Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3501) gergo84


gergo84
aktív tag

:R

(#3502) D4rkm4n válasza Hydra SR (#3496) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Az első jobb lett szerintem. Egy arachnofóbiás hülyét kapna tőle valszeg. :)

Amúgy a két kép technikai háttere között mi a különbség? Vagy csak az utómunkának köszönhető hogy nagy a színbeli különbség? :U

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#3503) Hydra SR válasza D4rkm4n (#3502) üzenetére


Hydra SR
addikt

A vörösesnél automatán hagytam a WB-t, az hasonlít legjobban a valósághoz. A kékesnél a legvörösebbnek tűnő pontból vettem mintát a fehéregyensúlyhoz, emiatt az egészet eltolta a kék felé. A sárgás-kevésbé vörös változatoknál amolyan köztes részekről vettem a mintát.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#3504) marsu válasza Hydra SR (#3496) üzenetére


marsu
addikt

Szia!

Igazán klassz, részletekben gazdag képek!

Gratu!

Press any key to continue ...

(#3505) zed44 válasza Hydra SR (#3481) üzenetére


zed44
tag

Szép makrók, különösen a szöcske tetszik (már ha az :B ).
:C

(#3506) zed44 válasza macy (#3486) üzenetére


zed44
tag

Dehogynem. Pl.:

Zsolti belehúz a pályán:
[kép] [kép]
[link] ----------------------------- [link]

Még egy-két kép:
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]


Tapasztalataim ua. mint neked, ja és a fülem még most is cseng vazze...

(#3507) ArthurMiller


ArthurMiller
senior tag

Pár darab mai portrészerűség :)

[kép] [link] [kép] [link]
[kép] [link] [kép] [link]
[kép] [link] [kép] [link]

[Szerkesztve]

(#3508) D4rkm4n válasza ArthurMiller (#3507) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Az első szerintem akkor lenne jó, ha a modell arcából több látszana.

A második jó lett.

A harmadik képen csak a modell hanyag tartásával van gond. :U

A negyediknél alul a keze elég zavaró. Valamint nem szerencsés, hogy a ''kinéz a képből''.

Az ötödik lett talán a legjobb, de a háttérben lévő kacatok zavaróak nagyon. Kár érte.

A hatodiknál megint csak azt tudom mondani, hogy nem látszik a modell arca, így tök érdektelen a kép. Legalábbis portré kategóriában.

Szerintem.


"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#3509) biggamer válasza zed44 (#3506) üzenetére


biggamer
veterán

Királyok a svenkelt képeid. :C

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#3510) Latency válasza Hydra SR (#3481) üzenetére


Latency
senior tag

Jók lettek a makróid, külön-külön nem is értékelném őket, mert egyiken sincs kirívó hiba, hacsak annak nem gondolom, hogy én nem szeretem a vakuzott makrós képeket.

(#3511) biggamer válasza Mercutio_ (#3489) üzenetére


biggamer
veterán

Végra látok szép színkavalkádot. :))
Hogy én nem tudok ilyen helye csöppenni. :O
Viszont van egy két zavaró elem, amit lenyestem volna a képekről, mielőtt ide feltolom.

Ja, és nyomás nem megbántani a csajszit, hogy kiszeltüncihez hasonlítod. :((( :DDD

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#3512) Latency


Latency
senior tag

Itt a második adag képem a Sopron és környéki utamról:

A Soproni TV adó: [link]
Tűztorony (Sopron): [link]
Rust könyrékén (Ausztria): [link]
Rust melletti kápolna (Ausztria): [link]
Sopron - Alsó lővérek - kilátó (a szálloda tetejéről): [link]

[Szerkesztve]

(#3513) biggamer válasza Hydra SR (#3493) üzenetére


biggamer
veterán

Szépek lettek a naplementés városképes képeid, grat.

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#3514) biggamer válasza Hacker75 (#3457) üzenetére


biggamer
veterán

A napraforgós nagyon jó lett, ügyi vagy. :C

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#3515) biggamer


biggamer
veterán

[kép][link]
( ez a kép kicsit életlen, az expo idő 1/15, a kezemet kitámasztottam közben élveztem a szúnyogok csípéseit :O )

[kép] [link] [kép][link]
( első gólyás képeim :) , a sok gólyás kép crop )

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#3516) Latency válasza Hydra SR (#3493) üzenetére


Latency
senior tag

Nem semmi fények voltak aznap. Nekem jobban tetszik az 50-esel készült kép, bár a 200-as sem rossz talán csak kevésbé látványos.

(#3517) Latency válasza biggamer (#3515) üzenetére


Latency
senior tag

Lehet csak az én monitoromon, de szerintem egy kicsit sötét a naplementés kép. Egyébként nem rossz, el tudnám képzelni egy hosszú záridő miatt selymes vízzel is alul rögtön a vízzel.

A gólyákról pedig az jutott eszembe, amikor jöttünk haza Sopronból és öcsém szólt, hogy nézd már a gólyákat, erre anyám meg azt mondja, hogy ezek csak szobrok (mozdulatlanul álltak) :D


[Szerkesztve]

(#3518) biggamer válasza Latency (#3512) üzenetére


biggamer
veterán

Szép a tűztorony, viszont megnézném sötétebb égboltal is.
Vagy egy magasabb pontról, ahol kimagaslik a háztetők közül.

A kilátós képnél pedig besötétíteném az alsó részben lévő lámpafényes részeket,
talán úgy jobb lenne.
Nekem elvonja a figyelmemet a kilátóról.
Vagy közelebbről felvéve, amikor kimagaslik a hegyről a kilátó, és mögötte a kék ég meg a felhők, biztos tuti lenne.
Így eléggé elveszik a képen.

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#3519) biggamer válasza Latency (#3517) üzenetére


biggamer
veterán

Sajna nem volt nálam az állványom, a selymes vízhez az kellett volna szerintem.

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#3520) Latency válasza biggamer (#3518) üzenetére


Latency
senior tag

Van a kilátóról más kompozícióm is, ahól jobban látszik az alsó fények nélkül, csak ezt egy kicsit üresnek találtam a másikhoz képest: [link]

(#3521) biggamer válasza Latency (#3520) üzenetére


biggamer
veterán

Így megnyesve szerintem jobban mutat :[link]

[Szerkesztve]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#3522) Hacker75 válasza biggamer (#3514) üzenetére


Hacker75
aktív tag

Köszi szépen! Mit meg nem szenvedtem vele...
A naplementés jó lett, a gólyások nagyon bejönnek! :R (Ha ilyen az első, milyen lessz a többi?) :DDD

http://www.youtube.com/user/OOooHACKERooOO

(#3523) werttzui válasza biggamer (#3515) üzenetére


werttzui
őstag

A gólya csoportod díjnyertes lett grat. /viszont most látok nálad először szín zajt főleg a kék színeknél ez mitől van?/Talán picit túl van élesítve?

[Szerkesztve]

PENTAX

(#3524) biggamer válasza werttzui (#3523) üzenetére


biggamer
veterán

Messziről készítettem és croppolnom kellett, az nem kedvez a kép minőségének.

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#3525) biggamer válasza Hacker75 (#3522) üzenetére


biggamer
veterán

Köszönöm szépen a véleményedet.
Az a baj, hogy a nagyon félénk madarakra kevés a 200mm, úgyhogy gyúrnom kell egy nagyobbra. :U

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#3526) Mercutio_ válasza biggamer (#3511) üzenetére


Mercutio_
félisten

Minden hétvégén a lánchíd pesti oldalán lévő színpadon vannak programok, vágást rátok bízom, szabadkezet kaptok :D , húzok nyaralni, örültem, hogy ennyit fel tudtam tolni :B
Csak a mosolya volt kicsit tüncis :B

A naplementés kiba jó lett, a sokgólyás meg valami olyan bennsőséges hangulatot áraszt, hogy.... :C

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3527) ArthurMiller válasza D4rkm4n (#3508) üzenetére


ArthurMiller
senior tag

Elfogadom a véleményed, és egyet is értek vele. A hiba ott van, hogy ezek nem beállított felvételek voltak, hanem úgymond elkapott pillanatok, a sok ''ne fotózz már'' között. Szóval, így nehéz. Örülök, hogy ennyi is megszületett. :)

(#3528) Jinxx


Jinxx
senior tag

Rég jártam erre...
Arthurmiller #3477: Nagyon szép képek lettek, csak gratulálni tudok hozzájuk. Az első tetszik a legjobban, jó a vágás is, és a pillanatot is jól elkaptad. :R
Hydra #3481: Először is örültem a találkozásnak, másodszor jól sikerültek a képek, de azt hittem több lesz. :P A pókhoz külön gratulálok, nekem sehogy sem akart bennmaradni az éles tartományban, vakuzni meg nem tudtam, fel is adtam hamar, de neked megérte vele vacakolni. :)
Latency #3497: A kacsa1 tetszik a legjobban, a többi nem mozgatja meg a fantáziám. A kilátós képed is jó lett. Az eredeti is és a Biggamer által megnyesett is. :)
Zed44 #3506: A svenkesek tetszenek nekem is a legjobban. Az a baj, ha elmegy valaki ilyet fotózni, általában ugyanott ül végig, és a képek 90%-a ugyanolyan hangulatú, ugyanazzal a háttérrel. Ettől függetlenül jól sikerültek.
Biggamer #3515: A gólyacsoportkép jó lett, grat. A másik kettő tucatképszerű, de jók azok is.

(#3529) Jinxx


Jinxx
senior tag

Hát a makrók közzül nekem egy sem ott éles ahol kell, ami meg ott éles az bemozdult, szóval most nem lesz se pók, se szöcske. Viszont az obimnak biztos, hogy káposztaszaga van... :DDD
[kép][link]

(#3530) :AMF: válasza Jinxx (#3529) üzenetére


:AMF:
senior tag

:D Én a múltkor - jobb híján - műanyag felespoharat használtam derítőnek. Néhány pálinka után rossz poharat fordítottam a vakura... szerencsére túlélte, és még isteni szaga is lett. :))

[Szerkesztve]

(#3531) biggamer válasza :AMF: (#3530) üzenetére


biggamer
veterán

Gondolom oszt jó lelefetyelted a páleszt róla ;)
Múltkor láttam egy fotóst, előszőr azt hittem glória van a feje felett, de amikor közelebb mentem hozzá akkor láttam, hogy csak muslincák. :D

Jinxx
Köszi, örülök hogy tetszenek a tucatfotóim is. :DDD

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#3532) zed44 válasza biggamer (#3515) üzenetére


zed44
tag

A naplementés képed nagyon hangulatos. A sok gólyás érdekes kép, mondjuk nekem az egy gólyás is az, annyira nem gyakori errefelé...

(#3533) zed44 válasza Jinxx (#3528) üzenetére


zed44
tag

Jah, igazából aznap próbáltam először ezt a technikát, lehetne jobb is, de már kezdek ráérezni. Egyébként nem ültem ugyanott, de az aszfalt máshol is aszfalt ez tény, kissé unalmas.

#3529: :D

(#3534) Hacker75


Hacker75
aktív tag

Vasárnap állatkertben jártunk, íme egy pár (sokaknak) tucatfotó:

[kép]
[link]

[kép]
[link]

[kép]
[link]

[kép]
[link]

[kép]
[link]

[kép]
[link]

Tudom, a farka lemaradt...:
[kép]
[link]

[kép]
[link]

[kép]
[link]

http://www.youtube.com/user/OOooHACKERooOO

(#3535) Cyberslider


Cyberslider
őstag

Vettem nemrég egy Fuji Finepix 6500fd-t.

Hétvégén lent voltam Zamárdiban (Balatonsound) ismerkedtünk a géppel. Pár képből csináltam egy kis galériát. Bocs a csúnya kicsinyítésért, egyenlőre teljes méretben még nem tettem fel..

[link]

[Szerkesztve]

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#3536) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Csak belinkelek ide is egy ocsmányságot. Aki nem szereti a rovarokat az ne nézegesse, bár ez már kissé át van alakítva, így talán nem olyan gusztustalan. Eredeti meglelhető a makrós topicban.
[kép]
[link]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#3537) Az-X


Az-X
őstag

Talán az előttem látható témáktól picit elüt de kiváncsi lennék a véleményekre. Első HDR képem, így biztosan akad valami amit rosszul csináltam :)
[kép][link]

:)

(#3538) Az-X


Az-X
őstag

Ugyanebből a klubból egy másik helység, nem HDR, hanem panoráma... és ha nem túl uncsi akkor lehet lesz még egy HDR-Panoráma is :)
[kép][link]
A link 1600x356 felbontású, elnézést azoktól akik kisebb felbontást használnak, de még így is elég picinek érzem. (Az eredeti 8695x1935)

:)

(#3539) biggamer válasza Az-X (#3538) üzenetére


biggamer
veterán

Szerintem tök jó lett mindkettő, de főleg az első tetszik. :C

Szerintem feltehetnéd a nagyobbat is, aki nem akarja, az nem nézi meg. :)

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#3540) Jinxx válasza Az-X (#3537) üzenetére


Jinxx
senior tag

Szerintem hibátlan. :) Sőt, maga a kép is tetszik, hangulatos. A második is jó lett, szerintem jöhet nagyobb méretben, és hdr-ként is. És grat! ;)

(#3541) Az-X válasza Jinxx (#3540) üzenetére


Az-X
őstag

A HDR-panoráma egy másik helységben készült... ott ahol a bárpult is van. Alakulgat, de sajnos nem az igazi. 20-35-ös obival készítettem a képeket, 23-as állásban de úgy tűnik akkora a torzítás, hogy már nem tudja kihúzni rendesen a panoráma készítő progi :( Azért babrálok még vele hátha...

:)

(#3542) Az-X


Az-X
őstag

No ennél több időt már nem szánok erre :D PS-ben kézzel próbálgattam kiegyengetni egyenként a képeket. Nem lett tökéletes, de ebben a méretben még élvezhető, illetve amire csináltam arra tökéletes :)
[kép][link]

:)

(#3543) Jinxx válasza Az-X (#3542) üzenetére


Jinxx
senior tag

Nekem ez is tetszik. Szeretem az ilyen meleg színtónusú képeket. :)

(#3544) Jinxx válasza Hacker75 (#3534) üzenetére


Jinxx
senior tag

Reggel akartam írni erre, de elfelejtettem itt a dög melegben, minden percben próbálok valami hideghez jutni. :DDD
Szóval szerintem jó képek, egyik-másik elviselne még egy élesítést, ha nem megy túlzottan a zaj rovására. A teknősösek tetszenek, a zsiráfportré se rossz, csak nem tudom mi az a paca a feje felett, biztos utómunka közben jött létre... Na ennyi, megyek befekszem a hűtőbe. :)

(#3545) biggamer válasza Hacker75 (#3534) üzenetére


biggamer
veterán

Nekem a daru madárfejes tetszik meg a tollászkodó pingvinek.
A fejnél talán picit zavaró, hogy a csőre árnyékban van, a pingvineket meg fügfgőleges géppel fotóztam volna, hogy több részük legyen benne.
A zsiráfos jó pofa volna, csak belelóg és kiáll a fejéből a rudazat.
Máskor próbáld meg egy picit más szemszögből lekapni, hogy ne legyen ilyen zavaró elem a képben.

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#3546) hali01 válasza Az-X (#3537) üzenetére


hali01
őstag

Sztem ez egy remekül sikerült fotó.Jók a fények,kellemes tónusa van és a kompozíció is jó.Kicsit talán szűk kétoldalt.
A másik két panorámád színvilága is teccik csak nagyon szűk lett.Hiányolom az előteret.Az a tévé pedig nem kell oda.Így olyanok mintha a fele hiányozna.
Ilyenkor ha nem fér bele egy képkivágásba akkor csináld két sorban az expókat.
Vagy függőleges helyzetű géppel.

(#3547) Hacker75 válasza Jinxx (#3544) üzenetére


Hacker75
aktív tag

Köszi! Igen a pacát én is észrevettem, utómunka miatt került oda... :W
Az volt a baj, hogy rohadt meleg volt, és nem volt sok időm a beállítgatásokra.

http://www.youtube.com/user/OOooHACKERooOO

(#3548) Hacker75 válasza biggamer (#3545) üzenetére


Hacker75
aktív tag

Köszi Neked is! A darunál az volt a baj, hogy marha gyorsan rángatta a fejét le-fel, alig tudtam lekapni.
Nameg csak a telém volt nálam, és elég sokszor jött volna jól a nagylátó...

http://www.youtube.com/user/OOooHACKERooOO

(#3549) Allien válasza Az-X (#3537) üzenetére


Allien
veterán

Tetszenek ezek a képek, már a megvalósitásuk. De, sajna az ilyen helyek nem a leghangulatosabbak ilyen fényekkel. Az most más kérdés, hogy mitől is lennének azok, meg, hogy kellene egyáltalán valami plussz. Persze, nem 3-4 merő részeg emberre gondoltam, hanem mondjuk egy csinos bármixer hölgyre, aki hajlandó is gép elé állni. Na, akkor lehettne trükközni, hogy mondjuk minden székbe beültettni, és úgy összerakni a képeket! Sőt! A bárpultnál pl önmagát szolgálná ki! :DDD
Asszem, levédetem az ötletet. ;)

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#3550) Proci85


Proci85
senior tag

Múlt hétvégén volt szerencsém átsétálni a Tolna megyei Szálkára és megcsodálni meseszép tavait. Komolyan mondom nem tudtam betelni a látvánnyal:)

[kép]
[link]
[kép]
[link]
[kép]
[link]
[kép]
[link]
[kép]
[link]
[kép]
[link]
[kép]
[link]
[kép]
[link]
[kép]
[link]
[kép]
[link]
[kép]
[link]
[kép]
[link]

Bővebben: [link]

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.