Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egér probléma (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu



Utoljára frissítve: 2016. 08. 20.
Egér vásárlásához: Milyen egeret válasszak?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2501) jaffa 2843 válasza wikings2 (#2500) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Mikrokapcsoló csere, 500 Ft/2db aprón, átforrasztod a főgombok alattit és évekig lesz egered. Összefoglalóban további infó.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#2502) wikings2 válasza jaffa 2843 (#2501) üzenetére


wikings2
őstag

Köszönöm szépen! Nem gondoltam volna hogy ilyen egyszerűen orvosolható. Fateromnak lesz husija akkor a hétvégére ;]

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#2503) TeebyKay válasza wikings2 (#2500) üzenetére


TeebyKay
őstag

Ez a belefújós dolog érdekes, nem tudom mi okozhatja, egyébként gyanúsan mikrokapcsoló hiba. Bár az meg a tapasztalat alapján nem ilyen hirtelen szokta megadni magát, hanem fokozatosan. Ha érvényes még rá a garancia mindenképpen szervizeltetném, nagyon jó kis egér (én is ilyet használok), ha nem akkor is megér egy próbát a mikrokapcsoló csere, ha nem oldja meg akkor van egy pár jó kapcsolód a következő egeredhez.

Nekem az utolsó két üzenetet miért nem jelenítette meg? ;]

[ Szerkesztve ]

(#2504) MaTpr0F


MaTpr0F
senior tag

Ha a görgő hatszögletű vége már megkopott és van egy kis holtjátéka az encoderben mielőtt görgetne, azt mivel lehet orvosolni? Próbáltam dekopázs lakkot rákenni, illetve teflonszalagot, de mindkettő rugalmas valamennyire így egy minimális holtjáték továbbra is van. Gondolom a szigszalag is ugyan úgy össze tud nyomódni picit és lesz minimális kotyogás.

(#2505) dobragab válasza MaTpr0F (#2504) üzenetére


dobragab
addikt

Szerintem csak pillanatragasztoval, mast nem tudok. Es azt se mertem soha kiprobalni :DD Bar lattam mar olyat, es egeszen kulturalt volt.

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2506) MaTpr0F válasza dobragab (#2505) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Igen a sütőporos metóduson én is gondolkoztam.
Van rá egy ötletem, hogyan kellene okosan csinálni, kipróbálom egy halott egér görgőjén, ha bejön akkor majd jelzek.

(#2507) MaTpr0F válasza MaTpr0F (#2506) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Siker! :D
Görgő stabilan áll, nuku holtjáték (reszelnem sem kellet).

(#2508) dobragab válasza MaTpr0F (#2507) üzenetére


dobragab
addikt

:C Egyszer en is ki fogom probalni :K

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2509) MaTpr0F válasza dobragab (#2508) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Nem nagy ördöngösség, nagyon vékonyan teszel rá ragasztót, írólap papírral gyorsan elhúzod a fölösleget majd beledugod a porba. Meg nem kötött extra port ledurigálod róla és kész. Ha elég vékony a ragasztó rajta akkor szépen tartja a hatszög formát.

(#2510) dobragab


dobragab
addikt

Pár sort frissítettem az összefoglalón, meg kapott némi formázást.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2511) DagonZ


DagonZ
újonc

Helló!
Nekem olyan probllmám van hogy a steames játékoknál,(például:CS GO) csak akkor tudok lőni ha nyomom a Ctrl-t,így azonban megelehetősen nehéz és idegesítő a játék.Az egerem teljesen új gyári driver van a gépen,a gépem:ASUS X554LJ.Régebben nem csinált ilyet de most egyre gyakrabban.
A válaszokat előrre is köszönöm!

(#2512) jaffa 2843 válasza DagonZ (#2511) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Amit azonnal kipróbálnék:
- CS konfig fájlokat pakold el máshova, majd töröld az eredeti helyéről, hogy csináljon default cfg-t magának
- Milyen egér? Szoftver törlése.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#2513) tiempo


tiempo
tag

Sziasztok!

Van egy Mionix Avior 7000-es egerem, elkezdett a bal gombom dupla-klikkelni. Nincs valakinek valami videója, vagy tapasztalata az egér szétszedését illetően? Illetve honnan tudnék megfelelő mikrokapcsolót beszerezni?

Válaszokat előre köszönöm!

(#2514) dobragab válasza tiempo (#2513) üzenetére


dobragab
addikt

Kepek.

A hatso talp alatt van ket csavar. Azt kitekerve elol van ket pocok, a felso burkolatot hatrafele tudod lecsusztatni. A ket reszt egy szalagkabel tartja ossze. Szetnyitaskor ovatosan bontsd le az also nyakrol.

Mikrokapcsolot apron talalsz, link osszefoglaloban.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2515) #13056512


#13056512
törölt tag

Sziasztok nemrég vásároltam egy új eredeti Razer Mamba TE egeret olyan problémát észeletem hogy mikor felemelem az egeret picit irányváltás közben egy hatalma 10cm ugrik a kurzor nagyon idegesitő, hasonló példa csak még rosszabb. A razer synaps-ban be van kalibrálva minden, a lift-off távolság az nagyon alacsony szépen működik, de amit megemelem az egér egyik részét akár 1-2 mm -re hatalmas ugrál a kurzor. Az egérpad szintén razer destructor2. Egy 2010 -s razer abyssusról váltottam ott nem volt ehhez hasonló hiba, van erre valami megoldás ?

(#2516) MaTpr0F válasza #13056512 (#2515) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Szenzor betegsége, Z-axis bug-nak hívják.
Wellcome to the cult of Razer! ;]

(#2517) #13056512 válasza MaTpr0F (#2516) üzenetére


#13056512
törölt tag

B@szom a falnak, azért köszönöm a gyors segitséget :R(youtubon az összes retkes tesztet megnéztem ilyen sehol nem volt emlitve, őket vajon nem zavarta vagy nem akarták tudtunkra adni :U )

[ Szerkesztve ]

(#2518) dobragab válasza #13056512 (#2517) üzenetére


dobragab
addikt

Egeres osszefoglaloban van rola egy felmondat, ez a PLN / PTE szenzorok konstrukcios hibaja. Ha meg 14 napon belul vagy es webshopbol vetted, vidd vissza, kerd vissza az arat. Ha a formaja amugy bejon, DA-t vegyel belole, egyebkent szivesen latunk.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2519) Rushyk


Rushyk
tag

Sziasztok,

tudtok valakit ajánlani aki cserél mikrókapcsolókat egérben(Razer DA 2013)?

Budapest vagy vidék is játszhat, valószínűleg postáznám a cuccost neki.

Előre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#2520) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

Úgy néz ki tönkrement a Logitech M310 (másodlagos) egerembe a kínai OMRON mikrokapcsoló így arra gondoltam, hogy kicserélem őket japán darabokra. Tudnátok linkelni pontos típust ami jó bele?

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#2521) dobragab válasza Archttila (#2520) üzenetére


dobragab
addikt

[link]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2522) mzso


mzso
veterán

Helló!

Nálam töredeznek rendesen a laptop egér kábelek.

Szedett már szét valaki Nortek Touch Red egeret, vagy Genius micro travelert (GM-130011)?

Az elsővel megpróbálkoztam azt az egy csavart ami volt benne kicsavartam, de elöl nem jön szét.

(#2523) mzso


mzso
veterán

Ilyeneket realisztikusan lehet forrasztani. Egyesével vannak a szálak és össze vissza gabalyodnak ahogy leszedem a szigetelést...


Egyébként be lehet szerezni ilyen laptop egérhez való felcsévélhető kábelt?

Mi van akkor, hogy ha a csatlakozónál tört meg?

[ Szerkesztve ]

(#2524) MeszarosB.


MeszarosB.
tag

Üdv!

Kisebb szünet után ismét elért engem az elátkozott G100S-em bosszúja.

Most éppen lassan magától mocorog a monitoron a kurzor, anélkül hogy az egér megmoccanna.
Azután jelentkezett hogy lecseréltem a gyári talpakat jaffa félékre, de lehetséges hogy előtte is jelen volt a gond, csak a csiszolópapír talpak mellett nem vettem észre.

Szerintetek mi okozhatja?

Olvastam hogy ilyesmit okozhat megtört/hibás kábel, amit könnyű is lenne cserélni.
Vagy maga a szenzor a rossz és akkor el kell fogadnom hogy elbuktam a harcban.
Esetleg a vízbefúlt nénikém szelleme jár vissza engem kísérteni?

Kérem segítsetek!

Szenteltvízet keresek nagymennyiségben. Ugyanitt hibás G100S eladó.

(#2525) dobragab válasza MeszarosB. (#2524) üzenetére


dobragab
addikt

Milyen vastag talpak vannak rajta, milyen padon?

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2526) dobragab válasza mzso (#2523) üzenetére


dobragab
addikt

Nem hinném, hogy lehetne felcsévélhető kábelt kapni. Sima kábel biztosan van aprón.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2527) MeszarosB. válasza dobragab (#2525) üzenetére


MeszarosB.
tag

0,5 mm-es teflon talpak egy Glorious G-HXL-en, de egy Trust gxt padon és asztallapon is csinálja.

[ Szerkesztve ]

Szenteltvízet keresek nagymennyiségben. Ugyanitt hibás G100S eladó.

(#2528) dobragab


dobragab
addikt

Nincs szerencséd.

Azt a példányt, amiről Fate írt, egyébként már én használom. Amikor vékonyabb (0,5-ös) talpakat tettem rá, megszűnt a probléma.

Próbáld meg valahogy leszorítani a LOD-ot: minél vékonyabb ragasztóval ragaszd rá a talpat, csiszolj a burkolat aljából, legyél találékony :DD

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2529) MeszarosB. válasza dobragab (#2528) üzenetére


MeszarosB.
tag

:R Köszönöm. Szinte pontosan illik Fate leírása rá, úgyhogy valószínűleg ez lesz a probléma, főleg hogy a donoregér segítségével a kábelhibát is kizártam.

Szenteltvízet keresek nagymennyiségben. Ugyanitt hibás G100S eladó.

(#2530) dobragab válasza MeszarosB. (#2529) üzenetére


dobragab
addikt

Én úgy teszteltem, hogy a padról lecsúsztattam a hátsó talpat, így a szenzor közelebb került a padhoz, és láss csodát, a probléma megszűnt.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2531) dav<3


dav<3
tag

Sziasztok fórumozók!

Az én "problémám" egy kissé összetett..

A helyzet az hogy van két egerem. Az egyiket azért vettem mert nagyon prémium az egész a szenzortól kezdve az egész egéren keresztül, felső kategória. Viszont van egy másik egerem ami nem felső kategória, jóval olcsóbb, viszont abban a macrozási lehetőség olyan mint egy másik egérben sem. Szóval van a prémium egér amit használni akarok és van a jól makrózható egér amiről csak egy gombot akarok használni a prémium egérrel.

Ez megoldható? Tehát be tudom azt álltani hogy ha a prémium egéren lenyomok egy gombok akkor az az olcsóbbig egéren nyomódjon le?

Kicsit össze kuszált a dolog tudom, de nagyon jó lenne ha ezt meg tudnám oldani.

Előre is köszi!

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#2532) dobragab válasza dav<3 (#2531) üzenetére


dobragab
addikt

Milyen egerek?

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2533) dav<3 válasza dobragab (#2532) üzenetére


dav<3
tag

A Premium amit használni akarok az egy Razer Deathadder Chroma, A jól makrózható amiről használni szeretnék egy gombot a Deathadder-rel az pedig egy A4Tech X7.

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#2534) mzso válasza dobragab (#2526) üzenetére


mzso
veterán

Az a baj, hogy az aprón szerintem kb annyiba kerül a szállítás mint amennyiért megérné. Nem valami elit egerek.

ebay-ről, ilyesmiről tud valaki olcsón?

[ Szerkesztve ]

(#2535) dobragab válasza dav<3 (#2533) üzenetére


dobragab
addikt

Gondolom, az A4Tech egerek norecoil makrójáról van szó. Olyanra gyakorlatilag nincs esélyed DA-n.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2536) MaTpr0F


MaTpr0F
senior tag

IMO 1.1a-val a következő gondom akadt:

Alvó állapotból, ha felébresztem a gépet, akkor darabol a mutató, vagy egyáltalán nem mozdul, csak ha nagyot rántok rajta. Ez mi a bánattól lehet?

[ Szerkesztve ]

(#2537) dobragab válasza MaTpr0F (#2536) üzenetére


dobragab
addikt

USB hacket használsz? Mintha az OCN threadjében lett volna ilyenről szó mostanában.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2538) MaTpr0F válasza dobragab (#2537) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Persze, 500-on járatom.

Akkor marad a ki-be húzgálás amíg nem javítják.

(#2539) dav<3 válasza dobragab (#2535) üzenetére


dav<3
tag

Így van. Szóval valami megoldás, ötlet?

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#2540) MaTpr0F válasza dav<3 (#2539) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Nem túl tanácsos úgy játszani. Tönkreteszi azt a kevéske skill-t is amit eddig sikerült összeszedned, plusz csak te hiszed azt, hogy nem lehet észrevenni. Egyszer valakinek szemet szúr, felvesz és kapod a bant.
De, ha nem tudsz nélküle élni akkor add el a DA-t és vegyél egyet az új A4tech szériából. Chroma szenzorát úgy sem fogod kihasználni, ha makro nélkül nem megy a multi, az új egereik meg elég jó minőségűek, ami az anyaghasználatot illeti. TL70 fordult meg nálam pár napra, azt hittem ótvar gagyi lesz, de elég jó. És ott aztán van makro minden mennyiségben, ha megveszed a szoftver ezen részét 20$-ért.

A te elgondolásod nem kivitelezhető sajnos. Vagy vegyél egy szabadon futó görgős egeret, srcoll-ra tedd be a bal klikket, megpörgeted és már darál is a rapidfire.

[ Szerkesztve ]

(#2541) dav<3 válasza MaTpr0F (#2540) üzenetére


dav<3
tag

Azt a kevés skillt is amit sikerült eddig össze szednem? :D

6 éve játszom versenyszerűen, több LAN-t is megjártam már, mellesleg a macro nem cheat.

Köszi azért a kommentet, csak nem értem hogy minden ismeret nélkül miért kell a magas lóról beszélni..

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#2542) MaTpr0F válasza dav<3 (#2541) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Macro nem cheat?

Menj már fel OCN-re és süsd el ott ezt a megjegyzésed, kíváncsi vagyok szerintük sem csalás-e?

Milyen versenyszerű lan az, ahol nem hajítanak ki az első ellőtt norecoil macro után?

[ Szerkesztve ]

(#2543) dav<3 válasza MaTpr0F (#2542) üzenetére


dav<3
tag

CoD4-ről van szó, és ott nem cheat. Amúgy csak kp-bál tudod használni az nc-t. Nem tudom mire vered magad amúgy, de jobb lenne ha állítanál magadon. Ja, a LAN pedig ICL, ami Magyarország legkomolyabb LAN rendezvénye.

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#2544) MaTpr0F válasza dav<3 (#2543) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Akkor biztos úgy van, elhiszem. Én azt hittem cs vagy ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#2545) -Zerg-


-Zerg-
tag

Jó reggelt egérbuherálók! Én nem ilyen szuper játékrágcsálóról kérdezek, csak egy mezei Genius netscroll 200-asról.
Scrollozáskor ellenkezőleg meg összevissza ment az képernyő. Sok gugli túrás után ezt találtam:
https://www.youtube.com/watch?v=6teEC1RuoQQ
Úgy látom, itt a csóka csak annyit csinál, hogy laposfogóval megnyomja a rotary encoder két szélét. Vélemény?
Én is megcsináltam + alkohollal fülpácikával megáztattam és a szájamból fújtam rá sürített levegőt és lám tökéletes lett a scroll! :C

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá.

(#2546) TeebyKay válasza -Zerg- (#2545) üzenetére


TeebyKay
őstag

A tisztítás önmagában nem volt elég? Vagy úgy nem is próbáltad?

(#2547) -Zerg- válasza TeebyKay (#2546) üzenetére


-Zerg-
tag

Lehet, de nem tom eldönteni mert mind a kettőt csináltam. Mondjuk az a megnyomkodás elég misztikus :)

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá.

(#2548) -Zerg- válasza -Zerg- (#2547) üzenetére


-Zerg-
tag

[link]
csak próbáltam linkként beszúrni

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá.

(#2549) jaffa 2843 válasza dav<3 (#2543) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Az pedig csalás, akárki akármit mond.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#2550) MaTpr0F válasza jaffa 2843 (#2549) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egér probléma (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.