Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4701) Bash válasza Scotch (#4699) üzenetére


Bash
őstag

Gondolj csak bele, szerinted eBay/PayPal kit vonna felelősségre, az eladót vagy a postát (akihez, ugye egy-egy tranzakció kapcsán nem sok köze van)?
A biztosítás az eladót védi, akármi van a leírásba írva. Ha nem fizet biztosításért az eladó, akkor vagy szállít egy másik ugyanolyan árut vagy saját zsebéből kell megtéríti a vételárat és a postaköltséget a vevőnek.

http://bashtravel.com/

(#4702) Scotch válasza Bash (#4701) üzenetére


Scotch
csendes tag

Attól tartok, ha megvizsgálja az eBay/PayPal az aukciót,
akkor esetleg az kerekedne ki a dologból, hogy ha a vevő tisztában volt azzal a mondattal, miszerint nem vállal felelőséget az eladó a küldemény eltünéséért vagy káráért, amennyiben nem fizet külön biztosítást a Vevő , akkor vessen magára.
Szerinted ez nem fordulhat elő?
Eddig egy rossz tapasztalatom volt, de ott elpuskáztam a claim-et :((

[ Szerkesztve ]

Állítólag tíz év múlva véget ér a hét, szűk esztendő.

(#4703) Bash válasza Scotch (#4702) üzenetére


Bash
őstag

Ilyen nincs, hogy az eladó nem vállal felelősséget, elég csak elolvasni az eBay User Agreement-et és a PayPal Buyer Protection-t. Akárki akármit ír a leírásba ezekkel ellentétesen nem cselekedhet.

http://bashtravel.com/

(#4704) Scotch válasza Bash (#4703) üzenetére


Scotch
csendes tag

Így legyen :)

Állítólag tíz év múlva véget ér a hét, szűk esztendő.

(#4705) kaller1


kaller1
veterán

Sziasztok! Kezdő felhasználó vagyok,egy kis segítséget kérnék.Vásárolnék de nem tudok,mivel a Buy it now! gomb megnyomása után ezt az üzenetet kapom:
"This seller has set buyer requirements for this item and only sells to buyers who meet those requirements.

You are unable to bid on or buy this item because:

You either don't have a PayPal account or your PayPal account is not linked to your eBay account. We encourage you to register with PayPal - it is the fast, easy and safe way to pay. Register with PayPal | Already have a PayPal account?"

Paypal accom természetesen van. Szóval mit-hova-merre írjak esetleg,hogy vásárolni tudjak?

.::> <::.

(#4706) Bash válasza kaller1 (#4705) üzenetére


Bash
őstag

Kapcsold hozzá a PayPal account-odat az eBay account-odhoz.

http://bashtravel.com/

(#4707) cocka válasza kaller1 (#4705) üzenetére


cocka
veterán

Ez marha érdekes, mert nekem is volt már ilyen Buy it now-s vásárlásom Paypal account requireddel és nem volt semmi gond.

Hát esetleg kösd össze a paypalos címlistádat az ebayessel. Nekem össze van. Lehet, hogy nekem ezért engedte kifizetni? :F

(#4708) 1010


1010
őstag

az ebay en ételt lehet venni? :U
ahogy néztem nem igen vagy csak nem találtam

(#4709) koxx válasza 1010 (#4708) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

ebayen mindent lehet venni : )
pick szalámi
ha hamar ideérne már a kenyeret is innen rendelném :DDD

(#4710) kaller1


kaller1
veterán

Köszönöm szépen,sínen vagyok.... :) :R

.::> <::.

(#4711) Tüzi válasza JamesHolden (#4651) üzenetére

kérdezd meg, hogy van-e neki a keresett típushoz. hátha...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#4712) cocka válasza 1010 (#4708) üzenetére


cocka
veterán

Úgy tudom még gyógyszert is lehet venni. Legalább is a német ebayen tuti.

(#4713) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Nos, 20 sikeres üzlet után lehet, hogy belefutottam az első kevéssé sikeres bizniszembe: rendeltem egy Moleskine naptárat egy 3300 értlkeléssel rendelkező (99.6% körüli feedback-es) embertől, a rendelést/fizetést követően 2 nappal már a "No longer a registered user" díszelgett a neve mellett, ráadásul a tárgy is már csak a MyEbay-ben szerepel a megnyert aukcióknál, rákattintva a "This listing (300196899705) has been removed or is no longer available." üzenetet kapom.
Mit kell/lehet tenni az "Item not received" ügymenet elindításán kívül?

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#4714) Bash válasza bLaCkDoGoNe (#4713) üzenetére


Bash
őstag

Ha PayPal-al fizettél nem lesz gond, csak a határidőkre figyelj oda, ne mulaszd el eszkalálni a dispute-t claim-mé.

http://bashtravel.com/

(#4715) Flashcash válasza 1010 (#4708) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Sport szelet: [link] :)

(#4716) bLaCkDoGoNe válasza Bash (#4714) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Köszi, azzal fizettem.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#4717) 1010 válasza bLaCkDoGoNe (#4716) üzenetére


1010
őstag

:) köszi
találtam egy csomó furcsa édességet

de ehető kukacot(igazi) még mindig nem lehet kapni :(((

(#4718) doc válasza 1010 (#4717) üzenetére


doc
nagyúr

fne a gusztusodat :DDD

(#4719) koxx válasza 1010 (#4717) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

ehető kukac van itthon is, menj ki a kertbe :D

(#4720) 1010 válasza koxx (#4719) üzenetére


1010
őstag

én olyat szertnék ami barbecue fűszeres :P
fehérjében gazdag
kb 2$ egy doboz

(#4721) bélcsavar


bélcsavar
csendes tag

Hello!
Vettünk 2 dolgot 1 eladótól, de már nem kell a termék , így kifizetni sem szeretnénk, az eladó disputol meg iylenek, de már írtam neki hogy relistálja nyugodtan!
Mi lehet ebből az egészből? A negatív értékelésen kívül?

(#4722) cocka válasza bélcsavar (#4721) üzenetére


cocka
veterán

Az jó, mert neki kell kezdeményezni az üzlettől való elállást. Vedd rá, hogy a dispute-nál jelölje be, hogy mindketten elálltok az üzlettől, utána meg mutual withdrawal a feedbacknél. Ha nagyon sír a szája felajánlhatod a dispute-on belül, hogy visszafizeted az insertion fee-t. De ha jól emlékszem mindkét fee-t visszaigényelheti, úgyhogy csak ha nagyon be akarod magad lopni a szívébe akkor van erre a felajánlásra feltétlenül szükség.

(#4723) Gonoszpók


Gonoszpók
csendes tag

Sziasztok, ezzel a Voigtlander objektívvel szemezek egy ideje.

[link]

440 dollár az ára magyarországi szállítással együtt, EMS-sel: matsuiyastore.
Erre ha jól értem még rájön az áfa +20%. Mennyi lenne rá még a vám, ezt hol tudom megnézni? Az EMS pontosan mit jelent? Jól értem, repülön elhozzák Magyarországra, aztán nekem majd az Orczy térre kell bemennem, befizetni a sarcokat és el is hozhatom a cuccot?

Elég törékeny a dolog, aggódom, hogy mi történhet vele :(

(Edit: elbahtam a linket)

[ Szerkesztve ]

(#4724) 1010 válasza Gonoszpók (#4723) üzenetére


1010
őstag

nézd meg az angol ebay-t hátha ott is lehet kapni
és akkor se vám se áfa nincs mert unió

(#4725) Gonoszpók válasza 1010 (#4724) üzenetére


Gonoszpók
csendes tag

Összvissz csak egy német oldalt találtam, ami árulja ezt: [link]
de sajnos németül egy szót se értek... azt látom, hogy nem fogad el Paypalt, és a szállítást le kellene vele egyeztetni.

(#4726) cocka válasza Gonoszpók (#4725) üzenetére


cocka
veterán

Van az spanyolul is.

[link]

Melyik részt nem érted németül? Tudok németül.

(#4727) Gonoszpók válasza cocka (#4726) üzenetére


Gonoszpók
csendes tag

Húúú a spanyol az 600 euró, a német meg 340 euró oO

Melyik részt nem értem németül? Alapvetően semelyiket sem :) Azt megnéztem szótár alapján, hogy fizetés az postai utánvét (ez nyilván Magyarországra nem játszik), és banki átutalás. Csak itt olvastam a fórumot, és németeket többen szidták. És a Paypal valamekkora védelmet adna nekem, a banki átutalás meg... hát, ez azért olyan 100e HUF, annyit nem szívesen dobnék ki az ablakon.

Az egész Rücknahme szekcióról fogalmam nincs. Azt jól értem, hogy fel kellene vennem vele a kapcsolatot levélben, és ott megbeszélni a szállítást, meg a fizetést?

(#4728) bélcsavar válasza cocka (#4722) üzenetére


bélcsavar
csendes tag

És ha egyszerűen csak nem foglalkozok az egésszel, szóval nem reagálok?

Befagyaszthatják idővel az accountomat? Vagy kereskedhetek tovább?

(#4729) bLaCkDoGoNe válasza bélcsavar (#4728) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Hát, ha ilyen hozzáállással bizniszelsz, remélem hamar eltávolítanak az eBay-ről. :U

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#4730) cocka válasza bélcsavar (#4728) üzenetére


cocka
veterán

Kapsz egy strike-ot.

Mondjuk az eseteket olvasva a helyzet nem valami bíztató:

If they're happy to excuse you, they can remove the strike via their own account.

If they're willing, they can remove the strike.

Szóval ott a ha, tehát az eladó jóindulatán múlik, hogy eltávolítja-e a strike-ot vagy sem.

"You send us proof that your seller excused you from your obligation to pay for the item."

Na most azt nem tudom mi van akkor, ha mégse nézi el. Megszívod? :)

[ Szerkesztve ]

(#4731) 1010 válasza bélcsavar (#4728) üzenetére


1010
őstag

ez már majdnem törvénysértő

de nem baj vannak más aukciós portálok
ott is lehet majd próbálkozni

(#4732) bélcsavar válasza cocka (#4730) üzenetére


bélcsavar
csendes tag

Hát passz, majd kiderül, legrosszabb esetben új banszámla, új regisztráció, aztán minden megy tovább..

Igazából azért nem kell az áruja, mert 1. nem akarja a két motyót egybecsomagolni 2. csak számlával meg cégesen akarja küldeni, na úgy meg aztán tutti mehetek még vámolni is, szal inkább kösz hagyjuk..

Köszi a válaszokat!! Üdv mindenkinek!!

(#4733) Bash válasza bélcsavar (#4732) üzenetére


Bash
őstag

És miért is várod el az eladótól, hogy törvényt szegjen a kedvedért?

http://bashtravel.com/

(#4734) cocka válasza Gonoszpók (#4727) üzenetére


cocka
veterán

Igen írni kell az eladónak üzenetet. A fizetésen nincs mit megbeszélni, max. megkérded, hogy elfogad-e paypalt. Amúgy marad az átutalás. A szállítási költséget meg megkérded.

Na ez valami olyasmi, hogy visszavétel. Visszavételi infók. A fogyasztók a vételi szerződéstől 1 hónapon belül, az ok feltüntetése nélkül írásban (pl. levélben, faxon vagy telefonon) vagy a termék visszaküldésével elállhatnak. A határidő leghamarabb az áru kézhezvételekor kezdődik, alapos, szöveges felvilágosítással. A visszakozás vagy a termék idejében való elküldése a visszavételi határidőn belül kell történjen. A visszavétellel kapcs. infókat illetően forduljon hozzánk Firma Foto Mundus, Am Neuen Markt 60, 49716 Meppen
Fax.: +49 5931 18503
E-Mail: service@foto-mundus.de ezen és ezen a címen stb..

Következmények

na ezt inkább nem írom le. Már fáradt vagyok. :DDD

(#4735) Gonoszpók válasza cocka (#4734) üzenetére


Gonoszpók
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséget! :)

Írtam az eladónak, rákérdeztem a paypalra illetve a fizetési lehetőségekre. Kicsit aggódom, hogy ha banki átutalással fizetek, és valami nem lesz rendben, akkor később mit tehetek (ha jól sejtem, semmit).

(#4736) Tüzi válasza 1010 (#4724) üzenetére

Csak elvileg minden interneten vásárolt (külföldi) cucc után kell(ene) áfát fizetni... Ezt csak gondoltam megsúgom :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#4737) koxx válasza Tüzi (#4736) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Csak arra kell vám+áfát fizetni ami EU-n kívülről érkezik.

(#4738) doc válasza Tüzi (#4736) üzenetére


doc
nagyúr

ezért (meg a vám miatt) szokták ráírni a csomagra hogy ajándék, meg hogy az értéke kevesebb mint 50 usd ;)

(#4739) dc


dc
tag

helló,

nekem az a problémám hogy a megnyert áru képe mellett hiába áll hogy :Versand nach: Europa,lentebb a leírásban írja hogy nem küldi ki magyarországra. ilyenkor mi a teendő ?

(#4740) 1010 válasza dc (#4739) üzenetére


1010
őstag

irsz az eladónak és megkérdezed,hogy küldi-e
aztán megbeszélitek a részleteket

(#4741) cocka válasza dc (#4739) üzenetére


cocka
veterán

Ezt nem még licitálás vagy a buy it now-ra nyomás előtt kéne megnézni? Mert ha ilyen baromi logikus, akkor általában jó szokásomhoz híven ennek tisztázásával kezdem az eladóval való kommunikációt. Te ilyet nem szoktál? :U

(#4742) koxx válasza cocka (#4741) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

nekem is mindig ez az első dolgom, szállít-e, ha igen mennyiért, ha ok akkor vásárlás

(#4743) 1010


1010
őstag

nemrég volt egy érdekes eset:
általában több ebayt nézek angol,amcsi,hong kong,
és egy termék mind 3 nál fönn volt
az pedig,hogy szállit magyarországra csak az angol változatnál volt elérhető,
eddig ok, gondolom itt meg is veszem hiszen fizetem a szálitást is
de mikor fizetnék már nem annyi a szállitási díj hanem több,mikor calculate ra nyomok még annál is több lesz :D
inkább irtam a sellernek mi van,és elkülte a korrekt számlát

szal először mindig az eladót kell kérdezni,nem vásárolni mint én :B

(#4744) bélcsavar


bélcsavar
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Lezárult a hatalmas nagy Dispute Trágyalás tegnap óta :) simán kiegyeztünk az eladóval, hogy én nem fizetek ő meg újralistáz, én megírtam az ebaynek hogy miért nem fizetek, aztán rányomtam a we Made an Agrement vagy mire aztán dispute closed !!

Ui. Cocka úgy látom te vagy itt az egyetlen értékes tag rajtam kívül , a többiek meg BASH ák meg :D :D :D

Köszi a pozitív válaszokat Cocka !!

[ Szerkesztve ]

(#4745) doc válasza bélcsavar (#4744) üzenetére


doc
nagyúr

vagy csak senki nem licitál felelőtlenül, hogy aztán meg visszamondja... :U

(#4746) Bash válasza bélcsavar (#4744) üzenetére


Bash
őstag

Pont a magadfajtád miatt veszítettem az elmúlt ~2 hétben közel $500-t, plusz $1350 bevételkiesést is okoztak a nem fizetők.
Ha én lettem volna az eladó a két strike mellé két olyan hatalmas negatív visszajelzést is adtam volna, hogy csak úgy füstölt volna... remélem soha nem futunk össze üzleti ügyben.

http://bashtravel.com/

(#4747) 1010 válasza bélcsavar (#4744) üzenetére


1010
őstag

szerncséd volt
valameik habzó szájjal ragazkodik a fizetéshez
és csak 2dolog elégiti ki
ha fizecc vagy ha kirugnak ebayről

(#4748) Jim Tonic válasza bélcsavar (#4744) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Szerintem meg szégyeld magad! Minősíthetetlen vagy. Sajnálom, hogy nem tiltottak ki onnan örökre.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#4749) bélcsavar


bélcsavar
csendes tag

Nagy számokkal bárki dobálózhat, inkább arról számolnál be a többiekkel egyetemben, hogy a BEVÉTELEID után mennyi ÁFÁT meg VÁMOT fizettél be, ha már ekkora hatalmas anyagi kár ért.. Becsületlovagja.. ;)

(#4750) bélcsavar


bélcsavar
csendes tag

Mellesleg most a savazást félretéve, Nekem 12 rendelésem van "úton" közel 25 napja, pedig mindenért azonnal vagy rákövetkező nap fizettem, és egyeztettem is..

Szóval az eladói tábor sem különb...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.