Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29855) sztyui2


sztyui2
őstag

Itt a nyár! :)

(#29891) sztyui2 válasza #31757056 (#29888) üzenetére


sztyui2
őstag

Tényleg ez a legjobb módszer:D Én AF-el is néha megszívom az ilyet:D
Legjobban azt bírom, amikor hintázik valaki, és AF-el próbálok balfaszkodni :D :D Persze, hogy egyik kép se lesz éles :DDD :DDD

(#29922) sztyui2


sztyui2
őstag

(#29961) sztyui2


sztyui2
őstag

(#30007) sztyui2 válasza Chapel (#30004) üzenetére


sztyui2
őstag

Bazmeg :) :)
Ez kurvajó és már én is gondoltam egy hasonló képre, de nem tudtam hozzá szerezni cuccokat :DDD
Nagyon fasza lett, én is nagyon bírom Dextert :R

(#30011) sztyui2


sztyui2
őstag

Vélemény?

(#30018) sztyui2 válasza Chapel (#30015) üzenetére


sztyui2
őstag

Én is egy sorozatban gondolkoztam egyébként, nemtom hogy lesz-e belőle valami, majd meglátjuk :)
Ha elkezdődik az 5. évad, biztos megint inspirálni fog ezerrel,lehet majd akkor nekiállok, de majd még meglátjuk...
Már kíváncsi vagyok, hogy te hogyan valósítod meg :R

[ Szerkesztve ]

(#30059) sztyui2


sztyui2
őstag

Vélemény?

(#30061) sztyui2 válasza kiskornel (#30060) üzenetére


sztyui2
őstag

Köszi!
Az összes kép erről a csajról egy fotózás alkalmával készült. 5 órás volt a fotózás, ruhaválasztással meg átöltözésekkel meg mindennel együtt...
Kb már ez az uccsó kép erről a fotózásról, de beszéltük, hogy fogom még fotózni,mert ismerem is, szóval nem "csak egy modell", meg voltak is még ruhák, amiket kiválasztottunk, csak már nem volt idő használni őket, meg már fáradtak is voltunk, szóval lesz még legközelebb vele is.

(#30089) sztyui2 válasza Sada88 (#30078) üzenetére


sztyui2
őstag

Alappp :DDD
Muszáj :)) :D

(#30109) sztyui2


sztyui2
őstag

Én is makrózgattam tegnap egy kicsit :)

Irigyebbeknek nem ajánlom az EXIF-et ;]

(#30112) sztyui2 válasza skippper (#30110) üzenetére


sztyui2
őstag

Elvileg nem kéne üres JPG-nek lennie, de flickr-en ott van, hogy More Properties, arra rákattintva láthatod az EXIF-et...

(#30114) sztyui2 válasza kricsi81 (#30113) üzenetére


sztyui2
őstag

Jah, eljátszogattam vele tegnap délután :)
És igen, a 100-as makró is nagyon bejövős cucc :D
Viszont kicsit nehéz "kezelni", úgy értem tényleg jól jönne bele az IS, mert elég nehéz kitartani 100mm-en a durvábbnál durvább nagyításokat, csak hát az L-es, IS-es verzió meg kicsit már drága :)

[ Szerkesztve ]

(#30129) sztyui2


sztyui2
őstag

Egy kis tárgyfotózás :)

(#30164) sztyui2


sztyui2
őstag

(#30173) sztyui2 válasza Chapel (#30171) üzenetére


sztyui2
őstag

Azt hittem legalább 7D lesz belőle :)
40D-ről 50D-re nem akkora nagy előrelépés szerintem. Viszont a 7D meg túl drága gondolom...

(#30196) sztyui2 válasza Chapel (#30188) üzenetére


sztyui2
őstag

Hát jah, nem bánnék egy 50D-t...
Azért viszonylag jó kis előrelépés lenne a 30D-hez képest, de az árkülönbséget inkább obira költöm(meg egyéb dolgokra), nameg sajnos már annyi expót beletoltam a 30D-be, hogy nem tudnám elég jó áron eladni. Szerintem ezt a vázat már meg fogom tartani, de azért remélem sokáig másodváz lesz az 5D mellett :)
Remélem sikerül 2-3 év múlva vennem egy 5D-t, addig meg sztem kibírom a 30D-vel.
És hogy ne legyek off, itt egy kép is :)

(#30198) sztyui2 válasza Magnum_ (#30197) üzenetére


sztyui2
őstag

(#30210) sztyui2 válasza Magnum_ (#30209) üzenetére


sztyui2
őstag

Windows-ban a vezérlőpultnál, a megjelenítésnél ott vannak, hogy betűtipusok, és oda kell hozzáadni.

(#30517) sztyui2 válasza bosston (#30515) üzenetére


sztyui2
őstag

A photostream-nél jelzett szám az azt jelzi, hogy hányan nézték a photostream-edet, nem azt, hogy összesen a képeiden hány views van. A képeiden összesen,ahogy te is írtad, több van, mert például, ha ide linkeled flickr-ről a képed, akkor arra én rákattintok, szóval megnézem azt a képedet, viszont a photostream-edet nem biztos.
Nekem is most kicsivel kevesebb a Photostream views-om mint 31ezer, viszont ha egyenként összeadogatnánk a képeim nézettségeit, jóval efelett járna, mert például van olyan képeim, amit egymagában 7ezren néztek meg ;)

(#30520) sztyui2 válasza bosston (#30518) üzenetére


sztyui2
őstag

Igen, ez az, már ha erre gondolsz. Itt egy vaku előtt ugrott a srác :)

Na kép, hogy ne legyek off :)
Kommentben a kép alatt még van két kép, érdemes azokat is megnézni ;)

(#30524) sztyui2 válasza máyköl (#30523) üzenetére


sztyui2
őstag

Kösz mindenkinek, mint a kommentekben is írtam, az csak azért van odatéve, hogy lássátok hogy nem PS :)
Szal azok werkfotók gyakorlatilag, amin meg nem baj, sőt előny, ha látszik a vakuállvány és az egész lighting setup ;)

(#30527) sztyui2 válasza máyköl (#30525) üzenetére


sztyui2
őstag

Jah, ok ;)
Karima: Örülök, hogy inspirált a kép ;)

(#30528) sztyui2


sztyui2
őstag

Na kaptok egy Gif-et is ajándékba :)

További werkfotókért és képekért még mindig ajánlom a facebook profilom bárkinek!
facebook.com/sztyui ;)

(#30531) sztyui2 válasza Slowman (#30529) üzenetére


sztyui2
őstag

A metán égését láthatjátok. A metánt belevezettük a szappanos vízbe, és a létrejött buborékokat gyújtotta meg haverom a "varázspálcával"(=egy égő hurkapálca).

Amúgy nem gyújtogatni engedtek be minket, csak fotózni :)
De vegyésznek készül a srác, és eléggé érti a dolgát :)
Arról nem nagyon tudtak, hogy gyújtogatni is fogunk, de sokmindent csináltunk, és a gyújtogatás természetesen az egyik leglátványosabb dolog, szóval ezt nem hagyhattuk ki :)
Viszont utólag lájkolta facebook-on az igazgatóhelyettes, szóval nincs gáz :DDD :D

(#30539) sztyui2


sztyui2
őstag

Ötödik Front Page-em :)

(#30584) sztyui2 válasza BLOODSHOT (#30582) üzenetére


sztyui2
őstag

Sztem is sok szempontból szarabb ez az új flickr :K

(#30587) sztyui2 válasza Slowman (#30586) üzenetére


sztyui2
őstag

Szerencsére ez csak preview, bár nem valami bizalomgerjesztő. Remélem a felhasználói vélemények hatására a végleges átalakításig még módosítgatnak rajta 1-2 dolgot...

(#30591) sztyui2


sztyui2
őstag

Egy kis esküvő:

(#30611) sztyui2


sztyui2
őstag

(#30668) sztyui2


sztyui2
őstag

(#30673) sztyui2 válasza a000 (#30669) üzenetére


sztyui2
őstag

Hódmezővásárhelyen.
Ricsi: Vélemény elfogadva... ;)

(#30731) sztyui2


sztyui2
őstag

(#30745) sztyui2 válasza Slowman (#30734) üzenetére


sztyui2
őstag

Igazad van, sokkal jobb valami nagyobb anyaggal, de teljesen spontán jött ez az ugrálás... :)
Amúgy tényleg csak ugrott egyet :)

(#30768) sztyui2 válasza Slowman (#30756) üzenetére


sztyui2
őstag

Pont azt az objektívsort írtad le, ami nekem van :)
Csak nekem 30D van mellé :) Ha van valami kérdésed, szívesen válaszolok...
És nem olyan sötét oldal ám az a canon, sőt... ;)

(#30835) sztyui2


sztyui2
őstag

(#30866) sztyui2


sztyui2
őstag

A modell, aki mellé nem kell a vakuállványt cipelned magaddal... :)

(#30868) sztyui2 válasza a000 (#30867) üzenetére


sztyui2
őstag

Nem barátnőm, csak egy barát, aki nő :)

(#30919) sztyui2


sztyui2
őstag

Vélemény?

(#30928) sztyui2 válasza a000 (#30924) üzenetére


sztyui2
őstag

Nekem is a baráti körömből az egyik lányka csak, akit megkértem hogy fotózzunk egyet :)

(#30935) sztyui2 válasza Mihi100D (#30931) üzenetére


sztyui2
őstag

Nem hülyeség amit írsz, tényleg sokszor problémát okoz a napsütésben vakuzás tág rekesznél. Ilyenkor a főfényünk a nap, és valamivel derítenünk kell a csúnya árnyékait, de sokszor még a vaku 1/64-en is kiégeti a képet. Ilyenkor inkább derítőlapot szokás használni.Ez viszont most épp egy olyan kép volt, ahol egy bizonyos vakubeállítás mellett a vaku fénye nem égette ki a képet, csak szépen derítette a napfényt. Pl a hátteret megvilágítja a nap, a modell pedig árnyékban áll. Belövöm az expót a háttérre, aztán a vakuval meg derítem az árnyékos részt.
Pl itt akkora napsütés volt, hogy lehetetlen lett volna vakuval deríteni, így itt csak derítőlapot használtunk:
[link]

(#30945) sztyui2 válasza hemaka (#30938) üzenetére


sztyui2
őstag

Tetszik! Szép tárgyfotó! ;)

(#30951) sztyui2 válasza Sada88 (#30949) üzenetére


sztyui2
őstag

De HSS-el a háttér is sötétedik, sőt a vaku teljesítménye is jelentősen csökken. A vaku teljesítménycsökkentése adott esetben jól is jöhet, de legtöbb esetben nem igazán.
HSS helyett talán még ND szűrő lehet a megoldás, viszont az megint olyan hogy sötétít mindent, nem csak a vakufényt, hanem a hátteret is.
Mondom a legjobb módszer a derítőlap ha nagyon nagy napsütés van, ugyanis a derítőlapnak nincs lekorlátozva szinkronidőre :)
Viszont ahhoz meg kell egy ember, aki megtartja nekünk :)

(#30954) sztyui2 válasza kricsi81 (#30952) üzenetére


sztyui2
őstag

Jólvan, de most arról beszélünk, hogy "adott rekesz mellett" hogy lehet változtatni a dolgokat.
Az első lépések egyike, egy kép elkészítésénél hogy kiválasztod, hogy milyen mélységélességgel szeretnél fotózni, bár ezt te is tudod...
És ha kiválasztjuk az 1.8-as, vagy tegyük fel a 2.2-es rekeszt, és azzal szeretnénk fotózni, de mégis kiég a téma 1/250-en és iso100-on, akkor mit lehet csinálni....
Vagy azt hogy ND szűrő fóliát rakunk a vakura.
Vagy ND szűrőt rakunk az objektívre, de ennél a lehetőségnél elég erős vakukra van szükségünk, mert a kisvakuk csak nagyon nehezen szállnak szembe a napfénnyel :)
Vagy lemondunk a vakuhasználatról és megpróbálunk derítőlapot használni.
Vagy esetleg HSS-el fotózunk, bár sztem mindenképp ez az a lehetőség, amit csak legutoljára érdemes megfontolni, és sokak számára ez nem is adott...

[ Szerkesztve ]

(#30964) sztyui2


sztyui2
őstag

[ Szerkesztve ]

(#30994) sztyui2


sztyui2
őstag

Többen is kérdezték...
Válasz:Igyekeztünk profik maradni :)

(#30999) sztyui2 válasza forceberg (#30997) üzenetére


sztyui2
őstag

öö, igen. Az egy lámpa, sajnos későn vettem észre hogy ott volt. Nem akartam én se beletenni, kivenni PS-el meg már sajna nem tudtam, mert nagyon belelóg a hajába.
Nekem se tetszik az ott, de mindegy, mostmár ott marad :)

(#31008) sztyui2 válasza aldebaran (#31006) üzenetére


sztyui2
őstag

Ha így vágnám, akkor középen lenne az arca, ami megölné a kompozíciót. Itt az volt a lényeg,hogy nem néz a kamerába, szinte mintha ott se lennék. Az volt a lényeg, hogy ne a "pózolás" jelenjen meg a képeken, csak mintha az "átlagos" reggel elkapott pillanatai lennének, és így próbáltuk visszaadni a hangulatot.
Bal oldalt szintén üres tér van, szóval igazából nincs értelme ott több helyet hagyni. Jobb oldalból meg nincs értelme vágni, mert ott van a lába meg miegymás.

(#31326) sztyui2


sztyui2
őstag

Van egy kevéske munka a képben...
Katt rá és nézzétek meg a munkafázisokat, werkfotókat a kép alatt! ;)

[ Szerkesztve ]

(#31355) sztyui2 válasza Exfury (#31346) üzenetére


sztyui2
őstag

Nem rosszak, de van még hova fejlődni ;)
Az első kép nem rossz, jó a beállítás, vagány a ruha és a napszemüveg, viszont már kicsiben is zavaróan pixeles a nadrág széle. Nemtom mit csináltál vele(talán bevágtad), de nagyon látszik ott valami. Ezt a gyanút erősíti térdhajlatánál levő rés is, ami lényegesen világosabb, mint az amúgy homogén szürke háttér.

Tetszik még a harmadik is, de kár hogy eléggé fintorog a képen a leányzó. Biztos vagyok benne hogy nem a legszebb arcát mutatja, és talán be is csukhatta volna a száját.
Viszont ezen nagyon szépek a színek és a bokeh, de ez önmagában sajnos kevés, főleg mert ezek csak körítések lennének a főtémához, de a főtéma arckifejezése nem igazán tetszetős sajnos és ez akár a néző hangulatát is elronthatja a képpel kapcsolatban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.