Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4651) tkazmer válasza D4rkm4n (#4648) üzenetére


tkazmer
addikt

de ha nem műküdik, mit csináljak? :F :) [link]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#4652) Mercutio_ válasza Fecsy (#4638) üzenetére


Mercutio_
félisten

Vannak itt fent könyvek a fotózás alapjairól, rövidítések magyarázata, képszerkesztés alapjai, ilyesmi, javaslom ami szimpatikus azt olvasgasd:R

Képek linkelésénél pedig jelezd, ha olyat linkelsz ami már egy korábbi hozzászólásban is benne volt.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4653) D4rkm4n válasza tkazmer (#4651) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Van még másik 1000 képfeltöltő oldal.

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#4654) Szten Márs válasza D4rkm4n (#4653) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Miért olyan nagy baj, ha valaki - ha már van neki - a saját oldalára tölt fel képeket? Szerintem ez elég evidens dolog...

(#4655) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Let's Go!:)
What's Up:)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4656) Tomi84


Tomi84
aktív tag

Sziasztok!

Lelkes amatörként szeretém megmutatni egy egészen jól sikerült képemet. Legalábbis nekem tetszik :)

Készült: Panasonic Lumix FZ-10
Modell: Kormi :D

[link]

Köbö 60 képet csináltam róla, de ez az egy nekem kifejezetten tetszik. Szeretném kérni hozzáértők véleményét illetve kritikáját.
Előre is köszönöm :R

(#4657) Flow válasza Mercutio_ (#4655) üzenetére


Flow
senior tag

Gördeszkás képet nem igazán értem. A fókusz a gyerek lábán van, mintha kicsit be is mozdult volna a mozgás miatt (a levelek élesek, úgyhogy nem a géped). Kicsit több munkával/időráfordítással minőségibb képet készíthettél volna. Kár érte... :\

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#4658) Hydra SR válasza Tomi84 (#4656) üzenetére


Hydra SR
addikt

Az élesség (hiánya) nem túl jó, meg a kiégett háttér sem de ezektől a technikai problémáktól eltekintve szerintem is jó kép. Esetleg valami szolid keretet tennék köré, hogy a levágott füle ne olyan semmibe veszően érjen véget.
Figyelembe véve a géped kategóriáját, a technikai része alighanem nagyban múlott a felszerelésen is, de azért szerintem lehetne még javítani rajta.
A többi képet ugyan nem láttam de érzésem szerint jót választottál ki a sorozatból, ezzel már megéri foglalkozni a hibák ellenére is.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#4659) *Ropi*


*Ropi*
félisten

A hétvégéről egy margitszigeti tavirózsa. [link] Ne kíméljetek! ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#4660) ThufirHawat válasza *Ropi* (#4659) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Ez jó!
Szerintem egy egész kicsit kontrasztosabb a kelleténél, de ez sem zavaró. Ha mégis változtatnál rajta, akkor a PS Image/Adjustment/Highlight-Shadow eszközével pikk-pakk megoldható.

:C

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#4661) *Ropi* válasza ThufirHawat (#4660) üzenetére


*Ropi*
félisten

Köszönöm szépen! :B A kontraszttal mindig is problémám volt PS-ben, ezen még van mit fejlesztenem, köszönöm a tippet! :) Délutáni lapos fények voltak, falombok között átszűrődve.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#4662) ThufirHawat válasza *Ropi* (#4661) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Hagyományosabb témákra bejön általában:
1.: RAW konvertálásnál mindent felnyitni (Fill light, Recovery), helyi kontrasztot (Clerity) megnövelni, mivel az előzőek csökkentik.
2.: Ha kell, akkor a fent megénekelt Highlight/Shadow eszközzel tovább nyitni a széleket.
3.: További helyi kontraszt növelés az USM filterrel lehetséges (10-30%, 30 pixel). Mivel ez gyakran képez szellemképet a nagy kontrasztátmeneteknél, így nem árt egy duplikált layeren csinálni, majd kimaszkolni ezeket a területeket.

Ennyi az egész. :B

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#4663) *Ropi* válasza ThufirHawat (#4662) üzenetére


*Ropi*
félisten

Köszönöm, kipróbálom. :R

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#4664) Mercutio_ válasza Flow (#4657) üzenetére


Mercutio_
félisten

A kapáslövések ritkán a tökéletes beállításokról szólnak :B
Egy szimpla "ellesett pillanat" akart lenni, idegeneket ritkán győzködök, hogy "figyelj, ezt vegyük újra, és tegyél úgy, mintha nem tudnád, hogy fotózlak":D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4665) Flow válasza Mercutio_ (#4664) üzenetére


Flow
senior tag

Igazad van. De akkor is életlena téma. Ez elveszi az ízét pedig tényleg nem lenne rossz kép. Mindjárt előkaparok én is egy olyan képet, ami analóg a tieddel bizonyos téren...

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#4666) Flow


Flow
senior tag

http://www.flickr.com/photos/14460270@N07/1473452984/

Ez csak úgy. /* Hozzájárult a fiatalember. */

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#4667) Flow válasza Flow (#4665) üzenetére


Flow
senior tag

[link]

Ez is sikerülhetett volna jól. Sajnos nem sikerült... PEdig ha nagyobb a dof, gyorsabb az af, máshogy fókuszálok, stbstb... :O

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#4668) _seth_


_seth_
veterán

Mostanában nem volt időm fotózni sem de tegnap kimentem a botanikus kertbe, igaz én délben akartam de a női brigád átette 3-ra majd 4-kor már el is indultunk... ey kicsit be is borult tehát tökéletesen kedveztek a fényviszonyok az S5600-as gépemnek... ISO200-ban fotóztam mert ISO100-on már elmosódtak a képek :(

Ez kb 1,5 méterről makró+zoom használatával állva kézből fotózva sikerült (meg van vágva):

[link]

Tudom a téma unalmas már de egy botanikus kertben mit fotózzon egy (többek közt) agrármérnök hallgató? :D

Majd még rakok fel képet holnap ha lesz rá időm :)

Ez meg csak úgy: [link]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#4669) Flow válasza _seth_ (#4668) üzenetére


Flow
senior tag

MEgtetszett, de remélem nem bánod. ha igen, törlöm!

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#4670) *Ropi* válasza ThufirHawat (#4662) üzenetére


*Ropi*
félisten

Most volt időm mégegyszer nekiesni, valami ilyesmire gondoltál?

[link]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#4671) _seth_ válasza Flow (#4669) üzenetére


_seth_
veterán

Dehogy bánom, jó lett ;)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#4672) BEE válasza _seth_ (#4668) üzenetére


BEE
addikt

A második egész jó, de érdemes lett volna a padot kimozdítani köpzépről.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#4673) ThufirHawat válasza *Ropi* (#4670) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Alakul... :C
Kicsit sötétíts rajta még szerintem.
Curves layer, közepét megfogni, kb. 8-10 egységet lefelé elmozdítani.
Ettől már önmagában is kontrasztosabbank fog tűnni, de ha ez még nem elég, akkor probálkozz az USM-el.

Azok a vízcseppek vagy mik iszonyat jó helyen vannak!! :C

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#4674) _seth_ válasza BEE (#4672) üzenetére


_seth_
veterán

Még van a padról pár kép de hirtelen ez tetszett meg :)

Egyébként igaz, még mindig úgy fotózok, hogy a téma középen van pedig próbálok leszokni róla...

Szerk: a többi képen is középen van, visszagondolva pedig a padot el lehetett volna "tolni" a kép bal szélére (jobbra egy kis ösvény van mellette).

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#4675) Allien válasza _seth_ (#4674) üzenetére


Allien
veterán

Igen, a közép nem mindig jó, sőt. :DDD A vas (vagy réz) virágod is középre ment. Ez nem baj, de utómunkával megoldható, ha (ebben az esetben) jobb oldalból jó sokat lenyesel. ;) Mivel, balról jön a fény, és a virág is arra "dől". :DDD Illetve, akkor már az aljából is nyessni kellene. Itt egy online segítség. A piros nyilakat lehet tologattni. ;)
Aranymetszés segédlet

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#4676) Brumi válasza Szten Márs (#4650) üzenetére


Brumi
senior tag

Szia!

Bocs hogy ilyen soká' válaszolok, de nem igazán voltam gépközelben.
A virágot egy ajándékboltban vettem. Ez egy üvegtéglatestbe gravírozott 3D-s kép volt apró gömbökből, amihez egy ismerősömmel egy olyan fa állványt készítettem, amiben egy kék led is volt. Szépen besötétítettem, lefotóztam, majd megvágtam a képet, mivel a téglatest szélein is visszaverődött a fény és az rontotta az összhatást, így csak a virág maradt meg a közepéről. Nem volt egy nagy akció, de legalább jól néz ki. Egyébként a flickeren brumi név alatt több képet is feltöltöttem:
[link]

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#4677) Flow válasza Brumi (#4676) üzenetére


Flow
senior tag

Szia! Esetleg nem győri vagy?

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#4678) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Csináltam 2 verziót is, de nem jön át amit akartam :(, mi a hiba :F
1, 2

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4679) BEE válasza Mercutio_ (#4678) üzenetére


BEE
addikt

Nincs főtéma ami megmondaná hogy mi is akart lenni a szándékod a képpel.
Szerintem.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#4680) werttzui válasza Mercutio_ (#4678) üzenetére


werttzui
őstag

Mit akartál? :U

PENTAX

(#4681) *Ropi* válasza Mercutio_ (#4678) üzenetére


*Ropi*
félisten

Egy pozitívum: tetszik a visszatükröződés a síneken. :R

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#4682) T-Nagyon


T-Nagyon
tag

Még a nyár elején voltam a családdal horvátországban. Íme egy kisebb válogatás a Horvátország nevő gyűjteményben:[link]

Fotóim: http://flickr.com/skublics_gergely

(#4683) tbs válasza Mercutio_ (#4678) üzenetére


tbs
addikt

Nekem teccik a ff verzió, de eredetiben sem lehetett túl vakító színes.

Jó hangulata van. :B

(#4684) Brumi válasza Flow (#4677) üzenetére


Brumi
senior tag

Szia!

Nem, Budapesten lakom.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#4685) Flow válasza Brumi (#4684) üzenetére


Flow
senior tag

Csak flickren árvízről készült képek között mintha győri is lenne... de lehet tévedek.

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#4686) Brumi válasza Flow (#4685) üzenetére


Brumi
senior tag

Az árvízes képek mind Pesten készültek a Margit híd környékén.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#4687) Hydra SR válasza Mercutio_ (#4678) üzenetére


Hydra SR
addikt

Sztem nem elég határozottan vezetik a vonalak a szemet és az előtérben sok a homály, közelebbi fókusz vagy egy alsó vágás javítana rajta. Ilyen témánál én igényelném az egyszerűbb, letisztultabb formákat (amiket egyébként is szeretek). Bár nem írtad le, mit akartál de úgy látom, a sínek hosszát akartad kihangsúlyozni a perspektívával. Ezt szertinem egy még nagyobb látószöggel lehetne még drámaibbá tenni de nem halszemmel mert az görbít ami itt nem lenne jó. Valamint a háttér jóval világosabb az előtérnél ami szerintem itt megint nem jó, nem terelődik eléggé a hangsúly a sínekre. A jobb fölsőben az autó lámpák is elvonják a figyelmet, csakúgy mint a bal fölsőben az oszlop ami a képnek a legkontrasztosabb része. Vagyis a téma lett közel homogén hatású, a háttér pedig összetett. Épp fordítva mint ahogy azt lehetne elérni amit szerintem akartál. Valahogy ki kéne zárni a hátteret vagy legalábbis jobban háttérbe szorítani. Például lehetne ködben (ennél jóval nagyobb, tejfölszerű ködben), vagy este de úgy, hogy direkt fényforrások ne nagyon essenek a háttérbe.
A tükröződés, a színvilág és a békaperspektíva viszont jó, azon én nem változtatnék. (az elsőnek a színvilága tetszik jobban).
Talán a szerkesztésen lehetne módosítani, mondjuk vagy a jobb fölső aranymetszésben "tűnjenek el" a sínek, vagy adják ki az átlót, de így sem rossz.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#4688) tbs válasza Mercutio_ (#4678) üzenetére


tbs
addikt

"...nem jön át amit akartam..." -> A Vonat..? :DDD

(#4689) Mercutio_ válasza Hydra SR (#4687) üzenetére


Mercutio_
félisten

Sikerült megfogalmaznod, amit magam se tudtam leírni :C :B
De eszerint halványan átjött mit szerettem volna kifejezni a képpel :)
Dolgozom a témán, ma is visszamentem, de sajnos nem volt napsütés, és még kevesebb a köd, de remélem lesznek még ködös reggelek.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4690) D4rkm4n válasza D4rkm4n (#4621) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Senki nem értékeli a képem? :(

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#4691) *Ropi* válasza D4rkm4n (#4690) üzenetére


*Ropi*
félisten

Én mégjobban jobbra vettem volna az indiánt, nem tudom, mi volt a baloldalon? Amúgy színvilágra, kompozícióra bejön, csak sok a holttér a pasi mögött.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#4692) Mercutio_ válasza D4rkm4n (#4690) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mit mondhatnék?
UFF!:D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4693) Fecsy


Fecsy
tag

Az én drágaszágom, a Canon PS A610 műve ismét :DDD :

[link]

Rengeteg fotó van még a lepkéről,annyira szelíd volt,hogy ide-oda tudtam őt forgatni,álmos volt szegényke... :D

Eddigi kollekciómat itt találjátok:

[link]

Várom a véleményeteket! :R

(#4694) BEE válasza Fecsy (#4693) üzenetére


BEE
addikt

A képnek lehetne sorolni a hibáit, mégis valahogy tetszik.
A fene sem érti ezt. :F

BEE :)

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#4695) Hydra SR válasza Fecsy (#4693) üzenetére


Hydra SR
addikt

Ezek jók! A mostani sem rossz és a korábbi kollekcióból is tetszik az első! A többin nem annyira jók a fények sztem.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#4696) Fecsy válasza BEE (#4694) üzenetére


Fecsy
tag

Aranyos vagy,köszönöm :DDD

Az a nagy fehér folt az ujjam vége,azon pihent a kis lepke... :)
A fény így utólag elég erős,talán kicsit be is van égve...egy Sony Ericsson d750i ledje volt a fényforrás... :DDD

Megtudhatnám mik a hibák? Hogy tanuljak belőle...de örülök,hogy így is tetszik... :B :R

(#4697) Fecsy válasza Hydra SR (#4695) üzenetére


Fecsy
tag

Köszönöm szépen :B Remélem idővel fejlődni fogok... :B

(#4698) BEE válasza Fecsy (#4696) üzenetére


BEE
addikt

A beégés, a túlzott kontraszt, az ujjad belógása, most hirtelen ennyi jut eszembe,
de a kép ezek ellenére is megáll a lábán.
Próbálkozz bátran, menni fog ez ! :)

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#4699) Brumi


Brumi
senior tag

Még egy pár kép:

Vélemény?

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#4700) BEE válasza Brumi (#4699) üzenetére


BEE
addikt

A rózsa nagyon jó fotótéma, de meg kell keresni a kert legszebb virágát,
és azt is kőrbe kell járni alaposan a jó nézőponthoz.
Az sem baj, ha a látványos színei látszanak a képen.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.