Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egér probléma (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu



Utoljára frissítve: 2016. 08. 20.
Egér vásárlásához: Milyen egeret válasszak?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2451) MaTpr0F


MaTpr0F
senior tag

G502-ben van valami belül ami elárulhatja, hogy szét volt-e szedve? Bejött a formája, de az idétlen sniper gomb pont ott van ahol ráfognék, így gondoltam kiveszem a francba belőle, de garanciát nem akarnám bebukni.

(#2452) dobragab válasza MaTpr0F (#2451) üzenetére


dobragab
addikt

A csavarok állapota, és az ellen nem tudsz mit kezdeni. A Logitech egereiben a csavarok feje festett, és amint kitekered, a festéken meglátszik, hogy valaki megbolygatta.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2453) MaTpr0F válasza dobragab (#2452) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Fenébe. Akkor irány az ebay, valami jó árú használtat nézni.

(#2454) bandi0000


bandi0000
nagyúr

sziasztok

van egy A4tech XL-750BH egerem, amiről kiderült hogy szarabbik szenzorral szerelt változat, de nem tudom hogy ez e a baja, egyrészt FPS játékba szar vagyok :D amit még magamra is fognék, viszont sima netezés közbe is elég zavaró, az hogy nálam maxra van felvéve a dpi, hogy egyik pontból gyorsan át tudjam húzni a másikba, és ki van kapcsolva a rámutatás pontosság, de ahgoy rá vinném valamire sokszor mintha elugrálna onnan pár pixelt

cseréltem egérpadot de még rosszabb lett, persze nem drága egérpad

Xbox One: bandymnc

(#2455) TeebyKay válasza bandi0000 (#2454) üzenetére


TeebyKay
őstag

Sokat nem tudsz vele tenni. A benne található szenzor amúgy is pontatlan, és minél magasabbra állítod a dpi-t ez annál jobban fog jelentkezni. Vagy leveszed kisebbre az értékét (windowsban is középen legyen a csúszka) és megszokod hogy lassabb de akkor valamivel pontosabb lesz, vagy veszel egy minőségi optikát ami tényleg azt csinálja amit mondasz neki.

(#2456) Marci112233


Marci112233
őstag

Alaplap, egér vagy táp a ludas?
Adott a gép:

Processzor: Intel Core i5 6600(SR2L5) + Cooler Master Hyper 212 EVO Noctua NF-F12 PWM ventilátorral
Memória: Kingston 2x4GB DDR4 2133MHz HyperX Fury Black HX421C14FBK2/8
Videókártya: MSI N660GTX Gaming OC 2GB
Op. rendszer: Windows 10 Pro 64bit
Alaplap: Gigabyte GA-Z170-D3H
Tároló eszköz: 120GB SAMSUNG 840 EVO SSD, WD 500GB 2db, WD 160GB, 1 TB Samsung approx appHDD08B külső házban.
Hangkártya: Integrált
Optikai meghajtó: HL-DT-ST DVDRAM GH24NSD1
Ház: Cooler Master CM 690III
Tápegység: FSP HEXA 500W
Monitor: LG 22MP57VQ-P, ( Tartalék:Samsung SyncMaster 943n)
Billentyűzet: Chicony KB-9810
Egér: A4Tech X710FS

Néha gondol egyet az egér és nem reagál semmire.Az alján megy az érzékelő, mert világít, de semmire sem reagál.Ilyenkor fogom kihúzom és aztán rögtön vissza és megy tovább.USB 2-es be van bekötve.Ezt azóta csinálja hogy platformot váltottam.Előtte 6 éven át egyszer sem csinálta.
Mi okozhatja ezt a jelenséget?Alalplap, táp lenne a ludas vagy az egér?
Ui.: Az USB szelektikus felfüggesztése kikapcsolva. Az volt az első amit kilőttem már a hiba első megjelenésével.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#2457) dobragab válasza Marci112233 (#2456) üzenetére


dobragab
addikt

Összefoglaló, kötelező körök. Abból elvileg ki kell derülnie, hogy a gép vagy az egér a ludas.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2458) glantai


glantai
csendes tag

Üdv,

Adott egy Razer Imperator 4G egér. 4 napig nem használtam a gépet, nyaralásról visszajőve azt tapasztalom, hogy a kurzor nem mozog. Kattintani tudok, viszont a kurzort mozgatni nem. Másik USB portba, illetve másik gépbe dugva ugyanez a jelenség áll fenn. Nagyon remélem, hogy nem a szenzor adta meg magát, és lehet kezdeni valamit még vele. Ha valakinek van ötlete, hogy mivel lehet probálkozni, vagy az e a hiba, amitől félek, kérném a segítségét.

Köszönöm a válaszokat előre is!

(#2459) dobragab válasza glantai (#2458) üzenetére


dobragab
addikt

Imperator tud olyat, hogy a szenzora random módon megadja magát, legalábbis 1-2 esetről már hallottam.

Panelcsere segíthet, ha találsz donort.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2460) dik


dik
őstag

Helló! Olyan kérdésem lenne vettem én az IntelliMouse optical (steelseries) egeremhez Omron kapcsolókat. Annyi a gondom kérdésem ami most az egérben van(2 év után megdöglött 1 katra 2 vesz sokszor) D2FC-F-7N felirat van amit rendeltem viszont D2F-01F. Mi a különbség közöttük. Beletehetem én ezt az egérbe vagy nem?

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#2461) jaffa 2843 válasza dik (#2460) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Összefoglaló :U

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#2462) dik válasza jaffa 2843 (#2461) üzenetére


dik
őstag

Köszönöm! Már forrasztok is.. :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#2463) Mclovin


Mclovin
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Kana V2, lassan 2 éves történet. Mai nap folyamán reggel-délelőtt játék közben elkezdte ledobni, majd újracsatlakoztatni az egeret úgy pár percenként és kb mindig csak egy pillanatra dobott le aztán vissza is csatlakozott az USB-re. kipróbáltam az összes porton, mindenhol ez a szitu. Visszavittem a Pixelbe, ott tesztelgette a srác 15 percet és neki jól működött. Lehet nálam vagy a gépemben, alaplapomban lesz a hiba? Semmi más perifériát nem vág le, a csereegerem is jól működik. Tegnap BIOS-t frissítettem ez esetleg bekavarhatott? Driver fent van a gépen.Kábelnek kéne a ludasnak lennie elvileg, de Pixelben meg frankón működött.... Elnézést ha hülyeségeket kérdeztem, várom az építő tanácsokat, véleményeket! :R

[ Szerkesztve ]

(#2464) TeebyKay válasza Mclovin (#2463) üzenetére


TeebyKay
őstag

Ilyen hibával leginkább tényleg csak a kábelt tudnám elképzelni. Másik gépen is ki tudod próbálni?

(#2466) dik


dik
őstag

Kicseréltem a mikrokapcsolót seperc alatt és újra hasít a jó kis IntelliMouse steelseries... :D

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#2469) Lenry


Lenry
félisten

egy ideje Parkinson kóros lett az MX1000-esem.

így néz ki egy szabad kézzel húzott kereszt meg X.
lehet ezzel valamit kezdeni? most alig tudok rákattintani valamire...

a hétvégén újratelepítettem a Windowst, szerintem előtte nem volt ilyen

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#2470) dobragab válasza Lenry (#2469) üzenetére


dobragab
addikt

Egérpad, felület ugyanaz?

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2471) Lenry válasza dobragab (#2470) üzenetére


Lenry
félisten

igen

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#2473) dobragab válasza Lenry (#2471) üzenetére


dobragab
addikt

Próbáld meg kipucolgatni a szenzor környékét, a lézeresek minden mocsokra nagyon érzékenyek.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2475) Lenry válasza dobragab (#2473) üzenetére


Lenry
félisten

Köszi, ez lesz, meg kimosom az egérpadot is.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#2476) Rossi


Rossi
addikt

Sziasztok!

Elképzelhető, hogy a 4 éves Razer Imperator 2012 egerem elkezdte feladni a harcot?

Néha többször rá kell kattintanom ikonokra, gombokra, stb., mintha nem venné be elsőre a kattintást, illetve ha kicsit határozottabban nyomom le, akkor kevesebbszer "téveszt".

Abszolút nem vagyok extrém sokat játszó "gamer", kb. napi 1 óra lehet az átlagom.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#2477) dobragab válasza Rossi (#2476) üzenetére


dobragab
addikt

Mikrokapcsoló-hiba szaga van. Összefoglaló.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2478) Lenry válasza Lenry (#2475) üzenetére


Lenry
félisten

az egérpad volt a ludas, kimostam, amíg szárad, az asztallapon használtam és megjavult :D
köszi a tippet :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#2479) Rossi válasza dobragab (#2477) üzenetére


Rossi
addikt

Köszi, valószínűleg ez lesz az.

Rendeltem egy DeathAdder Chroma-t, ezt meg eladom azzal (ha megveszi valaki), hogy bal egérgomb mikrokapcsoló cserés.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#2480) Eqinox


Eqinox
csendes tag

Üdv!

Nekem volna egy olyan problémám, hogy az egerem fordítva működik. Ha fel vagy le mozdítom oldalra megy, ha oldalra mozdítom akkor meg fel vagy le. Már a driverét is újra telepítettem, de ugyanaz a jelenség. Esetleg lehet ezt valahol állítani, vagy billentyűkombináció esetleg? Nem tudom mitől lett ilyen.

Adatok:
Trust USB-s, rádiós, infra egér. (Karácsonyra kaptam)

A gép adatai amivel használom:
Dell Latitude E7440, Win 10.

Minden ötletet szívesen fogadok!

(#2481) Lenry válasza Eqinox (#2480) üzenetére


Lenry
félisten

dugj rá egy másik egeret és nézd meg azzal mit alkot a rendszer. ha az is fordítva működik, akkor a Windowsban kell valamit keresni, ha nem, akkor a rádiós egerednek van valami nyűgje

most látom, hogy laptop: a tapiegér is fordítva van?

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#2482) Eqinox válasza Lenry (#2481) üzenetére


Eqinox
csendes tag

A touchpad az működik rendesen. Azzal nincs semmi gond.
Kipróbáltam egy kábeles infra Genius-szal is. Az is működik rendesen.

Tudok vele valamit csinálni vagy kuka? Esetleg valahogy át tudom állítani a windowsban, hogy fordítva működjön?

(#2483) dobragab válasza Eqinox (#2482) üzenetére


dobragab
addikt

Kuka. Volt mar itt ilyen.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2484) SH4D0W2011


SH4D0W2011
őstag

Hi!
A Logi G100s-em görgetésnél elég gyakran ugrik egyet az ellenkező irányba, mit lehet ezzel kezdeni? Milyen fajta görgő van ebben?

(#2485) dobragab válasza SH4D0W2011 (#2484) üzenetére


dobragab
addikt

Optikai. Próbáld meg kitakarítani, de már láttunk olyat, hogy az optika ment tönkre benne.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2486) MaTpr0F


MaTpr0F
senior tag

Ha az egér görgetés szabálytalanná válik az encoder hiba? Értem ezalatt, hogy ha lassan görgetek, akkor rendesen halad a szöveg viszont, ha gyorsabban, akkor mintha belassulna illetve van, hogy többet görget mint pl. a beállított 2 sor.

(#2487) dobragab válasza MaTpr0F (#2486) üzenetére


dobragab
addikt

Jo esellyel igen. Milyen eger?

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2488) MaTpr0F válasza dobragab (#2487) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Régi A4tech. Mostanság kezdte el a szenvedést. Nem vészesen borzasztó, de elég zavaró tud lenni. Faterom egere, de szereti, így gondoltam hátha javítható.

Ha egyezik a belső átmérő akkor esetleg egy Kalih vagy Alps lecserélheti (valahol a fiók alján lennie kell itthon egy újnak)? Laikus szememnek ugyan úgy néznek ki.

(#2489) dobragab válasza MaTpr0F (#2488) üzenetére


dobragab
addikt

Nem a belso atmero szamit, hanem a magassag (lasd osszefoglalo). ha az egyezik, akkor igen, cserelheto.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2491) MaTpr0F


MaTpr0F
senior tag

Úgy látszik mostanában megtalálnak az egér gondok. :DDD

Haverom beújított ebayről egy Gamdias Zeus csodát. Viszont valami elképesztően gagyik a kapcsolók a jobb-bal alatt, illetve a bal szarakszik is, out the box. Valami ötlet, hogy ez miféle kattintó lehet? Nem akarom szétszedni most még, de nekem nem úgy tűnik, mintha ezek a szokásos méretű kapcsolók lennének. Ha meg nem tudom kicserélni japán omronra, akkor megy vissza az eladónak.

Egyébként maga az összeszerelés minősége nagyon is rendben van, semmi sem kotyog rajta, masszív jószág. Az állíthatósága pedig akár mennyire is hülyén néz ki, illetve úgy sejtem olyan 15-20g körül adhat a tömegéhez, naaaagyon jó. Kitekerve is áll mint a beton és a legkényelmesebb egér ami idáig a kezem alá került. Csak hát az a fránya A9800... :( Azért Saccco blogjára majd teszek egy gyors paint tesztet, ha majd megint a közelébe kerülök.

[ Szerkesztve ]

(#2492) dobragab válasza MaTpr0F (#2491) üzenetére


dobragab
addikt

Az a pici feher pockos egy rakas fos. Sokkal kisebb, mint a rendes Omronok, utoljara a Razer Imperator oldalgombjai alatt lattam ilyet. Megpedig azert, mert kicseszett hamar doglenek meg, es nem talaltam beszerzesi forrast, igy eddig mindig donorbol kapott kapcsolot. Vissza az eladonak minel hamarabb azt a fost.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2493) MaTpr0F válasza dobragab (#2492) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Ebay-en találtam csak én is, omron van ráírva, de franc se tudja hol gyártják. Na megyek lelombozom szegényt ;]

(#2494) grHawk


grHawk
aktív tag

Sziasztok!
Az a problémám akadt, hogy az egér jobb billentyűje néha "kihagy". Példával próbálom elmondani:
Wowozok. A karakter irányba állításához a jobb egérgombot kell lenyomni, nyomva tartani és ezzel szükség szerint az irányba mozgatni. Na most, ha lenyomom, a kurzor ikonja eltűnik - ennek így kell működnie. De itt jön a probléma: Néha kihagy. Azaz felvillan a kurzor (mintha én ereszteném el a gombot), majd újra eltűnik (mintha megint rányomnék). Mindig csak egy pillanatra tűnik el és rögtön vissza is jön, de épp elég, hogy zavaró legyen.

A probléma egyik pillanatról a másikra jött, semmi előjel, vagy erre utaló előzetes történés nem volt. Nem ütöttem meg, nem ejtettem le, mindig jól működött. Olvastam róla, hogy valami vírus is okozhatja, de lefuttattam a malware keresőt és a vírusírtómat is, egyik sem talált problémát. A videókártyám softvere is friss. Újraindítás után is produkálja a problémát. Az egér vezetékes, Acme márkájú, eddig kiválóan működött.

Valaki tudna segíteni, mit kéne tegyek?

Az egér pontos tulajdonságai.

[ Szerkesztve ]

(#2495) TeebyKay válasza grHawk (#2494) üzenetére


TeebyKay
őstag

Valószínűleg a mikrokapcsoló ment tönkre benne, lehet cserélni 500ft és egy kis forrasztás vagy új egeret venni.

(#2496) grHawk válasza TeebyKay (#2495) üzenetére


grHawk
aktív tag

Köszi!

(#2497) 1m1s


1m1s
tag

Sziasztok!

Adott egy Logi G100s, ami a fő gépemen egyre sűrűbben nem érzékeli a bal kattintást, ellenben másik gépen hibátlanul működik szoftver és szoftver nélkül is Win 7-en.
Fő gépen újratelepítettem a szoftvert, ki is kapcsoltam, akkor is ezt produkálta Win 10-en.

Lehetséges az, hogy a táp miatt produkálhatja ezt?Időszakosan cicceg a tápom.

Bármi tippet, ötletet szívesen veszek, ami nem újratelepítéssel jár. :)

Köszönöm előre is!

(#2498) dobragab válasza 1m1s (#2497) üzenetére


dobragab
addikt

Valoszinuleg a mikrokapcsolo doglodik, es a veletlen muve, hogy a masik gepen akkor epp tokeletesen mukodott.

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2499) TeebyKay válasza 1m1s (#2497) üzenetére


TeebyKay
őstag

Ha a táp miatt lenne akkor az egész egér állna le, a szenzor se érzékelne semmit, és előbb vennéd észre azon hogy az egész géped leáll, mint az egéren.

(#2500) wikings2


wikings2
őstag

Sziasztok!

Egy SS Kana v2 boldog tulajdonosa vagyok 1,5 éve viszont a tegnapi nap az egyik Dota meccsem kellős közepén a jobbkattom a 100% os teljesítményről úgy gondolta egyszercsak hogy visszavesz és 100 ból olyan 5-10 kattintást fogad be. Szétkaptam az egeret gondolván hogy lehet hogy koszos lett, meg révén hogy nem vagyok nagy műszaki zseni a tisztogatáson kívül még a bennelevő csatit húztam le egy kis időre és raktam vissza 2 óra pihenés után összeszerelve a gépbe ami semmit sem változtatott sajnos a helyzeten. A kapcsoló rendesen clickel (úgy mint a bal oldali párja) és egy totál fun fact amit nem tudok mire vélni: ha az egér jobb oldaláról ahol a gomb alatti rés van belefújok az egérbe (szétszedés előtt így probáltam kifújni belőle a port), akkor az egér kb 4-5 percen át makulátlanul működik, és utána fokozatosan elhaló tendenciával, de beáll a már említett "spammelem a gombot és nagyritkán beveszi a jelet" szituáció. Esetleg valakinek valamilyen ötlete, hogy mit lehetne ezzel kezdeni? Szívem szerint továbblépnék mert nem tudom, hogy egy 12 ezer forintos egeret megéri-e szervízeltetni, de az említett fun fact végett valamiért úgy érzem, hogy minimális erőfeszítéssel, de lehetne még érdemben használni az egeret, és csak az én hozzánemértésem szab ennek gátat.
Esetleg pesten ha tudtok ajánlani egér-buhera szakit vagy van köztetek ilyen szívesen megmutatnám személyesen is az egeret, hátha úgy könyebb a dolog.

Köszönöm szépen előre is a konstruktív hozzászólásokat/tippeket!

Üdv!

[ Szerkesztve ]

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egér probléma (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.