Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35309) sztyui2 válasza Karima (#35303) üzenetére


sztyui2
őstag

Ez is tetszik :) Úgy volt hogy hétvégén mi is lemegyünk családdal a nyaralóba, csak aztán elmaradt...
Mondjuk én már annyira nem szoktam fotózni a balatont, valahogy nem izgat a téma, viszont imádom amikor ilyen képeket látok róla. Pl ezért szeretem nagyon eastsider képeit is.
Ismerős érzés ez a "harapni lehetett a csendet", ősszel én is voltam és annyira kemény,amikor ki vannak véve a lépcsők is, és csak lementem egyedül a partra, bár vittem fényképezépet de sokat nem fotóztam, leültem az egyik padra és csak bámultam ki a fejemből vagy egy órát :) Egyébként tényleg tök hangulatos az egész, bírom az ilyet :)
Ha már Balaton,akkor felteszek már néhány képet, csak hogy legyen az is, mert az utóbbi időben sokat offoltam :)
Ezeket a képeket még soha, sehol nem publikáltam! :)
Ez valami "minden nap egy balatoni naplemente projekt" lett volna, csak aztán pár kép után ráuntam :D

[ Szerkesztve ]

(#35311) sztyui2 válasza runner 125 (#35310) üzenetére


sztyui2
őstag

Tavalyi képek... :)
Jópár hetet voltam balatonon nyáron és ott meg nem nagyon lehet mást fotózni, valamivel meg el kell nyomni az ingert :) :D
Egyébként azért régről van pár "természetfotó", flickr-en is ha kicsit visszább mész 1-2 évvel :)

[ Szerkesztve ]

(#35322) sztyui2 válasza Milan24 (#35320) üzenetére


sztyui2
őstag

Köszönöm mindenkinek, nekem is ez lett a kedvenc :)

Milan24:
1/200
f6,3
iso100
Mondjuk nem értem, miért fontos a záridő?
Ez egyébként viszonylag erős crop, mert azért a 85mm-es fix obim nem épp naplemente fotózásra lett kitalálva :)

[ Szerkesztve ]

(#35330) sztyui2 válasza expander (#35329) üzenetére


sztyui2
őstag

Az izgalmas, izgalmas lett, az unalmas meg unalmas :)
De tényleg, az izgalmas jó lett, tetszik meg minden, tök jó, az unalmas meg gagyi és semmi nagy szám nincs benne:D

(#35363) sztyui2 válasza total90 (#35362) üzenetére


sztyui2
őstag

Abból ítélve hogy az égen néhol mennyit mentek a csillagok, 5 és 10 perc közötti expó maximum.

(#35435) sztyui2 válasza Milan24 (#35433) üzenetére


sztyui2
őstag

Ha a szárnyát csapja, azt nehéz bemozdulás nélkül lekapni, de sima repülés könnyűnek mondható.
Egyik madárfotós mondta, hogy Canon 1DmkIIN-el meg 600mm f4-el 1/100-al kézből lövi a madarakat, ráadásul manuálfókuszos az obi és 600mm-en nem egyszerű a fókuszálás:D:D
Szóval sorozatképpel tolja, lő vagy 30-40 képet a 8kép/sec-el, és 1-2 jó lesz :)

[ Szerkesztve ]

(#35437) sztyui2 válasza máyköl (#35436) üzenetére


sztyui2
őstag

Az 1D mkIIN asszem 300ezer expóra van tervezve, ami még gombócból is sok :D :D :D

(#35448) sztyui2 válasza Milan24 (#35439) üzenetére


sztyui2
őstag

Cseppeket én 1/250-el simán kimerevítettem, mert a vakufénye kimerevíti, szóval mindenképpen vakuzni kell. A vaku fénye kb 1/500 vagy 1/1000 körül van, attól függ mekkora intenzitásra állítjuk, szóval az már elég.
Annyi hogy tényleg nagyon szűk rekesz kell, mert az én képeimen is már néhány csepp eléggé kilóg az élességből.
Ezeket tavaly áprilisban csináltam:
[link]
[link]
Igazából ez csak szórakozás volt, haverom Jovan Peti rámírt msn-en hogy hogyan kell cseppet fotózni, mer próbálkozik otthon,de nem sikerül.
Mondtam neki jöjjön át hozzám aztán megoldjuk valahogy(egy utcára lakik tőlem:D), de előtte én se fotóztam cseppet.
Szóval nekiálltunk aztán erre jutottunk, segítségként előtte megnéztük ezt a videót. A csávó mindent elmond benne, pont így csináltuk mi is, csak könyvekre raktuk a vakut, meg fehér lapra villantottunk aztán utána színeztem a képet, mer nem volt épp más színű lap :)

(#35455) sztyui2 válasza Karima (#35449) üzenetére


sztyui2
őstag

Okay, jogos, köszi ;)

(#35467) sztyui2 válasza Chapel (#35459) üzenetére


sztyui2
őstag

Engem csak a ráncok az orra oldalán, meg a V betű a jobb szemében zavar :)

(#35513) sztyui2


sztyui2
őstag

Kicsit régen írtam már ide, de most új blogposzttal szolgálhatok, remélem tetszeni fog ;)

(#35535) sztyui2 válasza Marky21 (#35531) üzenetére


sztyui2
őstag

Ja, ez tényleg egész jó lett ;)

(#35554) sztyui2 válasza bigmasterg (#35553) üzenetére


sztyui2
őstag

Jól látom hogy 1000$ egy ilyen fejhallgató? Vagy csak én néztem be valamit?

[ Szerkesztve ]

(#35560) sztyui2 válasza bigmasterg (#35559) üzenetére


sztyui2
őstag

Jaja, gondoltam hogy elég ritka, mert ahogy rákerestem, alig találtam valamit. És hogy kerül ilyen a kezedbe? :)

(#35580) sztyui2 válasza ClintEastwoo (#35579) üzenetére


sztyui2
őstag

Szerintem a clarity/sharpen/noise reduction közül valamelyik nagyon el lett rontva mert nagyon lágy.

(#35588) sztyui2 válasza ClintEastwoo (#35581) üzenetére


sztyui2
őstag

Melyikre gondolsz, kíváncsi vagyok.
Nekem nincsenek ilyen lágy rajzolatú képeim.Én sosem lágyítom így a képeimet, nem használok lowclarityt, meg zajszűrést meg ilyen erősen minőségrontó eszközöket.
Azért nézz már rá például erre:
Ebből a képemből egy 100%-os crop.
Ellenben a tied minősége crop-olva:[link]
Értem? :U

[ Szerkesztve ]

(#35594) sztyui2 válasza ClintEastwoo (#35591) üzenetére


sztyui2
őstag

Ja bocs, most nézem hogy a nyomtatásra kicsit élesített verziót nyomtam be, de tökmindegy igazából, mert az alap is hasonlóan éles.
De ettől még mindig nem értem mire gondoltál amikor azt mondtad nekem is sok hasonló képen van.

(#35658) sztyui2 válasza Milan24 (#35657) üzenetére


sztyui2
őstag

Rossz a kompozíció, rossz a póz, HDR szerű gagyi hatás, vagy nemtom, de aurája van a csajnak. A színek is nagyon csúnyák, az csaj arcának színe, a háttérnek a színe, a farmernak a színe is nagyon csúnya:S

(#35678) sztyui2 válasza skiny83 (#35677) üzenetére


sztyui2
őstag

Hát ez kurvajó! :D Eszméletlen, mekkora ötlet!:D Eszembe se jutott volna :)

(#35728) sztyui2 válasza Sada88 (#35726) üzenetére


sztyui2
őstag

Kölcsönkérhetném kintre is a stúdióteknikát, van kivonuló szettünk, azonnalra bepakolva táskába 3 stúdióvaku, ugyanolyanok, amik lógnak a plafonról a stúdióban. Ernyők, állványok, stb is bepakolva készenlétre még egy táskába, meg sok-sok hosszabító, meg ilyenek, elég sűrűn megyünk óvódákba meg iskolákba meg ilyen helyekre. Háttértartó állványok meg háttértartó rúd is benne van a tatyóban, meg minden szépen megvan, szóval meg lehetne oldani, csak aggregátorunk nincs sajnos. Ha lenne, az kurvajó lenne, mert akkor a szélgépet is kivihetném a stúdióból, de sajnos ez a "kivihető" cucc csak arra van hogy helyszínre menjünk és ott bedugjuk az áramba a cuccokat :U
Amúgy Beauty Dish-t nem akarok, nem annyira tetszik a fénye a stúdióban se, és ott ráadásul még nagyobb is van, mint amit én tudnék venni a kisvakukra. Majd softboxon gondolkozok erősen a kisvakukhoz, mer az meg lehet tényleg többet is ér, mint az ernyők :)

[ Szerkesztve ]

(#35749) sztyui2 válasza máyköl (#35714) üzenetére


sztyui2
őstag

Eddig lusta voltam beírni, de gyakorolj még.
Még azt se mondhatom, hogy jó ötlet, mert tele van vele a flickr :)
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
Jah és ne sajnáld azt a rohadt terítőt ;)

(#35782) sztyui2 válasza #31757056 (#35776) üzenetére


sztyui2
őstag

Én mindenféle zajszűrés nélkül, az iso4000-et is vállalom :D
Szerintem a LR3 nagyon elkeni a részleteket a zajszűrés tekintetében, és ez kb minden programmal így van. Szerintem nem kell szégyellni a szemcséket, tudnak azok szépek is lenni :) Inkább legyenek szemcsések a képeim, mint romashop feelingesek :D
[link]
Egyébként iso200-on zajosodás tényleg baromság, mert mégcsak nem is nagyon nyúlt bele LR-ban a képbe, ami nagyobb szemcsésedést okozott volna...
Vagy ha belenyúlt, akkor egyszerűen rossz volt az expozíció :)
Ez meg iso25600... :) Ennyit erről, és simán használható kis méretben, közösségi oldalakra, ahova kell, ráadásul ezt a 24-105L-el lőttem, aminek f4-es a fényereje. Ha egy nagyobb fényerejű obit használok, akkor mégjobb lett volna az egész.

[ Szerkesztve ]

(#35883) sztyui2


sztyui2
őstag

Majd ha ilyenek lesznek a képek, akkor gyertek vissza a macskákkal:
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
Addig meg szevasztok! :D
Ne szemeteljük tele matkával a totyikot, nem véletlen volt(vagy van még most is) a fotovilag.hu-n letiltva a kutyás/macskás/naplementés képek feltöltése. Az elcsépelt gagyi legfelsőbb foka a macskás képek, szóval ha fotó szempontból nem mutatnak érdekeset, akkor kérlek neeeeeeeeee :Y
Akik járnak erre is, szintén tudják hogy a titás-matkás képektől a már hideg rázza az embereket :)

(#35887) sztyui2 válasza bigmasterg (#35884) üzenetére


sztyui2
őstag

Ja, egyébként kutyás vagyok,de ez mellékes :D A képeid pedig tetszenek ;)

(#35901) sztyui2


sztyui2
őstag

EZAZZZ, még még még, kutya-macska lavinaaaaaa!!!!!! :Y :Y :DDD :U ;] ;]

[ Szerkesztve ]

(#35903) sztyui2 válasza t_a_m_a_s (#35902) üzenetére


sztyui2
őstag

Mindenkinek van képe a kedvencéről:D Nekem is van kutyás, beállított vakuzós :D :D

[ Szerkesztve ]

(#35913) sztyui2 válasza cOxeR (#35911) üzenetére


sztyui2
őstag

Erre már volt egy kreatívkodós topik. Legutóbbi tudomásom szerint az is bebukott :)

(#35923) sztyui2 válasza cOxeR (#35917) üzenetére


sztyui2
őstag

Engem ha megihlet valami téma, amit a kedves modelljeimmel meg tudok valósítani, akkor meg fogom csinálni. Másra nem lesz időm szórakozni. Nem mondom hogy sajnos, mert nekem a modellfotó a legnagyobb szórakozás, ezért is csinálom :)

[ Szerkesztve ]

(#35939) sztyui2 válasza Marky21 (#35927) üzenetére


sztyui2
őstag

Mindhárom ;)

(#35989) sztyui2


sztyui2
őstag

Na emberek, régen toltam már képet, volt már vagy két hete :) Hiába, még így is örülök hogy kéthetente meg tudok szervezni egy-egy fotózást :) A kattintgatás meg nem az én műfajom :D
Szóval eddig ez van flickr-en, lehet tolni a kommenteket, többi meg blogon van, majd flickr-re is adagolom:
Blogposzt erre van, de bármelyik képre kattintotok, az jön be.
Lényeg hogy kattintsatok a blogon is a képekre, mert akkor nagyobban láthatjátok, normális minőségben, mert másképp hülye wordpress eléggé tömöríti.

(#35994) sztyui2 válasza ClintEastwoo (#35993) üzenetére


sztyui2
őstag

De, ez most olyan volt :D Igazán ott az árnyéknál vannak bajok, azt kb újra kellett rajzolni... :O
Sajnos elég szar volt a smink, nem részletezem...

(#35996) sztyui2 válasza ClintEastwoo (#35995) üzenetére


sztyui2
őstag

Most itt se volt túl sok smink, sőt kb semmi, csak a szemre volt rakva egy kicsi, pont ez volt a baj, mert itt kicsit keményebb fénnyel világítottam és eléggé kihozta a hibákat.

Tényleg csak néha szoktam before/after-t tolni, két okból. Az egyik, hogy szerintem nem sokat lehet belőle tanulni, mert ahhoz meg lusta vagyok hogy le is írjam hogy hogyan csináltam, nameg időm sincs rá. Ha lenne, akkor is inkább fotózok helyette.
Másik, hogy szar a gépem, alig van rajta 500mb hely, így nem nagyon tudok nyers fájlokat tartogatni, meg úgy egyáltalán semmit sem tartogatni, szóval ami felesleges, vagy nem végleges verzió, azokat sajnos törölnöm kell, így utólag nem nagyon tudom előkotorni a fotók nyers verzióját.
De ennek most itt van tessék:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#36007) sztyui2 válasza Marky21 (#36006) üzenetére


sztyui2
őstag

Photoshop clone stamp.

(#36012) sztyui2 válasza Karima (#35998) üzenetére


sztyui2
őstag

Ez tetszik. A fekete-fehér már kevésbé.

(#36113) sztyui2 válasza killerjohn (#36112) üzenetére


sztyui2
őstag

Layerek egyesítése, de fogalmam sincs miért írta... :))

(#36115) sztyui2 válasza sanyixXx (#36114) üzenetére


sztyui2
őstag

Sada mindig humoránál van és nem zavarja hogy rajta kívül senki sem érti :D

(#36119) sztyui2


sztyui2
őstag

Kis szemezgetés és 100-as makró tesztelgetés :)

(#36122) sztyui2 válasza cOxeR (#36121) üzenetére


sztyui2
őstag

Én már próbáltam az L-es IS-est, annyit tudok mondani, hogy az IS az nagyon hasznos. A sima makróból tényleg nagyon hiányzik nagyon sokszor, és ha nem akar(vagy nem tud) az ember állványt használni, akkor bizony kurvajól jön az IS. Elvileg jobb egy nagyon picit a rajzolata is az L-esnek, bár ez engem nem érdekel, mert már a nem L-es makrónak is brutáljó a rajzolata, ennél jobb nem is nagyon kell, tényleg csak az IS ami kicsi plusz szerintem, de én inkább csak a sima 100-as makrót szoktam sűrűbben használni, az L-eset csak egyszer próbáltam.
Sada néha szokta használni az L-eset, de neki meg szerintem a nem L-es makróval nincs tapasztalata, esetleg még ő meg tudja mondani hogy mennyire sűrűn van bekapcsolva az IS, de szerintem sűrűn :)

(#36136) sztyui2 válasza fi:zi'k (#36133) üzenetére


sztyui2
őstag

Dede,és ez elég nagy faszság szerintem is a vakugyártók részéről.
Bár az 580EXII már tudja ezt a "hatalmas ficsőrt", de a 430EX például nem.
Szóval az 580EXII-t lehet 360°-ban forgatni.Mármint körbe-körbe nem forgathatod a végtelenségig, de tudod jobbra forgatni így és a másik irányba is ugyanígy, ezzel le van fedve az egész tartomány. A 430EX-nél sajnos csak balra lehet 180°-ot fordítani, jobbra csak 90°-ot. Én sem értem a logikáját, biztos ez is csak egy hülyeség,amit direkt azért csináltak hogy plusz egy dologban jobbnak tűnjön az 580-as és vedd meg azt...

bigmasterg:Ha kiveszem a szeméből az ernyőt,akkor marad a feketeség. Valami fény meg azért mégiscsak kellene bele, mesterségesen meg nem akartam belerakni semmit. Egyébként semmi különös nincs a képben, nem is akartam túlzásba vinni vele a szarakodást, csak gyors feldobtam hogy legyen valami :)

[ Szerkesztve ]

(#36152) sztyui2 válasza kiskornel (#36147) üzenetére


sztyui2
őstag

Igen, ezt én is észrevettem, hogy nagyon nehéz vele a fókuszálás az extrém kis mélységélesség miatt.
Márpedig ezt csak úgy lőttem :) Úgy volt, hogy egy sminkes megkért hogy fotózzam le a sminkjét,de úgy hogy csináltunk sok teljes alakos képet is a lányokról meg minden, de aztán a végén, már estefelé(látod az exifben, 17:08-kor) mondtam hogy azért mégiscsak csinálok már egy ilyen képet is. Mivel kint voltunk, és ilyen naplementés hátteres meg ilyesmi képeket csináltunk, ez már szinte tök sötétben készült, én is meglepődtem igazából hogy ez ilyen jól sikerült, mert örültem hogy egyáltalán talált élességet az obi, 0 fény mellett:D
A vakuk miatt tudtam f8-at használni, de látszik is a vaku ernyője a szemben.
Egyébként tényleg körülményekhez képest én is meglepődtem hogy milyen jó lett, ráadásul a vakukat nem is állványra tettem, hanem két csaj tartotta jobbról és balról, szóval néha még azok is mozogtak össze-vissza :D Ráadásul nem fix dolgot(pl. tárgyat) fotóztam, hanem egy embert, aki lélegzik és mozog, és sokszor már ennyi is elég hogy kicsússzon az élességből, még ha állványt is használok, nem számít, mert az ember akit fotózok, bemozdulhat. És még jobban nehezítette a dolgot, hogy állványt se használtam, hanem csak kézből lőttem, és tényleg az is meglepő, mert egyébként 70%-a a képeimnek, amit a makróval csinálok, bemozdul. Nagyon nehéz kitartani a normálnak mondható záridőket is, és tényleg ezért mondom, hogy az L-es azért lenne nagyon jó, mert kurvasokat számít az IS a makrónál :)
Jah, amúgy ez 3 kép közül az egyik volt, szóval ez tényleg "csak úgy" lövés, mert amikor normális képet csinálok, akkor lövök vagy 20-30-at, és abból választom ki a véglegest, ami rendszerint az utolsó :)

[ Szerkesztve ]

(#36198) sztyui2 válasza #31757056 (#36196) üzenetére


sztyui2
őstag

Ez nálam is mindig így van :D

(#36207) sztyui2 válasza bubi92 (#36204) üzenetére


sztyui2
őstag

Egész jó ;)

(#36265) sztyui2


sztyui2
őstag

Új fotózás, új blogposzt! ;)
Bármelyikre kattintotok, a blogra juttok, lehet lájkolni a posztot is, meg mindent, nameg véleményt írni,hogy menjen a totyik ;)

(#36268) sztyui2 válasza cOxeR (#36267) üzenetére


sztyui2
őstag

Köszi :)
A lány nem új, volt már egyszer-kétszer ;)

(#36271) sztyui2 válasza Marky21 (#36270) üzenetére


sztyui2
őstag

Jaja, hát nem is utcára készült a smink :)

(#36309) sztyui2 válasza zH. (#36308) üzenetére


sztyui2
őstag

Második a legjobb ezek közül ;)

(#36353) sztyui2


sztyui2
őstag

Új blogposzt ;)

(#36406) sztyui2 válasza Chapel (#36399) üzenetére


sztyui2
őstag

Bejövős ezekkel a kicsit acidos színekkel :)

(#36429) sztyui2


sztyui2
őstag

Új blogposzt! ;)

(#36452) sztyui2 válasza Picturemaker (#36438) üzenetére


sztyui2
őstag

Az első nagyon jó lett :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.