Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4001) csoszogi


csoszogi
tag

Sziasztok

Nekem is ilyen wifi-s modenem van, és azt szeretném kérdezni, hogyan tudom beállítani az egyes wifin csatlakozott eszközök hozzáférését. Konkrétan: limitálni szeretném (időlimit) a gyerkőcöm telefonon/tableten keresztüli wifi hozzáférését.

Válaszotok előre is köszi

(#4002) hzx0 válasza csoszogi (#4001) üzenetére


hzx0
aktív tag

Sajnos sehogy. Mac addresst beirod és manuálisan kitiltod a hálozatrol. Persze ez neked kényelmetlen mindig ki/be kapcsolgatni. Egyébként jó lenne ha ezt az opciot betennék a routerek menüjébe. Szerintem a gyerekeseknek sokkal könyebb lenne az élete.

(#4003) Sasos válasza csoszogi (#4001) üzenetére


Sasos
senior tag

Ha ilyet szeretnél, akkor másodlagos, saját eszköz beiktatása a legjobb megoldás. Ha a szolgáltatódnál nem rakható bridge mode-ba a Cisco, akkor kötsz mögé egy saját routert (AP/switch módban), amivel a wifit szórod. Ha használni tudod bridge-móde-ban, akkor akár a Cisco helyett, router módba is mehet a saját eszköz. Erre a célra az Asus-ok kiválóak. Szülői felügyelet alatt 7 napos naptárban, órás bontással állíthatod, hogy ki, mikor jut ki a netre. Ezen felül további korlátozás is bevethető (felnőtt tartalom, fájlmegosztás, stb.). Illetve hálózati szolgáltatás szűrés keretében portokat, vagy port tartományokat is ütemezhetsz. Természetesen maga a WiFi adás is ütemezhető pár kattintással. Mindez a gyári FW-ben.
Ha úgy döntesz, hogy beruházol egy második eszközbe, akkor ennek a topiknak a téma összefoglalója, illetve a témában feltett kérdéssel a szakik válaszai segítenek.

(#4004) csoszogi


csoszogi
tag

Sziasztok

Köszönöm mindkettőtök tanácsát. Én is arra jutottam, nem szakmabeliként, hogy valami egyéb eszközt kellene beiktatnom, de rákérdeztem hátha van egyéb megoldás. Amint látom nemigazán. Felkeresem az ajánlott topicot. De lehet elég lesz, ha megmutatom neki amit írtatok, hogy van lehetőségem ki-be kapcsolni a wifit... :D :D

(#4005) bajnokpityu válasza Sasos (#4003) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ez a baj, h nem engedi nekem se a 3925 bridge modba tenni magát. nálam sincs a menüben. Kikapcsoltam minden szolgáltatását, egy fokkal így stabilabb, de nem tökéletes :(

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#4006) Intruder2k5 válasza bajnokpityu (#4005) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Telekom topikban (felteszem arról van szó, mert ők tiltják a bridge módot) írták múltkor, hogy ha nincs IPTV előfizetésed mellé, akkor a ügyfélszolgálaton ki lehet erőszakolni a bridge módot. Telefon szerintem nem gond, de IPTV-vel már nem megy.

(#4007) bajnokpityu válasza Intruder2k5 (#4006) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ez a gondom, h van iptv-nk (amit nem használunk, rossz a képminőség).
Nagy nehezen routereken átküzdöttem a iptv adatait, végre ment a beltéri, majd öszehasonlítva sima analóggal, utóbbinak jobb a képe :(

Akkor nem fogom tudni náluk elérni, h kikapcsolják.. Ha jól tudom, szomszéd városban, Érden lesz nemsoká digi féláron, gigabiten, 72 normális TV adóval, ahogy lejár a hűségem, huzok a bánatba, és ezt a hulladék átmatricázott ciscot is kukázhatom a rózsaszin beltérivel együtt..

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#4008) Sasos válasza bajnokpityu (#4005) üzenetére


Sasos
senior tag

Jól mondja Intruder2k5. Ha csak net, vagy net és digitális telefon van, akkor némi küzdelem árán a T-nél is átrakatható bridge mode-ba a Cisco. Nálam is így dolgozik otthon. Nálam van Digi is, és a T-s IPTV helyett valóban jobb választás a Digi szerintem is, de ez magánvélemény. De azért a Diginél sincs kolbászból a kerítés, arra készülj fel. Van ami ott van, itt nincs. Van amit az egyiknél lehet, a másiknál nem. És ez ide-oda igaz. Árak tekintetében verhetetlen a Digi az biztos.

(#4010) Lee-der


Lee-der
tag

Sziasztok,
Tudnátok nekem segíteni?
Telekom-os kábelnetről van szó 30/5Mbit.
Van egy Cisco epc3925-ős kábelmodemes router-em és egy tp-link tl-wr1043-ás router-én is.
A fő cél, netet eljuttatni a Cisco-s routertől a szoba másik felébe úgy, hogy HD adás-t tudjon lejátszani az IPTV Set top boxa.
Ehhez a két routert szeretném WDS-sel összekötni. Igazából sikerült is. A gondom csak az, hogy a sebesség nem kielégítő. Elvileg 30/5-ös net van, de csak 10/5-tel megy. Azt minden gond nélkül, de a célom az, hogy max-szal menjen a tp-linkről is,
Az Mtu alapból 0-n volt, úgy nem ment a WDS.
1500-ön isprobaltam és 1492-n is, úgy megy a WDS, de csak 10/5-tel.

Drum & Bass Fo'eva' <- Music starts @ 170BPM

(#4011) Gubek-Einste válasza Lee-der (#4010) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A WDS egy nem szabványos eljárás ezért gyártónként/firmware-enként változik a megvalósítása, többnyire csak azonos gyártó/eszköz/firmware esetén jön össze és akkor sem mindig működik megfelelően, elég instabil megoldás.
A router v1 vagy v2/v3 verziós?
Jobb megoldás lehetne ha CFW-t tennél a router-re és kliens/kliens-híd módban használnád?
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) lenne használva?
inSSIDer3/Wifi Analyzer mit mutat?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4012) Lee-der válasza Gubek-Einste (#4011) üzenetére


Lee-der
tag

Szia,

köszi a gyors választ!
v1-es a router.
Sajnos nincs lehetőség bridge módba állítani a Cisco routert, legalább is a Telekom kiszedte, erre van esetleg ötleted, hogy lehetne átállítani? Kipróbálnám :)
inSSIDer3-at meg most nem tudom kipróbálni, csak estére, még írok addig.

Drum & Bass Fo'eva' <- Music starts @ 170BPM

(#4013) Lee-der válasza Lee-der (#4012) üzenetére


Lee-der
tag

Ehh elfelejtettem leírni, hogy igazából nem szerettem volna kábelezni, ha nem szükséges.
A Cisco a nappali egyik felén van, a TP-link TV-stől mindenestől pedig a nappali másik felén, szóval nincs igazából semmilyen fal közöttük, kb. 5m a távolság.
Ahhoz, hogy a kábel lehetséges megoldás legyen nálam, vagy egy erkélyajtón kellene "átvarázsolni" a kábelt, vagy pedig a laminált parketta és a hideg burkolat közötti "burkolatváltó profil" alatt lenne jó elvinni a kábelt.
Ezért gondolkodtam elsősorban vezeték nélküli megoldásban. De ha nem megy, akkor meg kell oldani valahogy a kábelt. :)

Drum & Bass Fo'eva' <- Music starts @ 170BPM

(#4014) dptrsk válasza Lee-der (#4012) üzenetére


dptrsk
addikt

Nem kell a bridged mód a ciscoba, az teljesen más.
Neked a tp-linkre kell cfw-t tenni s azzal kliens/klienshíd beállításával csatlakozni a ciscora.

(#4015) Lee-der válasza dptrsk (#4014) üzenetére


Lee-der
tag

:((( :W Ehh nem is méltatom az okosságot, amit írtam. Bocsi, kicsit belekavarodtam a témába.
Kis idő azért kellett, mire leesett, hogy mit is akartok mondani a CFW-vel, de customFirmWare lesz a nyertes... :DDD
Milyen firmware-t érdemes feltenni rá? Próbáltam már dd-wrt-t, de valamiért nekem eldobálta a wifi-t.

Drum & Bass Fo'eva' <- Music starts @ 170BPM

(#4016) Intruder2k5 válasza Lee-der (#4015) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia,

Megpróbálhatod Gargoyle-al is, de a fő probléma az, hogy a 1043NDv1-nek eleve voltak WiFi problémái, tehát egyáltalán nem biztos, hogy a DD-WRT miatt dobálta a vezeték nélküli hálózatot. Ezt viszont már inkább a saját topikjában kell majd megbeszélni.

(#4017) togaba


togaba
tag

Sziasztok!
Előre bocsátom, járatlan vagyok a témában. Kb. 3éve van nekem ez a Cisco modem-router. Eddig 30-as sebességem volt, ment gond nélkül kábelen és wifin egyaránt. Kb. 2hete megemelték 120-ra. Ekkor meghökkentem, hogy a wifim sebessége nem nőtt (de ennek utánajártam és már nem csodálkozom), viszont kábelen 95 fölé nem ment még a letöltési sebesség.

Mi lehet a gond szerintetek?

Még annyit, hogy azóta többször is volt újraindítva a készülék.

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#4018) wmati válasza togaba (#4017) üzenetére


wmati
addikt

Milyen színűen világít az a led ami jelzi a kábeles kapcsolatot ?

(#4019) togaba válasza wmati (#4018) üzenetére


togaba
tag

Narancssárga és villog. Összesen három kijárat van használatban, egyik a laptopba kötődik, a másik a tévéba, a harmadik az erősítőbe. Amikor mértem a sebességet, akkor csak a laptop üzemelt.

(#4020) wmati válasza togaba (#4019) üzenetére


wmati
addikt

Akkor nincs meg a gigabites kapcsolat Cisco és a géped közt. Rossz utp kábel sérült nem cat5e driver hiba stb stb

(#4021) dptrsk válasza togaba (#4019) üzenetére


dptrsk
addikt

Akkor az azt jelenti 100Mbps a kábeles kapcsolat.

Ha zölden világítana, akkor lenne 1 Gbps a kapcsolat, amin mehetne a 120Mbit.

Lehet a hálókártya régi vagy a kábel nem elég modern.

(#4022) togaba válasza wmati (#4020) üzenetére


togaba
tag

A kábelt 1hete vásároltam, nem látok rajta sérülést (Cat5e). A driver hibát, hogy lehet kiküszöbölni?

(#4023) Gubek-Einste válasza togaba (#4022) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megfelelő driver felrakásával lehet a driver hibát megszüntetni.
Milyen típusú a laptop?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4024) togaba válasza Gubek-Einste (#4023) üzenetére


togaba
tag

Toshiba L675

(#4025) wmati válasza togaba (#4024) üzenetére


wmati
addikt

Ezzel nem is lesz meg a 120. LAN: 10/100 Mbit/s

(#4026) togaba válasza wmati (#4025) üzenetére


togaba
tag

Kösz: :W

És a modemen a zöld led akkor villan fel, ha a laptop fogadóképes, vagy ha a szolgáltató adja a 100 feletti sebességet? Vagy mindkettő?

(#4027) wmati válasza togaba (#4026) üzenetére


wmati
addikt

Akkor ha gigabitre alkalmas eszköz van csatlakoztatva a Ciscora és megfelelő a utp kábel.

(#4028) togaba válasza wmati (#4027) üzenetére


togaba
tag

És szoftveresen nem lehet ezen a dolgon segíteni? Mert az UTP kábelnek jónak kell lennie.

[ Szerkesztve ]

(#4029) Intruder2k5 válasza togaba (#4028) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Eszközkezelőben nézd meg a hálózati adapter tulajdonság lapját, ha találsz rajta lehetőséget a sebesség állítására, próbáld meg fix Gbit-re állítani.

(#4030) togaba válasza Intruder2k5 (#4029) üzenetére


togaba
tag

Sebesség címszó alatt 54 után már csak a legjobb sebesség kifejezés szerepel, és erre volt eddig is állítva.

(#4031) togaba válasza togaba (#4030) üzenetére


togaba
tag

A háló adapternél ez szerepel: Broadcom 802.11n hálózati adapter. Azt írja ki, hogy az eszköz működéséhez nem kell illesztőprogram. Vagy mégis???

(#4032) Gubek-Einste válasza togaba (#4031) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez a wifi adapter, most a LAN-t kellene megnézni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4033) togaba válasza Gubek-Einste (#4032) üzenetére


togaba
tag

Jogos!!! :))
Akkor kizárásos alapon a LAN adapternél ez van: Realtek PCIe FE Family Controller.
Itt viszont nem találok semmiféle állítási lehetőséget.

(#4034) Intruder2k5 válasza togaba (#4033) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"FE" vagyis ez szerintem csak Fast Ethernet adapter, ami nem Gbit képes.

(#4035) togaba válasza Intruder2k5 (#4034) üzenetére


togaba
tag

Értem. Közben rákerestem a neten. Mi történik, ha egy GBE drivert installálok fel az FE helyett?

[ Szerkesztve ]

(#4036) togaba válasza togaba (#4035) üzenetére


togaba
tag

Ez eléggé láma kérdés volt. :K

Tehát akkor bele kell nyugodnom, hogy a laptop ezt tudja. Valamiféle hardveres kütyü tud ezen a dolgon segíteni?

(#4037) Intruder2k5 válasza togaba (#4035) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mivel nem az adapterhez való, szinte biztos, hogy nem fog működni. De ha valami csoda folytán mégis menne, akkor sem lesz Gbit-es, ezt szoftveres úton nem lehet elérni, csak egy új hálózati adapterrel.

Esetleg ha van PCMCIA slot a notin, akkor egy ilyesmi megoldással. Nem olcsó, ritka is, nagyon tapasztalat sincs vele, de notiban nem fogsz tudni hálózati adaptert cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#4038) togaba válasza Intruder2k5 (#4037) üzenetére


togaba
tag

Nincs rajta ilyen. Valami USB-s kütyü, vagy LAN-ra csatlakoztatható "erősítő"?

Amúgy azt hiszem kiveséztük a témát. Mindenkinek köszönöm a hozzászólását.

(#4039) Gubek-Einste válasza togaba (#4038) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Valami ilyesmivel lehetne próbálkozni de hogy gigabites verzió van-e/kapható-e azt nem tudom.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4040) togaba válasza Gubek-Einste (#4039) üzenetére


togaba
tag

Találtam, egy gyártóét forgalmazzák itthon, ami USB2.0-ról hajtható meg, de elég drága.USB 3.0-s több is van és fele áron. Köszi.

(#4041) dogi01


dogi01
aktív tag

Sziasztok!
Ilyen routert kaptam még anno a telekomtol viszont most 120mbps maximális letöltési sebességet kaptunk.
Aggódtam is h a wifin a maximális csak 54mbps lesz, mert ugye gondolom ennyit bír a cucc. :/

Valóban azért ennyi csak? Tudnám valahogy növelni?

(#4042) norti válasza dogi01 (#4041) üzenetére


norti
addikt

Raksz mögé egy normális wifis routert, csak úgy tudod növelni és jobban is jársz.

(#4043) dogi01 válasza norti (#4042) üzenetére


dogi01
aktív tag

Rendben! Köszönöm!

(#4044) koxkids


koxkids
őstag

Sziasztok!

Egy ilyen modem van az albérletben (T-Home), és ezt használjuk wifis modemként is. Az lenne a probléma hogy az esetek 90%-ban **** lassú a net, néha tölt úgy, ahogy valóban kéne, de azonnal leesik utána.
Milyen beállításokat javasoltok? IP Flood detection kikapcsolva, WPA titkosítás..
Esetleg port hozzáadás a torrent kliensek miatt? (Bár a böngészés is lassú sokszor..)

Köszi! :)

(#4045) stopperos válasza koxkids (#4044) üzenetére


stopperos
senior tag

Egyszerűen túl sokat támadjátok torrentekkel. Sok cpu időt elvesz a kapcsolatok kezelése, és emiatt belassul az internet. Ugye torrenteknél alap beállítás a 300 kapcsolat. Most nem tudom hányan használjátok, de tény hogy sok kapcsolatot kell kezelnia.
Akkor működhet nálatok a dolog, ha mindenki visszaveszi a kliensén a kapcsolatok maximális számát 40-re, felöltési szálakat 2-re, a félig nyitott kapcsolatok számát 15-re és a kapcsolódási kísérletek számát másodpercenként 10-re.
A torrent letöltéseitek nem lesznek sokkal lassabbak, csak kevesebb személytől töltetek. Cserébe viszont mindenki élvezheti a teljes sávszélessget.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#4046) koxkids válasza stopperos (#4045) üzenetére


koxkids
őstag

Köszi! :)
Sokan nem használjuk, csak ketten.
Továbbá van még valami ajánlott beállítás a webes felületen? :)

(#4047) Gubek-Einste válasza koxkids (#4046) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jó lenne látni, hogy milyen a wifi helyzet felétek, inSSIDer3 képernyő mentés kellene.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4048) koxkids válasza Gubek-Einste (#4047) üzenetére


koxkids
őstag

(#4049) Gubek-Einste válasza koxkids (#4048) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tedd át az 1-esre a wifi csatornát mert ott kisebb a zavaró hálózatok befolyása.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4050) koxkids válasza Gubek-Einste (#4049) üzenetére


koxkids
őstag

Rendben köszi, megtörtént. :)
Tök jó ez a kis program. :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.