Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4301) Gubek-Einste válasza rumos XIII (#4300) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mi a gond vele?
A többi sem ennél, van akinek csak rosszabb lett a csere után.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4302) rumos XIII válasza Gubek-Einste (#4301) üzenetére


rumos XIII
aktív tag

Ami eddig. Csomagváltás után, cserélték a régit erre, és azóta minden este szinte használhatatlan. :(
Pedig a amit itt írni szoktak, azokat megcsináltam, 1500-ra raktam a nemtudom mit, tűzfalat kikapcsoltam, stb.

(#4303) stopperos válasza rumos XIII (#4302) üzenetére


stopperos
senior tag

A tűzfalat ne kapcsold ki.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#4304) rumos XIII válasza stopperos (#4303) üzenetére


rumos XIII
aktív tag

Mintha azt olvastam volna, de akkor azt vissza nyomom, köszi.

(#4305) Gubek-Einste válasza rumos XIII (#4302) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Folyamatosan be kell jelenteni és akkor talán lesz eszköz csere.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4306) stopperos válasza rumos XIII (#4304) üzenetére


stopperos
senior tag

Ha a tűzfal és a Block Anonymus Internet Request be van kapcsolva, akkor jelentősen lecsökkenti a random portscan és egyéb terhelő dolgokat ami az internet felől jönne.

Persze ha van port forward és az internet felől szeretnél elérni valamit, akkor a Block-ot ki kell kapcsolni, mert akkor nem fog menni a port forward.

Ha így sem változik, akkor jelentsd be.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#4307) tsilver válasza Gubek-Einste (#4299) üzenetére


tsilver
aktív tag

Downstream CH1 power: 0,1 signal: 35,6 a többi 0
Upstream CH1 power 49,7 a többi 0

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#4308) Gubek-Einste válasza tsilver (#4307) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A jelszintek nem indokolják ezt az állapotot, jelentsd be.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4309) _Berci_


_Berci_
aktív tag

Sziasztok

Van egy a témában említett thom "csodám", rádugtam egy D-link 320-as nast, foward ot beállítottam 3333-as portra, de a TC mindig 500as hiba kódot dob,. h port parancs hibája :(
Help me :)

csak 1 usert adtam hozzá a nason, de többet nem állítottam

[ Szerkesztve ]

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#4310) krealon válasza _Berci_ (#4309) üzenetére


krealon
veterán

"a TC mindig 500as hiba kódot dob,. h port parancs hibája"

Mas a hibauzenet, de az oka a cimforditas.

(#4311) _Berci_ válasza krealon (#4310) üzenetére


_Berci_
aktív tag

közben rájöttem :)
hülye fejjel nem fowardoltam a passzív portokat :D

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#4312) actival63


actival63
aktív tag

Sziasztok! Egy kis segítség kellene nekem. Rettentően lelassult a net. Szerintem ezek nem normális értékek.

Phenom II X4 B97, 3200 MHz. ATI Radeon HD 4200

(#4313) _Berci_ válasza actival63 (#4312) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Háát nem vmi jó... igaz nekem alapból már nem tetszett amit tud... Hulladék a wlan antenna...
Kábellel rá van kötve egy normálisabb router, s megoldódott minden baj :D

[ Szerkesztve ]

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#4314) kali válasza actival63 (#4312) üzenetére


kali
legenda

szia,

nem, nagyon nem azok.
melyik szolgáltatónál vagy?
újraindítást próbáltál?
érdemes ellenőrizni a csatlakozásokat, illetve meghúzni a csavarokat is - a hgw hátuljánál, valamint az esetleges osztásoknál is -, hátha csak kilazult valahol.
amennyiben van osztás/csillapítás a hgw előtt, netán több is, úgy azok kiiktatásával, vagy másmilyenre cserélésével javíthatók (akár csak ideiglenesen) az értékek, bár a számokat nézve, nem feltétlenül az ideálisra, csak a jelenleginél valamivel jobbra.

[ Szerkesztve ]

(#4315) actival63 válasza kali (#4314) üzenetére


actival63
aktív tag

UPC netem van. Köszi a gyors választ. Megnézem a csatlakozásokat és ha nem változik akkor kihívom őket. Köszi mégegyszer. :)

Phenom II X4 B97, 3200 MHz. ATI Radeon HD 4200

(#4316) TechGabor


TechGabor
csendes tag

Jelentem a telekom kicserélte a 100x-ik hibabejentésemre a modemet.
a Cisco helyett 24 csatornás Sagem-et kaptam.
Ez működik jól, kintról elérhető (nincsenek a portok eltakarva).

(#4317) TechGabor válasza actival63 (#4312) üzenetére


TechGabor
csendes tag

Nálam a jelszint mindig 0 környékén volt!! a tiéd alacsony.
Az SNR is fura.

Sok hibabejelentést kell nyomnod, amig kijönnek, és megkeresik hol a kábelben a hiba. Nagy macera...

(#4318) actival63 válasza TechGabor (#4317) üzenetére


actival63
aktív tag

Érdekes, hogy a sebesség visszajött, pedig a kép semmit nem változott:

Phenom II X4 B97, 3200 MHz. ATI Radeon HD 4200

(#4319) wmati válasza actival63 (#4318) üzenetére


wmati
addikt

Szerintem az esti csúcsban térjünk vissza rá :D Hiányzik 3 us maradék egy túl magas, hiányzik egy ds és ami van az se olyan fényes.

(#4320) Intruder2k5 válasza actival63 (#4318) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Dehogynem változott... A 17-es előre irány helyett lett 14-15, és a 30-as SNR helyett 32-33. Ez pont elég arra, hogy "normálisan" működjön a kapcsolat, de ezek a határszámok nagyjából, tehát ezt nem kellene ennyiben hagynod, bejelenteni a problémát, és javítsa ki a hibát a szolgáltató.

[ Szerkesztve ]

(#4321) kali válasza actival63 (#4318) üzenetére


kali
legenda

kicsivel jobbak lettek azért az értékek, de bőven lenne még mit javulniuk.
közben is írta Intruder2k5, mert elbambultam a tévén, snooker döntő van. :)

[ Szerkesztve ]

(#4322) actival63


actival63
aktív tag

Aranyosak vagytok, hogy ennyit foglalkoztok a problémámmal. Úgy döntöttem hallgatok rátok és mindjárt bejelentem. Köszi mégegyszer mindenkinek a segítséget. Ha történik valami az ügyben majd jelzem nektek. :)

Phenom II X4 B97, 3200 MHz. ATI Radeon HD 4200

(#4323) Tahiti


Tahiti
csendes tag

Valakinek van tapaszta online tv (TVGO és DIGI online) miért nem müködik telekom kábelneten .20M kábelnet
cisco EP3295 routerrel. Beállitás vagy szolgáltato lehet a hibás?.Digi sport csatornákat szeretnék nézni.

[ Szerkesztve ]

(#4324) Gubek-Einste válasza Tahiti (#4323) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezt egy kicsit részletesebben leírnád mert így elég kevés az info.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4325) papi77


papi77
addikt

Sziasztok!
WIFI jelszót hogyan lehet cserélni,és mi kell hozzá?
Ugyanis a tulaj nekem nem adott semmi adatot! Mondtam neki,hogy a t-home kellett,hogy adjon felhasználó nevet,meg jelszót.
Jól gondolom?

Az első: NOKIA 1611

(#4326) Sasos válasza papi77 (#4325) üzenetére


Sasos
senior tag

Lépj be az EPC-re, a böngésző címsorába beírt 192.168.1.1 vagy 192.168.0.1 -es IP címen (Ha valaki már átállította esetleg másik IP-re, akkor a 2-es pont következik itt is.). Majd állítsd át a WiFi jelszót, egy neked tetszőre. Ha Telekomos az eszköz, akkor gyárilag az user és a pass is üresen hagyva enged be. Alapbeállítás szerint csak kábeles kapcsolattal éred el az admin felületet, ha jól emlékszem.
2., Ha valaki már megváltoztatta a jelszót és nem jutsz hozzá az admin felülethez, akkor kell neki adni egy hard resetet, ami után visszaáll alap beállításokra, így az üresen hagyott user/pass párossal már bejutsz.

(#4327) Gubek-Einste válasza Sasos (#4326) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az alapértelmezett user/pass páros mindig üres/üres, UPC-nál is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4328) Tahiti válasza Gubek-Einste (#4324) üzenetére


Tahiti
csendes tag

A Bp. lakásomban DIGI tv-internet elöfizetésem van ezáltal jogosult vagyok a digi online tv-re ami itthon müködik is(win 10 és androidon is).Tahi-ban telekom tv-internet elöfizetésem van, de szeretném ott is nézni a digi online csatornákat (föleg sport) de a 20 mb kábelneten nem akar müködni, addig megy mig kiválasztom a kiván csatornát de utána a video nem indul el.Nem tudom a cisco 3925 router beállitása a hibás vagy a szolgáltató, az internet jol müködik sebessége is megfelelö.TelekomTVGO-ját is probáltam az sem megy.

[ Szerkesztve ]

(#4329) Gubek-Einste válasza Tahiti (#4328) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha a TV GO sem megy akkor komoly gond van, érdemes lenne hívni a T-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4330) papi77 válasza Sasos (#4326) üzenetére


papi77
addikt

Köszönöm,csütörtökön kipróbálom.

Az első: NOKIA 1611

(#4331) Tahiti válasza Gubek-Einste (#4329) üzenetére


Tahiti
csendes tag

Irtam mailt várom válaszukat

(#4332) actival63 válasza Intruder2k5 (#4320) üzenetére


actival63
aktív tag

Megjött a szerelő. Kicserélte az összes csatlakozót, Most ezek az értékek:

Phenom II X4 B97, 3200 MHz. ATI Radeon HD 4200

(#4333) kali válasza actival63 (#4332) üzenetére


kali
legenda

jobb lett, de még mindig nem az igazi.
próbáltál több újraindítást is, mindig ennyivel jelentkezik fel a hgw?

(#4334) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Ezek az értékek mennyire jók?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 Edge

(#4335) kali válasza kalozhun100 (#4334) üzenetére


kali
legenda

ezek rendben vannak.

(#4336) actival63 válasza kali (#4335) üzenetére


actival63
aktív tag

Most éppen ennyi:

Phenom II X4 B97, 3200 MHz. ATI Radeon HD 4200

(#4337) Gubek-Einste válasza actival63 (#4336) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem jók az értékek, hívd a szolgáltatót.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4338) actival63 válasza Gubek-Einste (#4337) üzenetére


actival63
aktív tag

Köszi! Akkor hívom őket megint. :)

Phenom II X4 B97, 3200 MHz. ATI Radeon HD 4200

(#4339) Intruder2k5 válasza actival63 (#4338) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A kinti kábelek levegőben mennek, oszlopon, vagy pedig föld alatt?

Ezt csak azért kérdem, mert ha légkábel van, akkor nyáron a hőségben a réz meleg okozta vezetőképességének változása miatt, ez a -10 körüli érték újra leeshet akár -15 körülre is, ahol megint kapcsolati problémák lehetnek. Persze az ideális az lenne, ha a 8 letöltési csatorna pozitív tartományba kerülne, de már az is elfogadható lenne, ha stabilan, mindig -10 feletti (tehát a nulla felé közelítene) értékek lennének. A felfelé irányuló négyes köteg pedig akkor lenne tuti, ha stabilan 50 alatt tudna maradni.

(#4340) actival63 válasza Intruder2k5 (#4339) üzenetére


actival63
aktív tag

Lakótelep. :) A szerelő srác egy szót sem szólt csak elment. Most néztem, hogy kaptam egy levelet, hogy távdiagnosztikával megnézték és a hibát csak a helyszinen tudják orvosolni. Hívjam fel őket és egyeztessünk egy időpontot.

[ Szerkesztve ]

Phenom II X4 B97, 3200 MHz. ATI Radeon HD 4200

(#4341) Intruder2k5 válasza actival63 (#4340) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Háááát.... Ott annyira nincs tapasztalatom, de feltételezem, hogy a nyári hőségben a panel sem éppen hűvösen tartja a koaxot. Mondjuk lehet a légkábeltől jobb a helyzet, talán a kettő közé (lég és földkábel) tenném valahova első tippre.

Persze, ilyenkor általában az a baj, hogy a problémát nem lehet két csatlakozócserével elhárítani, és sajnos a kiküldött technikus is "tehetetlen", de ezt ugye nem közölheti az ügyféllel, vagy adott esetben joga sincs hozzányúlni a külső hálózathoz, erősítőkhöz. A valós megoldás talán a hálózat szintezése lenne, de ez nagyobb munka, a node-tól kiindulva sorban kell az erősítőket beállítani az egész vonalon, és erre sokszor kevés a kapacitás, illetve amíg "működget" a rendszer, addig nehéz rávenni erre a szolgáltatót.

[ Szerkesztve ]

(#4342) wmati válasza Intruder2k5 (#4341) üzenetére


wmati
addikt

Főleg hogy van osztott panel negyed is. Egyik panelbe be megy a földből a koax és a kövi 8-10 be levegőben a házak tetőjén át vezetve külső falon stb.

(#4343) Intruder2k5 válasza wmati (#4342) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez már a Te asztalod. :)

(#4344) Gubek-Einste válasza Intruder2k5 (#4341) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nálunk a UPC a ház előtti füves/virágos rész alatt elásva vezette a kábelt, a kertes házas részen pedig az oszlopokon.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4345) actival63 válasza actival63 (#4340) üzenetére


actival63
aktív tag

A UPC oldalán van lehetőség online chat-re az ügyintézővel. Gondoltam kipróbálom telefonálás előtt. 2 perc alatt végeztünk, pedig még a modemembe is benézett. Megállapította, hogy nagyon rosszak a jelszintek. Holnap reggel 8-12 között jönnek megcsinálni. :)

Phenom II X4 B97, 3200 MHz. ATI Radeon HD 4200

(#4346) actival63 válasza actival63 (#4345) üzenetére


actival63
aktív tag

A szerelő jött és már el is ment. Nálunk a lakásban volt egy darab koax ami meg volt törve és az okozta a hibát. Kicserélte és jó lett minden. Itt a friss jelszint:

Phenom II X4 B97, 3200 MHz. ATI Radeon HD 4200

(#4347) Gubek-Einste válasza actival63 (#4346) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez már rendben van, nem lesz itt már gond ezzel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4348) Intruder2k5 válasza actival63 (#4346) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az igen! Példás értékek...

(#4349) actival63


actival63
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Phenom II X4 B97, 3200 MHz. ATI Radeon HD 4200

(#4350) Tahiti válasza Tahiti (#4331) üzenetére


Tahiti
csendes tag

ok

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.