Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5601) sandró60 válasza cigam (#5598) üzenetére


sandró60
addikt

Csak sajnos ebben az országban sokan(anyagi okokból)nemtudják a technikai fejlődést követni. Ami akár havonta is tud új dolgokat mutatni(TV) hozom példának :K
Mindig lesz (sajnos)olyan réteg akik talán a 3-4 évvel ezelőtti modeleket tudják megvenni
Az itt ajánlott konkrét készülék is egy ilyen oldalon található nemvalami Hiper-Szuper üzlet kinálatában :K Elnézést ha kimásoltam a hozzászólásodból :K
"Az már valószínű box nélkül is tudni fogja a dvb-t/c vételt"

(#5602) cigam válasza sandró60 (#5601) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Semmi gond. Kötözködésnek tűnik, pedig csak kicsit továbbgondolom/más szemszögből nézem a problémát.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#5603) hb000 válasza sandró60 (#5601) üzenetére


hb000
aktív tag

Emberek!
A kérdező NEM plusz boxot akar venni. Szerintem bízzuk rá, hogy mit szeretne, ne akarjuk kitalálni helyette.

(#5604) #16729600 válasza hb000 (#5603) üzenetére


#16729600
törölt tag

Csak beszélgettünk a technikai lehetőségekről.Nem szorított revolvert senki a halántékához,hogy válassza a mi általunk javasolt megoldást,ha esetleg soha többé nem tévézik,mi azzal a tudattal is simán együtt tudunk élni,sőt :O

(#5605) hb000 válasza RAiN91 (#5591) üzenetére


hb000
aktív tag

Sajnos dvb-c tuner csak drágán van, ha érdekel, akkor nézd meg ezt a linket, meg ezt.
Az utolsó mondatod analóg tunerre vonatkozik? Ha csak coax van rajta és analóg, akkor a boxot nem lehet rákötni, marad tehát minőségnek max ugyanaz, amit egy analóg tv adáson is láthatsz.

(#5606) sandró60 válasza hb000 (#5605) üzenetére


sandró60
addikt

Szia!
Nem kellet volna sokat visszaolvasni(5560)amiről a diskurzus folyik
Amit te ajánlasz ezek biztosan dágábbak :Y

[ Szerkesztve ]

(#5607) konrada válasza RAiN91 (#5591) üzenetére


konrada
tag

Nem tudom, működik-e, de olvasd el ezt:
[link]

(#5608) hb000 válasza sandró60 (#5606) üzenetére


hb000
aktív tag

Hát persze, drágábbak, csak a két dolog nem ugyanaz. Ezért írtam, hogy nem erről szólt a kérdés. Amit te írsz, az egy set top box, ő pedig tunerkártyáról kérdezett. Azt írta, hogy box már van, azt szeretné monitoron nézni.
Khm, hogy visszadobjam a szúrkálásod: nem kellett volna sokat visszaolvasni (5589), hogy kiderüljön :D

(#5609) attilav2 válasza sandró60 (#5560) üzenetére


attilav2
őstag

Ráadásul ha megnézitek a dobozát ott virít a CI+ jelzés és a cucc hátulján ott van a CAM modulfogadó nyílás!!! CI/CI+ kompatibilis!!! Asszem zhagyma írta hogy a holland upc már ad CI+-os CAM-ot és kártyát, azaz a CI+nál a felvétel letilthatósága miatt már nem ragaszkodnak a kártya boxhoz társításához, már csak a magyar upc-nek no meg a T-nek kellene átvennie ezt a gyakorlatot és akkor ez egész országban lehetne használni ezt az olcsó készüléket és még a jogvédők sem sírhatnak a CI+ nak hála. Akár a Digi is adhatna CI+-os CAM-ot és kártyát a HBO-hoz. Azért nem semmi hogy 8 rugóért CAM modulfogadó és CI+ támogatás is van!

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#5610) Alfonz64 válasza RAiN91 (#5589) üzenetére


Alfonz64
csendes tag

Nem irtad a monitoron milyen bemenet van, gondolom vga van rajta :)

Ezt találtam lehet működik ha a stb kötöd a vga monitora.
Vga to scart:
http://eurobeat.hu/index.php/Manufacturer/Kabelek-adapterek-elosztok-Audio-Video-PC/Video/VGA-es-RGB-KABELEK/2243-VGA-Scart-osszekoto-kabel-Olvasd-el-a-leirast.euelektro
vga to rca
http://www.argep.hu/trend/VGAR/Vga-rca.html

Házilag 1000FT: 490FT Scart hosszabitó+vga csatlakozó490
--------
500ft RCA rca-mini jack kábel ajzat+1500FT pc hangszoró.
--------

[ Szerkesztve ]

(#5611) Alfonz64 válasza RAiN91 (#5589) üzenetére


Alfonz64
csendes tag

Előbb ezt a fórumot olvasd el:

DVD lejátszó monitorral (SCART - VGA átalakító)
http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_626.html?pcount=15&pg=1

AV bemenet TV-be, VGA/TV
http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_hsz_219699.html?highlight=1#219699

(#5612) N3gro


N3gro
aktív tag

Erről az olcsó Techwood beltériről van valami tapasztalat? Látom, hogy van rajta LAN csatlakozó, ez hogy működik? Meg lehet-e oldani, hogy routerre rákötöm, és a gépen megosztott filmeket lejátssza? Esetleg, ha mégsem, valami drágább beltéri meg tudja oldani?

(#5613) cigam válasza Alfonz64 (#5610) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

A pokolba vezető út is jószándékkal van kikövezve...

VGA-ról eddig szó nem volt, pláne úgy hogy analóg videójellé konverálják(több kevesebb sikerrel) a linkjeid.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#5614) attilav2 válasza bmate (#5576) üzenetére


attilav2
őstag

Ne frekvenciát válassz a listából hanem próbáld meg beírni! amikor a manuális keresésnél a frekvencia részhez érsz akkor a számgombokkal írd be: 1210 majd OK és 121.0mhz fog megjelenni, ekkor a jelszint/minőség indikátoroknak is jelezniük kell hogy a frekin van adás, feltéve ha a symbolrate-t és a quam-t is jól állítottad be. Nekem SD Optiboxom van de gondolom a HD-s menüje is hasonló.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#5615) pumpaduda1 válasza N3gro (#5612) üzenetére


pumpaduda1
csendes tag

Igen rálehet kötni routerre, az xp-re le kell tölteni egy DLNA szerver progit én a Serviio-t használom és akkor lehet filmet nézni.

(#5616) attilav2


attilav2
őstag

Megtaláltam az techwoodot az [ebayen]60 ajró, bár lehet van olcsóbb netes bolt is, így hirtelen ezt találtam. (Ha netán a magyar cég leállna a forgalmazással). Egy hátránya van ennak a cuccnak hogy csak egy koax bemenete van ahova a jel bemegy, koax kimenet nincs, csak scarton és hdmi-n lehet továbbvinni a tv-be. Ez azért hátrány mert ha az analóg adásokat akarod nézni (mert a digitális szünetel) akkor át kell dugni a tv-be a kábelt. Most ha veszünk egy 3-as splitterrel 3 tv-re osztott hálózatot, ami már szép kis csillapítás, 4-es spliterre kell váltani hogy a STB melletti tv is kapjon analóg jelet, ez még nagyobb csillapítás, bár ha ez nem okoz érezhető minőségromlást akkor vállalható ez a kütyü, különösen a CI+ CAM slot miatt best buy, evvel bármilyen kódolású adást lehet nézni feltéve ha megveszed hozzá a megfelelő CAM modult.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#5617) attilav2


attilav2
őstag

Azt meg lehetne próbálni, hogy egy a HBO kódolásának megfelelő CAM modult szerezni, ebbe rakni a kártyát, a CAM et meg a techwoodba vagy erre alkalmas tv-be tenni, hogy úgy müxik e :F
Vagy tényleg kártya-box összerendelés lenne :F Bár a T-nél is mondják hogy az van, és mégis megy vígan másik készülékben a kártya. Lehet hogy a digi is csak kamuzza az összerendelést.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#5618) hb000 válasza Alfonz64 (#5610) üzenetére


hb000
aktív tag

Ez pont a fordítottja: vga jelből csinál analógot.
Az ilyen szimpla kábeles átalakítókkal tessék vigyázni, pénzkidobás. Csak az működik, amelyiknél konkrét átalakító kütyü is van, táppal, ki- és bemenetekkel. A passzív, kábeles megoldásról mindössze annyi az információ, hogy hallottunk valakiről, akinek állítólag a haverjánál egyszer működött.
De ez amúgy sem jó RAIN91-nek, mert nem scart-ból csinál vga jelet, hanem fordítva.

(#5619) allfinanz


allfinanz
senior tag

CCTV-4 a bp-i digitális hálózaton: 386-on.

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#5620) zhagyma válasza attilav2 (#5617) üzenetére


zhagyma
őstag

A HBO kikódolásához két kulcs kell (OP key, RSA key: Nagravision2 rendszer). Vélhetően tényleg párosításról van szó. Ha tényleg párosított, akkor biztosan nem fog menni a TV-ben. A T esetén csak az előfizetői kártya aktiválás idejére kell a boxba helyezni az előfizetői kártyát (Conax rendszer). Az aktiválások között szabadon használható CAM-l.

CI+: A CI+ rendszer plussz szolgáltatásaihoz a szolgáltatónak is változtatnia kell a rendszerein. Mellesleg CI+ előfizetői kártyákat / STB-ket kell eljuttatnia az előfizetőkhöz és a TV-ket is tesztelnie kell. Nem olcsó mulatság a fogyasztók kényelméért bevezetni ezért szerintem ki kell kényszeríteni ...

[ Szerkesztve ]

(#5621) dh66e válasza allfinanz (#5619) üzenetére


dh66e
veterán

Hurrá! :O

(#5622) zhagyma válasza allfinanz (#5619) üzenetére


zhagyma
őstag

Remek kínai szórakoztató műsor angol felirattal. :D A sat.hu-n is te nyomtad be a DIGIKABEL topicba?

[ Szerkesztve ]

(#5623) rocket válasza allfinanz (#5619) üzenetére


rocket
nagyúr

Ez mar nagyon hianyzott, kutyanak nem kell AXN HD, Spektrum HD, SportKlub stb. ez volt az a csatorna amire mindenki vart!!!!

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#5624) zsolt501 válasza rocket (#5623) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Elvégre most öleljük keblűnkre a nagy kínai népet, köszönet érte pártunknak és kormányunknak... :DD

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#5625) csiki52 válasza zhagyma (#5620) üzenetére


csiki52
tag

tanusithatom, hogy a diginél párositás van a HBO esetében a boxal. A boxhoz párositani kellett a 1272-n első alkalommal is, és mivel két boxom van a másikkal sem megy csak azzal amelyikhez párositották, mindkét boxhoz külön kártya van.
a TV vel nem hajlandók párositani a Cam modulhoz, hetekig harcoltam ezért. Potyára beruházni egy modulra pedig nem érdemes addig, ugyanis egy Nagravision modul 22-24 ezerbe kerül.

(#5626) trec12


trec12
addikt

másnál is szakadozik boxon a 85-ös és a 121-es freki?Érdekes néha meg jó..... :F Most is.... :U

[ Szerkesztve ]

(#5627) pumpaduda1


pumpaduda1
csendes tag

Ma frissített a Techwoodom szoftvert most v13.1 a szám de nem látok semmi változást.

(#5628) #16729600


#16729600
törölt tag

A 2 db Nat Geo HD adás a digi kábelen már magyar nyelvű?Nem találtam rá egyértelmű választ a digi honlapján.Előre is köszi a választ.

(#5629) BeLac válasza pumpaduda1 (#5627) üzenetére


BeLac
tag

Vettem én is egy TECHWOOD DVB-C TW-C7100-632 kütyüt és nagyon meg vagyok vele elégedve. Csak ajánlani tudom mindenkinek, 8500.-Ft-ért bőven megéri. :C

(#5630) GuruZone válasza #16729600 (#5628) üzenetére


GuruZone
őstag

egyik sem magyar. Discovery HD-ből indul hamarost a magyar verzió, az meg nincsen sajna digin.

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#5631) #16729600 válasza GuruZone (#5630) üzenetére


#16729600
törölt tag

Hát ez roppant sajnálatos :U Köszi a választ

(#5632) trec12


trec12
addikt

AXN HD nincsen tervben ?

[ Szerkesztve ]

(#5633) rocket válasza trec12 (#5632) üzenetére


rocket
nagyúr

Nincs, de van helyette a mindenki altal vart CCTV4 digitalisan!!!! ;]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#5634) bolha23 válasza GuruZone (#5630) üzenetére


bolha23
aktív tag

Május 1-től már magyar 5.1 hangsávval is elérhető a Discovery HD (már ahol elérhető a csatorna).

(#5635) cigam válasza bolha23 (#5634) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Tőlünk északabbra is elérhető a natgeoHD magyar hangsávval. De nem kell messzire menni, SpektrumHD, HBO HD ;-)

Szóval a digi HD adásai lófac kategória, szép szép, de vagy nem értem(natgeo), vagy nem érdekel(m1-2,duna). Talán a legviccesebb, hogy a Viasat adásszünetében 720x576-ban nyomják a HD poreszt.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#5636) hb000 válasza cigam (#5635) üzenetére


hb000
aktív tag

Ráadásul ott a hang annyira univerzális, hogy akár magyarnak is tekinthető :D

(#5637) dh66e válasza hb000 (#5636) üzenetére


dh66e
veterán

:DD :DD :DD :C

(#5638) NGA


NGA
addikt

Egy kis segitség kellene. Vettünk tegnap egy Sony KDL-32BX420-as tv-t, amiben vaná digitális kábeltuner is. Azonban se dunatv se M1M2. Megpróbáltam németre állitani, de ugysem találja. Természetesen digikábel. Lehet valamit tenni?

(#5639) BeLac válasza NGA (#5638) üzenetére


BeLac
tag

Ugye nem a nyelvet állítottad át hanem az ország régiót?
Mert különben működnie kellene az automata keresésnek a 121MHz-en is.
Nekem így simán megtalálta az adókat a SONY KDL-40W4000.

(#5640) NGA válasza BeLac (#5639) üzenetére


NGA
addikt

mindent németre raktam

(#5641) cigam válasza NGA (#5638) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Olvasd el a manual-t, hogy lehet kézi keresésben frekit megadni.
Amúgy a garibővítést ismered ugye?!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#5642) NGA válasza cigam (#5641) üzenetére


NGA
addikt

Elolvastam a kezelésit. Kézi beállítás csak földi sugárzásnál van, kábelesnél csak automata keresés. Már megvettem a tv-t utólag is lehet a garanciát bővíteni? Egyébként fantasztikus tv, csak nem találok 2 dolgot, a PiP-et és a képkeret módot.

(#5643) NGA


NGA
addikt

Egy kérdés sony témában. Kikapcsolom a tv-t, és kb 3 perc után bekapcsol az USB-n a HDD vissza. Ezt igy csinálták meg? Éjjel keljek fel lekötni a a HDD-t USB-ről? Bármennyire is pici 2,5"-os azért hallani a hangját, és a kék LED is erősen világít.

Van valahol Sony LCD tv forum magyarul?

(#5644) Baga1983


Baga1983
senior tag

Tudja valaki hogy hol lehet ilyen Techwood DVB-C set top-ot venni?

(#5645) sandró60 válasza Baga1983 (#5644) üzenetére


sandró60
addikt

Szia!
Itt a linken megtalálod, sokan vettek már és dicsérik a DIGI szolgáltatásánál nézheted az adásokat :K

http://koscso.blog.hu/2011/07/21/techwood_dvb_c_tuner_kabel_digitalis_adasokhoz_8_500ft

[ Szerkesztve ]

(#5646) BeLac válasza Baga1983 (#5644) üzenetére


BeLac
tag

Szia!

Akár utánvétellel is, hívd ezt a számot 06-20-59-20-979.
8500.-Ft + 2000.-Ft szállítás. = 10500.-Ft bútó :)

(#5647) Baga1983 válasza BeLac (#5646) üzenetére


Baga1983
senior tag

Köszi mindkettőtöknek.

(#5648) NGA válasza sandró60 (#5645) üzenetére


NGA
addikt

Ezzel fel is lehet venni pl USB-s HDD-re? Pl mondjuk Duna tv-ről?

(#5649) pumpaduda1 válasza NGA (#5648) üzenetére


pumpaduda1
csendes tag

igen

(#5650) NGA válasza pumpaduda1 (#5649) üzenetére


NGA
addikt

Köszi, akkor veszek én is egyet.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.