Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4901) pvt.peter válasza Intruder2k5 (#4900) üzenetére


pvt.peter
őstag

Szia,

Köszönöm a részletes választ Intruder2k5 :)

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#4902) tabela


tabela
tag

Sziasztok!
Nekem is ilyen csodát adott a T, próbálok hát rajta VPN-t használni, kívülről akarok belépni az otthoni LAN-ba.
A Synology NAS-omra telepítettem a VPN Server-t, ami PPTP-n és OpenVPN-en is csatlakozik szépen kintről. Ha viszont L2TP/IPSec-el próbálkozom, akkor sehogy se akar csatlakozni. Az Administration/Reporting/View Log funkciót megnyitva ezt látom (többször egymás után):

VPN Log
Last Occurence Description
Wed Nov 28 16:10:08 2018 Bad IKE packet received 91.82.81.150==>46.107.202.104 (origCookie=fc 8b 5a b0 ce 91 64 28 , respCookie=00 00 00 00 00 00 00 00 )
Wed Nov 28 16:10:08 2018 couldn't find configuration.
Wed Nov 28 16:10:08 2018 Address Mismatch Remote = 5b525196, Local = c0a80209

A NAS által kért 3 UDP portot (1701, 500, 4500) forwardoltam. VPN Passthrough engedélyezve. Firewall Off nem segített. Nézegettem a VPN Tunnel beállításokat, de azok mintha kifelé menő VPN csatlakozás esetére vonatkoznának. Mindenesetre próbáltam ezt is beállítani, de a "Remote Secure Group" subnet és "Remote Secure Gateway" beállítás ez esetben elég értelmetlen. Cserébe viszont kötelező.
Van valakinek ötlete/tapasztalata e téren? Mit tegyek, hogy végre sikerüljön az L2TP/IPSec VPN csatlakozás?
tabela

(#4903) bala6120 válasza pvt.peter (#4776) üzenetére


bala6120
senior tag

Nagyon köszönöm, ez nekem is segített! :R

(#4904) pvt.peter válasza bala6120 (#4903) üzenetére


pvt.peter
őstag

nm, sok időbe került mire megszületett az a bizonyos hsz... :D

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#4905) igi


igi
aktív tag

Sziasztok!

A helyzet a következő:
Sok (kb. 30) lakásos társasházban lakom, ahol az egyetlen szolgáltató a T-Home.
Tőlük van egy Cisco EPC3925 routerem, amin jó ideje akadozik a wifi-s net elérés - óránként kb. 2-3 alkalommal megszakad. Ilyenkor semmivel (W10 notebook, Android-, iOS telefon) sem lehet elérni a netet.
Van, hogy néhány perc alatt magától helyreáll, de néha csak az újraindítás segít. Kábellel nem tapasztaltam gondot.
Bejelentettem ügyfélszolgálaton a hibát, de a szerelő ki sem jött. Telefonon beszéltünk, lepattintott azzal, hogy a Telekom a wifi-re nem vállal garanciát.
Illetve 2 tanácsot adott:
1. WiFi Analyzerrel keressek egy olyan csatornát, amely kevésbé foglalat - Ez megtörtént, sikerült találnom egyet, amit rajtam kívül senki sem használ, de nem segített a problémán.
2. A 2.4 GHz-en nagy tolongás, emiatt makkan meg a jelenlegi router. Vegyek egy 5 GHz-eset, az mindent megold...

Mielőtt ez utóbbi lépést megtenném, még rákérdeznék, hogy van-e valami ötletetek a fentieken kívül, mert 4-5 évig gond és probléma nélkül ment a netezés a Cisco routerrel...

kösz:igi

this is the beginning of a beautiful friendship

(#4906) Intruder2k5 válasza igi (#4905) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Az 5GHz-es router csak abban az esetben oldhatja meg a problémát, ha a klienseid is támogatják ezt a frekvenciát. Ellenben nem szabadna a 2.4GHz-nek sem leállnia csak azért, mert zsúfolt a környezet. Ettől lassulhat, esetleg egy-egy pillanatra meg is állhat a forgalom, de nem percekre, vagy akár újraindításig végleg. Szerintem az a CISCO már a végét járja, ezek mind sok éves darabok, elöregedtek, lehet nem bírja már árammal ellátni a WiFi részt, és olyankor az lehal. Mondjuk a vége így is ugyanaz, saját routert fog kelleni venned, úgy a CISCO-n akár ki is kapcsolható a WiFi, és talán stabilabb lesz.

(#4907) blg válasza igi (#4905) üzenetére


blg
senior tag

válts gyorsabb netcsomagra (500 mbitnél biztos, de lehet, hogy már a 300-asnál is), vagy ha van IPTV, akkor a legdrágább TV csomagra, és automatikusan cserélik egy sagemcomra routert.

Persze van akinél annak sem jó a wifije, ezt azért tudjad. Nálam okés.

(#4908) igi válasza blg (#4907) üzenetére


igi
aktív tag

Hali!

Köszönöm mindkettőtöknek a válaszokat, ötleteket, infókat!
Jelenleg azt hiszem, 80 Mb/s-os csomagom van, a hűségidő márciusban jár le, addig csak kibírja családom az akadozást, én meg a zrikát :)
A most nálunk elérhető csomagok 150, 300 és 500 Mbitesek, majd kipuhatolom, hogy melyiktől kezdve cserélik a routert.

üdv:igi

this is the beginning of a beautiful friendship

(#4909) Intruder2k5 válasza igi (#4908) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Felfelé bármikor válthatsz, hűség alatt is, csak újraindul a hűségidő.

(#4910) igi válasza Intruder2k5 (#4909) üzenetére


igi
aktív tag

Két éve balfácán módjára hagytam rábeszélni magam a Videotékára. Nagy baklövés volt, 22 hónap alatt kb. 3-4 filmet néztünk meg rajta. Hogy kivetessem a csomagból, elvileg ki kell várni hűségidő végét...

this is the beginning of a beautiful friendship

(#4911) dvd_R+


dvd_R+
őstag

Sziasztok
Lenne egy ilyen Cisco EPC3925 modemem telekomtól és vettem egy dlink D-Link DIR 842 routert, arra már rá jöttem hogy elvileg akkor fogja a routert használni ha bridge módba teszem elsőnek az epc3925 modemet, de hogyan ?
Valami operás buherálást olvastam de nem igazán értem.. :(

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#4912) Intruder2k5 válasza dvd_R+ (#4911) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

A Telekom tudja bridge módba tenni, de csak akkor csinálják meg, ha nincs IPTV előfizetésed.

(#4913) dvd_R+ válasza Intruder2k5 (#4912) üzenetére


dvd_R+
őstag

:DDD van iptv.. Szóval akkor nem köthetek másik routert be?.. mert ennek az epc3925-nek a wifije 1 rakás hulladék..
ezért vettem tegnapi nap a fent nezevezett dlink routert

Ez sem megoldás akkor ? [link]

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#4914) Intruder2k5 válasza dvd_R+ (#4913) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én úgy tudom ezt a hibát már javították, szóval nem.

Routert beköthetsz mögé, csak dupla NAT lesz, de végülis ez nem gátol semmiben. A CISCO-n letiltod a WiFi-t, majd rákötöd a saját routered. Arra ügyelj, hogy a LAN tartományuk nem lehet ugyanaz, tehát ha a T-s CISCO-t a 192.168.0.1 címen éred el, akkor a saját routered legyen mondjuk 192.168.1.1, vagy 192.168.2.1, stb. Ezután nézd meg milyen IP címet kapott a routered WAN portja a CISCO-tól, és azt az IP-t tedd be a CISCO DMZ-jébe, meg nem ártana a DHCP-ben is rögzíteni, hogy ezentúl mindig ugyanezt ossza ki a routernek.

(#4915) dvd_R+ válasza Intruder2k5 (#4914) üzenetére


dvd_R+
őstag

Ő nekem ez magas.. Teamvieweren keresztül esetleg nem tudnád beállítani nekem? :B

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#4916) Intruder2k5 válasza dvd_R+ (#4915) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bocsi, de én nem szoktam ilyeneket elvállalni. Kérdezz rá esetleg az otthoni hálózatos topikban, hátha valaki érez affinitást rá.

(#4917) dvd_R+ válasza Intruder2k5 (#4916) üzenetére


dvd_R+
őstag

Rendben köszi írtam oda is :R

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#4918) festina10


festina10
tag

Sziasztok!

Ma probáltam beüzemeltetni egy Zyxel NAS326-ot, de a Cisco (t-home) router nem engedi fel a netre.
Mi kellene a Cisco routeren beállítanom?

Előre is köszi.

(#4919) Gubek-Einste válasza festina10 (#4918) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan mit jelent, hogy nem engedi a netre?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4920) festina10 válasza Gubek-Einste (#4919) üzenetére


festina10
tag

pl.a NAS kezelőjében nem látja a telepithető alkalmazásokat.
Firmware frissitést sem tudok kezdeményezni, mert azt írja nem elérhető a server.
és ha NAS-t nem az otthoni hálozatról akarom elérni, hanem mondjuk mobilnetről akkor nem tudom.

Ezért gondoltam, hogy a Cisco modem/router blokkolhatja.

(#4921) Gubek-Einste válasza festina10 (#4920) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ha NAS-t nem az otthoni hálozatról akarom elérni, hanem mondjuk mobilnetről akkor nem tudom.
Port forward és DDNS rendben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4922) festina10 válasza Gubek-Einste (#4921) üzenetére


festina10
tag

Nem teljesen értem mire gondolsz :F Elég kezdő vagyok ebben.
Közben sikerült többszöri hard resettel megoldani, úgy tünik nem a ciscoval volt a gond :)

Köszi a segítséget :R

(#4923) Kleroo


Kleroo
veterán

Sziasztok! Még mindig ez a csoda van nálam.... Most gyorsabb net csomagba kerültem. Anno-anno még 20megás mellé hozták ki ezt a csodát, de most már 150es a net, router csere viszont nem volt. kb 75-80mbitnél akad ki. Tökmindegy hogy este 7 vagy hajnali 3 van, tehát gondolom nem a gerinc hálózat nem bírja. Létezhet h itt a router "vége"

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#4924) Terapeuta válasza Kleroo (#4923) üzenetére


Terapeuta
őstag

Én 100 megáson vagyok a T-nél és 130-140 Mbit jön le vezetéken.

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#4925) 4Grider válasza Kleroo (#4923) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ennek a routernek 250 körül van a vége. Ugye vezetéken méred ezt a sebességet?

(#4926) Kleroo válasza 4Grider (#4925) üzenetére


Kleroo
veterán

Yap, direktbe kábelen a PC-be, gigabites portra.
Akkor nem vágom. ENnyire csak nem alulméretes a hálózat, illetve akkor 7-8óra körül be kéne térdelni 10-20mbitre.

Terapeuta köszin az infot.

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#4927) Bagira01


Bagira01
veterán

Sziasztok!
Modemet többször is reseteltem, de nem állítja alaphelyzetbe a belépési jelszót. Mit lehet még megpróbálni?

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#4928) Gubek-Einste válasza Bagira01 (#4927) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hogyan reset-eltél?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4929) Bagira01 válasza Gubek-Einste (#4928) üzenetére


Bagira01
veterán

10 mp reset gomb míg összes led fel nem villan.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#4930) Gubek-Einste válasza Bagira01 (#4929) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen jelszóval próbálkoztál?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4931) Bagira01 válasza Gubek-Einste (#4930) üzenetére


Bagira01
veterán

Alapvetően mielőtt meg lett változtatva akkor nem volt rajta semmi, kèt üres mezővel be lehetett lèpni. Összes kombinációt kipróbáltam amit a kereső kidobott cisco modemekre.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#4932) Gubek-Einste válasza Bagira01 (#4931) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

admin/üres?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4933) Bagira01 válasza Gubek-Einste (#4932) üzenetére


Bagira01
veterán

Azt is próbáltam.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#4934) Gubek-Einste válasza Bagira01 (#4933) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor hívd fel a szolgáltatót, hogy ez a helyzet, mit lehetne csinálni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4935) icecave


icecave
nagyúr

Sziasztok!

Ugyanaz a problémám, mint a fórumtársnak, ugyanazokat ki is próbáltam: [link]

Kérdésem,hogy ha veszek egy másik routert, akkor a Cisco-nak is benne kell maradni a "rendszerben", csak egy kábellel továbbosztom a netet az új routernek, a Cisco-n meg lekapcsolom a wifit?

(#4936) Gubek-Einste válasza icecave (#4935) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

csak egy kábellel továbbosztom a netet az új routernek, a Cisco-n meg lekapcsolom a wifit?
Igen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4937) icecave válasza Gubek-Einste (#4936) üzenetére


icecave
nagyúr

Köszönöm, akkor a router topikban megkérdezem, melyik a igényeimnek megfelelő. Az összefoglalóban a bőség zavara áll fenn.

(#4938) SP4C3


SP4C3
veterán

Sziasztok,
3925 - Bridge mode-ban.
Mikrotik ilyeneket talál: 192.168.1.5 és 192.168.1.255, pingre válaszol... Ether1-en elérhetőek, azon pedig csak és kizárólag a modem lóg.
192.168.1.5 ftp port open, login dialog elő is jön, de default adatokkal nem enged be a getszije.

192.168.1.255 meg csak icmp-re válaszol és annyi... Milyen jóságok lehetnek ezen a modemen? ;]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.