Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3751) Jinxx válasza johnjohn (#3750) üzenetére


Jinxx
senior tag

Hát igen, így sokkal jobban tetszene, de a sok túrista tényleg nem kéne oda. Szép helyen voltál nyaralni. :)

(#3752) _Gudella


_Gudella
senior tag

Finntroll:
[link]

Norther:
[link]

Hammerfall:
[link]

--------

Bécsi kirándulás:
[link]

És megint egy állat:
[link]

(#3753) Latency válasza _Gudella (#3752) üzenetére


Latency
senior tag

Jók lettek a képeid. A koncertek is, a bécsi is jó de főleg a szöcske tetszik, csak mintha túl lágy lenne, küldhettél volna rá még élesítést.

(#3754) _Gudella válasza Latency (#3753) üzenetére


_Gudella
senior tag

küldtem rá elég sokat, és így is elég lágy, azért is mert olyan helyen van a fókusz ahol elég kicsi a kontraszt

[Szerkesztve]

(#3755) Jinxx válasza _Gudella (#3752) üzenetére


Jinxx
senior tag

A koncertes képek nagyon jók lettek, átjön a hangulatuk, de a harmadikon a levágott fej annyira nem mutat jól. :) A szöcskés képed is nagyon jó lett, szerintem nagyon ötletes, és kivitelezése sem anyira rossz.

(#3756) Dtomi válasza Hydra SR (#3724) üzenetére


Dtomi
őstag

ÁÁÁÁÁ ez semmi!!! Nézz meg egy bármilyen pl. indexes fórumot de szinte bármelyiket megnézheted. Most véletlenül a K10-s indextopikba futottam bele. Van olyan ember aki még mindíg a K10 adatlapját rawtesztjét magolja visszafelé és isteníti. De a 30D topikba arra vár hogy lejjebb essen a 30D ára mert 30D-t szeretne. De mindenkit oszt a pentax fórumba. Életében nem fotózott maximum a telefonjával. És amikor megkérdezik tőlem fotózás közben, hogy miért vettem 30D-t és nem 400Dt mert az már 10mpixeles És ezt olyan ember kérdezte aki azért már nem most kezdte akkor elborul az agyam. Vagy, hogy a 30D re fel lehet e tenni IS-es obikat. És egy ilyen kérdés után flegmán elmondja mekkora fotós. így alkudik a gyerek az 50-500-ból hogy adja az ember 150!!!! ért a canonos 50-500at mert már régi, és az új 50-500ba már van képstabi és mindenkit hülyének néz! Az ilyen emberek mit gondolnak? [link] :Y
Vaterán 25ért 18-55-öt, 300D-t 170ért

''a k10D Olyan dolgokat old meg végtelent természetességgel amit a többiek hosszas kínlódás meg gombnyomogatás árán is alig.''

'' a sigma 17-70 prémium vízálló'' persze ! Beleteszed a vízbe és megáll.

''Dg objektívnek a gyújtótávolság változtatásával változik a hossza, ezért extrém körülnények között kerülendő a használata.''

''170-500mm F5-6.3 ASP APO RF Sigma objektív minősége megfelelő-e a d80-hoz''

''a Váz fényerejét nem lehet állítani''

''nagy teleobjektívhez gyors ISO sebességet kell választani''

'' 50-500 Egy srác Canon fix 300/f4 obi plusz 2x konverterrel fotózott mellettem a
motocorss versenyen, így neki f8 lett a fényereje - igaz 600mm a gyújtótávolsága -, míg én
500mm-en f5.6-tal használtam'' Sokan mondják hogy a profik kezében minden jobban muzsikál DE ENNYIVEL???? :O

Ezek a hozzászólsok szépen belevésődtek az agyamba, akármelyiknek be tudom linkelni az eredeti szövegkörnyezetét. És ne felejtsük ugye ez a DSLR a fotózás ''profi'' kategóriájú topikokban születtek mik lehetnek a kompakt kategóriákban????



"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#3757) Proci85


Proci85
senior tag

néhány forró nap utáni naplemente:
[kép]
[link]

[kép]
[link]

[kép]
[link]

[kép]
[link]

[kép]
[link]

[kép]
[link]

(#3758) Zozzant válasza Dtomi (#3756) üzenetére


Zozzant
addikt

nagyon világmegváltó rácsodálkozó hangulatod lett :) szerintem a világ hülyeségein kár felhúznod magad...

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#3759) _Gudella válasza Dtomi (#3756) üzenetére


_Gudella
senior tag

' a sigma 17-70 prémium vízálló''

hahahaha, legnagyobb problémám az vele hogy még a por is belemegy hétköznapi használat során :D

[Szerkesztve]

(#3760) Brian_RL válasza Proci85 (#3757) üzenetére


Brian_RL
aktív tag

Nagyon szépek lettek, nekem főleg a legalsó nyerte el a tetszésem :) gratulálok hozzájuk. Megnéztem a többi képet is az oldalon! Azok is igazán jól sikerültek. A képek a saját oldaladon vannak?

(#3761) Smogus válasza Dtomi (#3756) üzenetére


Smogus
őstag

El lehet ezeken szörnyűlködni, bár szerintem sem érdemes :)
Mondjuk jókat mosolyogtam rajta :D

'''' a sigma 17-70 prémium vízálló'' persze ! Beleteszed a vízbe és megáll.''

Mondjuk ez mehetne az PH! aranyköpések közé :D

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#3762) Proci85 válasza Brian_RL (#3760) üzenetére


Proci85
senior tag

köszi, örülök, hogy tetszenek :R
Igen, a képek a saját oldalamon vannak:)

(#3763) Hydra SR válasza Dtomi (#3756) üzenetére


Hydra SR
addikt

Engem mostanra már kevésbé zavar, ha ilyesmiket kérdeznek, persze ha közben fotósnak vallja magát akkor azért kissé mulatságos. Inkább az zavar amikor valaki szinte a kisujját sem hajlandó mozdítani azért, hogy jobb képeket készítsen csak sopánkodik meg a felszerelésre fogja (miközben még annyit se hoz ki a sajátjából amennyit az tényleg tudna de már 1D-n töri a fejét) meg kérdezget, hogy mit hogyan állítottam be pontosan és közben nem érdekli, hogy miért úgy állítottam be meg hogy nem csak a vázon meg az obin kell csesztetni a dolgokat hanem jó helyen is kell lenni jó időben és a megfelelő pillanatban megnyomni a gombot amit meg semmilyen felszerelés nem pótol. Pontos értékekkel meg kár dobálózni, valszeg ha +1/3-al fölé lövök akkor is jó a kép legfeljebb RAW-ból lehúzom -1/3-ra, inkább a lényegét kéne megfogni, nem bemagolni az értékeket, valamit azé' van a nyűves fénymérő, hogy használjuk, nem azért, hogy saccolgassunk meg magoljunk helyette.
Meg ami még az agyamra megy néha: ''milyen gépet ajánlasz/ajánlotok nekem?''
Nem is ismerjük egymást, fogalmam sincs mennyire van tehetsége/türelme, jobb esetben legalább azt elmondja, mennyit szán rá de azt már nem, hogy ennyi az össz amit rászán vagy a későbbiek során hajlandó még objektívre, vakura stb. költeni. A ''mire szeretnéd használni?'' kérdésre meg 10-ből 9-szer a ''Hát, olyan általános fotózgatásra'' a válasz...na most ezzel kezdj valamit. Úgy általában mindenre alkalmas felszerelésnek a világ összes fotóscuccát tudnám ajánlani de az kicsit drága lesz, meg az a repülőgép-anyahajó is ami hozza utánad a cuccot. De az egészben az a bosszantó, hogy szerintem nem kell sem profi sem amatőr fotósnak lenni ahhoz, hogy az ember agya idáig eljusson. Szinte minden, felszerelést igénylő hobbira igaz, hogy nincs aduász felszerelés hanem egyik erre jó, másik arra és van köztük átfedés de mindent egyik se tud, ezt józan paraszti ésszel is ki lehet találni. Az ''általános fotózgatás'' meg nálam a kattintgatás amire a legolcsóbbat javaslom. Eddig egyetlen egy emberrel találkoztam aki azt válaszolta, hogy meg akar tanulni fotózni de csak 50k-ja van rá jelenleg de majd később költ még rá ha megfogja a dolog.
A másik amit nem értenek sokan: honnan a viharból tudja egy modellfotós, természetfotós, hírfotós, vagy bármelyik hivatásos vagy megszállott amatőr, hogy melyik ultrakompakt a legjobb? A Talmácsi vajon tudja, melyik a legjobb motoros roller? Érdekli egyáltalán? Mi a büdös búbanatnak foglakozna ő ilyenekkel, nem az ő területe, annyi köze van hozzá, hogy annak is 2 kereke van és motor hajtja. Az ultrakompaktoknak sincs sokkal több közük a DSLR-ekhez.


Na és akkor az on-topic maradék Domboriból:
[kép][link] [kép][link] [kép][link] [kép][link] [kép][link]
A bakcsó és a jégmadár élőben is bemozdult, homályos és zajos madarak. Hazudnak a magazinok ahol élesen vannak ábrázolva :P

[Szerkesztve]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#3764) Batman


Batman
őstag

[link]

Bocs ,de hátha van valaki aki tud a topic-hoz valami jót mondani.

köszi

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#3765) biggamer


biggamer
veterán

[kép] [link]

Ez az első gyurgyalag amit láttam élőben, és amit szerencsémre sikerült is lefotóznom.
A kép minősége nem a legjobb, mert messze volt az állatka, fújta az ágat a szél és croppolt felvétel lett ide feltéve, de nekem tetszik, mert ez az első gyuris képem :)
Ja, és a becserkelés után ( rövidgatyában a rekettyésben ) úgy néztem ki, mintha egy vadmacskával bírkóztam volna egész nap :O

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#3766) biggamer válasza Hydra SR (#3763) üzenetére


biggamer
veterán

Nagyon jók lettek a képeid, főleg a békásak, a szitakötősek meg a gyíkos.
Az előző hsz-edben lévő képeket is beleértve.
( látom Te is kostolgatod a madárfotózást :D )

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#3767) biggamer válasza Dtomi (#3647) üzenetére


biggamer
veterán

Gyönyörűek lettek a felvételeid, csak gratulálni tudok.
Egyszer ilyeneket szeretnék én is alkotni. :R
És köszönet a werk fotókért, legalább lászik, hogy milyen körülményeket kell
túlélnie a természetfotósnak.
( Látom, már megérett a dolog, amivel régebben megkerestelek Privátban, úgyhogy majd megint megkereslek. :) )

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#3768) Hydra SR válasza biggamer (#3765) üzenetére


Hydra SR
addikt

Fogaggyunk, hogy szívesebben bírkóztál volna egész nap egy vad macskával mint hogy becserkészd Gyurit :P
A kép minőségéről annyit, hogy tudomásomra jutott: a gyurgyalag is olyan homályos és képzajos madár mint a bakcsó és a jégmadár, csak rengeteg hamis fotó kering róluk amiken élesnek tűnnek :)
Egyébként úgy látom, mindenki így kezdi a madárfotózást. Lesz az még jobb is. Te benne lennél legalább elméletileg egy olyanban amit írtam nemrég ide a topicba? (hardcore madárfotózós party kezdőkkel)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#3769) Batman


Batman
őstag

Ez se teljesen vág a témába, de akit érdekel Phtabor 2007: [link]

üdv

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#3770) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Keressünk má' egy moderátort, hogy ne offolják szét a topicunkat :DDD

Mod: Csitt , mert rádküldöm Robint! ;] by Batman

Mod2: Robin Williamst? :P - Hydra SR -


Mod3: Jobb ha elbujsz mert elindult! - :P by Batman

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#3771) biggamer válasza Hydra SR (#3768) üzenetére


biggamer
veterán

Háááát, mennék én veletek, de veszek nemsokára új verdát, és nagyon meg kell fognom a pénzt.
Úgyhogy sajna idén le kell mondanom a nagytele vételéről is. :O

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#3772) biggamer válasza Batman (#3769) üzenetére


biggamer
veterán

Azt hiszem marsu kolléga volt a táborban, mintha azt mondta volna. :F

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#3773) Batman válasza biggamer (#3772) üzenetére


Batman
őstag

Igen volt, vannak is képei!

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#3774) biggamer válasza Hydra SR (#3770) üzenetére


biggamer
veterán

Vagy Robint Hóóódot ? :DDD
Vagy Rubint ?
Ja, az Réééka. :B

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#3775) marsu válasza biggamer (#3772) üzenetére


marsu
addikt

Igen, voltam ...

Nem készültek művészi képek, inkább a hangulatot próbáltam megörökíteni. Az első pár kép szombaton reggel 6:00 után készült, amikor még majdnem mindenki aludt ... Hajnalig tartó bulizás utáni reggeli csendéletek ....

Press any key to continue ...

(#3776) werttzui válasza Hydra SR (#3768) üzenetére


werttzui
őstag

''Egyébként úgy látom, mindenki így kezdi a madárfotózást'' Hát ja én is ezért vettem fotómasinát eredetileg,hogy madarakat fotózzak.(de sajna mind elszállt) :D

PENTAX

(#3777) werttzui


werttzui
őstag

Lökjünk már egy párat föl mi is arassuk le a babérokat :) [link]

PENTAX

(#3778) Möhe válasza Latency (#3745) üzenetére


Möhe
addikt

Állat képek! :C :R
még háttérképnek is elmenne

(#3779) Fejo


Fejo
őstag

Az alábbi képek az ausztriai Irdningben készültek a Real Madrid edzőtáborában játszott - Stoke City elleni - edzőmérkőzésen:

[link] - Mellőzve...

[link] - A tükörbe zárt alpesi ház

[link] - Magányosan (Raul)

[link] - Öszpontosítás (Salgado)

[link] - 30 millió € (Pepe - a Madrid friss igazolása)

Vélemények?

[Szerkesztve]

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#3780) Allien válasza werttzui (#3777) üzenetére


Allien
veterán

Hát, én bizti küldök be párat, de csak azért is, jelszóval. :B A tavalyi nyertes képe nagy része semmi más, csak photoshop! Annak is ''gyenge'', legalábbis, elvágta keresztbe a Balaton-t, és kitöltötte valami izével, az alján meg hagyott valami köveket, na kösz. Nekem csontra más a balcsi, ami Nekem nyugalmat jelent, hajókkal, fodrozódó vízzel. Sajnos, elfogult vagyok. :DDD
De, ha megint eljutok odáig, hogy az egyik képem bekerül a kiállitási fotókba, már annak is örülhetnék! :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#3781) Zozzant válasza Hydra SR (#3763) üzenetére


Zozzant
addikt

azért az szimpibb lenne ha simán szerényen löknéd fel a szép képeket minthogy előtte mások stílusán fennakadva osztanád a népet ;)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#3782) Hydra SR válasza Zozzant (#3781) üzenetére


Hydra SR
addikt

Itt válaszolok mert nagyon az offolás felé húzunk:[link]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#3783) Smogus


Smogus
őstag

Gondoltam beteszek egy képet, nem olyan nagy szám, csupán egy sziluet

[link]
A helyszín Bécs, Haas haus a Szent István székesegyházzal szemben

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#3785) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Tegnapelőtti naplementés képek [link] [link]

- http://pazsitz.hu -

(#3786) Hydra SR válasza PazsitZ (#3785) üzenetére


Hydra SR
addikt

Nagyon szépek a színek de valami még kéne a képre. Az égbolt és a fák sziluettje ritkán állja meg a helyét önmagában témaként. Akkor legalább emelj ki egy fát a többi közül ami közel van és tedd az egyik aranymetszésbe, így egy alap kompozíciót valósítasz meg szép színekkel. Valamint a villanydrótokat vagy kikerülni, vagy vágni, vagy retusálni kell ha nem részei a kompozíciónak.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#3787) Jeannie


Jeannie
aktív tag

Három kép Domboriból

[kép] [kép] [kép] [link] [link] [link]

Kettő meg Mözsről, az utolsó pusztán érdekessége miatt került fel :D

[kép] [link]

[kép] [link]

Ha valakinek a képpel, témával, kompozícióval kapcsolatban hozzászólnivalója akad, ne fogja vissza magát :) Elég sokat szöszmöltem az utómunkákkal, és a noti monitorja nem túl jó támpont az eredmény értékeléséhez.

[Szerkesztve]

(#3788) Terapeuta válasza Smogus (#3783) üzenetére


Terapeuta
őstag

Érdekes, mennyire feldobja a képet, hogy nem egy szokásos túristafotóként csináltad meg...
Üdv!

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#3789) Terapeuta válasza Jeannie (#3787) üzenetére


Terapeuta
őstag

Nekem a kávé-projekt tetszik, esetleg valami dramatizáltabb ff-el, hadd jöjjön ki egy nehéz ébredés fílingje, illetve a pados képet próbáltad-é jó alaposan megnyírbálni (monnyuk a tetejét és a jobb oldalát....lehet az aljából is vmennyit)...az nem tenné izgalmasabbá a képet?

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#3790) Hydra SR válasza Jeannie (#3787) üzenetére


Hydra SR
addikt

Nekem bejönnek ezek a képek, a kávés tetszik a legjobban :)
A padost lehetne akár másképp is vágni de szerintem így is jó.
A terítős talán nem annyira jön be.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#3791) Smogus válasza Jeannie (#3787) üzenetére


Smogus
őstag

Az első kettő tetszik a legjobban, a pados sem olyan rossz, de ez a lepergő festékes tetszik nagyon.
Igazán izgalmsa látványt nyújt, lehet hogy egy kicsit erőseben prbálnám meg kihozni a feketéket, bár lehet hogy a noti tft-je csapott be téged is.
Grat a képekhez, ezek is analógok, vagy digitek?

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#3792) Smogus válasza Terapeuta (#3788) üzenetére


Smogus
őstag

Köszönöm, turista fotók is készültek dögivel :D
De azért próbáltam néhányat elnyomni kicsit öncélúan is :)

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#3793) Jeannie


Jeannie
aktív tag

Digitek a linkelt képek, remélem nem a gány minőség miatt kérdezted, Smogus :DDD Filmet egyenlőre csak macerásan tudnék scanneltetni illetve sehogysem.

Akinek ötlete van a vágásra, muti :))

(#3794) Proci85 válasza Jeannie (#3787) üzenetére


Proci85
senior tag

Nagyon hangulatos kis képek, gratula:)

Mi van mostanában? Mindeki domboriban nyaralt? Mi is ma megyünk oda egy hétre :D


[Szerkesztve]

(#3795) Fejo


Fejo
őstag

Eseteleg ezekről valaki?

[link]

Köszi! :DD

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#3796) Zozzant válasza Proci85 (#3794) üzenetére


Zozzant
addikt

énis belepődtem ezen a Dombori témán:) mi is le szoktunk ugrani loccsanni egyet:) ~25KM

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#3797) Hydra SR


Hydra SR
addikt

gyk: Jeannie-vel ketten voltunk lent :)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#3798) Terapeuta válasza Fejo (#3779) üzenetére


Terapeuta
őstag

És simán beengedtek fényképezővel (nem tom ez hogy van, de azért sztem örök élmény lehet egy tartalékos reál edzőmeccse is)? Irigyellek, és a képek is jók, Salgadot kissé leszelted, de a tükrös kifejezetten ötletes...

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#3799) Fejo válasza Terapeuta (#3798) üzenetére


Fejo
őstag

Minden gond nélkül beengedtek. :D

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#3800) Smogus válasza Jeannie (#3793) üzenetére


Smogus
őstag

Dehogy nem a minőségük miatt kérdeztem :D
Csak érdekelet, mert tudom hogy próbálkoztál régebben

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.