Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egér probléma (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu



Utoljára frissítve: 2016. 08. 20.
Egér vásárlásához: Milyen egeret válasszak?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2051) kriszwells válasza kriszwells (#2050) üzenetére


kriszwells
aktív tag

update: átdugtam a jelfogót hátsó usb portba, most nem csinálja :) szóval nem tudom mi lehet

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#2052) TeebyKay válasza kriszwells (#2051) üzenetére


TeebyKay
őstag

usb 2.0/3.0 difi lehet az elülső hátulsó portok között.

(#2053) hiuuz


hiuuz
csendes tag

Sziasztok!

Genius SlimStar 8010 wreles bill. egér kombóm van. Sokszor az a bajom, hogy új elemekkel is ki-kihagy a kapcsolat ha valami a beviteli eszközök és a vevőegység közé kerül. A vevőegység így is az előlapi usb-be van dugva hogy stabilabb legyen a kapcsolat. Kompletten dobjam ki a szettet vagy van más ötlete valakinek?

(#2054) kriszwells válasza TeebyKay (#2052) üzenetére


kriszwells
aktív tag

Elől egy 3.0 és 3db 2.0 port van, hátul meg vagy 4 3.0 meg vagy 6 2.0, persze a 2.0-ásba rakom, egyébként ma már a hátsó usb portban is ezt csinálja. Valami malwert is talált most a gép, azóta, lehet valami ilyesmi kártevő?

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#2055) Unteroff


Unteroff
aktív tag

(kellett nekem a gépfejlesztés)

Üdv!

Új alaplapot(Gigabyte B150M-D3H), procit(i5-6500) és RAM-ot vettem a gépbe, és újra kellett raknom a gépet. Most jelenleg egy Win 7 Pro 64 bit van rajta. Két problémám is van.
Az egyik, hogy nem működik az egér görgője. Logitech g400s, és simán rádugva a laptopomra működik. A rági rendszeren (AMD) nem kellett semmi, és működött...

Illetve, elszáll mind az egér, és mind a billentyűzet, ha fel akarok rakni egy Intel USB 3.0 Driver, mert hiányolja az eszközkezelőben. Ezt a kapott driver CD-ről telepítem, akkor produkálja azt a hibát, hogy egyik se kommunikál, nem mozdul, nem lehet kattintani. Újraindítás után is, de még a csökkentett mód se segít, csak ha újrarakom.

Előre is köszönöm a választ!

Steam: BlasiusUnteroffizier SC: Felcser Origin: Felcser_HUN Uplay:FelcserBlasius

(#2056) jaffa 2843 válasza Unteroff (#2055) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Ez nem egér probléma.
Driver CD-t sosem használunk, mindig a legfrissebb illesztőket töltjük le a gyártó oldaláról.

Vagy pakolj fel win10-et és nem kell driverekkel vacakolni. ;]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#2057) Unteroff válasza jaffa 2843 (#2056) üzenetére


Unteroff
aktív tag

Köszi a tippet, szóval ennyire vackok szoktak lenni a Driver Cd-k?

[ Szerkesztve ]

Steam: BlasiusUnteroffizier SC: Felcser Origin: Felcser_HUN Uplay:FelcserBlasius

(#2058) m3gtr


m3gtr
senior tag

sziasztok
Most vettem egy ilyent, DYNAMODE 4-Port USB 3.0 PCIe, és bármelyik foglalatba rakom, nem érzékeli a gép. Lehetséges hogy rossz ez a darab, vagy van valami megoldás ezt kideríteni? köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

Asus Prime z590- i7 11700kf 3.6 -Asus Radeon RX 6800 16G 2 x16 gb ram 3200mhz Kingston FURY Beast

(#2059) dobragab válasza m3gtr (#2058) üzenetére


dobragab
addikt

Ez biztosan rossz topik. Én itt, vagy itt próbálkoznék.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2060) m3gtr válasza dobragab (#2059) üzenetére


m3gtr
senior tag

:R

Asus Prime z590- i7 11700kf 3.6 -Asus Radeon RX 6800 16G 2 x16 gb ram 3200mhz Kingston FURY Beast

(#2061) dobragab


dobragab
addikt

Üdv mindenkinek!

Kértem Topikgazda jogokat ide is, most nekiállok egy frankó összefoglalónak :)

Még szerkesztés alatt áll, úgyhogy bőven fog változni :D

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2062) Vanir válasza dobragab (#2061) üzenetére


Vanir
veterán

Eddig rövid és tömör. ;]

(#2063) dobragab válasza Vanir (#2062) üzenetére


dobragab
addikt

De a lényeg megvan, ennél tovább úgyse fognak olvasni ;]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2064) stefyY


stefyY
őstag

G400S-emet ugyanúgy eldobálja a gép, mint a sima G400-asommal tette...érdekes... :U

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#2065) dobragab válasza stefyY (#2064) üzenetére


dobragab
addikt

Mindkettő elég gyenge kábellel van, gondolom, az is megtört.

Pont írom az összefoglalót, ha gondolod, kezdem azzal. Nem tart tovább, mint ide leírni a kábeljavítás menetét.

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2066) TeebyKay válasza dobragab (#2065) üzenetére


TeebyKay
őstag

Szoftveresen is eldobálhatja ha szarul van beállítva a rendszer. A kábelt ki lehet kísérletezni, végig kell menni az egészen és mozgatni, feszegetni, megkeresni a pontot ahol szakadva van.

(#2067) kriszwells


kriszwells
aktív tag

Üdv! Lehet olyan, hogy java, flash vagy valamilyen program miatt aakd az egér? Szombaton egy napig semmi baja nem volt. Másik wireless egér megy rendesen. Nem értem. Elem új. Wifi 2,4Ghz nem zavarhatja? Esetleg usb port, jól ment, miután pendrivét bedugtam, megint elkezdte. Gép újrarakás segíthet? Vagy egér kuka? Kösz!

Most nézem ezt mutatja, lehet ez a gond???

[ Szerkesztve ]

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#2068) dobragab válasza kriszwells (#2067) üzenetére


dobragab
addikt

Ha az egér is 2,4 GHz-en kommunikál, a wifivel simán zavarhatják egymást. Amúgy meg a készülő összefoglaló 1. fejezete :)

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2069) stefyY válasza dobragab (#2065) üzenetére


stefyY
őstag

Meg, 2,5 éven belül a harmadik, regeltem is az RMA-t a fixitnél.. :)

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#2070) kriszwells válasza dobragab (#2068) üzenetére


kriszwells
aktív tag

Kösz! Várjuk az összefoglalót! :DD :)) :DD :)) :DD :)) :DD

[ Szerkesztve ]

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#2071) dobragab válasza kriszwells (#2070) üzenetére


dobragab
addikt

Első fejezet kész, úgyhogy azokkal már most megpróbálkozhatsz :)
Sormintát pedig nem szeretjük... :N

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2072) kriszwells válasza dobragab (#2071) üzenetére


kriszwells
aktív tag

Valami rémlett, hogy valahol nem szeretik, ha a smileyk csapatban vannak.... :) Ok, akkor belefogok!

[ Szerkesztve ]

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#2073) cs_dy


cs_dy
tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy van egy AsRock 775i65G alaplapos gép.

Legalább 4 db egérrel ps2-sel , USB-sel próbáltam de mindegyik azt a hibát produkálja friss és a régi w7 rendszeren is hogy az egérrel vagy csak az asztalon lévő ikonokat kattinthatom és nyithatom meg, vagy csak a tálcán lévő ikonokat.
Ebből kifolyóan ha megnyitom mondjuk a böngészőt akkor az inaktíválódik és csak Tab-bal tudom a menüpontokat elérni. Ami elég gáz.
Mire lehet gyanakodni alaplap hibára?
Hova tehetném még fel e kérdésem?

Előre is köszönöm a válaszokat!

AMD RYZEN 5 5600, 32 GB RAM, 1TB SSD, RTX 3060 TI

(#2074) dobragab válasza cs_dy (#2073) üzenetére


dobragab
addikt

Próbálj ki egy live Linuxot pendrive-ról, telepíteni sem kell. Szerintem inkább a Win7 topikban kérdezősködj, fogadni mernék, hogy Linuxon tökéletes.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2075) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Sziasztok!

Logitech G5 rev.2 egerem átlagosan tíz percenként eldobja a kapcsolatot, és a középső DPI beállításra ugrik. A probléma nem szoftveres eredetű, WIndowson, SetPointtal, anélkül, és Linuxon is fennáll.
Gépcsere is volt közben, USB2-ben és 3-ban is próbáltam.
A kábelre gyanakodtam, de kiadós hajlítgatással sem sikerült reprodukálni a problémát, illetve van, hogy akkor jelentkezik amikor az egér szinte mozdulatlanul áll, vagy nagyon lassan mozog.

Hezitálok a kábel + teflon cserén, mert ha a mikrokontrollere haldoklik, akkor feleslegesen költöttem el x forintot, és vártam három hetet a kábelre.
Találkozott már valaki ilyen problémával? Hogy tudnám leszűkíteni a lehetséges okok körét?

Köszi

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#2076) dobragab válasza Tomi_Sci (#2075) üzenetére


dobragab
addikt

99%, hogy a kábele halt meg.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2077) cs_dy válasza dobragab (#2074) üzenetére


cs_dy
tag

Köszönöm! :R

AMD RYZEN 5 5600, 32 GB RAM, 1TB SSD, RTX 3060 TI

(#2078) nagylaci32


nagylaci32
tag

Sziasztok!
Nemrég vettem egy putri külsejű, de funkcionálisan jónak ígért MX310-et. A talpakat cseréltem, így már jól siklik, a kapcsolók működnek, de 1 problémám akadt, amire nem találtam megoldást és az okát sem tudom. A görgő egy bizonyos pozícióban szorul. Ha előrefelé görgetek, akkor könnyen előfordul, hogy a szorulás miatt a görgővel kattintok.
Szétszedtem, de nem találtam olyan rendellenességet, ami miatt szorulnia kéne.
Valakinek ötlet, tipp, tapasztalat erről?

(#2079) MaTpr0F


MaTpr0F
senior tag

Tiszteletem!

A G303 szenzor lötyögése garanciális hibának számít? Kicserélik ha visszaküldöm?

Köszönöm előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#2080) dobragab válasza MaTpr0F (#2079) üzenetére


dobragab
addikt

Igen, volt már rá példa többször is.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2081) dobragab válasza nagylaci32 (#2078) üzenetére


dobragab
addikt

A görgőkerék bal szélét nézd meg, ha összerakod, az szokott hozzáérni a műanyag tartóelemhez, és azért tud megszorulni.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2082) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
Van egy Razer proclick 1.6 egerem (ami egy DB csak más a firmware), lehetséges, hogy ugyanolyan microkapcsoló van benne, mint egy DB be? Ha igen, akkor az aprón fellelhető Omron microkapcsoló jó lenne bele? Szét tudnám szedni csak nem akarom a talpakat most emiatt felszedni. Köszönöm a segítséget előre is.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#2083) dobragab válasza Nerazim (#2082) üzenetére


dobragab
addikt

Szerintem 99% hogy jó bele a japán Omron.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2084) Nerazim válasza dobragab (#2083) üzenetére


Nerazim
őstag

Köszönöm a gyors segítséget. Esetleg az, hogy hangos a kapcsoló az jelentheti azt, hogy hamarosan meg fog hibásodni? (igazából csak most tűnt fel vagy eddig nem vettem észre)

ui: Az előbb ezt elfelejtettem megkérdezni.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#2085) dobragab válasza Nerazim (#2084) üzenetére


dobragab
addikt

Nem hinném.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2086) Nerazim válasza dobragab (#2085) üzenetére


Nerazim
őstag

Rendben, köszi még1x.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#2087) weres78


weres78
senior tag

Üdvözlet!

Roccat Kone Pure Optical egerem görgőjével van probléma. Szorul, időnként benyomódik amikor nem akarom, csak görgetni.
A kérdésem az lenne, van - e lehetőség ezt javíttatni? Ha van akit tudnátok ajánlani, nagyon megköszönöm!

Az egér elvileg nem régi, de állítólag kicserélték a kapcsolóit Omronra, így gari nincs...

(#2088) stefyY válasza stefyY (#2064) üzenetére


stefyY
őstag

Na ma elvitte a futár, kiváncsi leszek... :)

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#2089) nagylaci32 válasza dobragab (#2081) üzenetére


nagylaci32
tag

Köszi, az volt a probléma. Jobb híján lebontottam a gumit az görgőről. Ilyen görgő van másik típusú Logitech egerekben is? Arra gondoltam, valami olcsóbb típus hibás példányát tudnék kukázni, ha felcserélhetőek.

(#2090) fenoman78


fenoman78
csendes tag

Egy-két hete dobragab, szíves segítségét is igénybe véve, :R Logitech G303 tulaj lettem.
Toshiba L505-111 lapossal használom a rágcsálót.
A problémáim a CS:GO-ban, játék közben mutatkoznak meg.
A játékban irányított karakter mozgása, meg-megakad, vagy épp akkor is folytatja a mozgást, mikor már nem nyomom a billentyűzetet. A tűzgomb lenyomásakor nem lő, vagy épp nem akarja abbahagyni a sorozást, mikor már rég levettem az ujjam a gombról. Mikor "besokall", "puttyogó" hangot hallok a fülesből, ami arra utal, hogy túl sokszor nyomtam le a gombokat, amit a gép már nem tud feldolgozni. Ezeket a "laggolásokat" néha abbahagyja. Ám játékon kívül, win7 felületen ilyet nem tapasztalok.
Letöltöttem hozzá a legújabb gaming szoftvert.
Próbáltam, alacsonyabb és magasabb DPI értéken, de mindenhol csinálja.
A lekérdezési gyakoriságot nem állítottam, az az eredeti 1000 Hz-en van.
Kérnék tanácsot, mit és hogyan kéne beállítanom? :U

(#2091) dobragab válasza fenoman78 (#2090) üzenetére


dobragab
addikt

Próbálkozz 500 Hz beállításával, lehet, hogy sok a gépednek az 1000 Hz. Előfordul.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2092) fenoman78 válasza dobragab (#2091) üzenetére


fenoman78
csendes tag

Köszönöm, kipróbálom! :)

(#2093) jaffa 2843 válasza fenoman78 (#2090) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Keress friss driverek a laposhoz is, hátha. Valamint próbáld meg Logi szoftver nélkül is.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#2094) fenoman78 válasza jaffa 2843 (#2093) üzenetére


fenoman78
csendes tag

Köszönöm Uraim! Első lépcsőben levittem 500-ra de úgy is produkálta a furmányolást. Majd lejjebb tettem 250 Hz-re és itt egyelőre nem produkálta még az anomáliát...
A lapival ugye az a gond, hogy elég régi jószág már, a driverek rajta elméletben a legfrissebbek, a bios frissítéstől kezdve, mindennek utána jártam már, de nem igen adnak ki semmire frissítést már évek óta :N
Tesztelek pár napot 250 Hz-en, majd referálok!
:R :R :R

(#2095) TeebyKay válasza fenoman78 (#2094) üzenetére


TeebyKay
őstag

Régi gépnél simán előfordulhat, hogy 250 hznél nem bír többet.

(#2091) dobragab

Nincs valami általános hardver igény leírva valahol a különböző hz-ekhez, azzal be lehetne lőni milyen gépekhez mennyi az ajánlott beállítás.

[ Szerkesztve ]

(#2096) bbdzyx válasza TeebyKay (#2095) üzenetére


bbdzyx
senior tag

Kivételesen régi/gyenge gépnek kell lennie, hogy ne bírja az 500 Hz-es USB frissítést.

btw 250 Hz nem kevés a g303nak? A teljesítménye ugyanolyan marad? Sosem gondoltam rá, hogy milyen következményei lehetnek egy underclocknak egér fronton. :D

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#2097) TeebyKay válasza bbdzyx (#2096) üzenetére


TeebyKay
őstag

Most nézem, le is írta a típust, annyira tényleg nem egy rettenet gyenge példány, hogy ne bírja. Lehet valami más eszi meg szoftveresen a gépet.

(#2098) fenoman78


fenoman78
csendes tag

Nem volt még egyelőre időm játékban tovább tesztelni a G303-at. Viszont azt érdekesnek tartom, hogy előtte egy Maurus-t próbáltam huzamosan(egy jó hétig)ugyanezen a Tosi laposon és azzal semmi ilyesmit nem tapasztaltam. A Genius vezérlő szoftverében egyáltalán nem is babráltam semmit, a DPI értéken kívül és tökéletesen ment minden CS:GO-ban. Mondjuk arra nem emlékszem, hogy a Maurusnak hány Hz, az alap, gyári beállítása.

(#2099) TeebyKay válasza fenoman78 (#2098) üzenetére


TeebyKay
őstag

Tudtommal az is 1000 hz-en megy, szóval itt valami egészen más gebasz lesz. Biztos hogy valami túlterheli a gépedet csak kérdés hogy mi.

[ Szerkesztve ]

(#2100) chatran


chatran
őstag

Sziasztok,

MS IE 3.0a-m egyszer csak kikapcsolt. Megmozgattam egy kicsit a kábelt, de nem segített. Átdugtam egy másik USB-be és ismét működik. Ezt már 2x eljátszottam vele, kb 3 nap eltéréssel.
Kábeltörés vagy esetleg más lehet a gond?

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egér probléma (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.