Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dvd_R+


dvd_R+
őstag

sziasztok nem láttam hogy lenne ilyen topic ezért nyitottam 1et :)

ha mégse szabad akkor zárja majd 1 moderátor :R

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#2) dvd_R+ válasza dvd_R+ (#1) üzenetére


dvd_R+
őstag

és nekem a problémám ez lenne ha valaki tudna segíteni meg köszönném
szóval :

problémám adódott :(( van egy t online kábel modemes 15mb családi netem egy kis gagyi cisco modemet kaptam hozzá , nem rég köttetem iptv-t és ki cserélték a modemet egy
Cisco EPC3925 Router wifi modemet vagy mit

a fő problémám az hogy olyanokat csinál pl refereshezek azaz kreessekek 1 internetes játékban mondjuk szervereket vagy pl az u torrentet elinditom tölt de nem is maxal és nem is maxal feltölt akkor is pl a net olyankor nem nyit meg oldalakat de van amikor igen ha kilépek pl az utorrentböl vagy a refereshezést abba hagyom játékba akkor egyböl jó a net olyan mint ha laggolna olyankor és elmenne a net vagy én nem tudom .. :(

gondoltam a routerbe be állítom a dolgokat 192.168.100 ezen nyilt meg beléptem elsönek nem tudom már mi volt a jelszó .. elvileg csak admin és jelszóhoz nem írtam semmit

nem láttam semmi furát annyit állítottam hogy a wifit disabledre tettem netalantan azért csinálná ezt mert valaki lopja .. na mind1 továbbra is fent ált ez a lag most beakartam lépni és minden féle jelszót probaltam amiket szoktam adni de sehogy sem lép be :S hogyan tudnam a jelszót resetelni alapra ?

és miért csinálja ezt a net ? mert a régi gagyi modemel nem voltak ilyenek

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#3) dsza válasza dvd_R+ (#2) üzenetére


dsza
csendes tag

Szia!

Lődd ki a tűzfalat a routerben. A Cisconál már tudnak a hibáról (firmware upgrade work in progress státuszban van), vagy használd WiFi-n mert oda nem mennek ki a multicast csomagok:)

Alapjelszó és Username: nincs, csak loginra kattints:) nekem is feladta a leckét 1-2 napig míg rájöttem:D

[ Szerkesztve ]

tegnap is ma feküdtem le szerintem ma is holnap fogok

(#4) dvd_R+ válasza dsza (#3) üzenetére


dvd_R+
őstag

szia nekem nem ép igy sikerült meg oldanom :D

alapból a jelszó valami volt .. reseteltem a routert utana vissza ált az alapra azaz a semmire :) és utána ezeket csináltam meg és jó lett

A ciscoban az MTU-t állítsad 1500-re.
Esetleg kapcsold le a tűzfalat benne.
A torrent progiban pedig a kapcsolatok számát vedd kevesebbre, max. kapcsolatok számát 200-ra, max.peer szám: 50, max. feltöltési szál. 4-re kell beállítani. s az internet sebességed 80% állítsad be. :)
Ha így sem lesz jó a böngészés, akkor jön a második megoldás, amikor egy másik routert DMZ-be teszel a Ciscoban. :)

Remélem tudtam segíteni ha valakinek ugyan ez a problémája lenne :R

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#5) dsza válasza dvd_R+ (#4) üzenetére


dsza
csendes tag

Hmmm a másik router DMZ-ben marha jó ötlet, de nem túl pénztárca kimélő:)

Respect!:)

tegnap is ma feküdtem le szerintem ma is holnap fogok

(#6) dr.bubo válasza dsza (#5) üzenetére


dr.bubo
őstag

Annak nem kerül semmibe, akinek van már routere. :)
CISCO EPC3950 felhasználói kézikönyv/hun: [link] Talán ez segít másoknak a Cisco beállításánál. :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#7) laller76


laller76
csendes tag

sziasztok

valaki tudja hogy a Cisco EPC3925 modemen a telefonportokat hogyan lehet beállítani?

köszönöm előre is

(#8) baloghszili válasza laller76 (#7) üzenetére


baloghszili
csendes tag

Szia!

Elvileg csak bedugod a telefont a portba és megy... :) Kolléganőmnél így volt, bedugtam a készüléket és azonnal volt vonal!

Üdv.

(#9) Sidekick


Sidekick
csendes tag

Sziasztok!

Valaki tudja, hogy a hátul lévő USB portot mire lehet használni? Csak direkt konnekt vagy rá tudok aggatni valamit a hátóra? Pld nyomtatót?

Köszi.

(#10) CaCheTOP


CaCheTOP
csendes tag

Hali!

Vázolom a dolgokat:
- 1 db epc 3925
- 1 db tplink access point
- 1 db edimax access point
- 1 db 16 portos switch
- 1 db isb 2001 set top box

A 2 access point egymás között dolgozik és osztja a helyi hálót, mindeddig hibátlanul. Viszont amikor bekapcsolom az IPTV-t, elszáll a 2 access point között a kapcsolat. Azt vettem észre, hogy az IPTV hatalmas forgalmat generál az egész hálózaton, amit ki küld az access point wifi részére is, és ettől lehal (több megabit megy fölöslegesen, ping ilyenkor 1300ms, amúgy >1ms). Nem értem, miért nyomja az IPTV a access point wifi-jére a csomagjait?! Helyi hálón minden tökéletes, mert ugye a kábelek jó, gigabites eszközök vannak mindenhon. A set top box-ba nem tudtam belépni eddig, a kiosztott IP-je 192.168.0.20. Az egész hálózat a 192.168.0.x tartományban van. Maszkok: 255.255.255.0 Lehet ez a baj és pontosan ki kellene számolnom? Firmware-t nem találtam se epc3925-höz, sem isb2001-hez. Kérem akinek van építő jellegű ötlete ossza meg velem. :R

[ Szerkesztve ]

(#11) guyee válasza CaCheTOP (#10) üzenetére


guyee
csendes tag

Jól látod, a TV multicast forgalma cseszi szét a wirelesst.

2 lehetőséged van:
- a HGW felé néző AP ethernet interface-én szűröd a multicast forgalmat. Én ezt csináltam, dd-wrt-vel állatul műxik.
- a HGW-nek azt az ethernet portját, amin az AP van (közvetve vagy közvetlenül), nem osztod meg STB-vel. Ha egy porton van STB, akkor az összes, arra a portra csatlakozó eszköz kapni fogja a multicast forgalmat.

Na jó, vagy egy harmadik is
- a switch cseréje okosra (IGMP snooping), de ez a legdrágább.

(#12) dr.bubo válasza CaCheTOP (#10) üzenetére


dr.bubo
őstag

A HWG-ben a IGMP proxy-t disable-re kell állítani, akkor nem terheli a hálózatot a multicast forgalom. :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#13) guyee válasza dr.bubo (#12) üzenetére


guyee
csendes tag

Nem bizony, és a rohadék STB-k sem veszik el a drága időnket azzal, hogy működnek. :)

(#14) dr.bubo válasza guyee (#13) üzenetére


dr.bubo
őstag

:B :DDD

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#15) -Solt-


-Solt-
veterán

Urak!

Miért van az, hogy teljesen random ( de főleg inkább este felé ) gondol egyet a netem ( 25/5 ) és egyszerűen nem hajlandó oldalakat betölteni. Van, hogy fél perc eltelik mire megjelenik egy oldal, és akkor is a fele hiányzik...

Valami cisco modemet ( EPC 3925 ) telepítettek, ami egyben router is. Wifin keresztül használom, de vezetékkel is ezt csinálja.

( III.-ker Kaszásdűlő )

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#16) dvd_R+ válasza -Solt- (#15) üzenetére


dvd_R+
őstag

hali te hivtál ma telon ? segítség miatt ? ha igen sikerült meg oldani a problémát ?

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#17) -Solt- válasza dvd_R+ (#16) üzenetére


-Solt-
veterán

Szia!

Dehogy, nem is tudom a számod! :)

Csináltam egy ping tesztet, és átlagban 60% körüli a packet loss... gondolom itt lesz a bibi.

A router beállításaihoz nem nyúltam...

www.smart-bus.hu

(#18) dvd_R+ válasza -Solt- (#17) üzenetére


dvd_R+
őstag

ja értem :D csak azért kérdeztem mert ma valaki felhivot :DD

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#19) -Solt- válasza dvd_R+ (#18) üzenetére


-Solt-
veterán

Valami ötlet azért? :) A "vonalban" lesz a hiba? Túlterhelt?

www.smart-bus.hu

(#20) kali válasza -Solt- (#17) üzenetére


kali
legenda

nézd meg a gateway tűzfalának a beállításait, mert a bekapcsolt block ip flood detection például képes ilyesmire!

(#21) front3r


front3r
őstag

Sziasztok!
A firmware-t csak a modemen keresztül lehet frissíteni, vagy van weboldal ahonnan le lehet tölteni? Cisco oldalán nem találtam hozzá.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#22) kali válasza front3r (#21) üzenetére


kali
legenda

bízd a szolgáltató(d)ra!

(#23) -Solt- válasza kali (#20) üzenetére


-Solt-
veterán

Üdv Uram!

Gondolom a "192.168.1.0" keresztül elérhető tűzfal beállításokra gondolsz... az a gond, hogy egyszerűen be sem jön... :( Egyszer már sikerült, de most két napja képtelen vagyok hozzáférni... :(

www.smart-bus.hu

(#24) kali válasza -Solt- (#23) üzenetére


kali
legenda

192.168.0.1 lesz az inkáb, vagy 192.168.100.1

[ Szerkesztve ]

(#25) -Solt- válasza kali (#24) üzenetére


-Solt-
veterán

Utóbbival sem ment egy ideig, de most sikerült belépnem... a korábbi javaslatod volt a megoldás! Most már minden oké! Köszi!

www.smart-bus.hu

(#26) kali válasza -Solt- (#25) üzenetére


kali
legenda

akkor ok és nincs mit! :)

(#27) b1sti


b1sti
senior tag

Sziasztok!

Tudna nekem vki segíteni abban, hogy hogyan tudom megengedni a modememnek, hogy továbbítsa az adatforgalmat a routernek?? Mert így a házban senki nem tudja használni a netet csak én! Viszont nálam vmiért működik kábellel és wifin is! :F De a másik gépen nem működik, csak közvetlenül a modemből jövő kábellel! Egy t-home-s emberke mondta, hogy ez a modem "blokkolás" lehet a hiba! Igazság szerint van benne vmi, de nem ismerem ezt a fajta modemet, és nagyon új még nekem! Azt is mondta még az emberke, hogy reseteljem a modemet és a routert is! A routert tudom, hogy kell, de a modemet sajna nem! :F Abban kérném a segítségeteket, hogy hogyan állítsam be a modemet és a routert, hogy működjenek a laptopok, mind wifin, mind a kiépített kábelekkel! És ezen felül szeretnék beállítani 2 portszámot is, amit szeretnék "kinyitni"!!
Remélem nem voltam túl zavaros, ha igen akkor kérdezzetek kérlek! :K
Előre is köszönöm! :R

(#28) kali válasza b1sti (#27) üzenetére


kali
legenda

az epc3925 egyben modem és (wifi) router (...stb) is - , és nem teljesen értem, hogy neked akkor ezen felül van még másik router is?
epc3925 leírás magyarul; link
a reset gomb a hátulján van, a koaxiális bemenet mellett - a süllyesztett, nem pedig a kiálló wireless setup! -, amit 10 másodpercig kell benyomva tartani úgy, hogy közben áram alatt van az eszköz!

(#29) b1sti válasza kali (#28) üzenetére


b1sti
senior tag

Igen van egy másik router is, amit használtam a régi modemmel! De akkor miért nem működik a másik gépen a wifi??? Meg a másik router-ből mennek a szobákig a csatikhoz a kábelek!

(#30) b1sti válasza kali (#28) üzenetére


b1sti
senior tag

Ezt a leírást már megtaláltam el is olvastam, de nekem kicsit zavaros volt és nem mertem azt állítani amire gondoltam (VPN)!!! Ezért kértem itt segítséget!

(#31) kali válasza b1sti (#29) üzenetére


kali
legenda

az epc3925 egyik lan portjára csatlakoztatod a másik router wan portját, ellenőrzöd, hogy a két eszköz által dhcp kiosztott tartomány eltérő legyen, továbbá ha a másik router is wifi képes, és mind a kettőn megy a wifi, akkor eltérő legyen a két hálózat neve, és ne azonos csatornán forgalmazzanak! megfelelő beállítások mellett mind a két eszköz használható vezetékes és wifi hálózaton is!

(#32) b1sti válasza kali (#31) üzenetére


b1sti
senior tag

A routerben a WAN portba van bedugva az egyik fele a kábelnek a másik, pedig a modem 4es portjában! Viszont amiket írtál azokat sajna nem tudom "értelmezni", mert nem igazán értek hozzá! Esetleg le tudnád írni "szájbarágósan"?? :DD

szerk.: sajna nem tudom, hogy hogyan kell megfelelően beállítani!! :O

[ Szerkesztve ]

(#33) dr.bubo válasza b1sti (#32) üzenetére


dr.bubo
őstag

A meglévő routered WAN beállitásánál adjál Fix ip-t(Static ip) pl. 192.168.0.25, DNS1: 84.2.44.1, DNS2: 84.2.46.1, Gateway: 192.168.0.1(a cisco ip-je)
A Ciscoban az Applygation & Gamming menüben, DMZ, ott enable és megadod azt az ip, amit a routerben fixnek beállítottál.
Az MTU-t állítsad 1500-re, firewalt kapcsold ki, a wifit is tiltsd le.
Ezek után a routerd wan portját kösd össze a a cisco lan portjával.
Azért jó DMZ-be tenni másik routert a ciscoba, mert így nem kell a portnyitásokkal bajlódni, azt elég a meglévő routerdben megcsinálni, ha szükséges.
Ha a cisco wifijét is használod, a tüzfalat és a wifit ne kapcsold le. :)

[ Módosította: Barthezz2 ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#34) b1sti válasza dr.bubo (#33) üzenetére


b1sti
senior tag

Beállítottam mindent, amit mondtál, csak az nem egyértelmű számomra (nem értek hozzá), hogy melyiknek tiltsam le a wifijét és firewallt?

szerk.: és azt az IP címet, amit beállítottam azt, anyumék gépén hol kell beállítsam??

[ Szerkesztve ]

(#35) dr.bubo válasza b1sti (#34) üzenetére


dr.bubo
őstag

A cisco tüzfalát és wifijét kapcsold ki, ha arra közvetlen nem kapcsolódnak gépek csak a router meg az STB.
Anyukád gépe a ciscora vagy a meglévő router-re csatlakozik? Ha meglévő routerre, akkor automatikus ip kérésen hagyd, de ha a ciscora kapcsolódik, akkor is maradjon automatikus ip kérésen.

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#36) b1sti válasza dr.bubo (#35) üzenetére


b1sti
senior tag

Anyum gépe a cisco-hoz akar csatlakozni?
Azt hiszem az lenne a legjobb, ha kihagynám az összes régi cuccot és csak a cisco-t állítanám be!! Mi a véleményed? Másfél nap idegeskedés után kezd egy kicsit a hócipőm tele lenni vele! Tudnál segtíeni vagy bárki, aki ért ehhez a típusú modemhez, hogy beállítsam?!

(#37) Tosee válasza b1sti (#36) üzenetére


Tosee
őstag

Ciscoban állítsd be így a wifi-t!

Wirless -> Basic Settings
Wirless network: enable
Wirless configuration: manual
Network mode: b/g/n mixed
Radio band: enabled 2,4GHz
Channel width: auto
Standard channel: 9
Wirless network name (ssid): Cisco
Broadcast ssid elé pipa
Enable elé pipa
Save settings

Wirless -> Wirless security
Wirless security mode: WPA2-personal
Encryption: AES
Pre-Shared key: kapcsolódáshoz szükséges jelszó (jegyezd meg, mert laptop kéri majd)
Save settings

Próba...

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#38) attilav2


attilav2
őstag

Van egy gondom, hogy elfelejtettem az ip címét az eszköznek, de az biztos hogy a 192.168.1.xx vagy a 192.168.0.xx tartományban van, megnéztem az alapértelmezett átjárót az egyik gépen amin dhcp osztja az ip-t, az átjáró címének meg kell egyezni elvileg az eszköz címével, de ezt bepötyögve nem jött be semmi. Szóval van olyan program ami meg tudja scannelni a 192.168.1.xxx 192.168.0.xxx tartományt ip címeket, legkinkább http szervert keresgélve ?

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#39) suszterga


suszterga
csendes tag

Kedves mindenki!
Új vagyok a fórumon és egyben laikus :-) Szeretném a segítségeteket kérni (de lehetőleg úgy, hogy egy szöszi is megértse! :-), bár nem vagyok az!
Kb. egy hónapja kapcsolódtunk be mi is az IPTV rendszerébe és uezt a modemet kaptuk a T-től. Azóta viszont fennáll egy problémám. A T-vel beszéltem már, szerintük beállítás kérdése a dolog, távolról nem intézhető, csak kiszállással, ami min. 8000 ft. Ha egy mód van rá, akkor inkább szeretném magamnak beállítani. A probléma a következő:
Doktoranduszként sokat kell irodalmaznom, és ez eddig úgy működött, hogy VPN-en keresztül csatlakoztam az egyetem rendszeréhez, így jogosult voltam/vagyok minden olyan irodalomhoz, amihez az egyetemnek is joga van. A VPN-es kapcsolat létrejötte után egy böngészőt megnyitva tudtam keresgélni, letölteni az előfizetett újságok között. Amióta az új modem van, a VPN kapcsolat létrejön (legalábbis én úgy látom) de amikor megnyitom a böngészőt, olyan, mintha nem lenne internet. (de van, mert a másik laptopon működik ekkor is, csak azon nem, hol a VPN aktív.)
Van esetleg ötletetek a megoldásra? Addig már eljutottam, hogy meg tudom nyitni a modem beállításait, itt a VPN passthrough oldalon minden Enable módban van. Esetleg be kellene a VPN fülön is valamit állítani? Vagy tűzfal beállítási probléma lehet? Ha igen, akkor konkrétan mit?
Köszi előre is a segítségeteket!
Üdv: Gabi

(#40) kriszr1


kriszr1
csendes tag

Helló.Nekem is cisco epc3925 t-homos ruterrem van.De wifin az istennek tudok csatlakozni,azaz tudom de mégsincs net.Mit csinálok rosszul segitsetek!!!!!

(#41) kraftxld válasza suszterga (#39) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A vpn-en keresztul akarja a geped hajtani a netet, es valoszinuleg nincs jogosultsagod az egyetem atjarojat hasznalni.
Itt egy leiras, hogy mit kell kipipalni:
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#42) LámaZ


LámaZ
addikt

Sziasztok!

Február 15-én váltottam én is csomagot a matávnál, és kicserélték a régi modemem egy új Cisco EP3925-ös csoda-modemrouterre. Teljes templomi neve: Cisco EPC3925 EuroDOCSIS 3.0 2-PORT Voice Gateway.
Azóta gondjaim vannak. Pontosabban: hiába írtam be a DNS címeket, gyakran nem talál meg honlapokat, a Google Chrome ilyen hibaüzenetet ad, de érdekes, hogy a böngésző Frissítés parancsát kiadva általában bejön a kívánt honlap.
Gyorsan elolvasom az előző hozzászólásokat is, de gondoltam először „bemutatkozom”. :-)
Ja, még annyit, hogy a matáv, ami ugye téhóm ügyfélszolgálatát felhívva felajánlották, hogy kiszállnak, és 10 ezer forintért megcsinálják a szolgáltatást, aminek alapból működnie kellene, és a régi modem+router kombinációval működött is. Megköszöntem nekik a kedvességüket.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#43) Attila75 válasza dr.bubo (#33) üzenetére


Attila75
tag

Sajnos Dr úrnak teljesen igaza van, így kell csinálni, nem érdemes bajlódni vele, amíg nem lesz új FW. Ez elég cikis a Cisconak szerintem, várható gyorsan lesz valami újjítás.

Úgy kell addig sajna felfogni ezt az eszközt, mint egy kábelmodem. Mögé rakva egy linksys linuxos cuccost (Ahogy doktor úr is leírta) minden működik, mint ahogy a nagykönyvben meg van írva.... én a wifijét se használnám bár azzal külön nem bajlódtam...

(#44) Attila75 válasza LámaZ (#42) üzenetére


Attila75
tag

lásd 33-as hozzászolás, teljesen ingyen van....
Ők se tudnák megoldani, mert szofveresen van elrontva... kis ideig működni tud rendben, de után a előjön megint hiba.....

(#45) Lac1111 válasza LámaZ (#42) üzenetére


Lac1111
csendes tag

Szia,

Nekem ma hozták meg ugyanezt a routert. (Roppant kedves és szívós csapat volt, végre sikerült feltornászni a letöltést 50-re, egy hónapot küzdöttek vele, kábelt cseréltek, többféle modemmel teszteltek)
A letöltési sebesség megvolt, de iszonyatosan sokat kellett várni arra, hogy elinduljon egy oldal letöltése. Tűzfalhibára gyanakodtam, kikapcsoltam az EPC tűzfalát, és azóta hasít, mint állat. Próbáld ki, hátha...

(#46) Attila75 válasza Lac1111 (#45) üzenetére


Attila75
tag

Majd próbálgasd így tűzfal nélkül, letöltögetés , meg weboldal, nekem másnapra belassult a kicsike, ezután döntöttem, hogy csak cable modem lesz szegényke, amíg nincs másik FW...

reméljük, nemcsak windows tűzfal fut nálad, hanem valami komolyabb szoftveres van a gépeden... mivel a család is nyúzza nálunk ezért én mindenképpen akartam "egy hülye biztos" általam kezelt védelmet, ez most a Linksys....

(#47) Edyboj


Edyboj
csendes tag

Sziasztok!

Tud valaki nekem segíteni abban, hogy van egy ilyen Cisco routerem, az első belépésnél gondom akadt és jelenleg a router menüjébe nem tudok belépni. Hogyan tudom a gyári beállításokat visszaállítani?

(#48) Attila75 válasza Edyboj (#47) üzenetére


Attila75
tag

RESET – Ha rövid ideig (1-2 másodpercig) nyomva tartja ezt a gombot, újraindul az EMTA. Ha a gombot több mint tíz másodpercig tartja nyomva, akkor először minden beállítás visszaáll gyári alapértékére, majd újraindul az átjáró

VIGYÁZAT: A Reset gomb csak karbantartási célokra szolgál. Csak akkor használja, ha a kábel- vagy telefonszolgáltató kifejezetten erre kéri. A gomb használatakor a kábelmodem összes korábban megadott beállítása el fog veszni.

(#49) Edyboj válasza Attila75 (#48) üzenetére


Edyboj
csendes tag

Ebben az eseteben mit tudok tenni, ha nem tudok belépni a menübe. Csak a reset gomb marad?

(#50) kali


kali
legenda

volt már szó róla, de aki epc3825 és epc3925 tűzfalas problémával birkózik, az próbálja meg úgy bekapcsolt tűzfallal, hogy a filters részlegben egyik funkció sem legyen kipipálva - például a block ip flood detection alapban bekapcsolt állapotban szokott lenni, de csomagvesztést, lassulást és más problémákat is okoz(hat)! a block wan requests részlegben kipipálható a block anonymous internet requests, hátrány nem származik belőle, előny annál inkább! szerintem nem szerencsés teljesen kikapcsolni a hgw "tűzfalát", még a munkaállomásokon lévő szoftveres tűzfal ellenére sem!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.