Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4101) Poloska2


Poloska2
újonc

Sziasztok, Cisco mögött logok egy routerral. Minden megy csak a telefonnal van baj.
A Ciscora csak net van (semmi TV vagy Telefon!) Telefon extra konzervativan a falbol.
Fritz boxom van es ebbe raknam a telefon, de nem igazan megy . Van valakinek tapasztalata?

(#4102) viperabácsi válasza Intruder2k5 (#4100) üzenetére


viperabácsi
addikt

Üres mezőkkel be enged lépni mit kellene állítani a Fentebb vázolt hiba kiküszöbölésére.
Ha belépek azt írja változtassam meg a felhasználónevet és a jelszót, ezt érdemes megtenni?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#4103) Gubek-Einste válasza viperabácsi (#4102) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindenképpen érdemes változtatni a user/pass párost.

#4101 Poloska2
UPC vagy T előfizetésed van?

#4100 Intruder2k5
xDSL-n és optikán fordul elő még a NAT-olás.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4104) boati válasza Intruder2k5 (#4100) üzenetére


boati
csendes tag

Szia!
Te egy istenkirálycsászár vagy!!! :R Egy hete szenvedek ezzel a sz..ral.És végre működik!!! :C

Még arra lennék kiváncs hogy ha több kamerám lesz akkor ezt, hogy lehet megoldani,a dmz-be csak egy ip-lehet bírni???
Nagyon,nagyon köszönöm!!!

(#4105) Gubek-Einste válasza boati (#4104) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor sajnos már portonként kell megcsinálni a kiengedést.
Ez a módszer akkor használható ha után kötsz egy saját router és azon intézed a kamerák PF-jét.
T-s vagy UPC-s vagy?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4106) Intruder2k5 válasza boati (#4104) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

DMZ-be sajnos csak egy IP címet lehet tenni. Vagy be kell állítani rendesen a port forwardot, vagy ha az valami oknál fogva tényleg bugos, működésképtelen, akkor azt tudod csinálni, hogy veszel saját routert, azt bekötöd a CISCO után, annak a címét teszed DMZ-be, és arról már fogsz tudni több felé forwardolni.

(#4107) boati válasza Gubek-Einste (#4105) üzenetére


boati
csendes tag

tés

Intruder2k5: Rendben,nagyon köszönöm!

Legközelebb ilyen kétszavas hsz-ek mehetnek egybe. Köszi!

[ Módosította: Intruder2k5 ]

(#4109) Gubek-Einste válasza boati (#4107) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nincsen IPTV-d akkor kérheted, hogy állítsák át bridged módba az eszközt és ugyan úgy tudod majd használni mint az eddigi modemet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4110) #00444928


#00444928
törölt tag

Sziasztok.

Adott egy cisco epc3925,2 iptv,120-as net.
A cisco mellett közvetlenül van az egyik iptv egység,a másik iptv 2 szobával arrébb.
A távolabb lévőhöz vittek egy kábelt amihez van csatlakoztatva az iptv.
Hogyan és hol tudnám azt az egy kábelt úgy elosztani hogy arról az iptv-t és a pc-t is tudjam egyszerre használni?

(#4111) Intruder2k5 válasza #00444928 (#4110) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Egy IGMP kompatibilis switch-el elosztható a kábel.

Például: TL-SG105 5-Port 10/100/1000Mbps Desktop Switch

[ Szerkesztve ]

(#4112) #00444928 válasza Intruder2k5 (#4111) üzenetére


#00444928
törölt tag

Köszönöm szépen.

(#4113) viperabácsi válasza Intruder2k5 (#4095) üzenetére


viperabácsi
addikt

Üdv

Leírnád nekem ( vagy ha más is tudja akkor jöhet mástól is ) hogyan tudok nyitni portot a utorrentnek?

A gáz az , hogy újra raktam a wint ( 8.1) azóta nem tudok seed -elni. Addig ment rendesen.

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#4114) Gubek-Einste válasza viperabácsi (#4113) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kezdetnek a torrent-ező gépnek adjál MAC cím alapján fix-ált IP címet a Setup/LAN beállítások között. Ha ez meg van akkor Application&Gaming/Port Range Forwarding alatt kell megadni ehhez az IP címhez a port forward-ot.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4115) viperabácsi válasza Gubek-Einste (#4114) üzenetére


viperabácsi
addikt

ok Hát ez nekem kínai :((( , még annyi , hogy mitől lett most ez eddig ugyan ez a rendszer volt fent és működött hibátlanul a torrent?

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#4116) Gubek-Einste válasza viperabácsi (#4115) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Talán korábban UPnP-n keresztül ment és akkor automatikusan meg volt nyitva a szükséges port.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4117) viperabácsi válasza Gubek-Einste (#4116) üzenetére


viperabácsi
addikt

Nem tudom megoldani , hogy most is úgy mennyen?

Ja és most ha töltök le addig zöld pipára vált a torrentben a hálozat. :W

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#4118) Intruder2k5 válasza viperabácsi (#4117) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hogy a torrent kliens mit mutat az sokadlagos dolog, azok a tesztek szinte sosem mutatnak valós állapotot.

CanYouSeeMe.org

Itt teszteld a portot elindított kliens mellett, ha OK, akkor tuti nyitva van a port, ha pedig blokkoltnak mondja, akkor az is tuti, hogy zárva van.

(#4119) viperabácsi válasza Intruder2k5 (#4118) üzenetére


viperabácsi
addikt

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#4120) Intruder2k5 válasza viperabácsi (#4119) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ne a 80-as portot teszteld, hanem azt amit használni szeretnél.

(#4121)
Akkor viszont tuti zárva is van a port.

[ Szerkesztve ]

(#4121) viperabácsi válasza Intruder2k5 (#4120) üzenetére


viperabácsi
addikt

Arra is mindig ezt írja .

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#4122) Intruder2k5 válasza viperabácsi (#4121) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az Administration - Management oldalon be van kapcsolva az UPnP?

(#4123) viperabácsi válasza Intruder2k5 (#4122) üzenetére


viperabácsi
addikt

Megcsináltam amit írtál és MŰKÖDIK !! :R

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#4124) Gubek-Einste válasza viperabácsi (#4123) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább egy normál port forward-ot kellene használni és nem a UPnP-t mert biztonsági kockázta van, már mint a HGW-ben engedélyezettnek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4125) viperabácsi válasza Gubek-Einste (#4124) üzenetére


viperabácsi
addikt

Azt nem tudom , hogyan kell , ezt is a " kolléga " segítségével tudtam megcsinálni.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#4126) Gubek-Einste válasza viperabácsi (#4125) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mit nem tudsz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4127) muranyig


muranyig
tag

Sziasztok. Van egy Lg 43uf680v uhd tv-m, és nasról (Synology ds213j) a beépített médialejátszója nem játsza le az uhd tartalmakat sem wifin, sem lanon. (Valami olyasmit ír ki, hogy ismeretlen fájlformátum, DE akkor miért játsza le ugyanazt a fájlt pendriveról hibátlanul?) Fhd-t lejátszik. Pendriveról lejátsza...
Tudtok segíteni, hogy mi lehet a megoldás? T- Cisco 3925 routerem van.

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#4128) Gubek-Einste válasza muranyig (#4127) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Min keresztül játszanád le a tartalmat (DNLA/stb)?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4129) Elemental


Elemental
addikt

Szevasztok!

Beüzemeltem a ciscom mögé egy másik routert, és úgy akarom, hogy ez a másik router végezze az összes hálózati funkciót, a cisco meg csak engedje át a netet, ergo csak modemként funkcionáljon.
Engedélyeztem a dmz-t, a DMZ Host IP Address-hez megadtam a router ip-jét. Ezen kívül kell valamit beállítanom?

[ Szerkesztve ]

(#4130) Intruder2k5 válasza Elemental (#4129) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Van olyan szolgáltató (pl. UPC) ahol át tudod állítani bridge módba, hogy ténylegesen csak modemként funkcionáljon, és van ahol nem (pl. Telekom), ott csak a DMZ marad, azt kell beállítanod, és kész. Esetleg a WiFi-t tiltsd még le.

(#4131) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Olvasom ,hogy lehet kerni sima digitalis tv-nel ,hogy bridge modba rakjat a Hgw-t.
Nalam ,most dmz-ben van a mogotte levo ,mar joideje igy mukodik es semmi gondom.
Van ertelme kerni a bridge modot?

(#4132) Elemental válasza Intruder2k5 (#4130) üzenetére


Elemental
addikt

Thome-os. A wifit már letiltottam. Akkor marad a dmz.
Köszi!

(#4133) Gubek-Einste válasza Gsx-rr (#4131) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Van mivel így a router-ed publiks IP címet kapna.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4134) faramuci69


faramuci69
csendes tag

Sziasztok,
telekomos Cisco EPC3925-ös routerem van. Szeretnék MAC address-es hozzáféréseket beállítani, de nem reagál semmilyen IC címre wifi-n keresztül 192.168.1.1, 192.168.100.1, 192.168.0.1.

Hogyan tudom elérni a routert? Lehet rajta MAC address-t állítani? Úgy értem, minden gond nélkül működik?

Most tervezek szintén T-s IP TV-t is beköttetni, 3 TV dekóderrel 120 Gigabiten. Mi a tapasztalatotok, mennyire kockázatos ez?
Üdv,F.

(#4135) Gubek-Einste válasza faramuci69 (#4134) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nézd meg mi az alapértelmezett átjáró és azzal próbálkozzál.

Lehet rajta MAC address-t állítani? Úgy értem, minden gond nélkül működik?
Milyen MAC címet akarsz állítani?

Most tervezek szintén T-s IP TV-t is beköttetni, 3 TV dekóderrel 120 Gigabiten. Mi a tapasztalatotok, mennyire kockázatos ez?
120 Megabit lesz az, szép is lenne ha lenne otthoni 120 Gigabites net.
Milyen kockázata lenne? Hogy levesz a net sebességből az IPTV? Elvileg nem fog de gyakorlatilag lehetséges de nem ez az általános.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4136) faramuci69 válasza Gubek-Einste (#4135) üzenetére


faramuci69
csendes tag

Szia,
hiába. 192.168.0.1 az átjáró, de nem reagál erre a router. A tűzfalakat is ideiglenesen feloldottam.Valami tipp? Esetleg az ESET bekavarhat?

[ Szerkesztve ]

(#4137) muranyig válasza Gubek-Einste (#4128) üzenetére


muranyig
tag

szia, a tv-m a dlna-t támogatja. a Beépített lg smartshare médialejátszóval. UHD-hez vmi spécit kéne beállítani? ...mert ugye a FHD simán megy így....
köszi

[ Szerkesztve ]

(#4138) Gubek-Einste válasza faramuci69 (#4136) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Talán, korábban TP-Link router-eknél volt ilyen gond de Cisco HGW-vel kapcsolatban még nem hallottam róla.
IE alatt kikapcsolt bővítményekkel sem megy?

#4137 muranyig
Nem tudom, kérdez erre rá a NAS/TV topikjában is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4139) privatposta


privatposta
tag

Sziasztok,

Lenne két kérdésem, amiben segítséget kérnék.
Az egyik, hogy hogyan tudom beállítani a statikus ip címet egy adott mac címhez. Tudom hogy a setup/lan alatt kell, de ez szinte hatástalan. Lehet ez kapcsolatban a dhcp-vel? Lehet együtt használni a kettőt, mondjuk két külön tartományban?

A másik pedig az smtp beállítás lenne.
Nem tudom rávenni, hogy küldjön logokat a mail címemre. Működik ez a szolgáltatása egyáltalán?

(#4140) Gubek-Einste válasza privatposta (#4139) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Setup/LAN Setup menüpont alatt a Pre-assigned DHCP IP Addresses résznél kell megadni MAC cím alapján, hogy mi legyen az eszköznek az IP címe. Olyat adjál meg amelyik nem esik bele a DHCP által osztottak közé.
Lehet használni úgy, hogy vannak fix-ált és nem fix-ált IP címmel rendelkező kliens eszközök is a hálózaton.
Mivel nincsen publikusan elérhető log így a küldésnek nem sok értelme lenne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4141) KamuMazsola válasza faramuci69 (#4134) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Először próbáld vezetékes kapcsolaton keresztül elérni és konfigurálni a ciscot! Ha a wifit is beállítottad és engedélyezted, akkor utána wifi kapcsolaton keresztül is elérheted a config felületét, akár androidos mobilról is.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#4142) privatposta válasza Gubek-Einste (#4140) üzenetére


privatposta
tag

köszi, így próbálom napok óta!
nekem a 1.100-tól indul a lan, és 100 gép engedélyezett.
próbáltam már mindenféle lehetőséget, de nem "veszi" be egyiket sem. Sem a 99-et, sem a 101-et, semmit.
???

A másik probléma pedig nem innen indult, hanem onnan, hogy egy kamera smtp üzeneteit szerettem volna elküldeni a mail címemre. Sajnos ez sem megy valamiért, ezért próbálkoztam előbb a routerben a hasonló loggal, de innen sem megy...

(#4143) Sasos válasza privatposta (#4142) üzenetére


Sasos
senior tag

Beveszi az, de mivel aktív DHCP bérlettel rendelkezik a kliens, így amíg az a bérlet le nem jár, addig a régi, DHCP tartományból osztott címet adja neki vissza. Vagy megvárod, míg lejár a DHCP bérlete, és akkor megkapja az újat, vagy indítsd újra a Cisco-t. És ahogy Gubek-Einste is írta, mindenképpen DHCP tartományon kívüli címet adj meg neki, különben el sem menti a beállítást.

Az SMTP portot (25) a legtöbb szolgáltató blokkolja. Ha Telekomos vagy, akkor kérheted a feloldását és menni fog. Ha Digis, akkor esélyed sincs SMTP-re. A többi szolgáltatót nem ismerem ilyen szempontból. A kamera nem támogat más porton levélküldést? Illetve a szolgáltató által adott fiókot használva tudsz küldeni 25-ös porton is.

[ Szerkesztve ]

(#4144) privatposta válasza Sasos (#4143) üzenetére


privatposta
tag

Én is így gondolkodom, de ha napok óta nem veszi be és számtalanszor újraindítottam már, akkor mi lehet a baj? Egyszerűen amikor hozzáadom a static route-ot, nem lesz benne a táblázatban, és hiába várok, hiába indítom újra, semmi nem változik.

Az smtp-nél pedig a kamera enged másik portot használni, és a thome állítása szerint engedi is a 25-ös portot, de mégsem megy az smtp.

Ezek a kamera lehetőségei:
Server:
mail.t-online.hu
Port(default:25):
25
Sender:
mailcím@t-online.hu
Password:
••••••••
Receiver: másikmailcím@gmail.com

(#4145) Gubek-Einste válasza Sasos (#4143) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Digi nem ad ki ilyen eszközt a koax-os hálózatán, a UPC már nem, a T pedig elvétve.
Amit a szolgáltatók blokkolnak az nem a küldés, ha így lenne akkor nem is lehetne nem-webes levelezés használni, hanem a fogadást a 25-ös porton vagyis, hogy te magad üzemeltess SMTP szerver-t.

#4144 privatposta
Nálam régen volt ilyen a UPC-s eszközzel, hogy nem ment a fix-ált IP cím, elég sokat kellett várni a megfelelő firmware frissítésre.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4146) Sasos válasza Gubek-Einste (#4145) üzenetére


Sasos
senior tag

De, a 25-ös porton a küldést sem engedik ki a saját hálózatukból, így a szolgáltató mail szerverét eléred, de másikkal nem tudsz küldeni 25-ös porton. 465-ös és 587-es porton tudsz levelezni továbbra is, csak ezt meg a régebbi hardverek nem kezelik (IP kamera, távmanagement kártyák). A 25-ös blokkolásának célja nem a saját mail szerver megakadályozása, hanem a fertőzött kliensek által tömegével szórt kéretlen levelek megfogása.

(#4144) privatposta : Emlékeztem, hogy volt valami kavarás ezzel és visszakerestem: LINK Csak DHCP tartományból engedi, legalábbis a T-s firmware esetén biztosan. Ha nagyon nem megy kérj fix IP-t a kamerával, ez esetben viszont valóban DHCP tartományon kívülit.

A kamera logjában nincs valami hasznos infó a levélküldéssel kapcsolatban? Esetleg abból kiderülhetne, hogy hol akad el. Régi Sony IP kamerával jártam úgy, hogy az ékezetet is tartalmazó jelszót, a webfelület karakterkódolása miatt hibásan mentette el, így nem is tudott csatlakozni.

[ Szerkesztve ]

(#4147) privatposta válasza Sasos (#4146) üzenetére


privatposta
tag

köszönöm hogy rajta vagytok az ügyön!

Amit meg tudok ezek után is állapítani, hogy sw probléma ez a statikus ip beállítás. Nagyon nincs még kész a firmware-je ennek a Cisco-nak. Nekem például most reserved-be sem teszi, pedig régen legalább odatette. Igaz, hogy az sem ért semmit,mert egy ujraindítás után pedig elfelejtette az egészet. Még az is elképzelhető hogy konzol porton lehetne állítani, és csak ez a grafikus valami nem működik rendesen.
Nagyon sok időt elszórakoztam vele, mielőtt hozzátok fordultam, de nem megy.
Ja a fw. verzió számom:
epc3925-E15-12-v302r125574-141208c-l2gre
Még esetleg ezen lehet javítani...

Az smtp is hasonló a kameránál.
Logokban is néztem, hogy mi lehet a gáz, de nem engedte csatlakozni a 25-ös porton a kamerát pedig próbálkozott percenként. Athome szerint minden engedélyezve van, igaz, hogy ott is több a balfék, mint a hozzáértő. Előszőr különleges műszaki csoporthoz kapcsoltak, és tájékoztattak, hogy ez fizetős. Aztán semmit nem értett hozzá, és ezért letettem és újrahívtam. A következő már felfogta, hogy mit akarok, és állítólag meg is nézte a rendszerben, hogy mennie kell. Hát nem megy valamiért. Ha másik szolgáltatóhoz próbálom beállítni, (google) akkor azt érzékeli, hogy támadás történt, és nem engedi be az üzenetet, viszont küld egy levelet, hogy támadás történt...
Hát ennyi történt, de még nem adtam fel, és szeretném mindkét funkciót működésre bírni.

[ Szerkesztve ]

(#4148) A Zéé


A Zéé
addikt

Sziasztok!

A nekünk is van egy ilyen csoda kütyünk, UPC-s. Egy jó ideje minden reggel úgy indul, hogy újra kell indítani ezt a sz.rkupacot, mert világít rajta az összes led, és nincs se vezetékes, se vezetéknélküli net. Eddig az újraindítás után bírta egy napig, azonban az elmúlt napokban folyamatosan szakadozik a kapcsolat, és folytonos újraindítás kell neki (Újpesten vagyunk, ha ez számít esetleg).

az alábbi firmware van rajta: epc3925-ESIP-12-v302r125573-131230c_upc

Valahogy meg lehetne oldani, hogy ez a napi újraindítás se kelljen, hanem kb bármikor üzembiztosan használható legyen? Létezik frissebb firmware, vagy valami olyan beállítás, amivel javíthatok a helyzeten?

B kérdés, ha routerként nem használnánk, csak modemként, akkor vajon jelentkezne ugyanez a probléma? Van egy alig használt Linksys e900 router dobozban, mert kb, fél éves volt, amikor jöttek a UPC-sek, és cserélték a régi Motorola modemet erre. Amúgy ezzel a konfiggal stabil volt a hálózat, ami ezzel a Ciscoval csak az első pár hétben volt meg, és most így kb másfél év után teljesen elfogyott a türelmem.

Just a simple Lineman...

(#4149) Intruder2k5 válasza A Zéé (#4148) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Jelszintekkel nincs probléma? Ha nincs, akkor vélhetően táphiba lesz, ennél a típusnál is gyakori jelenség. Bejelentheted újra a 1221-en, vélhetően kapsz helyette egy Ubee-t, vagy esetleg TC7200-at.

[ Szerkesztve ]

(#4150) A Zéé válasza Intruder2k5 (#4149) üzenetére


A Zéé
addikt

amikor van jel, akkor egész stabil, de néha elveszik.

Az a szakadás most megint egy újraindulás volt, de most összejött neki magától, nem kellett manuálisan beavatkozni (ez sem jön össze mindig).

szerk: és az a két említett kütyü jobb, mit ez?

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.