Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5451) zhagyma válasza cigam (#5448) üzenetére


zhagyma
őstag

Korábban írta, hogy a minőség ugrál. Vélhetően nagy bemenő jelszintje van a TV AGC tartományához képest megspékelve némi passzív eszközből származó fázishibával (csavaros F csati). Ha a DIGI venné a fáradtságot spektrum analizátoros kollerációs diagram készítésére szépen látszana a fáziscsúszás. Lehet, hogy a betáp erősítő csomagszűrője sem áll a helyzet magaslatán (700-800 MHz-s DVB-C frekvenciák érintettek).

[ Szerkesztve ]

(#5452) zhagyma válasza yumiki (#5449) üzenetére


zhagyma
őstag

" ... ő ithagyott azzal, hogy tv kukába vagy vegyek set top boxot ..."

Az a szerelő egy [moderálva] ...

[ Módosította: 7 ]

(#5453) zsolt501 válasza zhagyma (#5452) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Egyetértek :D

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#5454) yumiki


yumiki
csendes tag

egy kép hogy kb miröl is beszéltem eddig tisztán látszik a jelerősség és a képen a kockásodás

http://kepfeltoltes.hu/view/110712/F_nyk_pek-0090_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

(#5455) cigam válasza zhagyma (#5451) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Hopsz, akkor nem figyeltem bocs.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#5456) zhagyma válasza yumiki (#5454) üzenetére


zhagyma
őstag

A kép alapján 2009-s évjáratú B szériás Samsung TV-d lehet (Jó az). A jelinformációs ablak és a kép alapján is torz a jeled. Erre gondoltunk ...

(#5457) yumiki válasza zhagyma (#5456) üzenetére


yumiki
csendes tag

le26b457 hotel tv amin nem is tudtam, hogy jön elö a hotel funkcio
de már megvan mute-1-1-9-enter gomb
a másik le32b541.

(#5458) Alfonz64 válasza yumiki (#5450) üzenetére


Alfonz64
csendes tag

Firmware frissítése samun? Próbáltad már?

Nekem volt a két setop box között egy hosszbitó tv kábel és azt kicseréltem és okés volt, lehet hogy a kábel nem az igazi amit vettél hiába új. Én megszoktam mérni az ellenállását a kábellel együtt a csatlakozónak, így látom milyen is lett a forrasztás meg egybedugom és mozgatom és úgy is megnézem :)

[ Szerkesztve ]

(#5459) yumiki válasza Alfonz64 (#5458) üzenetére


yumiki
csendes tag

pont ma jutott eszembe meg a szerelő is javasolta.
de a hotel tv-hez nem nagyon találok firmwaret persze megcsinálnám mert nem tünik bonyolultnak. jelenlegi verzio 2009 02.20.

(#5460) cigam válasza yumiki (#5459) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Miért kell megjavítani azt, ami nem romlott el?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#5461) N3gro válasza yumiki (#5438) üzenetére


N3gro
aktív tag

Akkor ez azt jelenti, hogy HD adásra nem is alkalmasak a digi által adott settopboxok? Tudnátok ajánlani egy gyors/megbízható/olcsó vevőt?

(#5462) Alfonz64 válasza yumiki (#5454) üzenetére


Alfonz64
csendes tag

Ez pont úgy néz ki mint nekem mikor a hdmi kábel mellett ment a 230 tv kábel, vagy mikor a Selteka hdmi csatlakozónál kicsit meg kellett mozgatni a hdmi dugót.

(#5463) cigam válasza N3gro (#5461) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Már miért ne lenne alkalmas? Nem mind1ik, mert pl. az HBO-s box az pont nem, de pl. a Technisat alkalmas rá (általában könnyű megkülönböztetni őket. Amelyikgen van HDMI , az tud HD-t is).

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#5464) zhagyma válasza Alfonz64 (#5462) üzenetére


zhagyma
őstag

Ez nem lehet HDMI / hálózati kábel egymásra hatás hiba, hiszen a jelminőség is rossz nemcsak a kép. A jelminőség romlását csak a koax-n jövő DVB-C jel hibája okozhatja. Maximum koax + hálózati kábel zavarás lehetne ...

(#5465) cigam válasza zhagyma (#5464) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Tényleg: Nem ráz a kábel? (földhurok!)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#5466) yumiki


yumiki
csendes tag

sziasztok

Volt kint a szerelő ma persze nem voltam otthon.
Állítólag hoztak minden féle mérőműszert méricskélni.
Lényeg betette ezt a kábelhálozatba:

http://kepfeltoltes.hu/view/110713/F_nyk_pek-0098_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

és megjavult minden.
jelerősség leugrott 88%-ra és a kép tökéletes.
kicsivel több a bithibaarány de az a minőségen nem mutatkozik.
szóval úgy néz ki a samu tv nem szereti a 100% jelet

(#5467) Pille69 válasza zhagyma (#5447) üzenetére


Pille69
tag

yumiki!

Zhagyma 3. javaslatának jónak kell lennie.
Ezeknek van egy bemenete, van egy sima és egy csillapított kimenete, aminek a mértéke rá van írva. -8db-től kezdődnek, ezekkel tudod csillapítani a jelerősséget, így nem lesz 100%. Nem egy horrorárú dologról van szó, egy próbát megér.

:W
Bocs! Írás közben a feleségem "magához rendelt krumplit pucolni". Így már később küldtem el a már megírt hsz-t, mint ahogy megláttam, hogy megoldódott a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#5468) cigam válasza Pille69 (#5467) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

write only?! :P

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#5469) Pille69 válasza cigam (#5468) üzenetére


Pille69
tag

Ezt beszoptam. :W

[ Szerkesztve ]

(#5470) cigam válasza Pille69 (#5469) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

De a megoldás végül is az volt, amit írtál, egy n dB-es csillapítás.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#5471) hb000 válasza cigam (#5470) üzenetére


hb000
aktív tag

Az milyen szívás már, hogy az is baj, ha gyenge a jel, meg az is, ha erős.
Honnan lehet tudni, hogy mi az ideális? Az nem túl egzakt, hogy ha napközben kockásodik és este nem, akkor csillapítás kell neki :)

(#5472) zhagyma válasza yumiki (#5466) üzenetére


zhagyma
őstag

Remek. :) Azért próbáld meg a csavaros F csatlakozókat lecserélni / lecséreltetni krimpelősre és valószínűleg javulni fog a bithibaarány is. Nálam a Samsung TV / PC tuner is szereti a 100% jelerősséget, viszont tapasztalatom szerint a gyenge minőségú passzív elemek jelminőség romlást / bithibaarány növekedést okozhatnak.

Ui: Az lehet, hogy a samsung B szériában a digitális demodulátor érzékeny a koax hálózat által "termelt" fázishibákat okozó zavarokra (ne feledjük a DVB-C QAM jel fázis- és amlitúdó-modulált jel). Mivel a digitális demodulálás egy A/D mintavételezés után számítással szoftver úton történik ezért egy firmware update javíthatna ezen helyzeten.

[ Szerkesztve ]

(#5473) N3gro válasza cigam (#5463) üzenetére


N3gro
aktív tag

Ebből következtettem, hogy az SD nem tudja fogni a HD-s adásokat:

Idézet a digi honlapjáról:
SD típusú berendezés - kábeles digitális adások vételére alkalmas
HD típusú berendezés - kábeles digitális és HD adások vételére alkalmas

Nekem még mindig nem tiszta az SD-s és a HD-s beltérik közti különbség. Valaki írta, hogy most csak SD típusú beltériket ad a digi.

Nekem fontos lenne, hogy foghassam a HD adásokat is HD minőségben. Szerintetek érdemes inkább egy HD típusút megvásárolni a bótban, vagy jó lesz-e a digi által adott beltéri is HD adásokra?

(#5474) hb000 válasza N3gro (#5473) üzenetére


hb000
aktív tag

HD adás azzal fogható, aminél kifejezetten jelzik, hogy tudja. Amelyiknél nem jelzik, az nem alkalmas a HD adás vételére. Továbbá akkor van csak értelme a HD-nek, ha megfelelő TV-d van hozzá és HDMI kimenet van a boxon.
A digi STB kínálata a korábbi hozzászólások alapján elég gyenge, tehát érdemes saját boxot venni. A box típusára ebben a topikban korábbi hozzászólásokban rengeteg javaslatot és véleményt találsz.

(#5475) klaczi


klaczi
aktív tag

Pár napja nálam az EPG összevissza működik! DVBviewert használok. Újraintítom megjelenik aztán meg kiszámíthatatlanul eltűnik.
Feltelepítettem a legfrissebbet, de sajnos nem változott.
Eddig nagyon jó volt és hozzászoktam.
Bp. 6. ker
Jó lenne tudnom, hogy ez általános vagy csak nálam van a hiba?

(#5476) zhagyma válasza klaczi (#5475) üzenetére


zhagyma
őstag

Pár nappal ezelőtt nálam is hiányos volt. Ma ránéztem úgy tűnik rendben van. Szintén DVBViewer és vidék ...

(#5477) klaczi válasza zhagyma (#5476) üzenetére


klaczi
aktív tag

:R Úgy tűnik ki kell várni, hátha tesznek valamit.

(#5478) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Elnézést, nem követtem ebben az évben a fórumot. Született már megoldás arra, hogy ha valaki SetTopBox nélkül akar digitális "előfizetéses" csatornákat nézni (HBO, Cinemax, stb.) és a TV képes fogadni CI kártyát, akkor az már megoldható? Természetesen elő akarok fizetni a Diginél, de úgy kell az STB, mint púp a hátamra, ha még mindég ez az "ára", nem lesz HBO és társa!

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#5479) sandró60 válasza VGYke (#5478) üzenetére


sandró60
addikt

Szia!
Lehet ,hogy nemjól tudom ha a tv-d ben van C :az az kábel lehetőség ami eleve tudja kábelen fogni a DIGI digitális adásait, ahoz szerintem elég a CI-kártyát fogadni tudó.
Ha a tv-d régebbi tipusú amiben még nincs az előzőekben emlitet Kábel modul akkor sajnos kell a set top box :K

(#5480) csiki52 válasza sandró60 (#5479) üzenetére


csiki52
tag

Azt jol tudod, hogy a digitális csatornák a diginél szabadon foghatók az arra alkalmas DVB-C tunerrel rendelkező TV-vel.
Sajnos viszont a CI modullal semmire nem mégy jelenleg a földi /DVB-T/ adások kivételével.
Minden szolgáltató a kártyát a saját maga által forgalmazott STB /set top box/ hoz társitja igy az HBO esetén a digi is /digis előfizetésem van ezt biztosan tudom /
jelenleg a Diginél is kell a STB ha HBO-ra akar bárki előfizetni.
A CI modul önmagában csak egy fogadó egység ehhez egy megfelelő smart kártya olvasó modult is be kell szerezni a kodolásnak megfelelően.
Ez a DVB-T nél Conax, a HBO nál Nagravision...vagyis még ebben az esetben is két különböző kártya olvasó kell.
De sajnos amig a szolgáltatók ragaszkodak ahhoz hogy a kártyát társitják a saját STB-hez, vagyis csak az adott box-al müködik még másik box-al sem...addig nem elég a kártya önmagában, bár szerintem is ez lenne a legjobb megoldás.
Már csak azért is mert Diginél szinte lehetetlen HD boxhoz hozzájutni.
Ha valamit nem jol irtam majd a nálam többet tudók kijavitják.

(#5481) hb000 válasza sandró60 (#5479) üzenetére


hb000
aktív tag

Ez csak a HBO-n kívüli digitális adásokra igaz, pontosabban azokhoz nem is kell kártya. Emellett a tv kora sem befolyásolja azt, hogy van-e benne dvb-c tuner. Az, hogy egy tévé új, még egyáltalán nem jelenti azt, hogy dvb-c tuner is van benne.
A hbo-hoz nem elég a kártyaolvasós tv, maga a kártya a digis stb-vel is párosítva van, csak azzal működik.

(#5482) PeterPH válasza klaczi (#5475) üzenetére


PeterPH
senior tag

Pénteken én is rácsodálkoztam a hiányos EPG-re, de egy frissítés helyrehozta. Ma megint hiányos...
Valamit alkothattak a diginél, remélem vissza/helyreállítják.
DVBViewer/Bp.19.ker.

(#5483) sandró60 válasza hb000 (#5481) üzenetére


sandró60
addikt

Ezt irtam én is"ha van benne kábel-azaz -C modul itt szigorúan a C-tunerről irtam a másik részét nemtudtam,de sejtettem,hogy set top box kell
Az egész kérdés felvetés különben nemtőlem indult ki hanem:VGYke még tegnap kérdezte este 22-óra körül :R
Különben DIGIS vagyok és élvezem azt a pár HD-s adást ste top box nélkül.Meg persze a többit is ami nem HD-s,de DTV jön :K

[ Szerkesztve ]

(#5484) VGYke válasza sandró60 (#5483) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm válaszaitokat. Szóval 2009 óta használom a digit és csak digitális csatornákat nézek. Kérdésem a kódolt csatornákra vonatkozott STB nélkül, a TV Common Interface (CI) kártyahelyét használva, megfelelően kódolt kártyával.
Olvastam vagy egy éve valahol, hogy valaki valahogyan megoldotta, de már nem találom az írást. Gondoltam 1 év elteltével több megoldás is született rá.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#5485) hb000 válasza VGYke (#5484) üzenetére


hb000
aktív tag

Nem lehet, hogy a t-kábellel kevered? Ott lehet trükközéssel megoldani a dolgot.

(#5486) zhagyma válasza VGYke (#5484) üzenetére


zhagyma
őstag

" ... Olvastam vagy egy éve valahol, hogy valaki valahogyan megoldotta, de már nem találom az írást. Gondoltam 1 év elteltével több megoldás is született rá. ..."

Ez érdekelne mivel a TV-s megoldást nem ismerem.

(#5487) p.boros


p.boros
csendes tag

Sziasztok,
A következő a problémám, melyre szeretnék megoldást találni, de sajnos eddig eredmény nélkül.
DIGI a kábeltv. a szolgáltatóm és van egy LE40C530-as FullHD-s tv készülékem.
Jelenleg egy külső HDD van csatlakoztatva a USB-n keresztül a tv-hez. A HDD-re a számítógépről átmásolt videókat, filmeket (avi, mp4, mkv,srt, stb fájlokat) a tv-n keresztül nézhető.
Szeretnék időnként a tv-ről felvételeket készíteni (1080p-t is) természetesen amikor nem vagyok otthon, időzítetten is.
Nézegettem a DVB-C média felvevő/lejátszó készülékeket, de sajnos elég szegényes kínálatot találtam.
Fenti igény még abban egészülne ki, hogy tudja a készülék az 1080p-t, valamint az mkv, és felirat fájlokat is kezelni. Lehessen rácsatlakoztatni a külső HDD-t és legyen rajta HDMI1.3-as kimenet is.
Eddig ezeket a készülékeket találtam. http://forgat-sat.hu/webshop/digitalis-kabeltv-vevo-c-67.html Esetleg, ha tud valaki más megoldást is, annak nagyon örülnék.

(#5488) nfsu17 válasza p.boros (#5487) üzenetére


nfsu17
veterán

"Selteka"
Erre keress rá itt, ebben a fórumban.

(#5489) p.boros válasza nfsu17 (#5488) üzenetére


p.boros
csendes tag

köszi?
Igen nézegettem azt is, jó kis készülék át/tudás alapján, de sajna egy forgalmazót találtam, de az csak nagyobb mennyiség esetén rendel. Nekem pedig elég lenne egy is :(

(#5490) p.boros válasza p.boros (#5489) üzenetére


p.boros
csendes tag

Köszi után a kérdőjel vessző akart lenni :)

(#5491) GuruZone válasza p.boros (#5487) üzenetére


GuruZone
őstag

Filmekre külön médialejátszó + digire meg külön DVB-C tuner.

A TV-k, DVB tunerek esetén még 3 év múlva is találni fogsz 10 filmből 3-at amit hibásan, rosszul, vagy egyáltalán nem játszik le, a hangkódolási problémákról nem is beszélve.

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#5492) g0dl válasza p.boros (#5489) üzenetére


g0dl
addikt

(#5493) p.boros válasza GuruZone (#5491) üzenetére


p.boros
csendes tag

A filmek lejátszásával nincs semmi problémám. Van egy samsung 3,5"-os 1,5 Tb-os külső HDD. A netről letöltöm a filmet + a feliratot, átmásolom a HDD-re. Ezt követően a HDD-t rácsatlakoztatom USB-vel a Tv-re és már látom is a filmet. Van kb 300 film a HDD-n és mindegyiket lejátsza, tehát ilyen gondom nincs, ehhez nemigazán nekem kell médialejátszó. Elvétve azonban akad olyan 100-ból 1, amit én rakok össze mkv merge segítségével (pl.mp4+Mp3), azt sajna nem ismeri fel a tv. Ezeket a filmeket pedig a HDMI-n keresztül viszem be a laptopról a tv-be.
Egyedül a tv-ről (pl. sport 1080p) a felvételt kell majd valahogy megoldnanom.

(#5494) p.boros válasza g0dl (#5492) üzenetére


p.boros
csendes tag

Igen, ezt az egy forgalmazót találtam, aki nem forgalmazza:)
Azt is olvastam a fórumon, h a feliratokat nem támogatja..., vagy azóta megoldódott már?

(#5495) GuruZone válasza p.boros (#5493) üzenetére


GuruZone
őstag

azért azt megnézném hogy az LE40C530 mikor játszik le bármilyen H264-es videoanyagot. Amúgy nem fikázom a tv-t, nagyon jó típusnak tartom, csütörtöktől 105e Ft lesz a Metroban, jövő hétre mire visszamegyek szabiról, már nem kell eladnom egy db-ot sem :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#5496) p.boros válasza GuruZone (#5495) üzenetére


p.boros
csendes tag

A netről letöltött filmek közül mindegyiket lejátszotta a tv usb-n keresztül. Az hogy milyen kódolású fogalmam sincs, nem értek hozzá.
Annyit viszont tudok, hogy a filmek között van pár 1080p felbontású, a többség viszont 720p-s, és a következö filmeket, ami a HDD-n van biztosan lejátsza: 178 db AVI, 73 db MKV és 38 db MP4, a szövegfájlok mind SRT

(#5497) p.boros válasza p.boros (#5496) üzenetére


p.boros
csendes tag

Itt a termékleírásban is szerepel, hogy milyen fájlokat tud lejátszani.
http://www.arukereso.hu/crt-lcd-plazma-tv-c3164/samsung/le40c530-p41454090/termek-leiras.html
Itt nem szerepel pl. az AVI, MP4, és az SRT fájl sem, pedig azokat is le tudja játszani.

(#5498) C_hris


C_hris
tag

Most hangoltam újra tvmet, mert néhány csatorna hiányzott. De ugyanúgy hiányzik az m1, m2, Duna tv és még pár csatorna, az lehetséges hogy kiszedték ezeket a DVB-C sugárzású csatornák közül?

(#5499) Xero válasza p.boros (#5496) üzenetére


Xero
nagyúr

Én azért találkoztam jópár olyan filmmel amiket nem szívesen evett meg a 37D5500RW. Akadt ahol csak a hanggal volt problémája, de volt olyan amivel egyáltalán nem tudott mit kezdeni. Vegyesen 1080p, 720p és SD anyagok. Nem hiszem, hogy a régebbi tipusú media lejátszó ebben jobb lett volna.
Ettől függetlenül még mindíg sokkal jobb az összkép mint a konkurenseknél. Új LG még több filmmel kínlódott, egy új Philips meg szinte csak minden másodikat volt képes lejátszani.
A legfájóbb pont, hogy régebbi DVD isokkal egyik sem tud mit kezdeni. Ott nem lehet félre rakni a mediaboxokat.

(#5500) konrada válasza C_hris (#5498) üzenetére


konrada
tag

Vannak. Ezeket átrakták a nyár elején közszolgálati csomagként a 121-es sávra, mely érzékenyebb a kábelezésre, a Samu C530-as tévénél kábelt kellett cserélnem, a Sony W4500-asnál viszont újra kellett hangolni németre átállítva.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.