Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4501) Gubek-Einste válasza LuzZzer (#4500) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Alaposan le van butítva az eszköz tudás, ha nincsen IPTV-d akkor tud kérni bridged módot és akkor publikus IP címet kaphat a saját router-ed.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4502) LuzZzer válasza Gubek-Einste (#4501) üzenetére


LuzZzer
tag

Van IPTVm a routeren van bypass is, de egy subnet állítással tudnám használni egy hálóként. Megvan oldva csak nem tetszik :)

Az élet szép, a világ rossz!

(#4503) zodes


zodes
aktív tag

Sziasztok!
Valaki már szedte szét ezt a csodát? :)
Itthon szívok már egy jó ideje, tegnap szétszedtem, semmi különös, mert sem a csavar, sem a ház nem védett. Egyébként se foglalkozik vele senki, már 4x is küldtem vissza modemet.
Szóval a wifi antennája a kijelzőnél van az előlapon.
2 db egyik rövidebb panelben végződik, a másik pedig egy hosszúkás. Le is tudom fényképezni, ha kell.
Melyik lehet a 2,4 Ghz-es? Vettem vezetéket és külső antennát, meg fogom hekkelni.
Szerintem nem nagy ördöngösség.
T-nél vagyok. Itt elég rugalmasak a szerelők. :D

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#4504) Gubek-Einste válasza zodes (#4503) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elvileg az eszköz nem szimultán dual band így ilyen antenna kell hozzá.
Szerintem nem akarjad barkácsolni mert a szolgáltatóé az eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4505) applause


applause
aktív tag

Sziasztok!
Mi lehet az oka annak, hogy a wifi megakad 10-15mp-re (led csak világít, de nem villog). Továbbá távolabb a routertől belassul. A 10-15Mb sebességről 2Mb-re vagy alá csökken a feltöltés pedig 0,1-re csökken böngészés közben.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#4506) Sasos válasza applause (#4505) üzenetére


Sasos
senior tag

Nekem akkor csinált ilyet, ha a wifi csatorna auto-ra volt állítva. Ilyenkor hajlamos interferenciára hivatkozva csatornát váltogatni az eszköz (akkor is, ha semmi sem zavarja). Ha auto a mostani beállítás, akkor tedd át egy csatornára fixen, hátha segít.

(#4507) Gubek-Einste válasza applause (#4505) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4 GHz-s csatorna képről.
Milyen típusú a kliens eszköz/adapter?
Az SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
A használt wifi csatorna 1 és 11 közötti?
Gyártói/chipset driver-t használsz vagy az OS sajátját?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4508) applause válasza Gubek-Einste (#4507) üzenetére


applause
aktív tag

Csatorna fix 6-os. Kb. 5m-re 2 válaszfal. SSID angol betűi, jelsző betű+szám. Vevő andridos tablet.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#4509) zodes válasza Gubek-Einste (#4504) üzenetére


zodes
aktív tag

Tudom. de mivel könnyedén visszalehet alakítani így nem izgat.
Már meg is rendeltem Kínából a vezetéket a csatlakozóval és az antennát.
Nem egy linket akartál beszúrni? Szerintem nem sikerült.
Feljebb is teszem, mert a TV hátamögé szerelek egy alaplapot és oda fogom felszerelni.
Nem látszik, csak az antenna fog kikandikálni.

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#4510) zodes válasza applause (#4508) üzenetére


zodes
aktív tag

Nálunk az összes szomszéd a 6-os csatornán van!
A 11-es tökéletesen üresen árválkodott. :)
Én ezzel a progival néztem meg a laptopomon, a jel erősséget és a csatornákat.

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#4511) applause válasza zodes (#4510) üzenetére


applause
aktív tag

Már korábban megnéztem, nálunk 6-os üres.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#4512) Gubek-Einste válasza applause (#4508) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mutass egy képernyő mentést a helyi viszonyokról.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4513) bupemko


bupemko
senior tag

Na elegem lett az EPC3925 bukdácsolásából T-nél, kértem új modemet, Sagemcom-ot kaptam. Masszív darab, meg ebben már van 5GHz-es rádió is, ami AC-t is tud :)

Remélem stabilabb lesz, mint az EPC volt (az már szinte napi rendszerességgel kergült meg, először nem osztott IP címet DHCP-n, utána meg már net/IPTV se volt, mindig kellett újraindítani...).

[ Szerkesztve ]

(#4514) MaddeNNNN


MaddeNNNN
őstag

Sziasztok! Nekem olyan problémám lenne vele, hogy rettenetesen sok ideig tart, amíg ujrainditas után felall. Felujitottuk a lakást és sokat volt ki-be kapcsolva, aramtalanitva. Ez lehet a gond? Csereltessuk ki vagy van erre valami megoldás?

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#4515) Gubek-Einste válasza MaddeNNNN (#4514) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mit jelent a sokáig tart ameddig feláll?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4516) MaddeNNNN válasza Gubek-Einste (#4515) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

1-masfel nap...

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#4517) Gubek-Einste válasza MaddeNNNN (#4516) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az tényleg sok :Y
De most komolyan, mi van nálad?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4518) MaddeNNNN válasza Gubek-Einste (#4517) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Köszönöm, sokat segítettél.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#4519) Intruder2k5 válasza MaddeNNNN (#4518) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem hiszem, hogy a HGW problémája lenne, inkább arra tippelek, hogy hálózati gond van, és emiatt nem tud felcsatlakozni az eszköz. Bármelyik is legyen, Te azzal nem tudsz mit kezdeni, ha csak nem házon belül lett elrontva a koax hálózat. A szolgáltató bejövő kábelétől kezdve végig kell nézni, hogy nincs-e eltörve valahol a koax, milyen osztók - és esetleg csillapítók - vannak bekötve, van-e toldás a kábelben, stb... A felesleges, nem használt osztásokat mind meg kell szüntetni, ne legyen betéve nagyobb elosztó mint amilyen feltétlenül szükséges, és a modemhez lehetőleg úgy menjen a koax (feltéve, hogy van koaxos TV előfizetés is), hogy a bejövő kábelen egy kettes osztó, aminek egyik ága a modembe, a másik ágát pedig lehet tovább osztani a TV-khez. Tehát a modemet ne egy 3, 4, esetleg még több portos osztóba kösd. A csatlakozók mindenütt legyenek jól felrakva, ne lötyögjön, ne legyen laza, stb... Ha ez mind rendben van, akkor hívd a szolgáltatót.

Esetleg ha sikerült felcsatlakozni, akkor egy DOCSIS jelszint értékeket bedobhatnál ide. Azt hiszem Status -> DOCSIS WAN, vagy valami ilyesmi neve van a menünek, ahol megtalálod.

Normális esetben a csatlakozás 1-2 perc, esetleg reset után 2-4 perc, de semmi esetre sem órák, napok.

[ Szerkesztve ]

(#4520) zodes válasza MaddeNNNN (#4518) üzenetére


zodes
aktív tag

Közben válaszoltak.
Ez nálam is gond volt. Nem akartam elhinni, hogy egy csatlakozó, ami rosszul van krimpelve mennyi galibát okozhat. De mivel jó drága az előfizetés a T-Home-nál és azt mondják azért, mert az Ő szervízhálózatuk a legjobb, nem is szégyenlősködök! Kihívom Őket és szépen megcsinálják, nem görcsölök vele. :)

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#4521) MaddeNNNN válasza zodes (#4520) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Köszönöm szépen a kimerito választ! Csatlakozókat ellenőriztem, mindegyik feszes. Egy db kettes eloszto van, egy megy ebbe és egy a tv-nek. Kihivom a szerelőt, az a legbiztosabb ha már én is ennyit fizetek érte.
Zodes, köszönöm neked is!

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#4522) stopperos


stopperos
senior tag

Úgy néz ki a hétvégén valamikor megkaptam az IPv6 stack-et is, most mindkettő címet osztja az EPC.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#4523) kiss006


kiss006
csendes tag

Üdv, nekem is ilyen routerem van IPTVhez (telekom), és a számítógép csatlakozik a hálózatra, de internet elérés nincs, és nem tudom miért... a tv adás működik rendesen, az internet kábel bedugva, a cisconak a kezelő felületébe (vagy mibe :D ) be tudok lépni. Mi lehet a probléma?

(#4524) Gubek-Einste válasza kiss006 (#4523) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A géped kap rendes IP címet?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4525) kiss006


kiss006
csendes tag

Hátőő :D sajnos nem értek annyira ehhez, ezt hol tudom megnézni hogy kap-e?

(#4526) Gubek-Einste válasza kiss006 (#4525) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hálózati és megosztási központ menüben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4527) kiss006


kiss006
csendes tag


Remélem ez válasz a kérdésre

(#4528) Gubek-Einste válasza kiss006 (#4527) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Amelyikkel a HGW-re kapcsolódsz, abból kellene a Kapcsolatok melletti gombra megnyíló listából az IP cím.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4529) kiss006


kiss006
csendes tag


Azthiszem az első ad választ a kérdésre, és bocsi az értetlenkedésért de tényleg elég amatőr vagyok ezen a téren

(#4530) Gubek-Einste válasza kiss006 (#4529) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez a wifi adapter adatai, IP cím rendben van.
Akkor most kábelen vagy wifi-n használod?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4531) kiss006


kiss006
csendes tag

Wifin használom, nem kábelen

[ Szerkesztve ]

(#4532) Gubek-Einste válasza kiss006 (#4531) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elvileg menni kellene, másik eszközön sincsen net?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4533) kiss006


kiss006
csendes tag

Telefonról is próbáltam, azon sem jön be :D de a TVre is rá van kötve ugye, azon működik minden

(#4534) Gubek-Einste válasza kiss006 (#4533) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Vagyis akkor csak wifi-n van gond?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4535) kiss006


kiss006
csendes tag

Hát lehet, de próbáltam úgy hogy a kábelt bedugom a gépbe de úgy se működik

(#4536) Gubek-Einste válasza kiss006 (#4535) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Wifi le van tiltva ilyenkor?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4537) kiss006


kiss006
csendes tag

őő azt nem tudom hogy kell :D

(#4538) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Kénytelen vagyok a szolgáltatótól kapott eszközt használni.
transmission-t fittatok egy Nas-on
A transmission-t a 9091-es porton érem el.
A transmission bejövő portja 51413.
A port forwarding-nál ,hogy kellene engedélyeznem?

(#4539) Gubek-Einste válasza Gsx-rr (#4538) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mi lett a korábbi Asus router-rel?
Bocs de csak magyarul tudom leírni mert a Cisco-nak nem találom az angol nyelvű User Guide-ját, az enyém pedig bridged módban van.
Kezdetnek a NAS-nak kell adni egy MAC alapján fix-ált IP címet a Beállítások/Helyi hálózat beállításai menüpontban az Előre hozzárendelt DHCP IP címek alatt tudsz MAC cím alapján fix-ált IP címet adni a NAS-nak.
Majd az Alkalmazások és játékok/Porttartomány továbbítása menüpontban tudod beállítani a port forward-ot. Gondolom itt már boldogulsz, ha nem akkor szóljál.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4540) Gsx-rr válasza Gubek-Einste (#4539) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Már a dobozában van. Nem megy a 2.4 ghz-es port.
Elvileg Dhcp-nél meg tudtam csinálni. most ott azt irja az eddigi aktiv helyett,hogy reserved.
A port forwardnál lehet valami nem jó ,mert a port próbánál No response van.
Az eternal internal-nál is ugyanazt a portcímet kell beírni? tehát ugyanazt 4 helyre?

(#4541) Gubek-Einste válasza Gsx-rr (#4540) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Közben láttam már, hogy mi a helyzet az Asus-szal, sőt meg is beszéltük a pótlását.
Igen, ugyan az legyen mindenhol a port.
Közben eszembe jutott, hogy meg van majdnem a teljes menü képernyőmentésben így neked a Port Range Forwarding menüpont kell.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4542) Gsx-rr válasza Gubek-Einste (#4541) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Megcsináltam ,de nem jó így sem.
Beállítottam a 9091 es transmission port-ot
És a transmission bejövő 51413 as portot is. Nem jövök rá mi a baj.

(#4543) kiss006


kiss006
csendes tag

Mikor a vezetékkel akarok a routerre csatlakozni akkor a wan miniport egy hibakódot dob ki az 651-est és azt hogy a kapcsolódás sikertelen. Ez miért lehet? Megpróbáltam újraindítani is a routert, de úgy sem sikerült.
Felhasználónévnek azt adtam meg csatlakozásnál amit a gép lát mint wifi, az e51578-at jelszónak pedig azt ami a router alján van, és amivel a wifire tudok csatlakozni mégsem működik

(#4544) Gubek-Einste válasza Gsx-rr (#4542) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel van a gond?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4545) Gubek-Einste válasza kiss006 (#4543) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Törölni kell a korábban használt PPPoE kapcsolatot mert már nem kell ehhez a nethez.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4546) Gsx-rr válasza Gubek-Einste (#4544) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nas-on a transmission ,most már le se tölt.

(#4547) Gubek-Einste válasza Gsx-rr (#4546) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Port teszt rendben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4548) Gsx-rr válasza Gubek-Einste (#4547) üzenetére


Gsx-rr
veterán

transmission-ban? Dehogy: portested:http error 0:No response

Hogy lehet bridee módba rakatni? Egyszerű már elintézni a T-vel?
Van előnye ,mintha csak Dmz-be tenném?

[ Szerkesztve ]

(#4549) Gubek-Einste válasza Gsx-rr (#4548) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ne a transmission-ben végezd a tesztet, hanem valamilyen netes oldalon mert sokszor fals eredmény ad az ilyen teszt.
Ha nincsen IPTV-d akkor lehet kérni a bridged módot.
Előnye, hogy a saját router-ed publikus IP címet kap így teljes értékűen, minden korlátozás nélkül tud működni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4550) Gsx-rr válasza Gubek-Einste (#4549) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Megnéztem ott elvileg nyitva vannak a portok. Mégsem megy se a le ,se a feltöltés.
Nincs ip tv-m. Telefonon ez elintézhető?
Hibabejelentőt kellene hívni?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.