Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16451) Ahab77 válasza M_AND_Ms (#16450) üzenetére


Ahab77
tag

Jaa értem. :-)
Csak az a kár hogy ez nem a helyes megoldás (mert az feltételezi, hogy az enyém rossz), hanem egy másik megoldás. Csodálatos ez a magyar nyelv ám, hogy ugyanazt többféleképpen ki lehet fejezni. :-) Tarthatunk nyelvtanleckéket, bár nem hinném, hogy ez a többieket is érdekelné. :-) Már így is két kommenttel többet írtunk , mint kellett volna.

[ Szerkesztve ]

(#16452) Dog 11 válasza Kantorpe (#16434) üzenetére


Dog 11
tag

Szerdán jártam egy ügyfélszolgálaton a Diginél. Kb.15. voltam a sorban.Mint kiderült rosszkor mentem,mert előtte való napokban "korlátozásokat" végeztek a késedelmesen fizetők részére interneten ,kábelen egyaránt.Ameddig ott voltam új szerződés 1 mobil internetre,1 kábel+ internetre,2 DigiFilmre és kettő csak kábelre . A többi a 15 ből, késedelem miatti befizetés és kettő valamelyik szolgáltatás lemondása.Ez egy pillanatkép a szerdai napon.

(#16453) czuzia


czuzia
csendes tag

Sziasztok! Ne haragudjatok ha nemrég kérdezték, de nincs időm átnyálazni az előző oldalakat. Tehát a kérdésem az lenne, hogy hogy működik a DIGI TV digitális műsora. Gondolok itt elsősorba a HD adásokra. Kötelező az a box vagy mi a fene? Vagy elég ha a készülékem tudja kezelni a DVB-C szabványt? Pár hónapja a tuneres topikban annyit olvastam hogy ha az ember DIGI előfizető elég egy DVB-C tuner vagy TV és jönnek a hd adások. Ez így van? Mi most állnánk át a digire mert karácsonyra meglepjük magunkat egy nagy FullHD TV-vel és szeretném ha a digisport csatornákat hd-ben tudnám nézni. Mit kell mondanom vagy csinálnom amikor bemegyek a digihez szerződést kötni? És még valami, egyelőre egy hd-tv lenne a családban, a többi analóg tv-n ugyanúgy jönne az adás? És ha később esetleg beruháznék egy DVB-C tunerre, vagy egy másik modern TV-re mi a teendő hogy azokon is jöjjenek a HD adások? Jár extra költséggel?

A válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#16454) kene84 válasza czuzia (#16453) üzenetére


kene84
senior tag

Ha dvb-c tuneres a TV-d akkor nincs szükséged box-ra,kivéve ha az HBO pakkot is szeretnéd nézni mert akkor igen. Semmiféle extra költséged nem lesz.

(#16455) czuzia válasza kene84 (#16454) üzenetére


czuzia
csendes tag

Köszönöm! :)

Tehát akkor csak bemegyek a digihez, előfizetek a DIGI+ csomagra, és ha DVB-C eszközre kötöm az antennát akkor jön is HD-ban a digisport? :)

[ Szerkesztve ]

(#16456) kene84 válasza czuzia (#16455) üzenetére


kene84
senior tag

Nálam pont így működik, szóval igen. :)
Egyetlen kábel,semmi szarakodás.

A Digi kábelen DVB-C szabványban jönnek a digitális adások, illetve a HD csatornák MPEG4-ben. (Csak az SD-k MPEG2-ben.)

[ Szerkesztve ]

(#16457) konrada válasza czuzia (#16453) üzenetére


konrada
tag

Közel tetszőleges számú tévén és berendezésen (vcr, hdd, pc, stb) nézheted a digikábel adását (azért közel, mert túl soknál már túl nagy a veszteség, de egy átlagos lakás 2-6 végpontjáig belefér).
100 feletti digitális (köztük 17 HD-ben) és 60 analóg csatornán.
Azaz: ha analóg készülékbe dugod a kábelt, akkor úgy, ha dvb-c-sben, akkor digitálisan, korlátozás-kódolás nélkül.
(Illetve a HBO-t kódolják, ahhoz digikábeles box szükséges.)

....mondjuk optimista hozzáállás az, hogy 14-én bemész, 24-ére már be is kötik, de vannak még csodák!;)

(#16458) Szilard1990 válasza foxi69 (#16431) üzenetére


Szilard1990
csendes tag

Van dvb-c vevő sőt azon megy az egész csatorna telepítés keresés is, de akkor is az összes csatorna ami analog az gagyi, ami digitális az meg kurva szép. És igen a digi a kábel szolgáltatom :/

(#16459) Sonja


Sonja
veterán

Hirtelen kivették az összes csatornát (Gyöngyös). Remélem azért, mert készítik elő a Sport 1 HD csatornának a terepet! :DDD Álmodik a....

Nem tudom mit csinálhatnak megint. :U

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#16460) leslieke válasza Sonja (#16459) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A Sport1 már javában reklámozza a HD csatornát. Dec 17-től azon megy majd a darts VB közvetítést.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#16461) Gubek-Einste válasza leslieke (#16460) üzenetére

Decemberben csak a UPC-nál lesz Sport1 HD, csak januárban kerülhet be más szolgáltatók kínálatába is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#16462) leslieke válasza Gubek-Einste (#16461) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem számítok arra, hogy egyhamar lesz HD adás a Diginél.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#16463) Gubek-Einste válasza leslieke (#16462) üzenetére

A Chello Media nem olyan smucig mint a Digi, ha kérik adni fogja a Sport1 HD-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#16464) M_AND_Ms válasza Gubek-Einste (#16463) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

De a Digi köszöni, nem kéri ;]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#16465) M_AND_Ms válasza konrada (#16457) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

"100 feletti digitális (köztük 17 HD-ben) "

57 az a 100: [link]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#16466) Mate válasza M_AND_Ms (#16464) üzenetére


Mate
nagyúr

Az lenne még egy felhasználóbarát húzás, ha cserélnének. Digisport 1, 2 HD-ben menne UPC-hez, Sport 1, később gondolom 2 menne HD-ben digihez. Jó néha álmodozni :)

(#16467) zichie válasza Gubek-Einste (#16463) üzenetére


zichie
senior tag

Kíváncsi leszek, hogy 720p lesz vagy 1080i? Évekkel ezelőtt volt szerencsém látni a holland anyacsatornát, az csak 720p volt.

(#16468) Kwisatzh válasza Szilard1990 (#16458) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Az LCD tévék már csak ilyenek, nem barátjuk az analóg SD adás.

De egyébként meg fel nem fogom miért érdekel az analóg adás, ha ugyanaz, sőt jóval több elérhető digitálisan.

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#16469) BobTail


BobTail
őstag

Sziasztok!

Vettem ma egy Synaps CHD-3100-at, DVB-C-s beltéri egységet, de...
Ezelőtt nem nagyon értettem, hogy is működik ez a digitális televíziózás, mert a két TV-nk közül a régin továbbra is bejött az analógról, az új TV-ben meg van beépített tuner, így nem kellett szarakodni mindenféle berendezésekkel. Na most kiderült, hogy a régi TV a DVI bemeneten keresztül viszi az adásokat sima HD-ben (egy első generációs Samsung LCD-TV-ről van szó), és gondoltam kihasználhatnánk a dolgot. Először Edigitálban mondtam az eladónak, hogy van egy ilyen TV-nk, meg Digi kábelTV-nk, és megkérdeztem hogy mivel tudnám fogni a digitális adásokat. Erre adott nekem egy DVB-T-s készüléket, amivel nem sokra mentem, így vissza is adtam nekik. Aztán kicsit utána néztem a dolognak, és kiderült hogy nekem egy DVB-C-s beltéri egységre van szükségem, ma meg is vettem, de hiába kötöttem rá a kábelTV-t, semmi jelerősség nincs és nem is talál semmit. Ha visszadugom a TV-be, akkor minden adás bejön szépen.

Mi lehet a gond, még mindig én nem értem, vagy a készülékkel van a baj?!

(#16470) Kwisatzh válasza BobTail (#16469) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Egy árva digitális adó sincs? Mikori az hamhung? biztos nincs benne digitális kábeltuner????

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#16471) BobTail válasza Kwisatzh (#16470) üzenetére


BobTail
őstag

A másik TV-n mindegyik bejön, viszont ezen nem, és sajnos a set top box sem talál semmit valamiért.
Hogy mikori? Passz, HDMI csatlakozás sincs még rajta... az első generációból való, az biztos.

(#16472) sandró60 válasza BobTail (#16471) üzenetére


sandró60
addikt

Gondolom akkor scartal csatlakoztatod a tévéhez.A tévén átváltottál scart bemenetre?Milyen tipusú a boxod?Az antennát a boxon az ANT-IN-be csatlakoztattad?

[ Szerkesztve ]

(#16473) BobTail válasza sandró60 (#16472) üzenetére


BobTail
őstag

Nem scart-tal, hanem DVI/HDMI-vel, így sima HD-ben tudnánk nézni az adókat. Sikerült a TV-hez csatlakoztatni, a menüjét már látom HD-ben, meg USB-ről is mennek a dolgok, de a lényeg, a TV-csatornák nem jönnek be. Amúgy Synaps CHD-3100 (DVB-C-s) a box típusa. Elméletileg jónak kellene lennie, nem?!

(#16474) Kwisatzh válasza BobTail (#16471) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Figy. Olvasni tudok, vettem, hogy a másik tévén minden jó. A kérdés az, hogy amire az stb-t kötötted, azon mi van? Milyen keresést indítottál?

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#16475) sandró60 válasza BobTail (#16473) üzenetére


sandró60
addikt

Ha mindent rendesen beállitottál akkor a box menűjében van olyan.hogy csatorna hangolás?Én nem ismerem ezt csak találgatni tudok.Azt azért ha sikerűl valahogy beüzemelni ird már meg,hogy sikerűlt a DVI-HDMI-vel hangot a tévére varázsolnod?

(#16476) digikábeles válasza Kwisatzh (#16468) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Nem is értem miért tesznek még mindig analóg tunereket az újabb tévékbe.

(#16477) BobTail válasza Kwisatzh (#16474) üzenetére


BobTail
őstag

Próbálkoztam mindkettő keresési móddal (kázi / automatikus), de mindkettő eredménytelen volt. Lehet az a gond, hogy el van osztva a kábelTV? Mármint az OK, hogy a másik TV-nek nem okoz gondot, de lehet hogy a STB-nak igen...

#16475 sandró60 a hangot sajnos nem viszi egyben, de van külön csatlakozó a TV-n hozzá :)

(#16478) Kwisatzh válasza BobTail (#16477) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Egyszerű a hibakeresés kezdete:

Cseréld meg a két készüléket. Cuccold át az új boxot meg a hamhungot a másik tv helyére, azt meg ide.

Viheted persze csak a boxot is a másik kanócvégre, aztán hdmi-n csatlakoztasd a modernebb tévéhez. Ha ott sem talál adást a box, akkor rossz a box. Ha ott jó, akkor rossz a kábel az előző helyen.

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#16479) sandró60 válasza BobTail (#16477) üzenetére


sandró60
addikt

Itt nézd meg a csatorna frekvenciáit és ird be kézzel [link]
Frekvencia-121500
Simbol-6000 itt még a 6900 is kell
Modul-256
hálózat-be

[ Szerkesztve ]

(#16480) konrada válasza M_AND_Ms (#16465) üzenetére


konrada
tag

Mondom digitális 100 felett, nem az analóg! Arra írtam a 60 körülit.

Jó, lehet velem alkudozni, a 108-ból vegyük le a négy HBOt, meg a 17 HD miatt duplázottat, és legyen 87, de lejjebb nem adom! ;)

(#16481) konrada válasza BobTail (#16477) üzenetére


konrada
tag

Hát ha a tévébe jó, a dobozba meg nem, úgy - mivel a dobozból már HDMI-n jön, illetve ha scarton, akkor is jó a doboz képe - az osztás nem játszik.

Vagy a doboz hibás, vagy valamit rosszul állítasz be. (Mert van az úgy, hogy vacak kábelezés miatt egy nagy csomó digitális nem jön be, de ha a tévén az analóg nem csak hangyaháború, akkor néhányat hozni kéne.)

[ Szerkesztve ]

(#16482) Kwisatzh válasza BobTail (#16477) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Kezdő freki: 121,500 Mhz.
simbol: 6000/6900
QAM 256

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#16483) konrada válasza Szilard1990 (#16458) üzenetére


konrada
tag

Nézd, mivel az összes analóg meg van digitálison, az analógot töröld, vagy legalábbis felejtsd el, és máris megoldva a problémád. :P

(#16484) BobTail válasza Kwisatzh (#16482) üzenetére


BobTail
őstag

Na! Erre bejött az M1 M2 Duna Duna World! ... először a fő kábelt dugtam bele, úgy sem jött be semmit, aztán beírtam ezeket a kódokat, és bejött ez a 4 csatorna, és visszahoztam az eredeti helyére, és megosztva is bejön mind a 4! Szóval már csak arra kellene rájönni, hogy a többi ~100-at hogyan hozzam be! :D

(#16485) Kwisatzh válasza BobTail (#16484) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Ember :C

Ezek a legcinkesebbek, ha ezek bejöttek meglesz a többi is.

Na akkor próbálkozz meg még a következőkkel kézi:

128,500 Mhz, 6000, 256

aztán automata keresés: 354,000 Mhz de már: 6900 (!!!), 256

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#16486) sandró60 válasza BobTail (#16484) üzenetére


sandró60
addikt

Olvasd már el az én hozzászólásomat is amit már előbb leirtam azt hiszem én irtam elöszőr neked a beállitásokat Sőt megadtam a Digi honlapját is,de elsiklottál felette

(#16487) BobTail


BobTail
őstag

Köszönöm mindkettőtöknek a segítséget, most már azt hiszem meglesz! :)

(#16488) allfinanz


allfinanz
senior tag

Digi Animal World HD-n megjelent az EPG...

Viasat N/H HD
PV TV HD
Nat Geo Wild HD
adókhoz még mindig nem adnak EPG-t...

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#16489) hidroponi


hidroponi
aktív tag

fasza kis ceg ez a digi: http://homar.blog.hu/2012/12/14/karacsonyi_ajandek_a_digitol

"A végső mindent államosító roham előtti kétségbeesett költségcsökkentésben a Digi saját alkalmazottaival is szó nélkül kibaszott karácsonyra. Eddig ugyanis ingyen kapták a leglassabb internettel egybekötött mindenes csomagot, amit amúgy 4200 forintért kínálnak az embereknek, nekik most kiszámlázták kérdés nélkül hatezerért:"

(#16490) Alexios válasza hidroponi (#16489) üzenetére


Alexios
veterán

izé, 4200ért a zemberek is csak hüségért kapják. Ez van, nekik is fizetni kell érte, azért ki lehet bírni szerintem.

(#16491) BobTail


BobTail
őstag

Még egy utolsó kérdés: mivel tudnám erősíteni a jelet, mert vannak csatornák, amik csak akkor jönnek be, ha fogom a kábel földelését

Amúgy kicsit csalódás számomra ez a stb, lejátszik mindent pendrive-ról meg HD adásoknál szép a kép de minden csatornánál árnyak vannak a gyors mozgásoknál, meg mondom, nagyon sok adás be sem jön :(

(#16492) hidroponi válasza Alexios (#16490) üzenetére


hidroponi
aktív tag

ezt most komolyan gondolod? :Y

(#16493) Alexios válasza hidroponi (#16492) üzenetére


Alexios
veterán

Igen, bár annyi lehetett volna tényleg bennük hogy szólnak, de nem látom mérlennének köcsögök azért mert aki a diginél dolgozik nem kapja alanyi jogon a szolgáltatásukat.

(#16494) hidroponi válasza Alexios (#16493) üzenetére


hidroponi
aktív tag

gratulalok! remelem te is egy magyar vallakozo vagy aki kifezetteti a szerszamokat a munkavallaloival. :C

(#16495) dh66e válasza hidroponi (#16494) üzenetére


dh66e
veterán

Számtalan cégnél ez megy ma,nem tudom mitől akkora hír ez?

(#16496) Alexios válasza hidroponi (#16494) üzenetére


Alexios
veterán

Azért olvasd már el. Nem arról van szó, hogy 8 órát kell dolgoznia otthon, hanem hogy néha otthon is kell túlóráznia..

(#16497) hidroponi válasza Alexios (#16496) üzenetére


hidroponi
aktív tag

neha otthon kell tulorazni amit a "kocsog" digi ki sem fizet. igen. en elolvastam.

(#16498) hidroponi válasza dh66e (#16495) üzenetére


hidroponi
aktív tag

azt hiszem ezert tart itt ez az orszag, mert mara termeszetes egyeseknek, hogy a vallakozoe a teljes haszon, a koltsegek egy reszet meg a munkavallalok fizetik.

(#16499) Alexios válasza hidroponi (#16498) üzenetére


Alexios
veterán

mert amúgy gondolom nemlenne otthon internetje, csak a szemét digi rájuk kényszeríti..

(#16500) dh66e válasza hidroponi (#16498) üzenetére


dh66e
veterán

Teljesen felesleges ezen rágnod magad 2008 vége óta a cégek túlnyomó része ott szorít ahol tud.A digis dolgozónak nem lehet előírni hogy csak a cég internetét használhatja simán felmondja esetleges szankcióknál pedig más fórumok lépnek érvénybe.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.