Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34249) sztyui2 válasza Sada88 (#34248) üzenetére


sztyui2
őstag

Jaja, nálam is állít valami alapot, és nálam is más prew-be más, aztán valami szarabb jelenik meg. Ha valaki rájön, elmondhatná nekem is :)

(#34252) sztyui2 válasza BV92NTZ (#34250) üzenetére


sztyui2
őstag

Napjaink egyik leghíresebb fotósa már kitalálta ezt. A fotós neve Dave Hill :K

(#34259) sztyui2 válasza Stenly (#34256) üzenetére


sztyui2
őstag

Álomszerű hatás elérésére pont hogy low-clarityt szoktak használni meg szelektív élességet meg ilyeneket, nem azt, hogy mindenütt éles, és clarity és contrast, meg minden full maxon.

(#34261) sztyui2


sztyui2
őstag

Épp ma fotóztam a zenekart akit még tavasszal is(igazából jó is, hogy pont most hozta elő a képüket valaki :) ), ma már nem akartam berakni, kicsit lusta vagyok, de épp aktuális, ezért csak nektek berakom előbb :) Most is eléggé belenyúlkáltam, a pár hsz-el feljebb írt módon, hogy kicsit kiterjesszem a dinamikát :)
Na szóval itt a kép(egyben véleményt is kérnék róla :) )

Csak összehasonlítás képpen, itt van a nyers kép is:
[link]
És itt a nyers kép FF-be konvertálva, csak hogy legyen összehasonlítás a fenti FF képpel ;)
[link]

(#34265) sztyui2 válasza kiskornel (#34263) üzenetére


sztyui2
őstag

Köszi.
Megj. Scott Kelby sokszor azt ajánlja, amit mondanak neki... :)
Mert elég sokmindent reklámoztatnak vele a videóiban, meg a Photoshop world rendezvényeken. Szájába adják, hogy mondja azt, hogy absolutely incredible stuff blabla, és veszi a nép :)

(#34266) sztyui2 válasza skippper (#34264) üzenetére


sztyui2
őstag

Az a durva, hogy kurvaélet, hogy most kellett visszaadnom a 10-22-t, mert ez sajnos csak 18mm-en készült. Ha lett volna 10-22, akkor simán belefért volna minden. Így nem volt hely, örülök hogy egyáltalán így belefértek. Kb előttük még 1m-nyi hely volt, és én ott voltam felkenődve a falra, szóval.... :)

(#34268) sztyui2 válasza kiskornel (#34267) üzenetére


sztyui2
őstag

Nekem amikor egy kis zajszűrés kell(nagyon nagyon ritkán), akkor LR3-at használok. De minden zajszűrővel az a baj, hogy kb csak kicsibe érnek valamit. Nagyban elmaszatolják a képet. A magam részéről inkább maradok a kicsit zajos, de éles képnél.

(#34270) sztyui2 válasza kiskornel (#34269) üzenetére


sztyui2
őstag

Észre ám:D Van olyan képem, ahol csak az elmosott háttér van zajszűrve.
Mondjuk ez köztudott, hogy a zaj jobban előjön a homogén felületeken meg a sötétebb részeken, de legalább mi saját szemünkkel is tapasztaljuk mert sokat fotózunk,és nem csak olvasunk róla... :DDD
De azt is észrevettem, hogy a zaj kevésbé jelentkezik a jól megvilágított területeken. Szóval használhatunk akármekkora iso-t, ha sötét van, ígyis-úgyis nagyon csúnya lesz, még ha iso100-on húzunk, akkor is brutálisan zajosodik. Viszont ha meg van világítva a téma, vagy bármi, akár vakuval, vagy akármivel, akkor nagyon jól tűrik a vázak a zajosodást.
Két példa: Ha csak záridőcsökkentéshez kell jól megvilágított területen, akkor is nagyon jól tűrik a magas iso-t.
Másik, hogyha pl vakuval világítok valakit, és magas iso-t használok, hogy a környező fény is kicsit érvényesüljön, vagy épp csak a vakum teljesítményét akarom kímélni(pl ha sorozatot lövök,tudom hogy a vakum 1/16-nál bírja az 5kép/sec-es sorozatképét a 30D-nek, ezért kiszámolom a fényértékeket, hogy mennyivel kellett az iso100-nál alkalmazott vakubeállítást lejjebb venni, és annyival emelem az iso-t, és mondjuk iso100 helyett iso640-et használok), akkor is nagyon szép képet kapok,és szinte alig érzékelhető a zaj :)

[ Szerkesztve ]

(#34278) sztyui2 válasza Sada88 (#34274) üzenetére


sztyui2
őstag

Hát külön LR-ban nem lehet ilyet, de LR-al zajszűröd, aztán elmented a zajszűrt képet, és a "zajos" képet is, aztán meg PS-ben összeteszed :) Egyszerű mint az 1x1 :D

Apropó csak úgy elmesélem... :)
Ma tanultam a suliba egy kis fotós matekot. Tudtátok például, hogy a tárgytávolság szorozva a képtávolsággal, egyenlő a gyújtótávolság szorozva tárgytávolsággal plusz gyújtótávolság szorozva képtávolsággal :)
Meg hogy a nagyítás mértéke egyenlő a tárgytávolság osztva a tárgytávolság minusz gyújtótávolsággal? :D :D
Csomó ilyen hülye képletet kell megtanulni, és ilyen feladat volt pl, hogy:
Milyen messze kell menni a műteremben a tárgytól, 105mm-es gyújtótávolságú objektívet használva, ha egy 1,8m hosszabbik oldalú festményről olyan képet akarunk készíteni, hogy a hosszabbik oldal pontosan kitöltse a 35mm-es érzékelő hosszabbik odlalát? :DDD
Várom a megoldásokat ha valakinek van kedve kicsit számolgatni, aztán majd elmondom mi a jó :D :DDD

(#34284) sztyui2


sztyui2
őstag

Még zenekar! :) Vélemény?

(#34286) sztyui2 válasza Sada88 (#34285) üzenetére


sztyui2
őstag

Jujj baszki, tényleg jó hogy mondod, észre se vettem :D
Na majd meglásd milyen szépen ügyessen-okossssan kiszedem :D :D

(#34301) sztyui2 válasza bubi92 (#34295) üzenetére


sztyui2
őstag

Köszi mindenkinek! :)
Strobist info:
Két vaku hátulról, egy pedig elölről, kicsit oldalról egy fehér ernyővel.
Valahogy így nézett ki:

[ Szerkesztve ]

(#34303) sztyui2 válasza Sada88 (#34302) üzenetére


sztyui2
őstag

Na és itt?:D
Portfolio menüponton belül a Menagerie első pár képet nézd :) Ez se egyszerű :D
Nekem még a kutyás képek nagyon tetszenek a Dogs Gods menüpontban ;)

(#34308) sztyui2 válasza Sada88 (#34305) üzenetére


sztyui2
őstag

"na de a lapját linkelted az meg flash szóval nincs direkt link "
Nem mondod, ezért magyaráztam el menüpontonként, hogy hol kell keresni azokat a képeket, amiről beszéltem :D Nem mintha a többi képe nem lenne érdekes a csávónak :)

(#34316) sztyui2 válasza cOxeR (#34312) üzenetére


sztyui2
őstag

Első tetszik. Másodikon tényleg kicsit esetlen a kompozíció, de sztem az se annyira rossz. Többi tényleg nem lett annyira jó.

(#34322) sztyui2 válasza gzola (#34319) üzenetére


sztyui2
őstag

Ez nekem is nagyon tetszik! Grat! :C

(#34337) sztyui2 válasza Karima (#34335) üzenetére


sztyui2
őstag

Ez jó!:D

(#34342) sztyui2 válasza sztyui2 (#34278) üzenetére


sztyui2
őstag

Bocs srácok, közbe kicsit megfeledkeztem erről, a megoldás 5355mm ;)

cOxeR: Esetleg ha mozdulatlan, akkor állvánnyal, több expóval befókuszálhatod a teste töbi részét is, aztán pedig PS-ben összerakod.

(#34349) sztyui2 válasza MrBean55 (#34348) üzenetére


sztyui2
őstag

Nekem ezek vannak :)
[link]
[link]

(#34357) sztyui2 válasza D4rkm4n (#34354) üzenetére


sztyui2
őstag

Semmi extra tényleg, csak egy másfél éves fotó, de most nyert egy kis aktualitást, és ha már más is mutatta, én is toltam egyet :D
Amúgy ha véletlen nem működik a link:[link]

(#34386) sztyui2 válasza Marky21 (#34382) üzenetére


sztyui2
őstag

Csináltam neked egy verziót, sztem ez így jó, ennél jobbat nem nagyon fogsz tudni csinálni semmilyen eszközzel szerintem ;)
Itt van amit te linkeltél, és itt a módosított kép.
Egyszerű, Photoshopban:
Filter/Noise/Dust & Scratches menüpontban található a cuccos. Állítsd a Radius-t 4-re, a Threshold-ot 17-re. Legalábbis én ennél a képnél ezeket a beállításokat alkalmaztam, remélem a nagy képre is érvényesek ezek a beállítások. Ha nem, akkor játssz az értékekkel ;)

(#34388) sztyui2 válasza cOxeR (#34387) üzenetére


sztyui2
őstag

Éjszakai fotózásra egy tippem van: Kékóra ;)

(#34399) sztyui2 válasza Slowman (#34396) üzenetére


sztyui2
őstag

Alapvetően nem annyira tetszik, hogy nincs nyaka a modellnek(a sál miatt). Van amikor ez jól néz ki, de sajnos itt nem. Az első képen a póz is kicsit előnytelen.
A szűkebbeknél az állókon azt az alap hibát látom, hogy nagyon sok hely van kihagyva a fej felett. Scott Kelby is megírta a fotós könyvében, asszem a kettesben, de nem biztos, hogy ezt sokan elkövetik. Kevesebb teret kellett volna hagyni a fej fölött, tovább ezeken a szűk képeken valahogy a világítást is nagyon keménynek érzem. Mintha szembe lenne vakuzva. Nincs főfény, nincs mellékfény, vagy legalábbis nagyon nem érzékelhető.
Az utolsó kép talán a legjobb, a póz is egész elfogadható, a kompozíció se olyan rossz, mint a többinél, és a modell nyaka is szépen látszik. És még a fények is természetesek(vagy annak hatnak).

(#34423) sztyui2 válasza attika89 (#34415) üzenetére


sztyui2
őstag

Nem rosszkis tárgyfotó, szertem ha kicsit darkosra van véve a feeling:) Bár az alja kicsit szűk :)

Slowman:Lehet nem kellett volna levágni a tetejét. Igazából tényleg sokszor csinálják hogy levágják a fwj tetejét, viszont itt ez nem annyira jön be. Igazából szerintem az lehet a baj, hogy alapból a vágatlanon se annyira jó a kompozíció, és vannak ilyen képek, amiket már hiába vagdos az ember, már nem jön össze az igazán jó kompozíció. Szerintem talán itt is ez jött elő, hogy alapból kicsit esetlen volt a kép.

gzola:Ez megint állat lett! Elismerésem a koncertfotóidhoz, nagyon tetszik mind! :C

Sada88:Neked már kifejtettem kb a véleményem az eseményfotóidról :)
Amúgy ezek a képek láttan is sokszor felkiáltok, hogy "Uramisten, MIAFASZ???? :Y " És ezt nem csak a képeken lévő dolgokra értem, sőt, inkább nagyon sokszor a teknikai kivitelezésre :O

[ Szerkesztve ]

(#34424) sztyui2 válasza Sada88 (#34414) üzenetére


sztyui2
őstag

Na kiemelek párat a WTF kategóriából:
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
Kezdjük ott, hogy az összevissza bemozdult képeknek sztem nem sok értelme van. Oké, hogy érzékeltetni akarod a természetes fényeket, meg a mozgást, de az nem azt jelenti, hogy több másodperces expókat lőssz, mert akkor ilyen undorító képek lesznek.
Mellesleg ha ezt akarod, használj állványt. Jah, hogy nem tudsz állványt használni? Akkor ne szarakodj ilyenekkel, mert a fenti förmedvények lesznek az eredmények. Ha természetes fényeket akarsz sötétben, akkor egy dolgot mondok:Lehet le kéne váltani a 350D-t, ha állandóan sötétben fotózol. Iso1000 az lófasz. Nem muszáj 5D, de már egy 40D is sokkal többre vinne...
Másik:Pont most sírtál Gézának facebook-on hogy mennyire utálod a kiégést. Hát baszki akkor ez miiiiiii????? Könyörgök, ez egy rossz kép.Az ilyeneket már a helyszínen törölni kéne a francba.
Ez megint hasonló kategória, bár nem égett ki a szó klasszikus értelmében, de ez a világítás nagyon, de nagyon rosszul sikeredett. Van még mit tanulni strobist téren, nem beszélve arról, hogy sikeresen visszatükrözted a vázon lévő vakud fényét az üvegen.
[Ez] a poharas már megint a "No comment" kategória, csak az a baj, hogy ez már annyira durva, hogy nehéz elmenni mellette szó nélkül.Oké, hogy részletek, meg satöbbi, dehát uramisten, műanyagpohár? Ne szívass már...
Bár nézhetném úgy is, hogy különleges látásmódoddal lefotóztad azt a dolgot, amit senki a büdös életbe nem fotózott volna le, de inkább nem nézem.
Hát ez meg nem is tudom...tényleg nem tudom mit lehetne erre mondani. Ilyet lehet hogy még a mobilommal is tudtam volna csinálni a helyszínen. Minőségtelen, semmitmondó szemét...

(Jöhetnek a kifogások, amiket mindig ki szoktál tudni találni, kívánncsi vagyok milyen gondolatok rejtőznek ezek mögött....)

[ Szerkesztve ]

(#34426) sztyui2 válasza Slowman (#34419) üzenetére


sztyui2
őstag

jah, amit még kifelejtettem írni, nincs igazából instant jótanács, olvass el pár kisebb cikket, hogy hogyan szokták legtöbbször komponálni a portrékat. Vagy Scott Kelby könybe is van sok jó tipp(ügyes-okos módszerekkel ebook formájában beszerezhető mind a 3).
Viszont amiért ezt a hsz-t megírtam, az az, hogy nagyon jól teszed, hogy hagyod, és inkább fotózol, ahelyett, hogy a képpel tökölnél. Sokszor jobb tényleg inkább hagyni és tapasztalatként felfogni, és majd a következő alkalommal ezeket szem előtt tartva próbálsz majd valamit létrehozni. Nincs jobb dolog a tapasztalatszerzésre/tanulásra a fotózásról, mint maga a fotózás :) Szal a hozzáállásod jó! :K

(#34429) sztyui2 válasza attika89 (#34428) üzenetére


sztyui2
őstag

Hát pedig egy kompaktnak nagy a mélységélessége :)
Talán azt tudnád csinálni, hogy messzebb viszed kicsit a gépet, és úgy lefotózod, aztán vágsz belőle egy kicsit, hogy ugyanez legyen a képkivágás, akkor a mélységélesség nagyobb lesz a végső képen.
Vagy esetleg megpróbálhatod azt is, hogy nem a hátsó vagy a hátsó melletti tollra fókuszálsz, hanem az elsőre vagy a másodikra(amelyikek el vannak most mosódva), mert elvileg az előtérben lévő dolgok sokkal jobban elmosódnak, mint a háttérben lévő dolgok, szóval lehet, hogy van itt nagy mélységélesség alapból is, csak túl messzire fókuszáltál. Lehet, hogyha mondjuk a másodikra fókuszálsz, akkor mindegyik éles lesz, bár ezt tartom a legvalószínűtlenebbnek.
Vagy még megpróbálhatod azt is, hogy állvánnyal lefotózod a hátsó tollakra fókuszálva, és aztán egy másik képen az első tollakra fókuszálva, aztán Photoshopban összerakod ;)

(#34445) sztyui2 válasza bigmasterg (#34441) üzenetére


sztyui2
őstag

Ezek a te cuccaid?
Ötödik-hatodik kép tetszik. Kicsit stockfotós jellegük van:)

HD650 eléggé odabasz, meg a Shure is elég jó :D Nagyon király fejhallgatók ezek :D
Nekem Sennheiser HD485-öm van, de simán előfordulhat hogy jövőre veszek egy HD555-t :D
Amik nekem most tetszenek, azok a Beats by Dr. Dre fejhallgatók, bár sajnos eléggé drágák :)

(#34454) sztyui2 válasza bigmasterg (#34453) üzenetére


sztyui2
őstag

Háh, enyémhez adnak ilyen tartót, amire rá lehet akasztani :) Nagyon hasznos, és még jól is néz ki:D

(#34488) sztyui2 válasza gzola (#34487) üzenetére


sztyui2
őstag

Ez már megint nagykirály! :K

(#34490) sztyui2 válasza gzola (#34489) üzenetére


sztyui2
őstag

:D :D Láttad a videót is? :DDD

(#34505) sztyui2


sztyui2
őstag

Szar ez a tél, hamar sötét van, hideg is van, megöli a modellfotózást egy kicsit...
Be vagyok ragadva a stúdióba, de azért itt is tolom amikor lehet :)
Itt egy kép, véleményetek? :)

Lighting setup-ot magyarázgatás helyett inkább lőttem egy werkfotót, kommentben megtalálható, és persze szokásos módon majd facebook.com/sztyui-n lesz fent több werkfotó is, meg még több kép, ami flickr-re nem kerül fel ;) Szóval jelöljetek nyugodtan! :K

(#34522) sztyui2


sztyui2
őstag

Vélemény?

(#34525) sztyui2 válasza Játékos (#34523) üzenetére


sztyui2
őstag

Az nem a kompozíció miatt van, de amúgy direkt ilyen szűk.

(#34530) sztyui2


sztyui2
őstag

Igazából pont ezt akartam valahogy érzékeltetni, hogy teljesen "befedi" a bunda :) Tényleg kicsit a túlzás irányába elmenni, stb.
Igazából most így utólag rákerestem egy-két képre, és meglepően hasonlókat is találtam:
[link]
[link]
[link]
Nekem is hasonló volt a célom, mint ezeknek a képeknek a készítőinek, kicsit átesni a ló túloldalára, csak sajnos nekünk nem volt ekkora bundánk, így maradt a kicsit szűkebb kivágás.

(#34541) sztyui2 válasza Chapel (#34540) üzenetére


sztyui2
őstag

Köszi mindenkinek! :)

(#34572) sztyui2 válasza Brumi (#34570) üzenetére


sztyui2
őstag

Dobáljad fel stocfotóra:) Az ilyeneket szeretik venni ;)
Tényleg nagyon jó lett! :K

(#34585) sztyui2 válasza Brumi (#34584) üzenetére


sztyui2
őstag

CPU, RAM, videókártya szerintem.

(#34589) sztyui2 válasza Brumi (#34587) üzenetére


sztyui2
őstag

Én 5 éves laptopon szerkesztek képeket, 1280x800-as monitoron a LR-ban a képnek kb 600px-nyi hely van...
A gépben összvissz 60gb winyó van, ezért raw fájlokat sem tudok megtartani, és rendesen szelektálok is. 2x512mb ram van, eredetileg összvissz 512 volt, aztán bővíteni próbáltam, de a szar alaplap nem engedett, csak még 512-t betenni, többet nem...
A proci 1,7ghz-es celeron gagyiszar. Minden más, videókártya, hangkártya, integrált.
Ennyit e belsőről.
Külső: Optikai meghajtóm jónéhány éve teljesen analfabéta, se nem ír, se nem olvas, kólatartónak jó...
Hangkártyának a jack dugója ki van törve, beletört egy fülhallgató, nem tudom pontosan hogyan:S
A monitor meghajlott, ha lecsukom, enyhe U alakot tud felvenni.
A billentyűzet folyamatosan szeret kiesni, B betűnek főleg szokása:)
A műanyag hűtőbodák az oldalán kitörtek, nemtom hogy túlmelegedtek-e, vagy egyszerűen elöregedett a műanyag, de valamilyen oknál fogva ki vannak törve...
Akksi nem bír 1 percnél többet, a tápkábel pedig nem ad néha áramot. Háromszor volt újra forrasztva, sőt most csatlakozó is volt cserélve, de még így is random kikapcsol a gép.
Amúgy meg lehet nézni a képeimet, ennyit számít a számítógép... :D :D :DDD
Persze egy jó gép gyorsítja a munkát, egy jó minőségű kalibrált monitor pedig szintén nagyon jó ha van, de az én szaromon is elfut a PS CS3, meg a LR2.7 is, meg a LR3 is néha-néha ha zajt kell szűrni.

Mondjuk nekem is kéne már egy új gép, én iMac-re hajtok, csak sajnos eszméletlenül drága, és még egy jóideig ezzel a mostani trágya géppel kell szenvednem, amit már legszívesebben a falhoz vágnék sokszor...
Csak az akadályoz meg, hogy nekem személyesen a rajta lévő képeim többet érnek, mint maga az egész gép... :K

(#34596) sztyui2 válasza t_a_m_a_s (#34593) üzenetére


sztyui2
őstag

Így legalább rá tudod fogni a gépre :DDD

(#34610) sztyui2 válasza #31757056 (#34609) üzenetére


sztyui2
őstag

Hát enyém is szokott gondolkozni nagyon sokat...
Úgy szoktam, hogy hazaérek egy hosszabb fotózásból, 100-150 kép, elindítom az importot, aztán elmegyek, megnézek egy 40 perces sorozatrészt valamiből, aztán pont kész van...:D
De ez még a jobbik eset, mert a 60gb-s winyón örülök ha 1-2GB szabad hely van, és nem fér el a 4gb-s memkari tartalma rajta, szóval akkor 10-essével kell beimportálni LR-ba, aztán ott kidolgozni, aztán jpg-be exportálni, aztán kitörölni a raw-kat, és jöhet a következő adag. Na ez tud igazán idegelő lenni, amikor nem tudsz válogatni normálisan...:S

(#34620) sztyui2 válasza kiskornel (#34619) üzenetére


sztyui2
őstag

Hát elég nagy szívás ez...
Nagyon drága hobbi ez a fótózás:S
Mert még az elején nagy nehezen összegyűjtöd a vázra valót, aztán szépen lassan lehet összegyűjtögetni az elején szükséges ksebb dolgokra, 10-20 ezres tételek nem nagy szám, fx50, 18-55, manuálvakuk is 10ezer ft környékén vannak, állványok is 4-5ezer ft...
Viszont amikor az ember már továbblépne, akkor van nagy gáz sajnos, mert kell a jó számítógép, ami kb 2 évente nagyon el tud avulni, nameg kell az új váz is, amit meg mittomén 3 évente, bár manapság még sűrűbben is lehetne cserélni. Ha meg csak vázat cserélsz, akkor megint ott vagy, hogy nem szereti a számítógéped a 20mb-os raw fájljait mondjuk az 5DII-nek...
Azok akik objektívekre költenek többszázerzreket váz meg számítógép helyett, nekik meg a vázuk lesz elavult, és hiába van jó obijuk, ha a régi váz már az újak mellett nagyon feltűnően zajosodik, vagy esetleg kevés a felbontása a különböző stockfotós oldalak elvárásainak, stb-stb...
Nagyon sok pénzbe kerül sajnos a fotózás, ha komolyan gondolja az ember, csak akkor van igazán szívás, ha tényleg komolyan gondolná mint mondjuk én, de pénz meg nincs, aztán Debreceni Zita és társai 1Ds-el fotóznak úgy hogy azt se tudják mi az a rekesz... :O

(#34630) sztyui2


sztyui2
őstag

Csak hogy én is On legyek, egy sima mai kis unatkozós kép a "kamerát magam elé tartós" módszerrel :)

[ Szerkesztve ]

(#34635) sztyui2 válasza Zozzant (#34634) üzenetére


sztyui2
őstag

Ez a Scott Kelby könyvek egyikéből való:) Nem tudom pontosan melyikből, épp két hete olvastam el mind a 3-at :)

(#34637) sztyui2 válasza Zozzant (#34636) üzenetére


sztyui2
őstag

Egyetértek, olykor-olykor nagyon buta a könyv, dehát nagyon kezdőknek van. Nekem egy újdonságot mondott, konkrétan azt, hogy ha nem akarjuk hogy egy nagyobb csoportképen pislogjanak a szereplők, akkor mondjuk nekik, hogy csukják be a szemüket és 3-ig számolok(én a fotós), és amikor 3-hoz értem, akkor mindenki nyissa ki egyszerre. Így mindenkinek nyitva lesz a szeme:D
Nah, hát ezt volt szerencsém még aznap kipróbálni, amikor olvastam... :D
Elmentünk egy óvodába fotózni, végigfotóztuk az összes csoportot, meg mindenkit, és hát nem kell mondanom, hogy óvodás gyerekekkel elég nehéz bánni, sőt sokuk még kamera elé sem volt hajlandó állni, stb.
Na akkor jött a nagy csoportkép, voltak rajta vagy 30-an+5 óvónő. Mondom egy próbát megér, kipróbáljuk a Scott Kelby trükköt...:D
Szépen becsukták a szemüket, aztán amikor 3-ra számoltam mindenki úgy nyitotta ki, mintha hirtelen meg akarna valakit ijeszteni, és tökre torz arcot vágtak, szóval ez se nagyon működött:D
Lehet hogy ha nem 4 évesekkel csinálja az ember működik, de nálam nem működött...:D

(#34639) sztyui2 válasza kricsi81 (#34638) üzenetére


sztyui2
őstag

Hát jah, amikor olyanokat mond, hogy ha éles képet akarsz, mindenképp használj állványt:)
Voltak nagyon durva dolgok, amiket a leghülyébb emberekből is kinézek hogy tudják...:)
Amúgy olyan könyvet tudtok, ami direkt haladóknak készült? Olyat, ami már feltételezi hogy rendesen benne vagy a fotózásba, de mégis adna sok tanácsot. Akár olyat, ami profiknak készült? Vagy profiknak nem véletlen nem csinálnak már könyvet? Nem tudom,de én mindig csak ilyen "most fog először gépet a kezében" könyveket látok... :(

[ Szerkesztve ]

(#34644) sztyui2 válasza t_a_m_a_s (#34641) üzenetére


sztyui2
őstag

Joe McNelly könyvéről hallottam már én is, de még nem találtam sehol sem magyarul, sem angolul ebook formájában:)
Ha esetleg neked megvan, vagy tudsz adni egy linket, vagy bárki, akinek megvan, az tolhatna ide a fórumba, vagy esetleg privátba egy linket ;)
Köszönöm előre is, ha akad valaki :)

(#34654) sztyui2 válasza Karima (#34649) üzenetére


sztyui2
őstag

Köszi mindenkinek, holnap ránézek:)
Felőlem átmehetünk a könyves topicba, csak linkeljétek pls, hogy melyik az... :D

(#34667) sztyui2 válasza brumi1024 (#34665) üzenetére


sztyui2
őstag

Ilyesmi nekem is van :)

Egyébként ez itt a reklám helye is egyben, végre kész lett a Blogom ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.