Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18488) sztyui2 válasza Xantomas (#18487) üzenetére


sztyui2
őstag

Valami gyümölcsöt dobálsz valami szénsavas cuccba?

(#18508) sztyui2 válasza Bikerman (#18507) üzenetére


sztyui2
őstag

Van ilyen, hogy egy hónap alatt csak x számú képet lehet feltolni flickr-re?
Jah, és ne legyen már szokásos a link. MIndig csak a kezdőlapot linkeled. Honnan tudjuk, hogy melyik az új kép? Lehet egyszerre több is. Vagy nézzük mindig az uccsót? Ez hülyeség. Menj bele a képbe, és így linkeld legalább.
ottkar:Könyörgöm, ezt mér kell ekkorában? Sőt, mi az hogy ezt? Egyiket sem! Mostanában csak ilyen szar képfeltöltős képeket látok, amik olyan monitorra vannak méretezve, ami nem is létezik. Könyörgöm, legalább vegyétek arra a fáradtságot, hogy leméretezitek :((( Meg nem ártana direkt link a képhez, mert nálam már lassan aminek ez a hülye zöld képfeltöltős kerete van, már minuszból indul, annyira tele van már a tököm a sok hülye képfeltoltes.hu-val.
Inkább töltsétek fel ide, de szigorúan maximum 800x600-ban, és direkt linket kérünk a képhez!!! :O

[ Szerkesztve ]

(#18512) sztyui2 válasza kiskornel (#18509) üzenetére


sztyui2
őstag

Teljes méretben nem kell élesíteni. Ennyi. A teljes méret úgyis csak nyomtatásra van, ott meg nem számít az élesítés, vagy csak nagyon minimális mértékben. Ezt az utómunkás mondatodat nem értem. Egyszerűen lemented JPG-ben, aztán nyitod PS-ben, ctrl+alt+i és máris kicsinyítheted. Aztán a kicsinyítettre egy kis élesítés akkora mértékben, amekkorában kell, és ennyi. Ha alapból PS-ben dolgozol(lásd, akik jpg-ben fotóznak), és nem lightroom-ban, és mondjuk vannak layereid is, akkor meg csak egy flatten image, aztán kicsinyítés, élesítés, és máris mehet netre.Eztuán meg törlöd a kicsit, és csak a nagyot hagyod meg. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#18517) sztyui2 válasza pinkypinky (#18513) üzenetére


sztyui2
őstag

Én ezt nem LoL-nak nevezném, hanem egy kurvajó lehetőségnek. Oly rendszerrel rendelkezőknek, másodváznak nagyon király. Van egy ismerősöm, neki viszonylag komoly Oly rendszere van, ami takar egy profi vázat, nagyon jó obikat, és nemrég vett egy oly e410-et 50-ért. Te meg most linkelted ugyebár az e400-ast 50-ért újonnan, szóval nincs nagy különbség. Meg egyébként is, sokan használnak e410-et, és ez egy nagyon jó lehetőség, azoknak, akik DSLR minőséget akarnak olcsón.
Ha komoly esküvő/rendezvényfotós lennék, én is vennék egy canon 350D-t másodváznak ebből az 50ezres árkategóriából.

(#18519) sztyui2 válasza tete007 (#18518) üzenetére


sztyui2
őstag

Részlettelen, zajos, az átmenetek nagyon rosszul mutatnak, a nap színe is nagyon rossz, mert nagyon brutálisan ki van égve, és nagyon látszanak a "kiégés színei", ez a hülye sárga meg ez a nem éppen szép átmenet a fehérbe. A felhő se néz ki valami jól, azt nem is említve, hogy nincs egyetlen éles rész sem a képen.

(#18534) sztyui2 válasza Bikerman (#18526) üzenetére


sztyui2
őstag

Igen, de ha nem vagy Pro user, akkor nem jeleníti meg az all sizes-nál a képet original méretben, csak max 1024-esben. Vagy 1280-ban, nem tudom. A lényeg, hogy a free accountosoknak csak ilyen monitorméretben látható a képük(hozzáteszem nem is kell nagyobb), ezért ne teljes méretben töltsd fel a képeidet flickr-re, hanem előtte kicsinyítsd le 1024-re, vagy kisebbre. Mert ha teljesben töltesz fel mondjuk egy 10mb-os képet, jóhogy betelik a 100mb, viszont semmire se mentél vele, mert úgyis csak a fél megás 1024-es képet jeleníti meg. Ezzel csak annyit érsz el, hogy odaadod a flickr-nek a saját teljes méretű képedet. Tök ingyen odaadod nekik. Pedig a teljes méretű képet senkinek sem szabadna odaadnod, mert azzal nagyon keményen visszaélhetnek.Mondjuk zt csak feltételezem, hogy teljesben töltöd fel a képeket, mert nem hiszem, hogy másképp ilyen kevés képből betelt volna a 100mb.

Engem inkább az sokkolt, hogy a free accountosok max 200 képet tölthetnek fel. Nekem kb fél éve van flickr-em, most tartok 102 képnél. Lehet egy éven belül váltani kéne Pro acc-ra, csak sajnos elég drága. Nincs valami fotós itt, aki ismer ilyen belső embereket, akik esetleg tudnának intézni valamit ezzel kapcsolatban? Nincs valakinek valami olyan ismerőse, aki nagyon benne van ezekben a dolgokban, és mondjuk nagyon olcsón tudna pro accot intézni?

[ Szerkesztve ]

(#18566) sztyui2 válasza máyköl (#18547) üzenetére


sztyui2
őstag

Nebassz, hogy neked ekkora a monitorod :Y
Másnak nem... :((( :((

(#18576) sztyui2 válasza Hydra SR (#18573) üzenetére


sztyui2
őstag

Igen, az az extrás tényleg nagyon jó volt, én is azt használtam, amíg meg nem szűnt. Azóta én is ide tolom fel a képeket.

(#18603) sztyui2


sztyui2
őstag

Néhány kép a mai elfoglaltságomról:

Viszont igen soknak tartom ezt a 10 darabot. Vannak kedvenceim nekem is, de válogatni kellene belőlük. Próbáltam az utómunka során az ugyanolyan füstöket különböző módon feldobni, hogy kicsit mások legyenek, de még így is nagyon egyformák. Csak néhány emelkedik ki közülük. Ezért véleményeket kérek, melyik a bejövős, melyik nem, mert igen nehéz szelektálni. Sajnos ez csak 1 db füstölő eredménye, és szvsz elég kezdő a végeredmény , de reményeim szerint a közeljövőben újra csinálok még párat.

[ Szerkesztve ]

(#18608) sztyui2 válasza flegos (#18606) üzenetére


sztyui2
őstag

Tudjuk, hogy gond van mostanában a nagy méretű képek linkelésével, nade ez azért túlzás... :DDD
Azért ennyire nem kell kicsire :DD
Najó, csak hülyülok, tudom, hogy véletlen volt :))

[ Szerkesztve ]

(#18652) sztyui2 válasza máyköl (#18618) üzenetére


sztyui2
őstag

Így.
Bár ebből a cikkből sokat meg lehet tanulni, de ez inkább az utómunkára helyezi a hangsúlyt, ami mondjuk engem nem érdekelt, mert tudtam, hogy mit akarok csinálni.
Hogy egy kis saját tapasztalatot is adjak hozzá:
Mindenképp kell ugye külső vaku. Próbálj minél nagyobb fekete hátteret használni, mert sokszor nagyon szép volt a füst, de nem fért bele a fekete háttérbe nálam(ugyanis én egy fekete pólót használtam hattérnek. Hiba volt, mert túl kicsi, de perpill az volt kéznél). Nálam egy teljes füstölő elment arra, hogy a beállításokat próbálgattam. A vaku fényének szűkítésénél én nem tettem szűkítőt a gép felé eső oldalra, csak a háttér felé eső oldalra tettem egy A2-es fehér lapot , ami eltakarta a vakutól a hátteret, és viszonylag szépen, lágyan visszaverte a fényt a füstre. A vakura magára semmilyen fényterelőt nem raktam(én egy mikrosat villanj körtét használtam), csak simán direktbe villantottam(de ezt ugyebár lágyította még a mellette lévő lap). Plusz szembe a vakuval is tettem egy A2-es fehér lapot, ami visszaverte a vaku fényét, mintha két helyről vakuztam volna meg. A fókuszálás nagyon fontos, és a szűk rekeszis. A fókusz azért, mert ha nem éles a füst, akkor szopi van. Mindenképp manuál fókusz kell, de ezt asszem írják is a cikkben. Fókuszálj rá a füstölőre, aztán kapcsold ki az af-et. Szóval kell állvány a gép alá is.
A szűk rekesz azért fontos, mert megy össze-vissza a füst, hol a gép felé, hol a gép felől, és kell a nagy mélységélesség, hogy minél több részlete éles legyen a füstnek.
A füstölő alá is kell egy állvány, hogy az is fixen tartson. Szóval elég necces megjátszani, hogy a gép, a vaku, a füstölő, és az összes derítőlap is biztosan álljon a helyén, pont ott, ahol lennie kell.
Majd még veszek füstölőt, ez volt nekem is az első alkalom. Ezek a képek egy db füstölő eredményei, mert csak kettőt kaptam ingyen, kipróbálásra haveromtól.
Láttam boltban, egy 20-as csomag nálunk 170ft-ba kerül, "állvány" a füstölőhoz, ami jól megtartja pedig 230 ft. Szóval ha a vaku meg a DSLR, az állványok, meg minden megvan, akkor relatív olcsó.
Mondjuk olyan DSLR is kell hozzá. Nekem szerencsém volt a 30D-vel, mert azon van szinkronkábel csatlakozó, így rá tudtam dugni a külső vakut, és úgy exponálni, hogy csak a külső vaku villanjon. Ugyanis a beépített vakuval való elsütés itt elég haszontalan, mert az megvilágítja a fekete hátteret, és máris megszívtuk.
Továbbá néhány képen látszik is, hogy erősen zajosodnak a képek. Mivel szinte minden sötétben van, a füst szabad szemmel alig látható(csak a vaku világítja meg), így elég zajos a cucc. Ezek 30D-vel, iso 100-on készültek, ami alapból nem valami zajos, de az utómunka során bekövetkező színváltoztatások, háttérelsötétítések, füstkivilágosítások jelentősen rontják a kép minőségét, és a végeredmény hiába olyan kicsibe, mint szeretnénk, nagyba eléggé zajos. Ezt ki lehet küszöbölni a tökéletes világítás megtalálásával, ami olyan képet eredményez, ahol már csak a színt kell változtatni. Én még nem találtam meg ennyi idő alatt.

Cayman: Amit írtál, a negyediken meg ezen is az eredeti színek vannak. Azok ilyen szépek. Pont ezek azok a képek, ahol alig nyúltam bele az alapba, csak kivágtam a füstölőt az aljáról. Itt van az uccsó pirosban, bár nekem az eredeti elképzelés szerint jobban tetszik, pont azért, mert mindegyik ilyen fehérre invertált kép, pirosban nézett ki a legjobban, de ez sztem ilyen lilás rózsaszínben se rossz, sőt, most hogy nézem, sztem jobb is. Szóval neked lehet jobban tetszik a piros, de én nem bántam meg, hogy inkább a másik színt választottam. Majd hátha legközelebb lesz megint valami ilyesmi füst, és annak jobban áll a piros :D

[ Szerkesztve ]

(#18672) sztyui2 válasza Timyyy (#18670) üzenetére


sztyui2
őstag

Itt ha jól látom csak annyi, hogy mindig új layeren különböző színű brushokat húzogatott, és overlaybe(vagy multiply-be) tette a layer mode-ot, vagy csak simán lejjebb vett az opacity-ből.
Az én képemen ez úgy van, hogy a fehér az fehér maradt. A füst layereket sokszor megduplázod, és mindig változtatsz a színén(én csak simán a hue saturation-nel csináltam, és úgy, hogy a colorize ki van pipálva, így színezi). Ezután meg csak kiradírozod azt a részt, amit nem akarsz olyan színűre, és aztán változtatod az alatta lévő füst színét. Mondjuk itt már érdemesebb maszkolni, nem pedig radírozni. Én maszkoltam. De ha sokszor akarod nyomogatni a Ctrl+z-t, akkor használhatsz radírt is :))
Szerencsére nekem még van egy évem az érettségiig, de egyre közelebb kerülök hozzá, hogy én se érjek rá ilyenekre :)
Mondjuk ha van egy kis időm, akkor mindig áldozok rá, mert ez az egy, amihez(valamilyen szinten) értek, és ezzel akarok valamit kezdeni a későbbiekben.

[ Szerkesztve ]

(#18685) sztyui2 válasza Timyyy (#18679) üzenetére


sztyui2
őstag

Naszóval a 3 könyv sorban.
A photoshopos könyveket nem éri meg megvenni. Egyszerűen azt nem lehet csak úgy megtanulni, mert nem nagyon vannak alapszabályok a PS-ben, mint ami a fotózásban van. Az rendben van, hogy leírják, hogy így vágjál, meg így maszkoljál, de ezt megtanulhatod netről is, de magadtól mégjobban. Én is tutorialokból, de legfőképpen magamtól tanultam. Igazából a PS olyan sok mindenre való, hogy tényleg nem nagyon vannak alapszabályok. Meg úgyse tudsz annyi mindent egy könyvből megjegyezni. Ha meg csak az alapokat írja le, akkor nem éri meg.
A zoom in-t nem ismerem, de a A Digitális fotózás műhelytitkait igen. Az viszonylag jó könyv, én is olvastam, csak sajnos túl későn. Az alap dolgokat magamtól, és netről meg fórumokról megtanultam, és már nem tudott újat mondani. Szerencsére nem kellett kifizetnem az árát, mert egy haverom kölcsönadta, amíg elolvastam.
A zoom in, meg ugyanaz, csak máshogy leírva. Igazából tökmindegy melyiket választod, mert mindkettő az alapokat mondja el, amik ugyanazok. A digitális fotózás műhelytitkaival nem jársz rosszul, ha még nagyon satu vagy a fotózáshoz. Viszont a digitális fotózás műhelytitkait el tudom neked küldeni PDF-ben, hogy beleolvashass, neagyjisten monitoron végigolvasd. 3000 ft-ot sztem nem ér, ha ott van a monitorodon. Akár olcsóbban ki is nyomtathatod. Ha kell elküldöm.

[ Szerkesztve ]

(#18686) sztyui2 válasza Timyyy (#18680) üzenetére


sztyui2
őstag

Az eszközökről annyit, hogy egy hónapja van meg a tükrösöm, és ahhoz is csak egy 50mm-es obim van, ami azért eléggé korlátozó tényező. Plusz van még egy tripodom, mert az már a régihez is megvolt, és továbbá most vettem egy mikrosat villanj körtét. De nem egy hónapja kezdtem, szóval az eszköz tényleg mellékes. A te fujiddal is lehet jó képeket csinálni. Az már más kérdés, hogy nem kell teljes méretben, vagy A2-ben kinyomtatva nézni :)

[ Szerkesztve ]

(#18714) sztyui2 válasza Hydra SR (#18707) üzenetére


sztyui2
őstag

Azt az 1/4000-es záridőre értette. Azért parasztvakítás, mert csak kb nagylátószögben van a gépnek f2.8-as fényereje, és ezért az 1/4000-es záridőt max nagyon nagy napsütésben lehet használni, de igazából semmi értelme, mert inkább rekeszelni kell,mert akkor jobb lesz a képminőség. A zajszintet meg ugyebár nem viheted feljebb, mert kompaktról beszélünk.

(#18716) sztyui2 válasza pisti (#18715) üzenetére


sztyui2
őstag

Pontosan. Az ND szűrő lényege, hogy napsütésben is használhatsz hosszú záridőt, és ehhez nem kell a rossz minőségű, legszűkebb rekeszt használnod. Ráadásul néha még a legszűkebb rekesznél is napsütében 1/100-at, vagy 1/200-at ajánl a gép, attól függően ugyebár, hogy mekkora a legszűkebb rekesz.
Van egy haverom, aki olyan fotókat csinál, ahol egy kocsira tesznek állvánnyal gépet, és hosszú záridőt használnak, hogy a kocsi éles maradjon, a háttér meg elmosódjon, ezzel azt az illúziót keltve, hogy száguld a kocsi. Na neki azért kellett ND szűrő, mert mindezt napsütésben csinálják, és úgy, hogy hátulról megtolják a kocsit, szépen lassan. Ez megy kb 30mp-ig, szóval 30mp-es záridőt használnak. Ennél a záridőnél, napsütésben, ND szűrő nélkül már minden kiégne. De ND szűrővel meg minden tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#18724) sztyui2 válasza Timyyy (#18719) üzenetére


sztyui2
őstag

"most tulajdonképpen a svenkelést írtad le?"
Igen. Ez a svenkelésnek egy speciális formája. Ugyanazt a hatást lehet elérni vele, de itt mégjobban elmosódik a háttér. Azért jobb ez, mert itt nem csak kb-ra kell követned a témát, hanem rá van rögzítve fixen a fényképezőgép a témára, ezért sokkal könyebb dolgod van. Természetesen ezt elég rendesen meg kell szervezni, meg kell ilyen állvány is, amit hozzá tudsz rögzíteni a géphez. Szóval ez csak akkor jó, ha meg van szervezve a dolog. Mondjuk Fejo(meg senki más) értelemszerűen nem teheti fel a gépet állvánnyal a red bull repülőre, hanem ott kézből, érzéssel kell svenkelnie.

"jaaaj annyit tanulok ma a hsz-ekből meg a cikkekből, hogy lassan kezd túlcsordulni a fejemben a sok információ"
Na látod, nem is kell már könyvet venned:D

[ Szerkesztve ]

(#18732) sztyui2 válasza Timyyy (#18720) üzenetére


sztyui2
őstag

Na akkor betolom már ide a könyve(ke)t, hátha kell másnak is csak átfutni.
[link]
[link]
Egyébként igaz, amit KTTech mondott. Érdemes lenne elolvasni a fotózás alapjairól szóló írásait. Sokmindenre megtalálod bennük a választ.

[ Szerkesztve ]

(#18775) sztyui2 válasza Bandesz99 (#18769) üzenetére


sztyui2
őstag

Én is már régóta szeretnék ilyen képet. Viszont sajnos csak kb egy hónapja van tükrösöm(ugyebár csak azon van B záridő, meg csak az nem zajosodik szarrá), de most, hogy már megvan, már folyamatban van a távkioldó beszerzése, és majd én is jövök ilyenekkel. Viszont nekem is találni kéne idehaza valami értelmes helyszínt erre a célra. Jah, és nem ártana kölcsönkérnem egy nagylátószögű obit sem, mert az 50mm sztem tól hosszú lesz ehhez. Ebben a hónapban mindenképp szeretném megcsinálni. Majd meglátjuk mennyi fog sikerülni belőle.

(#18781) sztyui2 válasza Murderer69 (#18778) üzenetére


sztyui2
őstag

Csak érdekességképpen:Ezt még régen lőttem a Sony H50-el:[link]

(#18796) sztyui2 válasza jorden06 (#18795) üzenetére


sztyui2
őstag

Akkor csak abba kötök bele, hogy középen van a horizont, és ráadásul nagyon dől.
Vagy az ég, vagy a föld nagyobb hangsúlyban legyen. Told el valamelyiket, valamelyik harmadolópontba.

(#18805) sztyui2 válasza #31757056 (#18801) üzenetére


sztyui2
őstag

Egész jó! X-230 nekem is itt figyel, csak nekem a falon van :K

(#18807) sztyui2


sztyui2
őstag

Ma délutánról egy portré, meg egy portrénak csak félig-meddig nevezhető kép Blaise7 fórumtársról. A másodikat kicsit el kellett "hádéeresíteni", hogy kicsit feldobjam :)

(#18809) sztyui2 válasza runner 125 (#18808) üzenetére


sztyui2
őstag

A szemüveg nagylátójával próbáltam, de eléggé lejáratott téma, meg egyébként is, az 50mm-es obi közelpontja nem a legalkalmasabb erre a feladatra, ezért azt inkább hanyagoltam.
A másodiknál én is gondoltam a vezetékek kiszedésére, de aztán meg se próbáltam. Gondoltam bent hagyom, hogy kicsit érzékeltessem, hogy városban vagyunk. Szóval nem a szem vezetése volt a céljuk. Arra inkább a lépcső szolgál.
De most, hogy te is mondod, látom, hogy nem vagyok egyedül. Ki fogom szedni, megnézem, hogy úgy hogyan néz ki. Ha jobb, akkor egyértelműen az marad.

[ Szerkesztve ]

(#18838) sztyui2 válasza #31757056 (#18837) üzenetére


sztyui2
őstag

Ez nekem nem komor, inkább csak simán sötét, néhol alulszaturált(ez a fakó), de komor nem nagyon. Ahhoz sokkal nagyobb kontraszt, és talán nagyobb clarity(ez lightroomban van, nemtom máshol van-e ilyen, vagy ha van is, akkor hogy hívják) kell.

(#18851) sztyui2 válasza jorden06 (#18849) üzenetére


sztyui2
őstag

Eddig inkább nem szóltam bele ebbe a témába, mert úgy gondolom, hogy akik ezt gondolják, mint amiket te itt leírtál, vagy sosem fognak túllépni a "nagyon kezdő" kategórián, és sosem fognak továbbfejlődni, majd egy idő után, mivel nem kapnak jó visszajelzést a képeikről, abbahagyják, vagy nem hagyják abba, és el vannak a saját világukban, és marad a "nekem tetszik, nem nektek fotózok" kategória. Egyik esettel sem érdemes foglalkozni, ezért én sem tettem. De amit Fejo, meg a többiek leírtak(úgy emlékszem én is írtam a képedre, hogy dől a horizont stb), az teljesen jogos.
Nem tudom mi alapján írod azt, hogy "butaságokba köttök bele". A dőlő horizont szerinted butaság? Meg mi alapján szűröd ki, hogy mi az értelmes tanács, és mi nem? Nézd meg Fejo képeit, és szerintem az alapján nem igazán mondhatod, hogy az ő tanácsai(de kb ugyanezt írta mindenki) értelmetlenek. Igazán megfogadhatnád azokat a tanácsokat, amiket olyan emberek mondanak, akik nálad sokkal jobban értenek a fotózáshoz. Ha pedig nem fogadod el, akkor ne rakd fel a képed olyan helyre, ahol elvileg kommenteket vár az ember a képére. És nem olyan kommenteket, hogy "nagyon jó", vagy hogy "király", vagy ilyesmi, hanem valódi kritikát, nála jobban hozzáértőktől. Én sokszor ezt várnám el, de sajnos ilyen kevés van. Mint mondták, ezért fizetni kell(és abban az esetben csak egy ember mond róla kritikát, ami eléggé szubjektív), ezért örülj, ha több ember is méltatja egy-egy hozzászólással a képedet.Ráadásul olyan hibákat ejtettél a képen(pl dőlő horizont), amire sokan simán csak annyit mondanak magukban, hogy "ha ő se foglalkozott a képpel, akkor én se foglalkozok vele, hogy kommenteljem. Látszik, hogy leszarja, ha még ennyit se tud megtenni a kép jobbá tételéért. Ráadásul még leméretezni is lusta volt. Na nézzük tovább, hátha van valami értelmes kép a fórumon"

Már nem azért, de nem egy ilyen képed lesz, amire azt hiszed, hogy "milyen jó", azonban egy az egyben kuka lenne. Szvsz ez a képed is egy az egyben kuka. Sokszor mondják, hogy egy profi és egy amatőr fotós között az egyik nagy különbség, az az, hogy a profi ki tudja válogatni a képeit, egy amatőr nem.
"Egy amatőrnek 100 képből 99 sikerül, egy profinak 100 képből csak 1".És ez nagy igazság, ugyanis legtöbbször a profi fotós egyetlen képe lealázza mind a 99 képet, amit az amatőr készített. És az amatőr hiába mondja, hogy "neki tetszik", ha az egész világon senki másnak nem.
Két okot is mondok, hogy miért kuka(a dőlő horizontot, és a többit nem is említve)
1.Ezt mindenki megcsinálja(ok, minden kezdőnek meg kell csinálnia mindent, de nem muszáj feltenni,főleg, ha nem fogadja el a kritikát)
2.Semmi érdekes nincs a képen. Tipikusan olyan kép, ami felett mindenki átsiklik, mert tényleg semmi sincs a képen, nagy sárgaságon, meg nagy kékségen kívül.

Félreértések elkerülése végett:Én is kezdő vagyok, azonban próbálok minél több szempontnál a profikra hasonlítani. Mindig próbálok mindent a legigényesebben megcsinálni, ami az aktuális tudásomból telik, mindig próbálom más szemével válogatni a képeimet, mindig igen erősen szelektálok, és próbálok minél több figyelmet fordítani a legkisebb részletekre is. Csak remélni tudom, hogy ez meg is látszik a képeimen.

[ Szerkesztve ]

(#18853) sztyui2 válasza jorden06 (#18852) üzenetére


sztyui2
őstag

"nem szeretem, mikor egy kompaktos- lelkes újonc (nem célzás senkire, aki nem inge ne vegye magára) lehúz, hogy bazz egy nemjó"

Ezennel megkérem kedves fórumtársaimat, hogy csak olyanok kommenteljék a képeimet, akik legalább egy darab tükörreflexes fényképezőgéppel rendelkeznek(full frame-esek előnyben), és azok közül is csak azok, akik legalább "őstag" címmel rendelkeznek.
Köszönöm. :( :O
Egy, hónapja még nekem is kompaktom volt. Csakis a tulajdonomban lévő DSLR bátorított fel arra, hogy megírjam az előbbi hozzászólást, azonban szívesen kölcsönadom bárkinek egy-egy komment erejéig.

[ Szerkesztve ]

(#18862) sztyui2 válasza runner 125 (#18861) üzenetére


sztyui2
őstag

Kompaktnál a nagy DOF inkább sűrű, mint ritka.
Gondolom te inkább a kis Dof-ra gondoltál, mert azokon a képeken éppen, hogy kicsi van.

[ Szerkesztve ]

(#18932) sztyui2 válasza *Ropi* (#18913) üzenetére


sztyui2
őstag

Ez crop nélkül? Hány mm-en? Kipróbálnám :D

(#18937) sztyui2 válasza KTTech (#18934) üzenetére


sztyui2
őstag

Nemtom, ismered-e "potfarizom"-ot. A márciusi talin ott volt egy kis ideig, talán találkoztál vele.
Na neki van egy Canon 500mm f4,5 L-je, és canon 2x-ezője, és 1,4x-ezője. Tovább van még neki egy Kenko kétszerezője, de nemtom, hogy azt fel lehet-e rakni az L-es telékre. Sztem erre fel lehet.
Naszóval lehet, ha sikerülne kooperálnom vele, akkor lenne egy 500x2x1,4x30D 1,6-os cropja, azaz ha jól számolom, 2240mm-es gyújtótávolságunk. Azzal már egész jó kis holdfotót lehetne csinálni. Ha jól értem, azt mondod, hogy ez a távcső 900mm-es volt, akkor elvileg majdnem 2,5-szeresét tudnám elérni.
Sőt, ha felmegy a kenko kétszerező, akkor 4480 mm lenne.
Egyetlen kérdés, hogy van-e neki olyan állványa, ami ezt a berendezést meg tudja tartani. Monopodja biztos van, mert azzal használja, de nem tudom, hogy van-e neki szintén olyan profi állványa. Van neki egy valami 30ezres manfrotto-ja, valami 60-80ezres Benro gömbfejjel, szerintem az untig elég lesz. Az a Benro fej nagyon profi. Olyan, hogy ha meghúzod, az már nem elmozdul, hanem törik. De sztem nem a fejtől függ, hanem magától az állványtól, hogy mennyire bírja el, és mennyire stabilan. Vagy azért nagyban függ a fejtől is? Valami biztos függ, mert nem véletlen ilyen drágák a fejek(sokszor drágábbak,mint az állványok), de a teherbírás mennyire függ a fejtől?
És ráadásul relatív hosszú záridőt kellene használni, mert az f4,5-ből, ennyi kétszerezővel, már igen nagy fényveszteség lesz. Ráadásul lehet, hogy a jobb képminőség érdekében rekeszelni is kellene:D
Na majd látjuk. Holnap lehet elnézek hozzá, aztán majd meglátjuk mit szól az ötlethez :)

[ Szerkesztve ]

(#18942) sztyui2 válasza ottkar (#18940) üzenetére


sztyui2
őstag

Köszi. Én is így gondoltam, hogy minél biztosabb a gömbfej, annál jobb a cucc. Szerencsére akkor ezzel nem lesz gond.

(#18946) sztyui2 válasza *Ropi* (#18943) üzenetére


sztyui2
őstag

Szerintem sem kell ekkora cucc neki. A fotóállvány ezesetben szerintem is jobb szolgálatot fog tenni. Az a lényeg, hogy ne mozduljon el nem?

[ Szerkesztve ]

(#18947) sztyui2


sztyui2
őstag

Ilyesmi végeredmény kisülhet a dologból? Akkor nagyon elégedett lennék, bár nemtom ez mivel készült, de hogy valami nagyon durva cuccal, az biztos:[link] :Y

(#18950) sztyui2 válasza kiskornel (#18949) üzenetére


sztyui2
őstag

Ha lesz a projektből egyáltalán valami, akkor mindenképp rakok ide is képet.
Egyébként ilyen kétszerező, és 1,4-szerezőről van szó, ami természetesen lágyítja a képet, de sztem még bőven jó minőséget ad. Azért csak L-es cuccokról, meg egy fix L-es teléről beszélünk. Szerintem a képminőséggel nem igazán lesz gond(max a kenko kétszerezővel), inkább, amitől félek, az a bemozdulás, mert gyors guglizás után megállapítottam, hogy a nagyobb méretben feltöltött képeknél, a legtöbbön látszik bemozdulás. És valószínű, hogy ők se kókánnyal csinálták. Szóval szvsz leginkább erre érdemes gondolni, mint hátráltató tényező.

[ Szerkesztve ]

(#18960) sztyui2 válasza Xantomas (#18955) üzenetére


sztyui2
őstag

Első, és utolsó nekem is :C

(#19073) sztyui2 válasza mustad1 (#19070) üzenetére


sztyui2
őstag

Másodikkal nem érdemes foglalkozni. Rossz színek, vaku árnyék:kuka.
Az első egész jó, kár, hogy alig van éles részlet a képen. Kicsit nagyobb mélységélességet használhattál volna.
Azért kell a fény, csak nem ennyire direktbe. Kicsit lágyabban. Szóval ha állvánnyal csinálod, akkor is kell valami fény. Sztem érdemesebb kipróbálni a vakuval, valamilyen fényterelővel. Ha csak beépített vakud van, akkor és érdemes próbálkozni. Próbáld ki, hogy teszel egy A4-es lapot lágyításnak a vaku elé. Vagy tegyél egy tükröt a vaku elé, hogy a plafonra irányítsa a fényt, és onnan verődjön vissza a fény. Így még lágyabb lesz a fény, de sokkal jobb eredményt fogsz kapni, mint az állvánnyal.
Egyébként meg vagy vegyél kicsit nagyobb mennyiségű epret, vagy kicsit jobban zsúfold össze, de szerintem semmiképpen ne látszódjon a fehér háttér. Csak az eprek legyenek a képen, egymás hegyén hátán. Minden legyen éles, használj, nagy mélységélességet. Vagy használj nagyon kicsit. De ez a félúton lévő mélységélesség nem túl szerencsés, ami ezeken a képeken van.

[ Szerkesztve ]

(#19076) sztyui2 válasza mustad1 (#19075) üzenetére


sztyui2
őstag

Itt az első kép, ami eddig a legjobb az epres képeid közül, de itt is látszik a fehér háttér, és NEKEM túl kevés az eper rajta. Így olyan kevésnek tűnik. Ha meg mindenképp akarsz hátteret használni, akkor inkább feketét szerintem. Egyébként is a piros és a fekete jól mutatnak egymás meleltt.
Néhány alternatíva, amelyből ötletet meríthetsz.
[link]
Nekem mondjuk ez nagyon tetszik
Ez se rossz
Vagy esetleg ez, bár itt is elkövette azt a hibát, hogy sok lett a vaku
Ezek is jók
Nekem ez is nagyon tetszik, de ez már egy kicsit más kategória
De a lényeg, hogy remélem látod a különbséget a linkelt képek, és a te képeid között. Sokmindent ki lehet még hozni ebből a témából. Vegyél holnap még epret, és ess neki.

(#19080) sztyui2 válasza mustad1 (#19077) üzenetére


sztyui2
őstag

Miért a munkahelyen kell? Otthon nem tudod? Otthon mégiscsak jobban ráérsz elszórakozni vele. Ilyen beállított fotókat ráérősen kell csinálni, játszogatni a fénnyel, a beállításokkal, a nézőpontokkal, a kompozícióval. Munkaidőben, kapkodva szvsz inkább bele se kezdj. Holnap péntek van. Inkább várd meg a hétvégét, vagy amikor ráérsz, és inkább akkor ess neki szerintem :K

[ Szerkesztve ]

(#19168) sztyui2 válasza #31757056 (#19167) üzenetére


sztyui2
őstag

Azt írta, hogy ezen a képen próbálgatta a lightroom-ot, szóval pont az utómunka volt a lényeg :U

(#19214) sztyui2


sztyui2
őstag

Ha már ennyien tolnak a Red Bull Street Parade-ról képeket, akkor én is nyomok be párat.
Előre szeretném jelezni, hogy az összes kép, csak a fix 50-essel készült. Pont ebből adódóan az autókról nem is lett értékelhető képem, mert igazából nagyobb látószög kellett volna.
Viszont úgy látom Bessenyei Péterről nem toltak annyi képet, viszont nekem meg van róla is :D
Két kép van, amivel szeretnék is kezdeni valamit, komolyabb véleményt ezekről várok, ha esetleg valaki méltatja őket egy kommenttel:


A többit meg csak úgy érdekességképpen:
Amikor Vettel kijött aláírást osztogatni, akkor teljesen elszabadult a pokol, hihetetlen nagy tömeg kezdte el ostromolni azt az 1 négyzetmétert, ahol állt, azonban én is belevetettem magam a tömegbe, és aztán végülis olyan közel kerültem hozzá, hogy sikerült az 50mm-essel ilyen képeket készítenem. A képeken nem vágtam semmit, szóval aki ismeri valamennyire a fix 50-es perspektíváját APS-C-n, az tudja, hogy milyen közel voltam hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#19246) sztyui2 válasza Chapel (#19245) üzenetére


sztyui2
őstag

Vááá! Ropi! Grat az új obihoz! Én pénteken próbáltam a Canon 70-200 f2.8 IS-t, és tényleg nagyon jó obi. Igaz, fél millába kerül, de akinek van rá pénze, annak nagyon megéri. Nekem untig elég lenne a sima 2.8-as is, de még az se lesz, mert az is kurvadrága nekem. A 70-200 f4 L-re fáj a fogam, mert az még relatív olcsó, és elég jó képminősége van. Meg hát azért mégiscsak L-es.
Kettőnyóc IS-re visszatérve, azért az elég nehéz obi. Ismerősöm, akinek olyan van, csak monopoddal használja. Szóval a sima f4-nek nagy előnye, hogy bár az se kicsi, mégiscsak könnyebben elő lehet kapni, akár nagy tömegben is, mint a kettőnyóc IS-t. Viszont tény, hogy inkább emelgetném én is a nehezebbet, ha lenne rá zsém :D

(#19251) sztyui2 válasza flegos (#19248) üzenetére


sztyui2
őstag

Igaz :D
Mondjuk nekem a portrémarkolattal nem voltak problémáim, mert egy 1D Mark II-n csüngött a kicsike, és arról nem nagyon lehet eltávolítani a portrémarkolatot :D
Viszont az 580 EX II is azért megdobja a felszerelés súlyát. Amikor csak simán rádobtam a 30D-mre(amin csak épp valami 50mm-s volt, nemtom most hirtelen, hogy az 1.8, vagy az 1.4), már akkor is eléggé észrevettem a súlynövekedést.
Ezekkel a cuccokkal hamar elveszti a kompaktságát a felszerelés, ami amúgy sem valami kompakt, mert már a 30D is elég méretes darab.
Viszont, múltkor beszéltük KTTech-el, és én is észrevettem, hogy bizony, az 1D beépített portrémarkolata közel sem olyan kényelmes, mint ha mondjuk 30D/40D/5D-re veszünk egy portrémarkolatot. Az 1D sima markolata nagyon kényelmes, nagyon kézreáll, ugyanolyan kényelmes számomra, mint a 30D, azonban a portrémarkolata sokkal vékonyabb, mint a külön megvehető markolatok :(

(#19263) sztyui2 válasza sanyixXx (#19262) üzenetére


sztyui2
őstag

Hát igen. 1D után már nekem is nehéz volt normálisan fogni a 30D-n a 2.8 IS-t. Kell az a markolat, hogy minden ujjunk jól ki legyen támasztva. Most mondhatnánk, hogy nem kell markolat, mert ki költ arra 20ezret, de igenis kell, már csak a kényelemért is. Meg azért a két akksi se utolsó szempont :D És egy markolatra azért csak fussa, ha már L-es teléket veszünk :)
Ropi: Én nem így hallottam a minőségi sorrendet. Tudomásom szerint így alakul a sorrend:
Legjobb: F4 IS
F2.8
F2.8 IS
F4
Nemtom, te hol hallottad, és nemtom, hogy az enyém-e az igaz, vagy a tied, de azt tudom, hogy jól döntöttél, amikor az f4 IS helyett az f2.8 IS-t vetted. Én az f2.8-at is megvettem volna az F4 IS helyett, már csak a kis mélységélességért :)
F4-et használtam, a modellfotózást márciusban majdnem végig azzal toltam, és az nagyon jó obi. Ezért is fáj nagyon rá a fogam. Remélem nyár végére sikerül szereznem egyet. Bár sajnos most nagyon felment az ára. Nemrég még 150 körül lehetett kapni újonnan, most meg 180-ért. Használtan meg 100 körül meg lehetett kapni(én is arra számítottam árban), és most te is 135-ért árulod. Nagyon régen, ha kifogtad, akkor újonnan lehetett ennyiért kapni.
Rohadt válság :((

[ Szerkesztve ]

(#19389) sztyui2


sztyui2
őstag

Uccsó pár napban nem olvastam a fórumot, majd hétvégén bepótolom, talán kommentelek is néhány képet, de addig is, hogy legyen már kép is.
Tudom, hogy virágot felülről nem szabad, de a szabályok azért vannak, hgoy megszegjük őket :D

(#19392) sztyui2 válasza Ferdzsoo (#19391) üzenetére


sztyui2
őstag

Látszik, hogy kezdő fotós vagy, ugyanis nem tudod, hogy villámot hosszú záridővel kell fotózni:D
Onnantól meg csak várni kell, hogy feltűnjön egy villám. Minden kezdő fotós azt hiszi, hogy a villámhoz gyors záridő kell, azonban pont hogy hosszú.
Ráadásul a kábeleket is simán ki lehet venni.

[ Szerkesztve ]

(#19398) sztyui2 válasza Ferdzsoo (#19397) üzenetére


sztyui2
őstag

Ahogy említették: B záridő.
És mi az, hogy elég nagy? Pont hogy elég szűk nem?
Egyébként nem nézegettem az exif-jét a képnek...

[ Szerkesztve ]

(#19401) sztyui2 válasza kiskornel (#19400) üzenetére


sztyui2
őstag

Lehet csak az én monitoromon, de nekem mindegyik egy nagyon kicsit alexpós.

(#19426) sztyui2 válasza Timyyy (#19421) üzenetére


sztyui2
őstag

Ajjaj! Látom nagyon beleszaladtunk az "optikai tulajdonságok megváltoztatása Photoshoppal" című fejezetbe, amit szvsz jobb lenne hanyagolni. Ez pont olyan, mint amikor halszem hatást próbálsz csinálni Photoshoppal. Sose lesz olyan, mint az igazi. Mint írták, a hajkivágás is ugyanez a téma.
Nem kéne ezt erőltetni, főleg ha nem vagyunk tisztában azzal, hogy az adott képre mekkora mélységélesség illik. Talán a virágoknál ezt meg lehet csinálni, bár ott se látom sok értelmét, de ezen a képen, amit itt linkeltél, nem nagyon kéne erőltetni.

A Tilt-Shift hatás megint más. Azt szvsz még egész jó hatásfokkal meg lehet csinálni PS-ban, azonban az se lesz olyan, mint az igazi, de ha arra gondolunk, hogy mennyit spóroltunk azzal, hogy nem vettünk Tilt-Shif objektívet, egész elfogadhatóvá válik a PS-es megoldás :DDD
De azt is csak úgy lehet használni, ha tudjuk azt, hogy hova, mekkora mélységélességet szabad rakni. Nem szabad átesni a ló túloldalára, mert szar kép lesz a végeredmény.

(#19435) sztyui2 válasza cigam (#19432) üzenetére


sztyui2
őstag

Jó lett! Tetszik mindkettő! Jók lettek a színek nagyon.
Cayman: A Tesco képbe komponálása sosem szerencsés. Legalábbis én egy darab képet nem láttam még, ahol jól nézett volna ki a Tesco.
Cigam: Nekem is van egy ilyen. Jó kis tescós változatban, akciósan volt vagy 500 ft, de még nem nagyon használtam. Általában nálam van a nagy állvány, és azt hsaználom. Makróra egész jó, azonban mióta tükrösöm van, még hozzá se nyúltam. De 500ft-ot mindenképp megért, ha esetleg kellene. Bár a tükröst már nehezen bírja el, de utolsó esetben, vészhelyzet esetére tényleg jó.

[ Szerkesztve ]

(#19437) sztyui2 válasza #31757056 (#19436) üzenetére


sztyui2
őstag

Enyém is lötyög. És nekem is kétszeresére kihúzható. De nagy nehezen be lehet állítani, hogy stabil legyen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.