Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egér probléma (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu



Utoljára frissítve: 2016. 08. 20.
Egér vásárlásához: Milyen egeret válasszak?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2351) netpeti98


netpeti98
addikt

A kevesebb mint 3 hónapos G100s-ben gyorsan megadta magát a mikrokapcsoló. A leírások alapján ez még egy könnyebben szerelhető egérnek tűnik, csak se forrasztóm, se tudásom nincs a forrasztáshoz. Számítottam rá, hogy 1-2 éven belül kell majd valakit keresni a cserére, de hogy ilyen hamar. :(

(#2352) dobragab válasza netpeti98 (#2351) üzenetére


dobragab
addikt

Gari?

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2353) netpeti98 válasza dobragab (#2352) üzenetére


netpeti98
addikt

Ebay-ről jött. Gondolom nincs esély a garanciára itthon.

(#2354) dobragab válasza netpeti98 (#2353) üzenetére


dobragab
addikt

Nem igazán. Viszont olcsón javítható, és még mindig olcsóbban jössz ki, mintha itthon vetted volna.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2355) ÉNERGIE


ÉNERGIE
tag

Sziasztok, a problémám a következő. Van egy Logitech MX5500as szettem, kb 6-7éves lehet már.
Az egér kb 1-5-10percenként(random) megáll, nem értem miért, ha ki-bekapcsolom az egeret akkor akkor általában újra használhatom de van hogy az sem segít rajta. Benyomtam a régi G7-es egeremet, az is hasonlóan jár bár talán nem olyan sűrűn mint ez de erre nem vennék mérget mert nagyon random de elég sűrűn csinálja. Emiatt gondolom hogy talán nem az egér döglött be, felraktam a legújabb MX5500-as szofttot hátha de az sem segített, van hogy kikapcsolás után visszakapcsolom az MX egerét és a görgője nem kattan egyet mintha kikapcsolva lenne az egész (bekapcsoláskos mindig visszapattan a gyorsgörgetéses könnyű görgő, nehézre vált). Azt is csinálja már pár hónapja, hogy amikor a középső gyors görgőt megrántom lefelé hogy gyorsan haladjak egy xls-ben és felakad aztán könnyű módba marad az egész néha, akkor ismét ki-be kapcsolás segít. Stratégiai játékban vettem észre pár napja hogy a jobb egérgombot amikor folyamatosan nyomom és irányítok egy egységet kitudtam választani vele hogy milyen irányban érkezzenek meg egy adott pontra, most lenyomva tartva a jobb egérgombot nem tudok irányt adni nekik csak 1 adott pontra kattintani ahova mennek de lehet háttal fognak állni a lényegnek, a G7-es egérrel ez nem gond, de mivel a G7 is néha kikapcsolgat így nem értem mi ez az egész....ötletek?

(#2356) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Sziasztok!

Van egy Genius Navigator 905BT típusú egerem. Ugye, ha csatlakoztatni akarom a géphez (Win 8.1), akkor ugye az oldalsó sávban a Gép és eszközök között kiválasztom a Bluetooth menüt, majd ott párosítom az egeret. Érdekelne, hogy van-e ennél egyszerűbb mód? Ugyebár, ha este kikapcsolom, akkor reggel megint úgy kell kezdenem, ahogy fent leírtam? Ráadásul ezt csak akkor tudom megtenni, ha van egy másik egerem, hiszen nem csatlakozik (párosodik) automatikusan...

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#2357) mepet válasza dobragab (#2349) üzenetére


mepet
addikt

Köszönöm!
Egy driver reinstall segített. Ezek szerint a windows update hazavágta a Logi drivert, és csak simán újból kellett rakni ugyanazt mégegyszer.

(#2359) dobragab válasza gubabela (#2358) üzenetére


dobragab
addikt

Szerintem őt keresed. A hozzászólásod pedig hirdetésnek minősül, töröltem.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2360) MeszarosB.


MeszarosB.
tag

Két hónapos Ebayes G100s-em magától kezdett el fel-le görgetni, ami miatt teljesen használhatatlan.

Felbontani/forrasztani nem tudom, Pesten 4k-ért javítják a mikrokapcsolókat, gondolom az enkóder csere is minimum ennyi lenne ha egyáltalán vállalja valaki.
Előtte az egyéves Kana V2-m lett a garancia lejárta után egy hónappal lett egyszerre mikrokapcsoló hibás és enkóderes.Miközben a régi gépnél használt öt év alatt tízszer földhöz vágott 2000 forintos tescós egér tökéletesen működik :F

Nem tudom, jobban megérné-e eladni alkatrésznek vagy megpróbálni megjavíttatni. 5k-ba került szóval 4k-s javítás teljesen értelmetlennek tűnik.

[ Szerkesztve ]

Szenteltvízet keresek nagymennyiségben. Ugyanitt hibás G100S eladó.

(#2361) dobragab válasza MeszarosB. (#2360) üzenetére


dobragab
addikt

Elvileg ha szétszeded (1 db nagyobb csavar a hátsó talp alatt), kipucolva működnie kell, mert a görgője nem encoder-es, hanem optikai.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2362) MeszarosB. válasza dobragab (#2361) üzenetére


MeszarosB.
tag

Köszönöm szépen.

[ Szerkesztve ]

Szenteltvízet keresek nagymennyiségben. Ugyanitt hibás G100S eladó.

(#2363) Zoli0726


Zoli0726
aktív tag

Sziasztok!

Akinek rog sica egere van, annak az armoury szoftver nem csinál olyat, hogy a dpi beállításnál a mentés után lejjebb ugrik 50 dpi-vel?
Akármire állítom be az adott profilt, elmentem, elkattintok és vissza, és 50-el kevesebbet mutat.
Elég furcsa.

(#2364) dobragab válasza Zoli0726 (#2363) üzenetére


dobragab
addikt

Ez nem közvetlenül a Sica, hanem a PMW3310 bugja, bár én anno nem találkoztam ezzel. Nem tudom, mit lehet ezzel kezdeni, talán 50-nel feljebb állítani, hogy mentésnél jó helyre ugorjon. De majd megkérdem a veterán Sica-sokat is.

Szerk: látom, megtetted te. Elvileg nem kéne két helyre is. Most szerencséd van, mert ott valószínűleg többen tudják a megoldást.

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2366) MaTpr0F


MaTpr0F
senior tag

Hali!

Régi Rival kopó oldalsó gumijának cseréjére, látott már valaki házi okosságot?
Van pár rival aprón elég jó árakon, ezen defektussal.

(#2367) Mclovin


Mclovin
senior tag

Hali! japán omron kapcsolókat BP-n hol érdemes vadászni? Illetve WMO 1.1a usb kábel csere előtt állnék. Nem szeretnék ebayről rendelni mert nem 'occsó'. Ha vmi olcsó donoregérből kukáznék, az kivitelezhető lenne? Mert van egy a4tech egerem,abból kioperáltam a kábelt és azzal kipróbáltam a dolgot, csak van rajta egy ilyen 'törésgátló', így nem igazán kompatibilis a WMO-val, amúgy tökéletesen működött. Na meg a fekete szövetkábel nem igazán menő . :U

[ Szerkesztve ]

(#2368) dobragab válasza Larssonka (#2365) üzenetére


dobragab
addikt

Ugyanez ide is.

(#2366) MaTpr0F

Nem tudok ilyenről :(

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2369) TeebyKay válasza Mclovin (#2367) üzenetére


TeebyKay
őstag

Omron kapcsolókat találsz aprón, falcoon árulja. A kábelcsere simán kivitelezhető, csak az érsorrendre kell figyelni, azt hiszem van ezekről részletesebb leírás az összefoglalóban.

(#2370) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Vettem egy Genius NX-7000 típusú wireless egeret. Laptophoz hurcolni jó.
A korábban használt ebayes wireless egerek, ha kikapcsoltam a gépet, nem világítottak. Ez a gép leállítása után is világit. Az ok. hogy van a talpán egy kapcsoló, na de nem kapcsolgathatom minden leállás után. Hamar meg is halna az a kis mikrokapcsoló.
Kérdésem, hogy normál esetben nem kellene-e a gép leállását követően kikapcsolnia?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#2371) embe válasza embe (#2370) üzenetére


embe
nagyúr

Ja és még az Ebayes egerek, ha nem használtam őket mondjuk 5 percig, akkor hiába a gép be volt kapcsolva, átmentek olyan "alvó" módba. Kellett egy kattintás hogy feléledjenek, és működjenek. Gondolom ez min olyan elem kímélő megoldás.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#2372) dobragab válasza embe (#2370) üzenetére


dobragab
addikt

Tessék.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2373) embe válasza dobragab (#2372) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi a választ!
De ezzel az infóval nem tudok mit kezdeni. :N
Az egér nem kapcsol ki, nem a gép. Tehát a régi egerekkel ha leállítottam a gépet, akkor az egér kikapcsolt, legalábbis a szenzor nem világított az egér talpán. Vagy ha pár percig nem bolygattam az egeret, akkor is készenléti módba ment az EGÉR. Ilyenkor kellett egy kattintás, hogy felébredjen az egér. Itt mindig világít a szenzor a talpán.
Ja és ez wireless egér.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#2374) dobragab válasza embe (#2373) üzenetére


dobragab
addikt

Akkor az az egér szar :D

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2375) embe válasza dobragab (#2374) üzenetére


embe
nagyúr

Ööö igen. Véleményem szerint is. Nincs benne energiatakarékos készenléti mód? .. :W Pedig ez egy tavalyi modell. A környezettudatosság jegyében tehettek volna bele. :(

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#2376) Vertigo18 válasza embe (#2375) üzenetére


Vertigo18
addikt

Én vettem olyan egeret, ami három állású kapcsolóval rendelkezett az alján. Az egyik az "OFF", az ellenkező oldal a "FULL ON" (egér bekapcs, full világítással), meg volt egy középső állás is, ami csak az egeret kapcsolta, semmi csicsa, fények, stb...

Ha ezen a középső álláson hagytam, akkor ugye keveset fogyasztott, mert nem kapcsolta be a világítást, illetve ahogy te is mondtad, 5 perc tétlenség után az egér úgyis kattintásig lekapcsolt.

EZ volt.

[ Szerkesztve ]

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#2377) embe válasza Vertigo18 (#2376) üzenetére


embe
nagyúr

Ok. De ez nem olyan. Igaz tétlenségnél halványabban világít a kék led a talpán, de nem vált akkor sem át készenléti módba.
Így nem tudom meddig fogja bírni az elem, illetve a szenzor.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#2378) TeebyKay válasza embe (#2377) üzenetére


TeebyKay
őstag

Ezzel sajnos nincs mit kezdeni, ha az egérbe nincs beépítve ez a funkció, akkor ez van. Vagy nyomogatod a kis kapcsolót vagy veszel egy másikat.

(#2379) embe válasza TeebyKay (#2378) üzenetére


embe
nagyúr

Vagy veszek másikat. Az unokatesóm átveszi, én megveszek, valszeg egy Logitech M185-t. Abban elvileg van.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#2380) Fooler89


Fooler89
őstag

Sziasztok

Régóta használok egy Microsoft Intellimouse Explorer IE 3.0 SteelSeries MOD egeret és az lenne a problémám, hogy néha a görgő ugrik egyet meg a jobb kattintást kétszer veszi.

A görgő ugrálását, hogyan tudnám megjavítani?

(#2381) dobragab válasza Fooler89 (#2380) üzenetére


dobragab
addikt

A jobb klikket kapcsolócserével lehet megoldani.

A görgő ki van lazulva? Ha igen, a keményítése sokat segít a problémán, bár teljesen nem szünteti meg.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2382) NYPD


NYPD
aktív tag

Sziasztok.

Logitech M705 egeret használok munkához. Nemrégiben volt mikrokapcsoló cserén (pénteken), egészen délután 1-ig működött is tökéletesen, aztán egyik percről a másikra megállt. A zöld led a tetején folyamatosan világít, de a kurzor nem mozdul, kattintásra nem reagál. Próbáltam másik gépen és USB porton is, szintén semmi.

Mi lehet a gondja? Elem nem lehet, mert akkor pirosan villogna, itthon is ilyet használok.

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#2383) TeebyKay válasza NYPD (#2382) üzenetére


TeebyKay
őstag

Ha otthon is ilyet használsz próbáld meg azzal a vevővel, hátha csak azzal lett valami.

(#2384) dobragab válasza NYPD (#2382) üzenetére


dobragab
addikt

Egy Logitech driveres párosítást érdemes lehet megpróbálni, szerintem segíteni fog. Lásd összefoglaló.

Ha az sem megy, simán lehet, hogy valamit elb*sztak szerelés közben. Vidd vissza oda.

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2385) NYPD válasza dobragab (#2384) üzenetére


NYPD
aktív tag

Úgyérted, hogy egy másik vevővel párosítsam? Vagy eszközkezelő - illesztőprogram le, setpoint le, unifying le, és vissza mindent?

(#2386) Phobosz90


Phobosz90
csendes tag

Sziasztok,

van egy Logitech Mx518 egerem. Ahogy csatlakoztatom a géphez pár másodperc után megszűnik működni.
Ahogy átnéztem rájöttem, hogy az USB csatlakozója félig rozsdás. Halvány lila foggalmam sincs mitől lett ilyen.. Valakinek van ötlete hogyan tudnám esetleg leszedni róla a rozsdát? Szerintem a rozsda miatt nem jó az érintkezője.

(#2387) TeebyKay válasza NYPD (#2385) üzenetére


TeebyKay
őstag

Úgy értette, hogy az lgs (logitech drivere) programban próbáld meg az eszközt újrapárosítani. De a teljes uninstall reinstall is működhet, bár nem tudom, nem jegyzi-e meg ettől függetlenül.

(#2386) Phobosz90

Tudsz csinálni képet róla?

[ Szerkesztve ]

(#2388) NYPD válasza TeebyKay (#2387) üzenetére


NYPD
aktív tag

Egy darabig megint ment, aztán itthagytam állni a gépet pár percre, és megint kiakadt, azóta semmi. végigdugdostam az összes porton, az Unifying látja, de Inactive-ként, és a párosítást megszüntetni sem engedi. Elemek frissek, bekapcsoláskor a zöld led folyamatosan világít, nem alszik el ahogy kéne, csak néha-néha megszakad a fény egy pillanatra. Gyanítom a gyerek aki csinálta a mikrokapcsoló cserét valamire ráfforrasztott, vagy a tököm tudja. Eszközkezelőből eltávolítottam a drivert, aztán visszaraktam, semmi. Setpoint csak a szoftvere gondolom, úgyhogy azt nem töröltem le.

(#2389) TeebyKay válasza NYPD (#2388) üzenetére


TeebyKay
őstag

Igen akkor itt gyanúsan az egérben lesz a hiba. Fizettesd ki a sráccal :D

(#2390) NYPD válasza TeebyKay (#2389) üzenetére


NYPD
aktív tag

Üllőin csináltattam a fejhallgatószervizben, gyanús is volt az asztalon a nyitott vörösboros üveg :D Bár jó ajánlásokat mondtak ismerősök, most lehet beleszaladtam. Természetesen fizetni nem kívánok a javításért amennyiben tényleg a gyerek cseszte el.

(#2391) etejedu


etejedu
őstag

Hali!
Mostanában az a tapasztalatom hogy a bal egérgomb csak ugy "elsül" . Nem is nyomom mégis mintha folyamatosan kattintgatnék. Mi lehet a gond? Még garis ezért nem bontanám meg. Logitech Proteus Core 502

(#2392) jaffa 2843 válasza etejedu (#2391) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Akkor nyilván gari. Lehet, hogy a kapcsoló elfáradt, de az is lehet, hogy a kapcsolót nyomó műanyag. Nem áll lejjebb, mint a másik?

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#2393) etejedu válasza jaffa 2843 (#2392) üzenetére


etejedu
őstag

Meg nem mondom, eleve "csálén" néz ki az egész , persze ha a kapcsoló és egér közötti résekre gondolsz , nem látok különbséget.

(#2394) norby91 válasza NYPD (#2390) üzenetére


norby91
tag

Én is ugyanigy jártam :)

bal és jobb klikk kapcsolót cseréltek egy számtech boltban, s sikerült úgy megcsinálni, hogy az egér el sem indul :))

Szinte a NYÁK-ot lenullázták, mert túlhevítették. :/

link
szerintem látod a "bibit"

Egyelőre várja a donort vagy valami okos megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#2395) NYPD válasza norby91 (#2394) üzenetére


NYPD
aktív tag

Az igen. Minőségi sufnimunka. Remélem esetemben nem ez lesz a helyzet. Korrekt volt amúgy a gyerek, visszavette szó nélkül és átnézi. Első blikkre azt modnta lehet, hogy a szalagkábel meglazult. Csütörtökre lesz eredmény.

[ Szerkesztve ]

(#2396) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Sziasztok !

USB csatlakozós optikai egér, az USB aljzatba csatlakoztatva a rendszer (Win10) nem ismeri fel azonnal, hanem kb 20 perc múlva véletlenszerűen .

Optikai érzékelője világít, de mintha nem is lenne csatlakoztatva, mozgatásra, és kattintásra sem reagál .

Ha egyszer "beindul" akkor jól működik, ha ilyenkor kihúzom, majd visszadugom, akkor megint nem működik .

Mi okozhat ilyen hibát ?

Üdv.

Astra

(#2397) Vertigo18 válasza AstraCDX (#2396) üzenetére


Vertigo18
addikt

Hova van dugva? Gépbe, usb-hosszabbítóba, esetleg előlapi panelre?

Az usb-elosztók okozhatnak ilyen hibát.

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#2398) AstraCDX válasza Vertigo18 (#2397) üzenetére


AstraCDX
senior tag

DELL Latitude E6540 Notebook, USB aljzatába, a négy közül bármelyikbe .

Elosztó, hosszabbító, nincs közben .

Üdv.

Astra

(#2399) oneak7


oneak7
tag

Sziasztok!

Van egy steelseries sensei egerem és razer egérpadon nem működik a kurzor akárhova húzom nem megy, de ha az asztalon használom akkor meg jó! Tudna valaki segíteni hogy ez miért van, beállítás vagy egérhiba??

(#2400) MeszarosB. válasza MeszarosB. (#2360) üzenetére


MeszarosB.
tag

Sajnos a pucolás nem javította ki a problémát, ezért újból szétszedtem hogy átnézzem.

Ekkor jöttem rá, hogy ha a G100s tetejét leveszem a görgővel együtt, és az egér többi részét így kötöm a gépbe, akkor is véletlenszerűen föl-le görget.

Két különböző gépen is produkálta ezt, szóval szoftveres hiba nem valószínű.

Lehetséges lenne hogy tönkrement benne a 'fénykibocsátó' (LD1) a görgő egyik-, vagy az 'érzékelő' (LQ1) a görgő másik oldalán? Ez esetben lehet valamit tenni hogy megmentsem?

Előre is köszönöm az esetleges válaszokat!

[ Szerkesztve ]

Szenteltvízet keresek nagymennyiségben. Ugyanitt hibás G100S eladó.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egér probléma (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.