Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4651) Gubek-Einste válasza Gsx-rr (#4650) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, kábelen a gépből az Asus-ba.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4652) Gsx-rr válasza Gubek-Einste (#4651) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nem nagyon

(#4653) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Gondolom jobb ha nem próbálkozok recovery-val visszarakni egy gyári firmware-t? Az asus-on gondoltam

[ Szerkesztve ]

(#4654) Gubek-Einste válasza Gsx-rr (#4653) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Visszateheted ha akarod.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4655) Gsx-rr válasza Gubek-Einste (#4654) üzenetére


Gsx-rr
veterán

attól félek ,hogy mivel nem látom a router-t ,igy a recovery felület se fog bejönni a reset után

(#4656) Intruder2k5 válasza Gsx-rr (#4655) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ettől ne félj! De előbb még próbáld meg másik böngészővel, esetleg olyannal, amit eddig nem használtál a router elérésére.

(#4657) Gsx-rr válasza Intruder2k5 (#4656) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Közben levettem a helyéről és a gép mellett közvetlen összedugtam ,és sikerült.

Észrevettem elment a kábeltv(nem ip pár percre). gondoltam kipróbálom még egyszer a Cisco-t.
Érdekes módon már van netem lanon is ,és az ip cím amit a T-s kért ,hogy nézzem meg is 192-vel kezdődik.Ha jól emlékszem 254 volt.
Tehát valamit csináltak. A hibát még nem zárták le. Szerintem központi hiba volt amit akkor nem láttak.Mit csináljak? Kérjek másik modemet azért ,egy másik típust ,vagy ezt rakassam vissza Bridge-be?

Jó ,hogy el@szták az egész estémet!!!

(#4658) Gubek-Einste válasza Gsx-rr (#4657) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kezdetnek kérd vissza a bridged módot.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4659) Gsx-rr válasza Gubek-Einste (#4658) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Leírom a problémám okát hátha tanulságos.
Ma reggel hívott a szerelő,mondtam már megjavult. De kértem rakja bridge módba.Mondta azért ki se kell jönnie megcsinálja. Újraindítottam a modemet. Megint nem volt net.
Visszajött és nézegette ,mondta ilyet nem látott. Megint rossz volt az ip.
Nézegette ,majd jött egy ötlettel. 2 kábel ami az Asus routerből megy vissza meg van toldva.
Az egyik toldó kontakthibás és azt csinálta kommunikációs problémát.
Nekem tanulságos történet volt.

(#4660) Saviour


Saviour
csendes tag

Sziasztok! Nekem is van egy ilyen EPC3925 istenáldása aminek a wifije katasztrófa. Időnként olyan pingeket produkál hogy a hajam az égnek áll. Előkaptam a régi tp-link WR841N-es routerünket, hogy majd szépen azzal sugárzom a netet. Össze is jött a dolog de nem hiszem hogy úgy ahogy kellene. Hiába írom át az ip címét a tp-linknek majd azt a címet a cisco dmz-jébe beírom. Összekötöm őket és láss csodát sugározza mind 2 a netet, ezzel nincs baj de a tp-link visszaállítja az ip címét 192.168.1.1-re és ezt az ip címet egyszerűen képtelen elfogadni a cisco dmzbe "invalid". Nem nagyon értek hozzá hol és mit rontok el. Egyébként azért nem elégszem meg vele pedig már sugározza a netet mert kétszer akkora a pingem és a le/feltöltési sebesség is csökkent. De ez a router mégis csak stabilabb.

(#4661) Gubek-Einste válasza Saviour (#4660) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

AP vagy router módban kötötted be a TP-Link-et?
Mikor állítja vissza az alapra az admin IP címet?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4662) togvau


togvau
senior tag

Hogy van az, hogy a telefonom nagyon nehezen csatlakozik ennek a hulladéknak a wifijére, még akkor is ha közvetlen a modem mellé teszem, és ha csatlakozott, akkor is véletlen szerűen megszakad a kapcsolat, úgy hogy kiváló/jó a jelszint, és következő pillanatban nincs wifi. Majd nagy nehezen újra csatlakozik, majd megint szakad valamikor.
Tablet wifije ritkán szakad le, de úgy ugrál a jelszint hogy hihetetlen.

Érdekes módon egy kínából rendelt wifi repeatert AP módban kábellel rákötök a modemre, és az AP-ra pillanatok alatt csatlakozik a telefon, és betonstabil, nincs szakadás... miért van ez?

hitler, sztálin, micro usb

(#4663) Gubek-Einste válasza togvau (#4662) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mik a wifi beállítások?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4664) applause válasza togvau (#4662) üzenetére


applause
aktív tag

Kár vergődni a wifi-vel, sosem lesz tökéletes. Én utána raktam egy olcsó netis 2780-t. Így tökéletes duál band wifi van.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#4665) togvau válasza Gubek-Einste (#4663) üzenetére


togvau
senior tag

Nincsenek is beállítások kb ebben a modemben. N only, automata csatornaválasztás (általában 6-os), WPA2 AES titkosítás.

hitler, sztálin, micro usb

(#4666) Gubek-Einste válasza togvau (#4665) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A csatorna legyen fix-en 1 és 11 között a helyi viszonyoknak megfelelően.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4667) togvau válasza Gubek-Einste (#4666) üzenetére


togvau
senior tag

tökmindegy min van, ugyan az. Az auto pedig a helyi viszonyoknak megfelelően állítja be a legkevésbé zavart csatornára.

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#4668) Gubek-Einste válasza togvau (#4667) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez nem teljesen így van.
Sok eszköz nem jól tolerálj a 12-13 csatornákat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4669) kovaccss


kovaccss
tag

Hali. A Cisco EPC3925 mekkora letöltési sebességet tud 1 CAT 5E kábelen 1 PC-vel? Ilyenem van.
Ebben a topikban írtam hogy sehogysincs meg a 120 Mb-es sebesség, 70-90 között ingadozik, pedig már kicseréltem a CAT 5-ös kábelt 5E-re a Cisco és a PC között, és a faltól a Ciscoig CAT 6-os kábel megy, az IPTV STB-hoz is. Csak ezek vannak a rendszerben. Amíg 30 és 50 Mb-em volt, mindig megvoltak ezek a sebességek, amikor mértem.

Most megmértem 3-szor a speedtest.nettel a pesti Telekom szerverrel, 85-87 Mb/s.
Most, éjjel 1:32-kor nem lehet leterhelt a környék, ilyenkor már alig netezik valaki.
Ha a modem, a lakáson belüli kábelek, és a PC-m is bírja a 120 Mb-et, akkor miért nincs meg ez a sebesség?
A szomszéd házban pár éve volt egy kb. 2 méteres szerver. Ez okozhat ilyet? Ez viszi el a sávszélességet a környéken?

[ Szerkesztve ]

(#4670) Gubek-Einste válasza kovaccss (#4669) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elméletileg 400 Mbps-t bír a nyolc csatorna de mint ott is írtam a koax osztott közeg és ha többen vannak az adott szegmensen akkor csökkenhet az elérhető sebesség.
Várd ki a 72 órát első körben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4671) kovaccss válasza Gubek-Einste (#4670) üzenetére


kovaccss
tag

Amott a 78841-re kéne még válasz.

(#4672) Gubek-Einste válasza kovaccss (#4671) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

78842-ben adtam is választ.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4674) turorudi


turorudi
aktív tag

Sziasztok,
7 év után elbúcsúztam e nagyszerű készüléktől, mert hoztak egy Sagem dobozt. Szerintem érdemes kérni a cserét, mert a szerelő is azt mondta, hogy a Cisco már elavult; nálunk nem tudott stabil sebességet biztosítani, a Sagem pedig simán hozza a 120mbs-t.

(#4675) Gubek-Einste válasza turorudi (#4674) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem elavult mert mind a kettő ED3.0-s eszköz, A Cisco 8/4, a Sagem pedig 24/8 csatornás így jobb a terhelés elosztása.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4676) Kornl23


Kornl23
tag

Sziasztok,

Alig találtam pár találatot a wake on lan-ra (wol) ezek szerint ezzel a modemmel (Thome) nem lehet összehozni?
Célom az lenne, hogy a okostelóvel bekapcsolóm a lan-on lévő pc-met., csak belső hálón használnám ezt a funkciót.
Sikerült valakinek összehoznia vagy ez végleg feladhatom?

[ Szerkesztve ]

(#4677) Gubek-Einste válasza Kornl23 (#4676) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincsen ilyen lehetőség benne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4678) Misi_D válasza Kornl23 (#4676) üzenetére


Misi_D
tag

Ha másik, a belső hálón lévő gépre be tudsz logolni távolról, akkor onnan már működik szerintem a wake-on-lan. Pl. egy Raspberry Pi-re.

Ha nem tetszik, ahogy vezetek, akkor tünés a járdáról!

(#4679) Kornl23 válasza Misi_D (#4678) üzenetére


Kornl23
tag

Kipróbáltam, hogy a laptopot rádugtam a routerre és úgy akartam felébreszteni az asztali PC-t.
Wol engedélyezve van az asztali biosában, portot is nyitottam 7,9 a routerben.
De semmi nem történt..

(#4680) norti


norti
addikt

Inkább ide írok, mint a Telekom topikba.

Valaki tud segíteni ipv6 alapú netbeállításban EPC 3925 + DD-WRT routeren keresztül. Igazából odáig eljutottam, hogy a gép (W10) kap ipv6 címet (többet is?), látja a beállított átjárót, viszont az internetkapcsolatnál nem használja:

Ha automatikus ipv6 cím és dns kérésre állítom vissza, akkor bár kapok ipt, de az átjárót nem találja meg a PC. Mivel elég noob vagyok a v6-hoz, valaki, aki érti, meg tudná nézni, mit állítok be rosszul illetve hogy mit kéne beállítanom, hogy ipv6 szinten is legyen internetkapcsolat?

Köszi szépen!

(#4681) Gubek-Einste válasza norti (#4680) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen típusú a router?
A router milyen módba van állítva?
Van IPTV előfizetésed?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4682) norti válasza Gubek-Einste (#4681) üzenetére


norti
addikt

TP-Link WDR4300
Ipv6 bekapcsolva a routeren is, de lehet nincs teljesen jól beállítva?

Van iptv is, igen.

(#4683) Gubek-Einste válasza norti (#4682) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Router módba fut a TP-Link?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4684) norti válasza Gubek-Einste (#4683) üzenetére


norti
addikt

Igen, de nem oszt ipt.

Hát másba nem igazán tehetem, van gateway, BGP, RIP2, OLSR és szimpla router mód dd-wrt-ben. DHCP forwarderként funkcionál.

[ Szerkesztve ]

(#4685) Gubek-Einste válasza norti (#4684) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Router módban van de nem oszt IP-t, akkor miért van router módba?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4686) norti válasza Gubek-Einste (#4685) üzenetére


norti
addikt

Static ipn van a router és nincs beállítva WAN connection + lásd alább.

[ Szerkesztve ]

(#4687) norti válasza norti (#4686) üzenetére


norti
addikt

Annyit elértem (előzőleg volt egy-két rossz beállítás, pl. a publikus ipt adtam meg a gép ipjének...), hogy a helyi hálózaton a PC lát mindent a gatewayig ipv6-on is (ip megvan, gatewayt eléri, pingek mennek router és a cisco felé), de hiába állítom be az ipv6 DNS szervereket, azok mintha nem működnének, nem látja őket a PC. Automatikusan nem kéri le/állítja be, ha manuálisan beírom a windowsban az adapterbeállításoknál az ipv6 részen, akkor elvileg használja (beállítja), de elérni már nem tudja őket. Próbáltam a google DNS-t is, azt sem éri el.

Innentől kezdve viszont már lehet nem ehhez a topikhoz tartozik a téma, úgyhogy nyomozok tovább ;)

(#4688) Misi_D válasza Kornl23 (#4679) üzenetére


Misi_D
tag

Hogyan próbálod felébreszteni?
Próbáltad, h alvásból vagy hibernálásból sikerül-e? Előfordul, h ezek mennek, teljesen offból meg nem...

Ha nem tetszik, ahogy vezetek, akkor tünés a járdáról!

(#4689) Kornl23 válasza Misi_D (#4688) üzenetére


Kornl23
tag

teljes kikapcsolásból, de akkor megpróbálom altatásból

(#4690) Kornl23 válasza Misi_D (#4688) üzenetére


Kornl23
tag

Hát egyikkel se működik...

(#4691) Jander


Jander
senior tag

Sziasztok, leírom hátha másnál is előjött, pár napja - talán van egy hete is - hogy az telefonjaink itthon wifin leginkább nem kapnak netet (jel rendben van). Amikor igen, akkor is maximum txt email jön át, de pl. facebook üzenőfal működik szinte mindig, http böngészés és pl. instagram sosem.

Mivel a készülékekben változás nem történt (ráadásul teljesen változatos a kínálat) mobilneten minden rendben, illetve más területen lévő wifin tökéletesen működik jelentettük T-nek a dolgot.

A szomszédoknál is rákérdeztünk nem egyedi a probléma, 3. kerület / Óbuda mindenkinek ilyen cisco készüléke van évek óta, eddig nem volt ilyen probléma. Nemrég volt itt egy komolyabb 'hálózat-bővítés', sajnos nem vagyok benne biztos, de mintha azóta szórakozna...

Kábelen tökéletesen jön a net, és meglepő módon a laptopok szeretik a wifi-t egyedül a mobilok és a tabletek nem. Próbáltam állítani amit értek, de nem segített ráadásul ezekkel a beállításokkal megy már ki tudja mióta.

Hibabejelentésre kaptunk válaszüzenetet miszerint találtak hibát, és megkezdik az elhárítást... meglátjuk.

If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

(#4692) togvau válasza Jander (#4691) üzenetére


togvau
senior tag

valószínűleg az ipv6. Bár nekem csak néhány cucc lassult be az ipv6-on próbálkozás miatt (mert címet kapott minden, de a telekom routerei már nem engedtek kifelé semmilyen ipv6 forgalmat, és eltart egy ideig mire egy android észreveszi, hogy 6-on nem fog menni csak 4-en.

Más: Ipv6 beállításoknál ezek mik? Valid Lifetime, Enabled Rapid Commit, Enabled Unicast

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#4693) Jander


Jander
senior tag

Tegnap este ahogy jött úgy meg is oldódott valamiért, szomszédnál ma járt szerelő - széttárt kezekkel állt a dolog előtt, főleg így hogy már jó lett. Mindenesetre adott a cisco helyett egy sagem készüléket a 'biztonság' kedvéért, azon legalább dörömböl a 120Mb-es wifi, bár playstation 4 nem szereti azt mondja.

If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

(#4694) Bendegúz98


Bendegúz98
senior tag

Sziasztok a segitsegeteket kernem. Lehet volt mar rola szo, akkor bocsanat es kernek linket hozza, szeretnem a routerhez csatlakozott egyik szgepnek mac cim alapjan a savszelesseget csokkenteni. megoldhato-e es hogyan? Ha lehet szajbaragosan, akar privatban is. Koszonom

(#4695) Gubek-Einste válasza Bendegúz98 (#4694) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A HGW-vel nem lehet ezt megcsinálni, csak saját router-rel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4696) Gabesz84


Gabesz84
őstag

Utóbbi időben rendszeresen szarakodik a HGW-n a wifi. Jelenség:
- először wifin nincs net
- ledobja az eszközöket, amik nem tudnak újra csatlakozni
- mindeközben kábelen minden tökéletesen megy, ha új eszközt dugok rá, kap IP-t is
- ha újraindítom a HGW-t, megjavul

Ezt kb 1-2 hetente eljátssza. Kezdem unni.Nem ipv6 miatt van, itt még ipv4 módban fut.

Gondoltam visszadobom megint bridge módba és visszarakom a routerem, de nem megy a régebbi html injection-ös módszerrel. Gyanús hogy én is megkaptam valamikor a csodás frissítést ami ezt megakadályozza.

Ez a fw: epc3925-E15-12-v302r125574-141208c-l2gre

Kérdés, beszoptam? :)

Most 50Mbit van, ha 120-ra váltok esetleg, sanszos hogy hoznak másik fajta HGW-t?

(#4697) Gubek-Einste válasza Gabesz84 (#4696) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nincsen IPTV előfizetésed akkor kérheted a bridged módot.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4698) Gabesz84 válasza Gubek-Einste (#4697) üzenetére


Gabesz84
őstag

mármint betelefonálok 1412-re nekik és átrakják? Nincs IPTV.
Régebben, úgy 3-4 éve küzdöttem velük ezzel, akkor nem voltak hajlandóak áttenni, de működött a hekk.

(#4699) Gubek-Einste válasza Gabesz84 (#4698) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem biztos, hogy egyből átállítják de lehet kérni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4700) kulu22 válasza Gabesz84 (#4698) üzenetére


kulu22
aktív tag

Nekem bemondásra azonnal megcsinálták, az ügyintéző átkapcsolt egy hozzáértőhöz és már meg is volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.