Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5951) forrest85 válasza Lala6 (#5949) üzenetére


forrest85
senior tag

Hja, elkell menni egy fejállomást megnézni. Ha ott van DVB-T antenna, akkor valószínűleg igen. Amúgy van benne valami. Pécsen mintha lenne ilyen antenna a Megyeri téren a fejállomásnál a sok parabola között. Nem is olyan sok csak ~4-5db.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#5952) zhagyma válasza Lala6 (#5949) üzenetére


zhagyma
őstag

Hát nemcsak benned. Igazából azt számolgattam mibe kerülne egy profi H264 -> MPEG2 dekóder / kóder videóra, na meg HE-AAC -> MPEG Audio átkódoló. Már ott tartok, hogy a DIGI esetén egy laptop is lehet alternatíva ...

(#5953) hb000 válasza zhagyma (#5945) üzenetére


hb000
aktív tag

Na jó, de azért ez az rtl miatt szomorú. Azért a 16:9-es adás ma már nem akkora plusz, hogy azért külön pénzt kellene kérni.

(#5954) attesz_32 válasza hb000 (#5953) üzenetére


attesz_32
tag

Sajnos az rtl klub és a tv2 ilyen mocsok. A múltkorába a sima sugárzásért is pénzt akartak kérni. És ráadásul nem is keveset. Ha jól emlékszem akkor talán négy vagy ötszáz forintot háztartásonként. Azt akárhogy is számoljuk az 800 vagy 1000 forint a két csatorna esetében. És az rengeteg pénz azért hogy reklámokat, astro showt és top shopot nézzünk.

(#5955) hb000 válasza attesz_32 (#5954) üzenetére


hb000
aktív tag

Jaja, úgy emlékszem, ez talán év elején lehetett. Szerintem ez a mostani annak a folyománya. Az nem sikerült, most hátha bejön ez. Ez tudom képzelni, hogy most is hasonlóan irreális összeget kérnek.

(#5956) Zlin50 válasza attesz_32 (#5954) üzenetére


Zlin50
senior tag

A VV miatti bírságokat valamiből csak ki kell tudniuk fizetni...

[ Szerkesztve ]

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#5957) attesz_32 válasza Zlin50 (#5956) üzenetére


attesz_32
tag

Az az ő saruk. Nehogy ránk háritsák már. Ha taxival mész és a taxist megbüntetik gyorshajtásért, ő se fizetteti ki veled a bírságot is. :)

(#5958) Zlin50 válasza attesz_32 (#5957) üzenetére


Zlin50
senior tag

Biztos vagy ebben? Miből mondod meg, ha kiszámlázza a fuvardíjat az emberneknek megtoldva pár forinttal? A bank sem terheli rá az ügyfelekre a különadót, hát persze hogy nem.

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#5959) SZKEBE75


SZKEBE75
senior tag

Szevasztok.
A napokban irtam hogy problémám van a Digi-től kapott set top box-al,kép és hang akadás.
Mindez megoldódott:
A központ felhívása,hibabejelentés,majd ujra hangolás megmég sok minden....
Azóta pöpec az egész nem akad stb,Rtlklub 16:9 ok.

[ Szerkesztve ]

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#5960) rocket válasza zhagyma (#5945) üzenetére


rocket
nagyúr

DIGI-rol mostmar tenyleg csak egy szo jut az emberek eszebe, FAPAD.

Mostmar elertem odaig inkabb fizetnek havi 2-3k-val tobbet egy ertelmes szolgaltatonak, aki nem kiveszi a csatornakat allandoan kedve szerint, es sajat keszitesu igenytelen csatornakkal helyetesiti.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#5961) cigam válasza rocket (#5960) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

aki nem kiveszi a csatornakat allandoan kedve szerint

Melyik szolgáltató ez?
Érdekes lenne egy időskálán megnézni melyik szolgáltató mikor mit vett le és tett be. Létezhet ilyen?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#5962) rocket válasza cigam (#5961) üzenetére


rocket
nagyúr

A TOP5-bol az osszes a DIGI kivetelevel.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#5963) Zlin50 válasza rocket (#5960) üzenetére


Zlin50
senior tag

Nekem azzal b...ták fel az agyamat amikor a Filmmúzeumot kivették a kínálatból. Mindmáig így van és ez mérhetetlenül undorító számomra.

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#5964) cigam válasza rocket (#5962) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

UPC benne van a TOP5-ben?
"...Tájékoztatjuk továbbá, hogy 2010. február 11-tõl a Hálózat TV és a Vital TV kikerül a csatornakiosztásból.
További kellemes televíziózást kívánunk! "

vagy
[link]

Szóval ne legyenek illúzióid, csöbörböl vödörbe. Idő kell hozzá, de tapasztalat. Volt már műholdas digi, kábeles digi analóg, és digitális UPC. A kezdeti hurrá után ill. mikor a másik szolgáltatónál bezzeg ... , akkor máris kezdi magát kényelmetlenül érezni az ember. Aztán van aki belenyugszik, van aki tovább keres.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#5965) dh66e válasza rocket (#5960) üzenetére


dh66e
veterán

Komolyan nem értelek.Miért nem eleve olyat választottál.Ebből az előfizetési díjból bármelyik DTH-ra előfizethetsz. :)

(#5966) Zlin50 válasza SZKEBE75 (#5959) üzenetére


Zlin50
senior tag

Ezek szerint nem kábel probléma. És még csak nem is a STB, hanem micsoda, na vajon mi, a szolgáltatás, ahogy azt már csak a digi szokta az elmúlt évek tapasztalatai alapján.
Képtelenek huzamosabb ideig tartani a minőséget.

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#5967) rocket válasza cigam (#5964) üzenetére


rocket
nagyúr

Azert ezeket az adokat ne hasonlitgassuk mar az MTV Networks osszes adojahoz (jol remlik 4 volt), Sportklub, Filmmuzeum, Hustler TV, Comedy Central. (lehet van is amit kihagytam, ezekre emlekszem biztosan.)

Ezeken kivul van meg kb. 5 csatorna ami minden szolgaltatonal alap, es a DIGI-nel meg sose volt.
Ott a DIGI+ csomag 6 adoval, oda elfernenek ezek a csatornak es lehetne novelni az arat.

Ezekbol a dolgokbol latszik jol fapados ceg a DIGI, eszuk agaba sincs fejlodni, magasabb profitra torekedni, inkabb eldontik ok az elofizetok helyett mire van szukseguk, csak nehogy 300 forintot emelni kelljen az elofizetesi dijon.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#5968) rocket válasza rocket (#5967) üzenetére


rocket
nagyúr

VIVA is beugrott kozben amit eltuntettek.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#5969) g0dl válasza rocket (#5967) üzenetére


g0dl
addikt

Viszont a DIGI-nél van a legütősebb sportcsatorna páros (digisport és digisport+ foci, és kézi bl) ami a többi nagynál nincs. Ez nálam többet és, mint + néhány bulvár gagyi, amit jobbára be sem programozok.
Nekem egyedül a BBC entertainment hiányzik a t-home-os időszakból. (viszont közel feleannyit fizetek)

(#5970) cigam válasza rocket (#5967) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Azért mert neked más adók eltünése fáj attól még ugyanúgy összehsonlítható. Különben is csak 2 példa volt 5 perc keresgélés után. Biztos sokan telefonáltak, hogy nem szeretnék ha bent lenne, és azért vették ki.
Mint ahogy az analóg csatornákról is sorra tünnek el az adók, ezáltal nyomva a digitális előfizetéseket. Ja és persze ez is az előfizetők kérésére....
Szintén fogyasztói igény volt, hogy csak egyedi box-ok, és fix csatornalista legyen...

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#5971) rocket válasza cigam (#5970) üzenetére


rocket
nagyúr

Fogyasztoi igenyeket olvasgasd a DIGI Facebook oldalan, ott is tobben megkerdojeleztek mar a DIGI ondonto, alternativ lehetoseget nem kinalo csatorna varialasait.
Gondolom pl. Sportklubnak azert nagyobb igenye van mint a Vital TV-nek. (ami ha mar itt tartunk a DIGI-nel nem is volt soha.)

Semmi olyan dolgot nem var toluk az ember ami nem megvalosithato, ha kivesznek egy csatornat mert arban mar nem tudjak bent tartani a kozepes csomagban, akkor rakjak a premium csomagba (ami a DIGI+ lenne), emeljenek arat, hogy akinek kell elotudjon ra fizetni, ennyi.

Egyebkent ha anno arat emeltek volna (300ft) mielott bele kezdtek az onpusztito strategiaba, akkor se dolt volna ossze a vilag, minimalis felhasznalo csokkenessel jart volna (talan kevesebbel mint amennyi uj elofizetot szereztek volna a tobb csatornaval), mert sok helyen nincs alternativa.

#5969:Most meg, de rezeg a lec mert nem tudjak a szerzodesben minimalisan meghatarozott lefedetseget elerni mas szolgaltatok bevonasa nelkul, emiatt elfogjak venni toluk a jogokat. (legalabbis a Bajnokok Ligaja kapcsan rezeg a lec.)

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#5972) cigam válasza rocket (#5971) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Itt nem az igényekkel van a baj, hanem
- a fizetőképes kereslettel
- az igények nem férnek bele a cég stratégiájába.

PL. autót akarsz venni, ami elvisz a-ból b-be, olcsó a fentartása, beszerzése. Sokaknak a suzuki ugrik be. Hiába írod tele a facebook oldalukat az igényeiddel,akkor sem fognak gyártani neked kombit. Ha kombi kell átsétálsz a szomszéd kereskedéshez. Igaz nem suzuki, igaz drágábban de megveheted a kombidat.

Ennyi.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#5973) hb000 válasza rocket (#5971) üzenetére


hb000
aktív tag

Nekem azért nem meggyőző az, hogy a facebookon havonta egyszer valaki rákérdez a comedy centralra. Az még nem tömeges igény. Emellett akinek nem kell, az nem írja oda, hogy ne is legyen, mert neki nem kell... Nálam volt évekig CC, szerintem gagyi, mégsem írok, hogy ne is legyen.
Ízlések és pofonok. Az világos, hogy érdemes lenne egy plusszos csomagot bevezetni, de akkor kezdődne a vita. Nekem pl nem az általad felsoroltak kellenének bele és joggal mondhatnám, hogy azokért én nem akarok fizetni, miért nem veszik ki a plusszos csomagból. Ebből következik, hogy egyetlen plusszos csomag nem megoldás.
A T minicsomag megoldása pedig rossz példa. Szemét módon kitalált, túlárazott szolgáltatás.
Abban egyetértünk, hogy jó lenne valami megoldás, de ahhoz normális módszert kéne kitalálni.

(#5974) attesz_32 válasza hb000 (#5973) üzenetére


attesz_32
tag

A tv-s csomagokba bele kell törődni, hogy olyanok amilyenek. Ezt sose fogják tudni úgy megoldani, hogy mindenkinek jó legyen. Mert minden embernek más az igénye. Ez olyan mint a munkahelyeken a jutalom osztás. Ő miért kapott többet? Vagy miért kapott ugyan annyit mint én, holott én többet dolgozok, jobban dolgozok, többet voltam túlórázni, stb. Itt ennél a tv-s csomagoknál ugyan ez a helyzet. Ha a CC-t beraknák a plusz csomagba és megemelnék 3-400 Ft-al a plusz csomag árát, az pl. nekem nem tetszene, hogy én miért fizessek érte, mert engem sose érdekelt és nem is fog érdekelni. Én csak a sportcsatornák miatt fizetek elő rá. Egy szónak is száz a vége, ezeket a csomagokat igazságosan nem lehet megcsinálni, hogy az mindenkinek jó legyen.

(#5975) Kija válasza attesz_32 (#5974) üzenetére


Kija
aktív tag

Nyugaton (persze ott van rá fizetőképes kereslet) létezik olyan is, hogy Te állítod össze milyen csatornákat szeretnél...

(#5976) attesz_32 válasza Kija (#5975) üzenetére


attesz_32
tag

Ja hogy nyugaton???
Nyugaton már a 3d tv adással foglalkoznak, itt meg még a 16:9 se működik.

(#5977) cigam válasza Kija (#5975) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Konkrétan hol, melyik szolgáltatónál? Hogyan működik?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#5978) bordi10


bordi10
senior tag

Helyreállt már az rtl klub vs 16:9 para?

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#5979) cigam válasza bordi10 (#5978) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Nem látod? :D

Nem, de holnaptól a tv2 (se)?
Ugyanakkor a "társcsatornák" is mozgolódnak? Mintha a viasat3 is 16:9 lett volna tegnap este. (Nálam képernyőszélességű zoom van, ezért pont jó a mostani rtl-es 16:9, és tegnap ilyen volt a viasat is.)

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#5980) gatto_ válasza cigam (#5979) üzenetére


gatto_
senior tag

A viasat3 és a viasat 6 bizonyos sorozatokat már régóta így ad. Pl. a TopGear. Az RTL meg a facebookos "nem nálunk van a hiba, de dolgozunk rajta" üzenet óta semmit nem változik, pedig már két nap eltelt. Kíváncsi leszek a tv2 is ilyen lesz e holnap. Elég szégyen ez az egész....

(#5981) spurika válasza gatto_ (#5980) üzenetére


spurika
senior tag

Nállam ugyanez volt a probléma 1 hétig vártam és léptem.Csak harácsolják az előfizetőket a hálózat karbantartás =0

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#5982) cigam válasza gatto_ (#5980) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Jé ...eddig fel se tünt, csak most a "a nagyon nagy váltás" miatt figyelem az arányokat. Egyébként meg nem tök mind1 milyen arányban adják a gagyit?

TopGear-ben is már mindenféle 1/3-ot kitakaró műsorajánló inzertek vannak. Szörnyű!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#5983) gatto_


gatto_
senior tag

Én azt nem értem, hogyha a M1HD, M2HD, magától átvált 16:9-re mikor oda kapcsolok nyomkodás nélkül, akkor ezt a többi 16:9-ben adó adónál miért nem tudják megcsinálni? Lásd: Spektrum, Digisport, Digisport+, FIX tv, és még sorolhatnám....

[ Szerkesztve ]

(#5984) dh66e válasza gatto_ (#5983) üzenetére


dh66e
veterán

Digisportok se 16:9 nálad?Nálam még analógon is azok.

(#5985) gatto_ válasza dh66e (#5984) üzenetére


gatto_
senior tag

Most megnéztem..... Analógon sok pl. a digisportok, spektum is magától vált, de a digitális csatornák közül csak az m1, m2 jó. Persze a nézettebb magyarok közül... a külföldieket nem néztem.

[ Szerkesztve ]

(#5986) cigam válasza gatto_ (#5983) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Merthogy minden HD adás 16:9-es :)
16:9=~1,7
720p=1280:720=~1,7
1080p=1920:1080=~1,7

A többi "16:9"-es adás pedig a 4:3-as(768x576) PAL jelbe van belegyömöszölve. Ezeket a TV zoom beállításai alapján kiemelheti (automatikusan felismeri a kereteket, mint amikor a videókódolók automatikusan levágja a fekete keretet). Ezt viszont nem minden tv tudja, ill. máshogy kezeli(ha kezeli).
+ egy ismeretlen változó a külső box. (képformátum, nagyítás)

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#5987) gatto_ válasza cigam (#5986) üzenetére


gatto_
senior tag

Ez ok de miért nem vált át automatikusan a digitális sávon semmi az m1, m2-n kívűl?
A tv-m nincs automatikus zoomolásra állítva. Az marhára idegesített, hogy a reklámoknál össze-vissza ugrált, ráadásul ez a funkciója a stb-on keresztül a HDMI miatt nem is működik. Hiába állítom automatára, nem váltogat.

[ Szerkesztve ]

(#5988) dh66e válasza gatto_ (#5985) üzenetére


dh66e
veterán

Jelentsd be hibára mást nem tudsz tenni.Ingyen van és még az is lehet hogy megoldják.

(#5989) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

Ma vettem egy LG 50 KP250es televíziót. Digi a szolgáltatóm. Lekerestem a csatornákat vele, és csak egy nagy digitális zajt látok, sok sok kocka változik. Van egy Kaon beltérim is, ott nincs ezzel probléma működik és tudom használni.
Igaz most a kábelen van egy galvanikus leválasztó, de annak nem lenne szabad beleszólnia ebbe.
Most nincs itthon se f csati toldóm, meg se antenna dugaszom hogy azokat próbáljam, vagy esetleg valakinek valami ötlete?

(#5990) cigam válasza gatto_ (#5987) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Már írtam: A kérdésedben ott a válasz: mert ezek HD-k, ergó nem is lehet más mint 16:9 a képarányuk.
A többi SD 4:3-as PAL felbontással jön. Pl. a TV2 4:3-as képformátumban, 704x576 méretben jön a digin. Az RTL szintén 4:3-al, 720x576-ban kódolt stream-et küld.

Mivel a műsorszolgáltatótól így kapja a digi, sokmindent nem tud vele csinálni.
Vagy így marad (4:3), vagy fizet az rtl-nek, hogy neki is a 16:9-ben kódolt stream-et küldje.

cekkk
Állítsd át az országot magyarról finn(?)-re (nem a nyelvet!), ugyanis általában országfüggő, hogy a dvb-c tuner be van-e kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#5991) mr.dana


mr.dana
aktív tag

Hogy hogy csak 28 csat van meg a 3 rádió ?? ráadásul az m1 m2 duna kivételével szét vannak esve kockásak stb. !!! hova lettek a csatornák ?? :Y Bp. Kelenföld, másnál jó ??

(#5992) attesz_32


attesz_32
tag

A tv2 16:9-be jön. Gondolom ez nem fog sokáig tartani, úgy mint az rtl klub esetében.

(#5993) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Érdekes módon,a tv2 mindenféle csinnadratta nélkül át tudott állni 16:9-re és működik is.
Míg a rtl klub agyon reklámozta azt nincs semmi.Vicc!

(#5994) M_AND_Ms válasza ToBeY (#5993) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Megfelelő szolgáltatónál kell nézni és csont nélkül 16:9-es és a kapcsolójel is jön. (Amúgy tényleg nem szép, hogy ennek szolgáltatófüggőnek kell lennie)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#5995) ToBeY válasza M_AND_Ms (#5994) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Akkor most végső soron a digi a ludas?Mert azt látom hogy megy az egymásra mutogatás...

(#5996) gatto_ válasza attesz_32 (#5992) üzenetére


gatto_
senior tag

Ezt szinte biztosra vehető. Lázasan dolgoznak a szakemberek az ügyön. :) Sőt azt is hallottam, hogy dolgoznak egy olyan megoldáson, hogy ne is lehessen kizoomolni a képet. Estére elkészülnek vele. Jövő hétre pedig beígérték, hogy ha minden jól megy akkor az rtl fekete-fehér lesz. :DD

(#5997) attesz_32 válasza ToBeY (#5993) üzenetére


attesz_32
tag

Várjál még, mert hétfőn az rtl klub is így kezdte. Ott is jó volt minden, kb. 13-14 óráig. Csak utána szarakodtak vele.

(#5998) Zlin50


Zlin50
senior tag

Mondjátok - persze akinél létezik még analóg - nálatok is össze van húzva az M2? Torznak látom a karikát. Csak azt nem értem miért van ez, miért nem alul-felül csík van inkább?

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#5999) hb000 válasza ToBeY (#5995) üzenetére


hb000
aktív tag

A digi IS, meg a pénzéhes retek IS. Merthogy ez utóbbi azt hiszi, hogy a képarány változásával színvonalasabb lesz a műsora és külön pénzt kér érte. Az előbbi meg azt hiszi, hogy elég az átállás napján elkezdeni tárgyalni, mikor hónapok óta lehetett tudni, hogy mi fog történni.

(#6000) hb000 válasza Kija (#5975) üzenetére


hb000
aktív tag

Az engem is érdekelne, hogy ez konkrétan melyik szolgáltató. Erős kétségeim vannak, de rendkívül kíváncsi is vagyok rá.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.