Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5751) ImI87 válasza zhagyma (#5750) üzenetére


ImI87
őstag

Köszi a tanácsokat ! :R

Rendben, ezeket holnap mind ki fogom próbálni.....

Annyit tudok most mondani, hogy a digi kábelezés így néz ki:

Elég sok kábel, de mondjuk ugyanígy volt UPC-vel és ott nem volt semmi probléma.

Ma néztem 2-3 óra TV-t, és az én TV-men SD csatornáknál is volt egyszer-egyszer szétesett képkocka, de ez sokkal ritkábban, 20-3 perceneként, ez nem is zavar, el lehet fogadni.
A HD adásoknál viszont sűrűn ez van , szinte minden percben.........

(#5752) cigam válasza ImI87 (#5751) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Akkor azt a 2-es elosztót cseréld le egy sima f toldóra, talán nyersz vele pár dB-t. Ha másra nem is arra jó lesz hogy leteszteld javul-e a helyzet. Persze a legtutibb az lenne, ha egyben lenne az a kábel.(ha tényleg a levegőben lóg a másik zsenyór vége, és nem használod semmire)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#5753) digikábeles


digikábeles
aktív tag

Szarkazsolt, Belac köszönöm mindkettőtök válaszát. Azt hiszem, előbb utóbb veszek egy ilyen kütyüt, de megtartom a WD-t is tartaléknak.

(#5754) benvolio válasza zhagyma (#5744) üzenetére


benvolio
őstag

Kösz a tippet! /hogy, mik vannak :) / De mikor 3 CRT volt akkor egyik sem zavarta a másikat, illetve most is csak az LCD-t zavarja. Az LCD ilyen érzékeny lenne? Na mindegy egy próbát majd megér.

(#5755) zhagyma válasza benvolio (#5754) üzenetére


zhagyma
őstag

Hm, jó hogy mondod. Hangosan gondolkodva:

Nálam a PC-s tuner csatornaváltás esetén zavarta az LCD TV-t (bekockásodott a kép). A rossz minőségű splittert lecserélése segített ...

A PC-s tunereim bemenetén szakadást mérek, az LCD / CRT TV koax bemenetén rövidzárat egyenáramú szempontból. Mivel nálad teljesen eltűnik a kép csatornaváltás soán, ezért gondoltam egy drasztikus feszültség megjelenésére a CRT TV tuner bemeneten. Lehet megcserélnél egy CRT / LCD TV-t eltűnne a jelenség.

Mondjuk, ha az LCD a jelváltozásra reagál (tranziens), akkor felesleges a galvanikus leválasztás. Ha van otthon egy splitter, megpróbálhatod lecserélni azt.

[ Szerkesztve ]

(#5756) malali válasza cigam (#5748) üzenetére


malali
csendes tag

Bocs BeLac-nak szántam.
Én is vettem egy ilyen Techwood DVB-C tunert.
Nekem sem jönnek Debrecenben az m1, m2, Duna csatornák.
Mióta átették a digisek a közszolgálati csatornákat az óta (május) szaggat az adás Panasonic G20-as plazma TV-én.
Én csak azért vettem egy ilyet, mert, ha a TV felvesz, akkor csak azt lehet nézni amit, felveszek.
Az asszony, ha közben a Paprikát akarja nézni most már, tudja ezzel.
Kérdéseim:
1.Valakinek sikerült már a m1, m2 Duna TV HD adásit behangolni.
2.Internetes Rádió csatornákat, hogy lehet behangolni (ha lehet)?
3.Hbb TV működik ezen a kütyün, és hogy lehet ezt beállítani (ha lehet nálunk)?
Előre is kösz a válaszokat.
Üdv:

[ Szerkesztve ]

(#5757) BeLac válasza malali (#5756) üzenetére


BeLac
tag

Szia!

Techwood DVB-C tuner
1.Valakinek sikerült már a m1, m2 Duna TV HD adásit behangolni.
Itt Tatabányán is a 121MHz-en jönnek ezek a csatornák, de automata kereséssel simán megtalálta. Szerintem nálad kicsi a jelszint az alacsony frekvenciákon és azért nem találja meg.Próbáld meg esetleg manuál kereséssel.

Nálam így néz ki manuális keresésnél. Látszik a signalquality és a signallevel, az egyik full a másik majdnem.

És ezeket találta az "OK" megnyomására. Sajnos ezt csak egy pillanatra írja ki, ép hogy sikerült lekapni.

2.Internetes Rádió csatornákat, hogy lehet behangolni (ha lehet)?
Nem tudom, nem kötöttem rá internetet. Ír ilyet a user manual?

3.Hbb TV működik ezen a kütyün, és hogy lehet ezt beállítani (ha lehet nálunk)?
Passz

(#5758) adamcs88 válasza malali (#5756) üzenetére


adamcs88
csendes tag

Hello! Én is debreceni vagyok, és ilyen dvb-c tunert rendeltem. Sajnos nekem sem jön be a 3 adó egyike sem, és a rádió adók sem.

Manuális kereséssel és automata kereséssel sem. 121000-en signal quality és signal level is 0-án van. 121500-on már maxon van mind a kettő, de nekem még így sem találja meg a csatornákat. :(

(#5759) hb000 válasza adamcs88 (#5758) üzenetére


hb000
aktív tag

Olvassatok vissza májusig. Ez a téma maximálisan ki van vesézve ezen a fórumon a legapróbb részletekig. Sokkal jobban jártok, mintha most valaki elmond 1-2 ötletet. Nagyon röviden: jó minőségű kábel és jó minőségű elosztókon múlik a dolog az esetek 90 százalékában.

(#5760) cigam válasza BeLac (#5757) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Tippem szerint a hbb az olyasmi, mint a upc-s box-on az időjárás/hírek menüpont. Diginek nincs ilyen szolgáltatása.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#5761) maylay válasza adamcs88 (#5758) üzenetére


maylay
csendes tag

Szia!
Nekem manuális keresésnél sem jönnek ezek a TV és rádióadók.
Csak azért kérdeztem,hogy egyáltalán tudja e ezeket a frekvenciákat ez a készülék.
User manuál, nem írja az internetes rádiókat, van egy olyan menüpont, hogy csak TV, vagy csak rádió. Nekem rádióadók nem jönnek, Kossuth, Petőfi stb. sem.
Hbb TV-ről a leírásban olvastam, csak nem tudtam mi az.
Jó lenne egy magyar leírás, azért elboldogultam vele így is.
Én is kicseréltem már mindent,de úgy látszik Debrecenben másnak is, problémásak ezek az adók.
Kösz a segítséget mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#5762) cigam válasza maylay (#5761) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Write only?!

(#5757)! BeLac fényképekkel ilusztrálta, hogy működik a dolog ezen a Techwood-on. Ezekután még mindég azon rágódsz, hogy tudja-e?

A rádió, az nem internetes rádiót jelent, hanem a dvb-c-n tobábított rádiót. Digi a 3db "királyi" adót tolja. Vétel pedig azért nincs nálatok, mivel ezek is 121MHz-es mux-on jönnek.

Jelentsétek be hibára, kijönnek megnézik mi a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#5763) Sir Lancelot


Sir Lancelot
csendes tag

Helló!

Én épp most fejezem be a Digivel való közösködést, mert amit ezek a bekötés óta művelnek, az egészen elképesztő.

Április közepe vagyunk náluk internet-tévé-telefon előfizetéssel és alig volt olyan hét, hogy ne lett volna hiba valamelyikkel, vagy inkább mindegyikkel egyszerre. Áprilisban rendeltünk meg náluk ezen felül 2 db. HD-Boxot, azóta sem teljesítették ezt a rendelésünket, "nincs készleten" kifogással. 5 hónapja...

Rendszeresek a hibák, van, hogy napokig nem szolgáltatnak, most pl. tegnap este óta nem volt net, és most kb. egy órája, hogy "visszajött" a tévé adás is. És ezért kéne nekem fizetnem... Áldom a szerencsénket, hogy nem hűségidősek vagyunk, így szépen lementem a sarkon levő irodájukba, közöltem velük hogy ilyen alja, balkáni szolgáltatásra a továbbiakban nem tartok igényt és száz meg ötforintosokban kifizettem a havidíjat, majd távoztam.

Pár perce rendeltem meg a T-Home-tól a net-tévé-telefon hármast, ahogy ezeket bekötik, már viszem is le a trágya diginek a set-up boxokat és felőlem meg is pusztulhat ez a igénytelen csicska banda. (Eleve fapados szar a tévé szolgáltatásuk, egy rém igénytelen beltéri egységet adnak, a képminőség egy fos, az automatikus csatornakiosztás meg nevetséges, a csatornák közé betesznek ilyen krikszkrasz "nevű" üres csatornákat - oké, ezeket 10 perces munkával ki lehet törölni, de hol vagyok erre kíváncsi... - , a műsorújság egy teljesen alap kinézetű szemét, ami a három nappal későbbi műsorokat már nem jeleníti meg, az aktuális információkat sem mindig teszi ki a képernyőre, hogy éppen mit nézek, felvevő és visszatekerő funkció pedig egyáltalán nem létezik ezeknél. Hát szóval a legalja, és akkor még ezek az állandó kimaradások, á...)

A hab a tortára, hogy mikor ma lementem felmondani a szerződést, az unott fejű kis nőcike nem igazán kapta össze magát és csak annyit csámcsogott, hogy oké, vigyem le a boxokat hozzájuk és máris nem vagyok az ügyfelük. :D Totál ügyfélbarát felfogás. Szóval nem, ilyet nem játszunk.

Kerüljétek a Digit, ultrafos szolgáltató, nagyságrendekkel igénytelenebb és instabilabb mint a UPC vagy a T!

(#5764) hb000 válasza Sir Lancelot (#5763) üzenetére


hb000
aktív tag

Kerüljétek a Digit, ultrafos szolgáltató, nagyságrendekkel igénytelenebb és instabilabb mint a UPC vagy a T!

Köszönjük, Emese :C

Épp ma olvasgattam a T fórumát, mert akkor kezdett hanyatlani, amikor szerencsére leléptem tőlük decemberben. Hadd idézzek be ide egy aktuális bejegyzést a T fórumáról:
"Egy kedves hölgy írt az mtkapcsolatról,mégpedig azt hogy legyek türelemmel,az IPTV
akadását a Cisco HGW szoftverének frissítése meg fogja oldani... Azóta sem történt semmi,az akadások azóta is folyamatosak az esti népszerű műsorok (Fókusz,Aktív) után,akkor is ha éppen nem a tv2-t,rtl-t nézzük.Tehát valamilyen adattorlódás lehet a hálózatban ebben az időben,de senki sem mondta hogy kivizsgálná... És azt sem hogy meddig várjunk arra a bizonyos frissítésre."

És ez a probléma csak egy a sok közül. Az utóbbi fél-egy évben a T a béka segge alá küzdötte le magát mind minőségben, mind ügyfélszolgálat szinten, az áraik pedig a csillagos égnél nem álltak meg, mennek tovább. Túl sokat remélsz tőlük, ráadásul ott kénytelen leszel hűségidőt is kötni. Hát, te tudod...
Majd azt is írd le, velük hogyan bontottál szerződést. Ismerve a módszereiket az lesz az igazán vicces :D

(#5765) Scrym


Scrym
tag

Üdv Guruk!

Egy ilyen TV-t néztem ki magamnak.
Philips 32PFL3606.

http://www.philips.hu/c/televiziok/3000-series-81-cm-es-32-huvelykes-es-full-hd-1080p-digitalis-tv-32pfl3606h_58/prd/?t=specifications

Nem tudom használ e közületek ilyet valaki, látszatra teljesen kielégítené a vágyaimat.
Természetesen digitális Digi adást szeretnék nézni vele, ez tudja elvileg, nem? Egy megerősítés jól jönne! :) Persze más véleményeket is szívesen fogadom.
Egyébként ezt írják az oldalon:
Hangolóegység/Vétel/Adás
Digitális TV: DVB-C MPEG2*, DVB-C MPEG4*, DVB-T MPEG2*, DVB-T MPEG4*

Előre is köszi!!!

(#5766) cigam válasza Scrym (#5765) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Ha tudja, akkor ige, de gyanús a *-ozás. Megnéztem a linkelt oldalt, de nem tláltam leírást, hogy miért *-ozták be. Elképzelhető, hogy a tv-n beállított országtól függ, hogy az adott dekoder működik-e vagy sem.

Amúgy erre válaszolhatna vmi jólinformált, hogy miért országfüggő a dekóderek ki/be kapcsolása? Ha csak finnországra engedik, akkor csak a finn eladások után fizetnek licence díjjat? És azért finnország, mert ott a legolcsóbb a licence díj?Merthogy a pénz miatt kavarnak, az tuti.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#5767) Sir Lancelot válasza hb000 (#5764) üzenetére


Sir Lancelot
csendes tag

Esetleg az otthoniakat emesézd le, kisbarátom.

Ez, hogy T milyen, még nem tudom, de az számomra megkérdőjelezhetetlen, hónapok keserú tapasztalatán nyugvó tény, hogy a Digi egy balkáni, vagy közép-afrikai színvonalat képviselő alja banda. Volt nekem 6-7 évvel ezelőtt T-s előfizetésem, a cégünknél is az van, akkor nem volt gond vele és a cégnél sincsenek hibák. Hátha szerencsém lesz, mert olyan is van, ugye... UPC is volt, az volt eddig a legjobb, de sajna olyan helyre költöztünk, ahol nem szolgáltatnak... Egyszóval van nekem tapasztalatom, nem biztos, hogy a te kis szövegedre - főleg ebben a stílusban... - lennék rászorulva és csodát sem várok.

De gondolom szerinted elviselhető, ha a fapados minőség mellett még heti rendszerességgel is kihagy órákra, vagy egész napokra mindhárom szolgáltatás (tv, telefon, internet), és biztosan nem próbálnád meg a környéken még elérhető egyetlen szolgáltatóval a dolgot, inkább maradnál a szutyoknál, igaz? Nos, nekem elegem volt a digiből és megkockáztatom a T-t. Te meg emesézgess csak tovább, tök divatos és mérhetetlen nagy egyéniségről, illetve intelligenciaszintről tesz tanúbizonyságot...

(#5768) cigam válasza Sir Lancelot (#5767) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Elveszett a humorérzéked? :(

Értem a problémádat, de tényleg azthiszed, hogy minden digi előfizetőnél ilyen mértékű problémák vannak? Merthogy a te egy előfizetésre alapuló tapasztalataid alapján minősíted a céget. Sokan vagyunk (itt a fórumon is) akik hetekig/hónapokig nem tapasztalnak szolgáltatáskiesést. Én a HDboxomat a bekötés után pár nappal kihozta a szerelő. Szóval ellenpélda is akad bőven. Ugyanakkor internet szakadás ügyileg én is szolgáltatót váltottam. Meguntam hogy az ÜFSZ itinerjének a végén mindég az ügyfél vagy az eszköze a rossz, és nem a szolgáltatás. Természetesen csöböröből vödörbe kerültem, ugyanis egyik szolgáltató sem különb a másiknál (n megabittel reklámoznak, de csak a szerződésben garantált (n/3)-at tudja. De ez már egy másik történet.
Szóval tanulságképpen légyszi írd meg, hogy melyik városban sikerült ilyet összehoznia a diginek!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#5769) Scrym válasza cigam (#5766) üzenetére


Scrym
tag

Ha átlapozol az "Áttekintés" fülre, ott írják a csillagozottakat, de nem tudom, hogy ennek a magyarázata e. Mindenesetre nekem főleg a DVB-C miatt kéne, szóval félek, hogy nem jön be. Várom, hátha használ valaki ilyen TV-t a Digi hálózatán.
De csak nem hazudhatnak ekkorát......

(#5770) cigam válasza Scrym (#5769) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Azért nem kell túlspilázni. Kikeresed kedvenc WEBshop-od ajánlatát, és van rá 8 napod, hogy eldöntsd tényleg ezt akartad. Ez alatt más is kiderül, nem csak az, hogy van-e benne dvb-c tuner.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#5771) Scrym válasza cigam (#5770) üzenetére


Scrym
tag

Hát igen, csak most ez épp akciós vasárnapig az MM-ben (Pécs), 90.000 (0% THM 10x 9000)! És most nagyon töprengek, hogy csapjak e le rá.
Köszi amúgy!

(#5772) cigam válasza Scrym (#5771) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

+1 ötlet: Az ottani MM-nak milyen előfizetés van? (upc, digi, egyéb?)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#5773) Sir Lancelot válasza cigam (#5768) üzenetére


Sir Lancelot
csendes tag

Bocs, kicsit tényleg túlreagáltam a hozzászólásodat, még bennem van a bosszúság...

Nem is mondtam, hogy mindenkinél csak az lehet, ami velem megesett, a személyes tapasztalatomat írtam le, mást nem is tudnék, és hát ugye mindenkinek ez a legfontosabb.

A történet helyszíne pedig Budapest, XX. kerület, Határ út.

A HD Box az külön vicc, számomra érthetetlen, hogy miért kell hónapokig várni egy ilyen készülékre - na jó, kettőre... Az ügyfélszolgálat pedig rémálom. Komolyan mondom, amit ott művelnek, azt jól betanított papagájok is el tudnák végezni, néhány bemagolt mondatot ismételgetnek, és szinte lehetetlen kizökkenteni őket. Néha már komikus volt a dolog.

Egyszóval tényleg nem azt mondom, hogy márpedig mindenki szenved a Digivel, de nekem eddig ez volt a legrosszabb tapasztalatom a T és a UPC után. Olvastam itt a fórumon a T IPTV-szolgáltatásának zökkenőiről, valamennyire felkészültem arra, hogy lesznek nehézségek, de a Digi képminősége és a tévéműsor továbbításhoz kapcsolható "extrák" hiánya és fapadossága után inkább az, mint ez. Nem beszélve a több órás kimaradásokról, amik rendszeresen előfordultak április óta.

(#5774) cigam válasza Sir Lancelot (#5773) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Világos, és tiszta sor, bár nem az én hozzászólásomra pörgetted fel magad :)

Én sem szoktam hűséget kötni sehol. Amilyen minőséget biztosítanak könnyen megpattan az ember, remélve hogy a másik jobb lesz.

A T-t én is kipróbálnám, de sajna az meg nálam nincs (invitel terület)

Remélem a dvb-t tényleg bővül még ~10 csatornával úgy, hogy nem ugrik meg az előfizu! (ugye megkapták a -H frekiket, és ezt a bővítést elméletileg év végéig meglépik)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#5775) Scrym válasza cigam (#5772) üzenetére


Scrym
tag

Passzolok! Digi szerintem tuti nem! Miért is fontos ez?

(#5776) hb000 válasza Sir Lancelot (#5773) üzenetére


hb000
aktív tag

Jelentősen túlreagáltad. Természetesen le-emesézlek, mert ez a hozzászólásod ennyit ér. Akkor is, ha az én stílusomat kifogásolod. A tied milyen volt?
Aki a T-t isteníti, az nem ismeri a szolgáltatásait. Nekem volt hozzá szerencsém, azóta lebeszélek mindenkit, akinek van más lehetősége. Ez az oka a kifigurázásnak és az emesének, kisbarátom.

[ Szerkesztve ]

(#5777) cigam válasza Scrym (#5775) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Mert akkor ott helyben, még a vásárlás elött kipróbálhatod, hogy adott készüléken bejön-e a dvb-c adás.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#5778) hb000 válasza cigam (#5774) üzenetére


hb000
aktív tag

Egyébként én is a dvb-t-ben bízom hosszú távon. Van még benne lehetőség és már most sem rossz, amit csinálnak (értem ez alatt a Mo-i szolgáltatást).

[ Szerkesztve ]

(#5779) Rotor82


Rotor82
aktív tag

Sziasztok!

Előfizettem a hbo-ra. Kértem 2 beltérit 2tv-hez (humax digi+c). 1db samsung le40 b650 lcd és 1db "hagyományos" tv. Az utóbbin szép a képe a hbo-nak is és a több csatinak is.
DE! Az lcd-n vannak gondok.. sd box előtt a saját tunerjával sokkal szebb volt a kép és jött az a néhány hd adás is... Nem lehetne ezt valahogy kivitelezni úgy, hogy megmaradjon a hbo is???
Másik pedig, hogy az lcd-n az sd boxon keresztül van valami folyamatos zúgása a tv hangszórójának. Euro scarttal van összekötve, ha ez számít valamit.

(#5780) Sir Lancelot válasza hb000 (#5776) üzenetére


Sir Lancelot
csendes tag

Megmutatod, hol istenítettem a T szolgáltatásait? Idézd már be, de nagyon gyorsan... A jelenleg tapasztalt Digis nem szolgáltatáshoz képest csak jobb lehet - a semminél ugye minden jobb, vegyük ezt megtanulandó alaptételnek - és a tévé szolgáltatás, még ha akadozik is a T-nél, még mindig csak színvonalasabb lehet annál a kalap szemétnél és hosszú időszakokra értendő semminél, mint amit nekem a Digi nyújt.

Stílusról pedig annyit, hogy az első hozzászólásom nem Téged célzott, igen szomorú, hogy azt magadra vetted - nem tudom milyen lelki motiváló okokból kifolyólag -, azonban az ezt követő emesézés már kimondottan nekem szólt. Ennyit arról, ki hogyan beszél a másikkal.

Különben pedig a kisstílű, sablonos kifigurázásod tökéletesen céltalan, a T-fóbiáddal együtt, azt sem tudom ki vagy, hol érdekel komolyabban a mélységesen elfogult véleményed, főleg egy olyan megszólítás után, amit alkalmaztál. Komolytalanságodat fényesen bizonyítottad.

(#5781) zhagyma válasza cigam (#5766) üzenetére


zhagyma
őstag

" ... miért országfüggő a dekóderek ki/be kapcsolása? ..."

Szerintem: csak. "Elméletileg" a csatornaraszter egységes kiosztású az EU nagy részén (VHF = 7 MHz / UHF = 8 MHz ) de a csatornaraszter országonként / szolgáltatónként lehet limitált (használhatják másra is a TV sávot). Analóg esetben országonként eltérhet a PAL szabvány (kép-, hangvivő). Egyes TV gyártók ezt még megfűszerezik a digitális DVB-C tuner ki/be kapcsolgatásával is. Na ennek aztán végképp semmi értelme (egységes EU szabvány). Az már csak hab a tortán, hogy egyes gyártók nem képesek digitális kábel / földfelszíni adók együttes kezelésére a csatornalistában. Megjegyzem ez szoftverből DVB-C / DVB-T tuner kapcsolgatását jelentené (általában egy programozható chip az egész). Szóval felesleges funkciókat erőltetnek, a fontosakat meg nem ...

Ui.: Mondjuk ha Távol-Keleten készül a szoftver, akkor van némi tájékozatlanság is. Egy kínai gyártó visszakérdezett: Nálatok az EU-ban ATSC vagy DVB rendszer van? Gondolom ezután a "Hungary"-ra nem fogja kapásból tudni a helyes adatokat. Ideje meg nem lesz kideríteni ...

(#5782) hb000 válasza Rotor82 (#5779) üzenetére


hb000
aktív tag

"Másik pedig, hogy az lcd-n az sd boxon keresztül van valami folyamatos zúgása a tv hangszórójának. Euro scarttal van összekötve, ha ez számít valamit."

Szerintem főleg ez számít. A képminőségnél biztosan, mert euroscarton csak analóg jel mehet át és azon belül is lehet composit, illetve rgb. Ha pl egy régi kábelt használsz, amin az rgb bekötés nincs meg, akkor compositon megy át a kép, ezzel is rosszabb a minőség. Ha teljes bekötésű a kábeled, akkor is beállításfüggő a dolog. Az lcd tv egészen biztosan képes RGB jelet fogadni, a boxon viszont előfordulhat, hogy alapból nem rgb a jel. A box menüjében próbáld meg megkeresni a video out jel beállításait és nézd meg, hogy RGB-re van-e állítva.
A legjobb az lenne, ha hdmi-vel lehetne a tv-re kötni, de a fórumos infók alapján egyáltalán nem biztos, hogy van ilyen kimenet a boxon. Azért érdemes megnézni.
Egyébként próbáltad már cserélni a boxot? A hagyományos tv-s box a saját scart kábelével mit produkál az lcd-n? Ugyanúgy zúg a hang?

(#5783) Rotor82 válasza hb000 (#5782) üzenetére


Rotor82
aktív tag

Természetesen hdm-vel kötném össze, ha lenne a boxon, de mivel ez egy SD box, így nincs rajta csak scart ill rgb kimenet.
A saját scart-jával van összekötve, amit a boxhoz adtak.
És a jel rgb-n van/volt a box beállításaiban és van még ott cvbs is, de ugyanúgy zúg. :(

(#5784) cigam válasza Rotor82 (#5783) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Ha az antenna csatlakozót kihúzod a tv-ből (és minden más ketyerét, csak a box legyen rádugva), megszűnik a búgás? ->földhurok

Ha nem szünt meg a probléma, akkor próbáld meg felcserélni a 2 box-ot. Ha a búgás a box-al együtt vándorol, rossz a box, cseréltesd ki.

Ha a box-ok felcserélése után is maradt a búgás az LCD-n, cseréld ki a kábelt egy minőségi darabra (erenként árnyékolt stb...)

Nem úgy van bekötve, hogy a box-on keresztül megkapja ugyanazt az antenna jelet a TV? Mert akkor továbbra is tudod a tv vevőjével nézni a műsorokat. Csak az HBO-hoz kell AV-re kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#5785) zichie


zichie
senior tag

A Digis prémium csatik dvb-c tuneres Samsung LCD TV + Diablo Cam 2 [link] modul kombinációval vajon bejönnének? Ha van valakinek gyakorlati tapasztalata, akkor dobjon egy logikai (igen/nem) választ.

[ Szerkesztve ]

(#5786) konrada válasza Rotor82 (#5783) üzenetére


konrada
tag

Elvileg kell lennie rajta antenna be és kimenetnek.
Így a digi (meg analóg is) jelet kell tudnod fogni a tévén továbbra is.

...ha meg nincs kimenet, úgy pár száz forintért lehet kapni T elosztót: azt kell a box bemenetébe dugni, illetve abból kell átvinni az antennát.

(#5787) cigam válasza zichie (#5785) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Igen, de minek hozzá diablo cam2? Nem kódolják, csak a legnagyobb frekire pakolták, és szűrőzik.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#5788) #16729600 válasza cigam (#5787) üzenetére


#16729600
törölt tag

"Digis prémium csatik" ,magyarán Ő a HBO és társaira gondolt...

(#5789) hb000 válasza zichie (#5785) üzenetére


hb000
aktív tag

Ha prémium alatt a három kódolt hbo adót érted, akkor a válasz az, hogy nem lehet tetszőleges kártyaolvasóval nézni. Csak a digi saját boxával nézhető.

(#5790) zhagyma válasza zichie (#5785) üzenetére


zhagyma
őstag

Érdekes kombináció. Gyakorlati tapasztalatom nincs így a logikai válasz (igen/nem) nagyon érdekelne.

(#5791) zichie válasza hb000 (#5789) üzenetére


zichie
senior tag

Nem a dvb-c tuneres tv + Diablo Cam + kártya kombinációra gondoltam, hanem értelemszerűen a dvb-c tuneres tv + Diablo Cam kombinációra, bár ekkora összegű beruházást nem ér meg egy cam modul 4 csatorna miatt.

Nem ragozom tovább, a lényeg a logikai válasz lenne.

(#5792) lajos001


lajos001
aktív tag

Sziasztok!
Több mint 1 hónapja eltünt az m1HD és m2HD adás, nem tudjátok mi történt, más frekvenciára rakták. Nagyon nem hiányzik :) , de visszaraknám a listába. Hol keressem?

(#5793) hcs57 válasza lajos001 (#5792) üzenetére


hcs57
őstag

121MHz.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#5794) lajos001 válasza hcs57 (#5793) üzenetére


lajos001
aktív tag

Köszönöm, megvan.

(#5795) attilav2


attilav2
őstag

Szerintetek melyik jobb ? A Teletronic Tri Shielded vagy az Unio Tri Shielded kábel? Valószínű hogy csak Teletronic-ot kapok.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#5796) zhagyma válasza attilav2 (#5795) üzenetére


zhagyma
őstag

Szerintem egyik sem az igazi. Ha már kábelezel (vélhetően hosszú évekre), akkor a javaslatomról itt olvashatsz: [link]

(#5797) attilav2 válasza zhagyma (#5796) üzenetére


attilav2
őstag

Itt a teletronik speckója [link]
RG6 T60-HCU-E adatait nézd, ilyet rendeltem. Robbantott ábra szerint ennek is sűrű szövésű az árnyékolása. Van fekete változatban is, ilyet kértem a változatosság kedvéért.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#5798) zhagyma válasza attilav2 (#5797) üzenetére


zhagyma
őstag

Visszaszívom. A specifikáció szerinti 60%-os fedettségű a fonat azért elég jó: teletronic +1.

(#5799) Lala6 válasza zichie (#5785) üzenetére


Lala6
őstag

Bejönnének...

(#5800) duofon


duofon
csendes tag

Kérlek segítsetek. Melyik fogó alkalmas krimpelésre és milyen csatlakozót kell roppantani véle? Összeköttetést szeretnék az elosztó és a tv között.
Ez a fogó pl. jó hozzá? A leírás szerint 3 féle méretet kezel
Fém krimpelő fogó RJ45, RJ10, RJ11 (8/8, 6/6, 4/4) csatlakozóhoz

Vagy egy hasonló:
Krimpelő fogó 6p 8p , RJ-45 RJ-11 , 8p8c 6p6c, 6p4c - racsnis - puha nyél burkolat
Ez a leírása.

A kábel BZ 3801251 Commscope F 677TSU
Nekem ezek a számok, betűk semmit se mondanak.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.