Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#14801) SzaboZE válasza Mathias-2120 (#14798) üzenetére


SzaboZE
addikt

"Ebben a tesztben még írják, hogy a kijelzővel is gondok vannak, mégpedig a betekintési szöge elég kicsi"

Ez egy kétélű dolog, mivel ők egy bizonyos kijelzőt teszteltek és nem tudhatják hogy a többi esetlegesen más gyártmányú LCD-vel szerelt gép milyen paraméterekkel rendelkezik!

A tesztről meg annyit, hogy nem tudom a DELL-t miért Acer és társai kategóriával hasonlítják össze.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#14802) Mathias-2120 válasza SzaboZE (#14801) üzenetére


Mathias-2120
tag

A tesztben hasonló árkategóriájú, valamint Intel Core i3 procival szerelt gépeket vetettek össze. A Dell-t miért ne lehetne összehasonlítani egy Acer-rel vagy egy Asus-szal? A Dell annyival jobb vagy rosszabb lenne?
Tényleg érdekel! :))

Segíts magadon, Isten is megsegít!

(#14803) Berzso válasza premete (#14708) üzenetére


Berzso
tag

Most gondolkodom E4300 vásárlásán, ezzel a konfiggal: Latitude E4300 Black notebook - Intel Core 2 Duo SP9600 2.53GHz / 6MB / 1066MHz, 4GB DDR3 1066MHz, 13.3" WXGA (1280x800) LED TFT, 250GB 7200rpm SATA HDD (FFS) olvastam a véleményedet is visszamenőleg, ezért kiváncsi lennék hogy szerinted ezzel a CPU-val ismered-e a gépet és hogy a 13.3" WXGA (1280x800) LED TFT felbontása ebben a méretben elegendő-e? Nem sikerült találnom ilyet, amit meg is nézhettem volna... Nem szetnék nagyobb gépet, mert sokat kell vinnem, viszont - később - majd dokkolóval ki tehető normál méretű monitorra is. kicsit tartok a CPU-tól, hogy nem lesz-e lassú... képszerkesztés (PS) amire hsználnám, játék nem! kösz előre

[ Szerkesztve ]

(#14804) SzaboZE válasza Mathias-2120 (#14802) üzenetére


SzaboZE
addikt

Mert igazságtalan dolog egy lowcost dell gépet egy normál kategóriájú acer és asus géppel összehasonlítani. Egy HP, Lenovo összehasonlítás lett volna elvárható. Ez olyan mintha a mercedes smartot hasonlítanánk össze a suzuki splash-sel.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#14805) SzaboZE válasza Berzso (#14803) üzenetére


SzaboZE
addikt

Neki ha jól tudom 4200-as van az egy teljesen más gép.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#14806) SzaboZE válasza Berzso (#14803) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ha képet szeretnél szerkeszteni, akkor szerintem kevés lesz az 1280x800. A külső monitorral (ha nagy felbontásban használod) viszont a videokártya lesz kevés. A proci talán elég lesz neki.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#14807) ro_bert17 válasza SzaboZE (#14804) üzenetére


ro_bert17
őstag

És ha a suzukit kihoznák több szempontból jobb vételnek, az igazságtalan lenne?? :DDD

(#14808) SzaboZE válasza ro_bert17 (#14807) üzenetére


SzaboZE
addikt

Igen, mivel nem egy kategória. Max a méretük, de semmi más. Ár szempontból nincs vita, de technológiai/műszaki szempontból ...

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#14809) question man


question man
tag

Egy kis segítség kellene hátha valaki tud tanácsot adni egy dell studio 1535-ös notim van és mostanában gondolkodtam hogy be szerzek bele egy kis kiegészítőt egy eu870d 3g hsdpa modemet mert mobil netet használok és nagyon unom külön fel csatlakoztatni mindig a gépre azt szeretném tudni van-e valakinek tapasztalata ilyennel hogy mennyire jó a térereje illetve nincs-e ezekkel valami gond? :F

a számítógépek füsttel működnek

(#14810) ro_bert17 válasza SzaboZE (#14808) üzenetére


ro_bert17
őstag

Pedig egy műszaki ember pont nem ezen akad fent: technólógiai, műszaki szempontok.

Az hogy melyik tetszik jobban (esetleg melyik áll közelebb a szívedhez (persze csak átvitt értelemben :DDD )), az már szubjektív.

(#14811) Quaresma válasza SzaboZE (#14795) üzenetére


Quaresma
aktív tag

tökéletesen működik köszönöm a segítséget :)

Ps: brunorbert

(#14812) Berzso válasza SzaboZE (#14806) üzenetére


Berzso
tag

Igen, én is ettől tartok...találtam az E4300 gépről tesztet http://www.notebookcheck.net/Review-Dell-Latitude-E4300-Laptop.13236.0.html , sajnos itt sem látom hogy a VGA milyen felbontású külső monitort hajt meg? van erre vonatkozóan valami adatod?

(#14813) premete válasza Berzso (#14812) üzenetére


premete
veterán

Nincs dvi kimenete, kell hozzá e-dokkoló, akkor külső monitoron 1920x1200-as felbontáson eldolgozhatsz, de csodát notebooktól vgában ne várj: ha kicsi, könnyű gépet szeretnél, normális akkuidővel, erős vgával, akkor várni kell még pár évet, jelenleg ilyen még nem létezik, legfeljebb a scifi kalandfilmekben.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#14814) taltos válasza premete (#14813) üzenetére


taltos
senior tag

Kérdés, hogy miért nincs: nem tudnak csinálni, vagy gazdaságilag nem éri meg? Szerintem utóbbi, és ez esetben ez később sem fog változni. :)

(#14815) Berzso válasza premete (#14813) üzenetére


Berzso
tag

köszöntem, átgondolom - és lehet erősebb gép felé kell mozdulnom!

(#14816) premete válasza taltos (#14814) üzenetére


premete
veterán

Két dolog miatt, az egyik a megfelelő hűtés, a másik a jelenlegi akkuk teljesítménye, mérete, tömege.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#14817) premete válasza Berzso (#14815) üzenetére


premete
veterán

Kis cpu összevetés, hogy hol áll az SP9600:

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#14818) Berzso válasza premete (#14817) üzenetére


Berzso
tag

:R köszi

(#14819) premete válasza Berzso (#14818) üzenetére


premete
veterán

Persze, az sem mindegy, hogy milyen a merevlemez benne, erről is egy kis összehasonlítás:

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#14820) Mathias-2120 válasza SzaboZE (#14804) üzenetére


Mathias-2120
tag

Akkor sszerinted érdemesebb az ugyanannyiba kerülő Asus vagy Acer "normál kategóriájú" gépet megvenni, mint a "lowcost" kategóriás Dell Inspiron 1564-et? Mitől lenne az "lowcost"-abb, mint a kb. ugyanannyit tudó, ugyanannyiba kerülő Asus vagy Acer?

Én akkor ebből azt szűröm le, hogy a Dell ugyanannyi pénzért gyengébb gépet ad, mint az Asus vagy Acer, és csak a Dell márkanevet fizetem meg?

Nem nagyon értem amit írtál, lehet már késő van.. :)

Segíts magadon, Isten is megsegít!

(#14821) asadasad22 válasza Mathias-2120 (#14820) üzenetére


asadasad22
őstag

ha szerinted a mercedes-ben csak a markanevet fizeted meg a suzuki-val szemben, akkor igen :U

(#14822) SzaboZE válasza Mathias-2120 (#14820) üzenetére


SzaboZE
addikt

"Én akkor ebből azt szűröm le, hogy a Dell ugyanannyi pénzért gyengébb gépet ad, mint az Asus vagy Acer, és csak a Dell márkanevet fizetem meg?"

Helyből egy paraméter, amit a másik 3 nem tud: 3 év helyszíni garancia... De sorolhatnám még. Ha szereted sokáig nélkülözni a hibás gépet, akkor nincs gond. Valamit valamiért, ingyen ne várj magasabb szintű szolgáltatásokat. Nem sok elégedetlen ügyféllel találkozom a javítások során...

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#14823) premete válasza SzaboZE (#14822) üzenetére


premete
veterán

Persze, a márkanevet is meg kell fizetni, annak is dollár(milliók)ban meghatározott értéke van, de azt nem találják valahol, hanem tudatosan felépítik, sok-sok fáradságos munkába és pénzbe kerül.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#14824) air válasza SzaboZE (#14822) üzenetére


air
nagyúr

Azt azért tegyük hozzá, hogy hiába van a Dell support-nak Magyarországról ingyen hívható, 80-as telefonszáma, ha ott nem lehet beszélni senkivel. :O
1 hete próbálom hívni őket a nap különböző időpontjaiban 9-17 között, de csak zongorázást hallgathatok, vagy még azt sem. Így aztán megb@khatom a 3 év helyszíni, NBD garanciámat, ha nem tudom értesíteni őket, hogy beszart a gép.
Szóval én .urva nagyot csalódtam a Dell-ben. Személy szerint én nem fogok senkinek Dell gépet ajánlani.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14825) Attila75 válasza air (#14824) üzenetére


Attila75
tag

Szia!

Próbáld ezt... +36 (80) 016157
Nekem eddig mindig egyből felvették....

Sajnálom, hogy egyeseknek negatív tapasztalatuk van, nekem egyenlőre csak pozitív.
Információt is adtak, nem csak szerviz ügyben, korrektek és segítőkészek.

Ha M.o-i a gép akkor hívhatod bármelyik nagy disztribútort is, legfeljebb lassabb lehet az ügyintézés (Humansoft, Getronics...), de ha a Dell-t hívod, akkor a NBD garancia tuti működik, nekem legalábbis működött eddig, a lapimban volt alapcsere, házhoz jöttek és megcsinálták.

Kérlek írd majd meg ide, hogy sikerült-e, azt remélem gyorsan megoldódik a probléma.

Üdv:
Attila

(#14826) Chaser válasza air (#14824) üzenetére


Chaser
titán

Mért nem hívod pl a humansoftot?:) gugli kiköpi ha beírod hogy " dell szerviz"1ébként én se tudtam felhívni a zöld számot, nekem csak közli a vodás teló hogy ez náluk nem támogatott. De gondolom van valami emailes elérhetősége is a dellnek ahová lehet írni. Na meg itt a fórum és SzaboZE :K bár ugye ez nem hivatalos ph-partnerség, de működik :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14827) air válasza Attila75 (#14825) üzenetére


air
nagyúr

Pontosan erre a számra gondoltam. ;] Eddig 15 perc volt a max. amíg volt türelmem várni, és nem vette fel élő ember. De van hogy 2-3 perc után megszakad a hívás, vagy tök süket lesz a vonal.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14828) air válasza Chaser (#14826) üzenetére


air
nagyúr

Humánsoft-ot?? Miért hívnám őket? Semmilyen kapcsolatban nem állok velük. Nem tőlük vettem, és a dobozon a CHS van, mint nagyker vagy importőr, vagy mifene. De ha a Humansoft lenne az egyedüli magyarországi partner őket akkor sem hívnám fel.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14829) Chaser válasza air (#14828) üzenetére


Chaser
titán

Több hivatalos szervizpartner van, az egyik a humansoft, dunaelektronika, meg köpött még ki a gugli párat, ők kapcsolatban vannak a dellel ha ez megnyugtat:D:) hívhatod a CHS-t is, sztem ők se fognak nagyon mást mondani.

szrk: meg hívhatod a boltot ahol vetted, ők is intézhetik a garit, de az már nem lesz helyszíni, az nem az ő kötelességük

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14830) Attila75 válasza air (#14827) üzenetére


Attila75
tag

Na igen.
H a Dell hívod tutira lesz megfelelő alkatrész 1-2-re. De bárhova beviheted, akár a CHS-be is, csak akkor nem NBD lesz a garancia.
Humansoftval mi a bajod? Ott a te asztalodon fogják megszerelni, ha nem lenne bizodalmad irányukba...

(#14831) air válasza Chaser (#14829) üzenetére


air
nagyúr

A NBD garancia indulási dátumát akarom reklamálni, mert nem egyezik meg a vásárlás időpontjával, hanem 2 héttel korábbi. De mivel a boltba aznap érkezett meg a gép amikor elhoztam, ezért valaki más mahinált a dátummal. Ezt a humansoft-nál vagy a gettronics-nál hiába próbálnám intézni. Ezt szerintem közvetlenül a Dell-nek kell jeleznem. A melegedési problémát gondolom szintén ott kellene bejelenteni.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14832) Attila75 válasza air (#14831) üzenetére


Attila75
tag

Ilyenkor a rendszer az importőrnek lévő szállítási időpontot rögzíti ha jól tudom....
A garancialeveled a mérvadó egyébként, az ugyanis egyben a NBD garancia szerződés is, azon pedig van dátum is. Így attól ketyeg a 3 év vagy több...

Azt, hogy a Dell-es rendszerbe ezt vezessék vissza, ezt tényleg velük kell megbeszélni, neked 3 év garancia van a gépedre a vásárlás napjától.

A melegedési problémát meg bárkinek jelezheted, no persze, a Dellnél egyszerűbb szerintem... (Mert telefonon keresztül detektálják jó esetben a hibát és megy a cserealkatrész a kijelölt szervizbe, akik kimennek hozzád, azaz meg van szervezve rendesen, ha csak mondjuk odamész a Humansofthoz, nem biztos, hogy egyből meg tudják oldani, ezért jobb a telefonos DELL-es bejelentés)

(#14833) Chaser válasza Attila75 (#14832) üzenetére


Chaser
titán

Én is így tudom a dátumot, lehet regiisztárlni kell a dellnél? Toshibánál pl így van, akkor felülírja a vásárlástól számítva a hivatalos gart.
Én még nem beszéltem a dellen, csak itt fórumon mondtam el a nyűgömet egy illetékes szerviznek, valahogy csak továbbították a dellnek, mert 1-2 napon belül szóltak hogy megjöttek a szükséges alkatrészek a delltől.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14834) _BM_


_BM_
senior tag

Sziasztok!

Nem tud valaki eladó külső meghajtót C400-hoz? HDD vagy CD/DVD-ROM lehet, de ne USB csatolású legyen, hanem IDE, mert USB-ről nem lehet bootolni.

(#14835) SzaboZE válasza air (#14824) üzenetére


SzaboZE
addikt

Meg fogsz lepődni, de én akárhányszor hívtam felvették :) De fordulhatsz hozzánk is.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#14836) SzaboZE válasza air (#14831) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nincs ott mahináció! A dell garit (shipped date) onnan számítják, amikor beérkezett a gép a kereskedőhöz. A fennmaradó időszakot a kereskedővel kell lemeccselned, a dell nem fogja megváltoztatni a dátumot. Meg kell kérdezni a kereskedőt, hogy miért ült két hetet a gépen. Mellesleg volt már olyan esetünk, ahol a gép 1-2 héttel volt kint a gariból és el lehetett intézni garanciában.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#14837) SzaboZE válasza _BM_ (#14834) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ha szerzel hozzá C sorozathoz való optikai meghajtót, akkor elvileg tudok olyan kábelt adni, amivel a gépre kötheted. Arra a pici csatlakozóra, ami erre szolgál.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#14838) air válasza SzaboZE (#14835) üzenetére


air
nagyúr

Ki az a hozzánk?? :R
Melegedés ügyben is??

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14839) SzaboZE válasza air (#14838) üzenetére


SzaboZE
addikt

Akit akkor se hívnál fel, ha egyedüli partner lenne.... :)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#14840) Chaser válasza SzaboZE (#14839) üzenetére


Chaser
titán

:D Ez jó volt:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14841) air válasza SzaboZE (#14839) üzenetére


air
nagyúr

Ajjaj. :O
Ugye nem léptem nagyon a lelkedbe? Sajna a cég szoftveres részével nagyon rossz tapasztalataim vannak. A hardveresekkel még nem volt kapcsolatom.
De a neved a mazdaklubból is ismerős. Szalai Laci cimborám kezdte szervezni a klubbot. Sok jót hallottam rólad akkoriban. :R

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14842) Mathias-2120


Mathias-2120
tag

Kedves Inspiron 1564 noti birtoklók!

Kiderült már, hogy a Core i3 prociba beépített GMA HD grafikus vezérlőt hogyan lehet (lehet-e egyáltalán) működésre bírni abban az esetben, ha a gépbe van külön videokártya is? Ha jól emlékszem itt felmerült ennek az opciónak a hiánya. Azért lehet ez érdekes, mert mondjuk az Ati 4330, vagy bármely más külön videokari biztosan több szuflát zabál, mint a prociba beépített Intel GMA HD.

Ezzel kapcsolatban volna egy kérdésem: Vajon elegendő-e ez a Core i3-ba épített Intel GMA HD grafikus chip egy 1080p-s full HD videó akadásmentes lejátszásához, persze HDMI-n külső (erre alkalmas) megjelenítőre kirakva. Mert ha simán vinné, akkor részemről elég lenne a beépített GPU is. Ötlet? Tipp? Vélemény? Tapasztalat :F

Segíts magadon, Isten is megsegít!

(#14843) Davey7 válasza Mathias-2120 (#14842) üzenetére


Davey7
senior tag

Itt a HD video playback résznál láthatod,hogy mindegyikkel megbírkózik, meg máshonnan is ezt lehetett hallani. Ja ha véletlen nem tudnád akkor Intel® GMA X4500HD ezt az oszlopot kell nézni.

(#14844) Headoff


Headoff
csendes tag

Sziasztok!

Érdekelne a véleményetek az alábbi témában:

Noti vásárlás előtt állok, és azon gondolkodom éppen, hogy melyik típust válasszam?
Dell Studio XPS 16 vagy Dell Studio 17
Mindkettő i7-es procival lenne annyi különbséggel, hogy az XPS-ben ATI 4670-es kártya van, mig a 17-es Studio-ban ATI 4650-es, de kicsit bizonytalan vagyok, mert ami nekem igazán fontos lenne, azok a következők:
- Alapjáraton ne legyen hangja (ha egy word doksit írok, ne zúgjon)
- Ha meghajtom mint állat (Crysis, COD 6) ne süljön meg...

Amire használnám:
- videózás
- játék
- grafika, programozás, ilyenek...

Sajnos azt olvastam több internetes oldalon is, hogy az XPS nagyon melegszik, ugyanakkor mégis egy kicsit mobilisabb, mint a 3,5 kg-os Studio 17-es, bár túl sokat nem akarom hurcibálni, viszont a 15,6"-os kijelző valamiért furcsán kicsinek tűnik...

Valaki tudna tanácsot adni, hogy melyiket válasszam?
Vagy várjam meg az 5x-es vga-val szerelt szériát? Az mikor jöhet ki?
Előre is köszönöm!

Normális vagyok! - A hangok is megmondták!

(#14845) Rocko007 válasza Headoff (#14844) üzenetére


Rocko007
aktív tag

Hali!

Csakis 4670-nel válaszdd, ha játszol. Jobb tuning potenciál. Az sxps nem is fűt! Közel fél éve használok egy SXPS 1640-et, és nem olvadt soha az asztalba, lábba teljes terhelésnél se. Ajánlott egy hűtőpad alá, amivel pár fokot tudsz nyerni. Ha értessz a dologhoz, akkor újrapasztázás csodákra képes. i7 mellett vga-limites gépet kapsz, vga oc után is. 720p-ig minden játékot legmagasabb grafikával elvisz, de fölötte már kompromisszumokat kell kötni. Szerintem a legközelebbi gépfrissítés az október után lesz elérhető.

(#14846) air válasza Davey7 (#14843) üzenetére


air
nagyúr

Legjobb tudomásom szerint a Core i-s procikba integrált GMA HD <> az x4500HD-val. De ha rosszul tudom akkor javítsatok ki!

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14847) Headoff


Headoff
csendes tag

Nagyon köszönöm a tanácsot!
Azt még megkérdezhetem, hogy alapjáraton milyen hangos?
Előre is köszönöm!

Normális vagyok! - A hangok is megmondták!

(#14848) asadasad22 válasza Rocko007 (#14845) üzenetére


asadasad22
őstag

mondjuk ahogy tudom, 4650 es 4670 elvileg teljesen ugyanaz a cucc hardveresen, csak az utobbi alapbol magasabb orajelen van jaratva

(#14849) Chaser válasza Mathias-2120 (#14842) üzenetére


Chaser
titán

Még nem derült ki sajnos. A technológia adott, hogy a megvalósítással mi lesz majd kiderül. A cpu-vga 1ébként simán eszi a fullHD-t is, nem gma4500, ne hallgass fals infora, ezt már nemes egyszerűséggel intel HD videonak hívják, tudása kb egy radeon hd 4200 körül van, 3D-ben valamivel gyengébb, de HD gyorsításban talán még jobb is, ezenkívül hdmi-n több hangformátumot tud továbbítani mint az amd megoldása.

asadasad22: Jól tudod, 4670 és 50 szerkezetileg ugyanaz, előbbiben a gpu és ram órajele magasabban jár. A lényeg hogy gddr3/ddr3-as legyen a ram, notiknál még 4670-est is szokták ddr2-vel párosítani.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14850) bruce20


bruce20
csendes tag

Kedves Fórumtársak!

Adott egy D630 notebook, nvs135m videoval, 1440x900-as tft-vel, T9300-as procival, 3GB rammal, és komoly problémával.
A gpu tudja a CUDA-t, HD video lejátszás, digitális tévézés azonban nem megy. Windows 7 alatt bejön a médialejátszóba a film, majd ezt követően kb. 5-6 másodpercenként vált egy képkockát, tehát teljesen behal. (bármely lejátszó progival, codeccel)
Kikapcsolt aero mellett egy ideig hibátlanul megy a videolejátszás, aztán lefagy a gép! A jelenség azonban driverfüggő, a legutolsó Dell driverrel, aeroval sem megy a lejátszás, kikapcsolt aeroval azonban már megy gond és fagyás nélkül. Nade ezzel a driverrel meg Aero effektek szaggatnak folyamatosan, és a gép teljesen lassú, pl. egy JPEG képnél zoom 1 másodpercig lebénulás, aztán gyorsan bezoomolja a képet. Webböngésző oldalgördítés szintén ugyanez. Nvidia referencia driverrel detto. Tehát a legelső dell gpu driverrel jól megy a gép de fagy, a legutolsóval nem fagy, de bénul és lassú.

VGA stability test progival azonnal villogni kezd a kijelző és idővel lefagy a gép. (új driverrel nem fagy le, de vga errorral elszáll a progi).
A ramok cseréjével és frissen telepített Vistával is ugyanez a helyzet.

GPU hőmérsékletek alaphelyezetben 68-75˘C, HD videonál 85˘C. A ventillátor persze folyamatosan megy. :((

1,5 év NBD garancia van még rajta, melynek keretében az elmúlt két hétben háromszor cseréltek alaplapot, a probléma végig fennáll. A szervíz hozzáállásával természetesen semmi gond, szegények jönnek és cserélik, de már jobban utálják a helyzetet mint én. A Dell részéről a hozzáállás az, hogy addig küldözgetik az alaplapokat, amíg az egyik majd jó nem lesz. Azt mondanom sem kell, hogy ez sem a szervíznek, és pláne a gépnek nem jó.

Bocsi a hosszú postért, használható tippeket szeretnék kérni azoktól, akik esetleg találkoztak már ilyen gonddal, vagy hasonló problémával nvidia gpu és Dell noti esetén.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.