Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egér probléma (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu



Utoljára frissítve: 2016. 08. 20.
Egér vásárlásához: Milyen egeret válasszak?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2751) MaTpr0F válasza jaffa 2843 (#2750) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Akkor nem szórakozok vele, rendelek paracordot.

(#2752) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

paracord gyártáshoz ha valaki nem akar várni a postára kínából, hazai (Bp) üzlet, ahol egész korrekt áron kapni paracordot, és a kínálat is elég jó: link

nyilván sokkal olcsóbb ebayről/aliról, de ha csak egy kábelhez kell 1-2 méter, akkor nem rossz opció.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#2753) Amartus


Amartus
senior tag

Nem találkozott valaki azzal a logitech szoftverénél, hogy elindítom, majd nem választom ki azt monitorozó, vagy mitudoménmi programot, csak a szokásos driver felrakást, de meg se moccan? Ez az utolsó driver nem akar felmenni, de nem értem miért?

Istenem, tele van csillagokkal...

(#2754) sylar5


sylar5
csendes tag

Sziasztok!

Az összefoglalóban nem találtam ilyen jellegű hiba leírást ezért megkérdezem. Ma vettem egy Asus Strix Claw egeret. Bedugtam a Win 8.1(64 bit) felismerte,feltelepítettem a szoftvert, minden működik, viszont néha a megbolondul a rendszer. Az egér jobb gombja nem reagál, a bal gomb nem úgy reagál mint kellene neki, Chromban pl. ilyenkor a tabokat bal gombal nem megnyitja hanem bezárja. Nem tudom, hogy a windows fagy e meg és nem kezeli rendesen az egeret, vagy az egérnek van baja.

(#2755) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

paracord mágusok, egy kis segítséget kérnék!

szépen lehántoltam az árnyékolást a vezetékről, bele is húztam a paracordba, viszont a gyári törésgátlót egyelőre nem csesztem szét. lásd:

kérdésem az volna, hogy ha erre húzok egy zsugorcsövet, ami kvázi összefogja a törésgátló végét és a paracordot, az megtartja annyira, hogy ne csússzon szét? esetleg húzzak egy zsugort a paracord végére, meg még egyet ami összefogja a kettőt? vagy sztetek hagyjam a picsába az egészet, és vágjam le a törésgátlót is?

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#2756) MaTpr0F válasza FireKeeper (#2755) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Paracord végére tegyél valami flexibilis erős ragasztót (palmatex pl.) És úgy zsurcsövezd hozzá a törésgátlóhoz.

(#2757) FireKeeper válasza MaTpr0F (#2756) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

egyelőre odafogtam simán a zsugorcsővel, max ha elengedi újradolgozom.

egész fasza lett amúgy, sztem még jobban is mutat így, hogy a főgombokról leszedtem a csúszásgátló bevonatot, fogása is rendben van. a szenzorát még szoknom kell.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#2758) MaTpr0F válasza FireKeeper (#2757) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Ugye az csak munkapad alátét és nem a tényleges egérpadod? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2759) FireKeeper válasza MaTpr0F (#2758) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

valami olyasmi :D otthon a nagygépnél egy pár hónapos hyperx fury van, ezt a laptop mellé használom amolyan zúzós padnak. qck volt új korában de megért pár leevést meg mosást :D

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#2760) Vanir válasza FireKeeper (#2757) üzenetére


Vanir
veterán

Menőn néz ki. :)

(#2761) sylar5


sylar5
csendes tag

2 napja vettem egy Asus Strix Claw egeret, minden start után újra be kell dugni az egeret az USB portba, hogy mozogjon, aztán kiválóan működik. Win 8.1 64 bitest használok. Több porton is próbáltam, mindnél ez a hiba. Nem nagy hiba, de mégis kellemetlen minden inditásnál újra csatlakoztatni, mi lehet a gond ?

[ Szerkesztve ]

(#2762) jaffa 2843 válasza sylar5 (#2761) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Töröld a szoftverét, ha telepítve van (restart), majd menj az eszközkezelőbe és töröld az egeret, ezután "Hardverváltozások keresése". (Másodlagos egér javallott, hogy rá tudj kattintani, vagy rájátszod a Tab-bal a billzeten.) Restart.

Milyen alaplap? Van még ötletem, de ne szaladjunk előre. :D

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#2763) sylar5 válasza jaffa 2843 (#2762) üzenetére


sylar5
csendes tag

Köszi, megcsináltam a leírtakat, de a probléma továbbra is fennáll. Az egér a indítás után nem mozog, a gombjai élnek de a jobb alsó sarokból nem mozdul el (kurzort egyébként nem látni).

(#2764) dobragab válasza sylar5 (#2763) üzenetére


dobragab
addikt

Vidd vissza, hibás példánynak néz ki.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2765) jaffa 2843 válasza sylar5 (#2763) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Jahogy a gombok akkor is mennek. Ezek szerint hibás. Ha jól emlékszem nem az első Strix, ami ezt produkálja.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#2766) sylar5 válasza jaffa 2843 (#2765) üzenetére


sylar5
csendes tag

Egy BIOS frissítés úgytűnik megoldotta a problémát, azóta nincs gondom vele.

(#2767) jaffa 2843 válasza sylar5 (#2766) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Második tipp ez lett volna. :)

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#2768) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Sziasztok!

Most vettem észre egy pár perce, hogy elkezdett Lag-olni az egérmutató.

Olvasgattam az oldalon és, ahogy az egér kurzorral lekövettem a mondatokat balról-jobbra húzva, egyszer csak megtorpant pár pillanatra a mutató, majd miközben folyamatosan húztam tovább hirtelen "kivágódott" a kép szélére. Próbáltam reprodukálni és ugyan úgy csinálja kb. 20-30 másodpercenként.

2 éves lehet az egér és eddig ilyet nem tapasztaltam, ugyan ezzel a géppel, ugyan ezzel az OS-el (WIn 7).

Egy aktív USB HUB-on keresztül csatlakozik a géphez (egy notebook).

Logi G400s-ről van szó.

Mi lehet a baja?! :F

Köszi!

(#2769) dobragab válasza SunMount3r (#2768) üzenetére


dobragab
addikt

Kábelhiba-szagú. Próbáld ki másik gépben is.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2770) SunMount3r válasza dobragab (#2769) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Reboot-oltam a gépet és most úgy tűnik megszűnt.

Remélem az ijedségen kívül tényleg nincs más baj vele.

De akkor is furcsa, hogy eddig ilyen Lag-olás sose jelentkezett...

(#2771) _drk


_drk
őstag

Hi

Asus strix claw egerem görgője elkezdett nyikorogni lefele tekerésnél, elég zavaró hangja van. Olajozzam meg vagy garancia él az ilyenre?

(#2772) t256


t256
őstag

Sziasztok!

Vettem egy Steelseries Kana icafe egeret Ebay-ről.
A problémám az, hogy a Steelseries Engine 3 nem ismeri fel az egeret, így nem működik az oldalsó két gomb és DPI-t sem tudok állítani.
Windows 10 32bit-et használok.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#2773) Vanir válasza t256 (#2772) üzenetére


Vanir
veterán

SS Engine 2-vel probald, azzal elvileg mennie kell.

(#2774) t256 válasza Vanir (#2773) üzenetére


t256
őstag

Valóban!
Az Engine 2 megoldotta a problémát!
Köszönöm! :R

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#2775) aram01


aram01
nagyúr

sziasztok
a gépem csinált olyat mostanában ( pár napja raktam össze) hogy néha nem indult bekapcsolásnál, vagy kifagyott csak úgy. Most vettem észre az egér vezetékén hogy becsípődött és lejött a szigetelés egy darabon, létezik hogy az testelt le és okozta a problémát? Nincs otthon tartalék egerem, de este már veszek egyet, addig is kérném a véleményeteket, köszönöm.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#2776) TeebyKay válasza aram01 (#2775) üzenetére


TeebyKay
őstag

Nem.

(#2777) aram01 válasza TeebyKay (#2776) üzenetére


aram01
nagyúr

Értem akkor máshol keresem a probléma forrását, de azért veszek új egeret ha már úgy van.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#2778) FireKeeper válasza aram01 (#2777) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ha amúgy meg vagy elégedve vele, nem feltétlenül kell kidobnod, innen apróról tudsz rendelni hozzá parakábelt.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#2779) MaTpr0F válasza dobragab (#2646) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Honnan lehet ilyen 20 eres szalagkábelt beszerezni? Google többet is kidobott, de ha olyan kemény a szigetelése, mint a régi IDE kábelek voltak, akkor bahhatom. Látatlanba így nem rendelném be.

(#2780) dobragab válasza MaTpr0F (#2779) üzenetére


dobragab
addikt

Allee mellett, az Arwill-től 50 méterre van egy hasonló bolt, ott szoktam venni. De meguntam a szétszedegetését, rettenetes meló lehámozni róla az összefogó gumi szart.

Aliról rendeltem nemrég ilyet, de eltart egy darabig, míg ideér, kíváncsi leszek.

Az NXG krimpelése szörnyű, inkább alakíts át egy meglévő kábelt, az sokkal egyszerűbb.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2781) aram01 válasza FireKeeper (#2778) üzenetére


aram01
nagyúr

Igen?
Dobsz linket? :R

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#2782) FireKeeper válasza aram01 (#2781) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

[link] - topikgazda majdcsak nem moderál ki ;]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#2783) aram01 válasza FireKeeper (#2782) üzenetére


aram01
nagyúr

Ez segítség, nem reklám :R

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#2784) dobragab válasza FireKeeper (#2782) üzenetére


dobragab
addikt

Más hirdetését szabad linkelni, csak sajátot / haverét nem. Na meg az enyémet is :DD

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2785) jaffa 2843 válasza dobragab (#2784) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Mindegy, jelentettem. ;]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#2786) MarioAna


MarioAna
senior tag

(#2787) MaTpr0F válasza dobragab (#2780) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Az idétlen színes épület felé vagy a másik irányba? Bocs, nem vagyok pesti így guglin' lesegetem a helyet.
Én is néztem ezeket a kábeleket, de a címében nincs, hogy szilikonos szigetelésű lenne, képről meg elég merevnek tűnt. Én majd 28-30 awg-s szilikonost rendelek.
Arról legalább biztosan tudom, hogy álom hajlékony.

[ Szerkesztve ]

(#2788) FireKeeper válasza MarioAna (#2786) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

inkább para-kábel :DDD

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#2789) dobragab válasza MaTpr0F (#2787) üzenetére


dobragab
addikt

Attól északra. Közben megtaláltam Maps-en, Mikroelektron a neve.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2790) MaTpr0F válasza dobragab (#2789) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Köszi a segítséget! :)

(#2791) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

ilyen "fenekű" x710-be bele lehet műteni a régebbi fajta belsőt, ha megfelelő lencsém van hozzá? vagy mindenképp ilyen fajta jó csak?

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#2792) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Az mitől lehet. hogy egy 5 éves Logitech egér görgője néha megmakacsolja magát és nem működik. Szét lett szedve és ki lett pucolva tökéletesen és csak elkezd néha ide oda ugrálni (fel le az oldalakon). Néha mintha megjavulna egy időre, de megint rossz lesz, valamikor jó darabig semmit se reagál. Az egér beállításainál windows-ban a kerék fülnél állítgatok, akkor megjavul egy időre. Már többször volt ilyen, néha hónapokra megjavul.

Lehet, hogy az optika szenzor járja a végét?

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2793) dobragab válasza Ciccuka (#2792) üzenetére


dobragab
addikt

Milyen egér pontosan? Amikor szarakodik, másik gépben ugyanezt csinálja? Ugyanabban a gépben másik egér?

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2794) kisbennya


kisbennya
csendes tag

Üdv. Volna egy Msi interceptor ds b1 egerem. Problemam ,hogy kikapcsolas utan is vilagot. Asus z170a alaplapom van . Valahogy lehet ezt orvosolni?

(#2795) dobragab válasza kisbennya (#2794) üzenetére


dobragab
addikt

Tessék. (Igen, már télleg be kéne raknom az összefoglalóba.)

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2796) Ciccuka válasza dobragab (#2793) üzenetére


Ciccuka
veterán

Másik egér jó.
Wireless Mouse M305

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2797) Ciccuka válasza Ciccuka (#2796) üzenetére


Ciccuka
veterán

Szét lett szedve, nagyobb nyomású folyó meleg vízbe ki lett mosva a görgő. Gondolom az optikai érzékelő gyenge már és észrevettem, hogy a jobb fele pár fokot el van ferdülve. Ezt visszaállítottam nagyon pontosan a megfelelő pozícióba és most megint jó úgy tűnik. Gondolom amíg új volt addig így is jól működött, de már mivel fárad így nehezebben boldogul. Azt is lehet probléma, hogy a görgő tengelyének egyik fele elkopott és log a tengelye (műanyag).

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2798) aram01


aram01
nagyúr

Sziasztok
egy a4tech mk-710 egérkének összecsíptem a vezetékét, érdemes vesződni a cserével? Mennyire macerás? forrasztós vagy csak átdugom az újat?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#2799) thomasa


thomasa
senior tag

Hello!
Segítséget kérnék, az összefoglalóban nem találtam erre.
SteelSeries World of Warcraft Legendary MMO egerem van kb 2 éves, a görgő benyomható, de kb. minden 5.-re akarja érzékelni, és van amikor egy nyomásra 5x megnyílik az oldal, mikor milyen kedve van. Ezt nem régóta csinálja, szoftver nem volt változtatva se op rendszer, biztos, hogy hardveres eredetű. Mi lenne a teendő, hogy megjavuljon?

Köszi.

(#2800) FireKeeper válasza aram01 (#2798) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ha ugyanaz a csatlakozó és a pin kiosztás akkor csak átdugod és kész. meg persze ha a törésgátló is ott van ahol kell, mondjuk egy másik x710-ből van a kábel.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egér probléma (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.