Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4501) tbs


tbs
addikt

Flektogon 50mm F4 P6 és Pentax K100D együttműködés eredményei:

[kép][link] [kép][link] [kép][link] [kép][link] [kép][link]

Nos, valamelyik átalakító miatt nincs igazán tűéles fókusz végtelenben, de portréra (nem járult hozzá a közléshez :B ), makróra egész tűrhető lesz szerintem...

(#4502) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Üdv újra itt, rég jártam erre :) most is csak azért jöttem, hogy jól kihasználjalak aztán eldobjalak titeket :DDD :DDD :DDD
Szóval ebben kéne segítség: [link]

biggamer: höhö, épp állványt akarok venni (vagy inkább épp fél éve, hogy le akarom cserélni a mostanit :D ). Asszem érdemes nézegetni ezeket, kicióccó oszlehethogy mégiszjó :) szoligor kicit összeeszősz a pentakon háromszá' alatt meg billegballag isz.

[Szerkesztve]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#4503) Flow válasza D4rkm4n (#4489) üzenetére


Flow
senior tag

:F

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#4504) Brian_RL válasza tbs (#4501) üzenetére


Brian_RL
aktív tag

Nekem a harmadik kép kicsit vibrál, lehet mert este van már, nemtudom. De azért jól sikerültek! :)

(#4505) Extremdigita válasza Hydra SR (#4502) üzenetére


Extremdigita
tag

Szia Hydra!

Csak véletlen bóklásztam erre és megnéztem mire akarsz minket kihasználni!

A pályázatra szerintem rögtön az első kép az ami nem alkalmas, az összes többi rendben van!

Hogy miért?

A kiírásban elég szépen le vannak írva az elképzelések és nem látni részben ezeket az első képben.
• Kreativitás
• Egyéni látásmód
• Kivitelezés
• Kompozíció''

ebből a kreatív szerintem nem igaz...mókus egy fatörzsön....kb margitszigeten összerakod, vagy egy állatkertben.
egyéni látásmód...sztem nem kell magyaráznom miért nem...
kivitelezés...Ok, ez ott van de még kevés.
kompozíció.....hááát asszem totál közép, totál front, totál semmilyen helyzetben a téma...bocs ha nyers voltam!

A lényeg h a többiben több ilyen szempont szerepel, ezért emeltem ki csak ezt az egyet!

Remélem segítettem:

Üdv

Acid

Canon EOS 5D mark II+24-70 2.8L, Canon 70-200/2.8 L, , 50/1.7 yashika

(#4506) Hydra SR válasza Extremdigita (#4505) üzenetére


Hydra SR
addikt

Köszönöm szépen, nagyjából hasonlóan látjuk a dolgokat azt hiszem :)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#4507) Extremdigita válasza Hydra SR (#4506) üzenetére


Extremdigita
tag

Nagyon szivesen, és remélem nem vesz ki belőled a kitartás a pályázatok felé mint nekem...de az egy másik story....

Acid

----Basszus, fanatikus tag lettem...miket el nem érek :Y :C

[Szerkesztve]

Canon EOS 5D mark II+24-70 2.8L, Canon 70-200/2.8 L, , 50/1.7 yashika

(#4508) tbs válasza Brian_RL (#4504) üzenetére


tbs
addikt

Köszönöm, aranyos vagy. :B
Ezek a képek egy középformátumú vázra való (híres) objektíven keresztülnéző (móricka) dslr-rel készültek. Valójában egy tesztsor pár képe, amit fél óra alatt lőttem a házunk körüli parkban. A 3. csak érdekességképpen maradt itt: a ződ elválik a ződtől.
A színekkel nincs problémád egyébként..? Most egy mono vga monitoron kézihajtányoltam őket fogalom nélkül. :DDD

(#4509) Mercutio_ válasza D4rkm4n (#4486) üzenetére


Mercutio_
félisten

Legfeljebb számodra :DDD 2 tippem van: Műhajat fontál a sajátodba :D vagy a szemben gugoló csajnak hiányos az öltözéke :D

ArthurMiller: Első adag első 2 képe nagyon állat!! :C A többi is jó, de nekem kicsit közönségesarcúak a lányok :B Jól láttam a 3-as képen a szöszi derekánál strigák? :Y

Kritikát meg köszönöm mindenkinek :R


[Szerkesztve]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4510) BEE válasza muris (#4491) üzenetére


BEE
addikt

Jó képek ezek mind ! :R
Kicsit nagyobb méretben szerintem hatásosabbak lennének.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#4511) BEE válasza tbs (#4501) üzenetére


BEE
addikt

Na ugyanígy voltam ma az újonnan jött Pancolarommal én is ! :D
Lőttem mindenre ami mozgott és ami állt. :U

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#4512) D4rkm4n válasza Hydra SR (#4502) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Bár mint laikus, de véleményezném a dolgot. :B

Szerintem az általad felsorolt hét kép közül egyik sem igazán kapcsolódik a mesterséges világban megjelenő természetességgel. Egyedül talán a szendvicset kajáló mókusosra lehetne ráfogni, de a makrókra semmiképp.

Ha elég ügyes lennék, én biztos egy olyan képet csinálnék, hogy pl. virág nő a zsúfolt budapesti út padkájának kövén meg ilyenek... Amin jobban érződik hogy mesterséges a környezet... :U

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#4513) BEE válasza D4rkm4n (#4489) üzenetére


BEE
addikt

Ez meg mi ? :O :O :O

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#4514) hali01 válasza D4rkm4n (#4489) üzenetére


hali01
őstag

A lányok jók. :) De,h a kép is jó legyen ahoz még kellene párszázezer :)

(#4515) D4rkm4n válasza BEE (#4513) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Inpotens vagy vagy mi? :P

Mellesleg írtam, hogy a minőség szar, nem azt kell nézni. ;)

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#4516) tbs válasza BEE (#4511) üzenetére


tbs
addikt

:DDD Újonnan..? :DDD Zebra? Electric..? Milyen? (Kép..? :B )

(#4517) Hydra SR válasza D4rkm4n (#4512) üzenetére


Hydra SR
addikt

Nem volt kikötve, hogy a természetet mesterséges környezetben kell ábrázolni csak megemlítik, hogy például hazafelé menet is találkozhatsz a természet szépségeivel ha figyelsz. ( például makrózhatsz :) ) Én ezt úgy értelmeztem, hogy mivel a pályázat zártkörű és leginkább irodában dolgozó emberek kaptak rá meghívást, ezzel adnak nekik ötletet, hogy az ő idejükbe is beleférjen a természet fotózása. De lehet, hogy tévedek, ezért is van ott a vállamról eszegető mókus is :)
Egyébként a békák is egy napernyő szárából bújnak elő :) A sárga acsa is az aszfaltúton volt, csak hát makróban nem nagyon lehet ábrázolni a környezetet. A verebeket az állatkertben fotóztam egy üres kifutón, látszik is, hogy emberek által odaszórt kaját esznek.
Az út szélén növő virág már nekem is megfordult a fejemben sokszor és nézegettem is de olyan rondák és betegek mindig, hogy nincs kedvem fotózni őket, szerintem nem is nagyon lehetne belőle jó kép. Azért figyelek még, hátha látok valami szebbet :)
Köszönöm a hozzászólásodat :)

[Szerkesztve]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#4518) muris válasza BEE (#4510) üzenetére


muris
tag

THX! jaja, nagyobba kellett volna betenni őket... :F

http://www.youtube.com/codwwar

(#4519) BEE válasza tbs (#4516) üzenetére


BEE
addikt

Sima Pancolar auto 1,8/50 MC.
Képek is lesznek, ha lesz rá időm.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#4520) werttzui válasza BEE (#4519) üzenetére


werttzui
őstag

Elvileg ez egy jó obi de majd meglátjuk várjuk a képeket.

PENTAX

(#4521) Flow válasza D4rkm4n (#4515) üzenetére


Flow
senior tag

Az a vicces benne, hogy soproniskorsóban bor(oskóla) van? Vagy miii :O

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#4522) Jeannie


Jeannie
aktív tag

Vonatos taliról néhány olyan kép amilyeneket én szoktam, meg pár másmilyen.

[kép] [link] [kép] [link]

[kép] [link] [kép] [link]

[kép] [link] [kép] [link]

[kép] [link] [kép] [link]

[kép] [link] [kép] [link]


[Szerkesztve]

(#4523) johnjohn válasza Jeannie (#4522) üzenetére


johnjohn
addikt

Szépek lettek, gratula.! Nekem főleg az utolsó előtti tetszik, meg a rácsos-lámpás! :R

(#4524) Jinxx


Jinxx
senior tag

Werttzui #4488: ''is'' Hehehehehehe... Köszönöm a linket Művész úr! :DDD
Darkman #4489: Még most sem vágom.... :U
Muris #44901: Teljesen jó képek, a nagy részük tetszik, látszik, hogy tudatosan fotózol, és az utómunka, vágások is ezt támasztják alá, grat, és csak így tovább. :)
Hydra #4502: Talán a 2. 3., vagy az utolsó. Esetleg találj ki valamit, és csinálj egy új képet, direkt erre a célra.
Jeannie #4522: Így már értem, hogy a többit miért nem ide raktad. Ezek sokkal jobbak, és Jeannisebbek mint a fotóstalis topikban voltak. A 4. tetszik a legjobban, ötletesnek tartom, kicsit furcsa a vágása, de nem tudom mi az konkrétan. Talán vagy szűkebbre, vagy tágabbra kellett volna.

(#4525) D4rkm4n válasza Jeannie (#4522) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Látszik hogy a kedvenc témáid közé tartozik a forma-irány játék. :)

Az első képen egy kicsit sötétítettem volna. A 4. viszont mindent visz! Ezzel a csillag lencsével nagyon oda lehet tenni.

''Éjjen a MÁV!'' :)

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#4526) PazsitZ válasza Jeannie (#4522) üzenetére


PazsitZ
addikt

A 4. és az utolsó előtti tényleg ott van, legalább is nekem nagyon tetszik.

- http://pazsitz.hu -

(#4527) werttzui válasza Jeannie (#4522) üzenetére


werttzui
őstag

Jólsikerült képek grat ja több vonatos neked sincs?

PENTAX

(#4528) werttzui válasza Jinxx (#4524) üzenetére


werttzui
őstag

Nincs mit hehe ja és nem vagyok művész mert a művészek mind b.zik :DDD

PENTAX

(#4529) BEE válasza D4rkm4n (#4515) üzenetére


BEE
addikt

Ilyen képeket egyszerűen nem illik közzétenni. :(

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#4530) Dtomi válasza BEE (#4529) üzenetére


Dtomi
őstag

Miért ezen mit kell nézni?? A csaj bugyiját??? :Y :C
Darkman!!!! :W :((( Mi van veled :F :)) :Y Legközelebb intézzek munkát erotika kiállításra?? Egy kis bugyira nem adunk...

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#4531) BEE válasza Jeannie (#4522) üzenetére


BEE
addikt

Tetszenek a képeid ! :R
Látod nemhiába jársz fotóstalikra, egyre jobb vagy. :D

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#4532) Mercutio_ válasza Dtomi (#4530) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ne mond, hogy meglepett egy tini bugyik iránti felfokozott érdeklődése :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4533) Mercutio_ válasza Dtomi (#3721) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem mondom, hogy egyetértek mindennel, amiket néha a Ph-n írsz, de amit ebben a hsz-edben olvasok mentalitás azért le a kalappal:C

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4534) Dtomi válasza Mercutio_ (#4533) üzenetére


Dtomi
őstag

Már csak azt mond meg mi a jó istent kerestél 2000 hozzászólással ezelőtt :C :DD :Y


Azóta sajnos új, de negatív tapasztalatokkal lettem gazdagabb. Úgyhogy innentől még bizalmatlanabb vagyok. De legalább igazoltva lettek a félelmeim. És mindnekinek lofasz a picsájába <= ezt szerkesztettem a szövegbe utólag :U


[Szerkesztve]

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#4535) Mercutio_ válasza Dtomi (#4534) üzenetére


Mercutio_
félisten

Érdekel, hogy miket műveltetek amíg nyaraltam :B , és már csak azért meg néhány másik hsz-ért és képért megéri a ráfordított idő ;)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4536) Dtomi válasza Mercutio_ (#4535) üzenetére


Dtomi
őstag

Nézd csak vannak jó képek most fent :DD

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#4537) Jeannie


Jeannie
aktív tag

Kösz mindenkinek a hozzászólásokat :)
Lett még vonatos kép, csak valahogy egyik sem tetszik annyira, vagy rossz szögben vagy zavaró elemekkel tele sikerült a sihuhukat lekapni, még nekifutok, de inkább elmegyek legközelebb is és megcsinálom jól a képeket. Sajna elég fáradt voltam aznap, és legtöbbször tényleg csak úgy kattingattam, hogy le legyen fényképezve ezis meg azis, ennyi lett jó, abból meg már kinőttem hogy a többit mutogassam.
Nyugodtan lehet babrálni ezekkel a képeimmel is, ha valakinek máshogy jobban tetszik, és megvalósítja, megköszönöm, én is tanulok belőle :))

(#4538) Jeannie válasza ArthurMiller (#4493) üzenetére


Jeannie
aktív tag

Az a leopárdmintás valami a másik lány harisnyás lába :DDD Nembaj, én figyelek a részletekre, ti meg csak legyetek férfiak :D

(#4539) D4rkm4n válasza Dtomi (#4530) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Jó-jó nyugi! 10mp-s kicsapongás volt. :)) A többi kép elkészítésénél azért igyekeztem egy kicsit... öhhm... elvonatkoztatni az efféle lehetőségektől. De ez az alkalom nagyon adta magát. :DDD

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#4540) Jeannie válasza D4rkm4n (#4539) üzenetére


Jeannie
aktív tag

Namost azt remélem tudod, hogy egy ilyen tíz másodperces kicsapongás nem baj, viszont hogy ha még publikálod is, méghozzá a fotóalanyok beleegyezése nélkül, nos, kiállít rólad egyfajta bizonyítványt, és innentől kezdve lehetsz te bármilyen jó fotós és erkölcsös, remek ember, az már senkit sem fog érdekelni, mindenki ez alapján ítél majd meg. Nem azért hogy szemét legyek, de ez van.

(#4541) tbs válasza Jeannie (#4540) üzenetére


tbs
addikt

Igazad van, egyetértek...
De. Nem kifejezetten portré jellegű közösségi fotókon a szereplők beleegyezése nem szükséges, ha a helyszínen engedélyezve van a fényképezés. (A teljesség kedvéért: a neccesebb képeken szereplőket még az utcán is megkérdezem, hogy felhasználhatom-é... :B )

Ja, és én pl. direkt nem szóltam a képhez, az ilyeneket jobb elfelejteni minél hamarább... Nekem kellemetlen... :B

[Szerkesztve]

(#4542) *Ropi* válasza Jeannie (#4540) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ebben nagyon igaza van Jeannie-nek, és tbs hozzáállását is fogadd meg nagyon: portrénál mindig kell az alany beleegyezése a közléshez! :U Lehet, hogy engedélyezve van ugyan a fotózás, viszont ha a lány utólag sérelmezi a dolgot, és esetleg megtalál a bikája :Y , akkor annak Te, és a géped látjátok kárát... :( Tudsz rommátört 350D-vel dolgozni? ;]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#4543) *Ropi* válasza Jeannie (#4540) üzenetére


*Ropi*
félisten

Bocsánat, 2x ment el a hsz. :B

[Szerkesztve]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#4544) D4rkm4n válasza Jeannie (#4540) üzenetére


D4rkm4n
őstag

''Embert még nem láttam soha, a szó eszmei értelmében,
amit láttam, az vagy férfi volt, vagy nő. És minél férfibb volt
a férfi, és minél nőbb a nő, annál emberibbnek nevezzük.''

- Karinthy Frigyes: Capillaria -

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#4545) D4rkm4n válasza tbs (#4541) üzenetére


D4rkm4n
őstag

[link] [link]

Kellemetlen?

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#4546) *Ropi* válasza D4rkm4n (#4544) üzenetére


*Ropi*
félisten

Szerintem a hazai klubéletben felnőtt populáció nem ilyen fennkölt módon fog közelíteni hozzád, amikor meggyőződésük szerint a személyiségi jogaikba tiporsz elég erőteljesen. :U Sokkalinkább észérvekkel próbálnak majd meggyőzni: kés, sörösüveg, stb... :D :DDD :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#4548) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Szerintem kissé jobban elterelődött a topic menete a normális medertől, mint amennyire ez reálisan várható lenne, szerintem lépjetek túl rajta ;)

(#4549) biggamer


biggamer
veterán

[kép] [link] [kép] [link]

A szivárványost csak érdekesség képpen tettem fel, a minősége nem valami jó.
Esőben fotóztam a kocsiból, hááát ilyen lett. :B


:Y :Y :Y Egyébként szombaton Veterán Ikarus Találkozó Tatán, én megyek.
Érdeklődnék, hogy érdekel-e valakit ?
Eddig tuti vagy 20 különféle régi busz meg tűzoltóautó is lesz.
Sétabuszozgatást is beterveznek a városba, azt hiszem fél óránként.
Elég sokan jönnek Pestről fotózni, azt már tudom.
A régi buszok a vonatállomásról beviszik az emberkéket a kiállítás területére. :Y :Y :Y


Jeannie.

Nagyon jók a képeid, ügyi vagy.
A 4. magasan viszi a prímet, és a 9. is tetszik, olyan sejtelmes. :)

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.