Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egér probléma (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu



Utoljára frissítve: 2016. 08. 20.
Egér vásárlásához: Milyen egeret válasszak?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2101) dobragab válasza chatran (#2100) üzenetére


dobragab
addikt

Mozgasd végig a kábelt alaposan, lehet, hogy az USB-csati környékén törött meg, vagy akárhol.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2102) TeebyKay válasza chatran (#2100) üzenetére


TeebyKay
őstag

Ha újra ledobja a gép próbáld alaposan megmozgatni főleg az usb csatlakozórész fejénél illetve az egérnél a vezeték tövében. Ha ez helyrehozza akkor kábelhiba. Lehetne esetleg még szoftver vagy rendszerhiba de hosszú a 3 nap csúszás.

(#2103) ZeroZero


ZeroZero
csendes tag

Sziasztok. Van egy Gigavyte Force M9 egerem. Olyan problémája van hogy néha lefagy 2-3 másodpercre. Próbáltam a vevőt több usb porton, cserélgetem az elemeket. De nincs változás. Valaki esetleg találkozott már ilyennel?

(#2104) playmore


playmore
csendes tag

Helló! Van egy Logitech M185 egerem ami körülbelül 2+ éves lehet és most egyik napról a másikra nem működik a középső (egérgörgős) kattintás vele. Először azt hittem csak szoftverfüggő, de sehol a Windowsban (7, 64bit) nem érzékeli. Az gomb benyomásában nem érzek változást ugyanolyan határozottan kattan mint új korában. Új Setpointot telepítettem, a középső gomb a középső gombra van konfigurálva. Kérdésem az lenne, hogy ez kifújt-e vagy valamit lehet-e még próbálni? Előtte ugyancsak egy Logitechem volt 7+ évig és azt úgy cseréltem le, hogy még működött (bár emlékeim szerint ez az M185 jóval olcsóbb volt újonnan mint a régi...).

(#2105) dobragab válasza playmore (#2104) üzenetére


dobragab
addikt

A görgő alatti tactile switch döglött meg, a cseréjével megoldható. Ha találsz ebayen / akárhol belevalót, szólj nekem is :D

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2106) dobragab válasza ZeroZero (#2103) üzenetére


dobragab
addikt

Összefoglaló. Egyébként mindig is megbízhatatlan volt a gagyi márkák wireless adatátvitele.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2107) playmore válasza dobragab (#2105) üzenetére


playmore
csendes tag

Köszönöm a gyors választ! Venni fogok egy újat, mert sokat használom és nem fogok keresgélni alkatrészt bele .

(#2108) FireFoxer


FireFoxer
tag

Sziasztok!

Mi lehet a megoldás arra , ha a bluetooth-os egerem (A4tech BT310D) Windows 10 alatt, változóan ,de inkább terhelésnél elkezd késni de iszonyúan. Játéknál pl soha nem fordul elő, de Photoshop vagy szövegszerkesztésnél mindig. csak pár másodpercig csinálja de nem jövök rá mi okozza a hibát.

bakfitty...

(#2109) dobragab válasza FireFoxer (#2108) üzenetére


dobragab
addikt

Összefoglaló, kötelező körök.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2110) #22907392


#22907392
törölt tag

Hali.Van itthon egy Gigabyte gm6880as egér. Duplakatt problémával. Vki tudna nekem segíteni abban, h milyen mikrokapcsoló lehet benne? Arra gyanakszom, illetve hol tudnék hozzá venni, ha kiderül a típusa?

Előre is köszi.

(#2111) TeebyKay válasza #22907392 (#2110) üzenetére


TeebyKay
őstag

Mire gyanakszol? :D

Aprón falcoon árul új japán omron kapcsolókat, de abba az egérbe kár a pénz :DDD Ez a kapcsoló típus kompatibilis az egeredben lévővel csak jobb minőségű.

[ Szerkesztve ]

(#2112) Vanir válasza #22907392 (#2110) üzenetére


Vanir
veterán

Hardverapró, falcoon árul egy ötszázasért D2F-01F-es Omronokat, annál jobb nem igazán létezik és passzolnia kell bele.

(#2113) #22907392 válasza Vanir (#2112) üzenetére


#22907392
törölt tag

Jól tudom, hogy ezek kellenek egy deathadder-be is? Azért kérdeztem mert a gigabyte lenne a tesztdarab! :D

(#2114) Vanir válasza #22907392 (#2113) üzenetére


Vanir
veterán

Jesz.

(#2115) Nerazim


Nerazim
őstag

Hy all! Valakinek elfekvőben nincs egy DB 3G csavarja? (lehet más Razer egéré is jó) Postát állom ;]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#2116) dobragab válasza Nerazim (#2115) üzenetére


dobragab
addikt

Ha egy nappal korábban írsz, szerintem tudok neked kukázni egyet. Így viszont bő 1 hétig nem leszek felesleges csavar közelében :(

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2117) Nerazim válasza dobragab (#2116) üzenetére


Nerazim
őstag

Tudok várni :DDD annyira nem sürgős csak szépen lassan szedem össze a cuccokat hozzá, hogy egyben legyen. Akkor jövőhéten lehet jelentkezem, ha addig nem oldódik meg.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#2118) Vanir válasza Nerazim (#2115) üzenetére


Vanir
veterán

Beugrasz egy csavarboltba, viszel egy mintapeldanyt es megvagy husz forintbol.

(#2119) Nerazim válasza Vanir (#2118) üzenetére


Nerazim
őstag

Lehet ez lesz csak ahhoz le kell vennem azokat a drága tappancsokat a másik egérről :DDD

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#2120) Nerazim


Nerazim
őstag

Estét! Műanyagot mivel lehet polírozni, kicsit le van pukkanva a DB háta :DDD

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#2121) e-newsee


e-newsee
addikt

Üdv, gondoltam itt is megkérdem, hátha más emberek is előfordulnak, mint az egeres topicban.
Strix Claw-hoz szeretnék segítséget. Feltelepítem a szoftvert. Beállítom a dolgokat rajta. Beállítok két profilt, hozzárendelve a játékot. Innentől meghülyül. Ha elindítom a játékot, a DPI-re vonatkozó gombok működnek (mindegy hova állítom őket), de más nem. Se a beállított billentyűnyomások, se a világítás ki-be kapcsolása a profiltól függően. Ha kézzel átállítom a profilt, akkor működik minden. De automatikusan nem. Átváltja, de pl ha bezárom a játékot, nem váltja vissza az alapra. Ezen kívül, ha egyszer bezárom a programot, többet nem tudom megnyitni. Ez a legfrissebb sw/fw kombóval. A legkorábbi sw verzióval nincs ilyen megnyitásos gond, de a profilok automatikus váltása ott sem teljes. Sem hardver, sem szoftver módban. Amúgy az egér tökéletesen működik, ha nem állítok be extra profilt. Amit ki sikerült nyomoznom, hogy ha a windows appdata mappából törlöm a létrehozott profilokat, akkor ismét elindul a program. Tehát valamit a profilok mentésénél/beolvasásánál kormányoz el.
A kérdés, hogy más is találkozott valaki ezzel a jelenséggel, akinek ilyen egere van? Vagy ez csak nálam fordul elő? Vagy esetleg valaki kipróbálná, ha a kezébe kerül egy példány? Köszi előre is!

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#2122) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv! Sajnos ahogy hozzáértem szinte rögtön felvált a forrszem mivel előtte már bütykölve volt. Kérdésem az lenne, hogy mindkét irányba el kell vezetni ahogy a képen rajzoltam? A másik h milyen vezetéket használjak? köszi előre is aki segít.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#2123) dobragab válasza Nerazim (#2122) üzenetére


dobragab
addikt

Vékony szigetelt, sodort rézkábel, csak a két végén csupaszítsd le. Minél vékonyabb.

Szerencsétlenségedre a DB nyákja kétoldalas, és a másik oldalon megy a vezetősávja. Végigkövettem és kimértem, az alján lévő IC "bal alsó" lábához vezet. De nálam nem az "igazi" DB van, hanem a fehér, úgyhogy inkább mérd ki te is.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2124) Nerazim válasza dobragab (#2123) üzenetére


Nerazim
őstag

Köszi a segítséget, de azt hiszem itt megállt a tudományom :DDD Sajnos nincs multimeterem, de ha lenne se tudnám, hogy fogjak hozzá.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#2125) Skyhunter


Skyhunter
senior tag

Egy Razer Naga Left Hand-em van. Olyan gond jött elő ma, hogy 8-10 másodpercenként lefagy az egér, azután működik tovább. Próbáltam több USB2/3 portban ugyanaz. Mi lehet a baja? Kábel? És ha igen, javítható?

(#2126) dobragab válasza Skyhunter (#2125) üzenetére


dobragab
addikt

Igen, kábel, lásd összefoglaló.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2127) Nerazim válasza dobragab (#2123) üzenetére


Nerazim
őstag

Üdv ismét! Jelentem a műtét sikerült a páciens jól van. Sikerült megtalálni a láb másik felét. Valóban ki kellett mérni és össze kötni egy kábellel, nekem a kis IC bal alsó szélétől a 3. lábra jött ki. Egy haver segített mm-rel kimértük. Lényeg, hogy működik ismét a patkány, nagyon örülök most ennek. Kérdésem most azzal kapcsolatos h milyen szoftvert kell feltenni hozzá. Letöltöttem egyet a razer oldaláról (ami aszem win7ig támogatja) de azzal nem történik semmi mikor állítgatom a csúszkát.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#2128) krokodille


krokodille
csendes újonc

Pooling rateltem egy egeret 125 Hz-ről 500 Hz-re és most az a gond vele, hogy minden perceben megszakad a kapcsolat az egér és a gép között. Próbáltam másik gépnél is és ott is ezt produkálja. Tehát egér gond lesz. Vissza tettem alap 125 Hz-re és akkor is rosszalkodik. Mi a gond?

(#2129) dobragab válasza krokodille (#2128) üzenetére


dobragab
addikt

Mondom Összefoglaló. [link]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2130) stefyY válasza stefyY (#2088) üzenetére


stefyY
őstag

...és most érkezett meg, tökéletes állapotban. :))

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#2131) MaTpr0F


MaTpr0F
senior tag

Logtech G303 szenzor csörömplölés kontra eMAG RMA és a megoldás (gondoltam megosztom hátha van aki még így jár utánam) :D :

eMAG-nak visszaküldtem, rá két hétre írnak, hogy a szervizes semmilyen problémát nem tapasztalt vele. Így visszaküldik. Remek...valószínűleg hallássérült lehetett csórikám. Ezzel nincs is baj, legalább élen járnak a hátrányos helyzetűek foglalkoztatásával. Remélem a monitorok pixelvizsgálatát vakokkal csináltatják.

Logi Customer Service a következő lépés, űrlap kitölt, videó mellékelve.
Ott már értelmesebbek dolgoznak, mert távolról is meg tudták mondani, hogy ez bizony hibás. Elviszik és hoznak egy újat.

Várom a futárt.

Tanulság:
FU eMAG.

[ Szerkesztve ]

(#2132) jaffa 2843 válasza MaTpr0F (#2131) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Nekem meg a FixIt felé mutogattak, hogy majd, majd ők megoldják. Anyjukat oldják meg savban...
Annyira random lett a Logitech support, hogy hányni tudnék tőlük.

Hozzáteszem, hogy az én mellékelt videómnak a megtekintése 0 maradt, miután válaszoltak, ergó le se szarták, amit írtam.

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#2133) MaTpr0F válasza jaffa 2843 (#2132) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Engem is a FixIT-hez irányítottak.
Viszont én nem youtube-ra, hanem a Logitech támogatás űrlapjánál nem képet töltöttem fel nekik a hibáról (nyilván), hanem a videót. De elfogadta a rendszer simán.

[ Szerkesztve ]

(#2134) jaffa 2843 válasza MaTpr0F (#2133) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Akkor imádkozz, hogy ne szétbarmolva kapd vissza... Fixit inkább Fakit

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#2135) MaTpr0F válasza jaffa 2843 (#2134) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Neked szétbarmolták? :F

(#2136) jaffa 2843 válasza MaTpr0F (#2135) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Amiket hallottam, inkább el sem küldtem. :D

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#2137) Nerazim


Nerazim
őstag

Sziasztok! Mouse encoder lábainak elnyisszantására milyen műszer a legjobb? Oldalcsípő a kisebbik fajtából elég neki, nem túl szívós?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#2138) dobragab válasza Nerazim (#2137) üzenetére


dobragab
addikt

Tökéletes.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2139) Nerazim válasza dobragab (#2138) üzenetére


Nerazim
őstag

Köszönöm :R

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#2140) MaTpr0F válasza jaffa 2843 (#2136) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Én is erre a megoldásra jutottam. Ez a FixIT elég katasztrofális. Nem ér annyit, hogy szívjak vele, majd nem kalimpálok az egérrel a levegőben, akkor nem zörög, működésben meg nem befolyásolja egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

(#2141) Sz4bolcs


Sz4bolcs
senior tag

Egy problémám támadt Logi MX300-zal. CS:GO-ban lefele görgetésnél néha fölfele bindet ad be, holott Winben mindig tökéletesen működik, soha nem tapasztaltam olyat, hogy lefele görgetésnél akárcsak megröccenne fölfele a görgősáv. Az összefoglalót átolvastam, de azért rákérdek, hátha van valakinek ötlete hozzá. Ebben optikai érzékelő van?

(#2142) dobragab válasza Sz4bolcs (#2141) üzenetére


dobragab
addikt

Igen. Takarítsd ki és szerintem menni fog.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2143) Sz4bolcs válasza dobragab (#2142) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

nom. :( Szépen megtisztogattam a görgőt, és környékét, sűrített levegővel ki is fújattam, és ugyanúgy jelentkezik a probléma. jav.: windowsban is.

(#2144) TeebyKay válasza Sz4bolcs (#2143) üzenetére


TeebyKay
őstag

Akkor vélhetően az érzékelő szomorodott meg, nem tudom az optikaiak cserélhetők-e.

(#2145) atosz


atosz
őstag

Sziasztok,

Van egy Logitech MX Anywhere egerem, ami elég sokszor duplakattintást merészel a sima kattintás helyett, mit ne mondjak, elég zavaró.
Keresnék olyan fórumtársat, aki tudna ebben segíteni! Azaz megjavítaná, esetleg segítene garanciában megoldani a problémát...

Van egy másik Logi egerem, azt hiszem egy VX Revolution, már nagyon régi, de a szívemhez nőtt, vannak nyűgjei, de használható lenne, csak ez meg nehezen veszi be a bal egér klikket. Ha esetleg ez is javítható, akkor örömmel veszem azt is, de ezt az egeret igazából már "elengedtem".
Esetleg ha donorként tud szolgálni az MX-hez, az is jó lehet...

Köszönöm előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#2146) TeebyKay válasza atosz (#2145) üzenetére


TeebyKay
őstag

Mikrokapcsolót 500ft/2db áron találsz aprón, kicserélni kis forrasztási gyakorlattal bárki ki tudja és tökéletesen fog működni mindkét egér.

(#2147) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

A még garanciális Logitech G400s egerem görgő feletti programozható DPI fel (+) gombja nem akar működni. Én programozva használtam, Starcraft 2-ben az építést raktam rá (szóval beleraktam kb 50 max 100E lenyomást)

Ki kellett volna ezt bírnia, vagy nem erre tervezték? :U

Vajon mennyi idő míg iPon-tól kapok egy újat vagy a pénzemet? (iPon már nem árulja)

Ettől eltekintve én nagyon meg voltam/vagyok elégedve az egérrel. Ajánlott még ez a típus?

üdv
J.

Itt az egér:
http://support.logitech.com/hu_hu/product/g400s-optical-gaming-mouse

(#2148) jaffa 2843 válasza joysefke (#2147) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Újat biztosan nem kapsz, mivel nem gyártják és nem is kapható. Ha jót akarsz magadnak, akkor a Logitech-el kontaktolsz, hátha kapsz valami finomat, amit kétlek. Valszeg a Fixit-hez irányítanak, akik vagy megcsinálják vagy nem. :D Iponnal nemhiszem van értelme foglalkozni.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#2149) joysefke válasza jaffa 2843 (#2148) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

És Logitech vonalon mi lenne a "finom", nyilván a G400s kategóriájában maradva?

Ilyen vezetéknélküliség, meg rengeteg gomb, meg lézer optika illetve vakító design nem nagyon érdekelnek...

Előre is köszi!

üdv
J.

(#2150) joysefke válasza jaffa 2843 (#2148) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Javíthatóak ezek az egerek? Elképzelhető, hogy a Logitech belemegy a kapcsoló (ha az a hibás) javításába?

J.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egér probléma (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.