Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3301) polar válasza polar (#3300) üzenetére


polar
tag

Na megtaláltam, egyszerre csak 10 torrent futhat...Lehet ezt valahogy növelni a gyári kliens beállításaiban?

Köszönöm!

Bárcsak három madár lehetnék és felülről láthatnám, ahogy magam alatt repülök...

(#3302) [Misel] válasza polar (#3301) üzenetére


[Misel]
tag

Nem lehet. fun_plug telepítése után, transmission-nel lehet, de a gyárival nem. Kereső segít

"Ipari szörnyeteghangdaganatok lepték el a lüktető, eleven, nedvzöld csodahippirétet."

(#3303) balage87


balage87
csendes tag

Nekem lenne egy 320L. és olyan gondom lenne hogy statikusra váltottam az ip címet, és a megadott címen nem érem el.valami ötlete valakinek?!

(#3304) polar válasza [Misel] (#3302) üzenetére


polar
tag

Értem, köszi!

Viszont egyből lenne 3 további kérdésem. Ez alapján próbáltam telepíteni a fun_plugot illetve a transmission-t:
http://klseet.com/index.php/d-link-dns-320-nas/173

1: addig jutottam, hogy futtattam az alábbi parancsot:
su nobody -c "transmission-daemon -f -g /mnt/HD/HD_a2/.transmission-daemon -w /mnt/HD_a2/Downloads -t -u <Your-Desire-UserID-Here> -v <Your-Desire-Password-Here> -a 127.0.0.1,192.168.*.*"

Erre azt az üzenetet kaptam, hogy a .transmission-daemon-t nem találja. Van erre valakinek ötletel?

2: ma reseteltem a NAS-t, hogy majd előről kezdhessem a telepítést a leírás szerint. A HDD-t is formáztam, eltünt a ffp mappa. Akkor ez visszaállított mindent, azt is amit a leírás szerint a PuTTY-al csináltam(ssh kulcs, ilyesmi)

3:Van valakinek jobb leírása, mint a fenti?:)

Köszönöm!

Bárcsak három madár lehetnék és felülről láthatnám, ahogy magam alatt repülök...

(#3305) krealon válasza balage87 (#3303) üzenetére


krealon
veterán

Mire allitottad?
Mi a geped IP cime?
Bongeszo cache torles volt?

(#3306) balage87 válasza krealon (#3305) üzenetére


balage87
csendes tag

Közben sikerült visszaállítanom a telepítőjével. Most az a gondom, hogy más hálózatról nem tudom elérni csak belsőn.Hogyan tudom beállítani hogy külső-ről is elérjem?!

(#3307) hörcsi77


hörcsi77
tag

Hali
Nézegetem a d-link dns-320lw nas meghajtót.
Van olyan opciója, hogy elérhető tabletről és okostelefonról is. Valakinek ezzel kapcsolatban van tapasztalata?
Köszi előre is.

(#3308) polar


polar
tag

Sziasztok!

Valami ok folytán nem tudok sem telnetezni, sem putty-al belépni a nas-ra. A telnet egyszerűen azt mondja, hogy nem lehet csatlakozni a következő porton:xx
A putty RAW-ban azt mondja, h cannot assign requessted address, SSH-val pedig: Connection refused

Tudnátok segíteni?
Köszönöm!

Bárcsak három madár lehetnék és felülről láthatnám, ahogy magam alatt repülök...

(#3309) balage87 válasza hörcsi77 (#3307) üzenetére


balage87
csendes tag

Ha letöltöd az alkalmazást okos telefonodra akkor persze,androidra arra tuti van.én is használom.

(#3310) [Misel] válasza polar (#3308) üzenetére


[Misel]
tag

Az alap gyári firmware-el nem lehet se telnetet se ssh-t használni, egy fun_plug nevű kiegészítés kell hozzá. Keress rá itt a topicban.

"Ipari szörnyeteghangdaganatok lepték el a lüktető, eleven, nedvzöld csodahippirétet."

(#3311) Fekó


Fekó
csendes tag

Sziasztok!

Hány torrent szálat képes futtatni egyszerre?

Én értem hogy non-stop, de mikor zár?

(#3312) krealon válasza balage87 (#3306) üzenetére


krealon
veterán

"Most az a gondom, hogy más hálózatról nem tudom elérni csak belsőn.Hogyan tudom beállítani hogy külső-ről is elérjem?!"

A szukseges szolgaltatas portjat a routeren, a NAS IP-jere forward-olod.
Persze ha csak siman "kiengedsz" szolgaltatasokat, akkor azt a kulonbozo netes robotok meg fogjak talalni es meg fogjak tamadni. Kulonosen a felhasznalonevet / jelszot nem igenylo dolgokat.
Ha biztonsagos kulso hozzaferest akarsz, akkor VPN-t kell kialakitani.

(#3313) balage87


balage87
csendes tag

Próbáltam ,de sajnos ha beírtam ip címeket mindig hibát ír ki, hogy nincs tartományban,és ha módosítom a nas ip-jét akkor meg nem tudok rá csatlakozni.Esetleg megtudom máshogy csinálni hogy lássam,vagy csak ez az egy út van?!

FunPlug-ot sikeresen telepítettem,de viszont a transmission-t nem tudom.Ott akadtam el, hogy felmásoltam a helyére és újból el akarom indítani a PUTTY-ot először login-t kér utána meg jelszót.akármit írok be neki nem fogadja el.Valami ötlet??

[ Szerkesztve ]

(#3314) krealon válasza balage87 (#3313) üzenetére


krealon
veterán

Ha ennyire fogalmad sincs az egeszrol, akkor kerj meg egy ismerost, aki a halozati alapokkal tisztaban van, hogy csinalja meg neked.

(#3315) balage87 válasza krealon (#3314) üzenetére


balage87
csendes tag

Van benne valami,csak nem ért hozzá senki,legalább is akiket kérdeztem.

(#3316) czpitti


czpitti
senior tag

Van nekem egy kis problémám aki kétféleképpen oldodhat meg.Egy: fogom ezt a fost és szana-szét torom.Ketto: valaki elmondja mi a tosz van.Nos a bajom: dns-315 a készulékem tipusa,vatta uj,sosenem volt ilyenem( hozzáteszem tobbet nem is lesz mégha életet is lehelek belé.) Olyan hulyegyereknek magyarázosan valaki elmondhatná miért van az hogy ossze van kotve minden,elinditom a telepitot és nem találja a nas-t.De semmi nem látja még a tv-m sem.Router se látja,sehol sincs.Wtf???

Diablo III CZPITTI#2239 http://hu.twitch.tv/czpitti

(#3317) b-max válasza czpitti (#3316) üzenetére


b-max
aktív tag

a routered sem látja ? fut a routereden DHCP szerver ?

Telefonos elérhetőség : huszas 92 6kettő 3O4 - Viber is

(#3318) czpitti válasza b-max (#3317) üzenetére


czpitti
senior tag

Utolso elotti sor: a routerem sem látja...Persze fut a dhcp.Igazábol router oldalon mindent kiprobáltunk-beállitottunk-reseteltunk stb.Mégse látja semmi.Mondták dugjam rá gépre utp-kábellel de nemjo mert fordito kellene( igy a gép sem látta ) dugjam rá usb-n keresztul dehát ugy csak adatokat szed le fényképezogéprol stb.Ugyse látta a gép.Vadi uj a cucc és nemtom mit kezdjek igy vele :( Konkrétan azt se tudom ellenorizni mukodik-e avagy sem,vagy mi a baja hogy a telepito nem látja az eszkozok kozott.

[ Szerkesztve ]

Diablo III CZPITTI#2239 http://hu.twitch.tv/czpitti

(#3319) czpitti


czpitti
senior tag

Szerkesztési ido lejárt ehh.Én csak itthoni belso hálozaton szeretném használni semmi másra nem használnám.

Diablo III CZPITTI#2239 http://hu.twitch.tv/czpitti

(#3320) b-max válasza czpitti (#3319) üzenetére


b-max
aktív tag

Próbálj meg letölteni másik programot a dlink honlapjáról. Okozhatja még talán vinyó gond is, szerintem távolits el minden particiót a vinyóról.

http://www.dlink.com/hu/hu/support/product/dns-315-sharecenter-1-bay-network-attached-storage

[ Szerkesztve ]

Telefonos elérhetőség : huszas 92 6kettő 3O4 - Viber is

(#3321) czpitti válasza b-max (#3320) üzenetére


czpitti
senior tag

Na erre nem gondoltam.leformázom,letoltom és meglátjuk.koszonom :R

Diablo III CZPITTI#2239 http://hu.twitch.tv/czpitti

(#3322) beneboy


beneboy
tag

DSL-320l új firmware
Ezt a firmware-t próbálta már valaki: DLINK_DNS320L(LW).1.03b04(3.07.0904.2013)?
a dlink.com-on nincs fent, de az ftp-n már megtalálható (link)
Nem találtam sehol infót róla :(

[ Szerkesztve ]

(#3323) [Misel] válasza beneboy (#3322) üzenetére


[Misel]
tag

elvileg, ha letöltöd, van benne changelog

"Ipari szörnyeteghangdaganatok lepték el a lüktető, eleven, nedvzöld csodahippirétet."

(#3324) czpitti válasza czpitti (#3321) üzenetére


czpitti
senior tag

Nem jelenik meg kiválaszthato eszkoz a telepités során.Mit csináljak mááááár :O Tettem bele egy ures vinyot az se segitett.Rá lehet ezt kotni valamiképpen kozvetlenul egy pc-re?Igaz hogy vadi uj de megnézném mukodik-e egyáltalán...

[ Szerkesztve ]

Diablo III CZPITTI#2239 http://hu.twitch.tv/czpitti

(#3325) beneboy válasza [Misel] (#3323) üzenetére


beneboy
tag

Nincs benne, csak a feltöltendő firmware fájl. (vagy én vagyok vaksi)

(#3326) czpitti


czpitti
senior tag

A router már látja de sen nem tudjuk pingrlni sem nem telepiti fel ( nincs eszkoz )

Diablo III CZPITTI#2239 http://hu.twitch.tv/czpitti

(#3327) czpitti


czpitti
senior tag

Osszefoglalom mi a tényállás : most ott tartunk hogy ures vinyo benne,a hálozatra utoljára fuztem fel a nas-t igy látja a dhcp listában is a router.De ennyi sehova tovább :( Se géprol,se routeren belul még pingelni sem tudom,telepito továbbra sem találja mint kiválaszthato eszkozt.

[ Szerkesztve ]

Diablo III CZPITTI#2239 http://hu.twitch.tv/czpitti

(#3328) [Misel] válasza czpitti (#3327) üzenetére


[Misel]
tag

hagyd a telepítőt a p**ába, browserben üsd be az IPjét, aztán helló

"Ipari szörnyeteghangdaganatok lepték el a lüktető, eleven, nedvzöld csodahippirétet."

(#3329) czpitti válasza [Misel] (#3328) üzenetére


czpitti
senior tag

Megprobáltam.Semmi.Tényleg ki kéne probálni valahogy ezt a fxst hogy mukodik-e egyáltalán mert hiába vatta uj nem akarom elhinni hogy ennyi szarakodás után se akar jo lenni.

Diablo III CZPITTI#2239 http://hu.twitch.tv/czpitti

(#3330) b-max válasza czpitti (#3329) üzenetére


b-max
aktív tag

Próbáld meg másik UTP kábellal, a router másik portjába. Ja és a tüzfalad hogy áll ?

Telefonos elérhetőség : huszas 92 6kettő 3O4 - Viber is

(#3331) czpitti válasza b-max (#3330) üzenetére


czpitti
senior tag

Igen.probáltam másik portot,másik utp kábelt,tuzfalakat kikapcsolva sem torténik semmi.Holnap visszaviszem a boltba uzemeljék be elottem.Nem tudok már mást csinálni,nem értem a dolgot sehogysem.

Diablo III CZPITTI#2239 http://hu.twitch.tv/czpitti

(#3332) polar


polar
tag

Sziasztok!

Na újra nekikezdtem a transmission beállításának...
Ezt a leírást zongoráznám végig:
http://mobilarena.hu/tema/dns-320/hsz_1268-1268.html
A sh /ffp/start/transmission.sh start parancs után azt írta, h ".tansmission-daemon" no such file or directory. De alapvetően szerintem elindult. Aztán a stop is lefutott
Viszont a vi-vel nem boldogulok. Elvileg megnyitja a fájlt, de csak ~ van benne.
Ez most mit jelent?
Illetve olvastam, hogy WinSCP-vel is be lehet menni. Ezt nem sikerült nekem működésre bírni. Kell ehez valami beállítás a NAS-on is?

Köszi!

Bárcsak három madár lehetnék és felülről láthatnám, ahogy magam alatt repülök...

(#3333) polar


polar
tag

Sziasztok!

Sikerült felraknom a transmissiont, el is indul, de csak egyzer. Utána vagy homokórázik a böngésző, vagy azt a hibeüzenetet dobja, hogy unauthorized ip address, és állítsam be a settings.json-ba.
Ott ezek a beállítások vannak:
"rpc-whitelist": "127.0.0.1,192.168.1.*",
"rpc-whitelist-enabled": true,
Próbálkoztam azzal h false-ra állítom a rpc-whitelist-enabled-et, de az sem segített, akkor az unauthorized ip üzenet sem jött, csak homokórázott a böngésző.
Valakinek valami ötlet?

Köszönöm!

Bárcsak három madár lehetnék és felülről láthatnám, ahogy magam alatt repülök...

(#3334) [Misel] válasza polar (#3333) üzenetére


[Misel]
tag

a settings.json-ban úgy szerkessz, hogy a transmission le van állítva, különben felülírja. egyébként azok a beállítások helyi hálóról engedik a hozzáférést.

"Ipari szörnyeteghangdaganatok lepték el a lüktető, eleven, nedvzöld csodahippirétet."

(#3335) polar válasza [Misel] (#3334) üzenetére


polar
tag

Leállítva szerkesztettem, a beállítások megmaradtak többszöri újraindítás után is.
Kipróbáltam, beállítottam a 192.168.*.* helyett *.*.*.*-ot. így mindig elindul, viszont amint betölt a felület, egyből leáll, hibaüzenet, h a kapcsolat megszakadt a szerverrel, frissítsem a böngészőt. Aztán frissítés után megint ugyan eddig jut el...

Valakinek ötlet?
Köszönöm

Bárcsak három madár lehetnék és felülről láthatnám, ahogy magam alatt repülök...

(#3336) czpitti


czpitti
senior tag

visszavittem . A gyereknél meg jo hát beszarok...Még mindig ott tartunk hogy router látja de meg sem pingeli.Eszkozt továbbra sem látja.

Diablo III CZPITTI#2239 http://hu.twitch.tv/czpitti

(#3337) czpitti


czpitti
senior tag

Probaképpen visszatettem a régi routerem és tokéletesen megy vele.Éljen:(

Diablo III CZPITTI#2239 http://hu.twitch.tv/czpitti

(#3338) b-max válasza czpitti (#3337) üzenetére


b-max
aktív tag

Tehát rossz a routered ? Milyen ?

Telefonos elérhetőség : huszas 92 6kettő 3O4 - Viber is

(#3339) czpitti válasza b-max (#3338) üzenetére


czpitti
senior tag

Nem rossz az csak valamiért nem kezeli.Látja,ottvan de semmi más.tp-linkwr3600 amivel nem megy.egy ezeréves belkinnel pedig tokéletes.

Diablo III CZPITTI#2239 http://hu.twitch.tv/czpitti

(#3340) [Misel] válasza czpitti (#3339) üzenetére


[Misel]
tag

routerre backup, majd factory reset?

"Ipari szörnyeteghangdaganatok lepték el a lüktető, eleven, nedvzöld csodahippirétet."

(#3341) czpitti válasza [Misel] (#3340) üzenetére


czpitti
senior tag

Minden megvolt.5 nap után feladom és nézek másik routert.Nade azt már kiprobáltatom a boltban rakják ossze nekem ott.Szerencsém van mert haver a boltos,becseréli nekem egy másikra.Ha van valami tapasztalat mire cseréljem amivel tuti jo lesz szivesen fogadok tipust.

Diablo III CZPITTI#2239 http://hu.twitch.tv/czpitti

(#3342) [Misel] válasza czpitti (#3341) üzenetére


[Misel]
tag

Nekem (és ha jól tudom, rajtam még sokaknak) TP-Link TL-WR1043ND van, tökéletesen megy vele

"Ipari szörnyeteghangdaganatok lepték el a lüktető, eleven, nedvzöld csodahippirétet."

(#3343) at3ssz


at3ssz
csendes tag

Sziasztok, bocs hogy ide írom a DNS-323 gondom de talán előbb kapok választ!
Olyan gondom volna, hogy eddig 20Mb/s netem volt addig maxon ment a torrent letöltés (transmission 2.80-1), emeltettem 40Mb/s és akkor is csak 20Mb/s megy. PC-n tökéletesen megy a 40Mb/s-el. CAT5 kábelek vannak.
Kérem, valaki megoldást tud a bajomra vagy esetleg valami korlát valahol?

FXP vagy TC másoláskor 80-90Mb/s megy tökéletese viszont a Torrent nem :O

[ Szerkesztve ]

(#3344) szabi_zoli82


szabi_zoli82
csendes tag

Sziaszok!
Egy HP P1005-ös printer megosztásával küzdök, sikertelenül. A NAS felismeri, Windowsban telepítem a sok-sok -többnyire azonos- fellelhető leírás alapján, de semmi reagálás nincsen a nyomtató részéről, hiába próbálkozom a nyomtatással. Van valami ötletetek? Köszönöm!

(#3345) mclaren1818


mclaren1818
csendes tag

Sziasztok,

vettem egy 320L-t + hozzá egy WD Red 3Tb-os lemezt (WD30EFRX-68EUZN0). Valamiért nem látja a Disk management/Hard Drive Configuration alatt a lemezt. S.M.A.R.T alatt ott van, tesztelni is tudom Passed lesz.

Ha a system status/hard drive info alatt nézem, ott sem mutatja.

+Ha a Hard Drive Configuration-nál rányomok hogy Set RAID Type and Re-Format akkor nem történik semmi.
Mi lehet a gond?

Köszönöm,
Gergő

[ Szerkesztve ]

i7 6800k + ARCTIC Liquid Freezer 240 + Asus X99A II + 32 GB DDR4 Corsair Vengeance LPX + Thermaltake 530W

(#3346) mclaren1818


mclaren1818
csendes tag

Na rájöttem: Az internet explorer volt a hibás, Firefoxban már reagál a Set RAID Type and Reformat -ra :W

i7 6800k + ARCTIC Liquid Freezer 240 + Asus X99A II + 32 GB DDR4 Corsair Vengeance LPX + Thermaltake 530W

(#3347) polar válasza drmotto (#3100) üzenetére


polar
tag

téves hsz:)

[ Szerkesztve ]

Bárcsak három madár lehetnék és felülről láthatnám, ahogy magam alatt repülök...

(#3348) polar


polar
tag

Sziasztok!

Én OSX-ből érem el a DNS320-at. Ha moveolok egy fájlt, az megcsinálja a "háttérben", viszont ha másolni akarok, az már a hálózaton keresztül történik. Mivel csak 300MBit-es a router, amibe csatlakoztaatva van, ez a szűk keresztmetszet.
Egyelőre Finderben próbáltam, ott baromi lassú emiatt. A NAS-ra beloginolva a File Managerben ha másolok, akkor azt megcsinálja tisztán a NAS HDD-jén, jóval gyorsabb így, csak ez meg elég fapados felület.

Van valami ötletetek, hogy milyen alkalmazással tudnám feloldani ezt a problémát?

Köszi!

Bárcsak három madár lehetnék és felülről láthatnám, ahogy magam alatt repülök...

(#3349) biker válasza polar (#3348) üzenetére


biker
nagyúr

ha mavericks, akkor abban szar az AFP, ne úgy kezeld, hanem smb/cifs-en

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3350) polar válasza biker (#3349) üzenetére


polar
tag

Mavericks, igen.
" hanem smb/cifs-en" mármint ne a shared részből válasszam ki a NAS-t, hanem mountoljam fel smb//:192.x.x.x-el?
Ez a cifs nem sokat mond nekem, mi ez?

Köszi!

Bárcsak három madár lehetnék és felülről láthatnám, ahogy magam alatt repülök...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.