Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egér probléma (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu



Utoljára frissítve: 2016. 08. 20.
Egér vásárlásához: Milyen egeret válasszak?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2901) TIT


TIT
veterán

Sziasztok!

Corsair M65-ös egerem van kb.3 éves és a görgője gyakran nagyot ugrik,elkezdi az oldalt mint az állat görgetni,néha le helyett fel görget,havernek ugyanez a típus van és neki is csinálja,csak az 1,5 éves kb.

(#2902) dobragab válasza TIT (#2901) üzenetére


dobragab
addikt

Tuti encoder probléma. M95 volt már nálam, abba 9 mm-es kellett.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2903) TIT válasza dobragab (#2902) üzenetére


TIT
veterán

Köszi,az nem jó hír,mondjuk nem tudom mi az?
Mennyibe fájna és hol javítanak ilyet?

(#2904) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Sziasztok!

Egy Atech X7 XL-755BK tulajdonosa vagyok.
Célom: ha lenyomva tartom az egyik oldalsó egérgombot, akkor a görgő funkciója legyen a rendszerhangerő növelése/csökkentése, és ne görgetés.

A gyári szoftver csak arra tartalmaz utasítást, hogy egy gomb lenyomása esetén növeljük vagy csökkentsük a hangerőt, a script író viszont erre nem ad utasítást szóval esélytelennek látom ilyen módon megoldani ezt a projektet.
Van valami tippetek amivel meg lehetne ezt oldani?

(#2905) jaffa 2843 válasza AeSDé Team (#2904) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Egeres topik összefoglalójában keress rá az 'AutoHotkey' kifejezésre és próbáld ki a bekezdésben szereplő programokat.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#2906) vidra1221


vidra1221
tag

Az egér topik és egyebek végigolvasása után és nem utolsó sorban egy megellett vezeték nélküli egér után döntöttem a Logitech G100s típus mellett. Sokat nem akartam rá költeni (10 e max) és sokat olvastam az említett típusról. Láttam még ebay-en rendeltek jó páran anno ezért én is rákerestem. Találtam is egyből január 2-án rendeltem meg és jelentem a mai napon (jan 11.) Dél-Koreából megérkezett és úgy tűnik működik is frankón. Mivel most üzemeltem be mielőtt írni kezdtem így mélyebb tapasztalatom még nincsen. Gondoltam leírom ezt hátha valaki még szeretne ilyen egeret vagy legalább is gondolkodik rajta. Infónak jól jöhet. Még fellelhető az ebay-en. Én 5.600 Ft-ért szereztem be. Szerintem ennyit megért.

[ Szerkesztve ]

(#2907) FireKeeper válasza vidra1221 (#2906) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

valószínűleg jól választottál, és örülünk, hogy örülsz, de a topikkal kicsit eltévedtél :B

itt jellemzően problémákról van szó.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#2908) vidra1221 válasza FireKeeper (#2907) üzenetére


vidra1221
tag

Hát én itt olvastam erről az egérről régebbi hsz-kban és nem csak a hibás egyedeket tárgyalták ki, no meg problémám is volt az előző egérrel ami most megoldódott. És ha úgy vesszük akkor a hozzászólásom szintén megoldást is adhat egér problémával küzdő honfitársainknak. De ígérem legközelebb jobban figyelek! :K

[ Szerkesztve ]

(#2909) CarajoEsp


CarajoEsp
senior tag

Sziasztok!

Egy G100-s tulaja voltam, ám a mai napon egy kábelcsere alatt a nyák csatlakozói kimozdultak a helyükről.

Az lenne a kérdésem, hogy simán vissza lehet őket forrasztani, vagy van valami amire figyelni kellene?

Köszönöm.

-Battletag: CarajoEsp#1838 -Steam: CarajoEsp -WP7 Gamertag: CarajoEsp1-BF3: HUNGeriEnd

(#2910) FireKeeper válasza CarajoEsp (#2909) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

egy fotót lőhetnél az érintett részről

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#2911) CarajoEsp válasza FireKeeper (#2910) üzenetére


CarajoEsp
senior tag

Megoldottam. Vissza kellett csak forrasztani az egyik labat es ennyi.

Mindenesetre koszi:)

-Battletag: CarajoEsp#1838 -Steam: CarajoEsp -WP7 Gamertag: CarajoEsp1-BF3: HUNGeriEnd

(#2912) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Szaisztok!
Van egy Logitech G602-es egerem. Kb 1 éve használom, idáig semi problémám nem volt vele, de mostanában azt vettem észre, hogy néha megakard egy-egy pillanatra. Ez mitől lehet?
Köszi!

(#2913) dobragab válasza Runner_fxr (#2912) üzenetére


dobragab
addikt

USB3 interferencia (lásd összefoglaló), szennyezett 2,4 GHz (wifi), esetleg messze van a vevőtől.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2914) Runner_fxr válasza dobragab (#2913) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Köszi! A gyári hosszabbítója megoldotta, úgy néz ki most jó. Csak az az érdekes, hogy idáig jó volt úgy is, hogy simán rádugtam a jeladót egy usb portra.

(#2915) Lajbymester


Lajbymester
tag

Sziasztok!
Nekem van egy A4Tech Oscar X-718BK egerem (az első verzió, mielőtt valaki leszólná), és már egy jó ideje duplaklikkelnek az oldalsó gombok. Na most, az összefoglalóban olvastam az Omron D2FC-F-7N kapcsolót, de ennek ugye egyenesek a lábai, és úgy látom rövidek. Az enyémnek viszont 90 fokban hajlítottak, ráadásul az egyik meg is van emelve, és emiatt hosszabbak a lábai mindkettőnek:

Az Omronnak nem elég hosszúak a lábai, és utólag nem is lehet meghajlítani emiatt, mert nem fognak leérni.
Van esetleg olyan mikrokapcsoló, amelyik ugyanígy hajlított lábú? Mert én nem találtam ilyet.
Vagy csináljam azt, hogy a régieket ott vágom le, ahol a lábak lekanyarodnak, és a kiálló részekhez forrasztom az Omront?

(#2916) dobragab válasza Lajbymester (#2915) üzenetére


dobragab
addikt

Azt a súlyt vedd ki belőle, rossz nézni. :D

Kapható görbe lábú TTC, csak nem tudom, hogy balos vagy jobbos kell abba, innen pont nem látni.

Görbe lábú japán Omron elvileg kapható itthon is, br. 300 Ft körül van darabja, plusz a szállítás is 1200. Egy csoportos rendelést terveztem tavaly, de pénzhiány miatt elhalt a projekt. Most újra megpróbálkozhatok vele, ha gondolod.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2917) Lajbymester válasza dobragab (#2916) üzenetére


Lajbymester
tag

És ez a TTC jó minőségű? Egyébként nagyon sokallom az árát. Ebay-en 300 Ft 5db egyenes lábú Omron. Akkor megoldom inkább azzal. És bocsi, de passzolom a magyarországi rendelést is

A kép meg nem az enyém, és súly nélkül használtam mióta megvolt. Nagyon ellene voltam, de 2 napja beleraktam, és határozottan jobb így használni. :U

(#2918) FireKeeper válasza Lajbymester (#2917) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

esetleg ez?

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#2919) dobragab válasza FireKeeper (#2918) üzenetére


dobragab
addikt

Ezt adatlapon már láttam, 100k klikket írnak rá... :U

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2920) FireKeeper válasza dobragab (#2916) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ami a képen van az nem jó bele, jó irányba hajlanak a lábai de a nyomógombja a rossz oldalon van. a hestore-os amit linkeltem jó az X-7be, ha tényleg olyan mint a képen van.

d2f-01f-re is csak 1M-t írnak :)

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#2921) bugsyonic


bugsyonic
tag

Helló!

Van egy Logitech G303 egerem, ami azt produkálja, hogy kurzormozgatás megállítása után beremeg. Tehát, ha odahúzom valahova, megállítom, utána csinál pár mm/px jobbra-balra rezgést. Már egyszer csinálta ezt, de utána megoldódott a probléma, de "csak úgy valamitől".
Másik USB port megvolt, tisztitás kívülről megvolt, másik gépen is csinálja, másik felületen is csinálja. Most másik egeret vagyok kénytelen használni, az működik rendesen.
Tipp vagy ötlet valakinek?
Köszönöm előre is, ha valaki bármivel elő tud állni, mert nekem nincs más ötletem, csak hogy veszek egy másikat... :(

(#2922) jaffa 2843 válasza bugsyonic (#2921) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Nézd meg óvatosan, hogy a szenzorlencse laza-e?
Told fel a DPI-t max-ra, nyiss egy paint-et, egy vékony 1px ceruzát válassz, emeld meg az egeret, majd lenyomott egérgombbal rázd meg a levegőben az egeret.

Javaslom, hogy a DPI-t csak akkor húzd maxra, ha már nem kell elnavigálnod sehova és már csak rázni kell az egeret. :D

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#2923) bugsyonic válasza jaffa 2843 (#2922) üzenetére


bugsyonic
tag

Megnéztem a szenzort egy fültisztítóval, kis kattogás hallatszódik, amikor hozzáérek, azaz olyan mintha nem lenne a helyén.

A max. dpi-s/paint-es dolognál nem történik semmi, nem rajzol. Viszont ezen a dpi-n brutálisan ugrál/remeg/rezeg a kurzor.

(#2924) sokaadik


sokaadik
csendes tag

üdv, a problémám az lenne, hogy adott egy zowie egér, melyet masfel evig problemamentesen hasznaltam win 8.1-en. azonban par hete-honapja eszrevettem, hogy picit fura az egér érzékenysége, nem tudok pontosan rákattintani ablakokra, ikonokra, es jatek is szornyu emiatt. az érzékenység nem változott inkább a mozgás finomsága. definiálni sem könnyű sajnos, es már otletem sincs a hiba okára. a dolog ott valik erdekesse, hogy az eger cserelve lett (ugyanolyanra) es a problema tovabbra is fennall, tehat ennek nincs baja, 1000hz-en mukodik/mukodott amivel szinten nincs baj, egérgyorsítás ki van véve. kb 10x tettem újra a windows kulonbozo fajtait hatha jo lesz, es egyszer egy 8.1-verzioval sikerult is helyreallitani kb 4-5 napra, utana egyik bekapcskor megint azt vettem eszre h csúszkál, nem pontos kis, finom mozgásoknál az egér. nagyon sok időmbe került eddig ez a probléma és nem állok közelebb a megoldáshoz, remélem itt tud valaki segíteni, elore is köszi.

(#2925) FireKeeper válasza sokaadik (#2924) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

fura. más padot próbáltál esetleg a géphez?

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#2926) sokaadik válasza FireKeeper (#2925) üzenetére


sokaadik
csendes tag

igen, vettem de nem valtozott semmi. eger beallitas biztosan nem lehet, ugye zowiehoz driver sincs. windows beallitas sem hinnem h lehet ugye, mert 1.5 evig tokeletesen mukodott (illetve elotte se volt ilyen problemam soha, es szuz windowssal is csinalja). mar kezdek valami harvderes bajra gyanakodni, talan alaplap vagy VGA de mar azt se tudom mit csinaljak... (a problema letezese 100%-os, sok év kompetitív jatek van a kezemben, így a legapróbb változást is érzem.)

[ Szerkesztve ]

(#2927) sokaadik válasza FireKeeper (#2925) üzenetére


sokaadik
csendes tag

Annyi fejlemény van az üggyel kapcs., hogy véletlen felraktam egy 32 bites windowst, amin tökéletesen működik, de ugye ezt nem tudom hosszutavon hasznalni mert maga a vgam 3 gb-s +8gb ram. mostmár tényleg nincs ötletem...

(#2928) FireKeeper válasza sokaadik (#2927) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

a 64 bites rendszereknél szűz telepítéssel is csinálta már? sztem lehet hogy valami driver zavar bele, nem szabadna annak beleszólnia hogy 32 vagy 64 bites rendszert használsz. megpróbálkozhatsz azzal, hogy felraksz egy szűz x64-et, és elkezded egyesével felrakni a drivereket, minden telepítés előtt-után megnézed hogy jó-e még a szenzor.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#2929) jaffa 2843 válasza sokaadik (#2927) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

USB2.0-ba van dugva igaz? Mert akkor ki van zárva a kósza hibás USB3.0 driver.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#2930) sokaadik válasza FireKeeper (#2928) üzenetére


sokaadik
csendes tag

szűz 64-nél is csinálja. valami memória hiba nem lehet, ami 32biten nem jön elő a kihasználatlanság miatt? akár vga akár ram.

(#2931) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Ha egerem csak nagy ritkán (20-30ből egyszer) kattint duplán az is Kapcsoló-hiba?

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#2932) Vanir válasza NandorHUN (#2931) üzenetére


Vanir
veterán

99%-ban igen. Ha elkezd sűrűsödni, akkor 100%.

[ Szerkesztve ]

(#2933) NandorHUN válasza Vanir (#2932) üzenetére


NandorHUN
addikt

Tudom, hogy nevetségesnek tűnik, de ez megoldotta:
[link]

- bár amúgy is nagyon ritkán forult elő.

Legalábbis azóta egyszer sem produkált duplakattintást az egerem. Ez ilyen formában még mindig lehet kapcsoló-hiba? Dupla clikket okozhat esetleg más is? Én pl sokszor nem tenyerelek teljesen rá az egérre a végig és úgy használom.
- Egyébként minőségi Logitech egerem van, amit itt forumon ajánlottak :)

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#2934) Aephx


Aephx
csendes tag

Sziasztok,

Volna egy Roccat Kova 2016 egerem.
Tegnapi nap folyaman ujra telepitettem a gepet majd felraktam a Roccat Swarm ot hozza. Jelzi ,hogy van egy ujabb firssites es amikor ramegyek hogy toltse le 1% nal megall. Addig ameg nem frissitem nem erem el az eger beallitasait.

Valaki esetleg tapasztalt hasonlo hibat Roccat Swarm-al kapcsolatban ?

Elore is koszonom a segitseget!

OP: Windows 10 pro 64 bit

http://imgur.com/a/Xax7e

[ Szerkesztve ]

(#2935) Aephx válasza Aephx (#2934) üzenetére


Aephx
csendes tag

Kozben megoldodott.

Adtam le egy hibajegyet a Roccat nek.

There has been a bug in the latest Swarm update. Our apologies for the inconvenience!
The problem has been solved in the meantime.

Please uninstall ROCCAT Swarm completely.
Then delete all remaining files under the paths:

C:\Users\USERNAME\Documents\ROCCAT\Swarm\
C:\Program Files (x86)\ROCCAT\ROCCAT Swarm\

Now download and install the latest ROCCAT Swarm version again from here:
www.roccat.org/Support/Downloads/#/22/Gaming-Software/76/ROCCAT---Swarm/27/Windows---10-64-Bit/

(#2936) Lajbymester válasza NandorHUN (#2933) üzenetére


Lajbymester
tag

Na, ez nekem is javított rajta, de úgy látszik azért még kell cserélni. De sokkal jobb lett így is. Most már nem ötödjére reagálnak az oldalsó gombok, hanem elsőre, viszont így is elengednek/duplán érzékelnek néha.

Köszi :C

(#2937) gyimger


gyimger
őstag

Sziasztok!
Apum hívott, hogy a Win10-es gépén eltűnt az egér, teljesen megszűnt. Elment, vett egy újat, áramot kap (világít), de semmi. Hoztam neki egy Win7 lemezt, hogy letúrjuk a 10-est, és még a Win7 telepítés alatt sincs egér, egyik USB portból se. Van valami ötletetek, mit tehetnénk?

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#2938) dobragab válasza gyimger (#2937) üzenetére


dobragab
addikt

Szerintem alaplaphiba.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2939) gyimger válasza dobragab (#2938) üzenetére


gyimger
őstag

Köszi, ez az, amitől jelenleg félünk. Win 7 alatt megjelent az egér, de nem mozog. Mivel apu azt mondja, egyik pillanatról a másikra tűnt el, lehet, hogy kipurcant az alaplap. Pendrive-ot sem olvas.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#2940) TeebyKay válasza gyimger (#2939) üzenetére


TeebyKay
őstag

Akkor szinte biztos hogy az. Az usb kezelésért felelős rész behalt, csere.

[ Szerkesztve ]

(#2941) gyimger válasza TeebyKay (#2940) üzenetére


gyimger
őstag

Köszi, srácok. Apum kiporszívózta, azóta működik.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#2942) petye


petye
csendes tag

Üdv!

Az lenne a kérdésem, hogy nyikorgó görgőt mivel lehet orvosolni? Olajozzam be? :D

(#2943) dobragab válasza petye (#2942) üzenetére


dobragab
addikt

Milyen egér, hol nyikorog?

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2944) petye válasza dobragab (#2943) üzenetére


petye
csendes tag

Cooler Master Storm Devastator SGM3010KKMF1. A görgő nyikorog. Régebben mintha olvastam volna, hogy mások is írták, lehet hogy típushiba :F

(#2945) rasotamas


rasotamas
veterán

Van egy Logitech RX250 egerem, mikrokapcsoló hibás, Omron van benne. Hol kaphatnék ilyet, hogy kicseréljem?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#2946) dobragab válasza petye (#2944) üzenetére


dobragab
addikt

Ha bezsírozod pont ott, ahol nyikorog, segít rajta, de ahhoz jó eséllyel szét kell szedni, és ugrik a gari, ha még van.

(#2945) rasotamas

Összefoglaló vége, Hasznos linkek rész.

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2947) petye válasza dobragab (#2946) üzenetére


petye
csendes tag

Lehet szétszedem, nem olyan nagy értékű egér ez, hogy gariztatgassam :D

(#2948) rasotamas válasza dobragab (#2946) üzenetére


rasotamas
veterán

Köszönöm!

Szétszedtem, megpucoltam és újra összeraktam a mikrokapcsolót.
Letöltöttem egy programot, ami szűri az ilyen duplakattintásokat: innen.
A program szűrésen kívül loggol is, és eddig 0 darabot szűrt ki.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#2949) TeebyKay válasza rasotamas (#2948) üzenetére


TeebyKay
őstag

Kipróbáltam ezt a programot kíváncsiságból, semmire nem tudtam duplán kattintani mert mindent kiszűrt :D

(#2950) rasotamas válasza TeebyKay (#2949) üzenetére


rasotamas
veterán

Nekem tökéletesen működik, tudok duplán kattintani, megpróbáltabban baromi gyorsan is, de úgy nem sikerült, hogy kiszűrje.

https://tinyurl.com/rasoapro

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egér probléma (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.