester. Most vettem. Win98-as oprendszerhez tartozik. A 80 Gb-os vinyómat is ezzel csináltam.

(#5) Sunzi válasza Chris82 (#4) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Első körben kipróbálnám valaki másnál, esetlex w2k vagy XP alatt megpróbálni létrehozni a partíciókat, meg valami chkdsk, vagy hasonló. Mielőtt visszavinném a boltba.
Melyik kábelen van, mi van még mellette?

S.

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#6) Chris82 válasza Sunzi (#5) üzenetére


Chris82
senior tag

Mellette egy Maxtor 7200-as 8mb-os van. De egyébként amikor partícionáltam, akkor csak az új volt bent masteren.

(#7) Beast_


Beast_
tag

Hi

Vennék 2 maxtor Sata 120GB winyót Természetesen Raid0 -ba menne.
Kérdés lehet ezt ugyanugy particionálni mint a sima winyókat? :F
3 részre menne szét:
C: -> Rendszer
D: -> Game
E: -> Tárolás /minden egyéb / :DD

Keep It Real !!!

(#8) JaniS válasza Alvin_ti4200 (#3) üzenetére


JaniS
senior tag

Scandisk-kel partícionálni... Ez nekem új :)

JaniS

(#9) UHHH válasza JaniS (#8) üzenetére


UHHH
senior tag

Hehe, elirta egy kicsit, barkivel megesik
scan vs. f
;]

Most nem mondom, hogy bootolj be 1 debian cd-rol, pedig azt mondanam...
En meg azzal mindent megtudtam particionalni... ;]


Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#10) g5hic válasza Chris82 (#1) üzenetére


g5hic
tag

1. masik kabel
2. masik gepben megnezni
3. letolteni a seagate oldalarol a diagnosztizator prgt

Komputer Kombinát

(#11) biga válasza Beast_ (#7) üzenetére


biga
senior tag

Persze, hogy lehet, a rendszer egy vinyónak látja!

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#12) g5hic válasza Beast_ (#7) üzenetére


g5hic
tag

persze egy nagy 240est kell szetbontanod akarhany fele!

Komputer Kombinát

(#13) g5hic válasza g5hic (#12) üzenetére


g5hic
tag

hopp most leszek kvazitag:)

Komputer Kombinát

(#14) g5hic válasza g5hic (#13) üzenetére


g5hic
tag

na

Komputer Kombinát

(#15) gabe_


gabe_
őstag

:)
Gratulálok kvázi testvér.

Sovány szakácsban sose bízz!

(#16) rdi


rdi
veterán

nem fdisk használ, hanem efdisk !!

Fej! Tor! Potroh!

(#17) Hequila


Hequila
őstag

Nemrég vettem 1 120 gigás vinyót. FDISKel próbáltam először partícionálni (ezzel szoktam a HDD-ket mindig), de most csak 54 gigát ismert fel. Ezután kipróbáltam az EFDISK-et, ami már jól működött. Ezzel viszont csak 3 elsődleges partícióra tudtam felosztani az eredeti elképzelésemmel szemben, miszerinte az FDISKkel csinálom, éscsinálok 1 elsődleges, egy másodlagos, és a másodlagos partíción belül egy logikai meghajtót. Tehát a kérdésem az lenne, hogy mivel jobb/rosszabb 3 elsődleges partíció, mint 1 elsődleges, 1 másodlagos, és a másodlagoson belül egy logikai meghajtó.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#18) agrarfiatal


agrarfiatal
senior tag

partricion magic 8

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#19) Hequila válasza agrarfiatal (#18) üzenetére


Hequila
őstag

Ez nekem szólt volna? Mert ha igen, akkor az esetleges félreértést tisztázni próbálom: Miben jobb/rosszabb 3 elsődleges partíció, mit 1 elsődleges, 1 másodlagos, és a másodlagoson belül 1 logikai?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#20) Matr x


Matr x
aktív tag

Eddig két érdekes esetem volt.

Első: (fdiskkel) Maxtor, 30 Gb, feloszt egy 5gb, egy maradék, belefagy, újrakezd. Kezd egy 5gb, formázni meg egy 27gb-t lát. meg egy maradék, ami vagy 26gb - és végigformázza. Egy hét után megadta magát, lemászott mind2 partició. Minden adattal (akkori egyetlen vinyóm) Most is hűséggel szolgál egy rack-ben, azóta semmi gondja.

Második: Maxtor, 80gb. feloszt 5gb, maradék, formáz. Kattanás belülről. Az új vinyó. Azután már nem látja. A bios se. Vissza a boltba másnap, 2 hét, gariban csere.

Azóta se tudom, hogy történtek, de ez lett, kérek ötleteket:)

Mindenhonnan csak zubog a sz@r, már nem is győzünk elállni alóla... --- ''Aztán egymásra ne lődözzetek!'' - Muterom paintball előtt

(#21) karib válasza Beast_ (#7) üzenetére


karib
addikt

Ha kedvesek az adataid, akkor nem tárolod őket RAID 0-n. Bármelyik HDD behal, buktad az összes adatod. Pláne a mai Maxtorokkal sajnos sok gond van :( A sebességnövekedés pedig desktop felhasználásnál elenyésző. Ha bővebben érdekel, nézz át ide:

http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=31658

Tényleg alaposan gondold át a RAID dolgot, mert a stripe-olással nagy biztonsági kockázatot vállalsz némi, csak néha jelentkező sebességnövekedésért.

Department of Redundancy Department

(#22) karib válasza Hequila (#19) üzenetére


karib
addikt

Én nem szeretem a kiterjesztett-logikai varázslást. Sokkal tisztább, ha elsődleges partíciók vannak, akkor és azt gyalulod le, amelyik tetszik. Legalábbis én már évek óta így használom a rendszereimet, és tökéletesen futnak.

Department of Redundancy Department

(#23) Hequila válasza karib (#22) üzenetére


Hequila
őstag

Akkor még 1 kérdésem lenne;
Mi a különbség EFDISK-nél a FAT32 és a FAT32 LBA között?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#24) rdi válasza UHHH (#9) üzenetére


rdi
veterán

Miért nem mondod?
Pl. a Vörös Sipkánál is igen jó a partícionáló és végül is akár új partíciók létrehozására is jó,a meglévő windows mellett. Én ugyan lustaságból még a potatónál leragadtam, aztán az új gépen meg már nincs is, de mára már biztosan ismeri az nfts -est is.

Más a fat 232 lba az nem a 4 gigánál nagyobb fat ?

Fej! Tor! Potroh!

(#25) nap válasza Hequila (#19) üzenetére


nap
addikt

Igy 3 particod van, ugy meg 2. ;)

Elvileg a primary-k nem latjak egymast, mig a logikait mindegyik latja.
Gyakorlatilag a primaryrol lehet bootolni, mig a logikairol... arrol is. :)

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#26) bitfarkas


bitfarkas
őstag

Kérdés!
Vinyón Xp installálva. Lehet-e valami ingyenes progival, vagy magával az op-vel úgy partíciókat létrehozni a vinyón, hogy ne szálljon el a telepítés.
Ha nem, akkor egy másik, a gépben levő, már partícionált vinyóra hogyan tükrözhető át a telepített rendszer úgy, hogy azt rendszerlemeznek is lássa a gép?
Az okosságokat köszönve: bitfarkas

(#27) bitfarkas válasza karib (#22) üzenetére


bitfarkas
őstag

Ezek szerint akár három elsődleges partíció is létrehozható egy vinyón? És azok ''látják egymást'', mint aminek Nap #25-ben az ellenkezőjét írta?

[Szerkesztve]

(#28) Raymond válasza bitfarkas (#27) üzenetére


Raymond
félisten

Miert ne latnak egymast ? Persze hogy latjak.

[Szerkesztve]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#29) Raymond válasza bitfarkas (#26) üzenetére


Raymond
félisten

Azt hiszem ez kell neked:

http://www.ranish.com/part/

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#30) bitfarkas válasza Raymond (#29) üzenetére


bitfarkas
őstag

Sajna, úgy látom ez FAT32-nél végződik.

(#31) Kepe


Kepe
aktív tag

Üzenet a témanyitónak:

A biosban a virus ellenőrzést kikapcsoltad?
Mert lehet ez miatt nm enged partícionálni!

Üdv: Kepe!

"Élj úgy, mint nem akárki és halj meg úgy, mint bárki!''

(#32) karib


karib
addikt

EFDISK négy partíciót tud létrehozni egy HDD-n, más program talán tud többet is. Természetesen a primaryk is látják egymást, és bootolni is könnyű bármelyikről, még akkor is, amikor akár az ''első'' primaryt legyalultad. Mivel ez nagyon jól müx, nem merültem el az extended partíciók és logikai meghajtók világában.

FAT32 LBA a 32 gigánál nagyobb partíciókhoz kell asszem - én mindig ezt használom, vagy az NTFS-t.

Department of Redundancy Department

(#33) rdi


rdi
veterán

Nálam az utolsó partíció betűjele a 'H' és még félre van téve egy partíció a valamikori linuxnak, + van egy rejtett partícióm...

Fej! Tor! Potroh!

(#34) Mag


Mag
senior tag

Sima fdisk-kel hogy kell 2 particiot létrehozni ?
Magyar win98 as inditolemez.


Sorban vki fel tudná sorolni miket kell nyomni ?

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#35) Mag


Mag
senior tag

EFDISK -az a win98 as inditolemezen rajta van ?

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#36) karib válasza Mag (#35) üzenetére


karib
addikt

Az EFDISK nem a Windows, a Masterbooter része. Sima FDISK-kel csak egy elsődleges és egy kiterjesztett partíciót tudsz létrehozni.

Department of Redundancy Department

(#37) Mag válasza karib (#36) üzenetére


Mag
senior tag

Nekem annyira lenne szükségem hogy egy 10 GB os particio a windóznak,és a maradék meg adattárolásra.

http://grabo.fpn.hu/efdisk.jpg

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#38) Hequila


Hequila
őstag

Na még egy!

EFDISK-el csináltam a 120-as vinyóra 3 db FAT32 LBA partíciót. Csakhogy nem tudom bootoltatni erről a vinyóról, pedig aktívra van állítva az első partíció rajta (ott van mellette a 2 kis csillag). Amikor bootolna, kiírja, hogy
verify DMI pool data............

és nem megy tovább. Ez most a vinyó (fizikai) hibája, vagy én b@sztam el valamit?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#39) Hequila


Hequila
őstag

Na, valaki? Fontos lenne!

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#40) ggx


ggx
tag

és van már valami a MBR-ben (master boot record)
mert hát a partícionálástól még nem repül fel valamilyen rendszer a vinyóra, ami be tudna bootolni... :U

más:
nekem a partition magic 8 beugatott, ha több primary partíciót csináltam, szvsz legjobb módszer:
pl 120GB esetén
-vinyó legelején a linux 5GB
-utána egy aktiv primary partición winxp 5GB
-ezután egy 110GB-os kiterjeszetett partició
-és ezen belül annyi és akkora logikai meghajtó, amennyire szükség van

szerintem ez egy ideális felosztás, ha linux+winxp oprendszerek kellenek

(#41) Hequila


Hequila
őstag

Azóta megoldódott: ParticionMagic 8-al tudtam megcsinálni. EFDISK valamit nem csinál jól, vagy én vagyok nagyon béna. MBR-ba a MaxBlast csinált valamit, és így kiadott a gép indításakor mindig egy csúny kék ablakot, ami nekem nem tetszett, így ürítettem az MRB-t. De most rengeteg próbálgatás meg káromkodás után müxik. Hogyan lehet megcsinálni azt, hogy az EFDISK -el csinált aktív partícióról is lehessen bootolni?

Nekem nem pofázik semmit a 3 elsődleges partíció miatt!

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#42) arpi6k


arpi6k
addikt

Hali!
Tervbe vettem egy 200Gb-os vinyó beszerzését. Az egyik haverom azt mondta hogy ezeket a nagyobb vinyókat már nem lehet FAT32-re formázni, csak NTFS-re. Nekem pedig szükségem lenne erre. Ez igaz? Másik kérdésem: Fel szeretném osztani, ehez kéne nekem valami jó kis program. PM8-on kívül mivel lehet megcsinálni? A válaszokat előre is kösz!

Intel & ATI

(#43) TrollBalint válasza arpi6k (#42) üzenetére


TrollBalint
addikt

Szerintem úgy értette a haverod, hogy egyben nem lehet fat 32-re formázni, ami igaz is mert van egy max limit. Ezt nem tudom most mennyi pontosan, de 33 gigát még bír az biztos.
Felosztani meg az XP is fel tudja, vezérlőpult/felügyeleti eszközök/számítőgép kezelés/ baloldali menüben a lemezkezelés menüpont. Eléggé hasonlit is a particion magicre...
Egy jó tanács, előbb tegyél rá rendszert és utánna particionáld, mert én már 2x úgy jártam, hogy csak adattárolásra akartam használni a vinyot (még új volt, egyik 120 gigás, másik meg 160 gigás.) És miután felosztottuk és megformáztuk fel is másoltuk rá az adatokat, jött az újra inditás és elvesztek a particiók :(
persze adatmentő progik látták simán, csak a windows nem...:)
Jaa, és ha nincs fent sp1 az xp-n akkor csak 139-nek fogja látni

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#44) arpi6k válasza TrollBalint (#43) üzenetére


arpi6k
addikt

Kösz a gyors választ. Természetesen nem egyben akarom hagyni. Úgy szeretném hogy lesz egy 10gigás boot bartíció, arra menne a win meg még pár cucc. A maradékot meg még legalább kettőbe szeretném. Szóval így azt mondod működni fog a FAT32. Király. Hogy érted hogy előbb tegyek rá rendszert?

Intel & ATI

(#45) TrollBalint válasza arpi6k (#44) üzenetére


TrollBalint
addikt

Az én 160osnál úgy volt, hogy kellett a havernak adatmentésre. Megjött a vinyo oda is adtam neki egyből. Ő felosztotta particiókra, hogy nekem már ne kelljen vele szenvedni, rámásolta amiket akart, feltette újra a rendszert és mikor le akarta másolni vissza a dolgokat, akkor eltünt az összes partició... meg adat, meg minden. És máhol is hallottam már ilyet, és azt ajánják, hogy amikor teszed fel rá a rendszert akkor csinálsz ugye neki egy particiót és mikor már rajta van a windows, utánna oszd fel további részekre, énigy csináltam, és azóta frankón megy :)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#46) arpi6k válasza TrollBalint (#45) üzenetére


arpi6k
addikt

Ok köszi.

Intel & ATI

(#47) TrollBalint válasza arpi6k (#46) üzenetére


TrollBalint
addikt

Ha valami nem tiszta, csak írj ide :)
;)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#48) Kain


Kain
senior tag

Hali!

Van 1 zsir új,200Gb-s maxtor vinyóm,és istenért se tudom szétszedni és/vagy megformázni.Xp látja a lemezt,PQ 8 is,de nem tudja normálisan megcsinálni semekorra méretben (még 1gb-s se :S ) ,kérdésem az h én vagyok a béna,vagy télleg xara vinyó?

(#49) Kain


Kain
senior tag

Up!

(#50) neduddgi


neduddgi
aktív tag

Amennyire én tudom, a 136 Gb-nál nagyobb wincsikhez ATA 133-as vezérlő szükséges. Fdisk a Win98-ig max 64 GB-ot tud megcímzni egyben. Pl 120-at mondjuk Milleniummal, vagy későbbivel 2x60-ra osztva, a W98 már jól elboldogul vele. A W98 Fat32 max 32 kb-os clustereket tud létrehozni, ME, W2k, ill Wxp akár 64,128,256 kb-os clustert is. De nem ez az alapértelmezett, ezt akkor külön kérni kell a formázáskor. /? help kiírja. A cluster szám változatlan, tehát pl WXP 8x64=512 GB-os FAT32-t tud max egybefüggően kezelni. EFDISK-et még nem használtam, nem ismerem.

1. A Pénz nem boldogít, csak amit veszel rajta; 2. A Pénz nem boldogít, csak ha van belőle elég; 3. A pénz nem boldogít, a hiánya pedig pláne nem.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Particionálás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.