Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5701) #16729600 válasza zhagyma (#5697) üzenetére


#16729600
törölt tag

Azért egy minőségibb hardveres encoderes tunert (legyen mondjuk egy Leadtek 2-3 éves kiadás)nem igazán dobsz össze a sufniban.hacsak nincs elfekvőben CAN-Tuner,broadcast decoderek,hardveres encoder és némi DRAM se árt hozzájuk a fiók mélyén:)

Igen valóban léteznek PCI-E dvb-c tunerek,de gyakorlatban elérhetetlenek nálunk,sőt kint is vadászni kell rájuk.

[ Szerkesztve ]

(#5702) zhagyma válasza #16729600 (#5701) üzenetére


zhagyma
őstag

" ... Azért egy minőségibb hardveres encoderes tunert (legyen mondjuk egy Leadtek 2-3 éves kiadás)nem igazán dobsz össze a sufniban ,,,"

Nem. De digitális esetben az mpeg encondernek semmi értelme, maximum rontana a képminőségen. Ezért nem is építenek be ilyesmit. legfeljebb A/D konvertert a régi analóg videók S-Videó / CVBS jelek digitalizálásra, míg az mpeg tömörítést megoldják a GPU-k (úgyis bennt van a gépben, minek kétszer megvenni). Ezért nem is vettem bele az "összehasonlításba". A maradék analóg réssszel azért megbírkoznék.

(#5703) cigam válasza #16729600 (#5698) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Miről beszélsz? Megintcsak általánosságban, minden konkrétumot nélkülözve. Miköze a szabvány kiadásának dátuma, és a között, hogy alkalmas-e a feladatra,vagy sem?

A '78-ban bemutatott x86 architektúra nem piszkája a csőröd?!

Visszatérve a PCI-ra: A DVB-C sávszélességigénye max 64,11Mbit/s, Maximum ekkora sebességgel jön egy mux (digi esetén nincs csúcsrajáratva, szóvla ennél kevesebb adatot tolnak át egy frekin)
A PCI busznak ~128MByte/s. Magyarul röhögve áttolja az egész mux-ot, feldolgozásra, ahogy USB2-n is. Bár ezzel nyilvánvalóan egy gyártó sincs tisztában, ezért gyárt még mindég PCI/USB alapú dvb vevőket.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#5705) #16729600 válasza zhagyma (#5702) üzenetére


#16729600
törölt tag

Félreértettél.én csupán az alkatrészek széles skálájára gondoltam és nem arra,hogy mit tudsz összedobni hw fronton az ismereteid alapján :R

cigam: Igazad van,tervezem is egy ISA-slotos cucc beszerzését.

[ Szerkesztve ]

(#5706) zhagyma válasza cigam (#5703) üzenetére


zhagyma
őstag

" ... A DVB-C sávszélességigénye max 64,11Mbit/s, ..."

Ez 10 MHz-s csatornasávszélességre lehet igaz. A DIGI 8 MHz-s csatornaraszterrel dolgozik UHF frekvenciákon. Amúgy a DVB-C modulátor mindig full sávszélen megy. A ki nem használt sávszélességet, multiplex hibákat, a modulátorba későn beeső adatokat null packettekkel helyettesítik.

(#5707) #16729600


#16729600
törölt tag

És az se érv, hogy a dupla slotos vga-k világában megfőződ szép lassan a szeretett kártyádat,ami sok pénzért lett vásárolva, sok vasárnapi rántott húsról és ubisaliról lemondva,mig pci-e esetében nem a hardver ventije elé kell betuszkolni az egységet?:)

(#5708) cigam válasza zhagyma (#5706) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Igen, 10MHz, és 256-os QAM esetén (forrás: wiki), ezért is írtam, hogy a digi nem is járatja csúcsra.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#5709) cigam válasza #16729600 (#5707) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Kifogással tele a padlás. Pontról pontra meg van cáfolva az állításod, mégis mindég előjössz egy újabb kanyarral, de hogy így meg úgy.

Nem mindenkinek van duplaslotos vga-ja, de ha mégis parázol hogy megfőzöd, akkor választasz az olyan "USB DVB-C tunerek" közül amik "hasonló "pozitív" tulajdonságokkal bírnak".

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#5710) zhagyma válasza cigam (#5708) üzenetére


zhagyma
őstag

Európában 8 MHZ a csatornaraszter UHF-be. A DIGI ehhez igazodik, akár a többi szolgáltató. A DIGI esetén a forrással van a baj ...

(#5714) ImI87


ImI87
őstag

Hello!

Pémteken kötötték be hozzánk a DigiTV kábeles digitális szolgáltatását.
Panel ház, a lakásunkban 3 TV van, az enyém egy Samsung LE32C650, és a szobák helyzetéből adódóan ez a 3. a sorban. A kábelezés friss, a szerelők csinálták az egészet.

Az a gondom, hogy a HD adások kép sokszor szemetel, és ez random 10sec - 2perc között előjön. Időnként ugrik is a kép. :((

Mi lehet a hiba? :F Gyenge a jel a 3 osztás miatt, vagy a TV-m DVB-C tunere gyenge, vagy az adás ilyen ?

Előre is köszi! :R

ImI

(#5715) konrada válasza ImI87 (#5714) üzenetére


konrada
tag

Válasz: gyenge a jel. Az, hogy attól-e, 3. a sorban és valahol hibás a kábel, vagy a bemenő, azt úgy tudnád megállapítani, ha valahol legközelebb a bemenőhöz rádugva próbálod ki.
(Egyébként az új kábel sem feltétlen garancia, mert abban is lehet törés, esetleg szétcsúszás a dugóknál.)

(#5716) benvolio válasza ImI87 (#5714) üzenetére


benvolio
őstag

Nálam 2 crt, 1 lcd tv van. Ha csatornát váltanak a crt-n akkor "ugrik a kép" az lcd-n /egy pillanatra elsötétül majd visszajön/. Hogy miért nem tudom, de figyeld meg hátha nálad is így megy, illetve tudja valaki az okát? A crt-n pedig az analóg adás megy, az lcd-n a digitális. Én arra volnék kíváncsi, hogy ha mind3 lcd lenne digitális adással akkor is ugrálna e.
Az adás minősége egyébként kiválónak mondható, azzal nincs bajom, szépen jön minden.
Üdv!

(#5717) hb000 válasza ImI87 (#5714) üzenetére


hb000
aktív tag

Hogy van megoldva a kábel szétosztás? Amit írsz, abból olyasmi derül ki, hogy sorban jönnek egymás után a tv-k és mindegyiknél helyben ágazik tovább a jel (talán valami T-elosztóval?). Ennél sokkal jobb egy helyen háromfelé osztani és a három tv-hez külön-külön kábelt vezetni. Lehet, hogy a lakás adottságai nem engedik meg ezt a kábelezést, de az talán belefér, hogy az első tv-hez megy egy kábel, ott van egy hármas osztó, az egyik ág megy az első tv-hez, a másik kettő pedig a távolabbiakhoz.
Az, hogy az adás rossz, nagyjából kizárható, legalábbis annak a legkisebb a valószínűsége.

(#5718) konrada


konrada
tag

Kőbányán (vagy legalábbis nálunk) ma egész nap nem akar az EPG műsorjelzés tovább lépni, megakadt valahol hajnal körül.

Először azt hittem, a tévé hibásodott meg, mert a műsorújság rendesen megy, az óra szintúgy és így kapcsol a programozáskor időben, csak a pont menő műsort nem írja ki, csak a reggeli állapotot.

...viszont most délután 2 másik készüléken is megnéztem és azokon is.

Máshol ez nem jelentkezik?

(#5719) BeLac válasza konrada (#5718) üzenetére


BeLac
tag

De Tatabányán is ez a helyzet.

(#5720) BeLac


BeLac
tag

Végig olvastam Techwood (8500.-Ft-os) készülékről a nagy vitát itt a fórumon.

Előre bocsájtom nem akarom újra kezdeni, csak leírom hogy nekem mért jó és miért vagyok megelégedve vele.
A gyerekeim szobájában van egy 72cm-es panasonic CRT tv. Na erre kötöttem rá egy euroscart kábellel (R G B üzemmódban). Felvételre nem lesz használva, bár kitudja.

Ami tetszik az a gyors csatornaváltás, szép tiszta kép, és alacsony fogyasztás kb: 10W ezért az energiatakarékos üzemmódot ki is kapcsoltam. ( kb : havi 7200W = 367.-Ft) Nem kell várni a bootolásra, nem mértem le de kicsit lassú. A timeshift csak akkor indul ha megnyomom a pauset, feleslegesen nem megy.

Persze vannak hibái is. Nem minden mkv-t játszik le. Ha bevan állítva időzíttet felvétel akkor nem tudok kézi felvételt indítani. Hiába alítottam be a TV méretét 4:3, mégis van hogy nyújtottak az emberek, persze ez orvosolható a TV 16:9 gombjával.

Szerintem 8500.-Ft-ot megér a szép tiszta kép és a gyors csatornaváltás + az EPG.
Hát hirtelen ennyi.
:)

(#5721) sandró60 válasza BeLac (#5720) üzenetére


sandró60
addikt

Szia!
Megszabad kérdezni miért a Techwoodot választottad? Egy mondatban ,ha lehet :R
Minden hátsó gondolat nélkül.
Olvastam a leirásodat róla. :R

(#5722) Navika75 válasza BeLac (#5719) üzenetére


Navika75
csendes tag

Szegeden ugyanez,tetézve azzal, hogy random szerűen fél óránként néhol, 10 percenként elmegy az összes digi csatorna 10-15 secre. Hétvégén, általánossá váló állapot ez lassan.

(#5723) BeLac válasza sandró60 (#5721) üzenetére


BeLac
tag

Szia!

"Megszabad kérdezni miért a Techwoodot választottad? "

Persze.
Az ára miatt eset rá a választásom, és amire szántam azt tökéletesen teljesítette. :C

(#5724) ImI87 válasza benvolio (#5716) üzenetére


ImI87
őstag

Köszi a választ neked is és konrada-nak is! :R

Nagyon változtatni a dolgokon nem tudok. Szobák és TV-k adottak, a kábelezés is adott.

Érdemes ezért kihívni őket? :F Tudnak vele csinálni v.mit érdemben?

Vagy lehet kapni direkt ehhez v.mi jelerősítő kütyüt?

(#5725) cigam válasza ImI87 (#5714) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Tv-n nézd meg a jelerősség/jelminőség mekkora? (Jelminőség fontosabb érték).
A többi adót is digitálisan veszed? Azok rendben működnek?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#5726) ImI87 válasza cigam (#5725) üzenetére


ImI87
őstag

Ezen a Samsung LE32C650-en ilyenek vannak:
- jelerősség: 74-79 között lassan ingadozik
- bithiba-arány: 0 és 5 között gyorsan ingadozik

A TV-ben lévő DVB-C tunerrel veszem az adást, az SD adásokkal semmi gond nincsen, csak annál a néhány HD adásnál van ez a kép-szétesés.
Amúgy a CRT TV-nken szüleim szerint kicsit szemcsésebb a kép a digi-vel, mint anno volt a UPC box-os digitális adással, de ez mondjuk érthető.

(#5727) klaczi válasza #16729600 (#5689) üzenetére


klaczi
aktív tag

Annak ellenére, hogy megvásárolom ezt a Techwood kütyüt kijelenthetem, hogy hülyeségeket írsz. Az egyik legjobb beruházásomnak tartom a több mint két éve 25rugóért beszerzett DVB-C kártyámat. Nem voltam rest hozzá azonnal megvenni a DVB Viewer progit. A kettő együtt egyszerűen tökéletes. Gyanítom, hogy kevés box tudja ezt űberelni.
A Techwood csak azért kell, hogy az öreg analóg tévénken is a digitális adást fogjuk. Nekünk az is elég, ha megfogja a csatornákat. Esetleg az EPG még jól jön. Nem várok tőle többet, de csak az ásatag tévék kiegészítésének vélem alkalmasnak.
Amennyiben pedig hajlandó lejátszani a Ts fájlokat az már csak hab a tortán. Nem valószínű, hogy a felvételeket ezzel a kütyüvel csinálnám, föleg hogy macerásnak tűnik.

(#5728) #16729600 válasza klaczi (#5727) üzenetére


#16729600
törölt tag

Nézd én nem teszek olyan mélyreható megállapítást, hogy teszem azt akut baromságokat írsz.Lehet hogy én valóban hülyeségeket beszélek,mint ahogy voltál kedves erre felhívni a figyelmemet,amit ezúton is köszönök.Neked biztosan kiváló vétel volt 25 rugóért egy belső tuner.Ám legyen,simán együtt tudok élni a tudattal,hogy Te egy ilyen ketyere büszke tulajdonosa vagy.mint pld azzal a ténnyel sincs bajom,hogy léteznek mazochisták,vagy fakírok,akik a reggeli tejeskávéjuk helyett hypót isznak és Billerbeck párna helyett üvegcserepeken alszanak.Nincs ezzel semmi gond az égvilágon.Én kipróbáltam a Techwood csodát egy IIYAMA PROLITE B2712HDS-B1 monitoron és klasszisokkal jobb képet adott mint egy TECHNISAT CABLESTAR HD2 belső cucc.De ez szubjektív,lehet valóban igazad van és csak a régi Kékes vagy Junoszty tv-n mutatja ki igazán a foga fehérjét pozitív értelemben a Techwood :D

(#5729) Beka88


Beka88
csendes tag

Sziasztok abban a témában kérdeznélek titeket hogy esetleg valaki nem tudná megmondani hogy a Panasonic gt20-as tv-m elvileg tudja a digitális adásokat kezelni mindent viszont bedugom a digis kábelt és nem találok digitális csatornát,mondjuk lehet az a probléma hogy nem lehet kiválasztani a dvb-c,de akkor miért nem...:(
Esetleg hogyan lehetne leresetelni,ha valaki ilyen tv-t használ az emlitett hálozaton szivesen vennék pár tanácsot hogy hozzam ki belöle a digitális adást
előre is köszi:)

(#5730) BeLac válasza Beka88 (#5729) üzenetére


BeLac
tag

Talán ezért, idézem
"Megjegyzés Panasonic gt20 DVB funkciókhoz: / A TV készüléket a DVB-T/C/S/S2 (MPEG2 és MPEG4-AVC [H.264]) szabványoknak (2009 augusztási állapot) megfelelően tervezték. / A kompatibilitás jövőbeli DVB szolgáltatásokkal nem garantált. / DVB-T MPEG4-AVC műsor csak egyes országokban áll rendelkezésre: Dánia, Spanyolország, Észtország, Franciaország, Litvánia, Norvégia, Szlovénia, Lengyelország, Magyaroszág, Portugália. / A DVB-C funkció csak a következ országokban érhető el: / Svédország (ComHem, Canal Digital), Dánia (YouSee), Norvégia (Canal Digital), Finnország (Cable Ready HD), Németország, Svájc, Hollandia / A fenti országlista 2010 január 1-jei állapotot tükröz.

Állítsd át az országot Németországra és próbáld úgy. Talán jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#5731) zhagyma válasza #16729600 (#5728) üzenetére


zhagyma
őstag

" ... .Én kipróbáltam a Techwood csodát egy IIYAMA PROLITE B2712HDS-B1 monitoron és klasszisokkal jobb képet adott mint egy TECHNISAT CABLESTAR HD2 belső cucc. ..."

Örökzöld. :D

(#5732) #16729600 válasza zhagyma (#5731) üzenetére


#16729600
törölt tag

Én abban reménykedem, hogy minimum általános iskolás tananyag lesz (de talán a középiskolás sem lenne túlzás) :O

(#5733) klaczi válasza #16729600 (#5728) üzenetére


klaczi
aktív tag

Már megbocsáss, de ha rendes tévém lenne eszembe sem jutna ilyesmit venni. Öreg tévét kap és kész:)
A számítógép más tészta. Közel tíz éve csak azon nézek tévét. A nappaliban jó az analóg is, de ennyiért egye fene. Hadd élvezkedjenek mások is.

(#5734) #16729600 válasza klaczi (#5733) üzenetére


#16729600
törölt tag

Én is pc-s Tv néző vagyok.Elsősorban az cucc árfekvése az ami szerintem pofátlanság.Én ezt úgy oldottam meg,hogy mivel kétlaki életet élek (Pécs-Budapest),az egyik helyre vettem egy ilyen Techwood high-tech űrkorszak kütyüt,ellenben a másik helyre vettem egy dvb-c-t tudó monitort[link] 32-ért.Lehet számolgatni,hogy melyik éri meg jobban.2X-ért egy belső tuner,vagy kicsivel többért egy komplett monitor-tv kombó.

(#5735) Xero válasza #16729600 (#5734) üzenetére


Xero
nagyúr

Csak éppen abban a monitorban egy kellően igénytelen panel lapul. Sírva menekülnék, ha TN panelen kellene bármilyen filmet, vagy tv adást néznem. Ha pedig relatív jobb panelt szeretnél tunerrel együtt ott bizony már nem 30e-t kell eltapsolni még ilyen méretben sem. :U

(#5736) #16729600 válasza Xero (#5735) üzenetére


#16729600
törölt tag

Miért?A 2X ezres belső tuner milyen panellel van szerelve? :P Azon önmagában mit nézhetsz,az árcéduláján kívül?Sírva menekülés közben azért töröld meg a szemedet,nehogy eltévedj valami susnyákosban :)

(#5737) zhagyma válasza #16729600 (#5732) üzenetére


zhagyma
őstag

Hát az egyetemi faliújságon elfér a megállapításod a nap vicce rovatban. Ha véletlenül mégis műszaki képzésben vennél részt ezt azért ne reklámozd. :D

(#5738) Xero válasza #16729600 (#5736) üzenetére


Xero
nagyúr

Én? Leginkább VA vagy IPS paneles megjelenítőkön nézek akármit is. :P
Van aki igényes az ilyesmire is. :U

[ Szerkesztve ]

(#5740) Beka88 válasza BeLac (#5730) üzenetére


Beka88
csendes tag

Köszi a választ:)

(#5741) cigam válasza ImI87 (#5726) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Mindegyik adón ekkora a bithibaarány, vagy csak a HD-n? Földhurok nem lehet? Probáld ki hogy a tv-ből kihúzod az összes ketyerét (video,dvd,mediaplayer, hangfal...), csak az antenna legyen beledugva, és a másik 2 készülékből is kuhúzod az antennát.

Amikor szerelték akkor "csak" rátekerték a kábelre a csatlakozót, vagy rá os roppantották? a Kábelre rá van írva a típusa? Milyen elosztókat használtak? Esetleg egy fotó róluk?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#5742) 7


7
addikt

A topicot kitakarítottam. Legyetek szívesek legközelebb kicsit visszafogottabban vitázni.

(#5743) zhagyma válasza ImI87 (#5726) üzenetére


zhagyma
őstag

A bithiba "ugrálás" biztosan jel / hálózat problémát mutat. Az viszont nem lehet, hogy egy ilyen hiba csak a HD adásra legyen hatással az SD-re meg nem ( minden HD adás mellett a transport stream-ben jön SD adás is ugyanazon a frekvencián ).

Mivel a lakásban lévő hálózat hibája a legvalószínűbb ezért érdemes lenne megállapítani hogy melyik HD adáson esik szét a kép a legtöbbször és legdrasztikusabban. Vélhetően ezen HD adás frekvenciája "árulkodik" a hálózat bajáról ...

[ Szerkesztve ]

(#5744) zhagyma válasza benvolio (#5716) üzenetére


zhagyma
őstag

" ... Ha csatornát váltanak a crt-n akkor "ugrik a kép" az lcd-n /egy pillanatra elsötétül majd visszajön/. ..."

Tipp: A CRT TV tunerével lehet valami. Vélhetően hangoláskor (csatornaváltás) valamilyen feszültséget ad ki. Próbálj meg egy galvanikus leválasztót beszerelni elé: [link]

(#5745) digikábeles


digikábeles
aktív tag

Én szeretem az egybe épített kütyüket,ezért is érdekelne a Techwood médialejátszó képessége. Örülnék, ha valaki leírná tapasztalatát. Nagyobb /1.5 TB / wincsesztert kezeli?
Milyen a felvett tv műsor minősége, lejátszhatósága?

(#5746) szarkazsolt válasza digikábeles (#5745) üzenetére


szarkazsolt
csendes tag

Techwood médialejátszóm egyszerűen gyönyörű képet vesz fel, de komolyan. Tökéletes.
Én csak egy 500 Gb-os vinyóval teszteltem, azzal ment, de nem látja a vinyót ha több partíció is van rajta. Csak egyet tud kezelni.
Az időzített felvételt még nem sikerült rajta behergelnem, mert kikapcsolt állapotban nem indította el a felvételt. :W
Egyszer már sikerült elindulnia, de akkor meg nem pendrive hiba miatt állt meg idő előtt. Szóval még tesztelem. Frissítem a szoftvert hátha az a baj.

(#5747) BeLac válasza digikábeles (#5745) üzenetére


BeLac
tag

Szia!

Az hogy a Techwood médialejátszó az azért túlzás.
(nem minden MKV-t hajlandó lejátszani, .mpg filénél szaggatott)
De DVB-C-re tökéletes. Az élő és a felvet anyag közt nincs különbség.
A kezelési leírását felraktam ide [link]
Nincs ekkora USB-s HDD-m de a 250Gb-ot azt viszi ( 2.5")

[ Szerkesztve ]

(#5748) cigam válasza BeLac (#5747) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

A benne levő Broadcom BCM7325 proci manuelje szerint:

Video: MPEG4-part2 and 10,MPEG2,VC-1,ATSC,Divx
Audio: MPEG layer I. és II.,AC3,AAC,PCM

Tehát ha a fenti codec-ek valamelyikével készült a tömörítés, azt valószínűleg megeszi. Itt kérdéses, hogy mennyire szabványos a tömörítvény, mekkora bitrátával bírkózik meg, ill. magát a konténerformátumot (ani, mkv,...) (fel)ismeri-e.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#5749) ImI87 válasza cigam (#5741) üzenetére


ImI87
őstag

Neked és zhagyma kollégának:

A bithiba-arány mindenhol ennyi, 3 és 8 között ugrál, de az SD csatornákon nem veszek észre hibát, sem a képben, sem a hangban.
A HD csatornáknál viszont mindegyiknél van ez az elmosódás...

Nem tudom, mi az a földhurok. :B

Ezen kíívül csak egy HDMI van bedugva a TV-be, amivel a laptop-om kapcsolódik. Kihúztam, de a hiba ugyanúgy fenn áll.

A szerelők normálisan dolgoztak, a csatik rá lettek roppantva a kábelre. A kábel sehol nincs megtörve (persze nem látok bele), én nem csináltam bele sehol éles kanyart.

A kábelről, csatikról és elosztókről itt vanak képek:

A képeket ki lehet nagyítani......

A rendszerben van egy 3as és egy 2es osztó. Létezik, hogy ezek miatt elfogy a jel, mert az én TV-m pont a a legvégén van? :F

[ Szerkesztve ]

(#5750) zhagyma válasza ImI87 (#5749) üzenetére


zhagyma
őstag

Standard DIGI szerelés, jó:

1. UNIO Tri-shielded kábel. Egyetlen hibája, hogy "átlátszó" a kábelharisnya a ritka szövés miatt. Nálam is ez volt, működnie kell.

2. Nálam is két splitter (3-s) végén van a TV és a PC-s tuner. Ha a splitterek jók akkor ezekkel is működnie kell.

3. Az F csatlakozók krimpeltek tehát jók. Az egyik kábel, úgy látom a kép alapján, UPC örökség a préselt PCTV F csati miatt. OK.

Eddig rendben. Azt kellene tudni, milyen hosszú kábelek vannak. Ha hosszúak a kábelek, akkor elegendő jelveszterséget is okozhatnak egy ilyen hibajelenséghez. Nálam is 2 db 3-s osztó után van az LCD TV és a PC-s tuner (Jelerősség: 100%, jelminőség: 100% (bithiba = 0)). Érdemes megnézni az F csatlakozók krimpelésének a minőségét. Óvatosan próbáld megcsavarni a csatlakozót a kábelen. Ha nem mozdul rendben van, ha megmozdul akkor sajnos újra kell krimpelni mivel jelszintcsökkenést okoz. Érdemes lehúzni a felesleges TV-ket a hálózatról, hátha változik valami. Ha semmire nem változik semmi, akkor a lakásba bejövő kábelre közvetlenül fel kell dugni a TV-t (amennyiben megoldható). Legvégső esetben hívd vissza a szerelőket akik újra átvizsgálják a rendszert és ha szükséges kapsz egy kis kakaót a bejövő jelszintre.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.