Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egér probléma (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu



Utoljára frissítve: 2016. 08. 20.
Egér vásárlásához: Milyen egeret válasszak?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2601) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Sziasztok, van egy 2év 1hónapos razer deathadder 2013 egerem. És rosszalkodik benne a midbutton. Valaki meg tudná mondani milyen kapcsoló van benne? Kerestem szétszedős videókat, de pont olyat nem találtam, amiben lett volna erről infó. Pár napja elkezdett rosszalkodni, 10-ből 3-4x működik, ha erősen van nyomva akkor mindig, de a sima click hangra csak néha reagál.

(#2602) dobragab válasza Fr3eWar (#2601) üzenetére


dobragab
addikt

A görgő alatt magas tactile switch van.

Ezt nem tudod szabvány Omronra cserélni, nem férne be. Ha a kínai mérnökök 90 fokkal elforgatva rakták volna, akkor beférne, bár a pöcök lehet, hogy rossz helyre kerülne.

Ilyen kapcsolót nehéz beszerezni, szerintem Panasonic EVQP0 kapcsolót forrassz a helyére. A klikk-érzet is talán jobb egy hangyányit, bár egyik sem mestermű.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2603) youspinme válasza dobragab (#2602) üzenetére


youspinme
csendes tag

Annyit még ehhez, hogy a 2013 / Chroma furatok annyira nem szélesek, mint a 3G / 3.5G-nél. Előfordul, hogy anyag nélkül is erősen "kapaszkodik" a kapcsoló. Kicsit rá kell segíteni a kivételre egy fogóval, vagy csipesszel a másik oldalról.

like a record, baby.

(#2604) gyurkikrisz


gyurkikrisz
őstag

Üdv,

Microsoft Comfort Optical Mouse 3000 egerem bal gombja egyik napról a másikra nem működik, vagy ha igen, akkor csak sokadik nyomásra. Jobb gomb tökéletesen megy. Ha magát a kapcsolót nyomogatom körömmel, akkor tökéletesen megy. Mi lehet a baja?

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#2605) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Sziasztok!
Olyan problémám lenne, hogy hybernálás után Logitech G303 egerem sofwtware-e nem működik megfelelően, csak ha gépet rendesen indítom leállitás bekapcsolással.
Win10 x64 alatt használom.
Ötlet? Köszi :)

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#2606) MaTpr0F válasza NandorHUN (#2605) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Használd az egér belső memóriáját. Problem solved. :D

(#2607) NandorHUN válasza MaTpr0F (#2606) üzenetére


NandorHUN
addikt

Igen, ez nem egy rossz ötlet :)
Csak akkor kevesebb funkció érhető csak el sajnos.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#2608) Xbean


Xbean
tag

Sziasztok!

Adott egy roccat kone pure military desert strike egér, a problémám a következő vele: Windowsban mikor ablakokat mozgatok sokszor eljátssza azt, hogy hiába kattintok rá egy ablakra és húzom tovább az ablakot a helyén hagyja csak a kurzor mozdul el. Ez elég zavaró. Most le is teszteltem, hogy kb milyen sűrűn jön elő és kb minden ötödik ablakmozgatási kísérletem kudarcba fullad. Ez mitől lehet? 12+24 hónap garancia van rá. Elvileg a +24 hónapba még beleesek. Bár nem tudom miért így van feltüntetve a garilapon, hogy +24, lehet hogy regszitrálni kellett volna valahova a terméket?

[ Szerkesztve ]

(#2609) MaTpr0F válasza Xbean (#2608) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Valami kattintás számlálóval nézd meg, hogy kihagy-e. Szerintem a mikrokapcsolója döglődik.

(#2610) Xbean válasza MaTpr0F (#2609) üzenetére


Xbean
tag

Oks, megnézem.

(#2611) Xbean válasza Xbean (#2610) üzenetére


Xbean
tag

Megnéztem, nem hagy ki egy kattintást sem és ahogy észrevettem akkor is érzékeli a klikk számláló a klikket, amikor a mozgatni kívánt ablak nem mozdul el.

[ Szerkesztve ]

(#2612) dobragab válasza Xbean (#2611) üzenetére


dobragab
addikt

Nagyon úgy néz ki, hogy nem az egér a hibás, de a biztonság kedvéért próbáld ki másik egérrel is.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2613) MaTpr0F


MaTpr0F
senior tag

Mivel lehet az IMO 1.1a-t kevésbé csúszóssá varázsolni? Mint egy vizes szappannal próbálnék játszani... :DDD

(#2614) dobragab válasza MaTpr0F (#2613) üzenetére


dobragab
addikt

Másik pad. Talpak cseréjét nem javaslom :dd:

Amúgy próbáld meg lejjebb venni az érzékenységet.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2615) MaTpr0F válasza dobragab (#2614) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Mármint a burkolatát. Bocs, ha nem volt világos. :D
Nagyon csúszik ha nedvesebb a tenyerem.

(#2616) TeebyKay válasza MaTpr0F (#2615) üzenetére


TeebyKay
őstag

Varrj az egérre egy kis szövet kabátot, lisztezd be a kezed, kétoldalú ragasztó :DDD

(#2617) dobragab válasza MaTpr0F (#2615) üzenetére


dobragab
addikt

Jaaa :W

Asszem valahol OCN-en láttam olyat, hogy tépőzár egyik felét ragasztották rá egy G303-ra, bár ott inkább a formával volt gond.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2618) jaffa 2843 válasza dobragab (#2617) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

A legjobb az még mindig a kétoldalú ragasztóval felragasztott vékony mikroszálas törlőkendővel bevont egér volt.
Száraz és nedves kézzel egyaránt működött. :)

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#2619) MaTpr0F válasza jaffa 2843 (#2618) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Pontosan milyen ez a mikroszálas kendő? Van esetleg gyártó amire emlékszel?

(#2620) jaffa 2843 válasza MaTpr0F (#2619) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Bárhol lehet venni. Decathlon-ban olcsó, de van bárhol ahol szemüveget adnak.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#2621) MaTpr0F válasza jaffa 2843 (#2620) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Megnézem :) Köszi!

(#2622) lavorka


lavorka
aktív tag

Hali!
Általam még sosem látott problémám van... vagyis nem nekem, hanem az egyik egeremnek. Logitech G500. Az egérrel nem lehet "drag&drop" műveletet csinálni... tudom hülyén hangzik, de így van. Ikonokra fájlokra klikkelve nem lehet odébbhúzni őket, de kijelölni, vagy duplaklikkel megnyitni azt simán. Másik USB-re dugva ugyanezt csinálja. Másik egérrel nincs ilyen probléma, minden windows művelet hibátlan. :W
Mi lehet a gond?

Hát értem én a beszédjit! Veder kell neki meg lavór... :D

(#2623) dobragab válasza lavorka (#2622) üzenetére


dobragab
addikt

Szerintem haldoklik a bal mikrokapcsoló, láttam már ilyet.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2624) Vanir válasza MaTpr0F (#2613) üzenetére


Vanir
veterán

Tesa bandazsszalag vagy textilszalag vagy a bus tudja mi a neve. Piacon hozzad vagjak olcson. :)

(#2625) MaTpr0F válasza Vanir (#2624) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Én hirtelen meg arra gondoltam, hogy rendelek ebay-ről weapon grip tape-et.
Jól is nézne ki. Bandázs szalag elkezd bolyholódni, meg nagyon összeszedi a zsírt a kezedről.

(#2626) Vanir válasza MaTpr0F (#2625) üzenetére


Vanir
veterán

Az valoban jobb, lattam mar olyan megoldast is.

(#2627) Dr. Gonzο


Dr. Gonzο
senior tag

Sziasztok!

Nagyjából 9 éve van a tulajdonomban egy A4-Tech NB-95 egér. Nagyon szeretem, nem cserélném le, ha nem muszály. A munkám miatt rengeteget görgetek és a görgetővel is kapcsolok. Azt vettem észre, hogy egyre nehezebben kapcsol a görgő. Szétszedtem, de nem a mikrokapcsolóval van baj sajnos, hanem a görgő tengelyét befogó műanyag kopott ki annyira hogy a tengely túlmegy már a kapcsolón és így az nem kapcsol.
Esetleg van rá megoldás, vagy kuka?

(#2628) dobragab válasza Dr. Gonzο (#2627) üzenetére


dobragab
addikt

Képet tudnál mutatni? Nem vagyok benne biztos, hogy jól értem, mi kopott ki.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2629) kenedko


kenedko
csendes tag

Sziasztok!

Régebben irtam már ide egér problémákkal, de nem tudta senki sem mi lehet a gond igazából, igy ismét irok, hátha ezúttal tudja rá valaki a választ.

A probléma a következő:

Adott egy egér, ami kiszámithatatlanul mozog játékokban. Például megpróbálom ráhúzni az egeret az ellenség fejére. Az egér nem úgy megy, ahogy kellene. Például hirtelen felgyorsul vagy lelassul (általában gyorsul). Ezt véletlenszerű időben csinálja véletlenszerű mértékkel. Játék függő, hogy hol szeret játszani az egér a gyorsulással/lassulással.

Nyilván jönne a logikus döntés: szar az egér. Vettem is egy egeret anno 2012 ben, mondván, hogy szar tescos egér, vegyünk jobbat. A4tech X7 re esett a választásom. A probléma ugyanaz maradt.

Akkor valoszinű a gépembe rossz valami. Mivel már régi elavult gépem volt, gondoltam pont rám fér már egy új gép, amúgysem árt 2 számitógép egy lakásban. Teljesen új gépet állitottam össze magamnak, megvásároltam, összeraktuk, egy ideig jó is volt, aztán megint elkezdődött.

Azóta van egy másik egerem ami már minőségi: SteelSeries Rival 100. A probléma még mindig fenn áll.

Tudom, hihetetlen, de 4 éve küzdök a problémával. Eddig megfordult nálam egy szakember is, elvittük a számitógépet és az egeret szervizben és csak pisolagtak mégis hogy lehet ez.

A kérdésem a következő: tudja valaki mi okozhatja ezt az anomáliát?

(#2630) norby91 válasza kenedko (#2629) üzenetére


norby91
tag

Egérbeállításoknál a "rámutatás pontosságának javítása" ki van kapcsolva ugye? (nincs pipa előtte)
Illetve a skála középen van... (6/11)

Esetleg accelfix-et raktál fel?

Milyen az op. rendszered?

[ Szerkesztve ]

(#2631) MaTpr0F válasza kenedko (#2629) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

A régi és az új gépedet ugyan az a táp látja el?

(#2632) lavorka válasza kenedko (#2629) üzenetére


lavorka
aktív tag

Milyen egérpadon tologatod az egeret? Lehet hogy nem szereti azt a felületet.

Hát értem én a beszédjit! Veder kell neki meg lavór... :D

(#2633) kenedko


kenedko
csendes tag

Ezekkel az egérbeállitásokkal(egér rámutatás), meg frissitésekkel és egyéb ilyen dolgokkal már el játszogattam a 4 év alatt. :) Természetesen alapértelmezetten van. Az egérpadom pedig egy SteelSeries Qck+. A táp teljesen más, a régi FSP volt, ez pedig Chieftec.

A régi gépen az Op. rendszer Windows 7 Professional 64 bit volt. Az "új" gépen Windows 10 Professional 64 bit. Tiszta telepités volt.

[ Szerkesztve ]

(#2634) dobragab válasza kenedko (#2633) üzenetére


dobragab
addikt

Milyen játékokkal, mennyi az FPS?

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2635) kenedko válasza dobragab (#2634) üzenetére


kenedko
csendes tag

Általában FPS játékokban, de nem mindben.

Például régen nekem ez az egér probléma a CS:GO val kezdődött, amikor még a régi gépen toltam vele. Aztán jött a CoD MW II, ahol oly mértékű volt az a gyorsulás, hogy néha 180 fokot fordult a karakterem, és szép sorjába az összes játéknál elkezdte csinálni ezt az anomáliát. Majd egyik pillanatról a másikra jó lett a CS:GO (azt hiszem itt lett "új" gépem) és azokban a játékokban kezdett el gyorsulni vagy lassulni, ahol eddig nem, például CoD MW. Aztán felraktam a TF 2-t és ott is játszott az egérrel.

Nem mondom biztosra, de úgy vettem észre, kevesebb FPS nél jobban szereti csinálni. Például 100 FPS alatt elég gyakori jelenség, 200 felett nem nagyon szokta csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#2636) chatran


chatran
őstag

A tengerimalacok lerágták egy Logitech noti egér (m-uag120) USB csatlakozóját. :DDD
Van egy MS Basic egerem, de annak jóval vastagabb a kábele. Ha levágom arról a véget, akkor össze tudom drótozni valahogy?

(#2637) TeebyKay válasza chatran (#2636) üzenetére


TeebyKay
őstag

Elvileg lehetséges de nagyon babrás és csúnya a végeredmény, nem rég valaki pont akart ilyet csinálni.
Viszont jó tudni, hogy nem csak az én tengeri malacaim rágnak szét mindent :D

(#2638) MaTpr0F válasza TeebyKay (#2637) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Az én tengerimalacom kedvenc helye a ketrece. Már az előlapi rácsot is levettem róla mert annyira fölösleges rajta lennie :DDD

(#2639) chatran válasza TeebyKay (#2637) üzenetére


chatran
őstag

De nem csak annyi az egész, hogy a két drótvéget összebogozom, aztán szigszalaggal körberagasztom?
Több érpár van a kábelben?

(#2640) MaTpr0F válasza chatran (#2639) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

4 van benne.

(#2641) TeebyKay válasza chatran (#2639) üzenetére


TeebyKay
őstag

[link]

Csomó képet lehet találni.

(#2642) Vanir válasza chatran (#2636) üzenetére


Vanir
veterán

Egy az egyben csereld ki a kábelt ha megfelelo a csatlakozo merete es az érsorrend.

(#2643) chatran válasza Vanir (#2642) üzenetére


chatran
őstag

Köszi szépen a segítséget Neked és a többieknek is. Az egér elvileg így néz ki szétszedve. Ahogy látom csatlakozós, nem kell forrasztgatni.
Tudtok még abban segíteni, hogy milyen kábelt keressek ebay-en, alin, ehhez?
Ja és mi célt szolgál az a henger a kábelen? Zavarszűrő?

(#2644) jaffa 2843 válasza MaTpr0F (#2640) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Jó estben. Plusz főd.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#2645) MaTpr0F


MaTpr0F
senior tag

Ha nem átalakítok, hanem teljesen új parakábelt csinálnék, akkor milyen fajta vezetéket érdemes használni?
Illetve a nyák csatlakozónak/sarunak/szétszerelhető usb dugónak van valami ajánlott beszerzési helye? ÖF-ban azt hiszem nem találtam erre vonatkozó infót, illetve a cikkben sem (ha benne van, akkor meg én voltam látássérült :DDD ).

[ Szerkesztve ]

(#2646) dobragab válasza MaTpr0F (#2645) üzenetére


dobragab
addikt

Az USB forrasztása triviális.

A krimpelés sz0pás. Egyébként hestore-on bagóért van alkatrész, a pin NXG-T néven, a műanyag biszbasz NXG-05 néven van.

Jóféle kábelt nekem is találnom kéne, mert amit eddig használtam, az 20 eres szalagkábel, amit szét kell hozzá berhelni hosszában... :U

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2647) TeebyKay


TeebyKay
őstag

Srácok kana v2-ben már a 3. japán omron adja meg magát fél év alatt, én ezt már nem hiszem el :(

Érdekes, mozgatásra nyomorgatásra úgy tűnik helyreállt, mi okozhat ilyesmit?

[ Szerkesztve ]

(#2648) Tiby_83


Tiby_83
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, van egy Sharkoon Shark Force típusú egerem, aminek a "shark force" felirata kikapcsolt állapotban is világít. Sehogy nem tudom kikapcsolni, csak akkor ha kihúzom a gépet a konnektorból.
Nincs valami ötletetek, hogy mi lehet a gond? Biosz beállítás vagy valami az egérrel van?

Segítségeteket előre is köszönöm.
Üdv
Tibi

(#2649) TeebyKay válasza Tiby_83 (#2648) üzenetére


TeebyKay
őstag

Igen, a biosban vagy van rá vagy nincs rá beállítás, hogy az usb kimenetek ne kapjanak áramot kikapcsolás után. Ez ahány féle bios annyi féle elnevezése van, próbálkozni kell.

(#2650) dobragab válasza Tiby_83 (#2648) üzenetére


dobragab
addikt

Erre tessék. Talán egyszer valamelyik összefoglalóba belerakom.

[link] [link]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egér probléma (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.