Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23551) zsoltyy válasza Flashget (#23549) üzenetére


zsoltyy
tag

Azon nekem sincs. Az EPG a DiGi gyengéje :)
Mondjuk ezt simán megbocsátom egy FOX HD-ért cserébe :DD

[ Szerkesztve ]

(#23552) Flashget válasza zsoltyy (#23551) üzenetére


Flashget
félisten

Valaki a napokban kérdezte tőlük fb-n a foxot (te voltál az?) :) de határozottan kijelentették a közeljövőben nem kerülbe a csatorna kiosztásba.
minden csatornára ami tuti nem kerül be mindig ezt írják :D

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#23553) Flashget válasza GP-Sz (#23550) üzenetére


Flashget
félisten

amit nem igazán értek, hogy az AXN-en miért nincs, miközben a 2 csatornáján meg van.

Realme GT Master Edition

(#23554) zsoltyy válasza Flashget (#23552) üzenetére


zsoltyy
tag

Én már nem kérdezek ilyeneket, mert úgyis az általad említett sablon választ kapja mindenki. Nem értem, miért nem lehet írni, hogy a tárgyalás folyamatban van. A FOX-tól úgy is tudom, hogy tárgyalnak :)
Én bízom benne, hogy bekerül. FB-n leírtam miért. ZegZug néven rontom ott a "levegőt" :DD

[ Szerkesztve ]

(#23555) zsoltyy válasza allein (#23546) üzenetére


zsoltyy
tag

Szintén BP XV, de semmi gond egy csatornával se. Én ránéznék arra a kábelezésre, csatlakozókra, elosztóra. Ott lesz a hiba szerintem.

(#23556) kali


kali
legenda

sziasztok,

igényelt/kapott valaki mostanság hd boxot?
mire kell/lehet számítani, valóban nincs készlet és várni kell?
emiatt kérdezem, hogy esetleg emiatt lehet csúszás a bekötésben; link

(#23557) br.rak válasza kali (#23556) üzenetére


br.rak
őstag

Rendeltél +csomagot? (HBO, digifilm) Ha igan ,akkor kell boxot biztosítaniuk.

(#23558) kali válasza br.rak (#23557) üzenetére


kali
legenda

nem, csak digi+ csomagot rendeltem (meg netet), de van egy régebbi hdtv is, ahhoz kellene a hd box, hogy a több csatornát biztosító digitális szolgáltatás is adott legyen.

(#23559) br.rak válasza kali (#23558) üzenetére


br.rak
őstag

Akkor nem jók az esélyek a box bérlésre, egyszerűbb ha veszel egyet magadnak (mennyire régi a TV, lehet hogy van benne DVB-C tuner)

[ Szerkesztve ]

(#23560) kali válasza br.rak (#23559) üzenetére


kali
legenda

samsung slim fit ws-32z308p, de venni nem fogok csak ezért boxot, akkor inkább kikerül a képből ez a tv, és marad (csak) az új.

[ Szerkesztve ]

(#23561) Multibit válasza kali (#23558) üzenetére


Multibit
veterán

Ha a tévédben van DVB-C tuner és nem akarsz plusz funkciókat (pl. műsorrögzítés), akkor nem kell box, csak csatlakoztatod a koaxot és máris nézheted a műsorokat (SD-hez MPEG2 tudású tuner kell, HD-hez MPEG4). Ha mégis akarsz STB-t, bármelyik modern DVB-C STB jó neked.

(#23562) kali válasza Multibit (#23561) üzenetére


kali
legenda

az addig okés, de mint írtam is, van egy régebbi hdtv is, ami nem dvb-c képes, így kellene hozzá a (hd) box, hogy a digitális szórás által nyújtott csatornák is adottak legyenek, ne csak a kevesebb számú analóg csatorna.
azért kérdeztem rá itt, mert több helyen is olvastam, illetve hallottam róla, hogy hiánnyal küzd a szolgáltató boxok tekintetében, és bizony emiatt sokszor csúszik a bekötés, pedig amúgy gyorsan menne - pláne úgy, hogy nálam már a kábelezés is adott, volt is már itt korábban digi szolgáltatás (net és tv is) az előző lakónak.

[ Szerkesztve ]

(#23563) SirKero


SirKero
őstag

Na a mai nappal mégis sikerült szerződést hosszabbítanom minden marad ( kivéve hogy digi500 helyett digi200 lesz ) két évig 5600 HUF az előfizetés és az e-szálára sem kellett átmennem. Sőt ezt az egészet telefonon keresztül lerendeztem még be sem kellett menni az ügyfélszolgálatra. :C

Csak ha ezt így meg lehet oldani akkor minek csinálják ezt az egész herce-hurcát. :F

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#23564) Multibit válasza kali (#23562) üzenetére


Multibit
veterán

Nem gond, mert a DIGI-nél nem csak szolgáltatói box-szal lehet tévézni :) Ezért írtam, hogy vehetsz bármilyen DVB-C boxot. Néhány lehetőség: [link]

[ Szerkesztve ]

(#23565) sandró60 válasza kali (#23562) üzenetére


sandró60
addikt

Ha szeretnéd olcsón megvenni a box-ot ajánlom ezt.[Box olcsón].Amúgy a bejövő koax kábelen már rajta van a digitális jel.Azért ha tévédben lett volna c-tuner akkor megúsztad volna a box-vásárlást ;]Ahogy elnézem elég kapós(3-hét szállitás :O )

[ Szerkesztve ]

(#23566) kali válasza Multibit (#23564) üzenetére


kali
legenda

jó, de mint visszább is írtam, hogy csak ezért nem veszek külön boxot, akkor inkább kikerül a képből a régi tv, és marad csak az új, viszont ahhoz tudni kellene, hogy mire számítsak...

sandró60; látom, csak szelektáltok a hozzászólások szövegében, goto #23560 :P

mindegy, még nagyon az elején vagyok, nem a világ az a maximum 30 nap, végszükség esetén kivárom a végét, csak ugye nem mindegy, hogy box nélkül (esetlegesen) akár napokon belül bekötnének, de ezt ugye nem mondják, legalábbis az illetékes nem tette...

[ Szerkesztve ]

(#23567) zsoltyy válasza Flashget (#23553) üzenetére


zsoltyy
tag

Az AXN Digi+ csomagban van. Nem lehet, hogy azért?

(#23568) chronologie


chronologie
csendes tag

Sziasztok ! Én még új vagyok itt, ÜDV Mindenkinek!

Nálunk, Orosházán nem DIGIKÁBEL van, hanem ITV. ZRT szolgáltatás, ami 99%-ban megegyezik a DIGI kínálatával. Gondolom a két cégnek van valamilyen köze egymáshoz... Erről tudtok valami infót? A csatornakiosztásunk jelenleg a következő:

http://data.hu/get/7288069/itvzrt_oroshaza.pdf

Mint látjátok, hiányoznak az alsó csatornák (D1, Parlament TV), illetve hiányzik az AXN műsora is. Ezenkívül van HBO csomag is, és DigiFilm is a digitális szolgáltatásban, azonban ezekre egyenlőre nem lehet előfizetni.
A DigiFilm az analóg kínálatban benne van.

Más kérdés: Van egy iylen tv-m: http://www.samsung.com/hu/support/model/UE32EH5000WXXH
Nem tudom belőle kimenteni a csatornalistát USB-re, mert azt írja nincs USB kapcsolat. PENDRIVE-ra próbálom menteni, mégsem sikerül, mi lehet a hiba?

(#23569) ml78


ml78
csendes tag

Sziasztok!

Előre is elnézést a laikus kérdésért.
LG LN5400 tv-t néztem ki, de számomra nem egyértelmű, hogy van-e benne dvb-c tuner. MM oladalán ezt látom: DVB-T tuner: igen, DVB-C vevő: igen. LG oldalon csak azt látom, hogy DVB-T/C. A laikus kérdés az, hogy a DVB-C vevő megegyezik-e a DVB-C tuner-el? Illetve, tudok-e ezzel a TV-vel set top box nélkül Digi adásokat fogni?

Köszi!

(#23570) sandró60 válasza ml78 (#23569) üzenetére


sandró60
addikt

Igen megegyezik.A nevében benne van t/C-tuner direkt nagybetűvel a C.Mivel ebbe a fórumban irtál akkor igen.A kódolatlan adásokat.

[ Szerkesztve ]

(#23571) Watt25 válasza chronologie (#23568) üzenetére


Watt25
veterán

Ezeket olvasd el.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#23572) digikábeles válasza sandró60 (#23565) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Nincs benne CI+, nincs benne vincseszter, azért ilyen olcsó.

(#23573) chronologie válasza Watt25 (#23571) üzenetére


chronologie
csendes tag

Köszi! :) XD

(#23574) sandró60


sandró60
addikt

Bp- harmadik kerületiek figyelem!10én-[link]

(#23575) ml78 válasza sandró60 (#23570) üzenetére


ml78
csendes tag

Köszi, igen, a kódolatlan az érdekes számomra csak, nincs HBO-m, csak egy 20 éves CRT-m :)

(#23576) ml78 válasza sandró60 (#23570) üzenetére


ml78
csendes tag

Csak ugye az zavart meg, hogy az edigitálon meg azt írja, hogy:
Tuner

DVB-T tuner: DVB-T HD (MPEG-4)
Standard: DVB-T / DVB-C
És ebből a sok különféle infóból/honlapból nem jött le, hogy akkor ez most DVB-C-s TV, amivel tudok digizni vagy sem.
És valami TV teszt oldal fórumán vki beírta, hogy nem tud DVB-C-t.
De akkor ez így rendben van...?

(#23577) M_AND_Ms válasza ml78 (#23576) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Javaslom, mindig a gyártói oldalon kutakodj infóért, ott is próbáld meg letölteni a felhasználói kézikönyvet - abból olvasd ki a technikai paramétereket! A kereskedők oldalai a legkevésbé megbízhatók ilyen szempontból

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#23578) allein válasza zsoltyy (#23555) üzenetére


allein
addikt

És azt mivel magyarázod, hogy a tv készülék kikapcsol amennyiben külső vinyóról filmezem? :F

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#23579) honda23


honda23
aktív tag

Sziasztok

Van egy 42LW5590-es 2011-es tv-m.
A problémám a következő: digikábeles adás sd-nél is rossz, de a hd adások is nagyon rosszak, életlen, homályos a kép. TV-t már többször újraállítottam, átnéztem a kábelezést, ami 2-3 éves, újra kerestem az adókat, de az eredmény nem változott.
Saját médialejátszóján mkv fájlokat gyönyörű minőségben lejátsza, hdmi kábelen átvéve a képet is gyönyörű, tehát létezhet-e, hogy a tv tunere rosszalkodik?
Jelerősség 96%, jelminőség 100%, digis szerelők sem tudnak mit kezdeni a problémámmal, annyit mondtak, hogy szerezzek be egy hd boxot, azon nézzem meg a képminőséget, jobb-e vagy sem.
Valakinek valami tipp?
Állítólag nem változtattak semmit a diginél, pár hete ilyen rossz a hd adások képe, esetleg firmware frissítés segíthet a dolgon?
Eredeti 2011-es fw van rajta, eddig nem nyúltam hozzá, nehogy ne játssza le a külső vinyóról a filmeket.
Szerelők semmit sem tudnak kezdeni vele, hd box meg persze nincs raktáron kipróbálni...

[ Szerkesztve ]

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#23580) Flashget válasza honda23 (#23579) üzenetére


Flashget
félisten

a fw nem ezért van...az nem fog segíteni.
1. vagy valójában a tévéd tunerével lett gond (szervíz)
2. vagy kamuznak a digisek és változtattak
3. vagy nálad történt valami olyan tevékenység amitől a kábel megtört, megnyomódott, bútor rá lett tolva, vagy kontakt hiba lépett fel.
Nézd át a kábelezést, az elosztót (ha van) az egész rendszeren.

Realme GT Master Edition

(#23581) Zlin50 válasza sandró60 (#23574) üzenetére


Zlin50
senior tag

Analógon nem buherálnak mostanság? A pc tuneren eltünt a csatornák alsó fele, királyit egy szálat nem találok.

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#23582) sandró60 válasza Zlin50 (#23581) üzenetére


sandró60
addikt

A Pc-hez nem tudok hozzászólni. :N Keresd fel a Digi csatorna kiosztás honlapját.

(#23583) Sonek


Sonek
tag

Sziasztok,

Bp XI. kerület, Samsung F6500-as TV. Kb egy hete beállítottam a digitális AXN-eket, de ma mikor újrahangoltam mindent nem találta a készülék. Boxom nincs, kézi hangolással is próbáltam 746MHz,256,9600-on, de így sincs meg. (History HD sem). Van valakinek valami ötlete?

Köszi

Sonek

(#23584) honda23 válasza Flashget (#23580) üzenetére


honda23
aktív tag

Kábeleket végig néztem, nincs törés, bútort beköltözés óta nem toltam, ráadásul utána kábeleztem be.
Az elsőt ki tudom szűrni egy kölcsön hd boxszal majd, kettesre tippelnék.
Ráadásul internetes adást ad tovább a digi mpeg4-ben erősítő és szűrők nélkül.
Így jön ide a kábel+net is...

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#23585) zsolt501 válasza Sonek (#23583) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Symbol Rate 6900 és nem 9600-as, nem lehet hogy elírtad itt vagy a készülékben?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#23586) zsoltyy válasza allein (#23578) üzenetére


zsoltyy
tag

A tévére passz. De csatornák rendben vannak a XV-ben.

(#23587) Sonek válasza zsolt501 (#23585) üzenetére


Sonek
tag

Igen, 6900, itt írtam el...

Sonek

(#23588) Flashget válasza Sonek (#23583) üzenetére


Flashget
félisten

samuval automata keresés majd hálózatit válaszd ne a teljest.
így megtalál minden digitális csatornát.

Realme GT Master Edition

(#23589) Watt25 válasza honda23 (#23584) üzenetére


Watt25
veterán

Biztos, hogy digitális csatornákat nézel? Életlen, homályos kép nem lehetne. Ha így van, akkor tuti baja van a tévének.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#23590) honda23 válasza Watt25 (#23589) üzenetére


honda23
aktív tag

Biztos, tegnap csináltam teljes keresést csak digitális csatornákra.
Viszont ha 3d-ben nézem a hd angol és spanyol meccseket, akkor a kép gyönyörű, csak 2d-ben homályos.
Ez érdekes.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#23591) Sonek válasza Flashget (#23588) üzenetére


Sonek
tag

Pontosan úgy csináltam... Amikor kézi hangolásnál megadom a paramétereket, a "jelminőség" rögtön nulla lesz... Az a fura, hogy minden más rendben van :(

Sonek

(#23592) zsolt501 válasza honda23 (#23590) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Az nem lehet, hogy nálad nem is van most AXN, vagyis éppen kiesik a szolgáltatás, én holnap is megpróbálnám.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#23593) Kobe


Kobe
veterán

digitális csatik egy része továbbra is szemcsés mint állat....s mint megtudtam, tök jó, mert nem kértem digitális boxot anno tőlük, így hibajavítást is csak pénzdíj fejében vállalnak...remek, szar a cuccuk, tudják, de inkább rákenik a tvre és pénzt kérnek....faxom. Mák hogy pénteken jön UPC bekötni, és lecseréik ezt az ótvar szolgáltatót

(#23594) bigdee888 válasza honda23 (#23590) üzenetére


bigdee888
tag

Nem probaltad kikapcsolni a 3D-re konvertalast?
Hatha veletlenul alapertelmezetten konvertalja a 2D-t 3D-re.

(#23595) Lajos1966 válasza sandró60 (#23565) üzenetére


Lajos1966
tag

Én ma délután vettem egy ilyen box-ot anyámnak.Neki régebbi Samu lcd-je van még c-tuner nélküli.Pillanatok alatt beállítottam neki.Nagyon patent kis készülék,főleg ennyiért (13.900.-).
Csak simán elmentem a boltba és megvettem készletről.
http://muholdvetel.hu/kabel-tv-belteri-egysegek/404-synaps-chd-3100m-cx-kabeles-dvb-c-digitalis-belteri-egyseg-es-medialejatszo.html

(#23596) Lajos1966 válasza kali (#23566) üzenetére


Lajos1966
tag

HD box-ot akkor kapsz talán,ha valaki leadja.Hétfőn voltam Digi ügyfélszolgálaton személyesen.Ott mondta az ügyintéző,hogy nincs box (szokás szerint).

(#23597) Watt25 válasza Kobe (#23593) üzenetére


Watt25
veterán

Szemcsés csak analóg adás lehet.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#23598) Kobe válasza Watt25 (#23597) üzenetére


Kobe
veterán

Hat akkor nevezzuk kockasnak :) analog nincs is beallitva a tvn

(#23599) Watt25 válasza Kobe (#23598) üzenetére


Watt25
veterán

Nem mindegy a kifejezés!

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#23600) lez68


lez68
csendes tag

XIX. ker. Panasonic TX-P42G10E TV.Néhány hete nagyon belassult a menü és az EPG. Van hogy több mp. mire reagál a tv pl. hangerőváltoztatásra vagy csatornaváltásra is. Először azt hittem lemerült a távirányító v. a TV romlott el, de analógon vagy külső médialejátszóval pörgős a menü.
Okozhatja ezt a digitális jel minősége? Mit lehet csinálni? Vélemény?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.