Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Filmvilág - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#22999) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

nna, valamelyest magamhoz tértem mostanra

baromi jó kis film volt ez az Eredet. nem az a fajta, monumentálisan érzelmekkel teljes szuperfilm, mint egy remény rabjai, vagy ponyva, vagy stbstb, és ilyenformán nem is kerülhet be mondjuk azt, a személyes minden idők top5-jébe, mondjuk..nálam legalábbis nem. de ez nem is probléma
ez máskképpen jó. valami olyasmi lett, mint anno a matrix is volt, mérföldkő, egy fontos pont a filmtörténelemben.
miért gondolom ezt?
baromi egyszerű, Nolan olyasmit vitt most a vászonra - több dolgot is -, amik köztudott dolgok, mégsem beszélünk róla, sokaknak eszébe sem jut, pedig.. nap mint nap átéli, ezzel élünk, ezzel alszunk, ez történik, amikor pihenünk. nem misztifikált faszságok, nem unalmas agyszülények, hanem valódi fogalmak

csak egy, a több nagyszerű ötletből, tényleg, spojlerek nélkül.
az a dolog, hogy az álmokban gyorsabban telik az idő, mint a valós életünkben -és ez tényleg így van, ott döbbensz rá csak miközben bámulod a vásznat- és ezt megfilmesíteni, ilyen szinten, ilyen arcculcsapósan kurva jó vágásokkal és zeneütemekkel. én csak lestem.. és az a jó pillanat. katartikus

Az tudott lenni, azokban az időkben, amikor már egyre többen feladjuk azt, hogy újat lássunk a moziban, hogy a sok hulladék és gagyiság között örülünk ha lelünk olyat, ami még el tud valamennyire bűvölni vagy egyáltalán le tud kötni

Nolan az álmainkról csinált egy álomprodukciót
Az a legkevesebb, h elmegyunk moziba, és álmodunk egyet vele.
Kár, h az a két óra a filmmel úgy elrepül, mint ha csak 5perc lenne

lehet, ez is csak egy álom akkor?.....

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Filmvilág - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.