Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44323) sztyui2 válasza DroneZ (#44322) üzenetére


sztyui2
őstag

Nincs beállítva véletlen a split toning-nál vagy valahol valami, hogy sárgább legyen a kép? Szal a develop-nál nincs valami véletlen elállítva?
Bár ha kiexportálod és jó, akkor az úgy érdekes :F

[ Szerkesztve ]

(#44340) sztyui2 válasza Karima (#44334) üzenetére


sztyui2
őstag

Asszem március 31-én fog megszűnni a beta ;)

(#44345) sztyui2 válasza Karima (#44344) üzenetére


sztyui2
őstag

Én is most akarok bedobni 12gb ramot az imac-be, hátha picit gyorsítja a LR4-et, mert én is úgy érzem,hogy egy icipicit lassabb, mint a LR3 volt :) Remélem kicsit gyorsabb lesz a plusz rammal :)

(#44350) sztyui2 válasza *Ropi* (#44346) üzenetére


sztyui2
őstag

Ha megvettem, majd informálódok ebben a kérdés körben, köszi, nem tudtam, hogy lehet ilyet, de majd írok privit vagy valamit, ha odajutottam :) Pénzem meglenne rá, csak nehezemre esik megválni tőle, ezért halogatom, de tudom, hogy úgyis meg kell lépni :D

(#44454) sztyui2


sztyui2
őstag

Hát igen, simán el lehet szórakozni 3-4órát egy-egy képpel, alsó hangon, de az is igaz, hogy amiket Ropi itt leírt, az nagyon extrém eset, mert az már régen rossz, ha ilyeneket kell retusálni, kell azért a normális smink, meg normális haj, meg a szemébe, pózba meg ilyenekbe én nem nyúlok bele, mert az általában nem túl jó végeredményt szül. Azokat akkor kell beállítani, amikor fotózol, és neked kell instruálni a modellt, hogy jó helyre nézzen. De a bőrrel meg ezzel-azzal nagyon sokat el lehet szórakozni, és tényleg főleg akkor, amikor hozott anyaggal kell dolgozni, szóval klasszikus "szarból kell várat építeni" eset...

Jah, és bebaszna, ha a vaku becsillanását a szemüvegen, utómunkával csinálná meg, simán másik szögben kell vakuzni vagy megkérni, hogy kicsit fordítsa lejjebb vagy feljebb az arcát, hogy a vakufény másfelé tükröződjön, ne pont a kamerába. Ennyi...
Vagy még lehet alkalmazni különböző trükköket a szemüveg elmozdítására, hogyha az arcot és a vakut sem akarod mozgatni, mint például ahogy ezen a képemen csináltam ;)
Viszont ilyen tapasztalatlanul elég gázos elvállalni egy ilyen munkát, ez meg főleg röhej, hogy másra akarja bízni az utómunkát :C :W :Y

[ Szerkesztve ]

(#44517) sztyui2 válasza #56824064 (#44499) üzenetére


sztyui2
őstag

Háttérkép? Állóképből? Vagy mobilon?:)

Többieknek: Fhúúú, amiket itt írtok, ne is mondjátok, tele van az én városkám is ilyen fotósokkal, csak nézek, hogy van képük megcsinálni azt, amit csinálnak, szánalmas...

Sztori: Engem egyszer meg akartak kérni egy fehérneműs fotózásra, először nyalt egy sort a csaj, hogy szeretné ha én fotóznám, mert a többi fotóst bénának találja, aztán a végén kinyögte, hogy pénzt nem adna, de egy pizzát kaphatok ha szeretnék...
Köszike...inkább nem mondom, hogy hova küldtem :D

(#44519) sztyui2 válasza *Ropi* (#44518) üzenetére


sztyui2
őstag

Jaja, azóta ezen poénkodunk egyik fotós haverommal, hogy ha elég sokat fotózunk, akkor egy idő után jó kis stúdiót építhetünk majd a pizzás dobozokból! :D :D :D

(#44522) sztyui2 válasza End-ru (#44521) üzenetére


sztyui2
őstag

Úgy hívják naplemente!:D Bár hamarosan fogok csinálni ennek a képemnek az utómunkázásáról egy videót, mert többen kérték máshol is ;)

(#44525) sztyui2 válasza Freddy76 (#44524) üzenetére


sztyui2
őstag

Ennek az utómunkájában semmi különös nincs, itt a nyers kép, már így is normálisan néz ki, és nem sokat kellett retusálni rajta, nameg ennek nincs meg a raw-ja, mert még abból a korszakból való, amikor még 60GB-os vinyóm volt, amiből 30-at elfoglalt a windóz... :D

[ Szerkesztve ]

(#44542) sztyui2 válasza forceberg (#44539) üzenetére


sztyui2
őstag

A "durva" tényleg jó szó, de nem pozitív értelemben :)
Szerintem ez már nagyon átesett a ló túloldalára.

[ Szerkesztve ]

(#44579) sztyui2 válasza j.bravo (#44578) üzenetére


sztyui2
őstag

Nálam nem vívtad ki,mert lusta voltam elolvasni ezt a sok off-ot, amit itt összeírogattatok :D

(#44645) sztyui2


sztyui2
őstag

Mai gyors Lightroom tipp a blogomon, ha valakit érdekel ;)

[ Szerkesztve ]

(#44647) sztyui2 válasza *Ropi* (#44646) üzenetére


sztyui2
őstag

Jaja, vágom, azt is szoktam néha használni, bár én jobban szeretem magukat a csúszkákat húzni:)

(#44667) sztyui2 válasza Fejo (#44665) üzenetére


sztyui2
őstag

Én kb 5 éve csináltam ilyet, aztán rájöttem, hogy:
1.nincs elég nagy közönsége, mert nincs mindenkinek szemüvege hozzá, sőt akinek van, az is lusta elővenni csak hogy megnézze ezt az egy képet.
2.Amúgy is elavult technológia ez a piros-kék 3D, ráadásul a színek meg kontraszt meg semmi sem marad meg olyannak, amilyennek lennie kellene nem 3D-ben.

(#44688) sztyui2


sztyui2
őstag

Nah, ha már lájkgyűjtés, akkor aki úgy érzi, pls nyomjon már egy lájkot erre itt! ;)

És hogy ne legyen teljesen off, benyomok egy képet is a 365-ből... ;)

[ Szerkesztve ]

(#44696) sztyui2 válasza aldebaran (#44693) üzenetére


sztyui2
őstag

Nincs kiégve a bal széle, van benne részlet, meg egyébként nekem így tetszik, bár ízlések és pofonok...
Ferdének a háttér kicsit ferde, de az arc nem, és azon van a hangsúly. Ha a háttér egyenes lenne, az arc lenne furcsán ferde. Arckifejezés meg mit fejezzen ki? Szerintem azzal nincs gond, egy igazolványkép feelinges semmis arckifejezésnél mindenképp jobb... ;)

(#44729) sztyui2


sztyui2
őstag

365project egyik képe megint...

Plusz bónuszkép, csak PH!-soknak(csak ide raktam ezt fel... :K )

(#44731) sztyui2 válasza radi8tor (#44730) üzenetére


sztyui2
őstag

Tudom, ezt már mások is mondták, de így is épp eleget szarakodtam a képpel, elkezdtem leszedni, de aztán ráhagytam, úgyis csak 365-be megy, szal mindegy...Úgyis látszik a képen hogy nem stúdiófotó vagy mittudomén, majd ha lesz saját Porsche-m, megcsinálom normálisan... :D :D :DDD

(#44734) sztyui2 válasza Fejo (#44733) üzenetére


sztyui2
őstag

Hát igen, mindig van mit tanulni... :K :D

(#44756) sztyui2 válasza cOxeR (#44755) üzenetére


sztyui2
őstag

OMG!!! :Y :K :D

(#44822) sztyui2 válasza Karima (#44815) üzenetére


sztyui2
őstag

Azért ennek a magyarnak a koncepciója és mondanivalója tényleg jó, és maga ahogy a technikát felhasználta és kivitelezte, és ha jól olvasom, nem Photoshoppal csinálta, hanem tényleg roncsolta a képeket, szóval bátran véghezvitte az elképzelését. Az már más kérdés, hogy nem látványos, és ha magát a képet nézzük, leírás nélkül, akkor tényleg "szar". De a magyarázattal nekem tetszik.

Viszont a többihez nem találtam magyarázatot, így azok szerintem is gyengécskék így magukban :(

(#44849) sztyui2 válasza Darko (#44840) üzenetére


sztyui2
őstag

Profi modellhez sehogy se jutsz :D Modellhez talán, de az elején abban is megvan a kockázat, hogy elrontod.
Stressz és idegeskedés nélkül szerintem gyakorolj először ismerősökön/barátokon.

(#44852) sztyui2 válasza Peethy (#44851) üzenetére


sztyui2
őstag

Igen, pont ezért írtam, hogy megvan a kockázat hogy elrontja :) Lehet hülyén fogalmaztam, de igen, én is erre gondoltam, hogy egy normális modell az látja hogy mi a jó kép, és tuti nem fog örömkönnyeket hullatni ha meglátja azokat a képeid, amik életed első modellfotói :)
Szóval ezek nem neked mennek Peethy, hanem Darko-nak :)
Ha már pár baráti/ismerős fotón túl vagy, akkor utána bepróbálkozhatsz pár modellnél, van elég sok modell, akik még mondhatni az elején járnak, és bár sok fotós fotózta már őket(szal nem először látnak fényképezőgépet), de mégsincsenek tisztában vele, hogy mekkora értéket képviselnek, és adott esetben pénzt is kérhetnének a fotózásért. Nem kérnek, mert minden fotós aki fotózta őket, tfcd-ben fotózta, vagy pedig maga a modell egy jó kis hobbinak tartja az egészet, és csak hobbiból modellkedik, nem akar konkrétan pénzt keresni vele, csak élvezi a fotózást, mint ahogy pl itt is sokan nem akarnak pénzt keresni a fotózással, csak élvezik(csak mi a kamera másik oldalán állunk).

Sok a lehetőség, de ki kell fogni azért a jó modellt, mert a fadarabokkal is nehéz mit kezdeni. Profi modell közelébe meg nem fogsz jutni úgysem, mert azok meg még jó ideig nem fognak szóbaállni veled, vagy ha ők éppen szóba is állnának, akkor is megtiltja nekik az ügynökségük.

j.bravo:Ezzel meg is kaptad a választ végülis, tehát igazából lehet találni olyan modellt, aki nem ma kezdte, és jó áron, vagy akár tfcd-ben dolgozik. De ha például nagyon sok pénzt kapsz egy munkáért, és bérelsz stúdiót, meg fizetsz sminkest, meg fodrászt, meg bérelsz ruhát vagy mittudomén, szal ha már alapból van ilyen sok költséged, akkor abból hatalmas sértődés van, ha a modellnek nem fizetsz. Tehát ha sminkesnek meg ilyeneknek fizetsz, akkor fizess a modellnek is. Ha nem fizetsz senkinek, akkor meg próbálj megegyezni mindenkivel, hogy tfcd alapon megoldjátok...

lábjegyzet: tfcd amikor képekért cserébe dolgoztok, mindenki felhasználhatja a képeket, és nincs pénzmozgás.

Igazából a legkönnyebb modelleket szerezni úgy, hogy megmutatod a portfoliódat. Hamar kiderül, hogy milyen fotós vagy, meg látják egyből a stílusod, képeid, stb-stb, eldöntik, hogy tudnak-e vele azonosulni, vagy elég jónak tartják-e. Erre elég egy sima 500px-es portfolió is, én is mindig ezt a portfoliómat szoktam linkelni, és eddig senki se mondott nemet, sőt konkrétan elég sok olyan modellt sikerült megszereznem ezzel magamnak, akiknek egyébként súlyos pénzeket kellett volna fizetnem, de jó képekért megoldottuk tfcd-ben. Ugyanígy volt például legutóbb sminkessel is, szükségem volt egy sminkesre, 2-3 emberen keresztül találtam is egyet, ajánlották nagyon, fullos szalonja van. Ráírtam, mondta hogy ő már nem vállal ingyenes munkákat, 10-15ezerért megcsinál egy sminket. Ezután belinkeltem neki a portfoliómat, és a modellről pár képet(facebook-járól), mondtam neki, hogy biztosíthatom, hogy a képek így is-úgy is kurvajók lesznek, keresek más sminkest ha nem vállalod el képekért cserébe, viszont ha részese akarsz lenni a dolognak és szeretnéd hogy a neved oda legyen írva a képek alá, akkor mondj igent. És igent mondott :U
Szóval a portfolió egy erős dolog, ha látják hogy jókat csinálsz, akkor nekik is kellenek a jó képek, és tudják, hogy nem csak az az értékes, amit ők hozzáadnak a képehez(mondjuk egy 10ezres smink), hanem amit te csinálsz, az is sok pénzt ér, és adott esetben ha ő keresne meg téged, hogy lefotózd a sminkjét, akkor te is rendesen elkérnéd az árát.
Ugyanez igaz a modellre is. Ha a modell látja, hogy jók a képeid, és nálad drága lenne fotózkodni, ha ő kérne meg, de te megkéred egy saját projektedhez,(konkrétan ingyen csinálsz róla képeket), akkor szívesen elmegy.
De ha gyengécskék a képeid, akkor simán elküldenek :D De próba szerencse, bátornak kell lenni! :D

Egyébként Szántai Gábor írta meg múltkor facebook-on a tutit ilyen témában, és tényleg valahogy így mennek a dolgok:
Nagyon jó fotós-Nagyon jó modell -»Nincs pénzmozgás
(itt ezt úgy kell érteni, hogy nagyon jó alatt mondjuk egy Mihalik Enikő+Terry Richardson párost értünk, és a fotós-modell közt azért nincs pénzmozgás, mert mindkettő kibaszottsok pénzt megkap a magazinoktól meg innen-onnan ahol megjelennek a képek)
Nagyon jó fotós-Jó modell -»Modell fizet
Jó fotós-Nagyon jó modell -»Fotós fizet
Jó fotós-Jó modell -»Nincs pénzmozgás
Jó fotós-átlagos modell -»Modell fizet
Átlagos fotós-Jó modell -»Fotós fizet
Átlagos fotós-Átlagos modell -»Nincs pénzmozgás
stb-stb.....és így tovább.

[ Szerkesztve ]

(#44859) sztyui2 válasza Karima (#44858) üzenetére


sztyui2
őstag

Régi :)
Az a baj én ennél tudok sokkal rosszabbakat... :O

(#44868) sztyui2 válasza total90 (#44866) üzenetére


sztyui2
őstag

Ohhh, ne akard tudni...
Csak pár bemutató képet összeszedtem gyorsan a különféle fotósoktól, ennek fele itt Hódmezővásárhely fele tevékenykedik...
Remélem egyik sincs PH-n, bár leszarom :D
Erős idegzetűeknek:
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Mindig van hova süllyedni, ééééés még ezeknél is van rosszabb, de ez már reklám :D
[link]
[link]
[link]

Na látjátok, kellett nektek megkérdezni... :D :D :D :D :D :))

[ Szerkesztve ]

(#44872) sztyui2


sztyui2
őstag

:D :D :D Megmondtam, hogy csak saját felelősségre :C :Y

(#44874) sztyui2


sztyui2
őstag

Azokat lőném még fejbe, akik ezek a képek alá tizessével kommentelik, hogy milyen jó, meg milyen szép... :K

(#44877) sztyui2 válasza #31757056 (#44876) üzenetére


sztyui2
őstag

Én ezen röhögtem fel tőle :D

(#44879) sztyui2 válasza schawo (#44878) üzenetére


sztyui2
őstag

Felőlem... :D
Én csak egy hozzászólásban linkeltem :)
De azért a reakciók magukért beszélnek, szerintem nem árt egy kis jókedv néha, és bár nemtom ti hogy vagytok vele, de én inkább kiröhögni szoktam az ilyeneket, mert a fejem hiába fognám, annak nem lenne sok értelme, de így legalább röhögtünk egy jót :D
De ha majd valaki betesz valami kommentelhető képet, akkor majd visszaváltunk a normális kerékvágásba... ;) :K

[ Szerkesztve ]

(#44915) sztyui2 válasza #24334592 (#44914) üzenetére


sztyui2
őstag

OMG, neeeeeeeee, ezt most így hajnali negyed 3 fele, 5óra retusálás után megláttam ezt a kommentet, és basszus olyat röhögtem :D :D :D :D :D :D :DDD :DDD :DDD :)) :C

[ Szerkesztve ]

(#44923) sztyui2


sztyui2
őstag

Na akkor most én is benyomok egy új sorozatot, végre! :D A teljes sorozatért és blogposztért katt a képekre;)

(#44937) sztyui2 válasza Toncsi (#44933) üzenetére


sztyui2
őstag

Igen, ez volt a helyszín annál a képnél :K ;)

(#45258) sztyui2 válasza Fejo (#45237) üzenetére


sztyui2
őstag

Kicsiben az a benyomásom támadt, hogy kijelölted a kocsit, és hue saturation-el váltogattad a színét, és felraktál 5változatot ugyanarról a képről :D
Igazából nagyban megnézve se sokkal változott a véleményem, hogy ezek kb ugyanazok a képek. Bár gondolom nem sok lehetőség volt variálni a látószöget :)

[ Szerkesztve ]

(#45261) sztyui2 válasza Fejo (#45259) üzenetére


sztyui2
őstag

Minőségre jók, de nekem ez a téma sajnos unalmas.

(#45345) sztyui2


sztyui2
őstag

Kicsit off topic, de gondoltam hátha van pár ember itt, akit érdekelhet :B
Elindítottuk a podcast adásunkat, Tripodcast néven! :C
Ez jelenleg az egyetlen magyar nyelvű fotós podcast, csekkoljátok, itt a blogposztom róla:
[link]
És lájkoljátok facebook-on is ;) Itunes feed hamarosan... ;)

[ Szerkesztve ]

(#45618) sztyui2


sztyui2
őstag

Kis önreklám: Kint a 3. adása is az egyetlen magyar nyelvű fotós podcast-nek! ;)
Blogomban megtaláljátok mind a 3-at, nem nagyon kell keresgélni! :K ;) Szerintem itt sokmindenkit érdekel a dolog, hallgassátok! :U

(#46640) sztyui2 válasza mandark94 (#46602) üzenetére


sztyui2
őstag

Ő volt is vendégünk a Tripodcast-ben, de már itt nem is reklámozom, mert aki akarja, már úgyis hallgatja szerintem, aki meg nem, az meg nem is fogja...
Azért itt a link hozzá:
http://sztyui.wordpress.com/2012/06/16/nikon-grof/

(#47183) sztyui2


sztyui2
őstag

Kis önreklám, de tudom hogy néhányan kedvelik a munkásságom ebből a topicból,ezért bátorkodom belinkelni, itt egy interjú velem és Fejes Viktorral a Trendmagazin.hu-n:
http://trendmagazin.hu/cikk/a-fotozas-manapsag-interju

Továbbá spottr-en is megszólaltattak egy cikk erejéig a Tripodcast-el kapcsolatban:
http://spottr.hu/2012/07/03/tripodcast/

(#48794) sztyui2


sztyui2
őstag

Nagyon régen jártam már erre, de jövök két képpel. A blogposztban pedig találtok hozzájuk retusálós videót is:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.