Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4201) kajarin válasza Gubek-Einste (#4200) üzenetére


kajarin
csendes tag

TPlinkes Archert kikapcsoltam, szétszedtem, mert nem hozott javulást. Cisco beállítása mind a gyári, csak a nevét írtam át "Lakiek"-ra, illetve van rajta egy extender, de külön beállítást nem csináltam semmire. Channelt tettem át 11-re, az tűnt a legbarátságosabbnak.

Archer C8 megy vissza iponba, elvileg 14 napig vissza kell hogy vegyék, esetleg megpróbálok venni egy másik vevőegységet, 300-asat, ahogy írtad, hátha jobb lesz. Ha nem, az is megy vissza, és ha egyszer felmérgelem magam, áthúzok egy kábelt, és csókolom :((( :W

[ Szerkesztve ]

(#4202) R a y


R a y
senior tag

Sziasztok
az miért van hogyha Transmission Rate-et (mondjuk 130mbit vagy csak 52mbitre) átállítom akkor itthon egy eszköz sem tud csatlakozni a wifihez?? se iphone se macbook???

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#4203) applause


applause
aktív tag

Szerintem a 3925 WiFi-je igen gyenge ezért ezt találtam ki. Müködik-e? Lényeges, hogy minden azonos ip tartományban legyen.
3925 alap dhcp beállítása IP 192.168.0.10-119, átjáro 192.168.0.1 WiFi kikapcsol. 1-2 lanportba megy 1-1 settopbox.
Másik router TP-Link a cisco 3 lanportjába IP címe 192.168.0.119 átjáro 192.168.0.1, DHCP 150-254 WiFi bekapcsol.
Erre a TP-Linkre kerülne WiFi-n keresztül 192.168.0.254 hatótávnövelő, 192.168.0.253 wireless TV network adapter. Továbbá DHCP-n egy TV, Mobiltelefon, laptop stb.
Cisco 4 lan portjába asztali gép.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#4204) Gubek-Einste válasza applause (#4203) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ÍGY kösd be a TP-Link-et, nincsen szükséges dupla NAT-ra.
Tartományon kivül IP címet adjál meg a TP-Link-nek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4205) applause válasza Gubek-Einste (#4204) üzenetére


applause
aktív tag

Már alkalmaztam ezt a módszert, mikor switch lesz a router. Igazából az a probléma, hogy a ciscó kapacitását meghaladja az ha WiFi jelerősítőt és a WiFi Tv Adaptert is menedzselni kell, annyira hogy az IPTV is szakadozik. Ezért gondoltam, hogy csak netet veszek le a ciscóról a tp-linkre és azzal osztom.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#4206) #43680768


#43680768
törölt tag

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem, a következő a gondom. Adott egy ilyen csoda IPTV van, 50/10Mbites NET. kb 2-3 hónapja twitch, youtube, XXX streamek, nem röhög :) megszakadnak leállnak állandóan. Igazából szinte mindig, de kora estétől bambi. :(
EPC3925 után WRT54GL volt Tomato firmware-el, de már annyira elfáradt szegény, hogy kapott egy újat Asus RTN14U.
EPC3925 beállítások. DMZ aktiv, plusz az összes port is áitrányítva az ASUS-ra 1-65535-ig.
Torrent és egyéb családi nyalánkságok miatt, QoS felkonfigurálva, mind a régi WRT-n, mind az új Asus-on (előtte évekig jók voltak a szabályok)
Forgalmat figyeltem mind a régi WRT-n mind az ASUS-on, de ha csak 500-700kbit/sec akkor is előfordul.
jel/zaj értékek megfelelőnek tűnek itt visszaolvasva.
Természetesen a T beszél összevissza, net van igen akkor minden jó hibajegy lezárva.
Ötlet arra, mire lehetne hivatkozni hibajegy felvételnél, mi lehet a nyűg, ha eddig jó volt?
Kerületben BP most vezették ki az analóg kábeltévét és jött be a digitális, esetleg azzal lehet összefüggésben?
Előre is köszönöm az ötleteket.

(#4207) Gubek-Einste válasza applause (#4205) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha a másodlagos eszközt nem AP/Switch módba teszed akkor nem lesznek az eszközök egy alhálózatban mert a TP-Link-re kötött eszközök dupla NAT alá fognak esni.

#4206 Nexudes
Az analóg tévé szolgáltatás megszűnésének semmi köze ehhez.
Ha DMZ-ben van a másodlagos eszköz akkor nem kell port átirányítás mivel a DMZ alapból átirányít minden portot.
Asus nélkül is van hiba?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4208) #43680768 válasza Gubek-Einste (#4207) üzenetére


#43680768
törölt tag

Igen van hiba.
Tudom, hogy nem lehet összefüggés a kettő közt, de mivel kb időben összefügg ezért is gondoltam, feltöltés pedig sosem haladja meg a garantáltat. :(
Letöltés rendben van, de online játékok alatt nagyon sok a microlag, minimumra vett grafikán is, szóval nem a proci fogy el. (4 magos AMD 4,4Ghz, 7850-es kártya, kikapcsolt thermal throttle)
A legszebb, hogy a Digi itt van a ház előtt, de az utca túloldalán, de ide sosem jut el, mivel nem tudnak és nem is akarnak átjönni a villamossínen. Így szolgáltatót sem lehet váltani.

(#4209) Gubek-Einste válasza #43680768 (#4208) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Folyamatosan kell őket zaklatni ameddig meg nem csinálják, sajnos sok mindent nem lehet tenni ilyen helyzetben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4210) sss


sss
senior tag

Hali,

Egy olyan kérdésem lenne, hogy lehet-e port szerint (wifi kliens szerint) limitálni a maximum letöltési/feltöltési sebességet? (Vagy marad a mögé kötött 3rd party firmware-es router.)

(#4211) Gubek-Einste válasza sss (#4210) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ilyenre nincsen lehetőség az eszközben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4212) sss válasza Gubek-Einste (#4211) üzenetére


sss
senior tag

Értem, köszönöm. :R

(#4213) RudY


RudY
addikt

Ez ugye nem normális?

Kb. 1 hete (egy nagy esőzés alkalmával) volt egy pár órás kimaradás, majd áramszünet is a környéken. Ismert volt a központi probléma, de a router valahogy azóta sem képes normális működésre.
Rapszodikusan újraindul, egy idő után a DS LED zöld helyett folyamatosan narancssárga, és persze a 120 Mbit se jön össze (ez még egy jobb állapotban elkapott pillanat):

Többnyire teljesen instabil:

Hosszú évek óta teljesen hibamentes volt (a thome szolgáltatás is), ezért is meglepő.
Holnap reggel már jönnek, esélyes a router cseréje?

[ Szerkesztve ]

(#4214) Gubek-Einste válasza RudY (#4213) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Abszolút nem normális, jelenleg csak 1/1 csatorna van használatban ami indokolja is a folyamatos újra indulásokat mivel csatorna váltás esetén az egyetlen használt csatorna kerül lecserélésre.
Mindenképpen folyamatosan zaklatni kell őket ameddig meg nem csinálják.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4215) HegeGabi válasza Intruder2k5 (#4162) üzenetére


HegeGabi
csendes tag

Szervusztok!

A topik címadó modeme miatt vagyok itt - mi másért :) . És remélem, hogy talán tud valaki segíteni a problémámon.
Olyan helyzet adódott, hogy beújítottam egy ASUS routert egyéb okokból kifolyólag, és szeretném azon keresztül beállítani a házi hálózatot mind kábelen, mind Wifi-n.
Idővel eljutottam arra a pontra, hogy akkor kikapcsoljuk a T-Home által biztosított EPC3925 modemen a Wifi kapcsolatot.
Nem sikerült.
A Setup/Quick Setup részen a Wifi beállításik opcióknál egyik rádiógomb sem aktív (Enabled/Disabled).
Ha ráklikk Disabled-re, majd save, várakozás, oldalújratöltés, majd ugyanúgy egyik sem aktív, és van Wifi hálózat.
A Wireless lapon, a WPS fülön Disabled-re van állítva a Wi-Fi Protected SetupTM.
A Radio Settings fülön a Wireless Interface szintén nincs bejelölve. Ha Disabled-re klikk, majd Save, akkor oldalújratöltés, és eltűnik a rádiógomb kijelölés. A hálózat megmarad, a modemen világít a Wifi bekapcsolt állapotát jelző led.

Kedves Intruder2k5, elnézésedet kérem, hogy a te hozzászólásodra válaszoltam, de mindez azért van, mert olyan képet linkeltél, ami a nálam levő router felügyeleti/beállítási oldalai között nincs.

Kérdésem az lenne, hogy valami gond van a modemmel? Régi a firmware? Vagy túl új?
Miért nem tudom kikapcsolni a Wifi-jét? Miért nincs olyan lap a beállítások között, mint amit Intruder2k5 linkelt?

Előre is köszönök bárminemű segítséget.
Még akár azt is, ha azt ajánljátok, forduljak a T-hez :) .

Köszönettel, Üdv, HegeGabi.

[ Szerkesztve ]

HegeGabi

(#4216) applause válasza HegeGabi (#4215) üzenetére


applause
aktív tag

Milyen böngészőt használsz? Nálam is hiányosan jelenik meg a setup IE11 és edge alatt. A crome-al tökéletes.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#4217) Sasos válasza HegeGabi (#4215) üzenetére


Sasos
senior tag

Más is szenved vele, IPTV mellett. LINK Nálad is van IPTV?
Talán EZ segíthet.

[ Szerkesztve ]

(#4218) HegeGabi


HegeGabi
csendes tag

Sziasztok!

Köszönöm a segítséget.
Az Explorerrel volt a baj. Chrome alatt minden rendben, látszik is a rádiógomb, állítani is lehet, mentődik is a beállítás. :)

Igen, van mellette IPTV is.
Ja, egy megjegyzés. A tűzfal beállításoknál az SPI-t ne állítsátok át, maradjon Low. Én átraktam Medium-ra, megszűnt a TV adás :D .

Üdv, HegeGabi.

HegeGabi

(#4219) Surci1


Surci1
tag

Sziasztok. Egy kis segítséget szeretnék kéni. Van egy ilyen Cisco modemem a T-home-tól.
Van egy comfast két antennás wifi range extender-em. Ha wifis extenderként kapcsolom össze a modemmel akkor a megfelelő letöltési- feltöltési sebességet jön a wifis laptopomon (30/5), azonban ha access pointként összekötöm a modemmel a comfast-ot, akkor a wifis kapcsolaton keresztül a laptopomon, ötödére csökken a letöltési és feltöltési sebesség (kb. 6/1)
Természetesen a comfast ugyan azon a helyen van wifis extenderként és access pointként is. Tehát a távolság a laptopomtól nem közreható tényező.
Valamit kellene állítanom a cisco setupjában esetleg? vagy a Comfast extender eszközzel lehet probléma kábeles csatlakoztatásnál?
A comfast range extendert kb. 4 hónapja vettem és wifi jeltovábbításra használtam eddig.
A cisco modem wifijere ezen kivül két okostelefon és egy laptop is csatlakoztatva van. Az exteneder előtti időben kb. hetenként egyszer, mostanában pedi egyre többször kb. 2 naponta van hogy az eszközök wifi kapcsolatot jeleznek,de nincs net egyik készüléken sem, Gondolom a modem wifije kapcsol le, fagy le.
Ennél a modemnél ez jellemző vagy szerelőt kéne hívnom, mert a modem nem bír el wifin 4 készüléket.
Igazából arra gondoltam hogy kábellel összekötöm a modemet és a comfast készüléket, hogy access pointként hátha a wifi kapcsolat stabilabb, mint ha a modem adná a wifit. Csak hát valamilyen okból access pointként ötödére csökkent a net.

[ Szerkesztve ]

(#4220) Gubek-Einste válasza Surci1 (#4219) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kábel csere volt már?
Ugyan erre a kábelre kötött eszközzel nincsen gond?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4221) Surci1 válasza Gubek-Einste (#4220) üzenetére


Surci1
tag

Igen kábel csere volt már, akkor is ugyan ez a helyzet, sőt úgy is próbáltam hogy ugyanerre a kábelre kötöttem egy asztali pc-t és azzal meg jó volt a net sebessége.
Az befolyásolja a wifi hálózatot ha access pointból is megy a wifi és a modemből is, vagy ha accespoint-ot összekötöm a modemmel, akkor a modemben le kell kapcsolni a wifit?
(Mikor mindkét eszközön egyszerre ment a wifi akkor a access point 5 csatornán volt a modem meg 10-en, kertesházba lakom, így más wifi jel nincs is a közelben)
Lehet hogy ez hülyeség, de amikor access point szórta a wifi jelet akkor a laptoppal rácsatlakoztam a modem wifi jelére és azon is ötödére csökkent a sebesség. Furcsa hogy mikor megszüntettem a accespoint és modem kábelkapcsolatot, még azután is csak ötödével nyomta a modem a wifi sebességet. Újra kellett indítani a modemet, hogy a wifije újra tudja a teljes sebességet.
Bocsi ha egy kicsit hablaty amit írok, de már minden furcsa nekem ebbe a modembe.
Amikor nem volt még ez a comfast extender, akkor is 2 okostelefontól és egy laptoptól 5 naponta eldobálta a wifit, csak a modem újra inditása segitett. Ez normális ettől a Cisco modemtől?

[ Szerkesztve ]

(#4222) Gubek-Einste válasza Surci1 (#4221) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az befolyásolja a wifi hálózatot ha access pointból is megy a wifi és a modemből is, vagy ha accespoint-ot összekötöm a modemmel, akkor a modemben le kell kapcsolni a wifit?
Attól függ milyen távolságban van a két eszköz egymástól. Ha távol akkor mehet mind a kettő, ezzel a megoldással szoktuk javasolni a hatótáv kiterjesztését is. Ha közel vannak akkor érdemes a HGW-n lekapcsolni a wifi-t, hogy ne zavarják egymást.

Ez normális ettől a Cisco modemtől?
Nem igazán normális, nálam UPC alatt amikor még router módban használtam akkor hetekig nem kellett hozzányúlnom, ment szépen ahogyan kell.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4223) Surci1 válasza Gubek-Einste (#4222) üzenetére


Surci1
tag

Köszi a segítséget, valszeg tényleg zavarta egymás wifijét a modem és access point.
Most hogy lekapcsoltam a modem wifi-t, az access point wifije a tényleges sávszélességet adja.

[ Szerkesztve ]

(#4224) norti


norti
addikt

Szerintetek ilyen jelszintektől lehet az, hogy ingadozik a downstream 120M-s Telekom netnél? 80-90 között szokott lenni elég gyakran a maximum mostanában, van amikor a 120-ból 110 megvan, rövidebb ideig, de a 120-125 viszont nem nagyon, mint a karbantartás előtt. Érdemes bejelenteni vagy ettől függetlenül meg kellene legyen a 120 stabilan, ha nem a szolgáltatói oldalon van gond?

Downstream Channels
Channel 1: 3.8 dBmV 40.9 dB
Channel 2: 4.6 dBmV 38.1 dB
Channel 3: 2.6 dBmV 40.3 dB
Channel 4: 0.9 dBmV 40.3 dB
Channel 5: -2.5 dBmV 39.6 dB
Channel 6: -2.3 dBmV 39.6 dB
Channel 7: -2.6 dBmV 39.5 dB
Channel 8: -2.2 dBmV 39.9 dB

Upstream Channels
Channel 1: 50.7 dBmV
Channel 2: 50.9 dBmV
Channel 3: 50.9 dBmV
Channel 4: 0.0 dBmV

(#4225) Gubek-Einste válasza norti (#4224) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A visszirány egy kicsit magas de még belefér.
Terheléstől függően változhat az elérhető sebesség mivel a kábelnet osztott köteg.
Bejelenteni nem érdemes mivel nincsen garantálva, hogy mindig a max sebességet kapod meg.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4226) RudY válasza Gubek-Einste (#4214) üzenetére


RudY
addikt

Központilag, illetve valamelyik környékbeli oszlopon is volt némi probléma. Viszont, a több éve érintetlen és mozgatás nélküli koax csatlakozóm is "sérült", amire nem találtunk magyarázatot, de megoldódott, az a lényeg :K

(#4227) macskajancsi


macskajancsi
aktív tag

Sziasztok!

Valamilyen source_IP -> dest_IP szintű blokkolást be lehet ezen állítani a gyári firmware-rel?
Végiglestem már 3x az admin felületét, de sehol sem találok ilyet.

Azért rákérdezek itt is, csak hogy tuti legyen a dolog. :)

coito ergo sum...

(#4228) gojobis


gojobis
újonc

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, mert a hivatalos support nem túl bőbeszédű én meg amatőr vagyok ehhez...

Van ez a Cisco EPC3925 amibe bejön 50Mbit internet, de a nappaliban már csak 30Mbit elérhető wifi-n. Kitaláltam, hogy veszek egy D-link 505-öt (mert LAN kábel az meg a Cisco-tól a nappaliba), bedugtam és úgy csak 20Mbit a sávszélesség router-módban, szóval rosszabb a helyzet mint volt :W

Valaki mondta nekem, hogy lehet azért, mert a Cisco gigabittel küldi az adatokat, de a d-link nem tudja feldolgozni olyan gyorsan, mert az nem az, és adatvesztés lép fel.

Szóval a kérdés az, hogy a Cisco-t be lehet-e valahogyan konfigolni, hogy ezen a LAN port-on amibe a d-link be van dugva le legyen korlátozva a téma?

Előre is köszönöm a segítséget!
Üdv

(#4229) RudY válasza gojobis (#4228) üzenetére


RudY
addikt

A D-Link inkább Acces Point módba legyen kapcsolva...már ha a DIR-505 típusról van szó. A menüjében lehet még további beállításokat eszközölni, pl. csatorna állítás, hogy ne zavarja egymást a két eszköz Wi-Fi-je.

[ Szerkesztve ]

(#4230) Gubek-Einste válasza macskajancsi (#4227) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincsen lehetőség ilyesmire.
Csak a szolgáltató által kiadott firmware-rel működik az eszköz.
Ha kell a blokkolás akkor köss után egy saját router-t.

#4228 gojobis
Szóval a kérdés az, hogy a Cisco-t be lehet-e valahogyan konfigolni, hogy ezen a LAN port-on amibe a d-link be van dugva le legyen korlátozva a téma?
A beállítás automatikusan a lassabb eszközhöz igazodva történik meg.

inSSIDer3/Wifi Analyzer mit mutat?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4231) macskajancsi válasza Gubek-Einste (#4230) üzenetére


macskajancsi
aktív tag

Valami ilyesmitől tartottam én is.
Mindenesetre köszönöm!

coito ergo sum...

(#4232) gojobis válasza Gubek-Einste (#4230) üzenetére


gojobis
újonc

Köszönöm a válaszokat!

#4229 RudY: Átállítottam AP módba, de nem segített

Próbálgattam más channel-eket is, de nem javult a helyzet.

Csatolom az infókat:
- zaporlak az EPC3925
- dlink a DIR-505

zaporlak speed:

dlink speed:

[ Szerkesztve ]

(#4233) Intruder2k5 válasza gojobis (#4232) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ilyen környezetben ne várj semmi jót, itt csak az segíthet rajtad, ha átállsz 5GHz-re.

(#4234) Sasos válasza Intruder2k5 (#4233) üzenetére


Sasos
senior tag

De legalább viccesek a szomszédok... Végignézted az SSID-ket? :)

(#4235) RudY válasza gojobis (#4232) üzenetére


RudY
addikt

Cimborám szerint: "soha a büdös életbe nem fog ennél többet szórni". Nem véletlenül nevezik és ajánlják "utazósnak", ahogy ő is használja, pl. üzleti utakon. Szállodákban percek alatt megvan a saját kis hálózata, egyébként zseniális kütyü.
The built-in radio interface is IEEE 802.11 b/g/n compliant and has a data throughput speed of 150 mbps. It also features a single 10/100 mbps Ethernet port for LAN and WAN connectivity.
Az elméleti érték ugye soha nem garantált, főleg ilyen környezetben. Nálad egyértelműen jobb lenne egy gigabites router, brutális Wi-Fi-vel, így lenyomhatod a szomszédokat is...amíg nem fejlesztenek ők is :DDD

(#4236) Ery


Ery
tag

Sziasztok!

1. verzió
Véleményeteket szeretném kérni, hogy az epc3925 megbirkózik-e azzal a feladattal ha össze akarom kötni a laptopot a smart tv-el. Laptop és TV az egyik szobába, cisco a másikba (1 téglafal és légvonalba kb 2.5 m)
Ha szükséges esetleg a TV és cisco között tudnék kábelezni, viszont a laptop és cisco között nem szeretnék.

2. verzió
Leírtakhoz bekapcsolódik még egy NAS. ciscora kötve kábelen.

Lényeg az lenne, hogy a fent leírtak alapján szeretnék filmezni laptopról vagy NAS-ról a TV-n.

(#4237) norti válasza Ery (#4236) üzenetére


norti
addikt

Megbirkózik persze, de a wifi sebessége miatt azért a nagyobb filmeknél (1080p,blu-ray) lehet akadás. Nekem még két router be van rakva az eszközök (7) és a Cisco közé, így a wifi illetve a gigabites ethernet sem limitált.

De próbáld ki, szerintem nem lesz gond.

(#4238) Gubek-Einste válasza Ery (#4236) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

1; Legyen kábelezés a Cisco és a tévé között, amit lehet azt kábelen kell használni mivel az a legstabilabb kapcsolati mód.
Kérdéses a környezeti befolyás hatása.

2; Nem lesz gond, főleg ha a tévé kábelen van csatlakoztatva.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4239) stopperos válasza Ery (#4236) üzenetére


stopperos
senior tag

Lazán kapcsolódik:
Nekem volt egy olyan gondom, hogy a vezetéken kapcsolódó Raspberry-t szerettem volna telefonról kezelni DLNA-val. Ha nem voltam elég gyors (RPI bekapcsolás után 10-15 másodperc) akkor nem láttam a Raspberry-t.
LAN-LAN és WLAN-WLAN kapcsolatoknál nem volt gondom, csak LAN-WLAN.

Csak ha esetleg ilyen gondod adódna, akkor tudd hol keresd a problémát.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#4240) #03372544


#03372544
törölt tag

Üdv! Lehet ezen valahogy QoS-t állítani?
Nem értek hozzá nagyon, de az borzasztóan zavar, hogy ha elindítok egy torrentet a telefonon (wifi kapcsolat természetesen) akkor pár másodpercre vagy akár fél percre is megáll, akadozik a TV adás.

Más: reklámblokkolást lehet valahogy egyszerűen megoldani a routeren, tehát feltölteni egy blokkolandó domain listát vagy ilyesmi?

(#4241) Intruder2k5 válasza #03372544 (#4240) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Szolgáltatók által adott eszközök ettől többnyire jóval butábbak, azon sem QoS, sem pedig ilyen szintű blokkolás nem valósítható meg. Esetleg a szülői felügyeleti részben tudsz talán néhány domaint feketelistára tenni, de sokat biztosan nem. A torrentet ajánlott eleve korlátozni már a kliensen, ha pedig router szinten szeretnéd megoldani mindezeket, akkor egy saját eszköz után kell nézned, amit majd bekötsz a CISCO mögé, és lehet vele játszadozni.

(#4242) #03372544 válasza Intruder2k5 (#4241) üzenetére


#03372544
törölt tag

Értem, köszi.
A torrent korlátozva van a kliensen, de nem is a letöltés közben akadozik a TV, hanem amikor elindítom a kliens, és épp összeszedi a peer-eket vagy valami ilyesmi történik.
Amikor ezen túllendül már nincs gond, tehát az első kb. fél perc a kritikus.

(#4243) Intruder2k5 válasza #03372544 (#4242) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kapcsolatok maximális száma mennyire van korlátozva? WiFi-n nem igazán ajánlott 100 fölé emelni azt, de ha mondjuk ennek csak a fele, az sem baj.

(#4244) #03372544 válasza Intruder2k5 (#4243) üzenetére


#03372544
törölt tag

Upsz, 1500-ra :)
De nem szeretem lejjebb venni, mert akkor meg sokszor lassan jön a cucc.

(#4245) Intruder2k5 válasza #03372544 (#4244) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pedig hidd el, hogy elég a kevesebb is. Nekem például 120/10Mbps netem van, 100/25 a globális maximális kapcsolatszám, és így is jól megy a torrent (hozzáteszem, nem is WiFi-n megy). De nem is kell 1500, ha csak 500 kapcsolatot megnyit a kliens, az már magában nagy mértékben leterheli a WiFi-t. Ez nem kábel, itt többek közt titkosítás is van, ami ennyi kapcsolat mellett komoly erőforrásokat igényel.

De akkor ne vedd lejjebb, ahogy gondolod, nekem mindegy. :)

(#4246) #03372544 válasza Intruder2k5 (#4245) üzenetére


#03372544
törölt tag

Köszi, megpróbálom mi lesz ha 100/25-re leviszem. 50es netem van amúgy, THome.

(#4247) #43680768 válasza Gubek-Einste (#4209) üzenetére


#43680768
törölt tag

Sziasztok!
Zaklatva őket, végpont hiba és javítva az állításuk szerint.
Gyakorlatban a következő jelszintek vannak, amik szerintem nem igazán jók
( 50/15-ös net gyakorlatban (52/5))

Downstream Channels
Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: -0.4 dBmV 38.5 dB
Channel 2: -0.7 dBmV 38.2 dB
Channel 3: -1.0 dBmV 38.2 dB
Channel 4: -0.5 dBmV 38.3 dB
Channel 5: 2.5 dBmV 40.3 dB
Channel 6: 2.6 dBmV 40.5 dB
Channel 7: 2.7 dBmV 40.6 dB
Channel 8: 2.8 dBmV 40.3 dB

Upstream Channels
Power Level:
Channel 1: 39.0 dBmV
Channel 2: 41.2 dBmV
Channel 3: 42.2 dBmV
Channel 4: 39.2 dBmV

Ezek az értékek ugye nem igazán jók?
45 körül lenne az igazi?

Nos a társasháznál hozzáférek az elosztóhoz amin 12dbm van írva ha ezt cserélnénk egy -6dbm-esre az elméletileg javítana rajta?
Illetve valaki tud vmit a telekom kábeltv elosztókról vmi érdemi infot? Kicsit kicsi a tudásom a antenna hálózatokról, csak annyit sejtek -de nem tudom - fellőnek a hálózatra XXdbm jelet, és a kábel hossztól függően rakja fel a csillapítókat a telekom. Aszerint milyen jelszintet szeretne szolgáltatni a végponton.

[ Szerkesztve ]

(#4248) Gubek-Einste válasza #43680768 (#4247) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kábelnet 50/5-t adnak, VDSL-n adnak 50/15-t.
A jelszintek rendben vannak, nincsen itt semmilyen gond. Ne nyúljál semmihez sem, így rendben van minden.
A kábel hosszától nem függ a kábelnetes jelszintek, osztásoktól/csillapítóktól függenek csak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4249) #43680768 válasza Gubek-Einste (#4248) üzenetére


#43680768
törölt tag

Köszi a választ!

Ügyintézőt 1 óra várakozás után kaptam - mire felvették megfőztem a vacsorát - elmondtam mi a gondom, meglepő módon kérdés nélkül mondta rosszak a paraméterek, mármint amiket ő lát és kapcsol tovább műszaki hibabejelentőre.
SMS hibát felvették majd 2 nap múlva lezárva végberendezés hiba volt. Viszont azt meg nem cserélték.
Azért is gondolom hogy gáz van, mert a Telekom digitális TV jelszintje 45-50% között volt, most pedig alulról 35% :(
Tényleg, jogos 50/5 összekevertem más csomaggal.
off:
Nem nyúlok én, csak amikor nézem milyen kábel jön be a társasházba szívem szakad meg.
Megtaláltam az erőd kábelt is, bármikor át lehet állni ADSL-re az lenne ám szuper :))

"A kábel hosszától nem függ a kábelnetes jelszintek, osztásoktól/csillapítóktól függenek csak." igen ezt tudom és azt is, hogy minden aknahálózaton jön hozzánk. (8 lakásos öreg társasház) Az elmúlt időszakban pedig a nagy esők miatt gondolom minden beázott az oxidáció pedig gondolom nem barátja a kötéseknek az aknákban, ezért gondoltam emelem a jelszintet egy kisebb csillapítású osztóval.

(#4250) bl4ze


bl4ze
veterán

Urak, Cisco EPC3295 userek : van egy olyan gondom, hogy a 30Mbit kábelnethez kapott Cisco routerem nem szereti a Lenovo B590 laptopot, a szávszélesség 3-10mbit között ingadozik, főként középen valahol :(

A laptopban egy intel centrino wireless-n 2230 figyel, valamiért nem hozza ki a maximumot, sőt még az optimálisat sem a wifi a Cisco-Lenovo között.

Telefonról, feleségem Acer netbookján 30.8-31Mbps sebességet mérek, torrent 3600kbit/sec is volt az Aceren, a Lenovon ha felkúszik 1500-ra már boldog vagyok.

Mit lehet tenni, járt már valaki így ezzel a routerrel - wifi kártyával esetleg ?
Bármi tipp, ötlet, hack ehhez - nem kicsit bosszantó :(

A Lenovo más routerrel jó volt mindig, korábban egy ZTE router volt a 30Mbit VDSL-hez, azt fullra kihajtotta ami a csövön kifért....

.:. bl4ze .:.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.